Keresés

Részletes keresés

udvari Creative Commons License 2000.09.21 0 0 186
Kedves Almaeper !

1.Te hoztad fel :( én csak megmutattam hogy ott van :)

2.lásd dokument pontosan azt állítja ,hogy

---
Ezért Jézus Krisztus üdvözítoi közvetítésének egyedüliségére és egyetemességére tekintettel szilárdan hisszük, mint katolikus hitigazságot, a Krisztus által alapított Egyház egyetlenségét. A híveknek továbbra is meg kell vallaniuk, hogy történelmi folytonosság van a Krisztus által alapított Egyház és a katolikus Egyház között. Krisztusnak ez az egyetlen Egyháza a „Péter utóda meg a vele közösségben élo Püspökök által kormányzott Egyházban áll fenn” (Lumen Gentium 8). Ami a megszentelodés és az igazság számos elemét illeti, „melyek az Egyház szervezetén kívül találhatók” (uo.), tehát azokban az egyházakban és egyházi közösségekben, amelyek nincsenek teljes közösségben a Katolikus Egyházzal, ki kell jelenteni, hogy „hatékonyságuk a kegyelemnek és igazságnak abból a teljességébol ered, amely a katolikus egyházra van bízva” (Unitatis Redintegratio 3).
Azokat az Egyházakat, amelyek nem fogadják el a Róma Püspöke primátusáról szóló katolikus tanítást, a Katolikus Egyházhoz olyan szoros szálak fuzik, mint az apostoli utódlás és az érvényes Eukarisztia. Kövekezésképpen Krisztus Egyháza jelen van és cselekszik ezekben a részegyházakban annak ellenére, hogy nincsenek teljes közösségben a Katolikus Egyházzal. Viszont, azok az egyházi Közösségek, amelyek nem orizték meg az érvényes püspökséget és az Eukarisztia hittitkának hiteles és teljes lényegét, nem tekinthetok sajátos értelemben vett Egyházaknak,
--------

Persze r.katolikust értenek alatta t.i római primátust hablatyolnak :)

3.nem csempészek be semmit csak megmutatom ,hogy a pápa bálványimádó (persze ezt ti és ő nem veszi észre)

ja és imádja máriát t.i az van a palástjára írva

MINDENESTŐL TIED VAGYOK MÁRIA !!!!!!!!!!!

nem én mondom hogy ez ördögi hanem az Isten Igéje !!! tehát az Igét primitívezed le amúgy ez is ördögi !!!! mármint megvetni az Igét !

4.haha (hogy ne legyen hehe) nem nem ti nem emberi tanítókat választottok NEKTEK MEG MONDJÁK MIT KELL TENNI !!!!

Ja és ha nem akkor meg kiátkoznak

Szia

Előzmény: almaeper (185)
almaeper Creative Commons License 2000.09.21 0 0 185
Kedves Udvari,

1, nem a Szentháromságról vitatkozunk, de azért azt állítani, hogy a Szentháromság mibenléte pl. a Szentlélek származása triviálisan benne van kapásból a Bibliában, azért meglepő. Általad is tekintélynek ismert jónéhány őskeresztény ennek a megvitatásban és tisztázásában élte le az életét. Kár, hogy nem volt ott egy ilyen tisztánlátó, mint te :-)

2, olvasd tovább Kövekezésképpen Krisztus Egyháza jelen van és cselekszik ezekben a
részegyházakban annak ellenére, hogy nincsenek teljes közösségben a Katolikus Egyházzal.
és a dokumentumban nincs benne az olyan felhanggal, amit állítasz és ahogyan állítod.

3, becsempészed a Mária topicot; a pápa élőnek tartja Máriát, aki Jézussal él a mennyben, és, mint a Megváltó anyjának, számít imájára. Ugyancsak becsempészed a Faragott kép topicot, mert nem a bálványt imádja itt a pápa. Az meg gusztus dolga, hogy a golyót a korona ékszereként odaadta. Szerintem nagyon szép gesztus egy olyan embertől, aki szereti (és nem imádja) Jézus anyját. Ez neked lehet, hogy nem tetszik, de ezért leördögimádózni primitívség.

4, nem választok a füleimnek kedves tanítókat akik nem az Igét szólják, nem is ezt jegyeztem meg, és valóban ne is tedd ezt, én se teszem, de azért a stílus maga az ember, és a gusztustalan hozászólásaid és heherészéseidet ne igazold ezzel.

