Keresés

Részletes keresés

vasijazzes Creative Commons License 2018.10.14 0 0 12856

Tisztelt Pálinkás Úr!

 

Még 2012-ben vásároltam a Bio-Hometól Dunlopillo Anima Sensa Basic Szettet 2 DB-ot...

90X200-ast és csupán 15 cm a vastagsága. Euroflex KF ágyrácsokon vannak a matracok.Eredeti Aloe Vera Matracvédő huzat van rajt ami két darabból áll és cipzáros körben középen.Tönkrement és szeretném kicserélni.A Matracok jók azzal nincs gond de 2 új antiallergén huzatra lenne szükségem ugyanolyanra ami középen cipzáros. A Matracguru oldalán sajnos nem találtam. Vagy rossz helyen kerestem?Melyiket ajánlaná? Válaszát és segítségét előre is köszönöm: Bődi Balázs

universaltool Creative Commons License 2018.10.14 0 0 12855

Ez lenne

Előzmény: Alváskultúra (12853)
Alváskultúra (X) 2018.10.14 0 0 12854

Szia Krisz,

 

hát alapvetően nem olcsók, szerintem ilyen piaci kínálat mellett mindenképpen érdemes körülnézni más gyártók között is..

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Krisz101 (12851)
Alváskultúra (X) 2018.10.14 0 0 12853

Szia egy linket vagy egy képet meg tudnál adni?

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: universaltool (12850)
Alváskultúra (X) 2018.10.14 0 0 12852

Kedves Dávid,

 

a matrac neve nem fog változni, bizonyos elemei változnak a matracnak, így az nem lesz teljesen ugyanaz. Az új gyártótól várunk mintamatracot és már csak erre a termékre veszünk mjd fel megrendelést a jövőben.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Dávid Pálfi (12849)
Krisz101 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 12851

bocsi de a cardo nem alapból túlárazott a legtöbb termékére? mármint nem azt mondom h feltétlenül rosszak, csak ua a minőséget indokolatlanul drágábban adják mint más gyártó.... 

Előzmény: Alváskultúra (12843)
universaltool Creative Commons License 2018.10.12 0 0 12850

Kedves László, nem tudod véletlenül, miből lehet az a gyermek matrac (200x90x10), valamilyen fehér,  szálás anyagból van (két réteg egymáson) és engem a kőzetgyapotra emlékeztet.. Ha érdemes cserélni, mire? Gyerek még kicsi. Ezt a matracot  ajándékba adták az ágyhoz..

Előzmény: Alváskultúra (12848)
Dávid Pálfi Creative Commons License 2018.10.12 0 0 12849

Köszönöm szépen!

Az Eurofarm által gyártott matrac már kipróbálható üzletükben, vagy már egy ideje ők gyártják és nem a medical concept?

Illetve a Matrac neve is változni fog?

Szinte biztossá vált, hogy ezt a matracot rendeljük, mert nem nagyon találtunk ebben az árkategóriában másik ilyen lágy és rugalmas hideghab matracot.(esetleg önnek ha van pár tippje azt szívesen fogadom :)

Gyártás átvétele mikor történik meg azt azért kérdeztem, mert ha ez a matrac mellett döntünk akkor érdemes-e várni a rendeléssel, hogy az új gyártó által gyártott matracot kapjuk vagy a régi gyártó által készített matrac is teljesen ugyanaz.

Válaszát előre is köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (12848)
Alváskultúra (X) 2018.10.12 0 1 12848

Kedves Dávid,

 

a Medical Concept Luxus matrac megmarad szinte úgy ahogyan van, a jövőben ezt a termékünket is az Eurofoam fogja gyártani. Minden gyártónak meg vannak a hab típusai, gyártó váltáskor az eddig használt habokat kell kiváltani, helyettesíteni, így ebben az értelemben új termék lesz, de a matrac lényegét tekintve nem lesz szerkezeti változás.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12847)
Dávid Pálfi Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12847

Kedves László!

 

Köszönöm válaszát, ezek szerint akkor meggátolja a memória hab melegedését.

