Keresés

Részletes keresés

twp Creative Commons License 2003.09.26 0 0 379
Sziasztok!
...szóhoz sem jutok... hol kezdjem... és mit is akarok...
Eddig azt hittem értek valamit a filmből mármint a MD-ból, de most hogy végigolvasgatom a topikot rájövök, hogy messze vagyok én attól, hogy megértsem ezt az egészet.
13 éves voltam amikor ment a Twin Peaks sorozat, na azóta Lynch és minden ami vele valamit legfőképpen a filmmel kapcsolatos érdekel, mit érdeke, több ezres gyűjteményem van ésatöbbi...ezt már leírtam a TP topikban. Nekem a TP egyértelmű volt, sőt még így is, hogy a mai napig ha megnézem a sorozatot felfedezek új dolgokat, pedig 20x már biztos láttam, ha nem többször.
Végre láttam az Útvesztőbent is múlthéten...a film nagyon jó...de megmondom őszintén minimum 2x megkéne néznem, hogy értsek is belőle valamit. Egyszerűen nem értem...bár Lynchnél megérteni valamit...ehhh...szóval MD számomra jobban érthető volt mint az Útvesztőben, de azért úgylátom lehet még mit nézni rajta...aztán az is lehet, hogy soha nem fogom megérteni...
Valahogy úgy vagyok vele, hogy nézem a filmet és leköti a figyelmem, de tudom, hogy nagyon kell figyelni ha megakarom érteni...aztán folyamatosan arra figyelek ez és az vajon mit jelenthet...persze nem jövök rá....és hiába értem körvonalaiban a filmet, hiányoznak az apróságok és hiányzik az, hogy nem értem mit akar mondani nekem Lynch ezzel a filmmel. Az Útvesztőbenről nem is beszélve...
Szóval lassan fogyasztom Lynch filmeit, de a Twin Peaks számomra a tökéletes...
Azért aki tud segíthet:)
stonedrop Creative Commons License 2003.09.26 0 0 378
Most ez miért mondod? A magyar szinkron a világon a legjobb :) És a magyar szinészek jobbak mint az amerikaiak :)))))
Előzmény: SpinyNorman (377)
SpinyNorman Creative Commons License 2003.09.25 0 0 377
De a vég, mert a színészek rosszul hangsúlyoznak. Feliratok? - mármint a számok alatt? Nincsenek. Mert úgy biztos túl könnyű lenne megérteni a filmet. Mert könnyít, az kétségtelen.
Előzmény: fbiagent (376)
fbiagent Creative Commons License 2003.09.25 0 0 376
felirat a mozibeli eredeti? v új?

extrák milyenek?

a rossz szinkron még nem a vég

Előzmény: SPACEBOY (375)
SPACEBOY Creative Commons License 2003.09.25 0 0 375
Na meg is néztem....
Gyerekek,ISZONYATOS a szinkron!!!
Majdnem sírtam,ilyen rossz magyar szinkront életemben nem hallottam!
SPACEBOY Creative Commons License 2003.09.24 0 0 374
Meghozta a futár a DVD-t!!!
Alig várom,hogy hazaérjek és megnézzem:-))
Sama Creative Commons License 2003.09.05 0 0 372
Sziasztok,

Volt mar, aki a "10 pont" szemszogebol nezte vegig a filmet? Tapasztalatok?

fbiagent Creative Commons License 2003.09.03 0 0 371
"David Lynch a kortárs filmművészet egyik legmarkánsabb figurája"
Így kezdődik az OSRIRIS kiadó ajánlata az új filmes könyvükről:

Rodley,Chris (szerk): David Lynch. Beszélgetések

250 oldal kult garantálva
várható megjelenés: 2003 november eleje

HIP HIP:-)