Almaeper

PS: formai megjegyzésem, minek használsz annyi soremelést, feleslegesen hosszúak a hozzászólásaid?

belll Creative Commons License 2000.09.21 0 0 184
Hali Wunde!
Ezt aztán jól meg magyar fogalmaztad.:))
Na jó! Nekifuthatsz mégegyszer.:))
üdv
belll
Előzmény: wunde (175)
udvari Creative Commons License 2000.09.21 0 0 183
Hát nem kéne meghasonlani t.i akkor összeomlasz :)

Előzmény: kanka (182)
kanka Creative Commons License 2000.09.21 0 0 182
Na, az lenne a meghasonulas :-)
Előzmény: udvari (181)
udvari Creative Commons License 2000.09.21 0 0 181
Dehogy ijeszgetlek ez van :))

Szia

Előzmény: kanka (180)
kanka Creative Commons License 2000.09.21 0 0 180
jaj! ne ijesztgess! :-)
Előzmény: udvari (179)
udvari Creative Commons License 2000.09.21 0 0 179
Dicsőség érte az Úrnak !

De nem kéne bókolni nekem az Úré minden dicsőség :)

Szia

ui:azokból lesz az egyik legjobb hívők szerintem :) mármint az ateistákból !!!!

Előzmény: Brumimackó (178)
Brumimackó Creative Commons License 2000.09.21 0 0 178
Lehet, hogy csúnya, de a te szád meg egy cső, nagy teljesítményű igeszivattyúval.

Úgy bizony, istentagadó.

Előzmény: udvari (177)
udvari Creative Commons License 2000.09.21 0 0 177
Hi Bmaci !

Az ateista az jó az sokkal jobb mint pl hamis vallásban sennyvedni :)

Persze a szád egy kicsit csúnya de ez van :)

Szia

ui:amúgy az ateista az isten-tagadót jelent te az vagy ?

Előzmény: Brumimackó (170)
belll Creative Commons License 2000.09.21 0 0 176
Kedves Fuly!
Ebben nem feltétlenül rád gondoltam, bár szerintem neked is tudna egy-két mellbevágó dologgal szolgálni a barátom.
Megújulási törekvéseitek részére sok sikert kívánok, de őszintén nem tudok hinni benne. Az új bort nem lehet a régi tömlőbe tölteni anélkül, hogy az szét ne szakadna. A történelmi egyházak közül még egy sem tudott megújulni, csak szakadni. Szerintem a rk. egyház is még egy nagy szakadás előtt áll, de ez itt tényleg nagyon off.
Tegnap este emil ment.
üdv
belll
Előzmény: Fuly (159)
wunde Creative Commons License 2000.09.21 0 0 175
Hallo Spendi,
Köszi a feleletet, külömbözöek vagyunk mint az ujlenyomatunk velük, nekem ha valaki HGY-és, akkor problémám van..
A kisebbségi érzetük miatt a termométere – 10 fokot lemegy, de felugrik nala + 10 fokot a kompenzalasnal. Ez nala az egyensuly!
Hali/wunde
Előzmény: SpendeR (161)
haliho Creative Commons License 2000.09.21 0 0 174
Kedves Kanka!

Magam is tudom, hogy lehet a katolikus egyház kifejezést a Római Katolikus Egyház értelemben is használni (:-))), azért bátorkodtam ezt a "Krisztus Teste" értelmezést adni a dolognak, mert pl. a Szentírás is ezt az értelmezést használja. Ez pedig a római katolikus testvéreink elött is tekintély.
Tulajdonképpen kiváncsian várom római katolikus testvéreim válaszát.

haliho, a katolikus egyház protetáns tagja :-)))

udvari Creative Commons License 2000.09.21 0 0 173
Kedves Almaeper !

1.Ezzel kezdődik az Ige

genezis 1:1-3
1 ¶ Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.
2 A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység Színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.
3 ¶ És monda Isten: Legyen Világosság: és lôn Világosság.

Azaz az Ige Az Isten és a Szellem

aztán

"... Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében," (Máté 28, 18-19.)

no meg

"Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy. És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön, a Lélek, a víz és a vér; és ez a három is egy." (János 5, 7-8.)

Nekem ennyi elég és Neked ????

