Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 451
igen, mi is nagyon szeretjük Stockholmot, többek között ezért is. most már minden évben elmegyünk pár napra, és onnan kirándulunk komppal a környező országokba.
Előzmény: Georgepictures (450)
Georgepictures Creative Commons License 2010.06.01 0 0 450
azt tudod, ha a busz x időt késik akkor ingyen utazol???DE NEM KÉSIK, ez igaz.Én azt hittem télen kiszámoljuk majd pontosan a menetidőt, + 1 óra a hó miatt aztán ketté fagytunk.Olyan menetrendszerűen voltunk ott mint annak a rendje és módja
Halál pontosak, és én is kíváncsi vagyok hogyan?
Amúgy mindenki beszél angolul, ha nem tudsz svédül az nem akkora baj.
De ha diskurálsz angolul akkor nem vagy elveszve.
Nekem bejött a dolog, megyek idén is :)
Előzmény: Törölt nick (449)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 449
Szívesen. Az időpontot nem tudtam, hogy mikor, ezért a keresésem ideje látható. De a menetrend mindig percre pontos, minden buszon ott az óra is. Mi amikor első alkalommal jártunk Stockholmban, nem tudtuk miért áll meg a busz a megállóban, ha nincs se le se felszálló.  Később rájöttünk, hogy előbb ért oda, és kivárja az időt. A repülőtéri buszok is így járnak. Nem tudom, hogy ott hogyan tudják még a dugót is ilyen pontosan kiszámolni, de a buszok soha nem késtek. A buszmegállókban ott a menetrend, és azt be is tartják, nem tépik le. Nem Budapest.
Előzmény: Nydqist (448)
Nydqist Creative Commons License 2010.06.01 0 0 448

Szia!

 

Nagyon köszönöm a segítséget! Be is azonosítottam mndent.

 

Üdv.: Nydqist

Előzmény: Törölt nick (447)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.31 0 0 447

www.sl.se

Take Metro red line 14 from T-Centralen towards Fruängen.
Your departure from T-Centralen is at 19:31, 
your arrival in Fruängen is at 19:49.

At Fruängen (på Fruängsgatan) change to Bus 173 towards Skärholmen.
Your departure from Fruängen (på Fruängsgatan) is at 19:54.
You arrive in Kungens Kurva at 20:04.

Walk 200 metres to Kungens Kurva, Dialoggatan 1.

The duration of your journey is 33 minutes.

Have a nice journey!

Minden tömegközlekedési eszközön van térkép, és kiírják a megállókat a buszon.

Remélem megy angolul. 14-es piros metro, majd 173-as busz.

Előzmény: Nydqist (446)
Nydqist Creative Commons License 2010.05.31 0 0 446

Sziasztok!

 

Aki már járt Stockholmban: nem tudja valaki véletlenül, hogy az alábbi helyre mivel lehet legcélszerűbben eljutni?

Dialoggatan 1, Kungens Kurva   Itt van a Dialog nevű szállás, és a belvárosból kellene oda kijutnunk tömegközlekedéssel.

 

Segítségeteket előre köszönöm!

 

