Keresés

Részletes keresés

ma-ma Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8984

  Bocs Ildó!

De annó idején én még kaptam nyugdíjas igazolványt. Azt még nem kérték vissza. Ennek már 23 éve.

Előzmény: ildó66 (8977)
bandolesa Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8983

Ha napi 4-órában dolgozol, tehát heti 20.-óra,akkor a fizetésed mellett jár a rokkantsági is.

Ha ennél többet dolgozol, 7-órában, akkor ezt 3-hónapig teheted 1-évben maximum, hogy mellette kapd a rokkant nyugdíjat is.

Folyamatosan napi 7-órában dolgozhatsz,akkor a fizetés jár,nyugdíj biztosítótol semmi ellátás nem jár.

Én is ebben a helyzetben vagyok, de belinkeltem múlt héten a törvényt ide.

2014.02.10 13:38:33   -8933-hozzászólás részletes.

Előzmény: Tabi95 (8980)
Tabi95 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8982

Nem ismerik el , mert a 4 ill. 6 órás munka az részmunka időnek számít

8 órától mondják egész idősnek

 

nem haladja meg a 3 hónapi átlag jövedelem a 150 e Ft

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8981

4 órás munkát elismerik-e egészidősként?

 

Összejönne-e a 7 órás munkáddal egymás után három hónapban havi 150ezer forintos fizetésátlag az esetleges jövőbeni munkahelyeden?

Előzmény: Tabi95 (8980)
Tabi95 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8980

Sziasztok!

 

Arról szeretnék érdeklődni, hogy mennyi órában foglalkoztathat egy cég?

50 % os egészség károsodásom van és nem vagyok rehabilitálható, mivel sztómás vagyok ( C2 -es kategória ) És nem tudom hogy foglalkoztathatnak-e 7 órában naponta? több helyen olvastam hogy csak heti 20 órában lehet alkalmazni..

 

lehet7 órában? 

vagy már megint nézhetek egy másik lehetőség után...

 

tryllati Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8979

Illetve még annyit szeretnék tudni, hogy ez visszamenőlegesen is jár???

Köszönöm

 

tryllati Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8978

Kedves BJszakértő

 

Szeretném a segítséged kérni a megváltozott munkaképességű személyek járadékaival kapcsolatban.

 

A legutóbbi felülvizsgálaton megvonták a rokkantsági járadékot amit addig kaptam. Mert nem értem el a szükséges 80% rokkantsági szintet.

Azóta van egy komplex szakvéleményem, amely szerint az össz. szervi egészségkárosodásom: 55%. (C1.)

A fidesz által hozott új törvény a megváltozott munkaképességűek ellátásairól (2012 jan. 1) szerint akkor nem voltam jogosult semmilyen ellátásra mert nem rendelkeztem a szükséges 1095 nap biztosítási idővel. 

 

Most ha jól tudom akkor bővítették a törvényt és itt szeretném a segítségedet kérni.

Az új (bővített) törvény kimondja: 

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700080.TV

 

A 2.§ 3 bekezdésének C. pontja:

(3) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti biztosítási időbe be kell számítani

c) a nyugellátásra jogosító szolgálati idő és nyugdíjalapot képező jövedelem szerzése céljából a Tbj. 34. §-a szerint kötött megállapodás alapján szerzett szolgálati időt, amennyiben a megállapodást 2011. december 31-éig megkötötték.

 

A tbj 34.§: 5 bekezdésének A. pontja:

a) felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében folytatott tanulmányoknak (ideértve a doktorandusz-képzést is) a Tny. 41. §-a szerint figyelembe vehető idejét,

Nem találtam meg a Tny. 41. §. így erről nem tudom pontosan hogy mi.

 

A kérdésem az lenne ha én főiskolai hallgató voltam (nappalin) 2007 agusztusától - 2014 jan. 31-ig akkor azt be számolják ezen törvény alapján a jogosultsági időbe??

 

 

Illetve ha igen akkor most nem kapok semmilyen ellátást ezt hogy tudom közölni velük, hogy az új törvény szerint már jogosult vagyok valamilyen ellátásra.

Vagy kérnem kell egy újabb felülvizsgálatot állapotrosszabbodásra mert azóta megint rosszabb lett úgyhogy ez is belefér. 

 

Válaszodat előre is köszönöm. 

ildó66 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8977

Mi nem minősülünk nyugdíjasnak, tehát nagyon kevés hely az ahol kedvezményt kapunk, a nyugdíjasokat megillető kedvezmények általában csak az öregségi nyugdíjasokra vonatkoznak.

Én leginkább múzeumban, vagy strandon, gyógyfürdőben találkoztam azzal,hogy elfogadják kedvezményként a mi igazolványunkat is.

Jó lenne ha erre vonatkozóan írnátok tapasztalatot!

Előzmény: pimmi (8975)
ma-ma Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8976

  A NYUGDÍJ IGAZOLVÁNNYAL!