2.A héten a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa szintén kritikával illette a Vatikán szeptember 5-én nyilvánosságra hozott, Dominus Iesus című, óriási nemzetközi vitát kiváltó nyilatkozatát, melynek alapgondolata szerint semmilyen vallás sem tekinthető egyenértékűnek a katolikus egyházzal. A magyarországi református, evangélikus, baptista és metodista egyház, a Magyar Ortodox Egyház, a magyar-országi román és a bolgár ortodox egyház, valamint a Budai Szerb Ortodox Egyházmegye képviselőiből álló testület sajnálatosnak tartotta a nyilatkozat számos gondolatát, mint például, hogy „Krisztusnak csupán egyetlen egyháza létezhet, s ez a katolikus egyházban áll fenn, melyet Péter utódja, illetve a vele közösségben levő püspökök kormányoznak”.

No ez már elég hivatalos sőt eddig ez a leghivatalosabb reagálás ahol idézve van az állítás ("" jelek között található és bold :))

3.ezek tények de mivel testben jársz tessék :)

size="2">

II. János Pál az El Cobrei szoborral. ;


ennyit a koronázásról de nem csak ezt koronázta hanem


ezt is és vitt neki (a bálványnak) ajándékot egy golyot amit a merénylete után kioperáltak ami ezentúl a bálvány koronáját díszíti.

ezek a tények :(

4.nem választok a füleimnek kedves tanítókat akik nem az Igét szólják .Amúgy hány ilyen ún földbedöngölés jutott el a szívedig azaz hányon gondolkoztál el ahelyett hogy rögtön a támadást néznéd ?????? és sipitoznál ?????

Udvari

ui:tessék a tények jó lenne ha nem vádaskodnál ezekre hanem szembenéznél az igazsággal !

Előzmény: almaeper (168)
kanka Creative Commons License 2000.09.21 0 0 172
Kedves haliho!

"Az Egyház egyetlen és egységes Jézus Krisztus üdvözíto jelenléte és muve ténylegesen folytatódik az Egyházban és az Egyházon, az O Testén keresztül. És miként a fej és egy élo test tagjai elválaszthatatlanok egymástól, mégis különbözoek, úgy Krisztus és az Egyház sem keverhetok össze vagy választhatók el egymástól.
Na, ezzel semmi bajom. Ezt az egyetlen és egységes Egyházat tartom én katolikusnak, azaz egyetemesnek (mind térben mind idöben!), aminek meggyözodésem szerint Satya éppúgy tagja, mint pl. én, azon egyszerü oknál fogva, hogy mindketten Jézus Krisztushoz, a fejhez kapcsolódó részek vagyunk. "
Az az igazsag, hogy satyanal tapogatoztam anno ennel a resznel, es nekem azt irta:
A „megváltás koncepciója” az Egyházon alapul, hiszen Jézus egy Egyházat alapított. Éppen arról szól a dokumentum, hogy ez az Egyház legteljesebben a Római egyházban van meg.

Tehat az egyhaz nem a Test, ahogy te nevezed, hanem mint Romai Katolikus Egyhaz szerepel. (satya szerint)

Nem lehet csak ugy leforditgatni a katolikus szot, mert habar akkor helyes lesz a mondat (beveszi a gyomrunk), de ertelmezeseben teljesen mast jelent.
Ha akartak volna, akkor ugy is irtak volna, hogy egyertelmu legyen a dolog.

Amugy semmi baj :-)

Udv
kanka

Előzmény: haliho (171)
haliho Creative Commons License 2000.09.21 0 0 171
Sziasztok!

Ha megengeditek én azt javasolnám, hogy legalább részben kanyarodjunk vissza az eredeti - a topikindítást kiváltó - katolikus irathoz, én azt gondolom, hogy az ifjusági szervezetek pénzbeni támogatásának társadalmi megoldása kicsit távol van már töle.

Nekem - protestánsként - meglepöen kevés bajom van az irattal. Ha Róma püspökét kihagyjuk a dologból, és lefordítjuk a katolikus szót is (ami egyetemest, az egész világra kiterjedöt jelent), akkor tulajdonképpen talán szinte semmi.

