Keresés

Részletes keresés

3ferret Creative Commons License 2012.06.19 0 0 2367

Köszi! :)

Előzmény: blaze73 (2366)
blaze73 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 2366

25 dekát teszek az ALDI-s keverékből + 30 deka BL80 kenyérliszt.


Elég kevés az élesztő benne gyárilag, és az is hatványozódik a 25 dekában úgyhogy egy 16 gramm friss élesztő simán mehet bele, vagy 1 zacskó szárított olyan amire az van írva 50 deka liszthez kell :)

Előzmény: 3ferret (2365)
3ferret Creative Commons License 2012.06.15 0 0 2365

Szia!

Ha az Aldi-s lisztkeveréket + lisztet használsz, akkor mennyi élesztőt teszel bele? Mert a lisztkeverékben már van, ahhoz csak vizet kell adni, viszont ha csak 25 dkg-ot teszel bele, akkor az abban lévő élesztő kevés lenne az egész kenyérhez..

Én is vettem ilyen keveréket (nagyon rég próbáltam már egyszer, nem jött be, de ez tényleg jó), de nem kevertem liszttel, csak ahogy a zacsira van írva, és úgy is finom lett. Viszont kipróbálnám, ahogy írtad, mert az a kefíres kenyér tényleg isteni.

Szóval pontosan miből mennyit?

Köszi :)))

 

Jövő héten megyek pesto-ért is, sajnos nálunk az Aldi is 35 km, közelebb meg nincs pesto, se a Lidl-ben, se a Penny-ben nem láttam, Tesco-ban még nem kerestem :)

Előzmény: blaze73 (2359)
blaze73 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 2364

egészségedre!   friss élesztővel még jobb, abból olyan 16-17 gramm kell bele :)

Előzmény: Tmanka906 (2361)
Lona.W Creative Commons License 2012.06.13 0 0 2363

Ha még nem találtál rá: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=14616&page=19

Ezeket az oldalakat pásztázd végig, hátha segít a döntésben.

Előzmény: _istvan_ (2362)
_istvan_ Creative Commons License 2012.06.11 0 0 2362

Sziasztok!

 

A Moulinex OW5023 típusú kenyérsütő géppel van valakinek tapasztalata? Tönkre ment az Alaska BM2000-ünk és szeretnénk lecserélni valami jobbra. 

 

köszi!

István

Tmanka906 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 2361

Kedves Blaze73

Megsütöttem a kefires kenyered. Tényleg  nagyon finom. (teljes kiörésű kenyereket nem szeretem, de ez az arány pont jó)  Én most használtam először CBA márkás instant élesztőt. Merem ajánlani. Én  55  Ft-ért (11gr) vettem és  3 kenyérhez elég volt. 

Előzmény: blaze73 (2359)
.ETNA. Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2360

Köszi, naaaaaaagyon jól hangzik!!!! Ez a receptet is beírom a "gyűjteményembe":-)

Előzmény: blaze73 (2359)
blaze73 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2359

én tegnap megint a kefíres kenyeret sütöttem : haza érek a munkából és isteni "pékség" illat volt a házban.  komolyan ki kellett szellőztetni.

 

amit csak ajánlani tudok : az ALDI-ban lehet kapni a teljes kiőrlésű kenyér mixet.  Nagyon jó!  Én 25dkg teszek belőle + 30 dkg BL80 kenyérliszt és isteni :)   Az alapja a kefír + meg van bolondítva még magvakkal és szintén az ALDI-ban kapható piros vagy hagyományos zöld pesto-ból 1 mokkáskanálnyi a folyadékokba még.  

 

a csodájára járnak a kenyérnek, olyan jó.   még olyan is 4 szelettel evett múltkor belőle aki sütőben süti a kenyeret, nem gépben :)

el volt ájulva milyen finom :) 

Előzmény: .ETNA. (2358)
.ETNA. Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2358

Szorítok, hogy sikerüljön, de "vigyázz" a család hajlamos rászokni az otthon sütött kenyérre és aztán jöhet egy nagyobb gép, nagyobb kenyér, gyakoribb kenyérsütés és így tovább és így tovább :-))))

Előzmény: KariV (2357)
KariV Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2357