Üdv.: Nydqist

Georgepictures Creative Commons License 2010.05.29 0 0 445
ejj.Ez elég cudarra sikerült, de remélem ki lehet hámozni mit is akartam :):):)
Előzmény: Georgepictures (444)
Georgepictures Creative Commons License 2010.05.28 0 0 444
sacc 1 hét és olvashatóma blogomona teljes kirándulás.
Málaga-Madrid-Oslo-Stockholm-Riga-Ligatne-Césis-Bréma-Málaga.
Ott astockholm is kap egy nagy részt.Árakkal nagyon nem tudom majd szolgálni, de nem olcsó ez igaz.
Ha ügyesen költ az ember akkor nem megy rá a gatyája.
Akkor sok sikert.Ja, 3,5 napot bvoltunk ott, de visszamegyünk idán is, ha minden igaz.Egy állomás megint lesz ott is.Megéri, de mint kétévszakos.
Előzmény: Georgepictures (443)
Georgepictures Creative Commons License 2010.05.28 0 0 443
Szia.Ha még aktuáls,s akkor felhívtunk egy nőt, aki nem volt túl szimpi.Elintézte a dolgot, így nem volt vele baj, csak szeretem, ha látatlanba nem néznek le, mert kérdezek egy két hülyeséget.Ami neki természetes nekem annyira nem.(mondjuk közös zuhany, vagy közös budi, duplaágy- franciaágy, két szimpla...blabla-....sorolhatnám, de nem teszem)
Amikor ott voltunk nem tudták konkrétan a mi érkezésünkről, de benne volt a könyvükben egy házaspár(még véletlen sem vagyunk házaok, de nem baj)A fogadtatás az előzőkben olvasott rosszat erősen megcáfolta.
Igaz elsőre kicsit soknak tűnt a létszám(voltak vagy 35 en gyerekek, szülők, meg mindenki)de ez hamar lecsökkent.Valami rendezvény volt, és épp annak végére értünk oda.
Aztán amikor eltűnt a tömeg pár ember elkezdett ügyködni ezzel azzal.Porszívózás, és egy kissrác zongoraleckét adott, de nagyon nem tudott játszani.Akkor kezdtem félni,ha ez így fog menni akkor én este bedobok egy két helyi nevezetességet, és hajnal körül leülök zongorázni egy kicsit(én sem tudok).De meglepetésünkre hazamentünk mert szétfagytunk, és SENKI nem volt a házban.
4 napig voltunk ott(3,5)de utolsó nap láttam embert.Az étterem rész kihasználtuk, mert uhye elférnek benne vagy 70-en.Minden kajánál máshova ültünk, de volt, hogy én az egyik felében a kedvesem a másikban ólt és idiótaságokkal fáasztottuk egymást a terem két végéből.Buli volt.
A fürdőszoba két fürdőkabinja egymás mellett olyan volt mint a 8.utas a halálban.Amikor bepárásodott nem láttad a másikat, csak a párát.Újjabb ok a psziho-ra.Megint idiótán viselkedtem állítólag, de én ezt erősen cáfolom.Tehát ha kedveseddel mész biztos jól szórakozol majd.
A konyha giga méretei is nagyon viccesek, azokon is jót mulattam és egyik este egy hosszabb "kimaradás" után(miután többekközött bementünk egy szalmakecskével a kebaboshoz-és hogy néztek ránk-)hazatértünk, és megmutattam a konyha összes felszerelését.Szó szerint óriási volt.

Tehát egy szó mint száz.
Megéri.
Nekünk valami rejtély miatt 150 korona volt, mert azt hiszem annyit beszéltek meg és annyi is volt valami oldalon, amit azüta gondosan kijavítottak, így mi voltunk az utolsü 150 es turnus.
Utolsó este kellett fizetni, és az egyik tulajdonos-kedves idősebb néni és ezermesternek látszó férje-előadást tartott, ami engem annyira eleinte nem kötött le/valahogy nem jövök ki valami jól a 2 szer olyan idősekkel mint én, nem tudom miért/de aztáén a végén érdekes lett.Így rosszat nem írhatok.
Hallottam, hogy erőesn fideszesek, meg iylen olyanok.Engem, ha őszinte akarok lenni hidegen hagy ki milyen politikai beállítottságő, és mit csinál hol.A cuccaim nem babrálták, aszoba olyan volt ami megért 150 koronát/nekünk megérte/.Bár az ablakon nem láttam ki.Igaz 178 vagyok csak, ezek szerint kicsinek bizonyultam.De ez egy másik story.Na meg ki az aki az ablakon akar kinézni amikor Stockholm-ban van???
Én nem.
Ajánlottak 220 ért olyan hotelt aminek a jakuzzi-jából a partot látom.Hát engem annyira nem érdekelt se a jakuzzi, se a víz.De a többi annál jobban.
A magyar házat megéri felkeresni.Ha nem luxusra vágysz akkor oké.De ha a szálloda örömeit akarod élvezni akkor keress mást.
Sok helyen megfordultam és sosme fizettem többet 20 eu-nál.Ez megér annyit.Nekem meg és ha visszamegyek oda megyek..Ui a bérlet is tuti jó, mert ha sokat mész egy idő után bejön az ára.
Mi 3 napra vettünk(72 őrásat)és kihasználtuk rendesen.

Előzmény: sosesose (436)
sgabo Creative Commons License 2010.05.16 0 0 442

Sziasztok!