Satya régi (84. sz.) hozzászólásából ideemelve a nyilatkozat egyik részét:

IV. Az Egyház egyetlen és egységes
Jézus Krisztus üdvözíto jelenléte és muve ténylegesen folytatódik az Egyházban és az Egyházon, az O Testén keresztül. És miként a fej és egy élo test tagjai elválaszthatatlanok egymástól, mégis különbözoek, úgy Krisztus és az Egyház sem keverhetok össze vagy választhatók el egymástól.
Ezért Jézus Krisztus üdvözítoi közvetítésének egyedüliségére és egyetemességére tekintettel szilárdan hisszük, mint katolikus hitigazságot, a Krisztus által alapított Egyház egyetlenségét. A híveknek továbbra is meg kell vallaniuk, hogy történelmi folytonosság van a Krisztus által alapított Egyház és a katolikus Egyház között. Krisztusnak ez az egyetlen Egyháza a „Péter utóda meg a vele közösségben élo Püspökök által kormányzott Egyházban áll fenn” (Lumen Gentium 8). Ami a megszentelodés és az igazság számos elemét illeti, „melyek az Egyház szervezetén kívül találhatók” (uo.), tehát azokban az egyházakban és egyházi közösségekben, amelyek nincsenek teljes közösségben a Katolikus Egyházzal, ki kell jelenteni, hogy „hatékonyságuk a kegyelemnek és igazságnak abból a teljességébol ered, amely a katolikus egyházra van bízva” (Unitatis Redintegratio 3).
Azokat az Egyházakat, amelyek nem fogadják el a Róma Püspöke primátusáról szóló katolikus tanítást, a Katolikus Egyházhoz olyan szoros szálak fuzik, mint az apostoli utódlás és az érvényes Eukarisztia. Kövekezésképpen Krisztus Egyháza jelen van és cselekszik ezekben a részegyházakban annak ellenére, hogy nincsenek teljes közösségben a Katolikus Egyházzal. Viszont, azok az egyházi Közösségek, amelyek nem orizték meg az érvényes püspökséget és az Eukarisztia hittitkának hiteles és teljes lényegét, nem tekinthetok sajátos értelemben vett Egyházaknak, ugyanakkor az ezekben a Közösségekben megkereszteltek is bizonyos - jóllehet nem tökéletes - közösségben vannak a Katolikus Egyházzal. „Ennélfogva, ezek a különvált Egyházak és Közösségek, ámbár hitünk szerint fogyatkozásban szenvednek, az üdvösség misztériumát illetoen nincsenek megfosztva jelentésüktol és értéküktol” (Unitatis Redintegratio 3).

Vegyük az elsö bekezdést:
Az Egyház egyetlen és egységes Jézus Krisztus üdvözíto jelenléte és muve ténylegesen folytatódik az Egyházban és az Egyházon, az O Testén keresztül. És miként a fej és egy élo test tagjai elválaszthatatlanok egymástól, mégis különbözoek, úgy Krisztus és az Egyház sem keverhetok össze vagy választhatók el egymástól.
Na, ezzel semmi bajom. Ezt az egyetlen és egységes Egyházat tartom én katolikusnak, azaz egyetemesnek (mind térben mind idöben!), aminek meggyözodésem szerint Satya éppúgy tagja, mint pl. én, azon egyszerü oknál fogva, hogy mindketten Jézus Krisztushoz, a fejhez kapcsolódó részek vagyunk.

Vegyük a második bekezdés elsö két mondatát:
Ezért Jézus Krisztus üdvözítoi közvetítésének egyedüliségére és egyetemességére tekintettel szilárdan hisszük, mint katolikus hitigazságot, a Krisztus által alapított Egyház egyetlenségét. A híveknek továbbra is meg kell vallaniuk, hogy történelmi folytonosság van a Krisztus által alapított Egyház és a katolikus Egyház között. Krisztusnak ez az egyetlen Egyháza a „Péter utóda meg a vele közösségben élo Püspökök által kormányzott Egyházban áll fenn” (Lumen Gentium 8).
Ezzel kapcsolatban - mint említettem - csak annyi praktikus javaslatom van, hogy a katolikust is mindenütt fordítsuk le magyarra, és akkor minden szépen megáll:
Ezért Jézus Krisztus üdvözítoi közvetítésének egyedüliségére és egyetemességére tekintettel szilárdan hisszük, mint egyetemesegyetemes Egyház között. Krisztusnak ez az egyetlen Egyháza a „Péter utóda meg a vele közösségben élo Püspökök által kormányzott Egyházban áll fenn” (Lumen Gentium 8).
Örömmel jelentem római katolikus testvéreimnek, hogy az én protestáns felekezetem püspökei is a történelmi folytonosság talaján állnak, az apostolok és ezen belül természetesen Péter (valamint Pál, János, Jakab, stb.) utódai, akár csak magam is, aki nem vagyok püspök. Talán csak a Lumen Gentium hivatkozást hagynám el :-)))
A következö mondatok:
Ami a megszentelodés és az igazság számos elemét illeti, „melyek az Egyház szervezetén kívül találhatók” (uo.), tehát azokban az egyházakban és egyházi közösségekben, amelyek nincsenek teljes közösségben a Katolikus Egyházzal, ki kell jelenteni, hogy „hatékonyságuk a kegyelemnek és igazságnak abból a teljességébol ered, amely a katolikus egyházra van bízva” (Unitatis Redintegratio 3).
Itt van némi vitám azon felül, hogy a katolikus szónak ismét a fordítását javasolnám, hogy elkerüljük a félreértéseket:-))) Az ellenvéleményem itt abból áll, hogy a hatékonyság azon közösségek esetén, akik nincsenek teljes közösségben a Krisztus vezette Egyetemes Egyházzal, szvsz a Szentlélek munkáján és az Isten Kegyelmének erején nyugszik. (Az Unitatis Redintegratio hivatkozást én elhagynám, de hát nem az én nyilatkozatom...)

