Keresés

Részletes keresés

janijani Creative Commons License 2013.05.06 0 0 7818

Bocs, 16-ot akartam írni

Előzmény: janijani (7817)
janijani Creative Commons License 2013.05.06 0 0 7817

Üdv neked is!

18 db kezdetnek jó. Jövőre nevelj palántákat, fizrtni sem kell érte.

Az életben a jó dolgok ingyen vannak.

Előzmény: Törölt nick (7815)
TINTUS Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7816

Mi történt veled? Szeretjük az írásaidat. Ssokat ittál ma vagy keveset , hogy sértődős lettél de valamelyik az biztos :)

Előzmény: Törölt nick (7812)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7815

Üdv mindenkinek!

Új paradicsom barát taggal bővült a társaság! :)

Szomorúan látom, hogy micsoda veszekedések folytak alább. Emberek, hagyjuk a vitát, inkább élvezzük Isten ajándékozta gazdag és gyönyörű természetet, amit nekünk embereknek adott, hogy munkáljunk.

Nagy paradicsom termesztő fan lettem az elmúlt hetekben. Tegnap előtt ültettem el 16 palántát. Többet is ültettem volna, de a pénztárca nem engedte, meg hát a kert sem olyan nagy. De a maximális terméshozam, a maximális minőségű termény mellett nevelem őket. Ehhez pedig mindig jól jön a bíztatás, mások leírása, tapasztalata, fortélya....

Több fajtát ültettem egymás mellé, többek között olyan is van aminek a pontos nevét nem tudom. De tudom, hogy mind karózós fajta. 

 

Örülök, hogy ilyen társaságra bukkantam, mert lesz jó pár kérdésem. És ha úgy adódik, akkor képeket is rakok fel, bár nem szívesen publikálok ilyet, de hát remélem elég diszkrét a társaság! Meg hát amelyik paradicsomnak nem tudom a nevét, a felrakott fénykép alapján, valaki megmondja. De odébb van ez még.

 

janijani Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7814

Nehogy felkapd már ilyen apróságon a vizet!

Kertészkedsz, itt a helyed.

Előzmény: Törölt nick (7812)
CBNora Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7813

Elég jól ismerjük egymást a hozzászólásokból.

Lacinak igaza van. Nem a személyednek szólt, amit írtam, csakis a leírtakra reagáltam, és Taormina eszembe se jutott.

Nem a lepermetezéssel volt a bajom, hanem a következmények részletes leírásával. A bogár is élőlény, és bár rákényszerülünk, hogy megöljük, neki is kijár a tisztelet. Mint minden élőlénynek, vagy mint a legyőzött ellenfélnek.

Előzmény: Törölt nick (7812)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7812

Nem ismerem minden ember hozzááállását bármihez, a lelkivilágát sem. Nem akartam megfelelni mindenkinek, ahogyan rám sem volt tekintettel senki sem. Sajnálom, hogy a krumplibogár lepermetezésével belegázoltam CBNora és más széplélek lelki világába. Ha tudom, hogy ennyire szereti őket, elküldtem volna neki élve mindet. Gondosan becsomagolva, hogy szegény cororado bogárkák meg ne sérüljenek a postán, sőt jobb lett volna talán személyesen elvinni, hogy etesse őket ő tovább a palántáival.

Ez még bennem volt.

Több hsz-ra nem reagálok, akkor sem, ha provokatív szándékkal íródott.

Kikapcs. Ennyi.

Kérem a törlésemet a hozzászólásokkal együtt!

Köszöntem!

 

Előzmény: Laci/Zápolya (7811)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7811

Ha ismernéd Nóra hozzáállását a bogarakhoz, akkor nem irnál ilyet!

Előzmény: Törölt nick (7809)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7810

PS:

 

A Tisztelt Moderátort megkérném, hogy törölje a nickem, minden hozzászólásommal együtt - ha mód van rá.

Szeretném, ha nyoma sem maradna annak, hogy itt jártam. Nem szeretem a karaktergyilkosokat és az ehhez némán, csendben asszisztálókat sem.

Köszönöm!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7809

???

Tényleg jobb lesz ha semmit sem írok.

