Keresés

Részletes keresés

Alpha Lyrae Creative Commons License 2014.02.19 0 0 36188

a hegy rész nem nagyon megy. nem találom a helyes tartást, kivezetést.

Előzmény: theraphosa (36187)
theraphosa Creative Commons License 2014.02.19 0 0 36187

Tessék megtanulni élezni/fenni.

 

Előzmény: Alpha Lyrae (36186)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2014.02.19 0 0 36186

én pórul jártam a kis Eka késemmel, pontosabban nem vele hanem egy műköszörűssel. Tavaly nyár végén vettem a Swede 8 zsebkést. Nagyon szeretem, mindig az övemen van a tokjában. Majd történ, hogy elküldtem egy (egyébként neves) műköszörűshöz Gyulára. Visszakaptam. Az EKA felirat alig látszik, a pengébe csúnya bele- és mellé köszörülések. Az éle jó, de elrondította a "mester":-(

fenyooldrider Creative Commons License 2014.02.19 0 0 36185

Arra a tesztre szerintem sokan kíváncsiak lennének {velem együtt} a videókon amit belinkeltem elég durva dolgok vannak!

Előzmény: enduroadam (36174)
florg Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36184
Előzmény: Longboat (36181)
florg Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36183
Előzmény: Longboat (36181)
florg Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36182

Szerintem, mire végighívod az összes kamu magyar boltot, ahol csak a honlapon van raktárkészlet, innen megjön a cucc: http://www.amazon.com/s/ref=bl_sr_sporting-goods?ie=UTF8&field-brandtextbin=EKA+Knives&node=3375251

 

Előzmény: Longboat (36181)
Longboat Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36181

Most erre mit mondjak. Felhívtam 3-4 olyan helyet, ahol az volt kiírva, hogy kapható és mindenütt azt mondták, hogy nincs, vagy majd márciusban lesz.

Tényleg fel kellett volna hívnom azt a boltot, ahol az van kiírva a honlapon, hogy jelenleg nem kapható?

Előzmény: UIU-959 (36180)
UIU-959 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36180
Előzmény: Longboat (36151)
theraphosa Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36179

Ránéztem az órámra és megpillantottam a

 

Szgyélanó CCCP feliratot ( avagy cirmos cica cafrangos p....ja) :)))

Előzmény: H_G (36178)
H_G Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36178

Szgyélano...

 

 

Előzmény: Tiran-V (36175)
Longboat Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36177

Ha kapható lenne. De nincs.

Előzmény: bando53 (36176)
bando53 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36176

Ezt az EKA-t bűn lenne ennyiért kihagyni! Ehhez már egy szép bőr fekvő övtokot kell készíttetni egy hozzáértő szakival.

Előzmény: UIU-959 (36147)
Tiran-V Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36175

hmm....

ugyanonnan:

 

 

 21. század innovatív GLOCK tábori ásója több intelligens részlettel örvendezteti meg tulajdonosát. Az ásó felületkezelt pengéje három pozícióba állítható a különböző felhasználási lehetőséghez mérten (ásó, lapát, kapa*).

 

dd

hát akkor a szovjet ipar évtizedekkel megelőzte a hanyatló nyugatot, mert ilyesmim hever évek óta a bolhapiacról a garázspolcon Szgyéláju V CCCP

Előzmény: enduroadam (36165)
enduroadam Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36174

Szeva.

Igen néztem a szigetszentmiklósi márkaboltot.Sőt mondtam is havernak hogy hívja őket fel és kérdezze meg ott hogy is van ez.Tény hogy ezek az újabb fajták ezekszerint nem gagyik csak újabbak máshogy néznek ki és most nem a fűrészes gerincre utalok.Mostmár tényleg kiváncsi vagyok hogy van e különbség a civil és a katonai verzió között.Havert rábeszélem hogy a Glock-tól vegyen egyet és adunk a pofájuknak.Igaz én nagyon megszerettem ezt a katonai verziót de nem fogom sajnálni egy kis fa hasogatásra.Anyaga szerintem is egyforma lehet.Viszont ez a réteg a fémen ez a lilásbarna szerintem jobban bírja mint ezeken az újakon a fekete festék vagy nemtudommi. Na mindegy tesztelünk aztán levonjuk a következtetést hogy van e különbség e vagy nincs.Már csak rá kell vennem hogy újat vegyen:)

Előzmény: fenyooldrider (36173)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36173

Szia,nehogy megedd ezt a vaterás baromságot!

Idézem: 

----"Glock!!! Tőr,Rohamkés,Bajonett ismét!10.000 látogató"""---  {a lap számlálója szerint 172db :D!}

 

Azért a 10.000 ,meg a 172 között jelentős eltérést látok:D!

Amit beidéztem alább a szigetszentmiklósi a Glock hivatalos fegyverboltja,szerinted gagyit árul?

