Keresés

Részletes keresés

-Aramir- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7994

Valami sulis kazettacsomagban volt, csupa oktató programmal együtt, gondolom volt használva rendesen, meg az az igazság, hogy valódi géppel nem volt kipróbálva, azt sem tudom, hogy betölthető-e még. Majd ha lesz időm meg kedvem, akkor bedigizem mindet, ami nincs kint a P4W-ön, aztán linkelem ide őket.
Ezzel tudsz valamit kezdeni esetleg:
http://www48.zippyshare.com/v/eKAsTFAJ/file.html

Előzmény: Gaia (7992)
Sheme Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7993

Köszönöm szépen, h közkinccsé tetted a linket!

 

Volt egy hiba rajta, javítottam.

Előzmény: Lac+ (7988)
Gaia Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7992

Nézem ezt az okta-munka-t... a felvétel amplitúdó, fázismenet szempontból teljesen jó, de néhány impulzus hirtelen hosszabb mint kellene, olyan mint amikor kinyúlt a szalag... ami nem lenne csoda... :( hát azt vszleg kézzel kellene kijavítgatni, elég tökölős munka. A Tape64 sem boldogult vele sajnos.

Előzmény: -Aramir- (7982)
Gaia Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7991

Köszi! Megnézem. A YAPE 0.8-ast nyugodtan ignorálhatod, az nagyon régi verzió, nem baj ha abban nem tölt be. A TAP rutinokon most is javítottam kicsit (de az még nincs kiadva), mert voltak olyan galád olasz kiadók, akik NTSC módban de KERNAL loaderrel vették fel a PAL-os programokat O_o Na ez az amire az MTAP formátum kitalálásakor még senki sem gondolt :)

Előzmény: -Aramir- (7982)
Lac+ Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7990

Összehasonlítva az újságban találhatóval ebben legalább plusz egy LED és kapcsoló is van. Ez főkapcsoló szerepet tölt be?

Előzmény: szalai56 (7989)
szalai56 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7989

Hát ez tőlem van. A főkefénél csináltuk.

Előzmény: -Aramir- (7983)
Lac+ Creative Commons License 2016.10.27 0 1 7988

Megtaláltam a "másológép" leírását a Commodore Egyesületi Újság 1993/4 számában a 25-26. oldalon. A 2. oldalon a "gyártó" is reklámozza magát.

http://pcvilag.muskatli.hu/irodalom/ceu/93/ceu934/ceu934.html

 

Lac+ Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7987

Én is pont erre gondoltam, mármint a nyomógombra. Gyerek koromban csak ilyeneket lehetett kapni, gyakorlatilag minden ipari alkalmazásban ez volt.

Előzmény: -Aramir- (7986)
-Aramir- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7986

Nem csodálom :D Egy ilyennek a burkolatába szerelte be valaki, és ahogy látod eléggé minőségi munkát végzett:
http://shop.villamossagidiszkont.hu/bkv-2mt-nyomo-piros-zold-ip40-tokozott

Rémlik amúgy, ha valamelyik korabeli újságban láttam egy ilyennek a műszaki leírását, de már meg nem mondanám, hogy miben láttam.

Előzmény: Lac+ (7985)
Lac+ Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7985

Ez nem semmi!!! Ilyet még nem láttam.

Előzmény: -Aramir- (7983)
-Aramir- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7984

Az okta.tappal nem vergődök zöldágra, egy bizonyos érzékenységre állítva a wav-prg-t betölthető Yape 0.8 alatt, de akkor meg a másik két emulátorban nem működik :(

-Aramir- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7983

Na, amúgy ez lenne az a duplikátor :D

-Aramir- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7982

Fuu, na most már... :D
Vice 2.4.4 ok
Yape 1.0.9 ok
Yape 0.8 nem ok :D
Eh....
WAV-PRG 4.2.1 a program neve, az érzékenységgel lehet szórakozni konvertáláskor, lehet azzal kéne még szórakoznom, hogy teljesen jó legyen.
Mondjuk próbának itt az okta-munka, egy a sok közül, ami nem sikerült:
http://www44.zippyshare.com/v/mBTffkIj/file.html

Itt meg az okta-multid összehasonlításképen, ebből sikerült a tap fálj, még ha valamiért nem is oké mindegyik emulátorban:
http://www25.zippyshare.com/v/FJVfxWC6/file.html

 

Lac+ Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7981

Csatlakozom Gaiahoz, sajnos nekem is kifagy a végén. Próbáltam magyar abc-vel, ahogy a leírásban szerepel, de nem jobb az eredmény.