 

Az Utitárs sorozat Stockhol c. könyve nincsen meg valakinek magyar nyelven? Emailcímemen elérhető vagyok, előre is köszönöm (ha lesz :) ).

 

Üdv.

MrBangyal Creative Commons License 2010.05.15 0 0 441
útifilm a vaterán!
http://www.vatera.hu/stockholm_utifilm_dvd_170842710.html
altec22 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 440
köszi!
MrBangyal Creative Commons License 2010.05.05 0 0 439
Nem adnak!
Előzmény: altec22 (438)
altec22 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 438
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Magyar házban adnak Stockholm a la carte-t?
Előre is köszi, barbi
MrBangyal Creative Commons License 2010.04.09 0 0 437
Szia Mindenkinek!

Na megjártuk Stockholmot, és azt kell ,hogy mondjam, csodálatos város,
mindenképp megérte elmenni, szebb és jobb volt mint amire számítottunk.
Az utazás simán ment, bár ahoz képest, hogy arra számítottunk, télen nem utaznak olyan sokam szó szerint kígyozott a sor a wizz air pultja elött, és legalább 1 órát kellett sorba állni. Ehez még hozzájött ,hogy egy barna bőrű család meg akarta győzni a pultos csajt, hogy a böröndjük nincs 15kg, a mérleg rosz. Érdemes erre oda figyelni, és azt is beleszámolni, hogy a vissza uton valószinüleg az ajándékoknak is lesz egy kis súlyuk. Ezt csak a nem annyira tapasztalt utazoknak mondom:)

Szóval landolás a Skavstán, egy kis reptér Stockholmtól délre.
Legolcsóbban és leggyorsabban busszal lehet bejutni a városba. Kijáratnál van a Flygbussarna pénztára, 158kr a retúr jegy. Magyarul is tud a holnapja, ott meg lehet nézni a menetrendet.
A t-centralen-nél van a végállomása onnan a többieket illetve a táblákat követve lehet eljutni a metróhoz.
A közlekedés nem olcsó, mint ahogy semmi sem az, 20korona egy jegy.
Mi 72 órás kártyát vettünk 200 koronáért, amivel szabadon lehetett jönni-menni, zónától függetelnűl és ez elég is volt a 4 napra.
A busztól a metróhoz menet van egy nagyobb pénztár, ahogy mindenhol mindenki,
itt is tudnak angolul.
http://www.sl.se ez, a stockholmi bkv holnapja.

A magyar házban szálltunk meg,
és szerintem ez volt a legjobb választás,
árban meg se közelíti a belváros szállodákat,
10 percre van a metrótol, fél órára a központtól, csendes nyugodt kertvárosban.
A szobák egyszerüen vannak berendezve, a fürdőszoba közös, lehet használni a konyhát (evőeszközt és hasonlókat nem kell vinni) és van ping-pong asztal is:)
(űtő, labda már nem biztos..)
A neten meg lehet találni a címüket és a telefonszámukat,
de érdemes korán lefoglalni mert csak két kiadó szoba van, és nyáron állítólag sokan mennek.

1. nap elmentünk a belvárosba, megnéztük a Gamla stant, a kikötőt és a környékét,
erről feleslges sokat írni, látni kell:)
Ez március közepén volt, de az idő nagyon kellemes volt, napon 2-3 fok lehetett.
Induláskor nálluk 4 fok volt... És ugye kicsit északabbra van.
Biztos vannak ilyenkor hidegebb napok is, de mi jól kifogtuk.
Megnéztük az őrségváltást, én bevallom kicsit különlegesebbre számitottam mint amilyen volt, nem volt nagy felhajtás, és nem volt különösebben látványos sem.
De gondolom nyáron és ünnepnapokon más a helyzet.

Ezután némi harapni való után néztünk
Az éttermek nem a mi péztárcákhoz voltak igazítva,
igy egy McDonaldsban kötöttünk ki (hol máshol mint a T-centralen-nél), igaz nem túl eredeti,
de le lehet űlni, meleg van tudod mit kapsz a pénzedért és van WC.
Ráadásul ritka kívételként itt az árak alig magasabbak a hazaiaknál.
Egy sajtburger kb 280Ft-ba kerűlt.
Vannak utcai hot-dog és hamburger árusok is, de ezek sem olcsóbbak, ellenben nem lehet leűlni, hideg van (főleg télen) , nem biztos hogy tudod mit kapsz és nincs WC.