Tények:  Először is nem---''Tőr,Rohamkés,Bajonett"--- hanem BW tábori kés,ami nem ugyanaz!

Van 2 modell,az egyik Glock 78 néven fut,ez fűrész nélküli sima penge,a másik a Glock 81,ami fűrészes tetejű,mindkettő 3 színben rendelhető{fekete,zöld,homokszín} és ugyanabból a gyárból jönnek ki!

Mindkettő szénacél,keménysége viszonylag nem magas ,olyan 55Hrc körül van,tehát ennek megfelelően kell az éltartást kalkulálni,viszont iszonyat módon megbízhatóak {NEM törik}pont ezért!!

Ha igaz lenne amit a vaterás arc mond,akkor nem vehetnél BW használt cuccot sehol sem,pedig ilyen boltból sz@rásig van kis országunk!

Hogy neked viszonylag közel mondjak egyet:Székesfehérvár,Dodó !

Előzmény: enduroadam (36165)
pendleton Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36172

Üdv!Én a gyermekemnek az első zsebkéseim közül egy Buck Lite-t ajándékoztam oda,ami nagyon jó állapotban volt!Mára kezdi vágni,melyik milyen márka,milyen tipusú,s előszeretettel nézegeti a kedvenceimet is!Ha most kellene adnom neki,nehéz volna 10000-ért találni,de az Eka nekem is bejön!

Előzmény: Longboat (36133)
vasbicikli Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36171

;-)

 

A trexpert az bolt is, nem csak webshop.

Előzmény: Méézi (36169)
gy53 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36170

Én Győrben a Karmelita templomhoz közeli vadász boltban vettem, ha még megvan, rég jártam arra.( Mora 860 MG)

Előzmény: Méézi (36169)
Méézi Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36169

Köszi,

valamit megint tanultam; ez a http://lmgtfy.com nagyon tetszik!

:-)

Webshopokat én is találtam, azért szeretném személyesen, hogy megnézhessem, kézbe vehessem, és eldönthessem, hogy a kezemben az MG vagy pl. vagy az Outdoor vagy a BC tetszik jobban.

D.

Előzmény: vasbicikli (36168)
vasbicikli Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36168
Előzmény: Méézi (36166)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.18 0 0 36167

Az én fiamnak legalább öt bicskája van, és van közöttük míves is, de azon kívül, hogy étkezéshez vagy faragáshoz, netán borítékbontáshoz használja, soha az életben nem jutna eszébe, hogy Ember ellen fordítsa. Ez azért van, mert ezt a tanítást és ezt a nevelést kapta, persze nem pipogya ne bánts virág, természetesen megtudja magát védeni, mert megtanítottam az önvédelemre. Azonban azt gondolom, mint ahogy minden másban is a gyermek követi a szülő viselkedését, nevelését, életszemléletét, tanításait. Egy gyerek, egy tinager, egy fiatal mindig ebből indul ki és ebből is merít viselkedés formát, még akkor is, ha az történetesen rossz példa, de ezt Ő nem tudja, mert ezt a nevelést kapta, de ugyan ez fordítva is amikor a helyes utat járja mert ezt mutatták neki,  és ez a család modell a példa számára! Ugyan így meglehet tanítani a kés használatára, még harcra és önvédelemre is, véleményem szerint kell és szükség is van rá a mai világban! Azonban mindenkor a kultúrát is, és a megfelelő erkölcsöt is tanítani kell ezekhez a dolgokhoz, és ebben az esetben teljesen rendben lesz az érték rendje, meg tanulja, hogy mennyiféle dologra is lehet használnia a kést, de nem lesz belőle rossz példát követő és ezzel egész életét szétbombázó fiatal!

Előzmény: karban79 (36163)
Méézi Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36166

Sziasztok!

Mora MG kést szeretnék vásárolni, hol lehet személyesen, Budapesten vagy Győrben?

Üdv,

D

enduroadam Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36165

Kicsit utánajárogattam az eladó holmik közt.Itt ezt írják de lehet hogy csak kamu.

 

http://gyujtemeny.vatera.hu/militaria/szuro_vagofegyver/glock_tor_rohamkes_bajonett_ismet_10_000_nezo_1833195725.html

 

Mindenesetre én örülök hogy a katonai verziót birtoklom.Azért egy kicsit magabiztosabban használom:)

Havert meg elküldöm ide talán van még náluk ilyen kés.

A késről amúgy tudnál mesélni bővebben?Mármint hogy mennyire jó az anyag hogy tartja az élét stb..Dobni azt tudom hogy jó de eddig ennyi a tapasztalás.

Előzmény: fenyooldrider (36164)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36164

Szia!!

Az említett kés BW tábori késként fut,igaz,hogy a maiak festettek,de ez nem jelent semmit,ugyanolyan jók,mint régebben!!

