Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.05.14 0 0 1303

Ez igy igaz. A neolux egy szemmel sem jobb mint a trinát. Mind a kettő levegőn száradó festék, aminek a tényleges kötése kb 30(!) napig tart. Ráadásul a környezetvédők miatt már nem is takar igazán jól, mert a jól takaró pigmentek nem környezetbarát anyagok. Ha egy kocsira ( pl golf II.) kell 3 kg neolux, vagy kell kb 0.8 l bázisfesték, pl lechler , és az utóbbi kamrában fújva egy óra mulva szerelhető, akkor most mi az olcsó??

 

A Magyar embernek sok idő kell ahhoz, hogy megtanulja, hogy ami pillanatnyilag olcsónak tűnik, soxor az a drága!!!

Előzmény: doca (1299)
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.05.14 0 0 1302

Elég nehéz a történet. Speciális alapozó kell, un primer, ami jól tapad a műanyagra, és rá pedig jól tapad a füller, vagy gitt. Persze üvegszálas müanyagra való gitt. Ezt lehet majd fényezni, de a festékbe rakott lágyító adalékkal egyetemben.

 

Inkább ne ezen kezd a gyakorlást. A munka nagyon sok fázisában el lehet bukni.

Előzmény: Steam (1301)
Steam Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1301
Hello!

Üvegszálerősítésű műanyagra milyen technikával kell fényezni? Gondolom teljesen más kittek és alapozók kellenek, mint a fémhez.
lojanus Creative Commons License 2005.05.12 0 0 1300
Ha jó autófestéket akar az ember -olcsón jót- akkor a Fóti út 68-ba megy, mert itt még be is állítják a színt...
doca Creative Commons License 2005.05.10 0 0 1299

Akkor ez miért jobb mint ami laboratóriumilag is arra van  tervezve?! Van valami boszorkány konyha a láthatáron? Hol van  autófényezés lap? Neki tudni kellene! Ott tartok hogy a Trinát alig különbözik a Neoluxtól. Én csak felvitel és eredmény terén nyilatkozom. De gondolom időt állóságában sem lehet nagy különbség.

Vagyis: a neolux keritésre és használt kerékpárra való. De idővel ne dőlj hozzá mert fog mint a meszelt fal.

Előzmény: Gsi8v (1297)
doca Creative Commons License 2005.05.10 0 0 1298
Akkor ez miért olcsóbb mint a normális?! Ami laboratóriumilag is arra van tervezve.
Előzmény: Gsi8v (1297)
Gsi8v Creative Commons License 2005.05.10 0 0 1297

Köszi szépen.

 

Hallott már valaki arrol hogy a neoluxot lakkozzák(mint a metált) ??

Ezt is mondta a faszi.

 

Üdv.

doca Creative Commons License 2005.05.10 0 0 1296

Fosik a fényező hogy megfolyik és nem eléggé higít! A Neolux már csak ilyen. Nincs konzisztenciája. Nem fed. Három réteget pedig nem szivesen végzenek el.

Szerintem.

De lehet rossz minden! A nyomás is. A pisztoly sem mindegy.Egyszer régen egy szakinak azt mondta az irigye:" Hjjaa!! Jó szerszámmal a hülye is tudna dolgozni!"- Erre az volt a válasz:" Igen. Csakhogy a hülyének nincsen jó szerszáma".

És milyen igaza volt!!

Előzmény: Gsi8v (1295)
Gsi8v Creative Commons License 2005.05.09 0 0 1295

Sziasztok !

 

Azt kérdezném mitől lehet egy neolux fényezés narancsos ?

Higitás nem jó ?

Vagy a szóró nyomás ?

 

Üdv.

autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1294

Egy picit off leszek:

 

Minden Lap.hu oldalon megjelenik egy szavazási lehetőség a Lap.hu Info dobozban. Itt bármelyik külső látogató leadhatja a szavazatát az adott lap.hu-ra. 1-5 skálán lehet értékelni a lapot. Egy lapra többször is lehet szavazni, de korlátozva van a szavazási lehetőség - egy fix IP címről csak bizonyos időközönként lehet szavazni.

 

Szavazzatok a lapomra! 

Édekel a véleményetek!

autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1293

Bizony a vízpapírt szabadkézzel kell itt használni, csupán a nagy sík felületeken lehet steklivel segíteni. Nagyon kell vele vigyázni, mert egy pillanat alatt le lehet kapni a festéket az autóról. ILYET CSAK GYAKORLOTT SZAKEMBER csináljon. Kár vele kísérletezni, mert kb 10-15 K körül kaphatsz egy jó polírozást az autódra. Ha veszel 5K-ért polírpasztát, lemosatod a kocsid, meg még egy napig küszködsz vele, akkor sem lesz oylan jó az eredmény.

 

Mindenképp vidd profihoz, mert a polírozás egy több lépcsős folyamat, nagyon el lehet rontani.

A lépések:

 

1. tisztítás

a) mosás

b) zsírtalanítás ( bogár, aszfalt maradványok)

c) vízkőmentesítés ( hihetetlen, de van rajta!)

d) gumi, és müa. elemek leragasztása!!! ( ha kihagyod soha nem jön ki belőle a polírpaszta)

 

2. Durva polir. ( 1-es fok. Paszta, durva szivacs, alacsony fordulat)

3. Közepes polir. ( 2-es fok. Paszta, durva szivacs, közepes fordulat)-ezt el is lehet hagyni!

4. Finom polir. ( 3-es fok. Paszta, finom szivacs, magas fordulat)

5. Radir . polírmaradványok eltávolítása

6. Keményviaszréteg felhordása

 

Szóval nem otthoni munka.

Előzmény: Herbie_ (1289)
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1292
Azonos a padlólemez, beteheted.
Előzmény: Rollerboy11 (1287)
doca Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1291
A helyedben az eddig is bevált módszer mellett döntenék. Azt a részt  rendesen le kell fújni. Még ha nem is akarod profiul megcsináltatni akkor is marad a szemnek még türhető, nem úgy mint az ecsetelt hammi. 
Előzmény: Levike (1276)
Rollerboy11 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1290

 

Köszi a választ!

 

 

Előzmény: Sanyi-ka (1288)
Herbie_ Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1289

Polírpaszta kellene. Fekete metál az autó. Milyet és hol?

Gépi polírozásról lenne szó.

Az autó helyenként eléggé karcos + gép mosóban mosta a korábbi tulaj.

 

Akinek a nevében írok, szeretné a már említett festéseket eltüntetni és után felpolírozni az autót. Annyit még  elárulnál, hogy a vizespapírt miként kell használni? Kelle bele tenni valamit hogy legyen tartása is? Gondolom nem  az ujjunkkal kell csinálni:)  Egyébként engem is érdekel a kérdés, azért vagyok ilyen lelkes:))

 

Köszönöm, rendes vagy.

Előzmény: autofenyezes.lap.hu (1284)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1288
Úgyemlékszem ,hogy igen.Kevés Ibizát csináltam. Az biztos,hogy a Toledo és a GolfII azonos.
Előzmény: Rollerboy11 (1287)
Rollerboy11 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1287

Sziasztok!

 

Lehet, hogy egy kicsit OFF, de olyan kérdésem lenne, amiről azt gondolom, hogy lakatoláshoz-fényezéshez értők esetleg tudják a választ.

 

Megtudná valaki mondani, hogy egy 1998-as Seat Ibizának és egy 1999-es VW Polonak (6N még) azonos-e a padlólemeze és az üléssínje?

 

VW Poloba tennék Ibiza sportülést.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Peter atyuska Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1286
Köszi így megtaláltam a gyártói oldalon ami kell hozzá. Csak tudnám ezt miért nem mondja meg egy kereskedő?
Előzmény: autofenyezes.lap.hu (1283)
pet e12 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1285

Sziasztok !

egy jótanács: Újpestre  ( a 14-es villamossal  újpest-központtól a második megálló káp.megyer felé, ott az első utca jobbra , ott van egy "karoszérialakatos") szóval oda semmilyen esetre se vigyétek az autótokat javítatni. nekem cserélt egy bal első taposólemezt-vékonyabbat tett bele, mint amilyet kellett volna. a bal hátsónál csak egy kis helyen kellett javítani, ott egy kb 15-20 cm átmérőjű lemezt tett oda ecetsavas szilikonnal !!!!!! rögzítette!! állítólag a tankot is meghegesztette  , mert folyt a benzin, ezért hiányzott 20 liter benzinem <--- erre a magyarázata  : hát folyt a benzin , le kellett szívni a tankot majd feltölteni vízzel hogy be ne robbanjon a heggesztésnél, majd utána a 20 liter benzinnel átmostuk a tankot, hogy ne legyen vizes          / 2 - 3 napig dadogott  és alig ment az autó a benzin-víz  keveréktől/  ennyi  ezt a karoszériást  Ferinek hívják  sajnos a vezeték nevét nem tudom de mindenki GÁNY FERInek hívja  gondolom a szakértelme és az ügyes keze miatt / amit hosszába törnék el mert úgy tovább gyógyul....

Bocs a hosszú szövegért  Üdv PET

autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1284

Polirpaszta kell, vagy viasz?

 

Ha polírpaszta, akkor gépi, vagy kézi polírozáshoz?

 

Karcos a verda nagyon, vagy csak matt?

 

 

Részletesebben ird le, és segítek!

 

Előzmény: Herbie_ (1281)
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1283

Az alapozók általában rendszer részét alkotják. Tehát a Mobihel-nek is biztosan van saját alapozója, Bár itt a szó nem is helyes, mert a helyes rétegrend: alapozó, füller,bázisfesték,lakk. Ha akrilról beszélünk, akkor a bázisfesték és a lakk egyben értendő. ( Színezett lakk)

 

A rendszerből persze ki lehet menni, nem okoz tragédiát. Mindenképp 2k-s füllert ajánlok alá. Ha jót akarsz akkor a mobihel sajátját. Ha olcsót, akkor a gyarmatlakk forgalmazza azt a  sprint nevü füllert amit régen a standox fejlesztett ki. Az elérhetőségüket megtalálod a lapomon.  

Előzmény: Peter atyuska (1278)
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1282
Vízpapír bármelyik háztartási boltban ( ahol festék Pl.: Supralux) kapható. Nem különleges dolog.
Előzmény: Herbie_ (1280)
Herbie_ Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1281
Polír pasztában adhatna valaki tanácsot. Mit és hol, metálhoz. Amit a haver vett egy kalap k.kit se ér. Köszi szépen.
Előzmény: Herbie_ (1280)
Herbie_ Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1280

Köszönöm szépen.

Azért megkérdezhetem, hogy halandó ember hol tud hozzá jutni ilyen vízpapírhoz?

Előzmény: autofenyezes.lap.hu (1267)
Dr.uida Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1279
köszönöm!
Előzmény: autofenyezes.lap.hu (1234)
Peter atyuska Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1278
autofenyezes.lap.hu milyen alapozót ajánlasz a MOBIHEL 2K festék alá? Eddig erről sehol sem találtam érthető adatot. Meg a kedves festékes cég sem hajlandó válaszolni a kérdéseimre.
fernando Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1277

Egy kérdés.

Fiat Punto 1-es ajtózár pereme befelé vagy kifelé áll (szerintem befelé, de azért megkérdem - biztos ami biztos)?

 

Most szereltetem a feltört záram, és mielött visszatennénk megkérdem. Most kicsit kifelé áll, de szerintem azért mert ahogy kiszedtük a zárat, kihajlott az is.

 

Köszi!!

Levike Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1276
Tehat akkor az en "problemamra" nem ez a megoldas. Van valami alternativa, vagy inkabb felejtsem el... :)
doca Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1275

Most éppen Friderikus kezdi el  holnap este a TV képernyőről. Én mondom még köztelnök lesz egyszer.

 A Bumerángos Recun-ami befullt. Hacsak nem olvasnak ide lehet eszükbe sem jut hogy itthon is van katasztrófa helyzet. Ha meg ide olvasnak vagy a Totalcar Robi fedezi fel a témát, aki ugye csókos, akkor gumicsontnak vennék, mint esetemben már előfordult más "plénumon". Ugye milyen előkellő szó. - Holnapután pedig a Bumeráng felhivja a lakosság figyelmét............ 

Szóval sok itt a buzi, akiknek nincs aqvariumuk,- Otthon!- Keveseknek és mégis soknak most aqvarium van és otthonuk nincs.

Előzmény: Sanyi-ka (1274)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1274
Most valahogy nem hallani a nagy adakozásokról mint az év elején:-((((((((((((((((((((
Előzmény: doca (1273)
doca Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1273

Nem olvastad el figyelmesen a termékleirást. Vaskeritésre sárga, fakeritésre barna szin kell. És mint már irtam, csak árviz után hordható fel (k)ékesen. Ez rossz vicc.

Együttérzésem  a károsultakkal!

Előzmény: Sanyi-ka (1272)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1272
A hammerite szerintem egy nagy szar. Én annakidején amikor bejött bedöltem neki. Egy év múlva tiszta sárga lett a fehér keritésem a rozsdától amit hammeritevel kentem.:-((
Előzmény: autofenyezes.lap.hu (1270)
doca Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1271

Csiszolatlanul, rozsdára Hammerite-l festet lámpavasnak támaszkodva köszöntsük a ma születésnapját ünneplő Szörényi Leventét!

autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1270

Soha ne higgy a reklámoknak!

 

A festéket vastagítani nem sok értelme. Tehát csak oda kell anyag, ahol hiányzik. Itt viszont be kell tartani a rétegrendet. A pucér fémre nem jó a festék, csak az alapozó. Ezt lehet festeni.

 

A hammerite ideiglenesen megteszi, de komoly eredményt ne várj tőle. Le fog jönni. Nem is kocsira találták ki. Keritésre, meg lámpára kiváló.

 

Amugy is utálom a 2 az egyben dolgokat. Akkor most mi van az üvegben virsli, vagy uborka? Vagy ebéd és desszert egyben? Marhaság.

Előzmény: Levike (1269)
Levike Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1269
Na akkor ez felejtos.

En valahogy ugy tudtam, hogy ezt a Hammeritet kenheted rozsdara, festekre kozvetlenul.
Tehat akarmilyen risszrossz allapotu vacakra, aminel az a cel, hogy kinezzen valahogy, ne csak a rozsda egye.

Most nalam annyi a helyzet, hogy mint leirtam, a szervizben, idok soran valo emelgetesektol az elekrol lepattogzott itt-ott a festek. A korrodalas megelozese es az esetlegesen mar kezdodo feluleti rozsda ellen gondoltam bekenni, csak az elt.
Nem vagyok fenyezo, de az egeszet lecsiszolni meg szakembernek sem nagyon hagynam, ezt a reszt olyan alaposan megtisztitani es az osszes folyamatot vegigcsinalva gyakorlatilag ujrafesteni, hogy olyan jo legyen mint a gyari, nem sokan csinalnak meg, az arrol nem is beszelve. En kizarolag otthoni pepecselesre gondoltam, amivel megorizhetem a gep allapotat. Itt nem egy rozsdahalmazrol beszelek, amivel csinalni kell valamit SOS, hanem epp forditva, kar hozzanyulni, mint amennyit nagyon muszaly. Ezert is kerdeztem meg korultekintoen, hogy a rajta levo festeknek art-e a cucc. De ugy latom a te irasodbol az derul ki, hogy a Hammerite egyaltalan nem alkalmas olyan celokra, mint amire en gondoltam.



Az otlet maga ugy jott, hogy mult hetvegen menyasszonyomek hazuk elott lekentunk egy lampaoszlopot sotetzooodre, hogy kinezzen valahogy. Kicsit megkapargattuk a regi risszrossz rozsdas folpattogzott feluletet, aztan nosza rajta.
Az otletgazda nem en voltam, hanem kedvesem faterja, mondvan, a hammerite eldolgozza a rozsdat a rajta maradt festeknek pedig nem art. Ilyen elnagyolt operaciokhoz pont jo. Ez volt anno a TVreklamban is nem... ?




Előzmény: autofenyezes.lap.hu (1268)
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1268

Az általad említett festék fémre való! Festetlen fémre!

 

A helyes javítási sorrend:

 

1. Tisztítás ( zsirtalanítás valamilyen szerves oldószerrel: Pl.: Nitro )

2. Lepattogott részek csiszolása fémtisztára!

3. Fémtiszta részek alapozása

4. Alapozott részek vékony rétegü festése

5. Teljes felület festése.

 

A műveletek között a felhasznált anyagok típusától függő várakozási időket szigorúan betartani!

 

Közben a kocsival nem járkálni!

 

 

Előzmény: Levike (1260)
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1267
A festék minőségétől függően 1500-2500 vízpapírral, kell "csiszolni", vagyis az ecsettel felvitt és az eredeti festéket egyformává mattítani. Utána lehet polírozni. Ilyet csak szakember csináljon!
Előzmény: Herbie_ (1265)
Levike Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1266
Atcsiszolni ? Mivel ?
En ugy gondoltam az eredetit rajta hagyom...atdorgolom valami ruhaval, aztan kenem.
Mindenkeppen tegyek higitot ? Az nem kezdi meg a meglevo festeket ?


Előzmény: Peter atyuska (1262)
Herbie_ Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1265

Üdv az Uraknak!

 

Kőfelverődések és egyéb csúnya karcolások le lettek festve, viszonylag szépen ecsettel.

Korábban egy fényező az autó oldalán lávő karcolást - valami ökör unatkozott - végig ecsettel befestette. 1 hét múlva kellett vissza mennem, de nem emléxem mit csinált a polírozás előtt. Valamivel összedörzsölte, csiszolta, csak nem tudom mivel. Tudnátok segíteni? Köszönöm.

Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1264
Csak nem a nagy felületekre!
Előzmény: Peter atyuska (1263)
Peter atyuska Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1263
Homokolás helyett lehet hőlégfúvó és megfelelő hántoló eszköz.
Előzmény: Ice4Ice (1255)
Peter atyuska Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1262

Lekenhető, de előtte az eredti festést nem árt átcsiszolni végig és utána zsirtalanitani (pld hammerite higitójával) és ügy festeni.

 

A festés előtt, ha nagyon alapos akarsz lenni, rugalmas alpot bíztosító gletelést alkalmazni. Persze ezt csak fémtiszta felület esetén lehet.

Előzmény: Levike (1260)
fazeres Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1261
Sajna, ez van.....egy apró kavics is leveri a fényezést, és észre sem veszed. A gyárit is. Ha nem lenne rajta, akkor van átfényezve, Gondolj bele, ha 130-al mész, akkor milyen erővel csapódnak az autóba ezek az apró kis kövecskék. Ha esőben nagy sebességnél kirakod a kezed, akkor az esőcseppek is csípnek......
Előzmény: nuklear (1259)
Levike Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1260
Sziasztok mesterek !

A velemenyeteket szeretnem kikerni, mielott valami hulyeseget csinalok.
Van egy 15 eves verdam, feher szinben pompazik, de az a fajta regi dizajn, ahol a kuszob feletol lefele fekete szinu a gep. Namost a kuszob eleinel az emelgetestol par helyen lepattogzott a cucc. Mar ket eve igy hasznalom, de nem szeretnem, ha elrohadna. Az a 'zsenialis' otletem tamadta, hogy veszek egy doboz fekete hammerite-ot, es lekenem azzal egy ket-harom centis csikban. Ez nem latszana, viszont talan vedene valamelyest. Sajna a termek pontos tulajdonsagaival nem vagyok tisztaban, azon kivul, amit altalaban mindenki hallott rola.
Tehat nem tudom milyen hatassal van pl. a meglevo festekre, amire rakenem, meg egyaltalan magara az acelra. A kocsival hosszutavu terveim vannak, nem szeretnem elkurni. Mi a velemenyetek ?

nuklear Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1259

Kavicsfelverődések??? nyomait látom a kocsimon.

De kezdek attól tartani, hogy talán kisipari fényezve volt az autóm. Pedig nem volt törve, ez biztos. Amikor vettem, még csak néhány pöttyöt láttam rajta elől, de most kb. 3 hónappal a vásárlás után főleg a a motorháztető elején és a lökhárítón nagyon sok pont lett. Ennyi kavics nem verődhetett fel. Szerintetek mennyire normális ez? A kocsi 8éves, egy fekete Audi A8. Csúnya, mert a fekete fényezés alatt fehér az alapozó, vagy nem is tudom mi az. Látok ilyen pontokat még a visszapillantó tükör házán, és a szélvédő melletti fényezett részen is. 1-2db akad a tetőn is. Hátul és oldalt egyelőre nem látok. Gyári fényezés lepattoghat ilyen formában egy ilyen idős kocsinál? Vagy telibe lett fényezve?

Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1258
Most pont a szomszédban.:-)))))
Előzmény: Ice4Ice (1257)
Ice4Ice Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1257

Sanyi-ka:

 

Koszonom a segitseget!

Keresem Doca-t...de merre jar o..reg lattam erre fele ?

 

 

Előzmény: Sanyi-ka (1256)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1256

Az a baj a homokolással,ha nem megfelelő ember csinálja,hogy olyan mintha egy üvegezőkalapáccsal leülnél az autó mellé és 4 napig folyamatosan ütögetnéd vele a karosszériát.Utána meg ember legyen a talpán aki rendbehozza,lehetetlen.

Kérdezd docát! Igaz Ő egy kicsit messze van de nem teszi neked tönkre.

Előzmény: Ice4Ice (1255)
Ice4Ice Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1255

Sanyi-ka es Kedves tobbieknek...

 

Adott egy E21-es 80-as BMW..aranylag jo allapotu, de szeretnem elkerulni azt, hogy szetessen nem lathato rozsdak miatt.

Igy arra gondoltam, hogy szetszedem es lehomokoltatok mindent rajta ami a karosszeria, ajtok stb..

Igy feltarulnak azok hibas reszek amelyeket nem vettem volna eszre vagy csak hosszu ido utan.. Ha ez megvan akkor johet a lakatolas..stb..


Szoval szeretnek egy teljes restauraciot ami a karosszeriat illeti!!

Ehhez kerem a segitsegeteket, hogy hol es kb. milyen aron lehet kalkulalni..

Koszonom ha eddig vegigolvastad ;o)

 

 

Ez lenne az alany..

 

Ez lenne az alany
Előzmény: Sanyi-ka (1253)
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1254

A fényezés minőségében sokkal fontosabb a szakszerű előkészítés, és fújás, mint a feték típusa.

 

Mindenkinek alánlom a LECHSYS rendszerét, amiben akril és metál színek is megtalálhatóak, nagyon baráti áron.

 

További info: (olvasd a nevem)

Előzmény: WarbiRunner (1246)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1253
Mit és miért akarsz homokolni. Jól gondold meg,hogy hol csináltatod hacsak nem akarsz egy méhtelepre való vaskupacot!
Előzmény: Ice4Ice (1252)
Ice4Ice Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1252
Udv Mindenkinek! Komplett karosszeria homokfujasat tervezem..Tudd valaki segiteni? A hol es mennyiert lenne a legfontosabb kerdesem e targykorben?! Varom a cimeket arakat..stb. Koszonom!
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1251
Egy elem fényezése 15000ft-tól+ megbontás. Márkaszervizben több mint a duplája.
Előzmény: hm_kool (1250)
hm_kool Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1250

Sziasztok!

 

Kiégett a fényszóróm és a garázsba való beálláskor meghúztam a jobb első sárvédőt és lökhárítót. A fényezést kissé lehúztam, de se törtés, se alakváltozás.

Nem komoly a dolog, csak bántja a szememet.

Van valakinek tapasztalata, hogy mennyibe kerül a 2 elem javítása/fényezése/? Szürke metál Peugeot 307.

 

Válaszokat kösz.

 

hm_kool

doca Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1249
Követeld meg!!
Előzmény: WarbiRunner (1248)
WarbiRunner Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1248
Kösz! Remélem meghatja őket az igényes kasztnimunka, a pontos illesztések, és hogy a padlólemez olyan rozsdamentes, mint egy gyári. Szeretném, ha szép lenne.
Előzmény: doca (1247)
doca Creative Commons License 2005.04.18 0 0 1247
Szerintem jó lesz. A festék. A többi...? Úgy legyen!
Előzmény: WarbiRunner (1246)
WarbiRunner Creative Commons License 2005.04.18 0 0 1246
Sziasztok! Hallott valaki valamit a Mobilux vagy hasonló nevű 2k festékről? Mit várhatok tőle, mennyire tartós? Wartburgomat szeretném igényesen, de nem horror összegért lefényeztetni, ezzel vállalták. Jó kompromisszum? kösz, WR
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1245

Keress rajtam!

Előzmény: henochdavid (1242)
henochdavid Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1244
nincs kép, nem is lesz. (kedves moderátor, miért nem töltődnek fel a képek?)
henochdavid Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1243
az ígért kép a lyukról:
henochdavid Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1242
Üdvözlet mindenkinek!

Van nekem egy öreg 240-es Volvo-m, sokszor, és csúnyán lett fényezve, a lakatosmunkákról nem is beszélve. A két hátsó pótkeréktartó lyukas, a csomagtartó tető picit kajla, és van pár házilag festett rozsdavédő folt rajta. Nem célom, hogy az autó eredeti fényében csillogjon, csak annyit szeretnék, hogy végre egységes színe legyen, ne legyen foltos, mint most, és lehetőleg ne legyen rajta annyi megfolyás és repedés, mint most.

Mellékelek itt egy képet, meg mégegyet.

...valakinek van ötlete, kihez forduljak? Alacsony ár fontos...

köszönöm.

Dávid
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1241
Verseteztesd meg a munkát. Több árajánlatot is kaphatsz!  A linket megtalálod a http://www.autofenyezes.lap.hu oldalon.
Előzmény: Janosz (1228)
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1240
A kavicsfelverődések miatt nem fog rohadni a motorháztető, csupán esztétikailag nem szép. Kevertess az autód színének megfelelő festéket, aztán edző nélkül, gyufaszállal pöttyöld be. Nem lesz eredeti, de legalább nem fog rikítani. Az igazi segítség a teljes elem(ek) újrafényezése, majd fóliázása.
Előzmény: Törölt nick (1237)
Wickey Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1239

az is igaz :-)

 

Volt egy 1.6D kombi kadett, amit láttam hogy rohad az eleje, de az is csak azért, mert viszonylag új korában törve volt. És így, mire elöl is megcsócsálta a rozsda, kétszer cseréltek rajta küszöböt. :-)))

 

Küszöb, hátsó ajtó alja, hátsó ívek, meg a hátfal. Ez szinte minden opelre igaz.

Előzmény: Sanyi-ka (1236)
Janosz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1238

Köszi!

Hát ezen erősen elgondolkodok. :)

Előzmény: Wickey (1235)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1236
A Kadett mind ugyanott rohad.:-) Küszöb,sárvédő, hátfal. Mire az eleje elrohad addigra a hátulja legalább 3szor. :-))
Előzmény: Wickey (1235)
Wickey Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1235

attól függ hol rohad.

Ha a doblemezek meg az ablakkeretek is korhadnak, akkor ildomos kikapni a motrot meg az üvegeket. Ha jól hozzáfér az ember, könnyen dolgozik.

Igazából mindenki aszongya majd rá, hogy látni kell az autót, de amit elmondtál legalább egy hét lakatolás, 2-3 nap fényezésre előkészíteni, meg egy nap a fújás.