Előzmény: Gaia (7979)
Gaia Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7980

Nem akarom magamra vállalni, de a sikertelenekkel tennék egy próbát. 44.1 kHz 8-bit mono teljesen jó. Pár éve a MyChess "eredeti" (Pigmy konverzió!) Novaload-os TAP image-ét éppen a Tape64-gyel tudtam csak megcsinálni WAV-ból. A vicc az hogy C64-es formátumban mentette el, de egyébként ha az emulátor erre fel van készülve, teljesen mindegy, legfeljebb egy TAP unit nem egy slow clock cycle-nek felel meg. És valóban a WAV-PRG az szépen ebből a WAV-ból tudott is multipart-os PRG-ket készíteni - mivel a C16 KERNAL loader-t azért ismerte a NOVALOAD pedig tök ugyanolyan mindkét platformon.

Előzmény: -Aramir- (7976)
Gaia Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7979

Köszi! Lehet én rontok el valamit de nekem ezt sem tölti be (egyébként plus4emu-ban sem)... :( Egyébként mivel konvertálsz TAP-ba WAV-ból? Mert arra emlékeim szerint nemigen létezik jó megoldás, annak ellenére hogy van egy csomó alapvetően C64-ről származó progi (Tape64, InitialTAP, AudioTAP, FinalTAP, Ubercassette stb.)

Előzmény: -Aramir- (7977)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7978

Köszönöm szépen, ezek  jobban olvashatóak, még ha jpegek is.

 

Az első oldalból kiderül, hogy miért nem fogok soha nekikezdeni. Kb. olyan, mint a Sierra-játékok: nem veszel fel valami eldugott vackot a második képernyőn, és két hét múlva szükséged lenne rá, de akkor már késő.

 

"a program - a védelem miatt - megsemmisíti önmagát" - hát az ilyeneken gyerekfejjel is jókat röhögtünk: túl sok Mission Impossible-t néztek a Novotrade-nél. ;)

Előzmény: -Aramir- (7965)
-Aramir- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7977

Yape kompatibilis multid.tap, szerencsére még nem töröltem a wav fájlt :D
http://www93.zippyshare.com/v/h0IJbB4u/file.html

Sajna ezzel a winmtappal még az sem sikerült, ami a wav-prg programmal igen, pl a fenti multid sem ugyanabból a wav fájlból, pedig próbálgattam az állítgatási lehetőségeket, de semmi.

-Aramir- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7976

TAP fájlokat szoktam csinálni a gyári kazettákból, prg fájlok a wav-prg programmal csak a másolt C64-es játékokkal működtek idáig úgy emlékszem, múltkor a +4-es másolt programokat meg kimentettem egy floppyra a betöltés után, aztán XM kábellel sorosporton átvittem pc-re, de lehet a her-turbos cuccokat sikerült a wav-prg-vel is, már nem emlékszem.

Ha elég a wav fájlt, akkor nem vesződök a másolgatással, egyszerűbb bedigizni őket így, aztán feltölteni valahova, ha abból tudsz tap fájlt készíteni, az jó lenne, ha a fejlécet hibátlanul felismeri a wav-prg, akkor gondolom a többi része is jó a wav fájlnak, csak a gyorstöltőt nem ismeri a program, azért nem lesz jó a végeredmény.

44,1khz, 8 bit mono legyen?

Előzmény: Gaia (7974)
Gaia Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7975

Mármint azokat a WAV-okat amiket nem sikerült be-TAP-ozni... :)

Előzmény: Gaia (7974)
Gaia Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7974

Wow, ez szuper! Az eredeti WAV-okat mindenképp jó lenne feltölteni valahova! WAV-PRG sajna nem ismeri a spéci C16 loadereket, a KERNAL-t még talán csak csak meg a NOVALOAD-ot. De egyébként sem garantált hogy custom loaderből lehet PRG-t is gyártani automatikusan. A PRG alapvetően floppy-s formátum, a magnóra byte szinten más formátum van (C2N talán... de nem terjedt el). 