Nyuszika esete.

Ha van rajta sapka az a baj, ha nincs az is baj.

Anyám....

Mik van itt?

Na, ebből elég.

Lehet örömtáncot járni.

Sikerült!

Gratula minden taorminának asszisztálónak. Kakas a maga kis dombocskáján.

Az ellenszenv és gyűlölet okát nem keresem, az emberi lélek bugyra kiismerhetetlen.

Az irígység viszont elég sok esemény mozgatórugója.

Csak szép lassan, egyével levadászni az újakat, a nem szimpiket, aztán a sikeres kitúrás után lehet pezsgőt bontani, örömködni, utánlődözni.

További kellemes szórakozást. Ciao.

 

 

Előzmény: CBNora (7807)
taormina001 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7808

...no comment:-(

Előzmény: CBNora (7807)
CBNora Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7807

Inkább ne.

Az ember rákényszerül, hogy elpusztítsa őket, de rosszul esik olvasni a halott bogarak részletes leírását.

Előzmény: TINTUS (7806)
TINTUS Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7806

nékem teccccik!  :)  még  még   még  

Előzmény: Törölt nick (7804)
Luigi50 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7805

Sziasztok ! kérnék:  ha valakinek maradna felesleges paprika-paradicsom palántája szívesen fogadnám. Csináltam én is, de volt egy szívműtétem mire hazaengedtek sajna tönkre ment az összes. Sajnos anyagilag meg nem úgy állok,hogy tudjak venni.Pláne most. Ha valaki tud segíteni előre is köszi. Fejér megye/Tác.

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7804

A paradicsomjaimat a krumplibogarak sanyargják. Invázió szerűen!

Szeretettel vártam őket vacsorára egy kis Actara 25 WG koktéllal, s most bódultan, kábultan, nikotinmérgezésben fetrengenek a palánták alatt.

Legnagyobb sajnálatukra a desszert (padlizsán) szervírozására már nem maradt idejük, ill, bódultságukban már nem jutottak el addig.

A paradicsom földön alusszák örök álmukat kitin szarkofágjukban.

 

 

Előzmény: URobi76 (7803)
URobi76 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7803

Lóférgekkel,hogy bírtok?

Én most nagyon elvagyok,kávés műanyag poharat rakok a tövük köré ültetéskor,és így még eddig egy palántát se tudott kinyÍrn.

Majd,ha elég erős lesz kiszedem onnan.

hurvinka Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7802

Na... ez egy vér profi magfogás technkikai leírása! :)

Előzmény: Mariska néni (7801)
Mariska néni Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7801
Előzmény: pigee (7793)
pigee Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7800

Nagyon koszonom!

Előzmény: janijani (7796)
pigee Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7799

Koszonom, bemagolom.;)

 

Viszont ez is fontos lehet:

http://evkerek.blogspot.hu/search/label/vet%C5%91mag

 

Előzmény: Andrea555 (7795)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7798

Lusta voltam kimenni a karónak valókat lefotózni, no meg kb. ugyan olyan sár és dágvány lehet most ott az esőzés után, mint a képen látható.

Ez a kép pár hete készült arról a csonktól, melyet a "jó munkásemberek" így megcsúfítottak. Hát ilyenekről vágtam én ehhez hasonlatos pari karókat, de nem ilyen barbár módon, hanem tőből, és ami vastag volt azt nem kisbaltával bírtam jobb belátásra, hanem ágfűrésszel. Bár a derekam sajgott, de azár lehajoltam és ott, tőben nyiszáltam el. Ezen a fotón csak most találtam meg -véletlenül- az ebem bohóckodásait megörökítő felvételeket szortírozva. Ha valaki tudja miféle lény ez az egykor fa, vagy bokor, akkor ne sajnálja bepötyögni. Ha ez még kevés, akkor csak ki dagonyázok a máskor szépséges, kellemes sétákat ígérő patakocska partjára és lencsevégre kapom zöld ruhájába ültözve is ezt a remélhetőleg tehertől roskadozó paradicsomkarói létnél jobb sorsra érdemes fácskát, mert ilyenből (nem ilyen meggyalázott állapotban lévőből van egy néhány...)