,,A termékben változás lesz és egy még különlegesebb gélhab lesz a legfelső réteg"

Ezek szerint egy új modell kerül/került a forgalomba?

 

Köszönöm!

 

Üdvözlettel,

 

Pálfi Dávid

Előzmény: Alváskultúra (12846)
Alváskultúra (X) 2018.10.11 0 1 12846

Kedves Dávid,

 

egyetlen panasz sem volt melegedésre a viscocool anyaggal kapcsolatban. A termékben változás lesz és egy még különlegesebb gélhab lesz a legfelső réteg, ami természetesen ugyanúgy nem melegszik.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12845)
Dávid Pálfi Creative Commons License 2018.10.10 0 0 12845

Sziasztok!

 

Érdelődnék, hogy milyen matracot ajánlanátok a következő kitételekkel:

-Hideghab és lágy legyen a matrac.50-100k között.

Eddig az alábbi matracokat néztük:

-Medical Concept Luxus.Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy valóban nem melegszik a gél réteg miatt, sőt hűvősebb is?

-sorriso soft matrac volt a másik amit kinéztünk.

 

Köszönöm előre is!

NINhun Creative Commons License 2018.10.04 0 0 12844

Kedves László,

 

Köszönöm szépen a véleményét és az ajánlásokat is!

 

A holnapi napon megyünk is kipróbálni a matracokat a Matracguru üzletbe! :)

Előzmény: Alváskultúra (12843)
Alváskultúra (X) 2018.10.04 0 0 12843

Kedves Ninhun,

 

csak néhány gondolatot, szakmai meglátást engedjen meg elöljáróban:

 

- az ilyen minőségű és főként ilyen vastagságú matracoknál a legritkább esetben fordul elő garanciális probléma a rugótestekkel

- ezen az analógián haladva a Cardo 2 év garanciája nekem egy kicsit karcsúnak tűnik (mert ugye csak a rugótestre van a hangzatos 15 év)

- fogalmam sincs, hogy zsákrugós matracok esetén mit jelent a Cardo egészség center, a bonell matracaiknál (legutolsó infóm szerint) ez a deréktáji bonellrugók közé állított habszivacs szelet

- a Cardo 250db/m2 zsákrugó rendszerrel dolgozik, ez a legáltalánosabb sűrűség, ennél kevesebb csak nagyon kevés (főleg multis-akciós) matracban van, tehát messze nem kiemelkedő

- normál esetben zsákrugós matracoknál az 5 ergonómiai zóna úgy kerül elérésre, hogy különböző keménységű-vastagságú rugókat tesznek az egyes zónákba. A Cardo matracok teljes felületében ugyanazok a rugók vannak, csak az egyes szelvényekben másként rendezik el azokat:

Ezeket tényeknek gondolnám inkább, mint egy olyan termék kritizálásának, amit már nem forgalmazunk. Ettől eltekintve azért szerencsére vannak olyan matracok például a piacon, ahol kedvezőbb árban akár 650db/m2 rugótesttel készül a matrac, mini zsákrugókkal, valódi ergonómiai zónákkal, antiallergén Quallofill-Allerban szövettel (a Tencel matrachuzat valóban nagyon jó, de nincs antibakteriális hatása, így a legjobban akkor teljesít ha levehető és mosható a matrachuzat). Egy ilyen példa lehet a LifeSleep HyperSense matrac is, de ca. 30%-kal kedvezőbb árban a 65kg/m3 memoryfoam komfortréteggel és 7 ergonómiai zónával készülő Memory Platinum matrac is felveheti a kesztyűt és biztosan találunk még szép számmal az említett matracnál lényegesen jobb teljesítménnyel, kedvezőbb ár-érték arányban másik lehetőséget is.

 

Tényleg igyekeztem objektívan válaszolni a kérdésére...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Előzmény: NINhun (12842)
NINhun Creative Commons License 2018.10.03 0 0 12842

Tisztelt Pálinkás László!

 

Matrac vásárlás előtt állunk és szeretném a véleményét kérni.

 

Cardo matracokat próbáltunk Budapesten a mintaboltban (Váci út).