Vegyük a harmadik bekezdés elsö mondatát:
Azokat az Egyházakat, amelyek nem fogadják el a Róma Püspöke primátusáról szóló katolikus tanítást, a Katolikus Egyházhoz olyan szoros szálak fuzik, mint az apostoli utódlás és az érvényes Eukarisztia.
Ezt 1. nem értem, mert szvsz a mondat elsö feléböl nem következik a második fele. 2. A Róma Püspöke primátusa azért megérne egy misét, ha a Török Birodalom Sziciliában alakul ki, akkor most szinte biztos, hogy itt a Bizánci Pátriárkát olvasnánk, nemigen tudom mire alapozzák, hogy egyáltalán Péter volt az elsö pápa, hogy Róma Püspöke bármi okból primátust kéne élvezzen, stb., stb. (leszámítva a római katolikus egyházi hagyományt, amit azért komoly politikai, hatalmi igények alapoztak meg).
Vegyük a következö mondatot:
Kövekezésképpen Krisztus Egyháza jelen van és cselekszik ezekben a részegyházakban annak ellenére, hogy nincsenek teljes közösségben a Katolikus Egyházzal.
Ezzel sincs semmi bajom, ha a katolikus szót lefordítjuk magyarra.
Viszont, azok az egyházi Közösségek, amelyek nem orizték meg az érvényes püspökséget és az Eukarisztia hittitkának hiteles és teljes lényegét, nem tekinthetok sajátos értelemben vett Egyházaknak, ugyanakkor az ezekben a Közösségekben megkereszteltek is bizonyos - jóllehet nem tökéletes - közösségben vannak a Katolikus Egyházzal.
No, itt egy sor vitatható és vitatott hittétel van, Satya is utalt rá, hogy pl. szerinte a skandináv lutheránus püspökök megfelelnek Rómának, arra nem utalt, hogy a magyar lutheránus vagy kálvinista püspökök igen-e, de valószínüleg talán nem. Én az ilyen relációkban jónak tartom a matematikából ismert ha a=b és b=c, akkor a=c típusú tulajdonságokat, tehát nekem kicsit gyanús, hogy a skandináv püspökök pedigréje jó, a skandináv püspöknek jó magyar atyjafia, de a pápának ez utóbbi már nem. No ez szvsz. legyen a római katolikusok baja.
„Ennélfogva, ezek a különvált Egyházak és Közösségek, ámbár hitünk szerint fogyatkozásban szenvednek, az üdvösség misztériumát illetoen nincsenek megfosztva jelentésüktol és értéküktol” (Unitatis Redintegratio 3).
Ez rendben is van szvsz. Szerintem, szerintünk a Római Katolikus Egyház számos szempontból tévedésben van, tévelygésben van, fogyatkozásban van, erröl pl. a Máriás topikban, vagy a katolikus miséröl szóló topikban több ponton, többen kifejtettük a véleményünket. Szerintük pedig a protestáns egyházak vannak fogyatkozásban, ez így szép és szimmetrikus, miért ne lehetne nekik ez a véleményük?
Itt lehet vitatkozni, hogy ki vált külön az apostoli hagyománytól, a történelemben mindannyiunk közös hite szerint folytonos egyetlen Egyháztól Luther és Kálvin atyánkfiai-é, meg a késöbbiek, akik véresen komolyan igyekeztek venni Krisztus tanítását, vagy azok a reneszánsz pápák, akik pénzért árulták a bünbocsánatot, kurválkodtak, alkalmasint meggyilkoltatták ellenfeleiket, de ha úgy értelmezzük, hogy a Római Katolikus Egyháztól különvált egyházak és közösségek, akkor részemröl OK.

