Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.10 -2 0 57046

Jaja, a kínai levesek mellé nem árt némi magokat is enni, vagy rendes fél oldal szalonnát hagymával és negyed kiló fehérkennyérrel :D

Előzmény: qentar (57045)
qentar Creative Commons License 2016.05.10 0 0 57045

Ami nagyon bejött legutóbb: az ALDIban lehet kapni mexikói babnak csúfolt konzervet. Természetesen nem a gasztronómia csúcsa, de nap végén tápláló, és csak meg kell melegíteni. Szép nagy darab, két személynek is elég.

A smack és tsai nem képeznek értelmezhető mennyiséget nekem :)

Előzmény: rum-cájsz (57043)
rum-cájsz Creative Commons License 2016.05.10 0 0 57044

Köszönöm, igyekszem. :)

Legközelebb júliusban folytatjuk, és remélem akkor végzünk is.

 

Előzmény: Güsziológus (57029)
rum-cájsz Creative Commons License 2016.05.10 -1 0 57043

A gyerekeim voltak a bányában egy erdei iskola keretében, de nem tudom, hogy önálló túrázókat fogadnak-e. Érdemes felhívni őket előtte.

Előzmény: OZ Wheels (57033)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.10 -1 0 57042

Viszek majd olyan kínai tésztás levest, illetve smack-et egynek jó, viszont könnyű is és valamennyire laktat is. illetve a sima tasakos leves is jó, de abban nem sok tészta van, viszont lehet mixelni a kettőt :)

Előzmény: Törölt nick (57040)
hadidoki Creative Commons License 2016.05.10 0 1 57041

Ezen én is elgondolkoztam, s bár Álmosdon a három kúriát (Kölcsey, Miskolczy, Bay) még megnéztem, az emlékhely végül kimaradt. 

Előzmény: olahtamas (57037)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.10 -2 0 57040

Maggi zacskós kész tésztákat (azt hiszem, Finom Falatok a neve), hozzá szoktam még pakolni hagymát és virslit/szalonnát. Az van ráírva, hogy két adag, de ez ne tévesszen meg, egy ember simán megeszik egy egészet :D Jóval könnyebb, mint a konzerv, és mivel tészta, hirtelen sok kalóriát ad.

 

Vagy lehet még kolbász/szalonna/hagyma és hozzá puliszkaliszt. Abból is nagyon sok elfér kis helyen.

Előzmény: donjuan1984 (57039)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.09 -1 1 57039

Sajnos nincs, mióta van Szlovákia azóta leállt a renoválás is. Canon powershot sx700-am van, 30-szoros optikai zoom, gyors processzor :) 

Pünkösdkor megyünk a Zemplénbe, de első nap olyan szállás lesz - Bakoséknál - ahol nem lesz ellátás, viszont valószínű boltok sem lesznek az ünnep miatt.

Ti mit visztek elemózsiának ilyen esetben ami laktató is, de nem is túl nehéz? Konzerv?

 

Egyébként a gibárti erőműtől visszaigazolták a látogatást azóta, igaz majd két hétbe tellett :)

Előzmény: Törölt nick (57034)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57038

Esőház magas embereknek , illetve zsiráfoknak :D

Előzmény: Törölt nick (57032)
olahtamas Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57037

És az Álmosdi csata emlékhelyet kihagytad?

Mondjuk az a sok aszfalt az valóban ingerszegény, és nehéz a döntés sok esetben, hogy mit nézzen meg az ember.

Vagy térjen vissza később inkább egy családi kirándulás alkalmával.

Előzmény: hadidoki (57028)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57036

Mi bányahegynél szimplán besétáltunk (nem volt ott a kutya se), és ahogy elnéztem, mindenki gond nélkül mászkálgat a bánya területén. Ki volt ugyan írva, hogy nem szabad, de nincs lezárva.

Előzmény: OZ Wheels (57033)
HEV Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57035

Ez egy üzemelő bánya. Nem lehet bemenni, benézni esetleg.

http://www.vorosmarvany.hu/

Előzmény: OZ Wheels (57033)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57034

Szép fotók, nagy része megvan nekem is! :-)

Somoskőn nincsen nyoma építkezésnek?

Nem semmi géped lehet ha a Somosi várat ennyire be tudtad zoomolni Salgóról!

Ja, meg a Karancs kilátót!

Előzmény: donjuan1984 (57030)
OZ Wheels Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57033

Sziasztok

 

Hétvégén Mogyórósbánya - Szárliget menet jön, a javaslataitok szerint Tardos, Tarján szállásokkal. A kérdés, hogy a tardosi bánya lezárt, vagy bejárható? Mennyi időt érdemes rá szánni?

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57032

A kazári képeknél az az építmény valami tesco gazdaságos esőház? :D

Előzmény: donjuan1984 (57030)
Pulmy Creative Commons License 2016.05.09 -2 0 57031

 divatosan: LIKE     (Y)

 

Előzmény: donjuan1984 (57030)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.09 0 1 57030
Előzmény: Törölt nick (57027)
Güsziológus Creative Commons License 2016.05.09 -1 0 57029

"Mivel itt kértem segítséget tőletek, ..."