 

A mi szempontjaink, 180 x 200cm , kemény matrac.

 

Itt a ”Gold” termékcsaládból a Therapy elnevezésűt választottuk, kényelmes volt számunkra. Erre most akció is lenne (21%) így az ár 325.265 Ft.

 

(https://www.cardo.hu/termekeink/matracok/cardo-gold-matracok/therapy-matrac)

 

Független rugózású, 5 zónás zsákrugós rendszer, stabil alátámasztás a matrac szélein.

 

Extra Pillow Top külső kényelmi párnázat hideghab és extra latex réteg kombinációjával: magas szintű komfortérzet.

 

 

Érdeklődnék Ön ebben az árkategóriában tud-e másik gyártót vagy konkrét típust javasolni? Meglehetősen sok a gyártó és az elnevezések, amiket nem nagyon látok már át.

 

Segítségét előre is köszönöm!

pointbreak Creative Commons License 2018.09.27 0 0 12841

Kedves László,

 

köszönöm a gyors választ! Valóban kétoldalasat néztem, azért is szimpatikus, mert hagy némi mozgásteret a vásárlás után is. A matracvédős ötletet köszönöm, mindenképp veszek ilyet!

 

Előzmény: Alváskultúra (12829)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2018.09.26 0 0 12840

Köszönöm a gyors és egyértelmű választ!

Előzmény: Alváskultúra (12833)
Alváskultúra (X) 2018.09.26 0 1 12839

Szia Krisz,

 

igen, kicsit felpörgünk egy sor terméknél hamarosan.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Krisz101 (12837)
Krisz101 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 12838

köszi, sajna nem nagyon kapható már, 140esben főleg nem. kipróbálni sem tudtam úgy emlékszem, pedig akartam.

Előzmény: Zeki_ (12835)
Krisz101 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 12837

köszönöm, szerintem Önöknél néztem a napokban, Dózsa Gy út. Az nekem extrém kemény, mint egy asztallap.

a signum dual hard és medical concept pedig túl puha volt. 

 

pont ez a gondom, h a kettő keménységi szint között óriási az ugrás. 

mondjuk a derekam zseniálisan kilazítottam, de aludni nem tudnék azon a keménységen.

 

a kollégái nagyon segítőkészek és jó fejek voltak amúgy. sok matracot megpróbáltam, rászántam az időt.

 

azt is említették h a dynamic+-al készülnek vmire h ne kelljen majd ennyit várni rá, de konkrétumot még nem tudtak. 

Előzmény: Alváskultúra (12836)
Alváskultúra (X) 2018.09.26 0 0 12836

Szia Krisz,

 

érkezik nekünk a HR Titanium matracból 140x200cm méret. HR hab, feszes (inkább keményebb) , kétoldalas profilozás, mosható huzat. Szerintem lehet egy opció. 

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Krisz101 (12834)
Zeki_ Creative Commons License 2018.09.26 0 0 12835

Mindenkinek más az igénye meg pénztárcája.

A legjobb matrac amit valaha próbáltam és van is nekünk, a Swiss Dream HR Ultra.

Aztán hogy az neked mennyire baba, passz.

Előzmény: Krisz101 (12834)
Krisz101 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 12834

Sziasztok! kb 2 hónapja keresek matracot sikertelenül, pedig szerintem egyáltalán nem komolyak az elvárásaim. 

 

140cm, 140-170ezer, minőségtől függően. közepesen keménynél kicsit keményebb, kifejezetten jó tartást adó, nem süppedős HR vagy hideghab matracot. 

fontos hogy adjon vmiféle minőségérzetet, tehát legyen egy normális huzata, fülekkel, erősítésekkel, legyen rajta kényelmi réteg (lehetőleg ne memory és nem is vattelin), ha mondjuk arccal fekszem rajta. 

legalább 20 centi legyen, mert merev ágyrácson akarom használni.

 

gyakorlatilag 2 típust találtam.