Száradás 1-2 nap jóesetben, utána lehet összerakni. Uszkve min. 2 hét. Az pedig anyaggal együtt biztos, hogy nem lesz meg 300-350ezer alatt. Ennél kevesebbet ne fizess érte, biztos hogy ekkora összeg alatt csak trógerül lehet megcsinálni. Csak a festés 250 körül van.

Előzmény: Janosz (1228)
autofenyezes.lap.hu Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1234

Sajnos nem leht az ilyen hibát stift-tel magjavítani. Az egy marhaság. Olyan mint a barátnődön a rúzs. Este lemosható.

 

A karcolást kb 10-15 cm szálességben fémig le kell csiszolni, és utána újra építeni a rétegrendet. Ha nem szakember csinálja, még 3 év múlva is meg fogom mutatni, hogy hol volt karcolva.

Előzmény: Dr.uida (1232)
Audi80 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 1233

Köcee Neked is, már olvasom is:-)

 

Üdv.

Előzmény: Janosz (1231)
Dr.uida Creative Commons License 2005.04.12 0 0 1232

T. Fényző Guruk!

 

Valami büdösgyökér kb. 50 cm hosszú hullámvonalat húzott a fekete autóm motorháztetejére (pl: kulccsal, változó mélységben, de a vonal végig fehér)! Túlélte, mert nem találkoztunk össze... Kérdésem: a tökéletes javításhoz az egész motortetőt újból fényezni kell (dráma lenne), vagy van más lehetőség is (pl: gyári stift + polír stb.) A választ előre is köszi!   

Janosz Creative Commons License 2005.04.12 0 0 1231
Itt meg hányták vetették a témát :)
Előzmény: Audi80 (1230)
Audi80 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 1230

Köszi szépen!

 

Esetleg van tapasztalatod afelől, hogy mennyire időtállóak?

 

Üdv.

Előzmény: Eclipseboy_ (1229)
Eclipseboy_ Creative Commons License 2005.04.11 0 0 1229

Léteznek piros, kék, zöld, fekete lámpafestékek spray formában, direkt erre a célra. Homasita és hasonló autósboltok árulják.

 

Fújni ugyanúgy kell, mint a többi festéket, azért persze időnként nem árt kontrollálni hogyan is néz ki a lámpa fénye.

Előzmény: Audi80 (1224)
Janosz Creative Commons License 2005.04.11 0 0 1228

Üdv!

 

Sajna láma vagyok a témában, de lenne pár kérdésem:

Egy Opel Kadett E 5-ajtós-t szeretnék kipofoztatni.

 

1. alváz kihúzatása

2. összes rozsda eltüntetése

3. hátsó ajtó, és a "díszmélyedések" lefalazása

4. antenna lyukának "betömése" a jobb oldali A oszlopnál

5. motorháztető morcosítása

6. ezt az egészet utána metálfeketére le kéne fújni.

 

Meg tudná-e mondani valaki nagyjából, hogy mibe fájna ez nekem, valamint Győrben hol érdemes mindezt megcsináltatni?

Mindehhez az ablakokat és a belsőt, valamint motrot is ki kell-e szerelni, vagy megoldható anélkül is?

 

Ice4Ice Creative Commons License 2005.04.10 0 0 1227
Sziasztok! Felnit szeretnek feluletkezelni, de valami tartossat! Jelenlegi felni szinterezve volt ami anno ezust volt, ami mostanra szurke lett es pattogzik le.. Milyen eljarasok leteznek felnire, ami tartos es megorzi fenyet..nem fenyezesre gondolok..eloxalas, korund??!! Tanacstalan vagyok Koszonom elore is! Ja es pestivagyok ki csinal ilyet? Meg vmi..keresek alvaz es uregvedelemmel foglalkozo muhelyt, mert ahogy elnezem az automat egyre jobban elkelne neki a segitseg.. Ice
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.04.10 0 0 1226
Lehet de szerintem hozzáértés nélkül nem kéne. Én sem operálok vesekövet.:-))
Előzmény: Royli (1223)
doca Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1225
Nagyon szépen fogalmazol! Töltünk és lövünk. Karosszériát minden fajta hegesztővel lehet javitani. Függ a karosszériától és a kivitelezőtől. Sok fajta karosszéria van......
Előzmény: Royli (1223)
Audi80 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1224

Sziasztok!

 

A kocsim hátsó indexbúráit szeretném lefesteni szép pirosra, mert most csúnya sárga:-)

 

Van erre valami tuti festék, amit házilag könnyű felvinni és viszonylag sokáig rajtamarad?

 

A felhordást illetően is elkéne pár tanács, eddig nem nagyon csináltam ilyesmit és nem szeretném, hogy csúnya legyen.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv.

 

 

Royli Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1223

Sziasztok !

 

Tud valaki nekem abban segíteni, hogy a Töltőhuzalos hegesztővel lehet e kasznit javítani ?

 

Köszi Roland

Eclipseboy_ Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1222

Kromofágot leszedni iszonyatosan nehéz, láttam már nem egy ilyen akció után lefestett kocsit, szinte mindről jött le a festék.

 

Nekem tavaly fényeztek autót, ami sérülésmentes volt, nem túl drága helyen 200k-t fizettem, úgyhogy a tiéd a plusz meló miatt biztosan nem lesz 250.000 alatt.

 

http://autofenyezes.lap.hu/-n vannak fényezős linkek.

Előzmény: kacagógerle (1218)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1221

Ti mernétek magatok fényezni a lamborghini-teket ? Én nem hiszem...  :-]

http://www.lambobuilder.com/paint.html

fernando Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1220

 

Sziasztok!

 

Most akadtam erre a fórumra és megkérdem hátha tudtok segiteni.

 

Nemrég feltörték a kocsim, ennek eredményeképpen a vezetöoldali zár kulccsal zárhatatlan, csak a jobboldali ajtó nyitható kulccsal. Szerencsére a centrál-zár nem romlott el. Valszeg eltörték a baloldali zárat, ezt kellene cseréltetnem.

A kérdésem: tudnátok ajánlani olyan helye(ke)t ahol ezt megcsinálják? Elsösorban budapesti helyek érdekelnének, azon belül a 2-3, 14-16. és Fót környéke érdekelne.

 

Köszi!!!!

 

[CorteZ] Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1219

Hali !

 

Fel tudna valaki világosítani engem a festés után használatos, fényezési anyagokgról ?

Arra gondolok, hogy a neten nézelődtem, és úgy tűnt alapvetően 2féle

ilyen anyag van, időrendi sorrendben: az első amit úgy hívnak kint, hogy

"rubbing compound", és ha jól értem ez valami folyadék vagy finom paszta,

aminek az a lényege, hogy géppel vagy akár kézzel a felületen eldolgozva

úgy működik, mint egy finom csiszolópapír, ami csak éppen csiszol, inkább

políroz. Na ez a típus, amit itthon én még nem nagyon láttam, csak a 2dik

típust, ami a wax. Ezt már nagyjából tudom mi, van is nekem, de ez ugye

csak annyi, hogy egy viasz-szerű réteget lehet vele felvinni a felületre, ami

kitölti az apróbb mikro-réseket és az almához hasonlóan a dörzsölésre fényes

felületet ad, és a bevonat pedig védi az autót a finomabb behatásoktól.

Kérdés, jól tudom e, és hol lehet szerezni az előbbi, igazi polírozó folyadékot,

ami nem marad a kocsin, csak egy segédanyag a polírozáshoz.

Ja meg azt sem értem, hogy szokták írni azt is, hogy van 2in1 ezekből, de

ez hogyan lehetne, amikor a wax-ot elvileg csak fel kell vinni, aztán száradás

után meg felfényesíteni. Hol marad a felület-csiszoló jellegű polírozás vele ?

Előre is köszi !

kacagógerle Creative Commons License 2005.04.03 0 0 1218
Minden le van öntve,még a lámpákra is ráfolyt,tető is.
5 ajtós sima.
Rozsdabarna arany metál.




307
Előzmény: Wickey (1217)
Wickey Creative Commons License 2005.04.03 0 0 1217

307? Hubazz. Az jó nagy.

 

Jó volna tudni még pár dolgot, például:

- 3 vagy 5 ajtós? Netán kombi?

- Milyen színű?

- Az összes elemet leöntötték? A tetőt is?

 

Le kell mosni meg csiszolni az egészet, utána telibefújni valami 2K-s szóróval, majd megborítani festékkel. Elég sok meló.

 

Én első körben 200-220ezer forintot mondanék rá. Anyaggal, kamrabérlettel, munkadíjjal, mindennel. A színtől függően drágulhat, illetve ha pl. a tető megúszta, akkor némileg olcsóbb lehet.

Előzmény: kacagógerle (1215)
WarbiRunner Creative Commons License 2005.04.02 0 0 1216

Debrecen környékén tudtok ajánlani autófényezőt, aki egy Wartburg lefújását elvállalja úgy, hogy ne kelljen szétszedni az autót? Főleg az üvegeket nem szeretném kivenni, mert egyszerűen nincs időm szétbontani, majd úgy összerakni újra, hogy ne ázzon be. Iszonyú idegölő munka a tömítése.

Az autó jövőhétre, vagy az utánra  ki lesz "lakatolva". Ez alatt értendő: rozsdapöttyök kiflexelve, két első és a b.e. sárvédő üvegszálasra cserélve, hátfal cserélve, 4 gyári új ajtó beépítve, üregekbe Motip bitumenspray felhordva, kerékjárati védődobok mind a négy kerékhez felszerelve. Tehát nem gányolásról volna szó...

 

üdv,

 

WR

kacagógerle Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1215

Lenne egy Peugeot 307,leöntötték körbe kromofággal.Ha jár erre piktor mondja már meg legyenszives,mennyiért szedné le a kromofágot és fújja újra metállal az egész kocsit kívülről?
doca Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1214

Mindjárt teszem a restaurálósba a normálisabb képet, mert a tegnapi nem volt valami frankó. Hogy az IPARI forradalmat éltessem.

No holy! Nincs semmi gond! Lehet hogy Te csinálod jól, nem vagyunk egyformák. A szemszögedből (sejtve) az autó végül is használati tárgy.  

Előzmény: Sanyi-ka (1213)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1213
Ez azért szép és ipari is.:-)
Előzmény: no_holy_shit (1212)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1212
a tokeletes javitasra sajnalom a penzt(foleg hogy ujbol ugyanolyan lesz). De tenyleg mindenki dontse el sajat maga. AZ ipari szerszamokat sem a szep kulso jellemzi.(persze van ahol adnak ra, de altalaban ott sem makulatlan)
Előzmény: GTPeti (1211)
GTPeti Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1211
szerintem meg attól, hogy használati tárgy az autó, nyugodtan ki lehet javítani a kisebb esztétikai hibákat is...
(mindenki döntse el maga, hogy mire telik/mit javíttat meg.)
Előzmény: no_holy_shit (1210)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1210
hu, ez most tul tomor volt, ezert nem teljesen tudok ra valaszolni. A lenyeg hogy arra akartam kiterni, hogy nalunk hasznalati targy a kocsi es egy kis horpadast nem javitunk ki rogton. Inkabb mukodesrelevans alkatreszekre(motorikus,futomu stb) es benzinre koltjuk/om a penz.
Előzmény: doca (1209)
doca Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1209

NO ! Holly !  Ez rendkivüli vasárnap volt! Lehet Te a torkodat locsoltad. Sanyika meg nemigen szokta igy maradt az autó.  És a dolog hol kezdődik nálatok? Csak nem a stiftnél?

Fogadj isten...

Előzmény: no_holy_shit (1208)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.30 0 0 1208
ja hogy ekkora a serules? en szereznek rendes javitostiftete ami nem latszik es kesz. Mondjuk nalunk ott kezdodik a dolog hogy a vasarnapi program nem automosas. De ahany haz annyi szokas
Előzmény: Sanyi-ka (1203)
Tacso Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1207
Küld el légyszi az elérhetőséged, és az ajánlatod a d.tacso@freemail.hu címre! És konzultálok az illetékessel!:-)
Előzmény: Sanyi-ka (1204)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1206
Mármint én cégecském.:-)
Előzmény: Tacso (1205)
Tacso Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1205
ÓÓÓÓ! Nagyon köszönöm!:-))
Előzmény: Sanyi-ka (1204)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1204
Én.:-))
Előzmény: Tacso (1202)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1203
Tallóz,kijelöl,feltölt,beszúr,mehet
Előzmény: Tacso (1201)
Tacso Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1202
Akkor tudnál valami "szimpatikusabb" céget mondani Budapesten, illetve környékén?
Előzmény: Sanyi-ka (1196)
Tacso Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1201

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Hát, őszintén nem gondoltam volna, hogy ez ekkora költségekkel jár!

Viszont nem sikerül ide beszúrnom a képet! Szóval ha valaki elmondaná hogyan kell, vagy megtenné nekem, azt megköszönném!

Előzmény: no_holy_shit (1199)
MGX Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1200
Hello mindenki !

Az érdekelne , küszöböm rozsdásodik , belülről . 98 as Nissan Almera.
Állitólag nem lehet ezzel mit csinálni ,nem tudom a a téli időszakban a meleg levegő be mehet -e a csomagtartón keresztül a küszöbbe , és ott kicsapódhat -e a pára ?

Van e olyan anyag , vagy eljárás amivel ezt meg lehet akadályozni ?



előre is köszi


MGX
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1199

megfuizethetobb megoldas?

 

igy hagyod es kesz, ugy is ujra olan lesz(szerintem) annyira javitsd ki hogy ne rohadjon. (esetleg kinyomkodhatod, bar igy hogy nem latom a kepet nehez mondani vmit)

Előzmény: no_holy_shit (1198)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1198

 Tacso:

 

sajnos nalam nem jon be a kep, de ha berakod a forumba akkor en is latnam.

 

En is hatast dobtam az ajanlatoktol. 10eFt volt a minimum. Ezert leszedtem a belso boritast es amennyire tudtam egy szigszalaggal jol betekert csavarhuzoval kinyomkodtam.

 

mutterom COrsajan nem jott ossze hu de jol mert egy el is tort bele(ezt szeritem ok sem tudnak megcsinlani)

de faterom astrajan amivel neki tolattam egy fanak(tenyleg nem tudok vezetni kezdek rajonni...) viszont alig latszik

 

de szetinem ha a festes is serult akkor jobban jarsz ha ujrafenyezteted es nem szorakozol ilyen horpadas javitossal.

 

(annak szerintem csak az az elonye, hogy a gyari fenyzes ep marad, tegvastagsag merovel sem eszreveheto vmint gyors, de ha mar a fenyzes serult...)

Előzmény: Tacso (1195)
doca Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1197

Kicsike horpadás! Szerintem nem úszod meg kevesebből. Csináld végig és rájössz!

Előzmény: Tacso (1195)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1196
A fényezést sajnos nem úszod meg ami 15-20ezer forint,a lakatolás szerelés kb5000ft.Fényképről,nálam.A csepeliek nekem egy únszimpatikus nagyképű társaság.
Előzmény: Tacso (1195)
Tacso Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1195

Közben történt egy kis fejlemény: gondoltam megosztom veletek:

E-mailben kértem egy árajánlatot a Car Magic kft.-től (www.horpadas.hu), természetesen küldtem fotót is a sérülésről! Meg is érkezett délutánra a válaszuk, amin, hogy őszinte legyek "dobtam egy hátast": szerintük kb. 30000!!! Ft lenne a javítás, és 2 munkanap alatt készülne el az autó!

Szerintem ez nagyon irreális, vagy nem?!

Nem tudtok, valamilyen "megfizethetőbb" megoldást mondani?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Előzmény: Tacso (1194)
Tacso Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1194

Sziasztok!

 

Egyik rokonom Astra G-jével nekitolatott egy a földből kiálló vasrúdnak, és ettől keletkezett egy 2-3-cm-es horpadás a csomagtartón! Sajnos a festék is lejött egy fél körömnyi területen, de ezt nem túl esztétikusan átmenetileg javítóstiftel bekente!

Itt van kép a sérülésről:

http://kep.tar.hu/tacso85/50035154/11447788#2

 

Szerintetek mennyibe kerülhet a javítás, és hol lenne érdemes megcsináltatni (Budapest és környéke)? Márkaszervízbe nem szeretné vinni, mert ott, ha jól tudom csak egész elemet fényeznek!

 

Segítségeteket előre is köszönjük!

Üdv.: Tacso 

Astra F '92 Creative Commons License 2005.03.28 0 0 1193
Sziasztok! Az elmúlt hetekben lakatosmunka és festés zajlott a kocsimon, persze ilyen sufni mesterekkel. :-(( Az a bajom, hogy a festés (bordómetál) nagyon csúnya lett és a színe is eltér kicsit az eredetitől. Pedig a színkód alapján (asszem 541) lett kevertetve. 12 éves, de külsőre többen 4-5 évesnek tippelték. Szeretném ha ilyen maradna. Kérdésem az, hogy polírozással javítható-e a "csúnya" fényezés? Narancsos lett, ha ez a jó szó. Vagy vigyem el egy normális festőhöz és húzza át az egészet?
Köszi előre is és bocs a sok szövegért!
vb76 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 1192

Sziasztok!

 

Nem tud valaki egy jó autófényezőt Debrecen környékén, aki csinál mélypolírozást?

 

Ha igen, szívesen vennék egy címet.

 

Köszi!

GTPeti Creative Commons License 2005.03.25 0 0 1191
A ventillátor sem egy életbiztosítás, szerintem. A kommutátor szikrája és a festék gőze nem kéne, hogy találkozzon.
Előzmény: [CorteZ] (1190)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.24 0 0 1190
Ok, akkor kimarad... Elektromos fűtés azért mehet ? (Ilyen fűtőventillátoros)
Előzmény: doca (1188)
murray Creative Commons License 2005.03.24 0 0 1189

köszi a linket megtaláltam a javitoivemet cirka 3160 ft nem is annyira vészes, a Karcsival most tárgyalgatok

 

Előzmény: no_holy_shit (1187)
doca Creative Commons License 2005.03.23 0 0 1188
Te normális vagy??? Úgy elszállsz mint a pinty. Lehet egyszer sikerül megusznod, de ez olyan robbanás veszélyes hogy még a szomszédod is kap belőle. Mondtam én hogy a vizbázisú festékeké a jövő! :-))
Előzmény: [CorteZ] (1183)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.23 0 0 1187

"mi az a javitoelem"

-> www.patacsi.hu itt talasz kepeket, hogy mi az a javitoelem

 

 

"Co-val tudok heggeszteni, de a kaszninak azért félek nekiállni így hirtelen"

 

en elvem az hogy mindent el kell vhol kezdeni... persze ha felted a kcosit akkor nem azon kene tanulni... kulonben, meg szerintem etikasabb sajt auton kitanulni mint masen ...

Előzmény: murray (1186)
murray Creative Commons License 2005.03.23 0 0 1186

köszi a választ, még keresem

mi az a javitoelem? lehet kapni vagy le kell gyártani? Co-val tudok heggeszteni, de a kaszninak azért félek nekiállni így hirtelen

Előzmény: Sanyi-ka (1185)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.23 0 0 1185

niváskarcsi ha jól emlékszem Soltvadkerten lakik. Többet nem tudok.

Az autódon nem kel komplett elemet cserélni,elég a javítóelem vagy ha nincs akkor készíteni kell egy foltot hozzá.

Előzmény: murray (1184)
murray Creative Commons License 2005.03.23 0 0 1184

visszaolvastam és azt hiszem hogy niváskarcsi lenne az én emberem!

tudtok vmi élő kontaktot vagy elérhetőséget? mailben is jöhet

az itteni mailjére irtam de semmi.

 

[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.23 0 0 1183

Amúgy szerintetek a helységben ahol fújok, kifelé ventilátorozás mellett begyújthatom
a hátul lévő gázkonvektort fűtés céljából vagy inkább ne kisérletezzek vele ?

Ja és sikerült 1.2-es düznit szereznem ! Kiváncsi leszek mennyit segít nekem ez.

doca Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1182
Sajna! Láttam én is aztán. Majd szkennelem és lehet...De szuólj rám mert hajlamos vagyok felejteni-.
Előzmény: GTPeti (1167)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1181

Amúgy van itt valaki köztetek, aki már fújt kocsit jó minőségben ?

Szívesen kérdeznéjk 1-2 dolgot, a tapasztaltabbaktól ezügyben.

Steam Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1180
Sok állat van...
3 napja csak csiszolom az autót, vmi idióta alaposan lefújta vmi egykomponenses nyállal. Ráadásul gyönyörű kráteres az egész felület. Csiszolhatom a gyári festékig, még szerencse, hogy az teljesen ép.
A csúcsok csúcsa, hogy a hülyeség szorgalommal párosult, mert minden szegletet kifújtak, de alá ugye nem csiszoltak, ezért pereg a festék, de hozzáférhetetlen helyekről, mint ajtóoszlop alja, zsanérok stb. nem jön ám le, ott tapad... Lehet lekapargatni a festéket csavarnyúzó végére erősített csiszpapírral.
murray Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1179
akkor? flex, vagy elemcsere?
Előzmény: Sanyi-ka (1178)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1178
Ez már lyukas.Nem lesz elég az alapozás.
Előzmény: murray (1177)
murray Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1177

na ugy néz ki mostmár jó.

itt van még 1 kép

 

http://img.tar.hu/pomogacs/size2/11360316.jpg

murray Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1176
murray Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1175
na:
murray Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1174

bocsi egyszerüen nem hiszem el

egy kurva képet nem tudok beszurni. mi van ezzel a forummal

mindjárt , kis türelem

Előzmény: murray (1173)
murray Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1173
na:
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1172
nalam is ez van
Előzmény: GTPeti (1171)
GTPeti Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1171
nálam úgyszintén.
Előzmény: Sanyi-ka (1170)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1170
Rápillantottam de csak ezt láttam.:-)
Előzmény: murray (1169)
murray Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1169

rápillantanátok erre a rozsdafoltra egy pillanatra?

mit lehet ezzel csinálni? a sárvédő mögényúlva belülröl nem rohad csak kivulröl emelgeti a festékréteget

ez a Korant +alapozo megoldás lehet? 

köszi

 

Előzmény: murray (1168)
murray Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1168
GTPeti Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1167
doca, ezt a cikket el tudnád küldeni mail-ben? Az index lekonvertálta a beszúrt képet, úgyhogy olvashatatlan.
Előzmény: doca (1156)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1166
Nem a fényező dolga lebontani az autót. Sőt nem is engedem mert abból csak a baj van.
Előzmény: henger fej (1164)
henger fej Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1165
"es semmi problema vele"

Ha a rozsdásodó részt kivágod, és helyette behegesztel olyan lemezt, ami kell.
A többit meghagyod amolyan népbutító marhaságnak!


Előzmény: no_holy_shit (1160)
henger fej Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1164
A festők nekem zsinórban azt válaszolták:
Miért nem szedtem ki én.

Jó válasz. Nem?
Előzmény: Sanyi-ka (1144)
henger fej Creative Commons License 2005.03.22 0 0 1163
Erős koptató pasztával, de a festők, akikkel dolgozunk, mindig 2000-es papírt emlegetnek.
Előzmény: kacagógerle (1151)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1162
A környezett miatt. A szépsége miatt biztos nem. Nézd meg a mai és a régebbi autók közti fényezési külömbséget!
Előzmény: [CorteZ] (1161)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1161

Hát azé az furi lenne, ha pár perc alatt készre száradna,

persze semmi sem lehetetlen.

 

> A vizbázisú festékeké a jövő.

Miért is ? Környezetszennyezés miatt vagy a minősége is jó ?

 

Ez a "poros" lakkozás nem semmi. Ennyire szépen kifeszülne

a lakk, pff, ezt itthon is ki kéne próbálni...  :-]

 

Szal a metálos finish-ek lakkozott (akár matt ?) festékek, ugye ?

no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1160

"es semmi problema vele"

 

azaz kevesebb mint a korant-tal, de az lehet hogy normalisan kellett volna korantozni (szaradasi idot betartani+rendes fedofesteket ravinni)

Előzmény: no_holy_shit (1159)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1159

 

hat en nem vagyok egy fenyezo mester(orulok ha normalisan sikerul szovegkiemelovel kiszinezni a jegyzetet), de a Korant nalam 2 honap utan alaviragzott mig a hamerite par eve fent van es semmi problema vele...

 

annyira meg is tetszett hogy a csomagterkarpitra is ontottem belole, de aztan meggondoltam magam es megis 2-3 orat es 1,5lb higitott raszamva kimostam (mar amennyire tudtam) a karpitbol :-D

Előzmény: Sanyi-ka (1157)
doca Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1158
Igen. De ha rozsdára kened rögtön nem látszik a rozsda!!!!! Szóval ha valaki fényezni akar még most tolja le a rakpartra. Jó motorkerékpárra is. De legfőképp rozsdára. Ez utóbbit én kiszoktam dobni, a Fémre meg valószinűleg nem jó.
Előzmény: Sanyi-ka (1157)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1157
A hammerit egy FOS!!! Végigkentem vele mindent azt utána csak:-)
Előzmény: doca (1156)
doca Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1156

Erről van a neten sok anyag, itt egy újság cikk. Sajna a szkennerem le van bontva, ez fotóval van. Renault. Cinkfürdő stb. Kattints rá!

A vizbázisú festékeké a jövő.

Sanyika! Nem kell rozsdamentesből a szerkó, láttam a reklámban hogy a Hammerit jó a vértre is.DDD

Előzmény: [CorteZ] (1148)
WAndrew Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1155

Hát szerintem ez nem ilyen egyszerűen működik, ott is "kamrában" fényezik

 

Nemrég láttam egy filmet a discoveryn az új BMW-ről (fel is vettem :)) )

Ott azt mondja, hogy forgatésos merítés az alapozóban, hogy teljesen befedje az alvázat, majd száradás után 4 festék és lakkréteget visznek fel a karosszériára festőautomaták. A teljes festési procedura 18 órát vesz igénybe. A lakkot por alakban viszik fel elektrosztatikus úton (érdekes hogy tök fehér lesz a gép), majd 140 fokon szárítják, és a lakk ott válik átlátszóvá.

Ezekután egy csávó ellenőrzi a festést, és ha mindent rendben talál, akkor mehet a gép az összeszerelőszallagra.

 

Mondjuk lehet hogy amit leírtam, az csak a BMW-re igaz, és nem is részleteztek mindent pontosan...

 

 

Előzmény: no_holy_shit (1153)
Piri Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1154
Sziasztok!
Tudtok-e ,Ismertek-e olyan műhelyt ahol a nagyon mély karcokat ki tudják javitani az elem teljes újrafényezése nélkül? Új autóról van szó és fekete metál a szin
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1153

"meddig szárad"

 

ha nem tevedek tul nagyot(szeritnem nem) akkor te vagy eltevedve, mert ez folyamatosan megy a szalagon tehat a szaradasi ido az annyi amig az egyik allamosarol ater a masikra

Előzmény: [CorteZ] (1152)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1152

> Személyautóknál 90% robot.

És hogy csinálják, meddig szárad, hány réteg meg ilyesmik ?

Amúgy a metálfényezés az magasfényű festék önmagában vagy

valami matt festék + magasfényű lakk ? Meg gondolom alapozás elöttük.