Szvsz a lényeges kérdés az, és erre várom a válaszod kedves Satya, illetve a többi katolikus atyafi válaszát: a Római Püspök primátusát, az összes általa kimondott dogmát elfogadni nem hajlandó, azt alkalmasint elitélö, de Jézus Krisztust személyes Megváltójának, Isten Fiának hívö és valló keresztenyek/keresztyének nektek testvéreitek-e vagy eretnekek, akik a nélkül, hogy ezeket elfogadnák elkárhoznak??? Kiváncsi vagyok a Római Katolikus Egyház hivatalos és a ti magánvéleményetekre egyaránt. Az, hogy szerintetek a protestánsok, ortodoxok tévelyegnek ebben-abban az számomra természetes, ha nem ezt hinnétek, akkor nem hinnétek a saját hittételeitekben.
Tudtommal az elsö hitvallás ennyi volt: Jézus Krisztus Isten Fia Megváltó. Én úgy hiszem, hogy aki ezt hiszi és vallja, az ugyan sok mindenben tévelyeghet (pl. tévedhetetlennek hiheti magát, meggyözödésem szerint szentírási tanításokkal ellentétben álló dogmákat mondhat ki, stb.), de nekem Jézus Krisztusban testvérem, és ugyanannak az egyetlen katolikus= térben és idöben egyetemes egyháznak vagyunk a tagjai.

haliho, a katolikus (=egész világra kiterjedö, egyetemes) egyház protestáns tagja

Előzmény: satya (86)
Brumimackó Creative Commons License 2000.09.21 0 0 170
Szvsz nincs a fórumon senki, aki a "szólásaidban" a megmenteni akaró szándékot tapasztalná és ne a földbedöngölést.

Hát ez bizony így lehet. Elég kellemetlen, hogy az ember tisztességes ateistaként egy platformra kerül az efféle zombikkal. Tisztelet az üzemképes agyú hiteseknek.

Előzmény: almaeper (168)
Brumimackó Creative Commons License 2000.09.21 0 0 169
Bocs, helyesen: a nem a hívőknek adott
Előzmény: Brumimackó (167)
almaeper Creative Commons License 2000.09.21 0 0 168
Kedves Udvari,

1, A Bibliában szószerint az sincs benne, hogy Isten Szentháromság, hanem ez is a kinyilatkoztatás értelmezése, amit te is elfogadsz, ezért válaszod mellébeszélés.

2, értelmezték a megnyilatkozást, vagyis amit beszúrtál az nem a nyilatkozat, az rk. tanítás félreértelmezését pedig te is műveled.

3, koronázza a bálványszobrokat sőt ajándékot is visz neki ime egy illusztráció a 2. ponthoz.

4, Szvsz nincs a fórumon senki, aki a "szólásaidban" a megmenteni akaró szándékot tapasztalná és ne a földbedöngölést.

Almaeper

Brumimackó Creative Commons License 2000.09.21 0 0 167
Te mióta vagy ilyen kis egyszerűcske?
Ajánlom figyelmedbe a francia rendszert. Ha pedig az a válaszod, hogy ott frank van és nem forint, akkor jónapot, tűnjön el a te országod.

Még egyszer: hol is van az az Ateista Egyház, amely bekebelezi a nemhívőknek adott dellát? (Hogy segítsek: aki nem ajánlott fel semelyik jelmezbálnak 1%-ot, annak a részét az árvízkárosultaknak utalták.)

És ha nincs ilyen, akkor mit akartál az úttörőkkel?

Előzmény: Fuly (160)
udvari Creative Commons License 2000.09.21 0 0 166
Kedves Almaeper !

1.Az én hittételeim a Bibliában találhatóak én azokat vallom meg és nem emberek beszédeit !

2.Az megy be a mennybe aki katolikus ezt pontosan Ti mondjátok én csak nevén neveztem a gyereket mert a hívő beszéde legyen úgy-úgy és ne csőrjön-csavarjon azaz

Szeptember 5-e óta azonban a Vatikán internetes honlapján ott a friss hivatalos megnyilatkozás, a Ratzinger vezette Hittani Kongregáció Úr Jézus
kezdetű dokumentuma, amely ­ egyebek mellett ­ azt állítja: azok az egyházi közösségek, amelyek püspöki leszármazási vonalukat nem tudják a
még Jézus által kinevezett első "pápáig", Szent Péterig visszavezetni, a szó tulajdonképpeni értelmében nem is egyházak. Vagyis a római
katolikus egyház ismét azt az álláspontot hangsúlyozza, miszerint ő az egyedüli üdvözítő egyház ­ értelmezték a megnyilatkozást azonmód a nem
katolikus közösségek világszerte.