SpinyNorman Creative Commons License 2003.09.01 0 0 370
Tegnap láttam az Europán a Lost Highway-t. Azaz nem néztem meg, mert azt reméltem, szinkron nélkül adják. Hát nem. Komolyan mondom, szégyen, amit ezzel a filmmel csináltak. A szinkronszínészek annyira bénán hangsúlyoztak, fix, hogy nem látták előtte a filmet. Azért ez nem a Trópusi hőség...
Anu Creative Commons License 2003.08.26 0 0 369
Szerinem is Lynch filmjeinek a lényege a hangulat. A hatás amit elér velük. Én is meg fogom nézni újra a Mulholland Drive-ot, hátha jobban megértem azok alapján amit leírtatok, de nekem úgy is nagyon bejött, hogy nem értettem. Pont azért mert olyan hatást váltott ki belőlem, amit még eddig egy film sem.
Előzmény: SpinyNorman (368)
SpinyNorman Creative Commons License 2003.08.24 0 0 368
Kérdés, mit értünk mondanivaló alatt. Mertz szerintem olyan intenzív hangulata van minden filmjének, hogy maga a hangulat a mondanivaló. A Lost Highway-nek pedig igen direkt mondanivalója van :)
Előzmény: wekmester (367)
wekmester Creative Commons License 2003.08.24 0 0 367
Az egész filmnek nincs igazán megfogható mondanivalója, Lynchnek pontosan ez volt a célja minden filmjével.
Coala Creative Commons License 2003.08.24 0 0 366
Valahol lejjebb már kifejtettem egy fikciót ami ugyanaz mint a tiéd, de az is elbukik megnyugodhatsz. Pláne, ha figyelembe veszed a megoldókulcsot! Bár valahol itt kell közelítened a valósaghoz, de ezen már régen túl vagyunk itt a fórumon. A megnyílvánulásaidat sztem tartsd inkább a főnöködnek, biztosan előléptet érte...

Csak mert amit leírtál pár mondat magyarázatnak, azzal már sztem a topic indulás előtt mindenki tisztában volt :)

Előzmény: sumolight (364)
mtoma73 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 365
Hát én valamikor megnézem újra a te értelmezésed szerint próbálom majd figyelni.
Előzmény: sumolight (364)
sumolight Creative Commons License 2003.08.22 0 0 364
Már hogyne lenne az ha az egész egyetlen emberi lény agyában zajló folyamatokról szól:lefekvéstől másnap napközbeni öngyilkosságáig.Vagy a visszaemlékezéseket időutazásként kezeled?Nagyon konkrétan kiderül mettől-meddig álmadik a kiscsaj,és az is elég világos hogy felébredése után mikor éber,mikor emlékezik vissza és mikor halucinál,hogy hogyan cipeli át álombeli démonjait a valóságba.Ha a film első kéthermadában lezajló álomjeleneteket veszed valóságnak természetesen jól megkavarnak a valós emlékek ébredés utánról.A sztori rendkívül egyszerü.A módszer ahogyan tálalva van az zseniális.Ha továbbra sem világos valami belemehetünk a részletekbe,de pont ezt szeretném elkerülni.
Krisztián
Előzmény: pg_breki (362)
mtoma73 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 363
de amit leirt történet az lineáris, csak a filmben nem lehet elhelyezni (lineárisan főleg nem). :-))
Előzmény: pg_breki (362)
pg_breki Creative Commons License 2003.08.21 0 0 362
a filmet sok féleképpen lehet értelmezni, de hogy linerális lenne az az igazi faszság (a te szavaddal élve) már megbocsáss.
Előzmény: sumolight (356)
Anu Creative Commons License 2003.08.21 0 0 361
Én most nemrég láttam csak a filmet, és óriási hatással volt rám. A vége után egy órával is még úgy vert a szívem, hogy majd kiugrott. Baromira féltem utána. Meg nem tudnám mondani az okát.
Ugyan elég nehezen raktam össze, miről is szól a film, de azért tetszett. Bár az elejét még most sem igazán értem. A második fele tiszta, de az első... Ugyanezek a kérdések merültek fel bennem is, olvasva a rövid leírást.
Előzmény: mtoma73 (359)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.08.21 0 0 360
Előzmény: pg_breki (355)
mtoma73 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 359
kösz.igy már ok.
A film második felére igaz is lehet, hogy beleszeret a szinésznőbe és ki akarja nyiratni, mert az a rendezőhöz menne hozzá feleségül, de akkor mikor álmodik, és mikor jön rá, hogy mit tett?
A film első felével mi a helyzet?
A sztoriddal nincs gond, de a filmben szerintem nem lehet elhelyezni mindent, amit irtál.
Bár én már elég régen láttam a filmet, igy lehet, hogy tévedek valamiben.
Előzmény: sumolight (358)
sumolight Creative Commons License 2003.08.21 0 0 358