  • swisstech dynamic+ : minőségérzete miatt a 200ezres árat szívesen kifizettem volna, azonban mindenhol 1hónap feletti a várakozási idő, ezt teljesen nonszensznek érzem, ha ennyi pénzért veszek matracot, hogy mire megkapom kijöjjön 3 új típus ami jobban megfelelt volna...
  • matratex sheraton/milano páros, ami kiemelkedő minőségérzete ellenére a matrackirály saját projektjének tűnik és vmilyen okból nincs fent a honlapjukon... bár náluk megnézhető, szétszedhető. csak fura úgy 160ért matracot venni, hogy semmi gyári infó nincs róla...

ezen kívül gyakorlatilag semmi más nincs ebben az árkategóriában. csak ez alatt, 80-120e körül, ami mind az adott cég/bolt saját projektjének tűnik, olcsósított alap huzattal, minimális zónásítással, szerkezeti "bonyolultsággal", minimális minőségérzettel...

ill a másik véglet, yatas, sealy, tempur stb, mind többszázezer forintos prémium árral. 

 

amit még észrevettem, hogy a mostani hr/hideghab matracok minimális profilozással, zónázással, munkaigénnyel készülnek, gyakorlatilag 2-3 összeragasztott szivacstömböt vesz meg az ember, ahol a huzat elkészítése munkaigényesebbnek tűnik...

 

hova tüntek az olyan középkategóriás, korrekt minőségű gyártók, mint materasso, dunlopillo, ADA (asa?), stb..?

tehát ahol a gyárnak egy konkrét típusát vehetem meg, amiben benne van a tapasztalata, és nem egy itthoni bolt kiszakértett, kvázi sajátmárkás termékét, hogy szerintük mi lenne jó az itthoni vásárlónak... (most anélkül h ezzel meg akarnék sérteni bárkit)

 

néztem IKEA-t is, pár éve aludtam egy matracukon, amit kiválónak találtam. mostani választék szánalmas, plöttyedt löttyedt, tartás és minőségérzet nélküli matracok. 

KIKA egy fokkal jobb, azonban minden matracuk túlárazott a "műszaki tartalomhoz" képest, és ragad-tapad van, matrac próbára és cserére semmilyen lehetőség nincs. 

 

szívesen fogadok bármiylen tanácsot, h merre kéne nézelődnöm. totál ledöbbentem a minimális választékon, ami az általam megcélzott szegmensben volt.

előre is köszi mindenkinek... 

Alváskultúra (X) 2018.09.26 0 0 12833

Kedves Zsolesz,

 

amennyiben lehetőség van rá, úgy nem árt sűríteni a léceket, jót tesz a matracnak ha megfelelő alátámasztáson van. Például tegnap voltam egy olyan békéltető testületi tárgyaláson (fogyasztóvédelem), ahol a gyártó (KONFOR) elutasította a Vásárló panaszát azzal, hogy a garanciajegyben maximum 4cm távoltás lehet a lécek között. Persze mi nem olvassuk el minden beszállító apróbetűs garanciajegyét (úgy látszik el kellene), így hagyományos ágybordával adtuk el a matracot... Szóval nem árt. A matracnak annyit érdemes súllyednie az ágykeretben, hogy ne mozogjon el, a többi nem érdekes hiszen a boxspring ágyak esetében is a boxon van a matrac, semennyit nem süllyed.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: _Zsolesz_ (12832)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2018.09.25 0 0 12832

Kedves László!

 

Köszönöm a gyors visszajelzést!

 

Az az igazság, hogy az adott ágyban 12 db léc van a korábban megadott méretekkel (9 cm széles léc, 8cm köz). Azaz összesen 108 cm a lécek által biztosított támaszfelület és 88 cm a köz. A konkrét kérdésem az lenne, hogy táskarugós matrac estén sűrítsem-e be az ágyrácsot, véve még néhány darab deszkát, vagy felesleges vele "szórakozni"? Bár az is igaz, hogy ha ártani nem ártok vele, akkor miért ne csináljam, igaz? :)

 

Egy másik kérdés is eszembe jutott közben: számít-e, hogy matrac magasságának mekkora része van az ágykeret fala által mágtámasztva? Tehát egy mondjuk 18-20 cm vastag matrac, 15 cm-nyit "kiáll" a keretből. OK ez, mert az ágykeretnek végül is csak annyi szerepe van, hogy megakadályozza a matrac oldalirányú elmozgását, elvándorlását, vagy nagyobb mértékű ágykereten belüli matracmagasság az "egészséges", mert akkor nem deformálódik a matrac oldala (különösen ott ahol az ember leül, feláll)?