Délután megnéztük a természettudmányi múzeumot, ez kicsit távolabb van a belvárostól, de a metró a közelben áll meg.
Aki szereti az állatokat és a természetet, annak érdemes elmennie.
Hasonló ahoz ami Pesten van, de jóval nagyobb, szinte egy egész napot el lehetne ott tölteni.

2. nap a Skansennél kezdtünk a nézelődést.
A Östermalmstorg megállónál száltunk le a metróról, innen indul busz is,
de mi kényelmesen fél óra alatt gyalogoltunk át a múzeumok szigetére.
A skansenről is lehetne sokat írni, de azt hiszem erről is felesleges.
Nyáron az épületek nyitva vannak, meg lehet nézni hogy dolgoztak régen a mesteremberek, most csak néhány volt nyítva.
De még így is jó pár órát eltöltöttünk ott, nyáron ez is egész napos program lehet.
Főleg ,hogy van külön állatkert is, de oda már nem mentünk be,
hanem átsétáltunk a Vasa múzeumba.
Szintén nagyon érdekes volt, a hajón kívűl más látni való is van,
aki arra jár, az se hagyja ki.

Hazafele leszáltunk a t-centrale-n ajándék nézőbe, itt van egy nagyobb bolt,
az Áhlens áruház alatt, ha jól emlékszem Hemköp a neve.
Hasonló mint nállunk a Spár.
Nagy a választék, van minden és nem olyan drága mint a megállók környékén lévő kisebb boltok.

4. nap eljött a hazaút ideje
Fájó szivvel pakoltunk, maradtunk volna még pár napot,
bár lejártuk a lábunkat:)

A pályaudvarról fél óránként indulnak a buszok,
80 perc az út.
Elötte meglátogattuk az ott lévő nyílvános WC-t és azt kell ,hogy mondjam, sok hazai étterem meg irigyelhetné. Példát lehetne venni a tisztaságról ami egyébként egész Stockholmra jellemző, és ez bizony kultúráltság kérdése is...
A városban egyéknént a nagyobb megállókon vannak WC-k, ha jól emlékszem 5 korona a beugró.
Vannak pénzbedobos utcai bódék is, de ilyenhez nem volt szerencsém.

Mivel ebédidőben értünk a reptérre, úgy döntöttünk kipróbáljuk az önkiszolgáló éttermet.
Menű kb 5000Ft volt kettőnknek, amibe 1-1 szelet hús volt, lekvárral, sajtszósszal, borsóval, kruplival, savanyúsággal és üditővel.
Először kicsit furcsa volt ez így együtt, de egyébként finom volt, és jó nagy adagot adtak, jól is laktunk tőle.

A haza út simán ment, hátszélnek köszönhetően fél órával elöbb érkeztünk.
Meg vagyok elégedve a Wizz air-el, nem volt velük semmi gond.

Összeségében azt mondhatom, hogy megéri Stockholmba elmmeni, nagyon szép város, és rengeteg a látnivaló, nem elég 2 nap.
Mi is vissza fogunk menni ,de legközelebb nyáron.
Bár nagyon jó időt fogtunk ki, és kétségkívűl nagy előnye a téli utazásnak, hogy kevés a túrista, a múzeumokban is oda férni mindenhova.
Ja és lehet csúszkálni a befagyott öblökben:)

Az emberek kedvesek, segitőkészek, és minimális angol tudással el lehet boldogulni.
Egyetlen hátrány a városnak, hogy drága. Nagyon drága.
Nekünk repülőstől mindenestűl kb 120 ezer Ft-ra jött ki, ennél olcsóbban nem igazán lehet megúszni.
De egyszer mindenképp megéri rá spórolni.

