Keresés

Részletes keresés

enduroadam Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36160

Szia fenyooldrider.

Ismerlek ám téged a sportmotorról is ám :) Sőt még csináltattam is veled a KTM-re dobot,igaz annak is már vége lett mert nem bírta a hanyatt esést:)Na mindegy nem ezért kereslek ám hanem visszolvasgattam és láttam te használsz vagy használtál egy Glock tőrt.Nos múlthéten elcseréltem az egyik BW victorinox bicskám mivel úgyis kettő volt belőle vagyis ami megmaradt az adler,egy szép Glock késre.Érdekelne hogy mi a véleményed a késről mennyire bírja a strapát?Nézegettem a neten ilyen késeket és kétségeim támadtak az eredet ill a minőség terén.Nekem elvileg az eredeti B(osztrák felségjel)H logós 78-as nem fűrészfogas kerek Glock feliratos példány van ami fényben inkább lilásbordó felületkezelt elvileg mangánfoszfátozott pengéje van.Szemben a ma kapható Made in Austria szögletes glock feliratú festett pengés változatokkal.Nekem a srác azt mondta mikor elcseréltem vele a kést hogy ezek az új glock tőrök már a gagyibb minőségű polgári változatok és hogy amilyen hozzám került azt nem is lehet(ett) kapni csak kizárólag a seregből kerülhettek ki a használt kések.Nos mennyire igazak ezek az infók erre szeretnék választ kapni.Köszi mindenkinek előre is!Amúgy fasza kis bökő.Mondjuk nem egy mindenes kés de dobálni nagyon szeretem.Elég jó súlypontja van.

Előzmény: fenyooldrider (30566)
theraphosa Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36159

A lányom egy éves és már megvan az első bicskája, csak még nem adtam oda :)

karban79 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36158

Üdv!

 

A gyerek-kés témához.

 

Ifjú korban az a legfontosabb, hogy felelősséggel használja az "ember gyereke" a nála lévő eszközt. Nálam mindig volt, kb 10 éves korom óta. 12 évesen pillangó kés pl., de victorinox, és fix mikov is játszott kirándulásokon. Soha nem volt komolyabb balesetem, és másnak sem okoztam. Egyik kedvenc játékunk boldog gyermekkoromban például a "gatyarepítő" volt. Mond ez valakinek valamit? Erre a célra anyáink konyhakését csórtuk el. Túléltem, túléltük, egyénileg és közösségben is.

A szülőnek kell eldönteni, elég érett-e az utóda a kés használatára. A biztosított pengéről annyit, hogy nem árt, ha van... egy kis fixet jobban el tudnék képzelni saját tapasztalataim miatt gyerek kézben.

Valahol olvastam egy pengére írt jelmondatot: "ne végy elő ok nélkül, és ne rakj el dicstelenül". A szöveg nem pontos, de mottó lehet a gyermeknek szánt kés mellé.

 

 

bku Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36157

+1 :)

Előzmény: ronya1 (36148)
florg Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36156

Nem webes vadász és íjászboltokat is megcsörgethetsz esetleg, ez elég népszerű darab, sokszor van boltokban. 

Előzmény: Longboat (36155)
Longboat Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36155

Az EKA lenne az első számú jelölt, úgy néz ki, találok is egyet, de ez még nem tuti sajnos, úgyhogy továbbra is szóljon, aki tud egyet, lehetőleg NEM FA markolattal.

 

A rozsdamentes acél markolat hátrányával tisztában vagyok. Mindemellett ez egy ajándék, és bizonyos határok között (ez az a határ, hogy bóvlit nem veszek) az ajándékozott igényei és vágyai fontosabbak a szakmai szempontoknál, amíg ezek jelentős mértékben nem okoznak hátrányt.

Előzmény: H_G (36154)
H_G Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36154

Sokkal jobb ötlet az EKA, univerzálisabb pengeforma, és a kinézete is kevésbé agresszív a Byrdnél! Amellett a fényes SS lehet, hogy jól néz ki (nekem speciel nem tetszik), de igazából a legrosszabb anyag markolatpanelnek! Csúszós, nehéz, télen hideg.