A festés után milyen anyaggal szoktak polírozni ? Ahogy láttam a neten

kissé keveredik a polírozás (finom-csiszolás) és a wax-olás (vékony réteg

valamilyen anyagból, ami megköt, és kitöli az apró karcokat + fényt ad)

Külföldi oldalakon mindenhol említik az ún "rubbing compound" anyagokat,

amivel a festés legvégén polírozzák tükör-simára a festéket, és csak ezután

kenik fel a wax-anyagot.

Előzmény: GTPeti (1150)
kacagógerle Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1151

Mivel lehetne bemattítani a fényes festést?Szoval lefújtam a lökösöm egy részét javítás miatt,de mivel nem volt szórógitt a háznál,több festéket fújtam töltőalapozás gyanánt.:-)Emiatt persze fénye lett.
Előzmény: no_holy_shit (1149)
GTPeti Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1150
"a festest az szorassal(nem tudom robot vagy sem, de szerintem robot)"
Személyautóknál 90% robot.
Előzmény: no_holy_shit (1149)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1149

a korozzio vedelem az martassal es elektrolizissel megy azt tudom.

 

a festest az szorassal(nem tudom robot vagy sem, de szerintem robot) ugy hogy a festeket es a kasznit ellentetesen feltoltik elektromosan es igy az elektrosztikus hatasnak koszonhetoen a festek nagyobb valoszinuseggel megy a kasznira

 

a toltopasztat(resekbe) meg maualisan viszik fel.

 

a tobbi reszletre nem emlexem. Ezt a Wörthi mercedes kamiongyarban lattam(mondtak, leven a nem voltam a festő reszlegen)

Előzmény: [CorteZ] (1148)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1148

Amúgy az autógyárakban hogy megy a festés/fényezés sorozatgyártásban ?

Valami más technika működik, mint pl mártás vagy robotok fújnak ?

kacagógerle Creative Commons License 2005.03.20 0 0 1147

Ja,elég durva(a papír is).:-))))
Előzmény: Steam (1146)
Steam Creative Commons License 2005.03.20 0 0 1146
Ja, tuti a cikk pláne, h a szórógittnek 100-as papírral esik neki. Biztos szép lesz...
Előzmény: kacagógerle (1142)
pop3 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 1145
Sziasztok!

Festés előtt állok és segítséget szeretnék kérni...
Van egy fehér színű Fiat Tipom aminek azoldalán egy kisebb horpadás van és több helyen karcolások, a festő azt mondta akkor járok a legjobban ha veszek fél liter fehér festéket a hibákat kíjavítja, felmattitja az egész autót és szintelen lakkal végigfújja az egészet.
Szerintetek jó megoldás ez (a költségek se az utolsó szempont...)?
Milyen festéket vegyek(ha lehet pontosan leírva)?
Mire figyeljek oda?

Előre is köszi a válaszokat!
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.18 0 0 1144
Láttam onnan szép és nem szép munkát is.Fényeztek már nekem Saabokat. Az soha nem fér a fejembe ha már szétszednek egy autót teljes fényezésre akkor pl egy szellőzőrácsot miért nem tudnak kipattintani a helyéről.
Előzmény: GTPeti (1143)
GTPeti Creative Commons License 2005.03.18 0 0 1143
Megelőztél. :-)

Számomra elég szimpatikus a cikkben említett műhely. Nem olcsó hely, de úgy tűnik legalább jó.
Előzmény: kacagógerle (1142)
kacagógerle Creative Commons License 2005.03.18 0 0 1142
Egy jó kis cikk,épp idevág.:-)


http://totalcar.hu/magazin/szotar/fenyezes/
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.18 0 0 1141

Az enyém 5e és egyelőre nem tudom, miben lehetbe jobb egy 30e-s,

bár ez logikusnak tűnik, mivel azt írtad, hogy nem lehet leírni.

Most hogy kezedek beletanulni, úgy érzem azért menni fog.

De mégis miben jobb, jobban terül a festék amit az szór ki vagy mi ?

Előzmény: Steam (1136)
murray Creative Commons License 2005.03.18 0 0 1140
na jó hagyjuk de olyan 1 ft os nagyságu rozsdapöttyröl van szó.
Előzmény: murray (1139)
murray Creative Commons License 2005.03.18 0 0 1139
kép:
murray Creative Commons License 2005.03.18 0 0 1138
ill így::-)
murray Creative Commons License 2005.03.18 0 0 1137

sziasztok, tegnap szomoruan vettem tudomásul h született pár rozsdapötty az autóm sárvédőjén. látszik h dolgozik alatta a rozsda. lehet ezzel vmit csinálni? esztétika meg rétegvastagság nem számit egy öreg autóról van szó, csak nem akarom h tovább rohadjon.

így néz ki:

 

Steam Creative Commons License 2005.03.18 0 0 1136
Corte

Az első festékszórópisztolyom 8e Ft volt. A festéket kifújta, az igaz. A második 30e. A kettő közti különbséget NEM_LEHET elmondani. Az egyikkel már dolgozni is lehetett, amásikkal csak szórózni.
Előzmény: [CorteZ] (1129)
doca Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1135
A profik nem véletlenül dolgoznak levegőssel.( a gyárban nem igy játszik) Az elektromos az egy új áttörés, biztos vagyok benne hogy lehet vele minőségi munkát produkálni. Nem sorolom az előnyeit, de az tutira biztos hogy csak kiváló fejegységgel lehet elérni. Nincs más lehetőség csak a düzni és annak pontossága. Ugyanakkor  a hőmérséklet beállitható, azaz hogy adott, mig a levegősnél nem ilyen egyszerű. Ha barkács a cucc akkor mégis inkább felejtsd el. Azt tudon hogy sokkal kényesebb a takaritásra, elmosásra. A fúvókákhoz pedig még lószőrrel is kényes nyúlni.-egy kis tulzással. De ha már úgyis szét van szedve...!
Előzmény: WarbiRunner (1134)
WarbiRunner Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1134
Sziasztok! Most lehet, hogy le fogtok hordani, mert a kérdésem a ti magasságotokban gányolásnak számít :-) Van egy elektromos pisztolyom, amivel már egész jól megy a 2k alapozó felvitele. 0.4 , 0.6 és 0.8 -as fej van hozzá. Szerintetek egy ilyen szerkezettel neki lehet állni a festésnek is? A munkahelyemen csinálnak nekem bármilyen méretű fejet a cuccba. 2K-s festékkel szeretném fújni az autót. Esélyes, vagy felejtsem el? Nyilván jobb lenne szakemberre bízni, csakhát itt egy Wartburgról van szó, aminek az össz piaci értéke megegyezik a festés árával. Kösz, WR
doca Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1133

15 ért én is megfújom. Ja, fekete metál. Aztán majd nem lesz összepolirozva a 20-30 forintnyi hiba, ami egyébként mégis csak több ezressé nővi ki magát. Ezzel együtt kiderül a végén hogy a sérült elemet talán jobb lett volna telibe fújni.

Nekem ilyet ne haverkodjon senki. A jó melóért jár ami jár, a szarért pedig lehet dühöngeni. Ez mérhető néhány ezres különbségben. A barátságra nézve pedig egyébként is ciki.

Előzmény: LML.GSI (1132)
LML.GSI Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1132

Ilyen fusi meló félére godoltam.

 

Baráti áron 15ért nekem is fújnának elemet, csak gondoltam hátha lesz annál olcsóbb is, de úgytűnik, hogy oda viszem majd az autót :)

Előzmény: Sanyi-ka (1131)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1131

Olcsón,jót??? a kettő szerintem üti egymást. Én két fényezővel dolgozom. Az eggyik olcsó de nem nagyon jó a másik drága de jó. Az olcsó az 15000ft/ elemár a jó az 22000ről indul.

Előzmény: LML.GSI (1130)
LML.GSI Creative Commons License 2005.03.16 0 0 1130

Sziasztok srácok.

 

Tud valaki közületek, egy jól, és olcsón dolgozó fényezőt?

 

Egy Kadett Gsi lenne a fújandó egyed, amit meg kellene rajta csinálni:

 

Bal első sárvédőív (új), Első lökős telibefújása, valamint jobbos-balos küszöbcsere utáni fújás, és ködölés. Ezen kívül a szélvédő körül lenne pár javítani való (szélvédő ki van véve, és rendesen ki van lakatolva), valamint 2-3db egy forintos méretű rozsdanyom eltüntetése.

A szín feketemetál lenne.

 

A kocsi nemrég lett kilakatolva, szeretném, ha egy jó fényezőhöz kerülne, de nincsen rá nagy keret :(

 

Számla ilyesmi nem kell, 3-4 hétig nyugodtan elállhat az autó a fényezőnél, nem kell sietni vele.

 

Tudtok rá megfelelő embert, és kb mekkora költségre számítsak?

 

Köszi előre is.

[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.15 0 0 1129

És amúgy mi a csuda kerül ennyibe egy pisztolyon ?!

Nekem semmi bajom az olcsókkal sem eddig, max a méret,

de ugye az sem hiba, hanem tudatos tulajdonság.

 

> Próbáld a lehető legkisebb anyag kijuttatással

Ehhez mivel kell játszani, mit kell állítgatni ? A nyomást ?

 

> Ahogy a szórásképet elhagyod mindjárt kisimul és nem narancsos.

Mármint attól lesz narancsos, ha túl közelről nyomom ?

Gondolom az ideális valami leheletvékony réteg lenne.

 

Ezt nézzétek meg: http://www.newfantachrome.com/direct/video_directeng.htm

Pl a 3dik, az a kerekes, csomót fújja, de nem folyik meg, és látszik, hogy iszonyat

finom, szinte pára jellegű a kiszórt anyag. Na ilyet szeretnék...  :-)

 

> Ettől több önbizalmat nem tudok adni.

Az nem is kell, amúgy köszi a segítséget !

Előzmény: doca (1128)
doca Creative Commons License 2005.03.15 0 0 1128

Egy pisztolyt 40-től főlfelé gondolj akár 100-ig. azokkal lehet trükkölni.

Amit próbálgattál az már haladás. Próbáld a lehető legkisebb anyag kijuttatással úgy hogy ködösen megy elég messziről, és ahogy a szórásképet elhagyod mindjárt kisimul és nem narancsos. Keresztbe-hosszában. Ha türelmetlen vagy megfolyik.De majd rájössz. Talán 40-50cm távról. Fog az menni, de csak rajtad múlik. Ettől több önbizalmat nem tudok adni.

Előzmény: [CorteZ] (1127)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.15 0 0 1127

Én is szerettem volna kisebb düznis pisztolyt, de sajna csak 1.5-öseim vannak. :-(

Lehet valahol 5e körül ilyen 1.2-es, felsőtartályosat szerezni, mert én sehol nem láttam.

De bennem is az alakult ki, hogy túl sok ez a 1.5mm, univerzálisan biztos ez a legjobb,

de egy finom réteghez biztosan jobb lenne egy kisebb, mert ugye ezeknek a falkonos

cuccoknak is elég kicsi a nyílásuk, gondolom 1mm körüli vagy mégkisebb, és nagyon

finom permetet adnak. Vagy esetleg lehet a pisztolyban csak a düzni részét cserélgetni ?

Ennek örülnék a legjobban, mert nem szeretnék teljesen új pisztolyt venni.

Amúgy ma kisérletezgettem, és tapasztaltam egy érdekeset. Lehet a pisztolyoknál

ugyebár állítani, hogy mennyire lapítsa szét a permetet az az oldalsó 2 kis fülecske.

Namost a felületről-lesodródás pont akkor volt a nagyobb, ha jól ellapította a szórást

a pisztoly, ha pedig minimumra állítottam, akkor maradt ott leginkább...

Ha esetleg düzni vagy pisztoly ügyben valaki tudna segíteni, nagyon örülnék !

(Off: itt mindig be kell jelentkezni minden hozzászólásnál ?!)

Előzmény: doca (1126)
doca Creative Commons License 2005.03.15 0 0 1126
Már csak egy lépésre vagy a megoldástól. Amit összefoglaltál az mind igaz. Ha van lehetőséged akkor próbáld meg 1.2  vagy 1.3 düznivel max.3 barral. A levegő pedig legyen 20 fok körül. A cuccot pedig ne melegitsd mert elszállsz.
Előzmény: [CorteZ] (1125)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.15 0 0 1125

Dehogy veszem, igazad van, csak azért írtam ilyen kérdéseket,

hogy érezni lehessen, mennyire bizonytalan vagyok még.

Meg nyilván nem úgy kérdeztem, hogy cm-re pontosan milyen

távolról kell fújni, hanem pl 30cm vagy 15cm, illetve a sűrűségnél,

hogy ahogy a dobozban van az jó e és ha nem, akkor mennyire

szokták fújáshoz higítani illetve mi van, ha pl túl híg lesz.

A nyomás szintén nagyjából érdekelne, hogy 1bar vagy 4, az

előbbi anyagtípus esetén, mert az egy dolog, hogy 1 barral is

kijöhet a festék, de gondolom máshogy porlaszt a pisztoly, ha

nagyobb nyomással megy a levegő bele. Viszont ha túl nagy, akkor

meg gondolom előjön más is, mint pl, hogy a sok levegő miatt

egyszerűen lesodródik a festék vagy lakkanyag a felületről.

A trükköknél meg olyasmire gondoltam, hogy pl halottam olyat,

hogy van aki felmelegíti az anyagot szórás előtt egy rezsón, akár

buggyanásig is, bár gondolom inkább a helység és a munkafelület

hőmérséklete a fontosabb, mert a porlasztás és a fújás miatt a

festék hamar lehül a szóráskor, hiába lett akár felforralva.

Azt furcsálom, hogy sokkal durvábbnak tűnik amit eddig sikerült

elérnem, ahhoz képest, amit régebben sikerült dobozos szprékkel.

Ez a 1.5mm-es düzniméret nem túl nagy ilyen célra, ha kisebb lenne,

gondolom sokkal finomabb lenne a porlasztás, és kevésbé menne

mellé az anyag is, nem ?

doca Creative Commons License 2005.03.14 0 0 1124

Mekkora nyomással szoktak szórni, milyen távból,

egyéb trükkök stb.

 

Van hogy kisebbel, van hogy nagyobbal. Közelebbről és távolabbról is. Egyébb trükk az is hogy a kettő között. Úgy mint a tánclépések...

Sorry, de erre nyilván azért nem akar senki válaszolni mert nem lehet. Operálni sem lehet megtanulni levelezőn.

Lehetőleg indulj ki az adott anyagokhoz megadott paramáterekből ami a terméken fel kell legyen tüntetve, ill. kérdezd meg az eladótól vagy gyógyszerésztől.

Ha ezek neked nem felenének meg akkor pedig a saját fejed után menj!

Ezt ne vedd sértésnek!

Előzmény: [CorteZ] (1122)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.14 0 0 1123
Már csak két év? A jó pap holtig tanul!!!
Előzmény: vinczy (1121)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.14 0 0 1122

Senki nem tudna segíteni nekem az alapokban ?

Mekkora nyomással szoktak szórni, milyen távból,

egyéb trükkök stb... Köszi !

vinczy Creative Commons License 2005.03.14 0 0 1121
Sziasztok!

Ezt a topikot csak most néztem meg, és sajnos nagyon elszomorodtam.:(
Idén végzős lakatosként eléggé elszomorít hogy ilyen véleménnyel vagytok a lakatosokról. De sajnos részben igazatok is van...
Minden gond ott kezdődik, hogy az általánost éppen csak elvégző csemetét sehova sem akarják felvenni.TISZTELET A KIVÉTELNEK!!! Nézegeti a pályaválasztási füzetet és látja hogy fényező+lakatos szakra nincs felvételi, és gondolja valahogy elevickél a vizsgáig és majd csak talál valami melót. Nagynehezen el is végzi... Kell valami meló még meg nem nyeri a lottót->elkezd lakatolni. Észreveszi hogy foltozgatásból mennyi pénzt ki lehet hozni (gyorsan, nem figyelve a minőségre!). Így aztán megmarad a szakmában...
Sajnos egy csomó ilyen "mestert" én is ismerek, szerintem Ti sajnos mindíg ilyeneket fogtok ki. PECH!!! Ők sajnos úgy melóznak, hogy mind1 csak valami kopogjon a kirohadt luk helyén. Pedig ebben a szakmában hatalmas nagy felelösség van!!! Mindíg úgy kell javítani, hogy az megfelejen a kasznival szemben állított ÖSSZES követelménynek. Ez lehet kicsit "okostojásosnak" hangzik, de végülis így van.
Továbbá a lakatos szakma nem ragad le a foltozásnál, esetleges elemcseréknél, az ennél egy sokkal összetettebb valami. Pl.: egyengetés. Ránézésre tök egyszerű, de mikor egy 0,45-ös lemezt kell kiegyengetni még a legtapasztaltabb szakikat is kiveri a víz. Van még annyi része ennek a szakmának, amit a könyvekból nem lehet megtanulni, mert nincs két ugyanolyan sérülés. Régen kevesebb autó szaladgált az utakon, még akkor el tudtak férni egymás melett, ezért kevesebbszer láttak a lakatosok törést. És ha azok a lakatosok még ma is "praktizálnak" akkor nekik inkább a foltozgatás a kézenfekvöbb. ISMÉTELTEN TISZTELET A KIVÉTELNEK! Megugye a tecnológia is állandóan változik, pl.:Pistabának ki fogja elmagyarázni a tegnap kiadott korrozióvédő termékek lényegét és használhatóságát?
De így nézgetve a hozzászólásokat becsülök mindenki aki Maga javítja a masináját, de ezt is csak ésszel szabad, nem véletlenül tanítják 2 évig! :D

Vinczy
bagaba Creative Commons License 2005.03.14 0 0 1120

 

 

Sziasztok.

 

Nagyon nagy gondom van: Van egy autom aminek a fényezését elcseszte egy fényező.Ugy döntötten (vagyis muszály) ,hogy lecsiszolom fémig minden elemét.Ez viszont nem 2 perc,és nem tudom ,hogy a már lecsiszolt elemeket mivel kezeljem ,hogy ne kezdjen el rozsdásodni amig le lesznek fényezve.Igazábol Én a cinksprajra gondoltam ,létezik belőlle átfényezhető.Semmikép nem akarok alapozoval küzdeni,mert nem értek a festékekhez , nem valami tiszta a mühely és félek hogy nem tapad rá rendesen,azonkivül egyszerü gyors megoldás kell.Várom a véleményeket remélem tudtok segiteni rajtam.Köszi.

GTPeti Creative Commons License 2005.03.14 0 0 1119

nhs!

 

"irtad a motipnak a ezt a viaszbazis uregvedojet("Hohlraumversiegelung auf Wachsbasis").

 

 Namarmost talaltam ilyen a tescoban csak eppengekkel "szonda" nincs hozza? es mintha azt modtad volna hogy szondat is szoktak adni hozza. Most akkor mit csinaljak?

 

Keressem mashol?(hol?) ahol adnak hozza szondat is vagy az megsem szokott hozza jarni?"

 

Próbáld a Homasitában!

Előzmény: no_holy_shit (1101)
VonDom Creative Commons License 2005.03.13 0 0 1118

Sziasztok,

 

Van egy idegesítő problémám. Még tavaj lefújtam egy motornak a tankját. Fémrepucoltam, alapozó, szórókitt, egykomponensű bázis, majd lakk. Jól sikerült, nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy öregapám ráejtett egy 32-es villáskulcsot. Behorpadt, lepattant fémig. Most nekiálltam a javításnak, de mivel nem túl nagy a sérült felület, palackból akartam fújni, hogy ne kelljen sokat bohóckodnom. Be is töltettem ugyanazt az anyagot, amivel eredetileg is fújtam. Kigitteltem, lecsiszoltam, de mikor már a fillert ráfújtam, a régi festéken egyszerűen összeugrott, beráncosodott. Teljesen fellágyította az összes réteget, kaparhattam le az egészet. Újra az egész, majd fújom rá a bázisszínt (1 komponensű) és ugyanaz. A régi rétegen összeugrik. Már 4-5 alkalommal újrakezdtem, de nem megy. Ha van valakinek ötlete, légyszi írja meg a megoldást.

Ja, az összes anyag minőségi, leginkább Sikken.

doca Creative Commons License 2005.03.13 0 0 1117
No lám! Valami alakul! :-)
Előzmény: [CorteZ] (1115)
pfény Creative Commons License 2005.03.13 0 0 1116
Na szeva- ha volt mar fenyezve nem kell ra muanyag alapozo.
Előzmény: kacagógerle (1111)
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1115

Sziasztok !

 

Ahogy ígértem, megvan  a fotó:

Amin átesett az előzőhöz képest:

3 lépcsős vizes csiszolás (1500,2000,2500)

valamint turtle wax 2-3 rétegben.

Tapintásra elég simának tűnik, dehát a

fotón is látni, hogy milyen lett...

Heeeeeeelp!

Nevko Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1114

Sziasztok!

Légyszíves nézzétek meg a 1082-es kérdésemet!

Köszi: Nevko

 

gtpeti!

Újabb email ment az előző rosszul volt címezve.

kacagógerle Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1113

Először fogalmam sem volt miért írod ezt,de nagynehezen leesett.:-)))))
Előzmény: Adamot (1112)
Adamot Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1112

Kacagógerle

 

 

neked mind1 volt  :))))))

Előzmény: kacagógerle (1111)
kacagógerle Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1111
Sziasztok!

Műanyag lökhárítóhoz való alapozót szeretnék vásárolni.De állítólag a lökhárítók sem egyforma anyagból vannak.Ezek az alapozók jók mindenféle anyagból készült lökhárítóra,vagy pedig különböző kell abból is?Ez egy merci gyári lökös.Tegnap mondta a műanyaghegesztő hogy milyen anyag,de nem jut eszembe.Állítólag elég ritka.
[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1110

> trinat helyett vegyel neoluxot es ne higitsd hanem melegisd meg
> egy villany rezson mielott melegited vedd le a tetejet
Ezt próbáltam a trináttal is, már kezdett gőzölögni, de
nem hiszem, hogy ez ilyen körülmények között jó lenne, mert
a hatalmas légáram miatt simán lehül, hiába van 30-40 fokos.

> Muszály ezt neked csinálni??
Ezt hogy érted ? Nem muszály, hanem kihívás/hobbi.

> Egyébként a fát is kell alapozni ha magasfényűvel akarsz normális hatást.
Tudom, mondtam én, hogy nem ?  :-)

> Vagy elégedj meg a rusztikus szerűvel amit eddig sikerült elérni.
Dehogy elégedem, zongora-lakkozás-minőség a minimum.

> Ezt annyi festékből nem úszod meg mint fémnél.
> Csak több sorral lesz olyan amilyet szeretnél.
Ez nem probléma, de inkább azokra írjatok, amit
kérdeztem, ha lehet. (Hány bar, milyen táv, stb)

> A rétegek között pedig száradás utáni csiszolás.
Az is meglesz, majd befotózom az előző fotó csiszolás
utáni állapotát, mert ez még teljesen friss volt.

> Lehet nem is olyan sok ami munkadijat elkérnek?
Nem spórolás miatt csinálom, hanem hobbi.

doca Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1109
Muszály ezt neked csinálni?? Egyébként a fát is kell alapozni ha magasfényűvel akarsz normális hatást. Vagy elégedj meg a rusztikus szerűvel amit eddig sikerült elérni. És még valami. Ezt annyi festékből nem úszod meg mint fémnél. Csak több sorral lesz olyan amilyet szeretnél. A rétegek között pedig száradás utáni csiszolás. Lehet nem is olyan sok ami munkadijat elkérnek?
Előzmény: [CorteZ] (1100)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1108
koszi
Előzmény: Sanyi-ka (1106)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1107
Nem kell levenni és akkor a helyiség is ki van egyúttal festve.:-)))))))
Előzmény: pfény (1105)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1106
Van nekik az is. XIX. Vas Gereben utca.Egészen az Üllői útnál a benzinkút oldalában. Sajnos a pontos számot nem tudom de holnap elvileg megyek oda és ha nem felejtem el akkor hozok tel. számot.
Előzmény: no_holy_shit (1104)
pfény Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1105

Na szeva- inkabb trinat helyett vegyel neoluxot es ne higitsd hanem melegisd meg

egy villany rezson mielott melegited vedd le a tetejet.

Előzmény: [CorteZ] (1100)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1104

Sanyi-ka:

 

jobb lenne vhol kozelebb budan, de ez is jobb mint semmi :-)) elore is koszonom

 

ui.: ezen a cimen  (rezonancia elleni)bitumenlapot is lehet kapni? mert az egyik ajtomnak Wartburg ajto hangja van...(torve volt es szerintem ez lemaradt...)

Előzmény: Sanyi-ka (1102)
pfény Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1103

Na szeva- a fenyezobe nem alapozot meg festeket toltenek inkabb valami piat.

Nem ertem irasodat.

Előzmény: ropy (1095)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1102
Bp XIX. cím jó?
Előzmény: no_holy_shit (1101)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1101

GTPeti:+masok

 

irtad a motipnak a ezt a viaszbazis uregvedojet("Hohlraumversiegelung auf Wachsbasis").

 

 Namarmost talaltam ilyen a tescoban csak eppengekkel "szonda" nincs hozza? es mintha azt modtad volna hogy szondat is szoktak adni hozza. Most akkor mit csinaljak?

 

Keressem mashol?(hol?) ahol adnak hozza szondat is vagy az megsem szokott hozza jarni?

 

elore is koszonom

[CorteZ] Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1100

Sziasztok!

Én is nemrég kezdtem bele házi fényezésbe,

tudna nekem valaki tanácsokat adni ebben ?

Alapvetően nem is kocsiról lenne szó, hanem

beltéri, leginkább fa felületek festéséről, lakkozásáról.

1.5mm-es a pisztolyom, van alsó, és felső tartályos is,

a kompresszor olajmentes. A kérdéseim:

Hány bar-on szoktak ilyen festést, lakkozást csinálni ?

Mert nekem a 2 bar is néha soknak tűnik.

Aztán milyen távolságról fújjam ? Mert ha közelről

nyomom, akkor "lepereg", ha messziről, akkor meg

gondolom már kevésbé terül jó stb. Már csináltam

próbafestést, lásd kép, de 1) rücskös lett 2) poros.

A port hagyjuk, azt majd megoldom valahogy, de jó

lenne, ha alapból nem lenne ennyire narancsos.

Mitől lehet ez, és hogyan lehetne segíteni rajta ?

Annyit mondok, hogy nem volt túl meleg ahol csináltam,

kb 15-20 fok lehetett a helységben, mert a szellőztetés

miatt nem tudtam befűteni rendesen. A festék sima

trinát magasfényű zománc, enyhén higítva.

 

FestékSzórás
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1099

 

mennyi festek kell egy sarvedo, motorhazteto es also kotenylemez fenyzesehez?(golf1).

Es ez mennyibe kerul ezustmetal festek eseteben? elore is koszonom

doca Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1098
NITRO és NITRO! lehetőleg azonnal.
Előzmény: ropy (1096)
GTPeti Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1097
A barátom Tikkurilával (- by háztartási bolt -) fújta le az autóját. Jobban tette volna, ha még gyűjt egy kicsit és vmi normális autófestéket használ. Annyi a baj mindössze, hogy vmelyest narancsos és kb. nulla fénye van.
Előzmény: ropy (1095)
ropy Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1096
Ja és mégegy,mivel kell átmosni a szórópisztolyt,hogy ne száradjon bele a festék?
ropy Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1095

Köszi a választ.És ezolyan festék, amit beleönthetek fényezőbe, és az alapozót, aztán a festéket ráfújhatom vele?