Többen irták a stockholm kártyát, hogy milyen jó.
Kétségkívűl kényelmes, ingyenes az utazás, nagyon sok helyre érvényes, városnéző buszra és nyáron séta hajóra is, de én akár hogy számlom nem éri meg.
A 72 órás 625 koronába kerűl.
Az ugyan ennyi időre szoló metró bérlet 200 korona.
A skansen 70kr, (nyáron 120) a vasa 110kr ,a természettudományi pedig 80kr.
Akár hogy számolom ez csak 460korona.
Aki pedig azt mondja hogy a 4 napa oda és haza utazással együtt megnéz 10 múzeumot séta hajózik buszozik és még várost is néz, az nem ember hanem superman.
Képetelenség városnézéssel együtt ennél több helyre elmenni,
mert mint ahogy írtam , csak a skansen minimum félnapos program, ha nem több...
Nekem ez a véleményem, persze lehet más, mást gondol.

Bocs a hosszért, és ha olyat is írtam ami nem újdonság,
de remélem tudtam hasznosat is írni.

itt van egy oldal ahol megtalálható a múzeumok listája,és még több infó a városról
http://www.stockholm-svedorszag.com/index.htm






sosesose Creative Commons License 2010.04.08 0 0 436
Szia!

A Magyar Házba könnyű volt szállást szerezni? Normális?

Köszi,
Előzmény: spainpedro (432)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.27 0 0 435
Amennyiben az állomáson veszed meg a jegyeket, drágább. Az állomásokon lévő kioszkokban, újságosnál tudsz olcsóbb jegyet venni. A 16-os kuponnál csak minden 2.-at, vagy 3.-at bélyegzik le attól függően, hogy hány zónát utazol. Ezt a kupont többen is használhatjátok egyszerre. Ez a kimondott gyűjtőjegy. Ezenkívül van napijegy, de egyébként nincsenek nagy távolságok, gyalog is majdnem minden bejárható.
Előzmény: MrBangyal (434)
MrBangyal Creative Commons License 2010.01.21 0 0 434
Sziasztok! Márcisuban megyünk Stockholmba, és végig olvastam a fórumot, de lenne néhány kérdesem a tömegközlekedéssel kapocslatban. Mit jelent az SL oldalán
a Pre-paid ticket? Ez 5 koronával olcsóbb mint a cash ticket, és bárt az angol nem erőséggem, de az útobbit értem, de mit takar a pre paid? Ugyan ez van a 16. db-os kuponnál, Pre-paid strip (16 coupons). Ez ugye szó szerint 16 kupont jelent,
és nem 16 jegyet? Azt olvastam, hogy 2 kupon kell az 1. zónába, 3 a 2. ,de ezt hogy kell lekezelni? Ugyan úgy a beléptető kapunál mint a sima jegyet?
Létezik olyan ,hogy gyüjtőjegy? Igy hirtelen ezek jutottak eszembe, meg köszöném ha valaki tudna rá válaszolni.

És ,hogy én is segítsek valamit.
Létezik Stockholmban egy Magyar Ház nevű intézmény, volt már róla szó,
de ahogy látom itt nem sokan ismerik, pedig 200 korona fő/ éjszakáért tudnak szállást adni. Aki már nézte a hotel árakat, azt tudhatja, hogy ez nagyon baráti összeg.
Igaz nem a cityben található, de van saját fürdőszoba és közös konyha,
közel a metró, szóval igy látatlanban ár/érték arányban nem hiszem ,hogy találni ennél jobbat.

De aki még is inkább szállodába menne, annak tudom ajánlani az octopustravelt, (http://www.octopustravel.com), mi általában nálluk intézzük a foglalást,
mert 3000 Ft felárért, Budán, a Tensi toursnál ki lehet fizetni kézpénzben, nem kell bankkártyával vagy átutalással bajlódni.