Előzmény: pimmi (8975)
pimmi Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8975

Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy rokkantnyugdijasként, pl. elmegyek valahová ahol kedvezmény van nyugdíjasoknak, akkor mivel igazolom hogy én az vagyok? köszi

 

sz16 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8974

 

Facebook on találtam :

 

Pongrác KolosA rokkantak, és fogyatékkal élők is használhatják a holokauszt kifejezést, főleg hogy épp megismétlődik a történelem.
Egymillió fogyatékkal élőt gyűjtöttek be és végeztek ki az 1930-s évek közepétől a náci Németországban és csatlós államaiban. Rajtuk próbálták ki először a gázkamrás kivégzés módszertanát. A "T4" programban mozgáskorlátozottakat, siketeket, vakokat, epilepsziásokat, pszichiátriai betegeket, szellemi fogyatékkal élőket, köztük tömérdek kisgyermeket irtottak ki nem ritkán kórházi és ápolási álca alatt. Sterilizációs kísérleteik során például rozsdamaró folyadékot fecskendeztek a szerencsétlenek nemi szervébe. A náci propaganda nemzetgazdasági érdekekre, a fogyatékkal élők eltartásának költségességére hivatkozott amikor kollektív fölöslegesnek kiáltotta ki a fogyatékkal élőket és a mai terminológia szerint hajléktalannak tekinthető emberek ezreit.

Cersz Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8973

Köszönöm szépen, de azért én maradnék az eredeti kérdésemnél és ebben szeretnék segítséget kérni!

 

"Kérdezni szeretnék. 60. éves vagyok és (2011. januári összevonás miatt) kormányzati tisztségviselő, na nem a szokásos tisztviselő, hanem félig fizikai (autó szervíz jellegű) félig adminisztratív munkát végzek.

 

Eléggé leromlott az egészségi állapotom (mentálisan és fizikailag egyaránt) (korai infarktus) vérnyomás, cukor, látásromlás, izületi gondok ("kauda ekvina"), fogak jó részének elvesztése, állandó derékfájás, valamint melanómás műtétek (Kékgolyó) miatt nehezen tudom ellátni a feladatom.

 

Gondoltam az egészségi állapotomra tekintettel történő felmentésemre.

 

Szeretném megkérdezni, hogy mi a gyakorlat, hogyan kezdjem el a folyamatot, egyáltalán van e valamilyen tapasztalat, mit javasoltok, esetleg valaki már végig vitt ilyen ügyet?

 

A jogszabályi hátteret elolvastam, de más a gyakorlat.

 

A fentieket más fórumon is megkérdeztem, de sajnos válaszokat nem kaptam, ezért gondoltam most a leszázalékolás lehetőségére, ezt hogyan kell elkezdeni?

 

Előre is köszönöm a szíves válaszaitokat."

 

Üdvözlettel: Cersz

Előzmény: Törölt nick (8972)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8972

Próbálom megérteni az eseteteket. Szép hosszú időt ledolgoztál.
Nagyon bekavartak a társadalombiztosításnak ezt már látom én is.
Remélem, hogy BJszakértő talál tisztességes és igazságos
jogértelmezést Neked is ha szükséges, hogy  törvény szerinti
nyugdíjas kor elértével mégis nyugdíjba mehess.

 

Cersz Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8971

Nem bántasz, csak nem értem, hogy mit nem értesz.

 

1967.-óta vagyok (akkor 14. évesen) társadalom biztosított, 2014. minusz 1967. egyenlő 47. Erről egyébként a társadalom biztosító kiadata a szolgálati idő számítást, melybe természetesen a katona idő is beszámításra került, a TBtv. szerint. A ledolgozott éveim szinte egy cégnél jöttek össze.

Előzmény: donpepe9 (8970)
donpepe9 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8970

És nem akarlak megbántani,csak sajnos én is másra számítottam.Ledolgozott havi 500 órák után első körben 14 év!!! szolgálati időm volt elismerve,azt hittem szívinfarktussal tetézem a betegségemet.

 

Előzmény: Cersz (8964)
donpepe9 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8969

Én is dolgozok 14 éves korom óta de ténylegesen csak a ledolgozott napok számítanak,nekem kiküldték már a szolgálati idő elismerést onnan tudom sőt volt 3 évem amikor tudtomon kívül nem voltam bejelentve szerencsére megvolt az  összes papírom róla és fél év alatt lenyomozták. Akatonaidőt szintén külön kell lekérni.

Előzmény: Cersz (8967)
Cersz Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8968

Sajnos az előrehozott öregségi nyugdíjat valóban eltörölte az Orbán kormány, így előfordúlhat az eset, hogy akár 50 évet kell ledolgoznom, hogy nyugdíjba mehessek. !!!???

 

A fentiek miatt is szoktam mondani, hogy kettő limit kellene a nyugdíjba menetel eléréséhez, egyik a korhatár a másik a ledolgozott évek. Így akár 70 év is lehet a nyugdíj korhatár, ez senkit nem zavar, de szerintem 45 éves szolgálati idő, ledolgozott év után nyugállományba lehetne vonúlni.

 

A fentiek esélyt adnának azoknak is akiknek kevés a szolgálati idejük (Bírák, Orvosok stb.) , hogy megfelelő szolgálati idővel rendelkezzenek.