 Azt mondod,hogy drága. és mit tudnál egy teljesen kezdőnek ajánlani, aki valószínüleg elronta.Szóval nem annyira számít,h milyen, csak az,hogy beletölthessem a fényezőbe és ki lehessen vele fújni. Mert gondolom nem lehet a sima háztartásib.-ban vásárolt festékeket össze-vissza fújkálni.Vagy igen?

Előzmény: pfény (1093)
Adamot Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1094

Hi

 

Bizti hallotatok már a karcolás álló lakk ról.

 

Nem tudja valaki mennyibe kerülhet?????

 

  Köszi :Adamot

pfény Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1093

Na szeva-ha jo festeket akarsz akkor ne az elso haztartasi uzletbe menyyel.

Inkabb STANDOX-PgP-ICI -SH-festeket vegyel igaz hogy nem olcso de jo.Ha rendes szakuzletben vasarolsz ott adnak alapozot, es szetben vasarolhatod meg

a cuccot,

Előzmény: ropy (1092)
ropy Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1092
Előre is köszi mindenkinek.(ja és bocsi a betüméret miatt, csak elnéztem)
ropy Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1091

Helló mindenkinek!  Az lenne a kérdésem,hogy milyen festéket kellene vennem,hogyha szeretnék olcsón lefényezni egy két fém alkatrészt.  

Én ebben a témában teljesen laikus vagyok,de szeretnék megpróbálkozni vele.

Szóval mit kellene vennem: alapozáshoz,fényezéshez,lakkozáshoz?

Hol?És mindezek menyibe kerülnének?

Levike Creative Commons License 2005.03.05 0 0 1090
Es mi a vege ? 1-2 ev es kuka, vagy azert nem eszi azt meg a rozsda oly hamar ?
Egyebkent nem szoktam nezegetni,csak tegnap tunt fel a dolog, mikor a bal hatso kerekemet egy kezifekes jobbos soran nekicsaptam egy padkanak... :/ kb. 3 centis piros festekcsik maradt a hoban, akkor neztem meg, hogy mind a negy rugo ilyen. Amugy nem lett semmi baja a gepnek, szerencsere, kb. 5ttel mentem, de nem lehetett megfogni, a tegnapi olvado ho roppant alattomos volt, fuj.
Előzmény: Sanyi-ka (1089)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1089
Valószinű jobb a szinterezés mint a tuning rugón. Az én autóm négy éves és 44ezer van benne és már egy csomó helyen lejött a szín.
Előzmény: no_holy_shit (1088)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1088
es gyarilag hgy csinljak? mert nalunk a olyan 10-11 eves korig nem ugralt a festek sehova a gyari rugokrol. Es ha jol neztem a 22eves golfom rugoin is gyari festes van a rozsda helyett(es nem hinnem, hogy csereltek volna benne rugot, mert meg a termosztat is gyari volt benne)
Előzmény: Sanyi-ka (1087)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1087
Természetes mert az autón nagyon nagy igénybevételnek van kitéve és egyszerűen leugrik róla a szinter.
Előzmény: Levike (1085)
GTPeti Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1086
Nevko, sajnos nem jött meg az email. :-((
Előzmény: Nevko (1084)
Levike Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1085
Sziasztok !

Rugoknal mennyire altalanos a rozsdasodas ?
CSak mert az en masfel eves rugoimrol jon le a piros festek, es alatta feluleti rozsda van.

A regi gyari rugoim persze total rozsdanak neznek ki, es meg jok, de nem gondoltam volna, hogy az uj ilyen gyorsan igy elcsunyul. Normalis ez ?
Nevko Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1084

Hi GTPeti!

1200/db, Mail ment nézd meg!

Előzmény: GTPeti (1083)
GTPeti Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1083
Nagyon jót kérdeztél. Szerintem egy réteg alapozó nem árt. De majd az okosok megválaszolják.

Én azt szereném tőled megkérdezni, hogy hol homokfúvattad a felniket és mennyiért?
Előzmény: Nevko (1082)
Nevko Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1082

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. A lehomokfúvóztatott felnire szerintetek jó-e cink spray-vel korróziógátlás céljából ráfújni? Ha igen, kell-e ezután még alapozó, vagy jó rá egyből a felnikre való festék?

Homokfúvatás után a felület kicsit szürkés ( mintha le lenne alapozva v.mivel), gondolom a rárakódott mikroszkópikus homokpor és a felület egyenetlensége miatt. Le kell-e ezt csiszolni, amíg fényes és fémtiszta nem lesz a cink spray ráfújása előtt?

WAndrew Creative Commons License 2005.03.02 0 0 1081

Hi all,

Ismét zsírtalanító téma. :))

Visszavonom hogy baromi drága, mert nem az!! 1liter 1500Huf, most vettem nemrég az alább említett boltban.Anti-Szilikon a neve vagy vi. Valószínűleg rosszul emlékeztem az árára...

 

Üdv.

henger fej Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1080
Köszi szépen!
Már keresem is. -:)
Előzmény: Sanyi-ka (1079)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1079
Probáld Őket Az Öki-t keresd!
Előzmény: henger fej (1078)
henger fej Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1078
hátha tud vki segíteni.

Toyota 4-Runner 2,4 TD 1994. gy. évvel,
alkatrészforrást keresek.
Jaa.. Jó lenne Japker ár alatt. :-)
A bal eleje van leütve.
Lökhárító, lámpák, sárvédő, doblemez, külső tükör, crómdíszek, légszűrőház, kuplungmunkahenger…..stb.

Köszi.
doca Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1077
Vagy mégis szinter? Valamilyen hasonló műanyag bevonat. Ha érdekel a  homokolás döntsd el. Jövő héten megyeki Pestre ( ha jól sejtem ott laksz), Megmondom hová hozd, a visszajutás meg ugyancsak megoldódik valahogy.
Előzmény: no_holy_shit (1075)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1076
Hü nekem nem kel bemutatni az Off Roadot. A barátom rengeteg hobbi és versenyautót épített,épít,járja az országot a vasaival,sőt eleinte mentem is vele,sőt szoktam neki föleg felborult "szörnyeket" javítani.Majdnem megfertözött.:-))))
Előzmény: Trebitsch (1073)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1075
Előzmény: doca (1074)
doca Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1074
Ha jól meg van csinálva! És itt csak a kültéri játszik. Az feltétlenül igaz hogy rugalmasságban jobb a festéstől. Az is igaz hogy ebből nincs visszaút.
Előzmény: Sanyi-ka (1072)
Trebitsch Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1073
Valódi offroad üzemmódban egy rugó 3-4 évnél többet nemigen bír.  Nem a szinterezés vagy egyéb korrózióvédelem miatt, hanem mert vagy törik, vagy megereszkedik. Egészen más igénybevétel mint az aszfalt; viszonylag rövid ideig kell kibírnia - azalatt viszont kap rendesen követ, sarat, homokot, meg mozgatást  is. Offroad rugóút 20-30-40 centi, utcai autóé jó ha 10.
Előzmény: Sanyi-ka (1072)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1072
Ma beszéltem szinterezővel és azt mondta,hogy ha becsületesen megvan csinálva akkor jó megoldás.Off Roadosoknak sok rúgót készit és nem panaszkodtak.Én egy kicsit hosszabb mint 1méteres zártszelvényből készitettem lámpavázat az akváriumomhoz és azt szintereztettem mintegy 300ft-ért. Nem volt érdemes festegetnem.
Előzmény: no_holy_shit (1071)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1071
koszi, megkaptam a mailt. Majd lovok par kepet(de aloljaroban: szerintem nincs rajta tul sok szinterezes... ha lenne akkor nem lenne problemam. Szinte az egszrol ledobta festeket)
Előzmény: doca (1070)
doca Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1070

Már válaszoltam. Az autoreply annyiból jó hogy a fiókba érkezett, de nem jelenti azt hogy olvastam.:-(

Előzmény: no_holy_shit (1068)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1069
Békés megyében.
Előzmény: no_holy_shit (1068)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.23 0 0 1068

doca:

kuldtem egy mailt a forumos cimedre,de csak egy autoreply-t kaptam.

Amit akartam kerdezni:

 

1, a valsoagban is 500Ft?

2, merrefele vagy megtalalhato

 

koszi

Előzmény: doca (1067)
doca Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1067

Nálam virtuálisan  500 darabja a homokolásnak.

 

Előzmény: no_holy_shit (1066)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1066

most komolyan! :-)) mennyi 4db tekercsrugo homokfuvasa? ill. mennyibe jonne kompletten a homokfuvas + galvanizalas?

 

kosz

Előzmény: doca (1065)
doca Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1065
Rendben de csak őrségváltás után.
Előzmény: no_holy_shit (1064)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1064

alkudhatok 1Ft-t? :-))

 

 

 De virtualis vatikani valutaban is szivesen fizetek :-)) /na jo ezzel nem jo viccelni.../

Előzmény: doca (1063)
doca Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1063
Egy forintért megmondom!  :-))))
Előzmény: no_holy_shit (1062)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1062

Sanyi-ka

 

hol?(gondolom akkor 4rugo kijon 3eFt-bol?)

 

Sanyi-ka, doca:

 

kosz :-)

pontosan mit ertetek galvanizalas alatt? kromozas?

homokfuvas mennyi?

 

kosz

Előzmény: Sanyi-ka (1061)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.21 0 0 1061
Egy Twingo bölcsőt most galvánoztak 2000ft-ért szerintem a rugó kb 500-1000ft.
Előzmény: doca (1060)
doca Creative Commons License 2005.02.21 0 0 1060

A takaritás a kulcs. A festés nagyon gáz mert a belső oldalakra soha nem jut annyi festék mint amennyi kellene. Próbáld meg fújni! Illetve jut csak akkor már egy fél autót is lefedhettél volna annyi anyaggal. Talán előbb filler a szükségesnél semmivel nem vastagabban. Ha ragyás a felület ez nem kivitelezhető mert vagy kevés vagy meg fog repedni. Esetleg vékonyabb más alapozó, inkább savbázisú pl. Epofan. Erre akármilyen 2 K festék. A galvánozás viszont fürdőben történik és mindenhol egyenletesen éri. Szerintem semmivel nem drágább mint az előző cirkusz.

A szinterezés addig jó mig nem  megy alá a viz. Utána halál.

Előzmény: no_holy_shit (1059)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.21 0 0 1059

doca:

 

kosz

 

ezt hogy erted: "I pont: Homfuv nélkül 0" azaz homokfuvas az egyetlen jarhato ut?

 

"3 pont: Időt álló- bármilyen rugalmas"

 

tudsz vmit ajanlani? ill peldat mondani? vmint az erdekelne hogy altalaban melyik festekek rugalmassak?(ill. ezt honnan lehet megallapitani?)

 

meg1x kosz

 

Előzmény: doca (1058)
doca Creative Commons License 2005.02.21 0 0 1058

I pont: Homfuv nélkül 0.

2 pont: Alapozó-bármilyen

3 pont: Időt álló- bármilyen rugalmas.

Ha a festést ki akarod kerülni marad a galvánozás. A homokolás akkor is kell ha nem tudsz jobb tisztitást.

Előzmény: no_holy_shit (1057)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.21 0 0 1057

tekercsrugo kerdes

 

tekercsrugokat mivel fessem le?

 

tehat adott 2x2 tekercsrugo(futomube ultető rugo) ami rozsdas, es az a kerdesem, hogy hogyan csinaljak belole ujra szep korrozioallo rugot?

 

ami erdekel:

1, rozsdaeltavolitas hogyan tortenjen? homokfuvast szeretnem elkerulni. De erdekelne hogy homokfuvas nelkul elerhetoe normalis eredmeny

2, mivel alapozo?

3, fedo festek?

 

amit nem tudok hogy mennyire kell a festeknek rugalmasnak lennie?

egyaltalan mivel anyagokat ajanlotok a dologhoz?

 

koszi

henger fej Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1056
"csak poen akart lenni"

Az is volt. :-)) Ott volt a három : ":-D"

Részemről minden OK.
Előzmény: no_holy_shit (1054)
Levike Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1055
Azert japozni nem kene. Vannak tisztesseges japan gepek is. A Suzukit amugy sem szabad az auto kategoriaba sorolni. Ok egy tisztesseges motorgyar, mellette hobbibol jatekautokat is gyartanak, mert el tudjak adni. A magyart meg igazan nem szabad az eredetivel osszevetni, lattam olyant, ultem benne, eg es fold a kulonbseg. Mar amennyire a konstrukcio jellege engedi, ugye... :)
Előzmény: Törölt nick (1024)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1054

"Azt hiszem, ezt így én még nem írtam le. (Csak gyakran bántóbban. :-( )"

 

remelem senki nem vett semmit senkire es foleg nem magara, mert csak poen akart lenni

Előzmény: henger fej (1053)
henger fej Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1053
"tudatlan, hulye banda."

Azt hiszem, ezt így én még nem írtam le. (Csak gyakran bántóbban. :-( )

Bár a cinizmus, vagy gúny, elég közel áll hozzám, (és fogadóképes is vagyok rá!) mint "HUMOR", remélem mindenki érti....?, tudom hogy nem könnyű, és jó lenne leszokni róla. :-(

Ilyen hülye természetem van. :-(

Azért remélem, nem veszi senki sértésnek.
Ha mégis, Bocs MINDENKITŐL!
Előzmény: no_holy_shit (1050)
doca Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1052

Azt igen! De az odaégett szilikont nem! :-)) Zsirral ma már csak tényleg a betegek sütnek ki valamit. Az olajos motorba a dugók sülnek be, a motort pedig megfőzik.

                            Vagyis marad a SZILIKON!

Előzmény: no_holy_shit (1050)
henger fej Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1051
És nem is drága.
Előzmény: doca (1049)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1050

"Végül is rá van írva, hogy zsírtalanító vagy nem?"

 

tudatlan, hulye banda. Nem tudjatok, hogy Sunlicht az odaegett zsirt is eltavolitja! :-DDD

Előzmény: henger fej (1048)
doca Creative Commons License 2005.02.18 0 0 1049
Ezért csak a szilikonmentesitő a 100%.
Előzmény: henger fej (1048)
henger fej Creative Commons License 2005.02.17 0 0 1048
"Végül is rá van írva, hogy zsírtalanító vagy nem?"

Sok mindennel zsírtalaníthatsz, de a szilikonnál rosszabb, mármint ha összeugrik a festék, az nincs...! :-(
Előzmény: WAndrew (1040)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.15 0 0 1047
no_holy_shit

ezt írtam én:
"denaturálás miatt nem nyújt túl sok élvezetet"

ezt pedig te:
"igen azert denaturaljak, hoyg ne nyujtson elvezetet"

Sok mindent nem tudok e témában, de azt tudom hogy a denaturálásnak mi a célja.
Előzmény: no_holy_shit (1035)
doca Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1046
DE-de csak nyugodtan! Azért van ez a hely. Különben soha nem tudunk meg dolgokat.
Előzmény: WAndrew (1044)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1045
Kösz az infot.
Előzmény: WAndrew (1043)
WAndrew Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1044

Ok. Igy már értelek és egyetértek veled, nem is akartam/akarok veled vitázni, sokkal nagyobb tapasztalatod van mint nekem.

Üdv.

Előzmény: doca (1041)
WAndrew Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1043

1119 Bp. Andor u 60. tel:208-4630/238

Nem hiszem hogy ez a legolcsóbb, de én csak ezt ismerem.

Decire adják a cuccokat, gondolom minden boltban így van...

Előzmény: GTPeti (1042)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1042
A Győri Lakk által gyártott cinkkromátos alapozónak van saját higítója.

A Színvilág Bt üzlete hol van?
Előzmény: WAndrew (1039)
doca Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1041

Szesz vagy alkohol... eleve tartalmazhat vizet. Ezen kivül alapból lehet zsirtartalma is. Kezet is akármennyire moshatsz és törölheted szárazra, nem érdemes tapogatni a festendő felületet. Amit úgy irsz hogy nem kimondottan igényes dologról van nyugodtan lehet úgy csinálni ahogy már irtad. Ilyenformán lehet bármi is zsirtalanitó: aceton, nitrohigitó,rozsdamaró félék stb. A nagy kérdés hogy milyen terméket akarunk felvinni.

Részemről lezártam.

Előzmény: WAndrew (1040)
WAndrew Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1040

Mert mi a hátránya? denaturált vagy sem, azt nem értem hogy micsoda :))

Végülis rá van írva, hogy zsírtalanító vagy nem? Eddig nem volt vele bajom, igaz kémiailag nem látok bele :)

Előzmény: henger fej (1034)
WAndrew Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1039
Ja, most esett le, hogy arra gondolsz, hogy használjuk mindenhez azt a zsíroldót, higítót, ami a festék sajátja. De pl cinkromátos alapozó esetén ilyen nincs ha jól tudom.
Előzmény: WAndrew (1038)
WAndrew Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1038
Sok százezres beruházás esetén egyetértek veled, még akkor is ha csak pl egy ajtót fújnak. Én nem fényezésre gondoltam, hanem átlagos festésre, azért nagy különbség van a kettő között.
Előzmény: doca (1028)
WAndrew Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1037
Bemész egy olyan festékboltba ahol autófestéket árulnak,vagy inkább csak ezzel foglalkoznak, általában vannak segédanyagok is. Én a Színvilág Bt-nél 'szoktam' vásárolni, de csak azért náluk, mert kb 5 percre lakom tőlük :))
Előzmény: GTPeti (1027)
henger fej Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1036
Majd kinövöd.:-))
Előzmény: Törölt nick (1033)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1035

"denaturálás miatt nem nyújt túl sok élvezetet"

 

igen azert denaturaljak, hoyg ne nyujtson elvezetet

 

de kulonben sem nyujtana sokaig, mert mergező, ha megiszot (meghulyulsz es megvakulsz)

Előzmény: GTPeti (1032)
henger fej Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1034
"Denaturált szeszt én is szoktam ilyen esetekben használni."

Nem csak te, sajnos, sokan mások is. :-((
Előzmény: WAndrew (1025)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1033

Nekem már van olyan járművem,amivel elégedett vagyok.Az alketrészárak és a fogyasztás sokszorosa a mi autónkénak,ez hátrány.Természetesen a többi is ehhez igazodik,de az már mind előny:)

 

Előzmény: henger fej (1026)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1032
Szerintem alapjábanvéve ugyanaz.
(Csak a denaturálás miatt nem nyújt túl sok élvezetet, hogy a jómunkásemberek ne húzzák meg.)
Előzmény: doca (1029)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1031

 

a faszesz az egyszeruen methanol. A denaturalt szeszben van vmi denaturalo szer(ha jol tudom spiritusz) is kulonben tenyleg metanol.

 

Előzmény: doca (1029)
doca Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1030
Faszesz= metilalkohol.
Előzmény: doca (1029)
doca Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1029
Az nem egyenlő a faszesszel?
Előzmény: GTPeti (1027)
doca Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1028

Alapozott! És? Minden család idegen anyag káros lehet a későbbiekben. Nem feltétélenül, de jobb félni. Azt pedig ne hagyjuk figyelmen kivül hogy a szerek beivódnak, és nem biztos hogy maradéktalanul eltünik. Aztán fura reakciók jöhetnek létre. A gyár nem hülye, ezt tudomásul kell venni. Vajon megéri néhány száz forinton spórolni sok ezer forintos beruházásnál?

Előzmény: WAndrew (1025)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1027
WAndrew, tudnám nekem segíteni abban, hogy hol lehet ilyen szilikonlemosót (lehetőleg olcsón :-) kapni?
Fémtiszta felületre szerintem is elég a denszesz.
Előzmény: WAndrew (1025)
henger fej Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1026
Off:
"ugy erted ha koccan... mert ha erosen torik akkor szepen el tud huzodni":
Igen, de könnyen, és „olcsón” javítható.
"Profitot" még csak így láttam belőlük.

Hacker: Neked testreszabott járművet ajánlok,... doca, Sanyi-ka…. esetleg segíthet :-P
On:
WAndrew Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1025

A fényezés az egy más kategória, oda nem is sajnálom a szilikonos lemosót(700HUF/dl), a fényezési+festékárakhoz képest tényleg nem drága. Viszont ha csak le akarok valamit alapozni amit előtte jól lecsiszoltam, mivel ott tutira (legalábbis elképzelésem szerint) nincs szilikonos anyag elég lehet a 'sima' zsírtalanító is. Vagy nem? Denaturált szeszt én is szoktam ilyen esetekben használni. Néha széntetrakloridot is, bár ennek nem tudom milyen kémiai hatása van a fémre (de alapozott felületre talán jó).

Előzmény: doca (1019)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1024

Már úgyérted törik a féltengely,havi 1-2 darab.Salakon pörgetéstől is,nem csak betonon.Meg az ember is törik,eléggé hamar.Hamarabb mint a a régi astrában pl,bár az is inkább egy dodgemre emlékeztet fapados változatban,mint autóra.

A mi autónk meg 3éves koráig valóban nem mutatja túl intenzív szétesés jeleit,addig csak csörög zörög,az ajtaja olyat kondul minden becsapásnál,hogy a szegény wartburgokon is túltesz.A kárpit 3évesen olyan fakó,mint talán egy tisztességes Autó-ban sosem lesz.A pedálokat ovodásokra vagy nagyon kistermetű nőkre méretezték,(a japo férfiak sem lehetnek ennyire kicsik),a kedvenc bakancsomban 3 pedált nyomok egyszerre.Vészhelyzeti fékezésnél rendszeresen lerugom a gumit a pedálról(egy komoly Autóban nem kis küzdelem lefeszegetni,még tiszta kopottan,15évesen is).Azok már csak apróságok,hogy ha gyorsan kapcsolok,a lábam ezúttal a kuplung és az oldalfal közé akad be(nagy igyekezetemben,hogy a féket ne tiporjam).Ha túl gyorsan váltanék,lehet,de a szinkronról valahogy elfeledkezik a váltó,és valami cicaprüszkölés szerüség hallatszik a játékváltóból,emberes recsegés helyett,az viszont jó hosszan.Ezek mellet az autó(?) se nem kezes,se nem stabil,a kanyarban semlegesnek álcázott meglehetősen rosszinulatú,előjelek nélkül táncolni kezdő,az utat elengedő viselkedése van,mindez csak a rendelkezésre álló roppant csekély nyomaték és teljesítmény miatt nem életveszélyes.A  kezdetleges konstrukció kapcsán már 4személy esetén olyan az érzés,mintha egy busznyi embert próbálnék kombi trabanton célbajuttatni,vagy talán még valami hangsúlyos "csak szét ne essen" érzés is társul a dologhoz.Ennek ellenére minden vitéz halálbüszke szuperteljesítményű suzukijára,ha csak lehet törekszik bebizonyítani van olyan jó a magyar gyártmány mint az avíttos német technika.Vagyis igyekszik a lámpánál versenyt provokálni a nagy 7es BMWvel,csakhogy ő most megmutassa jól.Néha még be is nyomom,hogy sport,és kicsit erélyesebben teszem a jobb ládam oda,főleg ha az ablak lent van kicsit,imádom hallgatni,ahogy kerék visítva pörög(én már métereket mentem előre),végre elindul,minden fokozatban tiltásig,váltás reccs,megint,tiltásig..így tényleg sokáig nem kell javítani,tartós magyar technika az:)

 

Előzmény: henger fej (1021)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1023

"Csak akkor látnak némi profitit belőlük, ha törik"

 

ugy erted ha koccan... mert ha erosen torik akkor szepen el tud huzodni, amennyire torott suzukikat lattam.

Komolyan ennyire megbizhatoak? es tenyleg nem is fogyasztanak sokat? mi az a nem sok?

 

golf2 1,6D vagy inkabb 1,0suzuki? ha fogyasztast, szervizelest es beszerzesi arat is figylembe veszi az ember?

Előzmény: henger fej (1021)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1022
Szinte szóról szóra ezt mondta a szerelőm is...
Előzmény: henger fej (1021)
henger fej Creative Commons License 2005.02.13 0 0 1021
Nem tudom mi bajod van "a mi autónkkal"?
Az alkatrészkereskedők "rémálma".
Csak akkor látnak némi profitit belőlük, ha törik.
Előzmény: Törölt nick (1020)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 1020
Ennyi odafigyeléssel és erőfeszítéssel már tisztességes autót is lehetne gyártani..
Előzmény: GTPeti (1016)
doca Creative Commons License 2005.02.12 0 0 1019
A drágaság relativ! A fényezést egyébként is górcső alá szokás venni. Képzelheted ha nem élnek a lehetőségekkel a festők milyen lesz az erredmény? Az árak? Ők is veszik.
Előzmény: WAndrew (1018)
WAndrew Creative Commons License 2005.02.12 0 0 1018
Ez a szilikonlemosó egyezik azzal amit a fényezők használnak szilikonmentesítőként? Mert azt igen drága.
Előzmény: Sanyi-ka (1014)
WAndrew Creative Commons License 2005.02.12 0 0 1017

pfény:

köszi, közben megoldódott a rover festése. Aki összecseszte kerített valakit aki megcsinálta a haveromnak...

(Sielni voltam nem tudtam olvasni a topicot, most hoztam be a lemaradást...)

Viszont ha konkrét problémám/kérdésem lenne festés ügyben akkor írhatok a megadott emailcímedre?

Előzmény: pfény (926)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.11 0 0 1016
Találtam egy oldalt, ahol ON-topic dolgokról is szó esik:
http://www.carpage.hu/magyar_swift.html
GTPeti Creative Commons License 2005.02.11 0 0 1015
Értem. Részemről higítót nem is haszáltam volna ilyen célra. Inkább denaturált szeszt. De gondolom a szilikonlemosó még ennél is jobb.
Előzmény: Sanyi-ka (1014)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.11 0 0 1014

Nem zsíros higitóval és feltétlenül szilikonlemosóval(nem tudom mi a legkisebb kapható mennyiség).

Előzmény: GTPeti (1013)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.11 0 0 1013
doca, köszönöm a választ. Biztos jó szer az Epofan, ha te ezt preferálod.

Zsírtalanítás: Engem konkrétan az érdekelne, hogy egy már festett elem, amin kigittelek néhány felületi egyenetlenséget, azt mivel zsírtalanítsam újrafestés előtt. Gondolok itt pl. a régebbi waxolások maradványaira.
(Tehát nem fémtiszta felület zsírtalanítása a probléma.)
(Ha lesz 1 kicsit több időm visszaolvasok, talán már leírta valaki a választ.)
Előzmény: doca (1012)
doca Creative Commons License 2005.02.11 0 0 1012

A fenébe is! 

A ráfújt anyag neve EPOFAN. Gondolom részletes leirást nem kell csatolnom. Mindenki járjon utána. A felület kezelésbe egyébként sem akarok elmélyedni. Tudok amit tudok. Ám nem vagyok biztos a maradéktalan továbbadásában.

A zsirtalanitásra nem tudok reagálni-. mitől zsiros? És mennyire?

Előzmény: GTPeti (1009)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.11 0 0 1011

 

Viasz temaban:

 

azt hiszem megtalaltam azt amire gondoltam,( de ugye csak gondoltam ra, mert igazabol lovesem sincs a dologrol)

 

Megpedig olyan viasz amit melegen kell felvinni.

 Csinalt mar vki ilyet es ha igen akkor milyennek a tapasztalatok?