Bangyal


kovács.pistike Creative Commons License 2010.01.03 0 0 433
Sziasztok! Szükségem lenne segítségre: márciusban kezdek dolgozni Stockholmban, de még nem találtam albérletet. Nagyon sok időt töltöttem a kereséssel, de semmi eredménye. A legtöbb hirdetés, amit találtam, az inkább csak alkalmi, egy-két hétre vagy hónapra, hosszú távra kiadó lakást (valódi albérletet) elvétve találtam, legtöbbször kép nélkül. Az sem mindig világos, hogy mikor van szó valódi albérletről vagy mikor csak beköltözésről más lakásába (értsd úgy, hogy ott vannak a cuccaik, csak ők nem, ez számomra nagyon furcsa amúgy).
Arra lennék kíváncsi, hogy találkozott-e ezzel a problémával már valaki, vagy tudja-e bárki, hogy mi a normális menete a külföldről való albérletkeresésnek Stockholmban. Úgy tűnik, mintha csak helyben lehetne intézni (legtöbbször például telefonszám van megadva elérhetőségnek). Lassan itt van március, és kezdek aggódni. Rengeteg oldalon és blogon jártam már, konkrét információval albérlettel kapcsolatban azonban nem találkoztam, illetve régen elavult külföldi oldalak linkjeit találtam meg, de azok sem lettek volna hasznosak (nagyon általános tanácsokat adtak csak). Olyasmire volna szükségem, ahol tényleges, aránylag friss információkat vagy tanácsokat kapnék arról, hogy hogyan próbáljam ennél jobban. Tudok svédül, legalábbis annyira igen, hogy elnavigálok az oldalakon, nem ezzel van problémám.
Köszönöm, ha valaki tud segíteni.
spainpedro Creative Commons License 2009.12.31 0 0 432
Helló mindenki!

Végre eljutottam ide is.
Kb 10 napja értünk haza Stockholmból, illetve a körút végéről, aminek állomása Stockholm is volt.
A Magyar ház-ban szálltunk meg.Olcsó és bázisnak tökéletes.Aránylag közel volt a centrumhoz, és ha főzőcskézni támadt kedvünk bátran használtuk a konyhát is.Szóval nem volt para a hely.nem sok időt töltöttünk ott, jóformán aludni jártunk haza.

3 éjszakát voltunk ott, így 3,5 napot töltöttünk Stockholm-ban.
Az idő?aznap esett először amikor megérkeztünk, és innen indulva külön öröm volt havat látni,pláne úgy, hogy esik.
A szigetekből sokat láttunk, de mindegyikre nem jutottunk el.Múzeumokból sem voltunk nagyon elersztve.1 nem érdekelt annyira, 2 nem volt rá idő sem, így inkább a nyári turnéra tervezzük a most kimaradt helyeket.
A Vasa megvolt,és a Cityhall is.
Külön öröm volt a levágott fejű Szent-Erik-et látni kb emberi nagyságban.Az dolog iróniája, hogy tényleg lefejezték szegényt, bár az építőmunkások ezt biztos nem vették figyelembe a felújjításkor.

Egy csomó hely olcsó és jó, bár kebabot sosem eszek Svédországban.
Pont nemzetközi piac volt a Central Station mellett, amiben a Svédet nem találtuk meg.Nem volt.Egyszerűen ennyi a válasz, miért nem találtuk.
Több helyen is néztek ránk amikor megkérdeztük mi az ami autentik, tradicionális Svéd kaja, pia.Nem tudtakmondani egyet sem.Ettől kicsit elment a kedvem az éttermezéstől, és alapból mindentől.Bár egy srác a helyi ABC-ben elmondta milyen sört kell venni, mert az jó.Ahogy elnéztem a szöszi ifjút tutira ment, mert a feje eléggé olyan volt, mint aki most mászott ki a söröshordóból, bár bíztam benne.
Drittngholm-ra nem jutottunk el, mert el...tuk az időt, így maradt az óváros, és a környező szigetek.
A gamla Stan-on nem sétálok többet nővel mert 1/2 doboz cigit szívtam el a várakozás alatt, miközben a boltokban válogatott kedvesem.Itt jegyezném meg, álltalában egy doboz cigi 1,5 héti kitart.
Amúgy a hely tuti.Mindenki beszél angolul, és még Spanyolokkal is öszefutottunk :)
Útbaigazításnál inkább nem küldenek el a 'csába, hanem azt mondják nem tudják.Ez tetszett.Itt nálunk ha nem tudja, akkor sem akar hülyének látszani az ember, és inkább elküld valahova máshova.

Ami külön jó volt az éjszaka, bár cefet hideg volt,és nagyjából nem tudtam megkülönböztetni az időt, hogy du 5 vagy hajnal 2 van-e.Nincs akkora nyüzsgés, mint más nagyvárosokban, de mégistalálhatsz elfoglaltságot.lehet itt az emberek nem mozognak amikor besötétedik?
Mindenesetre érdemes ellátogati, és ha tehetem nyáron is elmegyek, bár kicsit több időre!