 

 

Előzmény: donpepe9 (8966)
Cersz Creative Commons License 2014.02.17 0 0 8967

14. éves korom óta dolgozom, az ipari tanuló időben fizette utánam a maszek a TB-t. és ez is beleszámít az elismert szolgálati időbe. (nyugdíj törvény) Most a 61. életévembe vagyok, így a 61 ből 47 egyenlő 14.

 

A tanúlmányaimat, később felsőfokút is a munkaidő után a szabad időmbe és a keresetemből finanszírozva végeztem, így nem tartozom egyik kormánynak sem semmivel!

 

Üdv: Cersz

 

Előzmény: donpepe9 (8965)
donpepe9 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8966

És azt elfelejtettem írni ha betöltötted a 60. életévedet 40 év elismert szolgálati viszony után előrehozott öregségi nyugdíjba mehetsz!

 

Előzmény: Cersz (8959)
donpepe9 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8965

Üdv ez a 47 év honnan jött ki???

Mert vagy 90 éves vagy vagy elírtad vagy 0 éves korodtól bejelentett munkahelyed van.Én 43 vagyok szakmunkásképzőben kezdtem katona voltam azóta szünet nélkül dolgoztam volt havi 500 órám is és így van 20 év szolgálati időm 14 éves korom óta!!

 

Előzmény: Cersz (8959)
Cersz Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8964

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat!

 

Tisztelettel várom a BJ szakértő hozzászólását.

 

Köszönettel: Cersz

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8963

Rokkantnyugdíj már nincs, tavalyelőtt megszüntette a Fidesz de nem erről szól ez a téma.  Először megváltozott munkaképességet kell rögzíteniük egy ún. komplex minősítéssel és utána kérheted (vagy megállapíthatnak) valamilyen ellátást, ami önmagában lényegében az éhenhaláshoz is kevés - viszont a munkahelyed kaphat valami támogatást, Te pedig kedvezményeket, mondjuk ha jár 4 órás munkát elismerhetnek teljes szolgálati időnek.
Valóban BJszakértő tudhat hiteles információt erről, várd meg míg jelentkezik.

BLM Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8962

Nem így működik ahogy a gyermeteg leírta. Fordulj BJ szakértőhöz Ő mindenben segít.!

Előzmény: Cersz (8959)
bandolesa Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8961

Alapból már senkit nem rokkant nyugdíjaznak le?

Tehát először megváltozott munkaképességet vizsgálnak,és ez alapján adnak ki egy véleményt.

De azt hiszem, hogy ehhez az utolsó 5.-éven belül 3.-év munkaviszonynak kell lenni?

Ki kaphat rokkant nyugdíjat jelenleg?

 

Előzmény: Törölt nick (8960)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8960

Irass egy beutalót a háziorvossal az NRSZH-hoz a megváltozott munkaképességed megállapításához és  küldd be vagy vidd be az illetékes helyre.

Előzmény: Cersz (8958)
Cersz Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8959

Bocs. még annyit, hogy a 47. szolgálati évem taposom, ami a ledolgozott évek tekintetében szép kis idő.

Előzmény: Cersz (8958)
Cersz Creative Commons License 2014.02.16 0 0 8958

Üdvözlöm a Tisztelt fórumot!

 

Kérdezni szeretnék. 60. éves vagyok és (2011. januári összevonás miatt) kormányzati tisztségviselő, na nem a szokásos tisztviselő, hanem félig fizikai (autó szervíz jellegű) félig adminisztratív munkát végzek.

 

Eléggé leromlott az egészségi állapotom (mentálisan és fizikailag egyaránt) (korai infarktus) vérnyomás, cukor, látásromlás, izületi gondok ("kauda ekvina"), fogak jó részének elvesztése, állandó derékfájás, valamint melanómás műtétek (Kékgolyó) miatt nehezen tudom ellátni a feladatom.

 

Gondoltam az egészségi állapotomra tekintettel történő felmentésemre.

 

Szeretném megkérdezni, hogy mi a gyakorlat, hogyan kezdjem el a folyamatot, egyáltalán van e valamilyen tapasztalat, mit javasoltok, esetleg valaki már végig vitt ilyen ügyet?

 

A jogszabályi hátteret elolvastam, de más a gyakorlat.

 

A fentieket más fórumon is megkérdeztem, de sajnos válaszokat nem kaptam, ezért gondoltam most a leszázalékolás lehetőségére, ezt hogyan kell elkezdeni?

 

Előre is köszönöm a szíves válaszaitokat.

 

Üdvözlettel: Cersz

sz16 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8957
mancika66 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 8956

Én nem rehab járadékos vagyok, hanem rokkantsági ellátott, amit megemeltek januártól.Üdvözlettel..

Előzmény: 55judit (8954)
mancika66 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 8955

Köszönöm szépen, magam is így tudtam.  Csak teljesen rám hozták a" frászt",  annyira biztosak voltak a dolgukban.. :)

Teljesen elbizonytalanítottak.  Igen, általában ez a behívás nem szokott  elmaradni, nem olyan mint a Maja világvége.. :) :)

Szép estét kívánok: Mancika

 

I

Előzmény: 55judit (8954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!