Huuúúúúúú Ez valami szuper!!!! Nagyon szépen köszönöm, elfogy otthon a kenyér és remélem legnagyobb meglepetésemre finom kenyeret tudok a férjemnek az asztalra rakni!!! :)

Előzmény: .ETNA. (2355)
.ETNA. Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2356

Igen, emlékszem, hogy írtad, nem tudom mi a jelentősége, én nem laca-facázok, csinálom úgy, ahogy a használati írja, abból baj nem lehet. Ráadásul valami miatt (?) azt írja, hogy fontos a bekészítés ... hát legyen a gépemnek "karácsony", csak szépet és finomat süssön, ennek érdekében - ha kell - én akár körbe is csókolom:-))))

Előzmény: blaze73 (2354)
.ETNA. Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2355

Kedves KariV ! Íme még néhány recept, ha édesebb (fahéjas, vagy pl. barackos esetleg tejes stb. ) kenyér recept is érdekel írj és küldök ... de már csak a héten leszek, utána hosszabb pihenő... nem leszek gépközelben.

 

Próbáld ki az olivás-olajbogyós olasz kenyeret:

155 ml víz

280 g liszt (keverve is lehet, ahogy az előbb írtam)

0,5 kiskanál só

1 evőkanál cukor

1,5 evőkanál olivaolaj

1 kiskanál zacskós élesztő

1 kiskanál bazsalikom (szárított, csak úgy ráöntve a liszt tetejére... ha frissen vágott, akkor később, a sípszónál kell betenni)

1 kiskanál oregano (ld. a bazsalikomnál)

1,5 evőkanál paradicsompüré

sípolásnál dobj bele néhány szem összevágott olajbogyót.  A kenyérnek szép, enyhén "narancsos" színe lesz.

 

 

Fűszeres kenyér:

165 ml víz

280 g liszt

0,5 kiskanál só

1 evőkanál cukor

1,5 evőkanál olaj (pl. oliva)

1 kiskanál zacskós élesztő

tárkony-bazsalikom-oregano-petrezselyem - mindegyikből fél-fél kiskanálnyi

 

Tojásos:

1,5 tojást üss egy mércés csészébe, eressz rá vizet úgy, hogy 155 ml-t mutasson.. majd keverd össze és öntsd az üstbe

280 g liszt

1 kiskanál só

1 evőkanál cukor

2 evőkanál olaj

1 kiskanál porélesztő

 

Pizzatészta:

240 ml víz , 460 gr liszt+3 evőkanál teljes kiőrlésű liszt, 2 evőkanál olaj, 1 evőkanál cukor, 2 kiskanál só, 2 kiskanál élesztő

 

TÉSZTA (csak keleszt és dagaszt, nincs sütés!) programon kell sütni, utána kiborítod egy táblára, ebből a mennyiségből kb. 2-3 nagy pizza jön ki, vastagságtól függően. Csökkentsd arányosan a mennyiséget, ha kevesebb is elég. Kinyújtod, a széleit kicsit "felcsipkeded", hogy legyen pereme, tepsibe rakod (én szilikonos sütőpapírt teszek alá), megkened szósszal, mindenfélét ráraksz .. sajtot reszelsz rá, a széleit bekened olajjal, hogy ropogós legyen és mehet kb. 10-15 percre a sütőbe... én általában 200-250 fok között szoktam sütni (villanytűzhelyem van). Ha fokhagymás tejföllel kened meg és reszelsz rá sajtot, majd miután elkészült, óvatosan átkened a felületét (és még sütés előtt a széleit is) fokhagymás olajjal (kb. 1-2 cikk fokhagymát szoktam egy kevés olajba nyomni... a tejfölnél szintén), akkor kész is a LANGALLO... ha teszel rá karikára vágott hagymát és pl. bacon szalonna darabkákat, akkor pedig elkápráztathatod a vendégeket, ez a POMPOS :-))

 

A méretet ne felejtsd el beállítani - ha be kell a gépeden - , mindegyik alapprogin süthető, ill. ha sietni kell és van ilyen progi, akkor gyorsprogamon is lehet.

 

A kiskanál a mércéskanál kisebb végét, az evőkanál a nagyobbat jelöli. Ha nincs a géphez "egyen-kanalad", akkor:

1 kiskanál = egy teáskanál (NEM mokkás!!!), enyhén csapott

1 evőkanál = egy normál evőkanál, enyhén csapottan (nem kell végighúzni rajta az ujjad, de ne is legyen púpos).