 

pl. ez.:

http://www.korrosionsschutz-depot.de/Anleitungen/Mike_Sander_s_Korrosionsschutz/mike_sander_s_korrosionsschutz.html

henger fej Creative Commons License 2005.02.11 0 0 1010
Trebitsch és níváskarcsi írt itt róla korábban. Pár oldalt vissza.
Előzmény: GTPeti (1001)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.11 0 0 1009
Sanyi-ka-> köszi.
doca, a képen látható fenéklemezt mivel fújtad le?

És még vmi: zsírtalanítani mivel célszerű? Az alkohol pl. nagyon rossz ilyen célra?
GTPeti Creative Commons License 2005.02.10 0 0 1008
Bocs, fenéklemez. (Arra gondoltam...)
Sz'al a homokfújástól csillog!
Előzmény: Sanyi-ka (1005)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 1007
No tessék!

Csak lefelejtettem a ":-P" -t.

Nem tudom mikor készült a fotó?
De, ha kint hagyod a hóban? :-))

Hagyd már azt a "Koránt", meg "Vaskaput", magyar vagyok! én nem politizálok. :-))
Előzmény: doca (990)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 1006
Ezért van az, hogy legjobb fényezők, lakatosokból lettek.
Nincs mit egymásra "kenniük". :-))
Előzmény: pfény (1002)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 1005
Ha a 990-re gondolsz az nem alváz hanem fenéklemez és nem cinkelve van hanem homokfújva.
Előzmény: GTPeti (1001)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 1004
Nekem eddig a cink csak bosszúságot okozott.
Ha jól emlékszem, a S100 vagy S1000-en találkoztam először vele. ( még nem volt gitt)
Anno, még csak lánggal hegesztettünk, de a "cinkelt" részt ki kellett vágni, mert vassal nem lehetett jól megvarrni.
Így maradtam a "hagyományos" eljárásnál.
Cinkromátos alapozóval feltöltöttük az üregeket, ami kifolyt, azzal lekentük a gép
alját, alul felül..., majd fedőréteg, üregvédő.
Kb. 5-8 évig jó volt, és ki is fizették.


doca Creative Commons License 2005.02.10 0 0 1003

ÁÁÁÁ!! már értem. az nem cink. Az még korai lenne, van még hegeszteni való rajta.

Azt gondoltam ilyenre gondolsz>>>>>>

Hát erről ennyi az öszzes képem.

Előzmény: GTPeti (1001)
pfény Creative Commons License 2005.02.10 0 0 1002

Na szeva- bocs a szarert nekem is egy 10-eves rocskam van, de ha elkezd rohadni

mar adok is tul rajta.Ugyan is ami mar egyszer heggesztve van aszt meglehet B-NI

az lehet hogy az uj folt az eppen jo, de mellette egy par centivel ujbol kirohad.

Ha eppen ilyen kocsit kell fenyeznem, arra a  garancia tegnap lejart.

Volt ra precedens  hogy vissza jott a tulaj hogy hojagosodik a festek ,csak azt nem tudta hogy ahol hojag van ott juk is.

GTPeti Creative Commons License 2005.02.10 0 0 1001
Én csak kérdezek. (Úgy mint a Frítomi.)
Nem tudom, hogy amiről pl. te beszéltél "cinkelés" az hogyan történik.
Belinkeltél egy képet, amin egy alváz látható cinkkel bevonva. De azt nem tudom, hogy hogyan lett felvive a cink. Kapisge?
Előzmény: doca (999)
doca Creative Commons License 2005.02.10 0 0 1000
                                                  eddieDSM
doca Creative Commons License 2005.02.10 0 0 999
A felület egyenetlenségének a cinkkel való feltöltésére gondolsz végül is?
Előzmény: GTPeti (998)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.10 0 0 998
Álljunk meg 1 szóra! A galvanizálással való cinkréteg felvitelének folyamatát én is ismerem.
Csak nem gondoltam volna, hogy pl. egy utángyártott alvázat valahol betesznek galvanizálókádba. Tehát, hogy van olyan cég, aki ilyet csinál.

Tehát:
Az itt emlegetett "cinkelés", vagyis amit a restaurátorok csinálnak, az gyakorlatilag az autógyártáskor is alkalmazott eljárás?
Előzmény: no_holy_shit (997)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.10 0 0 997

http://f23.parsimony.net/forum46030/messages/272.htm

 

itt irnak cinkelesrol de nem nagyon ajanljak, de olvasd el mert lehet hogy felreertettem. De nem lehet hogy te a cink spray-rol beszelsz mig itt a tobbiek a cinkelesrol?(mintha ez tunt volna fel de lehet hogy rosszul)

Előzmény: GTPeti (996)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.10 0 0 996
Továbbra sem tudok semmit a cinkelésről. :-(( A keresésben nem nagyon bízom, de persze megpróbálom.
Előzmény: doca (992)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 995
"Joo" helyen keresd. : -))
Előzmény: doca (993)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 994
Vitatta ezt vki?:-)))
Előzmény: doca (992)
doca Creative Commons License 2005.02.10 0 0 993
A képekért nem jogdijat akarunk hanem joodijat!  :-))
Előzmény: henger fej (985)
doca Creative Commons License 2005.02.10 0 0 992

Én utálok cinkelni! Nem is nagyon tudok. Gyakorolni pedig nem nagyon akarom. Erről már volt szó régebben többször is. Az a kellemetlen ilyenkor hogy ismételni kellene. Próbálj meg a " Részletes kereső"-vel rámenni--- előfordulhat ebben ill. a veterános vagy a restaurálós topicban.

Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 991
Na azért mindenre nem jó,de elég nagy horpadásokat eltüntetett szinte maradéktalanul a kerepestarcsai  olyan autókon amit javitottam . A csepeli tényleg nem jó és még drága is(ezt csak visszajelzésből tudom).
Előzmény: Levike (988)
doca Creative Commons License 2005.02.10 0 0 990

Egyik sem! Hol látsz ezen rozsdát? Még a fényes lemez is fel lett homokolva a jobb tapadásért. Egy speciális anyag mely csak a tiszta fémen hat rendesen. Miért homokolni? Mert pl. másképp nem lehet a sarkokból kitakaritani a CO leheletét és a füstöt, kormot.

A Korant lehet hogy jó a rozsdára, én azonban ebben a módszerben jobban bizok.

Én a "rozsdamarót" mint átalakitót nem szeretem. Taknyos lesz a felület tőle amin aztán nem szeret maradni a festék. Vaskapura biztos jó. De ott már van is rozsda.

Nem hőzöngeni akarok, tudom hogy a homokszórás lehetősége keveseknek adatik, nekem sem lenne ha nem foglalkoznék ilyen dolgokkal.

Előzmény: henger fej (977)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 989
Már nem is kell!
Küldöm vissza, csak hírtelen nem találtam jobbat. :-))
Előzmény: Sanyi-ka (979)
Levike Creative Commons License 2005.02.10 0 0 988
Akkor mea culpa, mea culpa.
En ugyanis nem tapasztalatbol beszeltem, hanem hallomasbol.

Mindenesetre azt megneznem ahogy a celim oldalan kivakumozzak azt a par centis horpadast, amit valami jo nehez es eles kulccsszeru szerszammal okozott egy aldott jo lelek, amikor a gep elso ejszakajat toltotte a tulajdonomban.
Olyan reszen van, ahol szinte egyaltalan nem horpaszthato kezzel a kaszni.


Levi
Előzmény: Sanyi-ka (983)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 987
Sztem írd le, hogy merre laksz, így talán könnyebben találsz jelentkezőt.
Előzmény: WarbiRunner (984)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 986
Az üregek többségénél az a gond, hogy nem férsz be, így nem tudod mechanikusan tisztítani. :-)
Előzmény: GTPeti (971)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 985
"Tehát akkor a "cinkelést" hogyan csináljátok?"

A képek alapján ezen a topicon van két ember, akik jól "cinkelnek".

Inkább tőlük kérdezd.

Látod, már a fotóért is jogdíjat követel Sanyi-ka. :-)))
Előzmény: GTPeti (981)
WarbiRunner Creative Commons License 2005.02.10 0 0 984

957-re valaki tud valamit válaszolni nekem?

Tényleg szépen szeretném megcsinálni, és sajnos nem tudok olyan fényezőt, akire bátran rábíznám a teljes munkát. Ezért szeretnék a keze alá dolgozni alaposan annak, aki majd festi az autót. Nagyon tisztességes és ügyes karosszériás csinálja a kasztnimunkákat, így rám tényleg a rozsdavédelem, kittelés, alapozás, csiszolás marad.

Ja, persze szívesen veszem, ha valaki tud olyat, aki még elvállalja manapság egy Wartburg gondos festését.

 

kösz,

 

WR

Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 983
Ezt tapasztalatból nem osztom veled.
Előzmény: Levike (980)
gergelyg Creative Commons License 2005.02.10 0 0 982

Sziasztok!

 

Egy számomra gyönyörű öreg vasat újítok fel. Tanácsot kérnék Tőletek, hogy hol érdemes festéket beszerezni a pesti oldalon?

 

Üdv: Gergelyg

GTPeti Creative Commons License 2005.02.10 0 0 981
henger fej,
"Ami komolyabban beindult, oda szike kell!!"
Ehhez kétség nem fér!!


Tehát akkor a "cinkelést" hogyan csináljátok?
Előzmény: henger fej (976)
Levike Creative Commons License 2005.02.10 0 0 980

Ez a modszer max. suzukin mukodik, azon se gyakran.

 

 

Levi

Előzmény: DAKAR (944)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 979
Jogdíjas a kép!:-)))
Előzmény: henger fej (976)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 978
Néhány év után, az ember fogékony ugyan az új dolgokra...., de a járt utat, a járatlanra nem szívesen cseréli, függetlenül attól, hogy látja ezt a "bődületes
fejlődést".
A reklám? az reklám.
Jó éjt mindenkinek.
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 977
Korant, vagy motip, van rajta.
Előzmény: doca (970)
henger fej Creative Commons License 2005.02.10 0 0 976
Én konzerváló,... akarom mondani, konzervatív vagyok.
Amolyan hitetlen. :-))

Jobban hiszek a flexben, a puskában...

Ami komolyabban beindult, oda szike kell!!
Van a rozsdás rész, tehetsz alulra, és felülre is egy foltot, amiből szendvics lesz.



És így lehet járni:

Előzmény: GTPeti (971)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.09 0 0 975
kozbn mar en is megtalaltam a ww.motip.de -t
Előzmény: GTPeti (974)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.09 0 0 974
Szívesen.
(Ott én nem is kerestem. Ellenben a gyártó oldalán igen. ;-) www.duplicolor.de)
Előzmény: no_holy_shit (973)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.09 0 0 973

GTPeti

 

koszonom, en holnapig sem talaltam volna meg a homasita honlapjan :-)

 

üdv.:

Peti

Előzmény: GTPeti (968)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.09 0 0 972
doca, szeretnélek megkérdezni, hogy a "cinkezés" hogyan történik?
Gondolom nem cinkspray-t használsz. (Ilyenem nekem is van.)
Előzmény: doca (970)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.09 0 0 971
Én az autómban az üregeket Korant rozsdaátalakítóval fújtam ki, biztos, ami biztos. Csak ez után jön majd a viaszos üregvédő.
Ami a lényeg: épp volt kéznél egy kompresszor, némi gumicső, műanyag csődarabok, úgyhogy csináltunk egy egyszerű célszerszámot, amivel kifújhattuk a leg eldugottabb zugokat is.
Előzmény: henger fej (961)
doca Creative Commons License 2005.02.09 0 0 970
Az egyiken már megint nincsen sapka!
Előzmény: Sanyi-ka (965)
henger fej Creative Commons License 2005.02.09 0 0 969
"Ha mindent megtettél, ami a 801-ben volt"

Bocsi!!!

Helyesen: 807 helyett, 871.
Előzmény: henger fej (961)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.09 0 0 968
Ez az:

"Hohlraumversiegelung auf Wachsbasis

Produktmerkmale

* Verhindert Rost
* Ausgezeichnete Haftung auf blanken Metallen
* Geräuschdämpfend
* Sehr gute Wasserbeständigkeit
* Sehr gute Wetterbeständigkeit
* Selbstregenerierende Oberfläche
* Universell anwendbar

Anwendungen

* Zum Rostschutz von Hohlräumen an Autos, LKW's, Motorrädern, Rollern und Bussen
* Hohlräume mit ungeschützten Metallen wie Türen
* Für Hohlräume an Rädern und Scheinwerfern, Fahrgestellträger
* In der Metallindustrie und in Schiffswerften
* In der Automobilindustrie
* Garagen und Tankstellen"


Előzmény: no_holy_shit (966)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.09 0 0 967
igen. mindjárt keresek képet róla.
Előzmény: no_holy_shit (966)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.09 0 0 966

"Üregvédő sprayt a Homasitában is lehet kapni"

 

ez ilyen viaszos cucc?

Előzmény: GTPeti (964)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.09 0 0 965
De kétpetéjüek.:-)
Előzmény: doca (960)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.09 0 0 964
Üregvédő sprayt a Homasitában is lehet kapni, kb. 1500 Ft. Jár hozzá egy "katéter" is, amivel a küszöböket is ki tudod fújni.
Előzmény: no_holy_shit (962)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.09 0 0 963
"és ahol a géptető rohad,az nagyon szét van"
Idáig olvastam...
(Amúgy a kijelentés nem igaz, de gondolj amit akarsz.)
Előzmény: Törölt nick (958)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.09 0 0 962

henger fej

 

koszonom :-)

 

azt hallottam hogy pl a Holts-nak van ilyen szondaja amit be lehet tolni a kuszobbe. Jol hallottam? merre fele lehet ilyeneket venni? pl. Viasz spray-t is csak VW szalonban lattam es 1500Ft kornyeken volt egy atlagosnal vmivel nagyobb flakon(ha jol emlexem). Milyen arban szoktak lenni?

 

"Ha mindent megtettél, ami a 801-ben volt"

 

871? mert a 801-ben nem volt semmi erdekes, vagy en neztem rosszat.

A 871 inkabb arrol szol ha jol lattam, hogy hogyan lehet serulest javitani.

 

(Igazabol en meg itt nem tartok... Ami nekem fontos, hogy ne rohadjon a dolog. Az hogy hogy nez ki az nem igazan erdekel)

Előzmény: henger fej (961)
henger fej Creative Commons License 2005.02.09 0 0 961
- hasznos? vagy inkabb massal erdemes?= hasznos

- hogyan erdemes felvinni?= van ahol megteszi a sprai, van ahol rövid.

(871)hsz. folytatása:
„Jaa, nem elfelejteni az elem belső oldalát!!!
Dióhéjban ennyi.”

Igen, az üregek lemaradtak.
Amiről beszélsz, az az üregvédelemhez tartozik.
Korábban dinitrollal is művelték ezt.
Ha mindent megtettél, ami a 801-ben volt, jöhet a víztaszító, amit az üregekbe hordanak fel. Azért ide is célszerszám kell. Leginkább a nehezen hozzá férhető részekhez. (Pl. a hosszú, zárt üregekbe, pl. küszöbökbe. Röviden hord a spré.)
Ajtó, mot., csom.tér ajtó, az egyszerűbbek közé tartozik, könnyű hozzáférni.
Fontos, hogy ezeket a részeket, nem kell vastagon, csak annyira hogy taszítsa a vizet, a sólét, az egyéb ganét, és a kifolyók legyenek tiszták, legyenek karban tartva.
A bitumen, az már rég nem divat. Korábban is, leginkább csak a kavicsfelverődésektől védett.



Előzmény: no_holy_shit (947)
doca Creative Commons License 2005.02.09 0 0 960
Mntha ikrek lennének!
Előzmény: Sanyi-ka (959)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.09 0 0 959
Te ezek valami rokonfélék?:-)
Előzmény: doca (952)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 958

Rengeteg félreértés van itt.Összekeveredik hobbi-munka,szükség és lehetőség.Semmi bajom az öreg autókkal,csak anyagilag nem éri meg a felújítás,ha már nagyon szét van.(és ahol a géptető rohad,az nagyon szét van).

Volt itt kérdés régebben,hogy sárvédőív kicsit rohad,mi legyen?(nem géptető még!!! azon semmi baj).A vége:full küszöb,fenéklemez,ajtó,sárvédőív,doblemez..és még kitudja mi minden,ez mind kukába,jórészt csere.Az én mostani autóm sem mai darab,remélem hamar kiszállok belőle,nagyobb bukás nélkül.Nem tudom garázsban tartani,és csak néha villantani elővenni,hogy hajjde egybe van.Persze,ami nem lát napot nyáron,havat télen,sót,latyakot,ónos esőt,minusz 15 után plusz 40et,az jó, hogy 25 évesen is olyan mint a 3éves.De az nem is használati tárgy,hanem házi muzeális darab.Örüljön az,aki ma ebben az országban megengedhet magának egy ilyet,hogy van egy használati autója,és egy "muzeális" hobbi autó.Ő már minimum jómódúnak tekinthető,ha nem is gazdagnak.Visszatérve,az én autómon semmi nem látszik kívülről,de feltehetően ha kint van még 1-2 telet nálam,akkor fog.És mire fog,addigra nem lesz elég kis kozmetika,mert ami kivül rohad,rohad belül is.Vagyis akkortól vagy szétszed és felújít(ezt nem engedhetem meg magamnak) vagy roncstelep.Ami helyett persze a magyar realitás kis festék ide,kis polír oda,és fennen hirdetett megkímélt állapot,majd alku,és eladás.Elöbb utóbb meg vagy szó szerint szétesnek az autók,(vagy meghal benne valaki,vagy nem)vagy kivonják őket a forgalomból a rend szorgos őrei,mert olyan társadalmi réteghez kerül,aki már a látszatot sem képes anyagilag fenntartani.(vett vizsga,vett zöldkártya,kötelező,stb)

Előzmény: GTPeti (956)
WarbiRunner Creative Commons License 2005.02.09 0 0 957

Szeretnék egy-két tanácsot kérni a hozzáértőktől.

 

Van egy roncstelepre való, ámde szívemhez nőtt Wartburgom (1.3-mas), amit szeretnék viszonylag tartósra rendbeszedni. :-)   Elöl műanyag elemeket kap, ill 4 zsírúj ajtót, és egy használt, de szép hátfalat. A kérdéseim a következők lennének:

 

-házilag hogyan tudom lealapozni az ajtókat? Létezik szórókitt spray formában, felszórható esetleg olcsó elektromos nagyáruházi szóróval, vagy ezt jobb, ha elfelejtem?

 

-érdemes e lecsiszolni a gyári alapozót (az első ajtón tényleg eredeti DDR!kicsit már pöttyösödik néhol) és hiddeghorgannyal átmenni rajta.

 

-belső részeken érdemes e vacakolni a bitumenspray alkalmazásával (mint a már említett Motip)

 

kösz,

 

WR

 

GTPeti Creative Commons License 2005.02.08 0 0 956
Azt javaslom nehogy benézz pl. az X1/9, Alfetta, Alfa GTV, Ritmo Abarth stb. topicokba. Ott sok olyan tudatlan ember van, akik nem tudják, hogy az autóikat már rég roncstelepre kellett volna vinni. Sőt, költenek azokra az ócskavasakra. Egyik-másik ráadásul úgy néz ki, mintha néhány éves lenne.
Bár bizonyára, ha te felvilágosítanád őket hálásak lennének érte...
(Mielőtt az felvilágosító akciód kudarcba fulladna, elárulok valamit: Ezek az emberek az autóikat nem csak helyzetváltoztató eszköznek, egyszerű használati tárgynak tekintik.)
Előzmény: Törölt nick (954)
frescho Creative Commons License 2005.02.08 0 0 955
Az uj auto (6 hetes) mellett van egy 30 eves jarganyom. Amit ma gyartanak arrol ne beszeljunk, megvan a velemenyem.

A doca fele felujitas az igazi. Ha kissebb munka van azt is meg lehet csinalni hasonlo precizitassal es ha igazan jo a mester, akkor nem fog rohadni. Vagy vitathato a kijelentesemben valami?
Előzmény: Törölt nick (954)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 954

Természetesen senki nem gondol az általad műértő precizitással utángyártott  darabokra,amikor utángyártott elemet említ.Az sem törvényszerű,hogy a bolti utángyártott elemnek hulladéknak kell lennie,de sajnos ritka az üdítő kivétel.

A kapitalizmus farkastörvényei pedig kíméletlenek.Ha majdnem "kiesik" az ember alól az autó,és beszámíttatja egy újabba,arra kap hitelt,plusz azonnal másik autót.Ha fel szeretné újítani,arra mit kap? Legfeljebb jótanácsot,hogy ne.Én még aránylag fiatal vagyok,vagyis kevés ideje autózom.120as skodán kezdtem,a 90es évek elején.Néha egyszerűen megdöbbenek,és elszomorodom,hogy ide jutott a világ,ahova,mindössze pár év alatt.De aki nem hajlandó a realitásokat elfogadni,lehet modern Donkihóte,maximum mindenki kiröhögi.

 

Előzmény: doca (952)
frescho Creative Commons License 2005.02.08 0 0 953
Aha igazatok van Motohackerrel egyutt. Csereljetek autot 3 evente, TV-t ketevente, mobil 6 havonta.

En inkabb elvittem az oreget egy normalis lakatoshoz, aki femtisztara csiszolta, flexel csontig kitakaritotta, szepen kivarrta, czink alapozoval kezelte, majd szepen gittelte, festette. Ja es uregvedozte. Ezek utan nem szabad rohadnia hosszu evekig, mert ujkoraban nem kapott ennyi torodes es igy is kibirt jo par evet.
Előzmény: pfény (950)
doca Creative Commons License 2005.02.08 0 0 952

"...Ja az utangyartott elemek nagyrakas szarok."

Köszönöm az elismerést!

Ez itt utángyártott:

 

Azért van az oldalán hogy a kutyák könyebben levizeljék.

Sanda gyanúm szerint néhányan nagyon el vannak tévedve. A tizenéves kor lassacskán a generációra értendő akik már a fogyasztói társadalom szellemében gondolkodnak. Rövid lejáratú teherviselés mindenben. A kórházak portáján elhelyezett  inkubátorok is mintha ezt szolgálnák.

Szépen nézünk ki. Igy múlik el minden ami szép volt.

--Egy másik pedig hogy érdemes felújitani. Persze csak alaposan..

Előzmény: pfény (950)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.08 0 0 951
Szia, bocs de én továbbra sem gondolom így. Remélem többen nem jönnek ezzel...

...és a tapasztalatokról/praktikákról lesz szó.
Előzmény: pfény (950)
pfény Creative Commons License 2005.02.08 0 0 950

Na szeva- idefigyelj a 10-en eves fiatokat mar nincs ertelme javitatni mert felesleges

penzkidobas,jarj vele meg szet nem esik, utanna told be egy kereskedesbe es hozzal ki egy fiatalabb hasznalt gepet.

Ja az utangyartott elemek nagyrakas szarok.

Előzmény: GTPeti (946)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.08 0 0 949
MotoHacker,

Ne haragudj, de te egy kicsit el vagy tévedve. Azt nem tudom miért. :-(

"Az autó elért a tervezett élettartama végére.Ilyenkor 2dolog lehetséges"

Írtam, hogy a felújítást választottam. Az okát is leírtam.

"Ha a géptetőd rohad,akkor bizonyára több helyen is hasonló az állapot,ahol a víz megáll.Milyen lehet a fenéklemez,küszöb,stb?"

Azt is érthetően leírtam, hogy az autó nincs rossz állapotban. A fenéklemez tökéletes (gyári alvázvédelem van rajta!!), a küszöbök sem rohadnak. Nem egy rozsdahalmaz.

"...egy olyan autóban nem lelem különösebb örömöm,ahol festéket dobálja le a géptető,minden mosás rettegés,hogy most mi enged el,honnan folyik barna lé,plusz egyéb tekintetben is messze van a gyári állapottól."

Nem tudom honnan vetted, hogy az én autóm ilyen. Nem ilyen.

"csak ezúttal igazságtalanul okoltad a fényezőt,hogy nem akar az autód gyári állapotú lenni,pedig még költöttél is rá."
Te szándékosan értelmezted félre, amit írtam?? Bocsáss meg érte, de nekem úgy tűnt.

"amugyis képtelen dolgokat vársz el és még mérgelődsz is"

Ez azért már ütött. Ha egy 3 éves autóhoz vettem volna és fényeztettem volna egy elemet, ugyanezt várnám el: Ne rozsdásodjon 3 év múlva. Ebből a szempontból abszolút mindegy, hogy hány éves autóra kerül.


A történetet mások okulására írtam le. Meg nem fordult a fejemben, hogy valaki így fog erősködni, hogy vigyem roncstelepre az autót... Inkább konstruktív válaszokat várok. Ez nem csak nekem, hanem az idetévedőknek is segít.
Tehát: Lelkiismeretes, nem lehúzós fényezőt és lakatost tud-e valaki?
Előzmény: Törölt nick (948)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 948

Oké,drasztikus volt a megfogalmazás,de a lényeg ugyanaz maradt,ha hosszabban leírom,akkor is.

Az autó elért a tervezett élettartama végére.Ilyenkor 2dolog lehetséges..további használat,javítás,tapasztás vagy felújítás.Első eset:olcsóbb de nem kielégítő,második eset:az új(abb) autó vásárlásánál több áldozattal járó,eredményét illetvően kétséges eljárás.Harmadik lehetőség nincs.Ha a géptetőd rohad,akkor bizonyára több helyen is hasonló az állapot,ahol a víz megáll.Milyen lehet a fenéklemez,küszöb,stb? A géptető elég hamar kiszárad ha megy az autó,ilyenkor télen is lefolyik róla a hólé hamar,tömény sós trutyit sem kap annyit...mi lehet a helyzet lejjebb? Látatlanba mondom,nem sok jó.

A többit nem értem,mért írtad,én is szeretem a régi autókat,plusz nincs pénzem vadiúj csilivili gépre,de valamit megtartani második/hétvégi autónak csak akkor érdemes,ha örömét leli az ember benne.Én egy olyan autóban nem lelem különösebb örömöm,ahol festéket dobálja le a géptető,minden mosás rettegés,hogy most mi enged el,honnan folyik barna lé,plusz egyéb tekintetben is messze van a gyári állapottól.(magad írod,hogy pontatlan utángyártott elemmel javítottad)

Mindezzel semmi baj nincs,úgy csinálod,ahogy neked jól esik,(akár félig kittből gyúrt autóval is járhatsz,ha az neked jó)csak ezúttal igazságtalanul okoltad a fényezőt,hogy nem akar az autód gyári állapotú lenni,pedig még költöttél is rá.Pont ezek miatt kapja fel a legtöbb fényező,lakatos a vizet,ha kifogásolják a munkájukat,mert rögtön a az ilyen ügyfél,és az általa mondott kritika ugrik be nekik.Ha ezt most olvasta egy fényező amit írtál,és utánna hozzá vinnéd a kocsidat,szembe mosolyogna,hátad mögött kiröhögne/átvágna.És úgy érezné,hogy jogosan,mert amugyis képtelen dolgokat vársz el és még mérgelődsz is,mikor nem teljesülnek.Ez egy öngerjesztő folyamat,amiből nincs kiút,pont az ilyen vélemények mint a tied,öntenek további olajat a tűzre.