 

Kérjél máskor is!

Jó volt olvasni írásodat.

Előzmény: rum-cájsz (57026)
hadidoki Creative Commons License 2016.05.09 -1 0 57028

"Szerintem jót tett a szakasznak, hogy Létavértes után nem a határ felé megy a jelzés, hanem a szőlők felé. Sok szép helyen mehettünk, és személy szerint én örültem, hogy végre nem aszfalton kell capplatni."  

Teljesen egyetértek veled, nekem már öt éve is nagyon tetszett ez a rész, (az aszfaltot kerülendő, én már akkor is erre mentem). Örültem is, amikor láttam, hogy áthelyezték erre az utat.

   

Előzmény: rum-cájsz (57026)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57027

Gondoljuk. 

:-)

 

Előzmény: donjuan1984 (57024)
rum-cájsz Creative Commons License 2016.05.09 0 2 57026

Mivel itt kértem segítséget tőletek, be is számolnék röviden a hétvégi Alföldi Kék szakaszunkról. Röviden: az új festés elég jól követhető itt is, egy részen volt csak egy kisebb kavarodás, jelzéshiány. Az újonnan elhelyezett útjelző táblákat értelmezni reménytelen feladat, fel is adtuk egy idő után, csupán az érdekesség kedvéért vetettünk rá egy-egy pillantást. 

 

Első nap Létavértesről indultunk, és viszonylag eseménytelen út során értünk el a Vekeri-tó melletti Dorcas kempingbe este, ahol a szállásunk volt. Nem épp olcsó hely, viszont nagyon közel van az úthoz, és télen is meg lehet ott szállni. Mondjuk a szállásfoglalás nem volt egyszerű, de végül az iranymagyarorszag.hu oldalon keresztül sikerült megoldani.  Szerintem jót tett a szakasznak, hogy Létavértes után nem a határ felé megy a jelzés, hanem a szőlők felé. Sok szép helyen mehettünk, és személy szerint én örültem, hogy végre nem aszfalton kell capplatni.

 

Másnap Bánkon keresztül a "fancsikák" mellett haladtunk. Jó tudni, hogy Halápon már jó régen leégett a csárda, tervezik a felújítását, de egyelőre ennek semmi nyoma. Mi a szomszédos tanyára kopogtunk be, hogy vizet kérjünk, és szívesen adtak is nekünk.
"Fenn" a Hármas-hegy alatti vasúti végállomáson viszont nagy élet volt, büfé is üzemelt. Sajnos a nyitva tartását nem néztem meg. Vizet itt is lehet vételezni kútból. Mi szombaton dél körül jártunk arra. Szállásunk aznap Nyíracsád előtti Buzitán volt, az önkormányzat által üzemeltetett "Kéktúra házban".

 

Harmadik nap belevetettük magunkat a Nyírség szívébe. Ezen a részen érezem egyedül a jelzésfestést problémásabbnak, de csak az eddigiekhez képest. Volt egy rész a Gánás-hegy előtt, ahol egy pillanatra el is kavartunk, mert nem volt egyértelmű a felfestés. De végül útra találtunk és ez után a kis közjáték után első állomásunk Nyírlugos volt, ahová túl korán érkeztünk, mert a pecsétet őrző Paradiso bár csak 13 órakor nyitott ki aznap. Addig is megebédeltünk, pihentünk, majd a pecsét beszerzése után továbbrobogtunk. Kis tanakodás után a Hoportyót is megmásztunk, aminek a "bejáratát" most is eltévesztettük elsőre, akárcsak 10 évvel ezelőtt. De végül a kiakasztott, nem túl szép, de hasznosnak talált műanyag flakon vezetett nyomra minket. A tövében megtaláltuk a kis ösvényt a "csúcs" felé. A sikeres csúcstámadás után besétáltunk Istvántanyán keresztül Nyírbogátra, ahol vonatra szálltunk.

rum-cájsz Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57025

A Létavértes Kisvárdát meg tudom erősíteni. 

És én hozzátenném az Okány - Biharugra szakaszt is, ami ugyan nem homokos, ellenben mocsaras. Szóval ott eső után mi gyalog is nehezen haladtunk, bringával ilyen időben lehetetlen küldetés. Ha jól ki van száradva, akkor elképzelhető, hogy bringázható, ezt nem tudom, viszont érdemes lenne ennek is utánajárni.

Előzmény: V43 1279 (57014)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.09 -1 0 57024

OFF

Nem kék túra, de tegnap jártam pár szép helyen: Apc - erőd templom és tengerszem; Somoskő: vár, bazalt ömlés, kőtenger és Krúdy -forrás; Salgó: vár és boszorkány kövek; Kazár: riolit tufa dombok és bányató.