 

Bocsi, ha olyasmit is írtam, amit magadtól is tudsz, de inkább leírom a biztonság kedvéért:-) Sok sikert, majd írd meg, milyen lett a kenyér!

 

 

 

Előzmény: .ETNA. (2353)
blaze73 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2354

Én az olajat a folyadékok közé "alulra" teszem, de sztem tök mind1 :) 

Előzmény: .ETNA. (2353)
.ETNA. Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2353

Szia! Kisrendeske lévén, itt vagyok:-)  A vásárlás-mizéria, így akkor szerencsére kilőve, de a jövőre nézve, a biztonság kedvéért leírom: jól záródó tető, magyar nyelvű használati utasítás, esetleg olyan gép, amelyhez alkatrész kapható (pl. sütőtál, keverőlapát stb.), jó ha van saját adagolókanál (müa... két végén különböző méretű "pohárkákkal") és mércés csésze ... kb. ennyi. No és fontos, hogy az új gépet mielőbb próbáld ki, szóval a gépvásárlással egyidőben szerezd is be az első kenyérhez a hozzávalókat, hogy ha gond van, még időben ki tudják cserélni a csere-garancia keretében.

 

A recept: 1 fontos 0,4.... akármennyi kg-os kenyérhez - ez alaprecept... alapprogramon sütve - a saját gépem (Hausmeister HM1300) használatijából:

 

155 ml víz

280 g liszt (ezt kb. 70-30 % arányban lehet keverni: pl. 200 g fehér búzaliszt + 80 g teljeskiőrlésű pl. rozsliszt)

1 kiskanál só

1 evőkanál cukor/méz

1,5 evőkanál olaj/vaj (csak igazi ! vaj, a margarin nem jó, mert vizes, akkor már inkább olaj)

1 kiskanál zacskós élesztő vagy a friss élesztőből .... hát ezt ki kell tapasztalni, szerintem kb. 10-15g-nyi (az 50 gr-os sárga zacsis élesztő csomagolásán van mérce) ... de a friss élesztő mennyiségében nem vagyok biztos. Ezt csak szárazon rámorzsolhatod, esetleg kb. egy ujjnyi cukros tejben felfuttathatod.

 

Az én gépemnél alul van a víz, rá a liszt, amiben kis mélyedéseket kell készíteni (hogy az alján ne jöjjön fel a víz) és ezekbe kell a hozzávalókat tenni, úgy, hogy a só és az élesztő ne legyen túl közel egymáshoz (nem csípik egymás közelségét). Kb. ennyi.

 

 

Előzmény: KariV (2352)
KariV Creative Commons License 2012.06.03 0 0 2352

Köszönöm a válaszokat! Előszedtem Anyukám gépét, bekapcsoltam és meglepetések meglepetésére úgy tűnik működik... Én maradnék a kisebb méretű kenyérnél, ugyanis így több fajtát tudnánk kipróbálni, másrészt speciel nagyon szeretnék vigyázni, hogy ne kattanjunk rá a kenyérevésre...

 

Ahogy visszaolvastam az alábbi hozzászólásokat, nagyon jónak tűnő recepteket találtam - egy bajom van csak: mind hatalmas adag....

 

Valaki megosztana velem olyan 0,5kg körüli (nagyon max) kenyér receptjét? Nagyon hálás lennék érte. :)

blaze73 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 2351

pergess le, lapozz párat és találsz !

Előzmény: MN82 (2350)
MN82 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 2350

Sziasztok!

 

Szeretnék valami csuda klassz kenyér receptet kenyérsütő géphez! Ötlet valakinek? Előre is köszi!

blaze73 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 2349

csatlakozom 3ferret-hez.

 

nálunk a kenyerek 4-6 napig kiválóak, utána is jó, de pirítósnak szoktuk ha marad még :)

 

mindenképpen kétlapátos az ajánlott.    az ár-érték arányban a best buy az ALDI féle gép az SHG BB 1350.   3 év garival adják, Nekem ismerősök között már 4 darab van és mindenki imádja :)

 

Ha kicsit vissza tekersz még láthatod a gépet + azt, hogy csomagsérülten is lehet kapni, csak utána kell érdeklődni a GRX Outlet-nél

De az ALDI 14,990 Forintos ára is igen baráti 3 éves garanciával.