 

 

Előzmény: GTPeti (946)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.07 0 0 947

 

Viaszolas kerdes:

 

a kaszni kiviaszolasarol(Hohlraumwachs) mit tudtok nekem mondani? Ugye jol tudom hogy az az atlatszo sargas-feheres reteg ami az ajtok aljaiban es mashol talalhato az ilyen viasz?

 

kerdeseim:

 

- hasznos? vagy inkabb massal erdemes?

- hogyan erdemes felvinni?

 

 

/ui.: azert erdekel mert ilyet lehet kapni sprayben es talan kevesbe lesz lucskos koszos tole az ember mint a bitumenes cucctol es ezert talan konnyebb is felvinni(?). Meg hogy gyarilag is ez van, bar az lehet hogy nem jelent semmit/

 

koszi

GTPeti Creative Commons License 2005.02.07 0 0 946
"roncstelepi autódra"
Látatlanban légy szíves tartózkodj az ilyen kijelentésektől, jó? Itt a fórumon elég sok olyan ember van, akinek a te besorolásod szerint roncstelepre való az autója, mégis nagyon szeretik és nem áll szándékukban megválni tőlük. És nem azért van ilyen autójuk, mert nem tellik jobbra...
Attól, hogy te eladod, vagy roncstelepre viszel egy olyan autót, mely az éveinek számai alapján nem mai darab, attól még én nem leszek olyan hülye, hogy elkótyavetyéljem az autómat, amelynek ismerem az előéletét és motorikusan tökéletes állapotban van. és a kasztnija sem kataszrófális. Inkább megtartom, második autónak. Különbözünk.
Előzmény: Törölt nick (943)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.06 0 0 945
Kerepestarcsán.
Előzmény: DAKAR (944)
DAKAR Creative Commons License 2005.02.06 0 0 944
Sziasztok.  Segitségeteket kérném:  Hallottam olyan eljárásrol,ami vákummal szippantja helyre az kisebb horpadásokat. Tudtok-e olyan helyet,ahol alkalmazzák ezt az módszert?
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.06 0 0 943

Szerintem itt nincs különösebb jogalapod reklamálni.Ha nem kérted az üregvédelmet,nem kaptál(ha csinálták volna,drágább lett volna).Megvetted a roncstelepi autódra az utángyártott elemet(és ez nem sértés!!!,ezeket a kiskocsikat nyugaton 5évesen kidobják,de szinte szó szerint,a tervezett élettartamuk 10év alatt van,aztán már minden nap ajándék).Az utángyártó meg ebből él,hogy nincs pénzed ugysem az új elemre,ezért elad neked mindenféle lemeznek kinéző szemetet,ő mossa kezeit,ha 3év után porrá hullik.A műhelyben megmondták mire számíthatsz.Ha rosszul csinálták volna meg,akkor egy hét,fél év,maximum 1év után lepergett volna róla minden,mint a tapétát a falról úgy lehetett volna hántani.Az,hogy valami a festék alatt rohad,ráadásul rossz konstrukció(magad írod,hogy megáll benne a víz)ehhez képest utcán tartod,ez ellen a világ legaranykezűbb csodafestője sem tud mit tenni.Az,hogy az utángyártot elem nem pontos,esetleg sehogy sem lehetett normálisan beállítva feltenni a helyére,megint egy másik dolog.

Korrekt fényezőt nem tudok én sem pest közelében(autószerelőt sem),(aki nem zseni,meg "olcsó",meg mindent egy nap alatt!!!..de:)aki ha odamegyek idegenként korrektül egyenesen és őszintén a szemembe nézve beszél velem,elmondja mennyiért mit mennyi idő alatt lehet,és ezt be is tartja.

Ezeket a kis titkokat,hogy valójában mi mennyi,és hogyan megy,szeretik megtartani maguknak,ahogy eddig tapasztaltam.Az "ügyfél" meg hagyja ott az autót,majd lesz belőle valami,valamikor,valahogy,kb X pénzért,de ez még változhat(sajna több lett,mert "sokat szívtunk")stb.

 

 

Előzmény: GTPeti (941)
Ladás Dani Creative Commons License 2005.02.06 0 0 942
És abból az egyiknek mindig a DOLGOZIK-nak kell lenni. :DDD
Előzmény: no_holy_shit (940)
GTPeti Creative Commons License 2005.02.06 0 0 941
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Itt biztos vannak nagy spílerek...
Elkezdtem a topicot elolvasni, előről, de még nem végeztem.
Annyi következtetést azonban már levontam, hogy rossz véleménnyel vagytok a fényezőkről. Jogosan.

Az én Uno-m, nem egy mai darab, bizony itt-ott megkezdődött az "energiaminimumra-törekvés". Korához képest azért még mindig jól tartja magát, köszönhetően annak, hogy 10 éven kersztül garázsban tartották.

Ennek ellenére 3 éve rászántam magam a motorháztető rendbehozatalára, mert a régi (gyári) egy tél után, valami hihetetlenül matt lett, és több helyen rozsdásodott. Úgy döntöttem veszek egy újat. Rhibo márkájút vettem az Iharosnál. Ezután kerestem egy olyan fényezőt, aki jófajta festékkel dolgozik. Így esett a választásom Szabó Tibor-ra, ők Standox-ot használnak. (Telefonon érdeklődtem, egy szimpatikus ötvenes úrral beszéltem.) Eljött a nagy nap, elvittem az új elemet hozzájuk. Végigmentem a nem betonozott, erősen poros utcán a műhelyükig. Egy rossz pont. Ötvenes fickó nem volt csak a fia, egy jól megtermett tag, hasonlóan méretes Mercedes-szel...
A műhelyük viszonylag korrekt, sok autó állt náluk fényezésre várva. (Többek között egy oldtimer Rolls is.) Másnapra készen is volt a fényezés, elég szép lett. Szép fénye van, tökéletes a felülete, semmi narancsosság. Mondtam nekik, remélem olyan tartós is lesz, mint amilyen szép... Válasz: "Hát az utángyártot elemek sajnos hamarabb rozsdásodnak."

Bejött. Most három éves a motorháztető és az alsó pereme a belső oldalon tiszta rozsda, a sarkokban már kívül is púposodik a festék. Ja kérem, az üregvédelmet sem a gyártó, sem a fényező nem érezte a saját feladatának. Én viszont igen!!! Nem sokkal a fényezés után telenyomtam egy Motip üregvédővel az egész mhtetőt. És mégis. Az már apróság, hogy az egyik zsanérnál jóval magasabban áll a mhtető, mint ahogy kellene... (Hajrá utángyártott elem.) Emiatt már arra is gondoltam, jobban jártam volna, ha a gyárit gittelem/lakatoltatom ki.

A külső részeket, ahol púposodott a festék, már nem bírtam nézni, lecsiszoltam és lekentem alapozóval. De mivel a folyamat a belső illesztéstől indul (ahol ugye megáll a víz, mert a kifolyók vmivel fentebb vannak), ez sem megoldás.

Most azonban jobban izgat az ajtók állapota. Az üregvédelmet az évek alatt kimosta a víz, így az alsó peremek átrozsdásodtak. Az elsőkön még nem látszik, de a hátsóajtók, vmivel rosszabbak. Sajnos már csak a flex jelenti a megoldást.

Tudtok esetleg egy jó lakatost, aki tűrhető áron és ami a legfontosabb, lelkiismeretesen megcsinálná az ajtókat?
(Bp/XI. ker előnyben, de akár vidékre is elmennék, ha ez az ára.)

Persze egy jó fényező is érdekelne. (Mindamellett gondoltam már én is arra, hogy ha lesz garázsom, beszerzem a szüks. eszközöket. De ez csak később lesz.)


Elnézést a hosszúságért!
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.06 0 0 940

szerintem te, olcso, jo es gyirs fenyezot keresel. Eltalaltam?

 

erre igaz, hogy:

 

"Szervizunkolcsón, jól és gyorsan dolgozik. Ön ezek közül kettőt valaszthat."

Előzmény: Ronaldo (937)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.05 0 0 939

Az olcsó és a jó még mindíg kizárja egymást a mondatból:)

Sajna néha a drága és a jó is...

 

Előzmény: Ronaldo (937)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.05 0 0 938
Olyan még nem született.:-))
Előzmény: Ronaldo (937)
Ronaldo Creative Commons License 2005.02.05 0 0 937

Hi!

 

Olcso, de jo fenyezot keresek bp-n, ha tudtok valakit szoljatok pls!

e-mail: info@opel-calibra.hu

 

niváskarcsi Creative Commons License 2005.02.04 0 0 936
pfény:Üdvözöllek a topicon,látom olvasod  az elejét.Találni fogsz még okos beírásokat.Jó olvasgatást.Kell ide még egypár szakember.
Előzmény: pfény (935)
pfény Creative Commons License 2005.02.03 0 0 935

Na szeva te nagytudasu honnan a p-csabol tudtal ennyi okorseget ossze-vissza irni.

Az ilyen bizalmatlan embereket jol le kell huzni.

Ha ennyire hulye vagy a fenyezeshez akkor inkabb ne irj semmit.

Előzmény: Asszem (17)
henger fej Creative Commons License 2005.02.02 0 0 934
Forrasztani is meg kell tanulni, aztán lehet tovább menni. Itt kezdődnek a dolgok.

De ez nem = a HEGESZTÉSSEL, EGYENGETÉSSEL!!!!, vízből, vagy a víznélküli CSISZOLÁSSAL....

Futballban a dekázással, pinpongban a nyeséssel, pörgetéssel, tornában a magyar vándorral....

Nagyon sok gyakorlat kell hozzá, és minnél jobban megy...., annál inkább látod a hiányosságokat.
Mint bárhol, az életben.
Előzmény: no_holy_shit (932)
henger fej Creative Commons License 2005.02.02 0 0 933
No, ezt sem lehet kihagyni! :-))

"Volt több eset amikor kéttonnás autót csörlőztek ki a dagonyából,az általam hegesztett lökhárítóra akasztva.Láss csodát,még mindig a helyén van a lökhárító,nem szakadt le."

Azt nem írtad, hogy a csörlőt a hátsó lökhárítóra akasztottad, az autód eleje egy fán támszkodott, és mennyit dolgoztál aztán azon a vason, hogy majdnem ugyanolyan legyen a hossza, amilyennek lennie kell. :-P
Bocsi.
Előzmény: niváskarcsi (928)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.02 0 0 932

ja fater is allandoan azt mondja hogy langgal megtudja esetleg csinalni, de az ivhegeszttovel konnyu ategetni (tanulgat hegesztgetni). Mindenesetre most mar egesz jol megy neki.

 

nekem egyszer adta a kezembe az ivhegesztot, hogy csinaljak egy varratot egy laposvasra... :-OOO hat 3cm-n 5x "odaragadt" a palca

 

de ezt is meg lehet tanulni mert sokan megtanultak...

 

mondjuk azt hogy tudok forrasztani(bizonyos dolgokat) azt nem tagadom es nem is tnik bonyolultnak, megis annyi embert latok aki ganyol a pakaval...(1xüen nem tudja osszeforrasztani...)

(gany szetegett pakaval nagyobb(nagyobb smd kondi, kapcsolok, csatlakozok, erintkezok) dolgokat neha visszaforrasztok mobiltelefon nyákokra)

 

( utoljara vmi motorolan csinaltam mert a telefont ellehetett volna adni kb 2-3eFT-ert es a javitasra keresztszuleimnek 8 eFT-t mondtak)

Előzmény: henger fej (930)
henger fej Creative Commons License 2005.02.02 0 0 931
Magamat ajánlanám utoljára.: -))
Biztosan van, aki jobb mint én.
Előzmény: pfény (925)
henger fej Creative Commons License 2005.02.02 0 0 930
"ha nem tevedek azert a (1,5-)2mm-s zartszelvenyeket is osszeszoktak vele hegeszteni"

Igen.

De, előtte lánggal, pl. már fejen állva is tudnak hegeszteni.

Én félek azoktól (akik azt hiszik, hogy tudnak hegeszteni!!!) és még a közútra is kimennek.

Előzmény: no_holy_shit (929)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.02.02 0 0 929

"Aki barkácsolni akar,lelke rajta,csinálja"

 

szerintem csinalja es termesztesen csak maganak! Csak masnak ne legyen baja belole(tehat ne legyen balaesetveszelyes a vas)

/aztan ha megtanulta(ha esetleg sikerult neki) akkor szerintem mar csinalhatja.../

 

 

"Az ívhegesztő trafó,vastag acél anyagok hegesztésére való,három négy miliméteres anyagvastagságtól"

 

ha nem tevedek azert a (1,5-)2mm-s zartszelvenyeket is osszeszoktak vele hegeszteni

Előzmény: niváskarcsi (928)
niváskarcsi Creative Commons License 2005.02.02 0 0 928

Szevasztok:Nem csak a gép számít,hanem,hogy ki hegeszt vele.

Van egy praktikeres 220 voltos co gépem,negyvenkétezerért vettem.Ezt bírja a villanyórám.Általában offroad versenyautók átalakítására,meg kasznimelóra használom.Volt több eset amikor kéttonnás autót csörlőztek ki a dagonyából,az általam hegesztett lökhárítóra akasztva.Láss csodát,még mindig a helyén van a lökhárító,nem szakadt le.Megtekinthető,a keptar.terep.hu lapon,Aticar albumában,egy G Mercin.

Lehet itt sokmondenről beszélgetni.De csak a szaktudás számít.A suszter maradjon a kaptafánál.Én nem javítok számítógépet,autót viszont profin javítok.Aki barkácsolni akar,lelke rajta,csinálja.De arra leteszem a nagyesküt,internetről kasznizni,senki nem fog megtanulni.Ez csak ismeretbővítésre jó.Viszont a netről,meglehet tanulni a hegesztési módokat,hegesztőgépek fajtáit,paramétereit,milyen a jó varat,hogy kell hegeszteni.Ne várjátok el egy kétsoros beírás után,hogy valaki órákig gépeljen, nektek egy választ. Túrjátok a netet,keressétek meg ami érdekel,minden megtalálható.Kezdésnek egy profi oldal www.metalmeeting.com ,ha ennek egy része már megy,lehet otthon barkácsolni.

A kasznizás és a fényezés,nagy lexikális tudást és hatalmas kézügyességet igénylő szakma.Mindkét szakma kihaló félben van,tanuljátok meg és vágjatok bele.Tíz inasból,ha egy a szakmában marad már jó.

 

Én mint látjátok elég sűrűn válaszolok a kérdésekre,de ha valaki,nem tudja, mire való az ívhegesztő trafó,az miért akar mindjárt autót javítani?

 

Az ívhegesztő trafó,vastag acél anyagok hegesztésére való,három négy miliméteres anyagvastagságtól.A vékonyabb anyagokat,gazdaságosan lángal,vagy kisteljesítményű CO val lehet hegeszteni.140 amperral három nény militől,egészen húsz miliméterig lehet megfelelő technikával hegeszteni(gyökölés,varatátfedés).Az ennél vastagabb anyagokhoz,nagyteljesítményű trafó,vagy dinamó kell.Ezek akár hatszáz,vagy mégtöbb amperrel tudnak hegeszteni.

Vékony anyagok hegesztéséhez,0,8mm-3mm ig.Lánghegesztést,CO2 védőgázos hegesztést(esetleg nemesgáz keverék is használható,de ez drágább),vagy AWI hegesztés használható.Az AWI ez hasonló mint a lánghegesztés,egy állandó ívvel olvasztjuk az anyagot,és pálcából,hozaganyagot adunk hozzá,miközben az elekktromos ívet és az ömledéket,argon védőgázzal védjük,az oxidációtól.Az AWI hőterhelése és ezáltal a fellépő deformáció és feszültség a legkisebb.

 

 

 

 

 

henger fej Creative Commons License 2005.02.02 0 0 927
Szia.

Mi volt még a hiba, abban a hsz.-ban.... Mármint a (871)-ben?
(Ok. a gitt = kitt)
Előzmény: pfény (923)
pfény Creative Commons License 2005.02.02 0 0 926
Na szeva-fenyezes ugyben irj a petruskazs@freemal.hu-ra
Előzmény: WAndrew (826)
pfény Creative Commons License 2005.02.02 0 0 925

Na szeva- ajallanam magamat fenyezesileg ha nem surgos a dolog,

 

Előzmény: Törölt nick (846)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 924
Az Elektróda Kft-nél Bp VI.Szív u.7 lehet hegesztőgépet bérelni.
Előzmény: Törölt nick (922)
pfény Creative Commons License 2005.02.02 0 0 923

Na szeva- ha tokeletes munkat akarsz vidd el szakemberhez ,mert kulonben

ketszer annyit fizetsz ha elotte osszeganyolod.

Előzmény: henger fej (871)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.01 0 0 922

Naigen,de még kölcsönözni sem lehet normális hegesztőgépet.Kész szégyen,mit taknyoltam a galériámon is hobbi hegesztővel,pedig az 2es zártszelvény,de kultúráltnak távolról sem nevezhetőek a varratok rajta.Leszakadni remélhetőleg nem fog,de elég "rugalmas" lett,még hegesztenem kell majd merevítőket bele.Többszázezer forintja meg kinek van,hogy ha kell valami,kultúráltan tudja hegeszteni?Ez a szerencsétlen hobbi trafó is az enyém,aztán már olyan mint egy csontváz,letört a füle,le kellett szedni a palástját,aztán el lett hagyva az is.Aztán a védelme lett kikötve...kitudja már hány ember mi mindent hegesztett vele.Ez a trafó dolog  is olyan barkácskörökben,hogyha valakinek van,rögtön eszébe jut mindenkinek mit kellene megcsinálni,amit évek óta halogat,de hogy magának vegyen egyet..áá..kár kiadni a pénzt azért a kis varratért.

 

Előzmény: Sanyi-ka (921)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.02.01 0 0 921
Pontosan.Annyit teszek hozzá ,hogy a barkácsáruházas gép egy forintot sem ér.
Előzmény: Törölt nick (920)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.01 0 0 920

Én nem próbálnám meg hobbi hegesztőtrafóval,bevonatos pálcával..még vékonnyal sem.Védőgázas hegesztő meg egy vagyon,amit legutóbb barkácsáruházban láttam,palack és elektródahuzal nélkül 110.Meg aztán mit hegesztessz mihez? Ha már szétlukadt a fenéklemez vagy a küszöb,azt szakszerűen pótolni,javítani kell,rozsdához nem tudsz sehogyan sem hegeszteni.Én nem vagyok lakatos,csak saját kútfőből tanácsolom ezt,sikerült már eztazt szétlukasztgatni hegesztés címén:)

Szerintem a szakik ugyanezt fogják írni,sőt..:)

 

 

 

Előzmény: 120GLS (919)
120GLS Creative Commons License 2005.02.01 0 0 919

Sziasztok!

 

Szerintetek Skoda fenéklemezén ill. belső küszöbén lehet ívhegesztővel bármit is csinálni, vagy átégeti? A trafó 55-140A-es.

doca Creative Commons License 2005.01.30 0 0 918

Igen, majd idővel már voltak AC -pmpok is. A jelen eset valóban ejtős, rendesen is.

Előzmény: Sanyi-ka (917)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.29 0 0 917
Inen lopták a trabiék az ötletet.:-)) Az eredeti is ejtőtartályos.
Előzmény: no_holy_shit (916)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.29 0 0 916

csak ugy erdekelt a dolog. Az egyertelmu, hogy nem a billentyuzet nyomogatas mellett fogom kitanulni a karosszeria lakatos szakma rejtelmeit. De mar lattam C-FE abrat aztan hogy tudjam hova rakni a dolgot

 

ui.: tetszik a benzinellatas

Előzmény: doca (914)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.29 0 0 915
Az összetételt ne kérdezd mert a vas-szén állapotábrára már nem emlékszem.:-)))
0,8-2,0 mm-ig van a vastagság. Mindenhova a megfelelőt.
Előzmény: no_holy_shit (913)
doca Creative Commons License 2005.01.29 0 0 914

Az a rozsdásnak látszó alváz csak segédként van jelen. Kimérten ugyan olyan mint amire kerülni fog ( a képen), de előtte még hamarosan rátesszük a munkát.

A lemezekről is esett már szó. Niváskarcsi talán kéthete részletezte a lényeget.(Ha jól emlékeszem) Ezért érdemes profibb vaslerakatokban vásárolni mert ott nyilván van tartva anyagminőség szerint is. Vegyesboltban van "bádog" , alu és rézlemez megkülönböztetés. Egyébként ehhez kevés a levelező, a szakirodalom sokat segit. Ám nincs az az idő amikor mindent tud valaki, így hát csak a gyakorlat tanit igazán.

Előzmény: no_holy_shit (910)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.29 0 0 913

 Milyen az a finomlemez? (vastagsag), szakitoszilardsag, C% esetleg mas ötvözö anyagok?

 Mennyire ter el ez a normalis lemeztol(kerti vaskapu stb)? ill. a gyarilag hasznalt lemeztol?

es milyen arban van?

Előzmény: Sanyi-ka (911)
doca Creative Commons License 2005.01.29 0 0 912
Szépen lassan haladunk. Eddig úgy tűnik én vagyok lemaradva. A motor valamely nap lett beinditva. Mondanom sem kell milyen szépen suhog. Na meg nem is véletlen, hiszen minden eredeti új benne. Készül a fa is, Kb jól lesz időzitve. Addig én még ennyire széjjel vagyok: (a tetőlemez még nincs rendbe téve)--
Előzmény: Sanyi-ka (906)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.29 0 0 911
Az bizony.
Elvileg osztályozott tábla(2000*1000mm)lemezből de nálunk nem mindig tudják a vastelepeken a minőségi számot ezért egyszerűen finomlemezként árulják és ebből.
Előzmény: no_holy_shit (910)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.29 0 0 910

 

de akkor ez az amirol beszletunk(ami a lentebb berakot kepen lathato rozsdasabb alvazmaadvanybol epult fel)

 

egy kerdes:

 

latom, hogy komplett kocsikat keszitettek es erdekelne hogy milyen anyagbol(milyen vas) bol dolgoztok?

Előzmény: Sanyi-ka (909)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.29 0 0 909
Nem az enyém hanem egy ismerösömé.
Most adott el egy félkészt mert sajnos egyre több készül belöle és ezért az értékéből is veszit,meg perszwe komolyabbat akar magának. Háború elöttiből elvileg csak ez az egy van nálunk és máshol se sok van belőle. Amit eladott az 1940es.
Előzmény: no_holy_shit (908)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.29 0 0 908
szep :-), nagyon szep :-) bar eloben biztos meg szebb. Ugye ez a tied ?(azert nem vagyok biztos mert doca rakta fel a kepeket, bar olyan nagyon sok nem rohangalhat magyar rdsz-szel)
Előzmény: Sanyi-ka (905)
doca Creative Commons License 2005.01.29 0 0 907
Ez pedig most készül, igaz nem kabrió padlólemez.
Előzmény: doca (904)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.29 0 0 906
Köszönöm. Ti, hogy álltok a vassal?
Előzmény: doca (904)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.29 0 0 905
Csak papiron,scennerem meg nincs,de keresek mert itt-ott eőfordul az autó és biztos a neten is megtalálható.
Előzmény: no_holy_shit (903)
doca Creative Commons License 2005.01.29 0 0 904

 

Bocs Sanyika! Ennyivel besegitek a válasz adásban. Ezek a képek természetesen publikálhatóak. A háttérből nyilvánvaló.

Előzmény: Sanyi-ka (902)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.29 0 0 903

Sanyi-ka

 

a kesz kocsirol van keped?

Előzmény: Sanyi-ka (902)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.29 0 0 902
A karosszéria az 1996-1998 az egész az meg kb 7 év alatt változott a "semmiből" múzeális darabbá.
Előzmény: henger fej (900)
henger fej Creative Commons License 2005.01.29 0 0 901
5réteg: minden rétegnél visszacsiszolsz.

(Ne próbálj belevinni a kémiába!!!)

Hát igen. Van olyan, hogy annak az elemnek az öntődében a helye.

Nem célszerű minden sérülésnél vakolni, van amikor vissza kell térni az alapokhoz,
ha van egyáltalán alap. Ha nem lenne, újra (újat) kell építeni.!!!

Próbáld megérteni Sanyi-ka válaszait, képekkel teszi.
Előzmény: Törölt nick (896)
henger fej Creative Commons License 2005.01.29 0 0 900
......."1997ben restaurálodott".......

Csak úgy restaurálódott?

97-2005 = 8év.

Az idézőjel véletlenül maradt le?


Előzmény: Sanyi-ka (884)
henger fej Creative Commons License 2005.01.27 0 0 899
A "kőpor" alatt a fényezést értettem. :-)) Bocsi.

Ha jól értem, zsinórban rosszul emelték, és elhajlott a falc, hol erre, hol arra.

A fényezés, így is megsérülhetett, még belül is.

Előzmény: hamvasat (893)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.27 0 0 898
haverom baratnojenek az apjanak van egy 14 fiatalabb(tehat 1952-s) mercije es nem restauralt!!!(azaz biztos mar atesett ezen azon de 1970-ben vette!! es azota meg van neki). Még nem lattam de remelem ami kesik az nem mullik. Mar többször mondta hogy latogassam meg oket, bar a kocsi telen a nyaraloban van.
Előzmény: Sanyi-ka (897)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.27 0 0 897
Mercedes-Benz 170v kabrio
Előzmény: Adamot (895)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 896

Oké,köszi..ezt tényleg írta már valaki,ezt értem is.Csak azt nem,hogy:

Van 5 réteg az ajtón pl:alapozó,kitt,szórókitt,festékréteg(ek),lakk.A foltnál letúrok mindent,és a fémtől kezdem...de hogy a fenébe csinálom olyan precizen,hogy a folt mellet ne kerüljenek egymásra rétegek? pl ha ott fenthagyok mindent,akkor a lakk a legfelső.Most erre ráhúzom már az alapozót meg a kittet,oké visszacsiszol.Aztán a festéket..de azt már óhatatlanul ráfujom hiszen el kell fújni hogy átmenet legyen ahogy írtad Te is.Akkor az jó,hogy lakk tetején a festék?Aztán az egészet újra lakkoz,és nem is látszik...vagy igen...ha én csinálnám akkor 20méterről is;)De nem ennyire drága a festék..nem egyszerűbb az egész ajtót megcsinálni újra? Ehhez kapcsolódik ez a "bűvös réteg" amit még mindíg nem tudok,hogy igaz-e vagysem.Most ahogy a havat takarítottam a kocsiról,rájöttem mért pattogzik a festék a géptetőről.Egyszerűen egyben levált egy darab,alatta fehér(szórókitt valószinű) azt ledörzsöltem,(szinte a kezemmel le tudtam dörgölni),és alatta mit láttam előbukkanni? Egy almazöld metál festékréteget,lakkozással mindennel..ha végigkapargatom a géptetőt lesz egy almazöldmetál géptetőm..érdekes mert belül viszont gyári feketének tünik.Lehet,hogy gyári gyémántfeketemetál,utólagos almazöldmetál,azon meg ismét egy gyémántfeketemetál?mindez igy lakkal mindennel egymáson? Szakszerű ez így?Szivem szerint letúrnám fémig..csak ugye a "bűvös réteg" megsérül...nemtom.