 

Üdv': _Zsolesz_

 

Előzmény: Alváskultúra (12824)
Alváskultúra (X) 2018.09.25 0 0 12831

Szia,

 

Ceriflex Classic Hard, Ceriflex Selena Comfort, Best Dream Siglo, stb...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Építkezek_yolo (12830)
Építkezek_yolo Creative Commons License 2018.09.25 0 0 12830

Sziasztok!
Milyen 180x200-as matracot tudnátok ajánlani? Az eddigi próbák után egy közepes keménységű, nem rugós, "zónamentes" irányt lőttünk be. Nem kell forgathatónak lennie.

Előre is köszi!

Alváskultúra (X) 2018.09.25 0 0 12829

Szia Pointbreak,

 

egészen biztosan lehetne még matracokat tanácsolni, de ha nem tudod őket Pécsen kipróbálni, akkor nem sok értelme lenne, csak tovább bonyolítaná a helyzetet. A Bahama Nova egy stabil jó minőségű matrac. A Te esetedben annyi további előnnyel, hogy rendelhető úgy is, hogy a matrac egyik oldala lágyabb, a másik oldala keményebb, így két lehetőség közül választhatsz. A Bahama Nova egy fix, nem levehető huzatú matrac, így amennyiben izzadós vagy érdemes lenne egy higiéniai (nem vízzáró!) matracvédőt rátenni. Ez felfogja az izzadságot, könnyű mosni, gyorsan szárad.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László 

Előzmény: pointbreak (12828)
pointbreak Creative Commons License 2018.09.24 0 0 12828

Sziasztok!

 

90x200as matracot (és ágyat) szeretnék vásárolni, és elég tanácstalan vagyok, ehhez kérném a segítségeket.

Körbenéztem a helyi matracboltokban(Pécs), végigfeküdtem több tucat matracot, de nem lettem sokkal okosabb, nem érzem azt, hogy pár perc fekvés bolti körülmények közt reprezentatív lenne egy valós éjszakai alváshoz.

 

Amit tudok:

- a keményebb matracok szimpatikusabbak

- a memóriahab felületű matracok nagyon nem jönnek be

- eddig egy kemény zsákrugós tetszett talán a legjobban (Billerbeck Bahama Nova), de csak ismételni tudom a fentieket, lehet hogy ami keménység pár percig kellemesnek tűnik, az egy egész éjszaka alatt inkább zavaró

- de egyáltalán nem köteleződtem el a rugós felé, lehet habmatrac is

 

Paramétereim:

- 80kg vagyok fixen, ennyi is tervezek maradni még sokáig:)

- 50-50ben hason és oldalt alszom, ez nemrég még 100% hason volt, de úgy tudom az nem túl egészséges, úgyhogy folyamatosan szoktatom át magam oldalra, aztán megpróbálkozom a háttal is (most egyáltalán nem tudok háton)

- nagyon izzadós vagyok, ezért szellőzzön jól (memóriahab felületet ezért nem szeretem)

- nem fáj semmim, nem ezért vennék új matracot

- inkább mert elég rosszul alszom, szerintem leginkább a hason alvás miatti rengeteg forgolódástól

- az ár nem szempont, a fentiek alapján a létező legjobbat szeretném

 

Bármilyen tippet / iránymutatást örömmel fogaodok - előre is köszönöm! <3

-Mosquito- Creative Commons License 2018.09.24 0 0 12827

Sziasztok, 

 

Tudnátok ajánlani 160x200cm kemény táskarugós matracot kb 60-70eft környékén,vagy lehetetlen küldetés? 

Amit eddig néztem a Revotica és az FDM, sajnos az utóbbinak nincs bemutatóterme. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!