Külön köszönet a rengeteg infóért és segítségért mindenkinek!!!!

gott nytt ar.

Vagy valami ilyesmi :)

kPeti
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 431

Szia,

Az állófűtéssel nem tudok segíteni, de az biztos, hogy minden autón szöges gumi van. Hallani lehet az aszfalton, ezért figyeltük, de mindenkinek volt, ezért gondolom a kölcsönzői kocsikon is az van. Egy barátom mesélte is régen, hogy télen kötelező. Gondolom azóta nem változott a helyzet.

Előzmény: Ocsibogyo85 (430)
Ocsibogyo85 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 430
Hello!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, februárban tervezünk páran egy svéd- norvég utat fel északra, Kiruna, Tromso, Nordkapp stb. Az autóbérléssel kapcsolatban van-e valakinek infója mert nagyon nem tudunk kapcsolatot létesíteni az autókölcsönzőkkel hogy van-e autójuk szöges gumival illetve 220as állófűtéssel. Tud valaki ebben segíteni, vagy van bárkinek erről infója?

Köszönöm, Ocsibogyo
negap963 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 429
Sziasztok!

Kedden jöttünk haza Stockholmból, mindenkinek ajánlani tudom! 5 nap, 4 éjszakát voltunk kint, így a legfontosabbakat meg tudtuk nézni (Skanzen, Királyi Palota, őrségségváltás, Vasa múzeum, Gamla Stan)

Mi úgy foglaltunk szállást (10.600 HUF/éj/fő), hogy járt hozzá a "Stockholm a la card", amivel kb. 70 nevezetességet, kiállítást lehet ingyen megnézni, ill. hajókirándulásokon részt venni. Sajnos, ezek egy része ebben a téli időszakban nem volt látogatható, de mindenképpen megéri főleg mivel az az ingyenes tömegközlekedést is tartalmaz.

Amit még érdemes megnézni az a Absolut Icebar:

170 SEK/fő internetes foglalással. Nemcsak az ár miatt érdemes neten keresztül foglalni, hanem mert az utcáról nem lehet csak úgy beesni, és így biztosan lesz helyed. Az árért 45 percet lehet bent lenni, egy választható koktélt tartalmaz, és a honlapon írtakkal ellentétben lehet fényképezni!

http://www.nordicseahotel.se/en/The-hotel/News/Clock-in-at-new-ABSOLUT-ICEBAR-FACTORY/

A Királyi palota melletti Treasuryt és az Armoury múzeumot (a királyi palota mellett). Koronák, Trón, Hintók kb. 3 méter magasak, embernyi magasságú kerekekkel, nagy élmény volt. Jó poén volt, hogy fel lehetett próbálni a lovagi páncél ruházatot.

A városházán van egy jó étterem, ahol 75 SEK-ért "all you can eat" van, kávéval.

Egy gáz volt, hogy du. háromkor már sötétedett, de nyáron nyilván jobb a helyzet.





Balthazar2 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 428
Es azota se tortent semmi topicra illo dolog. :)
spainpedro Creative Commons License 2009.11.09 0 0 427
Helló.Köszi.Na a lényeg annyi lenne, hogy a kedvesem okkal rágja a fülem mi fér bele a 3 napunkba(12-én délutántól,15-e estig)Nem aakrunk lemaradni semmiről, ami "kötelező", de a sok unalmas,hideg templom nem annyira foglalkoztat.

Én kicsit más szempontból is megyek, így szeretném megtudni mit csinál a svéd, amikor kilép a házból, ha érted mire gondolok?

Múzeum, park,tér, utca, vagy akármi, ami felkelti egy túrista érdeklődését mit nézzünk meg?

Tömegközlekedjünk, vagy gyalog járjuk be a várost?

Ha minden igaz a Stockholm kártya csak végső esetben lép életbe,egy napra.Megéri?

Kaja.valami autentik svéd kosztra vágynék.lehet töbebt meg sem kóstolom, de egyszer ki kell próbálnom.Itt az ár nem számít.Itt valami tipp???

Nem vagyok nagy ivó, de nem vetem meg az alkoholt sem.Mit igyak?Minden országnak megvan a jellegzetes itala, gondolom ott is.

Most hirtelen ennyi.

Köszi előre is a választ.