 

Előzmény: henger fej (892)
Adamot Creative Commons License 2005.01.27 0 0 895

Sanyi-ka

 

 

  Millen tip. az autó???

 

Előzmény: Sanyi-ka (884)
croma Creative Commons License 2005.01.27 0 0 894
Húúú, bazzze! Neked aztán van türelmed! :))
Előzmény: Sanyi-ka (884)
hamvasat Creative Commons License 2005.01.27 0 0 893
Henger fej!

Te asszem félreértettél. Nem tudom milyen kőporról írsz :-)) Délután lefényképezem, hogy miről van szó... Köszi
Előzmény: henger fej (875)
henger fej Creative Commons License 2005.01.27 0 0 892
Dehogy is szeded, túrod le az teljes ajtót. Az már nem lenne foltjavítás.
Kijavítod a foltot, mint korábban is írtam, és a lehető legkisseb felületet fújod.

"Foltjavítás: a 2 Ft-os hibából, a javítás során a többszöröse lesz.
Ezt, miután kijavították, nagyon vékony anyaggal „elfújják”, majd, hogy az "udvara" eltűnjön, pasztázzák.
(Egyszerűbb, és sokszor célszerűbb lakkozni az egész elemet.)

A szín összehozását, itt, ebben a topicban már leírta vki."
A (603) hsz.-ból.
Előzmény: Törölt nick (876)
henger fej Creative Commons License 2005.01.27 0 0 891
Hogy ne kelljen barkóbáznod:

Régen, vagy nem is olyan régen, nagyon sok favázas autó készült.
Azt is meg kellett, ki kellett faragni vhogy.
A bádog = lemez ebben az esetben, azzal is kellett szobrászkodni.

Nem is olyan elvont példák ezek.

A többit majd később, hacsak nem segít be vki a foltjavítás kapcsán.
Bár pár oldallal korábban már írtam.


Előzmény: Törölt nick (890)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 890

A bádogost és favágót nem,hogy hogyan jöttek ide.Vagy valami nagyon elvont példa volt valamire,amire csak utalsz ezzel..de most fáradt vagyok barkóbázni,hogy mire is gondolhatsz,bocs:)

 

Előzmény: henger fej (889)
henger fej Creative Commons License 2005.01.26 0 0 889
Látod!!! Még most sem érted...!

Azért már kapizsgálod????
Előzmény: Törölt nick (888)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 888

Na,ezt most nem értettem.Lehet már megártott az serital..?:)

Ki bádogos..és..favágó?:)

Napibér..khmm...rezsiórabér flame:mehet?:)

 

 

Előzmény: henger fej (886)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 887

Ez igen.Gratula,ez a szakmai csúcs szerintem,de biztos már komoly mesterszint.Vajon hány "lakatosnak mondott" emberke nem lenne képes erre,sőt azt sem tudná hogyan és hol fogjon hozzá? Szerintem sok...de talán ilyen tudás már nem is "jó".Gondolom nekiállsz Te is csipcsup javításnak,csak fizessék meg..és ez a "baj",illetve a lényeg amit végig kerülgetünk.Mesterfodrász is nekiállhat 0ás géppel hajatvágni,jó pénzért,de minek?(igen,már megin a fodrásszal offolok:))Hajatvágni otthon is tudok,0ás géppel főleg.De  mesterfodrász ettől még nem leszek!

 

Előzmény: Sanyi-ka (884)
henger fej Creative Commons License 2005.01.26 0 0 886
Mint bádogos, vagy favágó... elmegy. :)
Persze, a napibér is fontos lehet. :-)))
Előzmény: Törölt nick (883)
henger fej Creative Commons License 2005.01.26 0 0 885
Ez a Sanyi-ka milyen segítőkész. :-))

Sztem válaszoljon Ő.

Ha nem tenné..., bár miért ne? Ígérem válaszolok.
Előzmény: Törölt nick (883)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.26 0 0 884
Ez az autó 1938 ban készült és 1997ben restaurálodott. a karosszériábol kb 50cm2 maradt eredeti a többit legyártottam kézzel tábla lemezből. Ez a kész fenéklemez.
Előzmény: Törölt nick (883)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 883

Ez még a saját kerekén gurult,és megbontás után igy néz ki?????Aligha hiszem....Nem egyszerűbb simán az elejéről kezdeni?Nem látom a képet eléggé,meg tapasztalatom sincs ebben.De annyi van,hogy ami lemez ilyen szinű,az már nem lemez,a műanyagkés is elvágja,csavarhúzó keresztülmegy,stb.Akkor ez nem csak egy halom rozsda,amit formára utángyártani lehet,de egy centit is megőrizni belőle már felesleges? Vagy ez nem ilyen egyszerű? Az oké,hogy autót csinálni lényegében a semmiből valóban művészet,olyan mint a laikusnak megírni egy programot vagy megépíteni valamit ami működik.

 

 

Előzmény: Sanyi-ka (881)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 882
Csak azér nem írom,hogy elektro&mecha sem csak szorgalom,mert felesleges a falme+bizom benne,hogy válaszolsz tényleg:)
Előzmény: henger fej (880)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.26 0 0 881
Szerintem ha ebböl autot csinálni nem művészet akkor kifaragni fából egy szobrot se az.
Előzmény: Törölt nick (879)
henger fej Creative Commons License 2005.01.26 0 0 880
Én mondtam, hogy nem egyszerű.

Majd válaszolok.

Előzmény: Törölt nick (879)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 879

Művész? hát..aki koponyákat,lángnyelveket,meg hasonlókat fest egy darab hullámos kartonnal,vagy valami vicces csirke alakú sablonnal,egy kis szórópisztollyal,az biztos is,hogy művész.Aki viszont ráfújja az új színt a régire,csak ahol látszik alapon,(akciosan 100ezerért az egészet),azt nem tudom a művészekhez soroljam-e.

 

Előzmény: henger fej (877)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.26 0 0 878
ha jol tudom valoban galvanizalva van a kaszni mert elofordult az astran, hogy mechanikai deformaciotol lejott a festek a baloldali B oszloprol es annak ellenere hogy nem festettem le nem korrodalt es vmi fenyes szurkes/ezustos szine volt a femnek (a mai napig nem ertem hogyan feformalodott... ugy tunik mint ha ott feszegettek volna vmit. Akkor keletkezett amikor elloptak a legzsakot, de azert nem ertem mert a jobbolaladli ajtobol huztak ki a zarat...)
Előzmény: Törölt nick (876)
henger fej Creative Commons License 2005.01.26 0 0 877
Mondottam, hogy ez azért nem elektronika, vagy mechanika. Ahhoz elég a szorgalom, meg néhány Data.
Ide több kell.
A jó karosszériás, fényező, az nem csak műszaki ember, hanem művész is.

Ezért nem lehet jól leírni!!!

Sok a kérdés ebben a hsz.-ban, de megpróbálom később (jobb lenne, ha megpróbáljuk!!) egyenként.


Előzmény: Törölt nick (876)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 876

Oké,én még mindíg a foltjavítás mikéntjét nem értem.Ilyenkor az egész ajtóról leszed minden réteg? vagy hogyan lesz egyöntetű végül? Hogy lehet foltban dolgozni,csiszolni,szórni,végül lakkozni úgy,hogy se púp se eltérés ne legyen? Ez nem fér a fejembe.Nemcsoda,hogy kiegyengetik az ilyen horpadásokat,oszt jóvan,ha kivül tényleg az egész ajtót le kell túrni.Olyat is hallottam már,("kasztnis" mondta),hogy a gyári elemeken van valami "bevonat"(galvanizált réteg? mittomén),ami megsérül ha nekiesek letúrni a festéket,és akkor kakukk az egész elem,soha többet nem lesz jó(?).

 

Előzmény: henger fej (871)
henger fej Creative Commons License 2005.01.26 0 0 875
"Tehát nem csak a lemezélt szeretném kiegyengetni, hanem a teherviselőképességét is helyreállítani."

Sajna vágni kell, és ez minden típusra igaz.
Nem a kőpor hullott le, hanem belül a merevítők is megrogyottak. :-(
Előzmény: hamvasat (873)
henger fej Creative Commons License 2005.01.26 0 0 874
Mindenki vigye vissza az összes "gittet, szórógittet" a Ht.-boltba, és ahol autófényezéshez lehet venni dolgokat, ott vásároljon helyette,
"kittet ill. szórókittet". :-))

Az üvegesek panaszkodnak. .-)))
Előzmény: Sanyi-ka (872)
hamvasat Creative Commons License 2005.01.26 0 0 873
Hú Gyerekek!

Nagyon eltávolodtatok a témától az elmúlt időben, szomorúan látom.

Nekem most egy konkrét kérdésem lenne. Adott a Golf III-asom, aminek a küszöbje az élek csatlakozásánál, ahol emelni kell, megrogyott és felhajtott kissé. Vissza lett húzva, de mégegy kontár emelésnél újból berogyott ugyanabba az irányba, eztán megint ki lett egyenesítve, de már kicsit elfáradthatott az anyag, mert mostmár korrekt emelési módszernél is gyűrődik. Jelenleg fel van gyűrve, nem bántom, nem akarom hogy eltörjön mégegy hajlításnál. A festék nem sérült rajta bár a szétnylít felületeknél már megkapta a rozsda kissé.
Milyen alternativákat láttok a korrekt-szakszerű javításra, hogy utána újból lehessen emelni káros deformáció nélkül. Tehát nem csak a lemezélt szeretném kiegyengetni, hanem a teherviselőképességét is helyreállítani.
Köszönöm a válaszokat!
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.26 0 0 872
Csak annyi a hiba ,hogy gittet az üveges használ az autó fényező-mázoló meg kittet.:-)))
Előzmény: henger fej (871)
henger fej Creative Commons License 2005.01.26 0 0 871
Röviden megpróbálom leírni, a teljesség igénye nélkül!!!!
Legyen pl. az a sérült Rover ajtó.

A sérült réteget, spaknival, flexel, stb. eltávolítod.
A horpadást finoman kiütöd, fontos, hogy inkább 1mm-el beljebb legyen, mit fordítva.
Ha az egyengetés kész, újra eltávolítod a fényezésnél a repedt, sérült anyagot.
Ha fémig mentél, az alapozó nélküli fémet (lemezt) lealapozod, (belül is) olyan alapozóval, amire pár órán belül mehet a gitt.
Tehát, ha megbírja a gittet, lehet gittelni, csiszolni, lakcsiszolni (mattitani).
Ezt addig ismétled, amíg tökéletesen eléred az adott elem formáját. (picit szobrászat)
Nyílván, minél közelebb jársz a megoldáshoz, annál finobbal csiszolsz.
Jöhet a szórógitt. Ha látsz még sérülést, karcot azt flekkolod, majd újra visszacsiszolod.
Ha még ezután is látnál hibát, megismételheted, egészen annyiszor, amíg úgy látod, hogy tökéletes a mű.
Eztán szinte minden festéknek van saját alapozója, ezzel a foltot elfujod, majd ezt is visszacsiszolod.
Tegyük fel, hogy minden OK. Lakcsiszolod az egészet, (hogy ne legyen szőrös)
Mehet rá a fedőréteg, majd a lakk.
Ha megszáradt, jöhet az, amit utómunkálatnak is hívnak.
A frissen fújt elem fényesebb, mint a többi. Mattitani kell, a mellette lévő elemeket pedig fényesíteni.

Hú… nehezebb „jól” leírni, mint megcsinálni.
Ha hibát, hiányosságot találtok benne, javítsátok ki… Köszi.

Ha amit te csináltál, azon az oldalon nem találsz hibát, csak a másik sértetlen oldalon, akkor jól dolgoztál.
Ha nem így lenne, lehet kezdeni elölről.
Jaa, nem elfelejteni az elem belső oldalát!!!
Dióhéjban ennyi.

Előzmény: Törölt nick (866)
vw1966 Creative Commons License 2005.01.23 0 0 870
ezen a napokab is dolgoznak.... nemsokára festik...szinte naponta frissül a brátom lapja
Előzmény: croma (867)
doca Creative Commons License 2005.01.23 0 0 869

Egy parányi gond sincs!

Ennyire kopaszitom  a munka tárgyát is!

Hol van az fodrász?

Tehát akkor ennk a végére jártunk!

Előzmény: Törölt nick (864)
WAndrew Creative Commons License 2005.01.23 0 0 868

Ma jobban megnéztem az ajtót, hát tényleg van rajta egy kis horpadás amit ki kell ütni :(

Szóval még mindig Bp-i fényezőt keresek akit "ajánlanátok".

croma Creative Commons License 2005.01.23 0 0 867
vw1966, megnéztem a lapot. Talán még láttam is azt az autót. Volt náluk egy fehér elég sokáig, darabokban. Azon dolgozgattak.
Előzmény: vw1966 (795)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 866

De előbb le kell szedni a festéket szépen...végül nem is olyan olcsó az a kis sérülés.

Kb mindegy hogy a fél ajtó beszakadt,vagy csak kis hupli,majdnem ugyanannyi a javítás,a lakatosmunka része gondolom nem egy nagy tétel.Nekem is jobb lesz nézni egy jóállapotú azonos színű csomagtartófedelet,mint a kis horpadást eltüntetni róla,a bontott hibátlan elem valoszinű olcsóbb:(

 

 

Előzmény: henger fej (865)
henger fej Creative Commons License 2005.01.23 0 0 865
Hát igen. Festeni kell, de mind a 2oldalát.
Előzmény: Törölt nick (863)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 864

Én kérek bocsánatot,nem neked kell.Nagyon OFF volt tényleg.Igaz valakinek válaszként irtam,de akkor is.Sorry.

 

Előzmény: doca (851)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 863
Akkor ezért nem szokott sikerülni ugyanolyanra visszaalakítani,idenyom,odanyom,hiába,mindig marad hullám.Végülis belegondolva logikus.Ha jól sejtem összehúzni már nem lehet úgy,hogy festék,minden rajtamarad.
Előzmény: henger fej (850)
henger fej Creative Commons License 2005.01.23 0 0 862
Nem eltört az a hülye seprü is. :-))
Előzmény: doca (861)
doca Creative Commons License 2005.01.22 0 0 861

Én értem! !!

Azért adok 2500-at a fényszóróért!:-))

A sztrájk. Hétfőn a tömegközl. köv. Lehet nem jól fogalmaztam. Forradalmat akartam irni. Szóval forradalmasitani kell a létet. Minimum!

Előzmény: henger fej (860)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 860
"Esetleg ideje lenne sztrájkolni."

És miért sztrájkolnék, több munka nem kell, van bőven.
Én csak a fogalmi zavarokat próbáltam a helyükre rakni, de nem nagy sikerrel.
Előzmény: doca (857)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 859
Alku:
Van a közelemben egy 30körüli gyerek, aki hetente jár Németo.-ba. Bontós, vagy alkatrészkereskedő, mittudom én.
Vkinek kellett egy fényszóró.
A srác mondja: 5e.
A vevő próbált alkudni: 3e.
A srác "véletlenül" elejtette a lámpát, ami ripityára tört.
A vevő: jó az 5e.
A srác: OK. hozom a seprűt
Előzmény: doca (857)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 858
Már leírtam jó párszor a véleményem...

Veled azért más a helyzet, hisz ezt tanulod.
Előzmény: no_holy_shit (855)
doca Creative Commons License 2005.01.22 0 0 857

Az alkura nincs szükség. Egyoldalú. Ők emelnek. Elég a tavalyi, rezsit befolyásoló tényezőket összegezni az idei (éveleji)-vel. A tiz százalék nem kérdéses. Az energia mindenen ül. A tarifát persze nem lehet emelni. (??) Esetleg ideje lenne sztrájkolni.

A  német szervizdijak pedig vannak 40-50€ magasságban is. Vagy fölötte. Egyébként hogy lehetne a dolgozónak pl.15€ az órabére.

Az egész egy nagy szolidaritásos humbuk. Ideje lenne kinőni.A tiszai árvizeseknek  miért nem segitünk. Ott még mai napig vannak fedél nélküliek. A Sri-Lanka fontosabb. Kicsit gonosz gondolat. Mégis mindig kifelé kell jópofát mutatnunk.

Előzmény: henger fej (849)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 856

én mashogy ismerem:

 

aki tudja az csinalja, aki nem tudja az oktatja, aki azt sem tudja az kutatja :-))

(azert szeretem az olyan profokat akiknel pontosan lehet tudni hogy melyik cegnel meddig es pontosan mit csinalt)

Előzmény: Sanyi-ka (853)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 855

nem tudom hogy nekem irtad-e, bar azt hiszem nem, de azert hozzafuznek megis par dolgot.

 

1, szerintem a legnagyobb dolog azzal van hogy nem tudjak rendesen eladni a szerelok a munkajukat. (csak gondolj bele, hogy milyen szarokert kiadnak az emberek egy csomo penzt. Megveszik pl.  az uj mobil telefonokat, pedig egy felevesen is lehet telefonalni - es sokan nem csinlanak mast a telefonnal. Vagy pl. par eve egyszerre mindenkinek roller kellett. Vagy pl. sokan megveszik a "jo" 9990-14990 Ft-s tescos biciklit, mikor egy "parasztgáré"-n van mukodo fek, sarhanyo, lampa es annak ellenere, hogymar 20-30eves tovabb fogja birni, mint a tescos canga. És akkor meg nem beszeltunk a daraltpatkanyrol/McDonald's/ - bar mondjuk manapsag mar olcsonak mondhato)

 

2, te azt nezed hogy mennyi az orabered, az autotulajdonos meg azt, hogy mennyit hagy ott nalad.

 Ha mondjuk rendesen meg lesz csinalva a kocsi(mondjuk minden ki lesz cserelve ami tönkremehet - ha mar szetszeded a futomuvet akkor nem a 700Ft-s szilenten áll vagy bukik a dolog...) és ezt el is mondod neki és azt is hogy akkor nem egy ideig veled ujratalalkoznia mert valoszinuleg nem lesz vele baj, akkor szivesebben kifizeti a penzt.

 Vmint ha elmondanak a szerelok(humm-bukk nelkul), hogy mit is kell csinalni akkor kevesebb lenne az otthoni fusizo, meg akik szivjak a fogukat, mert atlatnak a dolgot vmint tudnak, hogy mennyi munka valojaban

 

/az autotulajdonodok sem fekszenek szivesen a muszerfal alatt es szedik szet, hogy kiszedhessek a futoradiatort... Mondjuk ha lenne egy megbizhato szerelo akkor szivesebben rahagytam volna az astraban a kozepkonzol izzoinak cserejet. Fontosabb dolgokat inkabb tovabbra is magam csinlnam, mert nem meselem el mar szokadszorra/

 

szerinted milyen szerelokkel talalkoztunk, ha mar ott tartott a dolog hogy az edesanyam kivette csomatartobol a csavarhuzot es butykolte a kocsit?

/akkoriban meg nem nyulhattam a kocsihoz.../

Előzmény: henger fej (849)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 854
Sokan nem tudják, hogy "szívással" jár
Előzmény: Sanyi-ka (852)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.22 0 0 853
Van egy történet ,hogy aki nem ért hozzá az könyvet Ír róla vagy elmegy szakértőnek aki érti az meg csinálja.
Előzmény: doca (851)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.22 0 0 852
Vákummal sokmindent meglehet oldani de azért nem mindent.
Előzmény: henger fej (850)
doca Creative Commons License 2005.01.22 0 0 851

Bocs , de ez itt nem a loggisztika fóruma. És nem is a fodrászaté.

Ezt akkor dobozoltam.

Ismétlés a tudás Atyja: A suszter maradjon a kaptafánál!

Előzmény: Törölt nick (847)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 850
Minden horpadás, lemeznyúlással jár.
Össze is kell húzni, nem elég kibillenteni.
Előzmény: no_holy_shit (837)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 849
Természetesen korrekt munkáról beszélek.

De még most sem értem, mennyit lehet lealkudni, pl. 2e-Ftból.

Az áramszolgáltató, a telefontársaság, a Mol, az Apeh, a TB stb. nem megy bele semmilyen alkuba.

Maradhatna alkutárgyként a melósok, vagy az én bérem, ill. én fizetnék azért, hogy az alkuszok kocsikázhassanak. :)
Nem is olyan rossz ötlet. :-))

Próbáljatok alkudni a fent említett társaságoknál. :))

Motohacker: egy elem alatt nem a tankajtó értendő,
hanem az ablakmosó fúvóka, és abból is csak az egyik :-P

no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 848

na visszaterve, hogy miert irtam amit irtam:

 

tehat azert olyan dolgokat irtam amit mindenki fogyaszt, hogy lasd mennyi a munkavallalo oraberenek a vasarlo ereje(mert joparminden dragabb, de többet si keres a mukso)

 

arakhoz(csak egy peldam van)

feltengely szereles:

1,gyorszerviz: kb 100euro(de szerintem nem vettek figyelembe hogy az automtanal ki kell szedni az oninditot)/szamlaval/

2, bontos: 30eurot mondott, amikor meg nem fogta fel hogy az oninditot ki kell szedni amikor rajott akkor 50eurot mondott(na itt sem volt szamla)

Előzmény: henger fej (843)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.22 0 0 847

Okay,aki kedvet érez magában,és gondolja hogy a "raktári meló" egyszerűbb mint az autószerelés,jöhet hozzánk jövő 7en bevételezni:) Meglesném,hogy a cikklistát nézve hogyan csipogná fénysebességgel a kódokat lefele mindenről,valószínűbb abrándos tekintettel meredve a dobozokra próbálna rájönni melyikben mi is van.Ez elég nehéz találgatásos alapon amikor egy átlagos bevételezés olyan 200-300 tételből áll.Persze volt olyan is,hogy áruátadásnál aki átvette srác engem kérdezgetett,hogy mi micsoda,mikor elvileg neki kellene tudni és megszámolni,hogy az-e és annyi-e amit rendeltek.

 

 

Előzmény: no_holy_shit (845)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.22 0 0 846

Értem én a rezsiórabért,még az is lehet,hogy kevés.Az elemenként 20e fényezést,azt nem vágom.Ha tankajtó az elem,ha géptető ha egy fél ajtó,mindíg 20e/db.Aztán van ahol ebben már anyag is benne van,van ahol az még plusz.Ennyi pénzért nem szólhatsz bele,hogy pár óra alatt összecsapják,vagy rendesen megcsinálják.Talán ezért nem tud festőt-fényezőt ajánlani senki jó szívvel.Ha egyszer valahogy elkészül,és 2év múlva a fele lepattog,az elem meg szétrohad,próbálhatok reklamálni.

Más:Wallis mint kvázi BMW márkaszervíz.Ott rezsióradíjak vannak kiírva,de roppant érdekes.Indul a festő fényező valahol 6e környékéről és határ a csillagos ég,valami 9 vagy 10 óránként.Mitől függ? természetesen a "kategóriától".Legfelül vannak a szuprluxus gépek és a sportkocsik,alatta a sima luxusautok,stb.Mindnél ugyanúgy lemezből van a kasztni,mégis az autó újkori árával arányosan meredeken emelkedik a rezsióradíj.A számla meg valami saccolásos,de leginkább a "vevőnek a pénz nem számít,mivel BMWje van" feltevéssel születik.Olyan 10-20 órákat számláznak ki egy pitiáner melóra+anyag,hogy csak csodálkozik a jómunkásamber a számlát meglátván.És persze lehet fizetni,amíg fizetve nincs,autó sincs.Esetleg próbálhatol pereskedni,sok esélyed amúgysincs.Ja és a munka minősége semmiben nem múlja felül a sima sarki fényezőnél készültet.Sőt láttak már ott olyat is,hogy miközben a kész autót "kihozták",megkarcolták,tönkretették az új fényezést.Pesze akkor már ki volt fizetve,mehet isten hírivel.Több órás balhé és üvöltözés kellet,hogy visszavegyék és valamit gányoljanak rajta,utánna meg érdekesmód meghalt az autóban sorra minden..micsoda pech,ej,ej.

 

 

Előzmény: henger fej (844)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 845

hat en is azt mondom hogy ha ennyit kap a munkas akkor ott kb 30 euro a rezsioraber,

mert ha ennyit megkap akkor ebben meg nincs benne a villany, futes viz, a hely berleti dija, a VESZELYES HULLADEK!!, szerszamkopas, a befektetett töke megterulesehez szukseges profit(mert ugye a beketett penzt bankba is tehetned...)

 

es azert egy autoszereleshez azert erteni kell(akarmennyire is vitatkozni szoktunk rola, hogy mennyire) nem ugy mint a leltarazashoz, ahol a kezetbe nyomnak egy ontapados szalagot es alkoholos filcet hogy szamold meg mibol mennyi van es ird a sor elejere hogy mennyi az annyi

Előzmény: henger fej (844)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 844
"az oraber 7,20-8,00euro azaz 1700-2000Ft es tulsok elokepzettseg nem kell hozza"

Könyörgöm!!!
Ez nem rezsiórabér!!!
Ezt a melós kapja. Hol szerepel ebben az igazi REZSI?
Előzmény: no_holy_shit (840)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 843
Másra gondoltam megint.

Javítás, rezsi szempontjából kérdeztem.
Mennyi a rezsiórabér ott, és hogyan kalkulálják?

Minden rezsi, ami egy korrekt javításhoz kell.

Víz, villany, telefon, gáz, hegesztőpálca, szerszámok, műszerek, egy műhely építése, működtetése stb.

És kérdezném mégegyszer, mit, és kitől lehet, alkudni 2-3-e. Ftból?
Egyáltalán van miből alkudni?
(Víz, villany, telefon, gáz, hegesztőpálca, szerszámok, műszerek, egy műhely építése, működtetése stb.)


Előzmény: no_holy_shit (840)
WAndrew Creative Commons License 2005.01.22 0 0 842

Hi,

házilagos javítás? Ha az enyém lenne biztosan megpróbálkoznék vele. Max nem megy és akkor még mindig jöhet a fényező. A haverom biztosan nem fog próbálkozni. Most is azért volt nálunk (parkolóban) a kocsi hogy megcsináljam a testkábelt mert elszakadt. Az már kész, csak az aksit kell rögzíteni, erre a mellette parkoló kocsi kárt okoz rajta. Hát nem nagyon örültem neki...

 

így ránézésre/első haragomban nem láttam a horpadást, majd holnap megvizsgálom tüzetesebben. Az tuti hogy kell alá valami gitt/szórótapasz, mert szinte lepattant róla a festék és egy kráter van a helyén. Igen én is úgy gondoltam, hogy díszléc fölött elég fényezni.

Viszont kéne egy jó szaki aki ha megcsinálja akkor nem fog lejönni 1 év múlva a festék. Ráadásul az ajtó jó állapotban van, nem rohad sehol, mert tavasszal törték meg és akkor vadi új ajtót kapott (állítólag), tahát jó lenne ha nem kezdene berohadni az új festékréteg alatt :))

 

Előzmény: no_holy_shit (827)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 841

"Sokan írtak korábban a lehúzásról, alkuról... "

 

en is panaszkodtam, de nekem a legtöbbször a problemam azzal van ha nem informalnak rendesen(pl. astran termosztatcserehez le kell szedni a vezermuszijat, es nem kerdezi meg a szerelo hogy lecserelje-e a vezermuszijat is mert ha mar közeleg a csereperiodus akkor igy olcsobb lenne).