 

Receptek is vannak itt bőven - az én "kefíres" kenyerem gyakorlatilag elronthatatlan mint tudjuk :)

Előzmény: KariV (2346)
3ferret Creative Commons License 2012.06.03 0 0 2348

Bocs,   .ETNA.   - így helyes :)))

Előzmény: 3ferret (2347)
3ferret Creative Commons License 2012.06.03 0 0 2347

Üdv a fórumon! :)

 

Először is, a végével kezdem, vagyis, mire kell odafigyelni vásárláskor? Ha egy pár oldalt visszaolvasol, Etna hozzászólásai között meg fogod találni, ő a "kisrendeske", aki mindenkinek szívesen leírja ugyanazt, akár többször is :)). De az is lehet, hogy ha jön, leírja Neked is, ha nem találod meg.

A lényeg, hogy itt többen is két lapátos gépet használunk, nekem is az van, miután volt már két darab egy lapátos. Ha szerinted fél kiló kenyér nagyon sok, akkor viszont elég az egy lapátos is, de majd rá fogsz jönni, hogy nem így van :). Nálunk például ha boltban veszek kenyeret, tuti "ránk rohad", illetve a kutyák eszik meg, de ha én sütöm, az valahogy állandóan pillanatok alatt elfogy. Abból soha nem szokott maradni, főleg annyi ideig nem, hogy megromoljon, vagy megkeményedjen.  

Egyszer volt olyan, hogy még 4 nap múlva is volt a rozsos kenyérből, mert valahogy nem olyan kaják voltak, amihez kellett volna kenyér, hát az még 4 nap múlva is olyan volt, mint első nap, szóval nem romolnak meg olyan hamar.

Azt mindenképp nézd meg vásárláskor, hogy jól záródik-e a teteje, ebbe én is belefutottam egyszer, ez nagyon fontos. 

A hasonló árkategóriájú gépek általában ugyanazt tudják, majdnem mindegyiknek ugyanolyan a programja, van fehér- ill. teljes kiőrlésű program, tészta, gyors, lekvárfőzős, stb. 

És akkor a másik kérdés: kemény a kenyér. Én nem tudom, milyen gépe volt anyukádnak, nekem az első gépem volt olyan, hogy akármilyen kenyeret sütöttem vele, mindig borzasztó kemény volt a héja. Én ezt annak idején úgy orvosoltam, hogy amikor még meleg volt, rátettem egy nylon zacsit, de úgy, hogy alul tudjon szellőzni, és így bepuhult. Azóta sem tudom, ez miért volt ilyen, a többi gépemnél nem volt ilyen probléma, de már tényleg rég volt. 

Ha nézelődsz itt a fórumon, vannak szuper receptek, amikkel gyakorlatilag el sem lehet rontani a kenyeret, úgyhogy ne félj attól, hogy nem fog sikerülni :). Ha pedig még kellenének receptek, én e-margit és limara oldalát javaslom, ott is szuper kenyereket és kelt tésztákat találsz :).

Egyébként az állaga (pld. a fehér kenyérnek) soha nem lesz olyan, mintha boltban vennéd. Ha a géppel dagasztod, és utána a sütőben sütöd, akkor talán igen, de ha a gép süti, soha nem lesz olyan pld. a héja, mint a boltinak. De mi, akik géppel sütünk, mi szeretjük ezeket a kenyereket, szerintem sokkal finomabbak, mint a bolti. Arról már nem is beszélve, hogy tudjuk, mit eszünk meg.

 

 

Ha van időd, lapozz vissza pár oldalt, fogsz találni hasznos tanácsokat, és sok szerencsét a sütéshez! :)))

Előzmény: KariV (2346)
KariV Creative Commons License 2012.06.02 0 0 2346

Sziasztok!

 

Most találtam ezt a fórumot, így megragadnám az alkalmat, hogy gyorsan kérdezzek Tőletek..... Évekkel ezelőtt Édesanyámnak volt kenyérsütő gépje, akkro rendszeresen sütöttünk vele, finomak voltak. Ami azonban megmaradt bennem, hogy mindig borzasztóan kemény lett és nem állt el sokáig.