 

Előzmény: Longboat (36152)
papuba Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36153

Nyugodt lehetsz, nem csak ellenvélemények vannak. Szerintem a Te gondolkodásmódod a normális. Más tészta, hogy ilyen elkorcsosuló világban élünk. A sok agymosottnak a bicska láttán csak az jut eszébe, hogy "fegyver"(mondjuk ez a fórum pont nem az a közeg, ahol ettől kellene tartani, hehe), fel sem merül bennük, hogy mindennapi eszköz a kés. A gyereknek igenis idejekorán meg kell tanulni bánni vele.

Jómagam középiskolai kollégiumba is bicskával a zsebemben mentem (ez '86-ban volt), de fel sem merült senkiben, hogy "jaj, elvágja magát vele", vagy hogy "fegyverrel mászkál". Addigra már bőven megtanultam bánni vele, nem előző héten kezdtem a késsel ismerkedni.

Előzmény: Longboat (36150)
Longboat Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36152

Az első kettőt már korábban csekkoltam.

A harmadikat máris nézem, köszi, ott úgy tűnik, van a fekete markolatú. Ez már régebben is tetszett a gyermeknek.

Előzmény: florg (36146)
Longboat Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36151

beszéltem velük, márciusban lesz...

Előzmény: UIU-959 (36147)
Longboat Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36150

Hm.

Értem, a félelmeiteket és a visszatartó dolgokat. Bennem is sokszor felmerült, és jól átgondoltam a dolgokat.

Értelemszerűen, ha nem lenne annyi esze magától (de van), akkor én nem engedném meg a gyereknek, hogy egy ilyen bicskával járjon naponta suliba (oda egyébként semmit nem visz magával, és ez így van jól).

Pontosan tudja, hogy milyen felelősség tartozik egy ilyen bicska használatához, önmaga és a környezete iránt és tényleg elfogadható szinten boldogul konyhai eszközökkel, opinellel, victorinox-szal, hátsózáras byrddel és sanrenmu 710-zel egyaránt.

Miért ne vegyek neki - a korából adódóan itthoni rendszeres, és máshol csak alkalmi felhasználásra - egy olyan kést, ami megfelelő minőségű és neki is tetszik?

 

Most egyébként a Byrd Flight-on töröm a fejem, mert az kapható, sima penge, hátsó zár, és tetszetős rozsdamentes markolat jellemzi. Tudom, hogy nagyon tetszene a gyereknek és mind a penge, mind a markolat mérete megfelelő.

H_G Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36149

11 azért már nem annyira kicsi. A tradicionális minimum-életkor tudtommal inkább 8 év, akkorra ügyesedik meg eléggé a kezük az írástanulásnak köszönhetően.

 

Cserkész tagoknak meg kötelező felszerelés a bicska (remélem, még ma is), a hozzá tartozó biztonsági minitanfolyam végighallgatásával együtt. És nem is szoktak ebből komoly balesetek lenni, én legalábbis még nem hallottam ilyenről.

 

Mindazonáltal a gyerek-Opinel szerintem is jó ötlet, leginkább azért, mert ha a fő felh. terület a zsemlekenés lenne, ez a pengeforma arra kiválóan alkalmas -- sokkal jobb rá, mint a túl hegyes (felnőtt-)Victorinoxok vagy pláne egy extrém hegyes Laguoile. És miközben abszolút nem ijesztő, némelyik színnek (neonzöld!) van jelentős coolság-faktora.

 

 

Előzmény: oys... (36144)
ronya1 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36148

miért akarsz avval a gyerekkel kiszúrni?

totál égés ez a der kinder cucc akkor már inkább ezt http://konyhashow.eu/index.php?id_product=936&controller=product&id_lang=4

mindentől óvjuk védjük aztán hipp-hopp 20 éves lesz akkor meg szidjuk hogy ez a büdös kölyök még egy csavarhúzót sem tud megfogni

tanulja meg hogy az a kés éles, az a kés hegyes és ha elvág valamit az sokáig fáj

nem a témához tartozik de épp ez van szemléltetésnek:

http://www.youtube.com/watch?v=k76rHCwSKOY

inkább játsszon az anorex barbival mert hátha megégeti a páka?