 Ennel mar csak idegesit jobban ha szarul csinaljak meg... akkor ha nomalis arat kernek erte az nem is erdekel, hogy ingyen vagy penzert basztak el jobban

 

/ja es a vicc teteje hogy vannak normalis(ertsd lehet hogy picit dragabb mint a legtöbb, de csak picivel) helyek ahol kulturaltak, hozzaertoek es megcsinaljak és még hálásnak sem kell lennem, hogy foglalkozott vele/

Előzmény: henger fej (839)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 840

hengerfej:

 

"Mi az ami jelentősen drágább ott, mint nálunk?"

 

azert atlagban minden dragabb de csak kevessel, nem annyival mint amennyivel több a kereset.

Beszeltem egy szerelovel aki amikor beszletem vele kint dolgozott es 10eurot kapott kezhez.

Mondjuk feltengelycsuklobol tudok körkepet adni: itt egy belso csuklo Golfhoz gyorszervizben 160euro(=40eFT markat nem arultak el), Meteor szintu halozat egyik boltjaban 92(=23eFt euro-GKN), otthon west autotekaban 10600FT(ez is GKN azaz Löbro, de az ugyanaz meg a Spidan is ua- csak azert irtam mert nekem ez uj volt).

90g MoS2 zsir az olcsobbik boltban 2,70 azaz 680Ft, otthon 0,5kg 1500-1600Ft.

egy bontott feltengely 40euro

 egy 0,5l sör 2,90euro azaz 720Ft(ez az olcso helyen az olcsobbik sör) kulonben 3,50 környeke. egy villamosjegy (5-6 megallora, ami 6perc) 2,60. Vonatjegy is dragabb de jobbak es gyorsabbak a vonatok(mondjuk 50-60km: 8,70euro azaz 2170FT otthon ez talan 350Ft?)

egy Gyros 3,00-3,50euro=750-880FT es azert otthon 380-400Ft kornyeken mozog

 

autopalyadij mondjuk (egyenlore) nincs, de a benzin 1,10 azaz 275Ft

 

mondjuk aki netto 1000-t keres az mar eleg rossz fizetes, kisegitomunkanal(pl. leltarozas) az oraber 7,20-8,00euro azaz 1700-2000Ft es tulsok elokepzettseg nem kell hozza

Előzmény: henger fej (839)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 839
Nem. Nem írtál kódos dolgot, csak megleptél kicsit.

Sokan írtak korábban a lehúzásról, alkuról...

Lassan, csak összeszedjük, hogy mi is az a "rezsiórabér". Kiderülhet mi is marad!!
Miből lehet alkudozni.

Vajon pl. 2000ft-ból mi maradhat a műhelynek, amiből netán még fejleszthet is.
Az adók, persze tételek ezek is, nem is kevés.

Azért vannak ott más költségek is, ami nem a műhely zsebébe megy:
víz, villany, gáz, hegesztéshez, fényezéshez, szereléshez szükséges dolgok.

A műhely, a gépek, a szerszámok karbantartása, pótlása...

Ezeket, összesen rezsinek hívják. Mind benne van abban a 2000ft-os
rezsiórabérben.

Miért csak 2-e.ft? Azért mert a 70-150-eFt-ból élő járműtulajdonosok, a megrendelők.

Most lehet párhuzamot vonni pl. Németországgal.
Mi az ami jelentősen drágább ott, mint nálunk?
Előzmény: no_holy_shit (823)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 838
Látom volt termés, elég visszaolvasni. :)

Ez az ajtó horpadt, a fotón látszik.

Elég a díszléctől felfelé fújni, lakkozni, de előtte ki kell "ütni".
Szakműhelyben ez rutinmunka. Még, a szín összehozása szempontjából is ideális. Lazán kijön abból a pénzből, úgy zusamen.
Javítót sajna nem tudok ajánlani, talán a Pest közeliek….
Előzmény: WAndrew (826)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 837

MotoHacker:

 

nem ugrik vissza a helyere, hanem addig kell kifele tessekelni amig sikban nem lesz. En nem tudom olyanra kinyomni hogy ne latszodjon, de az aki ilyennek foglalkozik az igen es kulonben gyakran elofordul(legalabbis nalunk) hogy él nelkuli helyen nyomodik be a kaszni

 

(mondjuk hozzateszem, hogy felhivtam oket hogy megis mennyiert csinaljak es 10eFt -t mondtak egy atlagos horpadasra ami nem eves de meg mindig olcsobb mint ujrafenyezni es gyorsabb is, es tenyleg nem latni)

Előzmény: Törölt nick (836)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.22 0 0 836

Semmi nem garantálja,aki luxusautóval vagy drága géppel jár,az ezzel együtt kell,hogy éljen.Azért mégsem huzgálnak össze mindennap mindent szerencsére,annyira vadkelet még nincs.

A horpadás mindig horpadás,a kis horpadás is horpadás.Vagyis ha pl súrlófényben szögből naplementekor nézel egy autót(nagyon sokat emel ám a gépen a szép megvilágítás),akkor szinte ordít minden ilyen bibi,már 15méterről is,nemhogy 5.

Ugyanez vonatkozik a kihorpaszgatásra.Nagyon ritka amikor a horpadás pont olyan részt érint,hogy a lemez megőrzi a rugalmasságát,és mint egy rugó eredeti állapotba pattan vissza.Korszerű autón nem is lehetne nagyon ilyen,lényeges biztonsági tétel,hogy ütközéskor az autó deformálódjon,így elnyeli az energiát.Azt a lökhárítót amit kartonpapírként lehet ki-be horpasztani,egy ütközésnél kb el lehet felejteni,mint az ütközés erejét csökkentő biztonsági berendezést.

Előzmény: no_holy_shit (835)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 835

persze ha vakinek roverje van es van penze es nem is szamit hogy mire kolti akkor megeri... csak nem tudom hogy ki garantalja neki hogy miutan megcsinaltatta es kovetkezore ujra meg bevasarolni nem fog ugyanigy kinezni a kocsija

 

kulonben meg baromi jo a szemed, mert en 5meterrol meg igy javitasnelkul sem latom, ha tiszta a kocsi es stifttel van javitva akkor kb 2m-rol meg nem lehet latni.

Es akkor meg arrol nem is beszeltunk hogy nem mindenki futkos mindennap a mosoba(ezen a kepen is koszos volt a Rover...) es a kosz alatt aztan teljesen nem lehet latni

 

horpadast meg igenis ki lehet nyomni(felteve hogy valoban csak horpadas es nincs éle a horpadasnak...), többször lattam nemet autosmusorokban, magyarorszagon is fogalkoznak vele-> http://www.horpadas.hu/ meg még egy helyen de az nem ugrik be, ezen a helyeken altalaban elfeszitik az uveget es dugnak le egy vasrudat amivel kinyomogatjak a horpadast, ennek a tovabbfejlesztett valtozata amikor mar bentrol nem megy, hogy kintfelragasztanak ra egy talpacskat es egy rugos "pisztollyal" ki rantjak, majd amennyivel kijebb jott(mert ugye ez rantas nem kontrolalhato) azt egy kalapaccsal es muanyag ruddal visszutogetik(persze igy csak akkor szokas javitani ha a festek nem serult, mert ha fenyezni is kell akkor ugy is szet kell szedni az ajtot es nyugottan ki lehet gittelni)

 

kulonben en is nyomkodtam mar ki es hazilagos eszkozokkel(rongy, csavarhuzo nyele) is nagy javulast lehet elerni, csak aztan nem nyomkodtam a vegtelensegig, mert faterom azt mondta jo lesz ugy mert mar ugyis mindenhol tele van horpadassal a kocsi (ezt azert kezdtem el nyomkodni, mert en tolattam bele egy fába. A golf utan beultem a hosszabb astraba es csak a fat neztem es elfelejtettem hogy hoszabb a kocsi...) 

 

ui.: mondjuk nekem a lenyeg hogy lerohadas nelkul minnel tovabb elvigyen A->B-be a kocsi(ehhez a karosszeria es fenyezes is hozzatartozik olyan szintig, hogy ha szetrohad es osszerogyik a kocsi akkor az nem jo)

Előzmény: Törölt nick (832)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 834

MotoHacker:

 

akkor adozas szempontjabol ugyanarrol beszelunk... :-(((

 

en is aztmondom hogy nem ad szamlat, de mar az szep osszeg, hogy a szürke allamonyaban dolgozzon es ne teljesen feketemunkarol legyen szo.

Na meg azert fontos javitasrol(vezermuszij, fek, futomujavitas) megis jo lenne szamla(amit arrol sem szokas kapni...), tudom en megbizok mindenkiben, csakhat fő a biztonsag.

A nem fontos javitassal meg en is eljatszom...

Előzmény: Törölt nick (831)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 833

6. ponthoz:

 

ismerosunknek OPEL markaszervizben fekjavitas utan elfelejtettek meghuzni a legtelenitocsavart - az elso sarkon nagyot nezett...

 

na meg ő magyarazta el hogy hogyan is kene felteni az ablaktorlolapatot ez is markaszerviz

Előzmény: Törölt nick (830)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.22 0 0 832

A semminél ez is többet ér...de talán aki  roverrel jár,nem szeretne hibát az autójára.Az utólagos kinyomkodás még egy ilyen kis horpadásnál sem lesz szép,nem tudod az ajtó eredeti ívét teljesen eltalálni mikor visszanyomod.Itt talán nincs is horpadás,a képen nem látszik,de a festék csekély sérülése alapján valoszínű,hogy nincs.A polírozás és javítófesték meg olyan 5méterig elfogadható,közelebbről nézve mindenképp "folt" van.Csak a teljes ajtó szakszerű fényezése fogja eltüntetni a hibát teljesen.

 

Előzmény: no_holy_shit (828)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.22 0 0 831

De oda folyik...nagyon ritkán adnak számlát csak úgy mezei embernek javításról.

Ez valahol igazságtalan is..aféle vedkelet.Nem a javítót szidom aki nem ad számlát..de nincs ez igy jól.Minden szakmával és mindenkivel egyforma szigorral kellene bánni,igenis adjon számlát az ügyvéd is,az orvosnak se járjon zsebbe pénz,stb,stb.Ne lehessen egy munkahelyen ugy kezdeni,hogy "hát egyenlőre még nem jelentünk be,de igy fizetni tudunk xy..ha később szeretnéd,akkor oké,de x dolgot neked kell állnod,mi nem tudjuk fizetni utánnad".A vége az,hogy nincs elég befolyt pénz,tehát elviselhetetlenek az adók.Nem is lehet legálisan semmibe fogni,mert hiába lenne 2 vagy 5 vagy 8 G a zsebemben,hogy indítsak egy kisvállalkozást,szinte biztos,hogy nem tudom full legálisan nyereséggel csinálni,ugy,hogy meg is éljek belőle.Tehát választhatok,vagy fekete-szürke  téma,vagy éhenhalok és a befektetett zseton is elvész részben,vagy bele sem fogok.

 

 

Előzmény: no_holy_shit (823)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.22 0 0 830

Még mindíg úgyérzem valamit összekeverünk.Senki nem hiszi,hogy mindent meg tud oldani.Már akinek valami foggalma van róla,hogy mit csinál.Se amerikába sem sehol.Most jövök rá,ott csúszhatott félre a dolog,hogy Te komolyabb karosszéria munkákban gondolkodsz egyfolytában,én meg mindenféle egyéb javításban,de totálkár utáni házi helyreálításban véletlenül sem.

Többféle javítási szint van,ezek szerintem:

1.Minimális elektronikai ismerettel és kellő körültekintéssel(!) elvégzhető munka:rádió beépítés,motoros antenna,erősítő,pótféklámpa,stb.

2.Komolyabb elektronikai ismerettel elvégezhető javítás:generátor és önindító hibák,kapcsolók,egyszerűbb elektronikus dolgok hibái.

3.Alapos elektronikai ismereteket és gondolkodást igénylő dolgok:Motorvezérlés,váltóvezérlés,egyéb inteligens elektronikus rendszerek javítása.

(Eddig ezek általában nem biztonsági berendezések,aki a világítást féklámpát irányjelzőt nem tudja szakszerüen megjavítani maradjon az 1es pontnál vagy bele se fogjon inkább.(mindennap elmegyek a parkolóban egy házilagos rádióbeépítés miatt csont kiégett autó mellett))

4.Mindenfajta mechanikus szerelés,motor és erőátvitel környékén,vezérlés,mechanikus gyújtás,kardán,hűtés fűtés stb.

5.Komoly szintű szerelés:motor és automata váltó belvilágának javítása.Házilag általában reménytelen:legtöbb kéziváltó szakszerű javítása,automata váltó néhány alkatrészének szakszerű javítása,turbófeltöltő javítása,diferenciálmű szakszerű javítása,motor házilagos teljes generálozása,a blokk fűzését a hengerfej javítását és a gépmunkát is beleértve.

(Ezek szintén nem biztonsági berendezések,elég drága tud lenni,ha valaki olyasmit kezd csinálni,amit nem kellene,de veszélyről általában szó sincs)

6.Fék,futómű,kormányzás és társai.A feladat bonyolultságától függően házilag is elvégezhető,de adott esetben (gányolás,szakszerűtlen szerelés) valóban életveszélyes dolgok:Fékbetét csere,légtelenítés,mindenfajta a fékberendezéssel kacsolatos munka.Futómű javítása,lengőkarok,felfüggesztés,szilentek cseréje,stb.Kormányzás,kormánymű,kormányösszekötők,stb.Ebben a kategóriában is van,amit meg lehet házilag oldani,de a biztonságos javításhoz nem árt némi szakértelem és rutin.

(Persze vannak "kivételek",a gyújtáskapcsoló javítása nem tünhet nagy kalandnak..kellemetlen élmény,amikor rosszul összerakott mechanika miatt menet közben bekattan a kotmányzár.Vagyis bármit is javít az ember,nem árt utánnanézni,tanácsot kérni,és elgondolkodni,tudja-e mit csinál éppen,és mért,illetve legrosszabb esetben mi lehet a vége.)

7.Amit soha de soha nem szabad(na) "javítani":Passzív biztonsági felszerelések vagyis biztonsági övek,légzsákok és hasonlók.Ezek házilagos szerelése azért is kerülendő,mert nem lehet igyazán "kipróbálni" őket,éles helyzetben pedig életről vagy halálról dönthetnek azonnal.Ezeket szakemberek sem javítgatják,ha valami probléma van,gyári 0km-esre cserélik.(Itt is a kivétel erősíti a szabályt:Ha a légzsák nem működik,illetve kiszedem,akkor nincs..márpedig sok autóban nincs.Ha az öv nem előírásszerűen működik:mindaddig tökmindegy,amíg nem kapcsolom be,márpedig elvből nem szoktam bekötni szinte sosem)

8.Karosszéria munkáknál ide tartozik az önhordó karosszéria minden alkatrésze,még a kerékívek is.Elvileg tehát a gyárival azonos minőségben szabadna csak javítani bármit.(De itt szinte a kivételek dominálnak,a küszöböt a legtöbbször csak odapöttyentik,a sárvédőívet ugyanígy,és a legtöbben nem is tudják hogyan kellene ezt,ez pedig a legnagyobb baj,mert nem kéri a tulaj legtöbbször,hogy olcsón vagy gyorsan csinálják meg,mégis ilyen munka készül.Itt is lehet kivételtekkel indokolni:ha a küszöb le akar esni,úgy széjjel van..akkor az biztonságos?Ha a hátsó kerékdob és sárvédő kézzel "elmorzsolható",az is gyári szilárdárdságú? Nyilván nem..akkor mi a jobb,ha legalább valami szilárdan oda van pöttyözve,vagy szinte semmi nincs csak kitt és festék? Ezrek és tízezrek járnak ilyen "morzsolható" autóval,akkor mért arra nézzünk görbén aki legalább csinál vele valamit?stb.)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: henger fej (806)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.22 0 0 829

???elrontottad a gyomrod?:)

Kétlem,hogy körülnéztél volna E32 javítás ügyben,és most ez alapján mondassz ítéletet.Egyébként megint nagyon kezdjük a dolgokat összekeverni.Én főleg autójavításról mint mechanikus szerelésről beszéltem és nem komolyabb lakatosmunkákról.Az ilyet senki nem végzi otthon,mert rengeteg dolog és elég mély szakismeret kell hozzá.Olyat viszont láttam,hogy valaki szétszedte az autót(mint amikor bontják,olyat én is csináltam már)az utolsó csavarig.Feltette a kasztnit a trélerre és irány a repair shop.Amikor elkészült a javítás,szinrefújás,stb,akkor megjött egy kész váz.Emberünk pedig szépen visszaszerelt bele mindent.Vagyis összerakta az autót 0ról,mint a gyár.És utána az autó ugyanúgy mint előtte müködött is.És voilá,volt egy kisebb felújításon átesett autója.

 

Előzmény: Sanyi-ka (811)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 828
viszont sokkal olcsobb... javitostift(amit kesobb is tud majd a baratod hasznalni) 1,5-2eFt, polirpaszta meg gondolom, minden rendes haztartasban van otthon
Előzmény: no_holy_shit (827)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 827

WAndrew:

 

tudom hogy fenyezot keresel, de nem meggondolando a hazilagos javitas?

Polirpasztaval lepolirozod a kék festekmaradvanyokat, majd javitostifttel kijavitod, esetleg ha mely benyomodas is van akkor belsoburkolatleszed es utanna egesz jol ki lehet nyomkodni.

Nem olyan mintha telibe lenne fujva de csak ha tiszta a kocsi es fenyben nezegeted akkor feltunő

Előzmény: WAndrew (826)
WAndrew Creative Commons License 2005.01.22 0 0 826

Sziasztok, aki tud ajánlani fényezőt Budapest környékén, aki aránylag olcsón és jól dolgozik (tudom tudom ilyen nem létezik :)))  úgy, hogy viszem a kocsit és hozom a kocsit, tehát nem kell szétszedni előtte, az légyszi küldjön levelet benne címmel és esetleg telszámal. Haverom ezüst roverének ajtaját kéne lefényezni, mert parkolóban összecseszték...

Ugye jól sejtem, hogy az ár még mindig olyan 20-30k között mozog? (bár ezt már párszor kitárgyaltuk:)))

 

Köszi. Üdv.: András

 
croma Creative Commons License 2005.01.22 0 0 825
Motohacker, én ismerek egy szerlöt Dunakeszin, akire nyugodtan rábízhatod az autód. Az ényimét két éve szervizeli, és mindíg feldobva hozom el töle, megújul az autó. Lakatos ügyben én is tapogatózom, de Führerék igéretesnek tünnek.
Előzmény: Törölt nick (793)
doca Creative Commons License 2005.01.22 0 0 824

Igy javitanak az  amcsiknál:

 

Pótlemez és kitt

A tapasztás már leszedve

 

Na ez egyszer olcsó. Utána Te következel. Perzse hogy már sokkalja a paciens a pénzt. Amit elsőre fizetett talán a jó munka felét is forrná.

Volt már régi rendszámtábla feltapasztva, a harisnyáról kint is halottak.

 

Mert itt nincs  +18

 

Ki mennyiért dolgozik? Ők ragaszkodnak a terrmészetbeni jutattásokhoz mint "órabérhez". Ma már egyedül dolgzok. (:-)<-<

no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 823

????

 

ha tenyleg ennyire kodos dolgot irtam volna akkor majd holnap, ujra elolvasom es megprobalom elmondani hogy mit is akartam irni.

 

vagy itt mindenki feketen dolgozik/dolgoztat?

 

ui.: legalabb is nekem ez a problemam egyik nyitja, mert amikor mondja a szerelo az osszeget akkor az nekem sok, es arra gondolok, hogy mennyi adozott forintomat tudnam megsporolni, ha sajat magam csinalnam. De a masik oldalom meg tudom, hogy az amit en kifizetek az nem egyenesen a szerelo zsebebe folyik. (felteve hogy legalabb vmilyen szinten uzi az ipart, ha nem is minden munka utan ad szamlat)

Előzmény: henger fej (822)
henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 822
no_holy_shit !!!

Háát ez meg mi volt. :-)
??????
Előzmény: no_holy_shit (821)
no_holy_shit Creative Commons License 2005.01.22 0 0 821

hmmm.

 

most aztan meg fogom mondani a tuti frankot(?):

 

a baj azzal van hogy nagy a korrupcio... es ennek ellensulyozasara nagyok az adok...

szerencsetlen autojavito/karosszeria lakatos ha sajat maga csinalja(ne adj isten van egy beosztottja,) akkor akkor fizeti az SZTK-t, nyereseg adot, SZJA-t, konyvelot,(stb-t) ha mas nem legalabb minimal ber utan es akkor meg vhogy gazdalkodjon ki annyi nyereseget, hogy ne a beszaradt gittmaradekot vacsorazza, hanem tudjon tescogazdasagos virslit meg kenyeret venni...

 

ez ugye mind rajon a valos ktg-re ami persze nem tetszik a megrendelonek...

 

/osszehasonlitaskent Nemtorszagban 10eEuroig SZJA mentes a beveteled, ami azert 2,5 MFt - es minden dragabb de nem annyival - elelmiszerkosar: 10db tojas 150FT, 1L UHT 125FT, pekaru dragabb :-((, de ha nem csilivili helyen veszed akkor van 15Ft-ert zsomle, aztan minden ami munkaeroigenyes az draga/

henger fej Creative Commons License 2005.01.22 0 0 820
Pár éve, innen (tőlem) is kiment szerencsét próbálni pár ember, aki itt nem tudta megkeresni még a SAJÁT BÉRÉT SEM!!!!

Amerikáról most csak áradoznak, aszongyák, Istenként néznek rájuk, a szakmai tudásuk miatt.
Előzmény: Sanyi-ka (819)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.21 0 0 819
3 barátom dolgozott az USA-ban karosszériásként és ők azt mondták szeretik a Magyar vendégmunkást a jó munkájuk miatt.
Előzmény: henger fej (817)
henger fej Creative Commons License 2005.01.21 0 0 818
Köszi a korrekt választ.
Csak azért kérdeztem rá....., miért is?

Sztem aki akarja, kitalálja.
Előzmény: vw1966 (815)
henger fej Creative Commons License 2005.01.21 0 0 817
Hacker!

Megint Te jössz!

"Az Osztrák azt hajtogatta,hogy magyar technologia jó,kevés kitt. a Német meg azt,hogy Ő is így csinálta volna."
Az amerikai meg azt sem tudja, hogy eszik vagy isszák.
Ha olajat kell cserélni, másik autó után néznek.
Előzmény: Sanyi-ka (816)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.21 0 0 816
azt tudom mert dolgoztam náluk. Az Osztrák azt hajtogatta,hogy magyar technologia jó,kevés kitt. a Német meg azt,hogy Ő is így csinálta volna.
Előzmény: henger fej (813)
vw1966 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 815
hát lakatolást + festést nem én csináltam.... de én bontottam szét villamosságot én csináltam kárpit javitás stb  stb de most se tudok heggeszteni rendesen nemhogy 16évesen
Előzmény: henger fej (812)
henger fej Creative Commons License 2005.01.21 0 0 814
Bocsi!

Rossz a válasz.

Helyesen: Olcsóbb áthozni a gányolt vasat(vasakat), mint szakembert kivinni.
Előzmény: henger fej (813)
henger fej Creative Commons License 2005.01.21 0 0 813
Minek úsznád, vagy repülnéd át az óceánt. :-))
Nem kell olyan távol menni, elég a sógorok munkáját megnézni...
(Ausztria, Németország.... satöbbi.)
Előzmény: Sanyi-ka (811)
henger fej Creative Commons License 2005.01.21 0 0 812
Ebből mi az amit Te csináltál, ill. mit kelett csináltatatnod, és miért?
Ha nem akarsz, persze nem kell válaszolnod.
Előzmény: vw1966 (810)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.01.21 0 0 811
Nézz meg jól egy amerikai javitást! Az nem javitás hanem gányolás.
Előzmény: Törölt nick (802)
vw1966 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 810
ment volna egy alatt is csak a diákmelo nem fizet jol ...és én nem csak ugy összeszegelni akartam
Előzmény: henger fej (809)
henger fej Creative Commons License 2005.01.21 0 0 809
Ennyi.
A pénzt nem is kérdezem.
Előzmény: vw1966 (808)
vw1966 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 808
4év volt
Előzmény: henger fej (798)
henger fej Creative Commons License 2005.01.21 0 0 807
Túl értékelsz!!

Én csak egy egyszerű autójavító vagyok.
Lehet, hogy csak később esik le az a vmi.
Előzmény: Törölt nick (805)
henger fej Creative Commons License 2005.01.21 0 0 806
"A suszter maradjon a kaptafánál"

Sztem is.

Bár, nem csak olyannal találkoztam(ok), aki nem tudná megfizetni, hanem ahogyan Hacker is írta, sokan vannak akik amerikanizálódnak, és azt hiszik, hogy mindent megtudnak oldani. De, felsem fogják annak a jelentőségét (felellőségérzet!!!), amit össze kókányolnak.

Tisztelet a kivételnek!!!!

"Rubik kocka"

Igen. Ehhez is idő kell, még megtanulja az ember hogyan kell kiforgatni...

De itt kocka ide, kocka oda, mégis kockázat nélkül, mások életének a kockáztatása nélkül tehetjük.

Részemről, amihez nem értek, én maradok a kockánál. :-)






Előzmény: doca (799)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.21 0 0 805

Örülök,hogy elégedett  vagy a válaszommal,bár volt ott még mondat/gondolat bőven.

Nincs mit.

 

Előzmény: henger fej (804)
henger fej Creative Commons License 2005.01.21 0 0 804
"nincs itt a kolhozok és a népi kohók ideje:)"

No végre.!!!
Ezt szerettem volna hallani.
Köszi.





Előzmény: Törölt nick (802)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.21 0 0 803

Egy fél roncsot restaurálni,gazdaságtalan,persze..de egy 30éves autót nem is gazdaságossági megfontolásból restaurál valaki.Átlagos húszéves autókra mint pl egy zsiguli,azért nem tudom,mennyire igaz ez,mert néha járok vidéki városokban is,távol a pesti őrülettől.És mit látnak szemeim:meglepően jó állapotú öregecske autókat.Zsigákat,skodákat,wartburgokat is szép számmal.Hogy nem rohadtak szét még? Nem sozzák az utat télen..az lehet.Kicsi a futásteljesítményük,nem araszolnak dugóban,az is lehet.De a kereklámpás zsigák majdnem 30évesek.Ugy néz ki,és nem egy kettő,hanem sok..(pár perces sétával 10et is találok Szegeden pl) mint amit tavaly gyártottak.Ezek az emberek nem akartak új autót?Kifizették azt a kb egymilliót csak a kasztnira?Ennyi pénze lenne pont Szegeden autóra többeknek,amikor ott 70-80e jó keresetnek számít?Vagy ezek is kókányul vannak felújítva,és 3évente viszik vissza kozmetikára,hogy ne essen szét?Valahogy nem stimmel ez.Van ebben a "teljes restaurálás tul drága" szövegben igazság,de valahogy tulzottan sarkított így,hogy egy huszonéves autó vagy szétesik ripropsz,vagy ráköltöm minimum egy új kocsi árát(és attól még marad huszonéves technika persze)

 

Előzmény: Trebitsch (794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!