No ez pontosan azt jelenti amit mondtam

3.Az Ige mondja hogy ördögöknek áldozztak mivel a pápátok egy cseppet máriás és koronázza a bálványszobrokat sőt ajándékot is visz neki ezért ezt az ördögnek áldozza.

4.Nem gyülölök az ördögön és pereputtyán kívül senkit.Szólok mert mást nem tehetek hogy tévelyegtek és szaladjatok ki belőle és ne rontsátok meg az Úr beszédeit emberi parancsolatokkal

Szia

Előzmény: almaeper (165)
almaeper Creative Commons License 2000.09.21 0 0 165
Kedves Udvari,

rendszeresen olyan dolgokat írsz, amik nem igazak, mindezt még Szentírási helyekkel is alábombázod. Jó lenne, ha saját hittételeitekről írkálnál, mert az rk. hitigazságokról csak ócska N$-os propaganda fogalmaid vannak.

Ime néhány hazugság, amelyeket a katolikus hitről írsz:

csak az megy be a mennybe aki tagja a katolicizmusnak
Nekem semmi bajaom a papával azon kívül hogy ördögöknek áldozik !

Miért gyűlölöd a katolikusokat?

Almaeper

kanka Creative Commons License 2000.09.21 0 0 163
Kedves Fuly!

Nem, nem vagyok azonos Brumival, de gondoltam leirhatom en is a velemenyem. Ha ez nem tetszik neked es Bruminak sem, akkor bocs... szoljatok es nem szolok bele...

Nem tetszik a hasonlat, mert tul jo :-)
De nem csak ezert. Az ifjusagi szovetsegek mindegyike -mint irod a Nagy Feher Foka...- resze egy szervezetnek. Tesszuk azt a cserkeszek az egyhazaknak, az uttorok a nemtudomenminek, miegymas. Most akkor miert kene az allamnak szponzoralni? Hiszen az anyaszervezeteknek van eleg penzuk, es fontos nekik az ifjusag nevelese is.
Termeszetesen fontos az allamnak is, de osszpontosithatna oda, ahova valoban kell osszpontositania az allamnak: az oktatasra.
Amugy nem hiszem, hogy problemat jelentene az, ha mondjuk a cserkeszek, az uttorok es a Fokak is tagletszamuk alapjan kapnanak tamogatast, de ennek nem ugy kell kineznie, hogy az egyiket jobban preferaljuk mint a masikat. Lehetnek tovabba allamilag fenntartott taborok, rendezvenyek is. Ide lehetne menni kozosen is, kulon-kulon is. Nem nagy ugy, csak nehez leszallni a magas lorol es elviselni, hogy ott a masik is :-) (speciel nem hiszem, hogy ez olyan nehez lenne...)

Udv
kanka

Előzmény: Fuly (155)
udvari Creative Commons License 2000.09.21 0 0 162
Kedves Fully !

A te r.kat felekezetet meg azt állítja hogy csak O az egyedüli egyház azaz csak az megy be a mennybe aki tagja a katolicizmusnak és erosen és állhatatosan vallja annak dogmáit !!!

A dokumentum ,megtalálható ebben a topicban több helyen is :)

Ha papot írok ,akkor pap bár ,egészen pontosan áldozó papot kellet volna írnom :) A rend alatt pedig a katolicizmust értettem figyel oda jobban ! :)

Szia

ui:nem vádaskodok, tény ! a pápátok képmutató . a dokumentumok pl a meaculpa és IX bódog Pius mint antiszemita !!!! aki egyházi átokkal sújtotta a római gettót felszabadító Garibaldit !!!

Előzmény: Fuly (157)
Fuly Creative Commons License 2000.09.21 0 0 160
Elég béna dolog az USA-ra hivatkozni, mert más a pénzügyi berendezkedésük. Pl. a benzinár adótartalma töredéke az európainak.

Ámde legyen... Tessék megnyerni a választásokat és bevezetni az USA-beli pénzügyi rendszert!

Addig pedig kéretik a hazai viszonyokból kiindulni.

Előzmény: Brumimackó (158)
Fuly Creative Commons License 2000.09.21 0 0 159
Kedves Belll!