 

azt meg látja a szülő hogy melyik gyereknek nem való a kés...

Előzmény: oys... (36144)
UIU-959 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36147
Előzmény: Longboat (36145)
florg Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36146

Budapesten szerintem azokban a webes boltokban, ahol van ügyfélszolgálat, simán lehet.

Pl.: http://kalandorbazar.hu/shop_contact.php

http://www.elevenv.hu/index.php?action=static&id=m2_szallitas

 

Mondjuk nem csekkoltam le, de rájuk kell csörögni, és kiderül, van-e a cucc készleten.

Itt pl. van raktáron, csak drágán mérik: http://www.eurohunt.hu/eka_swede_8_wood_561

Előzmény: Longboat (36145)
Longboat Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36145

Segítsetek, hol tudok én EKA Swede 8-at venni gyorsan?

oys... Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36144

Ugye nem haragszol meg, ha én inkább lebeszélnélek erről az ajándékozásról?

Egy 11 éves gyermek még ne feltűnősködjön szúró-, vágófegyverrel az osztálykiránduláson! Abból (még ha nem is akarja, de) előbb-utóbb baleset lesz.

Biztos vagyok benne, hogy már láttál gyerekközösséget. Az nem áll meg annyinál, hogy: "elő lehessen venni, hogy felvágjon egy zsemlét az osztálykiránduláson".

 

Én biztos, hogy legfeljebb egy ilyet nyomnék a kezébe ennyi idősen:

https://www.google.hu/search?q=opinel+kindermesser&client=firefox-a&hs=rM7&rls=org.mozilla:hu:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fC4CU869CpGBhAfphIGIDw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=636

Vagy egy ilyet:

https://www.google.hu/search?q=my+first+victorinox&client=firefox-a&hs=b3R&rls=org.mozilla:hu:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=0C4CU_vgPM3Tsgae4oBY&ved=0CC8QsAQ&biw=1366&bih=636

Ezek pont erre a célra szolgálnak.

 

Arról nem is beszélve, hogy ekkora gyermekként, ha egyszer egy komolyabb késsel vagy csonkolja valamelyik ujját, vagy ne-adj-Isten beleszúr, vagy -hasít valamelyik ismerősébe "nagyvéletlenségből" , akkor sosem fogod magadnak megbocsátani azt, hogy erre az eszközt Te adtad a kezébe.

Erre is gondolj!

 

Saját tapasztalat: Amikor a legnagyobb fiam elkerült egyetemre és kollégista lett, választhatott, hogy egy Laguiole, vagy egy Victorinox bicskát visz el magával. És Ő az utóbbi Spartan mellett maradt, mondván, hogy neki az a praktikussága miatt kell. Bölcs döntés volt!

(Majd amikor megszokja, hogy mindig a zsebében lapul, akkor, ha lesz rá igénye, saját döntése alapján biztos beszerez valami ízlésének jobban tetszőt. Addig pedig meglehet a tudata, hogy apjától bármi mást is elkérhet - akár a damasz' Kocsis bicskát is.)

Előzmény: Longboat (36133)
papuba Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36143

Azt írta, hogy már tud bánni a késsel. Szerintem nem baj egyáltalán, ha záras - előbb-utóbb amúgy is elvágja az ember a kezét...

 

Előzmény: H_G (36142)
H_G Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36142

Elsőnek inkább ne zárasat! Rossz szokások idegződnek be, és azután nagy baj lesz, ha egyszer a zár csődöt mond. (Ami nem gyakori, de megtörténik.)

 

Előzmény: Longboat (36133)
ronya1 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36141

mondjuk itt is kb annyi az ára: http://www.hidegfem.eu/item.php?tid=1295

de mintha valahol olyan 6000körül láttam volna

Előzmény: ronya1 (36140)
ronya1 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36140

szerintem ez tök jó kinézet: http://bolthely.hu/ferfiakjatekboltja/id/514982_CRKT_Lake_111_Zytel

modern, de még nem brutál fegyvernek látszó tárgy, és nem is elvont-futuriztikus

az élét is jól tartja, akár birkát is lehet nyúzni vele

úgy gondolom más boltokban ettől olcsóbban is be lehet szerezni

gyerekkézbe pont tökéletes, én is neki "szereztem" de nem kell, így ez a motoros késem

Előzmény: Longboat (36133)
algreg78 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36139

CRKT Drifter?