 

Egyébként éppen a hetekben adtam ki a WinMTAP nevű programot, ami egy frontend a command line-os WAV/TAP konverterekhez. Messze nem tökéletes, de legalább van :)

http://plus4world.powweb.com/tools/WinMTAP

Előzmény: -Aramir- (7970)
-Aramir- Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7973

Két-kazettásnak két-kazettás, csak kell hozzá egy C64 táp meg kettő C64-es magnó :D Majd holnap előkeresem, most hirtelen nem találom, valami maszek gyártmány amúgy, talán egy C64-es gép mellé kaptam még ezer éve, már kipróbáltam, működik, csak a másolat minőségét nem volt alkalmam kipróbálni valódi C64-en.

Előzmény: Lac+ (7972)
Lac+ Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7972

Csak még egy kérdés: ezt a kazetta duplikátort hogy kell elképzelni? Anno én próbálkoztam Pioneer két-kazettás deckkel, de sajnos azt nem tudta beolvasni a gép.

Előzmény: -Aramir- (7970)
Lac+ Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7971

Rendben várom(juk) a kazit!!!

Előzmény: -Aramir- (7970)
-Aramir- Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7970

És tényleg, mentségemre legyen mondva, Vice-ben próbáltam, ott betölt rendesen.

A kazikat, amikkel nem vergődtem zöldágra, majd átmásolom egy kazettára a duplikátorommal, aztán letesztelem valódi +4-en, hogy jók lettek-e, és elküldöm annak, aki megtudja csinálni, sajna a wav-prg nem ismer fel minden gyorstöltőt, a fejlécig eljut, onnan semmi.

Előzmény: Lac+ (7969)
Lac+ Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7969

Úgy tűnik, hogy a okta_-_multid.tap mintha hibás lenne. Legalábbis Yape-ba nem tudom rendesen betölteni, a végén furcsaságokat csinál.

Előzmény: -Aramir- (7967)
Lac+ Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7968

Nagyon tuti kis csomagot töltöttél fel!!! Köszönjük! Esetleg a TAP fájlokat is fel tudod tölteni azokhoz a kazettákhoz, aminek csak a borítója van a csomagban? Több olyat is találtam aminek a TAP fájlja nincs meg a Plus4 Word-ön.

 

A szövegszerkesztő bedigizéséhez szívesen felajánlom az "infrastruktúrámat", mert olyan kazettával még nem találkoztam amit a Manosoft Princess-sel vagy az mtap-pal nem tudtam volna digitalizálni. Kár lenne ha elveszne az eredeti anyag az idő múlásával, mert nem tudom meddig fogják még bírni a már most is 30 éves kazetták.

Előzmény: -Aramir- (7967)
-Aramir- Creative Commons License 2016.10.26 0 1 7967

Gondolom neked is küldhetek itt borítókat :)
http://www56.zippyshare.com/v/AqnTXjJw/file.html
Annyi megjegyzésem lenne, hogy ez nem "missing software":
http://plus4world.powweb.com/software/Szovegszerkeszto

Hanem ez az, csak idehaza ilyen egyszerű "Szövegszerkesztő" névvel adták ki:
http://plus4world.powweb.com/software/Wordpro_Plus4
Bedigizni nem sikerült, mert a Wav-Prg program nem ismerte fel a gyorstöltőjét, de a fájlnevet azért megmutatta, wordpro+4 volt, de a borítón is látszik, hogy a készítők megegyeznek.

A borítók közül sok hiányzik az oldalról, vagy jobb minőségben küldöm, esetleg alternatív a borító, mint pl. ennél az almás játéknál is :)

Előzmény: Csabo/LOD (7964)
-Aramir- Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7966

Nekem ilyen a borítója, egy kicsit más, mint a P4W-ön, nem teljesen piros, meg a pecsét is a másik oldalára került a papírnak :D

-Aramir- Creative Commons License 2016.10.26 0 0 7965

Előzmény: tanárnéni kedvence (7962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!