 

Most évek után merült fel bennem, hogy vennem kellene egy ilyen gépet, így az egészséges életmód irányába vetett kenyérfogyasztásunkat is sínra tudnám tenni. Azonban ez a félelmem... Tud a kenyérsütőgépben sült kenyér állaga valaha is hasonlítani a boltban kapható kenyerekére? Illetve Nektek meddig áll el? Én külön sütnék magamnak és külön a család másik felének, így 0,5kg elég lassan fogy el. Ha még kemény is lenne, akkro tuti ránk rohad.... Na ez esetben máris nem olyan jó ötlet venni egyet....

 

Mit javasoltok? Van a mai gépekkel alapja ilyen jellegű "aggodalmamnak"? Vagy a mostani gépekkel már nem futhatunk ilyen hibába?

 

Illetve még azt kérdezném, hogy mit javasoltok, mire kell odafigyelni a gépek vásárlásakor? Úgy értem, milyen programot kell tudnia, mekkora űrtartalom - akármi, ami hasznos tipp jöhet. :)

 

Előre is nagyon köszi a válaszokat!!!!!!

CSVili Creative Commons License 2012.06.02 0 0 2345

Bocs az én sütésemnél az volt a baj, hogy a Lidl-s gépnél sok volt a víz. Én a teljesítményben látom a vízmennyiségre a választ, mert nem mindegy,hogy egy gép 1350 W vagy 850 W. Az enyém a kisebb. Ugyanis több ciklusban fűt a gép , s a végén süt, s a nagyobb teljesítménnyel több vizet párologtat. Biztosan több helyes válasz lehet erre.

blaze73 Creative Commons License 2012.06.02 0 0 2344

Nekem az Aldi-s kétlapátos 1350W géphez a 3.2 dl víz(folyadék) a megfelelő.  (pld. 175ml kefír + 150ml víz)

Előzmény: CSVili (2342)
.ETNA. Creative Commons License 2012.06.02 0 0 2343

Lehet, hogy ez a gép teljesítményével van összefüggésben?

 

Nem értek hozzá, de más magyarázatot nem igazán találok, ugyanis a gép, ha azonos ideig végez azonos "tennivalót", ugyanolyan formájú sütőtálban... elvileg egyforma recept alapján kellene, hogy működjön, nem? Esetleg a keverőlapátok formabeli különbsége is jelent valamit? A lényeg, a lényeg, mindenkinek saját magának a saját gépén kell kikísérleteznie (ill. összevetni a használatiban lévő recepttel, ha van olyan) a legjobb kenyeret:-)

Előzmény: CSVili (2342)
CSVili Creative Commons License 2012.06.02 0 0 2342

Megtaláltam a magyarázatát / Limaránál / kevés volt a víz, azért lett olyan kráteres a teteje. A másik géphez pont elég volt. Etna gépéhez elég 3.1 dl víz az 56 dk liszthez, valaki írta erre, hogy neki 3.2 vel lesz jó a kenyér. Tehát van rá magyarázat, gépe válogatja, hogy mennyi víz kell bele.

.ETNA. Creative Commons License 2012.06.02 0 0 2341

Hm ... rejtély, rejtély hátán = gépi kenyérsütés:-)

Előzmény: CSVili (2338)
blaze73 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 2340

Bocsánat. Az én gépem ALDI-s nem Lidl.     SHG BB 1350

 

Előzmény: blaze73 (2339)
blaze73 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 2339

Én Lidl-es gépet használok és sosem ilyen.  valami gond van az összetevőkkel, adagolással.


Folyadékok szigorúan alulra mennek, lisztben el van "rejtve" a só stb ? 

Előzmény: CSVili (2338)
CSVili Creative Commons License 2012.05.30 0 0 2338

Ez a kenyér LIDL s géppel készült. Párhuzamosan sütöttem egyszerre 2 géppel. A másik FIF tipusú .Ugyanolyan összetevőkből, és beállítással. Azt hittem 2 egyforma kenyerem lesz,de még a FIF-el tökéletes domború tetejű lett a kenyér a LIDL-el ilyen kráteres. Van erre magyarázat ? Ilyen különbség van 2 gép között.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!