Talán hihetetlen, de van róla közelítö fogalmam, hogy milyen szervezethez tartozom. Söt, a fiatalok közül nagyon sokaknak róla fogalmuk. Pontosan látjuk, hogy az öregek közül sokaknak nincs. Változni fog a RKE is. Csak nálunk semmi sem sietös...

Fuly

Előzmény: belll (156)
Brumimackó Creative Commons License 2000.09.21 0 0 158
Analógiád hamis. Akkor lenne értelme, ha lenne egy Ateista Egyház (ideje lenne megcsinálni).
Azokban az államokban (pl USA), ahol semmilyen egyház nem kap állami támogatást, nem az úttörők kapják a megtakarítást. De ezt te is tudod, nem értem, minek görcsölsz ilyen bénán.

Előzmény: Fuly (155)
Fuly Creative Commons License 2000.09.21 0 0 157
Kedves Udvari!

Kissé tájékozatlannak tünsz megint. Most szerzetes lépett ki és nem fogadták vissza avagy pap? Avagy szerzetes pap?
Konkrét az lenne, ha ismernél egyetlen esetet. Te hoztad a témát, igazold, hogy nem a levegöbe beszéltél, és nem képmutatásból vádaskodtál.

Fuly

Ps:
Én meg azt merem állítani az Ige alapján ,hogy antiszemita nem megy be a mennybe.
Én meg azt merem állítani az Ige alapján, hogy az megy a mennybe, akit az Isten kegyelme odaenged.

Előzmény: udvari (154)
belll Creative Commons License 2000.09.21 0 0 156
Kedves almaeper!
"nagyon elmegy a topic, mert eredeti célja a vatikáni dokumentum lenne,"
Szerintem pontosan arról van szó, ugyanis a dokumentum éppen a politikai felhang miatt nagy durranás.
Itt az indexen fut a Church of God gyülekezet topicja, ok pl nálatok is sokkal inkább egyedül üdvözítonek tartják magukat, mégsem folyik körülöttük késhegyre meno vita. Miért? Azért, mert se szándékuk, se helyzetük nincs arra, hogy másokat leszorítsanak a pályáról, ellentétben veletek.
Nem vonom kétségbe, hogy te valóban igy gondolod a százalékos megoszlást és te is hasonlóképpen szavaznál. Ha ez így van akkor a marslakók azok akik államegyházi nyomulásra késztetik a rom.kat. egyházat.:))
Tudod, van egy nagyom okos, muvelt és tájékozott rk. teológus barátom, egyszer o azt mondta, hogy a kat. hívok többségének fogalma sincs, hogy milyen szervezethez tartoznak. Azt hiszem nagyon igaza volt. Mondott még sok mimdent, mit mondjak nagyon meg tudna itt lepni benneteket.
A kérdés egyáltalán nem provokáció. Az indexelo hitvédok pedig messze vannak a reprezentetív mintától.
üdv
belll
Előzmény: almaeper (147)
Fuly Creative Commons License 2000.09.21 0 0 155
Kedves Kanka!

Nem, ezt nem mondanam :-) ?????????
Te most azonos vagy Brumival, vagy nem? Na, mindegy.

Es ez szoges ellentetben all a senkinek semmit elvvel, mert ez azt jelenti, hogy mindenkinek "mindent", nem veszunk el semmit.

A képlet rendkívül egyszerü. Tekintsünk pl. két ifjúsági szervezetet: cserkészek - úttörök.
Egyik hivö alapon, a másik 'semleges' (valójában ateista) alapon áll.
Ifjúsági támogatások odaítélése: van X összeg a költségvetésben, jelentkezik ez a két szervezet. Igenám, de jelentkezik a Nagy Fehér Fóka Csodálatos Uszonyának Egyháza mellett müködö Fehér Fókabébik Úszóklub is.
Nos nézzük. Ha a cserkészek kapnak, akkor a fókabébiknek is kell kapni, ez az egyenlöség a vallásfelekezetek között! De a fókabébik, ezt mindenki tudja, csak 22-en vannak, tehát nem lehet nekik sokat adni. OK, annyit a cserkészeknek is adhatunk, a maradék meg menjen a semleges úttöröknek!

Avagy, ne is adjon az állam (a példánál maradva) semmilyen ifjúsági támogatást? Azt is lehet, ha van olyan politikai erö, amelyik ezt el tudja intézni, hajrá! SZVSZ igen gyorsan belebukna.

Fuly
Ps: a politikai alapelveket SZVSZ nem itt kellene megvitatni.

Előzmény: kanka (145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!