Előzmény: Longboat (36133)
Longboat Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36138

Kicsit ki vagyok csúszva az időből, péntekig végére kell járjak a dolognak. Ekmegyek pár boltba és ha nem jön szembe sehol az EKA, és találok egy pofás Byrd bicsakot akkor valószínűleg megveszem.

Előzmény: marcony (36136)
Longboat Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36137

Na ezaz, van olyan bolt Pesten, amelyik készleten tartja? Lehet, hogy én vagyok a béna, de egyelőre nem találtam ilyet.

Előzmény: hlaci086 (36135)
marcony Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36136

Minden hónap 3. vasárnapján, Vácon a vásárban, remek kisipari bicskák közül válogathatsz, meglepően jó áron. (Nagyjából a közepén van a bicskás.)

 

Úgyis jöttök arra, megéri...

 

Üdv:

Előzmény: Longboat (36133)
hlaci086 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36135

EKA Swede 8 - rozsdamentes, stabil, szép, tömeggyártott, 10ezer körül

Nekem van, kifejezetten ajánlom!

Előzmény: Longboat (36133)
prs Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36134
Előzmény: Longboat (36133)
Longboat Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36133

Sziasztok.

11 éves gyermekem első bicskáját kapja hamarosan. Egyébként elfogadhatóan bánik a késsel, kiránduláson, nyaraláskor rendszeresen van nála valami, de most eljött az idő, hogy sajátja is legyen, mert elkezdett vágyni rá, és elég érett is hozzá.

Mondjatok ötleteket.

Szempontok:

- Folder

- Sorozatgyártott, könnyen pótolható termék legyen, elsőre nem szeretnék neki kézműves bicskát, mert ha elveszti (és ez benne van a pakliban), nagyon szomorú lesz, és hosszú távú örömet szeretnék okozni, nem pedig szomorúságot.

- Legyen (közel) legális a mérete, azaz nem baj, ha picikét kilóg a 8 centiből, de ne nagyon.

- Végig sima pengéje legyen, ne fogazott.

- Legyen megbízható zárja.

- Rozsdamentes, könnyen fenhető.

- Ne legyen "durva" a kinézete, elő lehessen venni, hogy felvágjon egy zsemlét az osztálykiránduláson.

- Ne legyen túl drága, szintén az elvesztés veszélye miatt. Konkrétan 10.000 Ft körül van a teteje, ennél többet csak rendkívül indokolt esetben költenék rá.

 

Típusok, amin törtem a fejem:

- Victorinox és hasonlók kiesnek, mert nem szeretne többfunkciós bicskát.

- Opinel módjával de szeretne egy kicsit "menőbb", modernebb kinézetű bicskát, én meg nem bánnám, ha kicsit masszívabb (zárszerkezetű) eszköz kerülne a kezébe.

- Sanrenmu 710, de - mivel szülinapi ajándék lesz, ennél kicsit tágasabb a költségvetés.

- Eka Swede 8, jókat hallottam róla, de kezemben sosem volt, és úgy látom, nem is nagyon van készleten sehol. Egyébként a  hidegfem-en látható 10.300 Ft körüli ár - mint írtam is - nagyjából a büdzsé teteje.

 

Amivel már rendszeresen volt dolga a gyereknek, viszonyításul:

- Sanrenmu 710

- Byrd Cara-Cara

- Opinel

- Kicsi, "tiszti" Victorinox

- Kicsi, masszív kínai "Böker"

- Konyhai kések, húsok vágásakor nagyobbacskák is

 

Minden javaslatot örömmel veszek, különösen, ha budapesti bolti elérhetőség is jár mellé. A Lurdy késboltba nem megyek, azt ne is javasoljátok.

theraphosa Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36132

A francia légiós kést is megnézném :)

Előzmény: papuba (36127)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.02.16 0 0 36131

videói vannak a srácnak, érdemes megnézni.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!