A nagykerjük Szigetszentmiklóson van a fegyverboltban,azt hiszem utoljára is csak 10-12 eft volt az ára!

Szerintem még nem hamisítják!

Most néztem meg,mindkét típusa 10eft környékén van : http://glock.hu/viewpage.php?page_id=36

Teszteket találsz a Youtube-n,va közöttük iszonyat brutál teszt is!

Csak erős idegzetűeknek: http://www.youtube.com/watch?v=a9prXyY_m4w

Előzmény: enduroadam (36160)
karban79 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36163

Üdv!

 

Példa és ellenpélda lesz mindig. Hentes is szúrta már hasba magát, vadász is metélte le az ujját... Ha egy szülő kést ad a gyermeke kezébe, vállalja is az ezzel járó felelősséget. Mint mindenben, itt is a prevenció lehet célravezető: ismerni kell a gyermek mentalitását, foglalkozni kell vele, meg kell tanítani az alapvető szabályokra, fogásokra. Mindezzel együtt nem állhat a szülő minden pillanatban a gyermeke mellett. Nem hiszem, hogy lenne fix korhatár ez ügyben... van pár kollegám, akinek a mai napig nem adnék kést a kezébe.Az egyik konkrétan lábon szúrta magát, mikor odadtam neki a crossbillem, hogy átvágjon egy bandázs szalagot...ő már nem gyerek.

Előzmény: oys... (36162)
oys... Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36162

Amit Te gatyarepítőnek mondasz, az volt nekünk a nyújtó. De mi ezt középiskolás korunkban nyomtuk.

Egyszer azonban - épp az én tőrömmel, de nem általam - az őszi szüret egyik estéjén sikerült az egyik osztálytársunk cipőjét leamortizálni, úgy, hogy teljesen beleállt, belehasított a tőr az edzőcipőbe. Hihetetlen szerencséje volt a srácnak, hogy nem a lábfejébe ment bele, hanem a lábhüvelykujj melletti lábujjközbe szúródott, egész a cipőtalpba, felülről, és csak minimális karcolással, hámrétegsérüléssel megúszta.

Kés ki - zokni is kiszabadult - láb kihúzható - és megnyugvás pillanata - de ehelyett gyorsan q... anyázás lett ordítva.

Ha láttatok már tökéletesen falfehérre váló arcot, na az az volt az első pillanatokban!

Mondanom sem kell, mindannyian be voltunk sz@rva.

 

Szóval láttam már esélyét diákok közti jószándékú, de nem a célnak megfelelő késhasználat miatti balesetnek.

És nekünk szerencsénk volt, de tényleg csak millimétereken múlt, hogy nem lábujjcsonkolásos lett az eset...

Előzmény: karban79 (36158)
enduroadam Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36161

Azt még hozzátenném hogy azért ez a nagy érdeklődés mert ismerősömnek megtetszett a kés és ő is szeretne egy ilyet a gyűjteményébe csak olyat ami nekem van nem lehet nagyon találni.Úgyhogy várom a válaszokat köszönettel.

enduroadam Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36160

Szia fenyooldrider.

Ismerlek ám téged a sportmotorról is ám :) Sőt még csináltattam is veled a KTM-re dobot,igaz annak is már vége lett mert nem bírta a hanyatt esést:)Na mindegy nem ezért kereslek ám hanem visszolvasgattam és láttam te használsz vagy használtál egy Glock tőrt.Nos múlthéten elcseréltem az egyik BW victorinox bicskám mivel úgyis kettő volt belőle vagyis ami megmaradt az adler,egy szép Glock késre.Érdekelne hogy mi a véleményed a késről mennyire bírja a strapát?Nézegettem a neten ilyen késeket és kétségeim támadtak az eredet ill a minőség terén.Nekem elvileg az eredeti B(osztrák felségjel)H logós 78-as nem fűrészfogas kerek Glock feliratos példány van ami fényben inkább lilásbordó felületkezelt elvileg mangánfoszfátozott pengéje van.Szemben a ma kapható Made in Austria szögletes glock feliratú festett pengés változatokkal.Nekem a srác azt mondta mikor elcseréltem vele a kést hogy ezek az új glock tőrök már a gagyibb minőségű polgári változatok és hogy amilyen hozzám került azt nem is lehet(ett) kapni csak kizárólag a seregből kerülhettek ki a használt kések.Nos mennyire igazak ezek az infók erre szeretnék választ kapni.Köszi mindenkinek előre is!Amúgy fasza kis bökő.Mondjuk nem egy mindenes kés de dobálni nagyon szeretem.Elég jó súlypontja van.

Előzmény: fenyooldrider (30566)
theraphosa Creative Commons License 2014.02.17 0 0 36159

A lányom egy éves és már megvan az első bicskája, csak még nem adtam oda :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!