Előzmény: lacoste28 (424)
spainpedro Creative Commons License 2009.11.09 0 0 426
köszi, megnézzük.
Előzmény: kivi000 (425)
kivi000 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 425

Szállásunk megvan, illetve kinéztünk ezt azt, de tipp érdekelne.Olyan 30 €/éjj a max amit kiadnék érte, de ha több akkor majd megoldom.


A legolcsóbb a Magyarok Háza, 150 SEK/fő/éj, Mihály Ferencet kell keresni.
Előzmény: spainpedro (411)
lacoste28 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 424

Hello!

 

Itt vagyok.Varom a kerdest,kerdeselet.

:)

 

Lacoste

Előzmény: spainpedro (423)
spainpedro Creative Commons License 2009.11.05 0 0 423
helyesbítek:

12-én érkezünk és 15-én megyünk tovább.-
Előzmény: spainpedro (422)
spainpedro Creative Commons License 2009.11.02 0 0 422
Szia mona.
Nem.Mi Oslo-ból megyünk át,(Oslo-ba Madridból, Madrid-ba Málaga-ról-ugyanis itt lakunk).
De ahogy elnézegetem a dolgokat elképzelhető, hogy még a reptéren összefutunk.Bár lehet, hogy nem
Elbambultál egy kicsit igen.LOL.
De nem baj.
A busz tuti 1 óra 20 perc, ezt a neten is írták.Az ára nem tudom tuti 5 eu-e?,de bízom a fórumozó kistársunkban vakon, így hiszek neki, pláne, hogy épp ott van. :)
Mi ryanair-rel megyünk.aztán ahogy néztem a napokat nem lesz sok időnk, mert a foglalásnál valamit nagyon elnéztünk, így 12 érkezünk és 4-én este megyünk is tovább.Ezt kicsit elszámoltuk, de majd visszatérünk.Ez lett az eredménye a nagy kapkodásnak.Sajnos.De ebbe a 2,5 napba belesűrítek amit csak tudok.Ahogy nézegettem nem olyan nagy stockholm, hogy ne tudjam bekebelezni napi 6 óra alvással, és egész napos sétával.Amire kiváncsi vagyok megvan,amire meg nem jut idő, arra majd legközelebb.

Mi nem tudom még a mai napig hol szállunk meg.A barátnőm nézeget minden nap valamit,de nem dönt.
Mint írtam, nekünk nem kell nagy cucc szálloda.Az a fajta túrísták vagyunk akik nem használják ki a szauna, medence, jakuzzi(lehet y-nal kell írni, de kb ennyire érdekel az is, hogy van-e vagy nincs)nyújtotta lehetőségeket.Így ebben a témában max annyit, tudom hol lehet nézni minden fajta szállást.
www.hostelworld.hu.

Mi megyünk is tovább stockholmból más ország(ok)ba,és minden nap máshol alszunk.illetve minden másnap, de elég jól ki lehet sakkoznia dolgokat, hogy sok helyen járj, és a szállásra se kelljen menned 1 órát vonattal, vagy busszal.

Akkor most hirtelen ennyi.Ha valami fejlemény van, akkor írok.
Jah, a stockholm kártyáról:
Amit én levettem az ilyen ide-odavárosnéző kártyákról:
Annyit nem mész, hogy megérje, ha meg mész akkor nagyon aktívnak kell lenned.Van egy csomó unalmas múzeum, templom, ahova érvényes, de ha nem akarod megnézni sok esetben olcsóbb megvenni a belépőket és sétálva is eljutsz sok sok helyre.Ha utánajársz mit akarsz megnézni, mennyi a belépő és a táv, akkor csomót lehet spórolni.Pl a citysight sign busz sacc 6 eu.az körbevisz, egész nap mehetsz vele, és ha tezsik valami elvisz ingyen.A látnivalókat ugyanúgy megmutatja, max belépőt veszel.Ellenben a ...kártya millió helyre jó,és olcsóbban is bemehetsz.

Nem tudom.Én nem veszek, az biztos.nem vagyok bipsi, de ha nekem nem ér meg 36 dezsőt, akkor nem is fizetem ki.
Remélem segítettem.Infózz, ha van valami híred, és én is infózok....

Minden jót:kPeti
Előzmény: mona1981 (421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!