 

Baller alsó sarock:

 

janijani Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7797

...a fólia nem véd az UV sugárzástól (ellentétben az üveggel)

Előzmény: janijani (7796)
janijani Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7796

A kályhától...

Augusztusban szoktam magot fogni, egy jó érett paradicsom magjait kiszedem, vízben nagyjából lemosom róla a kocsonyás részt. Ha valamennyi marad rajta, az sem probléma. Egy fehér papírra ráírom, hogy milyen fajta és a dátumot, erre ritkásan rászórom a vizes magokat, megszárítom, ráragad a papírra és így elteszem. Következő évben amikor felhasználom körömmel lepiszkálom a papírról.

Áruházi paradicsomból bizonytalan magot fogni mert éretlenül szedik le és csak a szállítás során érik be, de lehet próbálkozni még érlelni és amikor már kezd puhulni akkor kiszedni a magját. De ha az idén akarsz vetni igyekezni kell vele mert most már csak őszre fog teremni. Jobb ha megveszed a magot és minél hamarabb elveted.

Palántának február végén szoktam virágládába elvetni, igyekszem szétszórni hogy ne egy csomóban legyenek. Ha kb 1-2 centire vannak egymástól a magok az jó. Amikor kikeltek lehet ritkítani, minél ritkább annál jobban nő, a kiszedett példányokat át lehet ültetni (pikírozni), de ablak mögé téve a ládában is szépen megnőnek április végére.

Szabadföldbe leginkább olyankor vetem ha valami baj érte a nevelt palántákat, március végén-áprilisban amikor már meleg van és süt a nap, itt is ugyanúgy vetem mint a ládába de több hely lévén jobban megritkítom, sűrűn hagyva is megnőnek de ha kiritkítom mondjuk 5 centire gyorsabban nőnek.

Amikor kikeltek le lehet szedni a fóliát, de rajta is lehet hagyni, ilyenkor kis botokat kell szúrni a földbe ami fenntartja a fóliát, hogy tudjanak nőni és oldalt is hagyni kell szellőzést mert befülled alatta. Ha időközben fátyolosan sáros lesz a főlia az nem baj, szűri az erős napsugarat, mert a fólia nem vég az UV sugárzástól (ellentétben az üveggel)

A kiültetés este jó, legszerencsésebb olyankor amikor másnapra borús idő következik. Mélyebb lyukat szoktam ásni és nyakig beültetem a palántát, kitányérozom körülötte a földet és beöntözöm. Azért jó mélyebbre ültetni mert lejjebb nedvesebb a föld, a tányérozás meg azért jó mert nem folyik szét a víz ha megöntözöm.

Előzmény: pigee (7793)
Andrea555 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7795
Előzmény: pigee (7793)
zsebi41 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7794

Hosszú szünet után jelenkezem a paradicsomjaimmal. Kiheverték az égést, és napról napra szebbek.Március 20-án lettek kiültetve.

 

 

 

 

 

Ez a Brazil óriás

 

pigee Creative Commons License 2013.05.04 0 0 7793

Induljunk el a kalyhatol.;)

 

Felvagunk egy paradicsomot, a hejat lefejtem, alatta kocsonyaszeru csomokban a magok.

Hogyan tovabb?

Vizben aztatni, amig csirazik, vagy megszaritani, hogy lehessen szorni?

Szorasnal nem szamit, milyen surun vannak a magok egymas mellett?

 

Előzmény: janijani (7778)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.03 0 0 7792

Lécci írj egy mailt.

 

Előzmény: Törölt nick (7791)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.03 0 0 7791

Melyikből?

 

Előzmény: paradisso (7790)
paradisso Creative Commons License 2013.05.03 0 0 7790

Tudnál belőle küldeni 5-6 szemet? Cserébe tudok adni 

Black Carbon 

Black Cherry 

Black Krim 

Brandywine Pink 

Brandywine Yellow 

Plum Lemon

Tiny Tim 

White Cherry 

 

Előzmény: Törölt nick (7763)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.03 0 0 7789

Kösziiii! Szép példány, lehet vele virítani! :)

 

Előzmény: kemorgo (7785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!