Ha gondoljátok majd csatolok képet a fentiekről :) 

hadidoki Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57023

Élvezetes, jó utat kívánok nektek!

Előzmény: V43 1279 (57022)
V43 1279 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 57022

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!!!

 

Hörpölin: igen, olvastam az újakat is :)

Hadidoki: értem a gondolatmenetet, talán majd másodszorra nekivágok gyalog, első körben marad a bringa a túratársammal egyetértésben. Sajnos mindketten híján vagyunk a hosszabb szabadidőnek, így abból a kevésből kell főzni ami van.

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.08 0 0 57021

Tudtam hogy láttam én is ezt a táblát a téves adattal, egy pillanatra el is gondolkoztam rajta hogy ez nem lehet.

 ez volt az a tábla

 

Viszont a Fortepanon nézelődve találtam egy-két érdekes fotót Inászóról is. Sokan ledermednek és borzonganak Derenken a kéktúrán, pedig az ország tele van "Derenkekkel", némelyik sokkal tragikusabb sorsú volt mint az Aggteleki-karszton lévő falu. 

Inászó nem volt olyan tragikus, csak simán megszűnt létezni.

 

1. Inászó 1933-ban, még kisvasútja is volt...  Forrás:Fortepan

2. Nagyjából ugyanarról a helyről 83 év múltán. Csak a meddő bányaudvarok maradtak

 

Kérdés, ha valaki értene hozzá, amit nem nagyon hiszek...

 mik lehetnek ezek a kerek, salakosnak tűnő tömbök, nekem kohászati mellékterméknek tűntek. Az erdőben láttam őket.

 

 

Előzmény: llakli (56871)
Pompiere Creative Commons License 2016.05.08 0 0 57020

Olyan finom, púderszerű a por, hogy minden lépésnél felszáll a cipőtalp alól.

 

A székesutakon (szikföldes utakon) van ez a nagyon finom por. Amikor a szél ezt elfújja, alatta olyan kemény a föld mind a beton. Ez valóban jellemző az Öttömös - Szatymaz közötti vidékre.

Előzmény: hörpölin (57019)
hörpölin Creative Commons License 2016.05.08 -2 0 57019

Sükösd és a Petróczi iskola között szerintem is homokos a talaj, de utána azt láttam, már inkább poros, mint homokos. Lagalább is én így vettem észre. Olyan finom, púderszerű a por, hogy minden lépésnél felszáll a cipőtalp alól. Persze voltak homokosabb részek is, de az volt a kevesebb.

Előzmény: Pompiere (57018)
Pompiere Creative Commons License 2016.05.08 0 0 57018

gondolom, esős idő esetén egy az egyben kiváltható a "széles, sáros földút" kifejezéssel. :-)

 

Azért a homokon jó sok esőnek kell ahhoz esni, hogy igazán sáros legyen. :-) Az erdőkben lévő "malacfürdetők" kivételével azért nem nagyon áll meg sehol a víz.

Előzmény: hörpölin (57016)
Pompiere Creative Commons License 2016.05.08 0 0 57017

Akkor a Tisza vonaláig konkrétan:

 

Sükösd-Rém-Érsekhalma szakaszon, a rémi mezőgazdasági telephez vezető aszfaltos út előtt van egy homokosabb rész, majd a mezőgazdasági telep után egészen Érsekhalmáig.

Császártöltés-Kéleshalom közötti szakaszon Császártöltést elhagyva egészen Kéleshalomig nehéz még a gyaloglás is a mély homokban.

Kéleshalom-Kunfehértó között egy-két kilométert leszámítva "kegyetlen" útviszonyok vannak. Száraz időben a kerékpáros teljesítés kizárt.

Kunfehértó-Öttömös között a a Kiskeceli út jó homokos, az 53-as út után a Jánosteleki-erdő, majd a Felső-átokházi-erdő melletti út is futóhomok száraz időben.

Öttömös-Rúzsa között végig homok. Kerékpárral való teljesítés tekintve a Tanulmányi-erdőből átérve az 55-ös úton válik igazán nehézzé az út.

Rúzsa-Bordány között a Vágó előtti két-három kilométer majd a Vágó utáni aszfaltos szakasz végétől egészen Zákányszék előttig nehéz az út.

Bordány-Sándorfalva között csak Bordány után Zsombóig kell düllőúton menni. A Zsombó utáni rész szerintem nem veszélyes.

Sándorfalva után a dóci bekötőútig vannak homokosabb részek.

Ópusztaszert elhagyva a Tisza töltésig, inkább már a sár miatt lehet aggódni egy-egy csapadékosabb nap után, de száraz állapotban is rémisztő ami ott van.

 

A fentiekhez hozzátartozik, hogy a zártabb lombkoronával rendelkező erdőkben sokkal jobbak lehetnek az útviszonyok mint a nyílt szakaszokon. Még akkor is ha már régen volt eső.

Előzmény: V43 1279 (57014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!