A szöszke csaj megnyer egy vidéki táncversenyt,felkerül holivúdba beleszeret egy szinésznőbe,mikor az hozzámenne egy rendezőhöz és szakítani akar vele ,egy bérgyilkossal kinyiratja.Lefekszik aludni,álmában lassan tudatára ébred,hogy mit tett,reggel amikor felébred és meglátja a kulcsot szép lassan beleőrül és kinyírja magát.Röviden ennyi.A részletekhez meg lusta vagyok.
mtoma73 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 357
gratulálok. orulok, hogy epen és egeszsegesen megusztad a vegigolvasast. De az ertelmes hozzaszolasod helyett beirhattad volna akar a tortenetet a te ertelmezesedben. Mert igy eleg hiteltelen a hozzaszolasod. A faszsagokat pedig tetelesen is megemlithetted volna az altalanos kinyilatkoztatas helyett. Nem engedte a rencer, hogy ISTEN vagy TOKELETES legyen a nicked? :-)
Előzmény: sumolight (356)
sumolight Creative Commons License 2003.08.20 0 0 356
Ez egy teljesen világos,lineáris vonalvetésű film ,akit a bemutató után ennyi idővel még mindig érdekel a története,az bátran forduljon hozzám ímélben, egy-két nap és válaszolok a kérdéseire(ha egyáltalán értelmezhetőek).Utólag, de nem feltétlenül figyeleztetés nélkül a hozzászóláshoz hozzátartozó tény,hogy a topicot képtelen voltam végigolvasni a rengeteg faszság miatt.Ennyi.
pg_breki Creative Commons License 2003.08.20 0 0 355
Szeptember 23!!!!!!!!!
bundee Creative Commons License 2003.07.29 0 0 354
Attol hogy nehez a keresztrejtvenyt igy megfejteni, meg keresheted a megoldast.

Ettol nemhiszem hogy sznob lenne ez a film.

bundee

Előzmény: cska (353)
cska Creative Commons License 2003.07.29 0 0 353
megdolgoztatta az agyat. :)

Csak mintha két keresztrejtvénynek összecseréled a meghatározásait és így próbálod kitölteni...

Előzmény: bundee (352)
bundee Creative Commons License 2003.07.29 0 0 352
Szerintem jo volt - meg ha a kovetkeztes az is, hogy egy nagy osszefuggestelen szopatas, akkor is megdolgoztatta az agyat. :)

bundee

Előzmény: cska (351)
cska Creative Commons License 2003.07.29 0 0 351
Rövid leszek:

Ez a film egy sznob szar.

bundee Creative Commons License 2003.07.28 0 0 350
Valaki meg tudna mondani, hogy mikor hitman a fekete konyvert megy, es a hulla mar az asztalon van, miert olyan erdekes a haja? Az agyvelotol megkemenyedett, vagy mi? Ezt komolyan kerdezem, mert ez volt szamomra az egyik legerthetetlenebb kep :)))))))))))))))))

bundee

Vajk Creative Commons License 2003.07.28 0 0 349
Ez a Krúdy féle Álmoskönyv?
ÉS azt szerinted olvasta Lynch?
:)
Előzmény: pg_breki (346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!