Keresés

Részletes keresés

aagica Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32060
Oké, megelőztél.:))
Mosi mindig gyorsabb. Vasárnapra készülj kifogással, miért nem jöttél futni..)
Előzmény: Törölt nick (32058)
aagica Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32059
Ez az igazi Mosolgyós volt, vagy csak a listakészitő automata? :))

Hahó, Mosi, nem akarsz velem futni szombaton???

Előzmény: Törölt nick (32057)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32058
Én is megyek vasárnap megbeszélni, aagica, futni nem, azt hiszem.

Lelkiismeret üzeni, hogy mindenkit szeret és puszil, de csak ritkán olvas minket, mert mire elérne ide, addigra már bealszik. Viszont emailt gyakrabban olvas, ezért ha valaki kommunikálni szeretne vele, az jobban jár, ha imit küld vagy telefonál neki. Vasárnapra ő is hoz valamilyen buszos ajánlatot, meg szálláslehetőséget is talán. És néha még fut is.

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32057

Trieszt 2003.május 1.-5.

Lelkiismeret + kb.4 (talán)
Nemnagyongyors
Leander
Amatőr
Hiver
Ganki + 1
Aagica + barátnők?
Mosi
Krisz_
Larzen
Rcs + 1
066
(Zsazsi mint meggyőzhető)


Butch Cassidy Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32056
Nézz be a legcikisebb topikba, ott éppen a majmok hüvelyének kenőcsözéséről van szó :)
Előzmény: caspi (32054)
caspi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32055
Aagica
Talán vasárnap, de még nem tudom a programomat. Beírom ha tudok jönni.
Caspi
Előzmény: aagica (32051)
caspi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32054
mts
Arra is jó? És hová kenjem?:-)
Caspi
Előzmény: mts (32053)
mts Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32053
Én az eféle krémek magamra kenegetését pszichikai felkészülésnek szoktam szánni a versenyek előtt. :)
Előzmény: caspi (32048)
aagica Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32052
Bocsáss meg, kedves rcs!
Természetesen te is ott leszel. Lehet, hogy mégis listát kéne irnom?
Előzmény: Törölt nick (32047)
aagica Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32051
A Perskindol egy (be)melegitő kence, elég büdös emlékeim szerint, én is kenegettem vele fájó bokámat, nem nagyon használt.
Csodát ne várj tőle, de ártani nem árt.

Hétvégén valaki egy kis lassú futásra? Caspi, Mosi?

Előzmény: caspi (32048)
mts Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32050
Skót,

megnéztem a listát. Kösz. Egyelőre a stb, stb-t nem választom. :-)))))

Butch Cassidy Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32049
Hallani hallottam, de én nem hiszek az ilyenekben, úgyhogy nem is próbáltam.
Előzmény: caspi (32048)
caspi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32048
A még mindig meglévő bajaimra PERSKINDOL nevű sprayt javasolt egy ismerősöm. Hallott valaki erről a csodáról?
Caspi
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32047
Na tessek! Ha az ember nincs eppen net kozelben, maris elfeledkeznek rola! :)
Szoval jovok en is!!
Előzmény: aagica (32040)
kerékpár Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32046
Sziasztok!

Hosszú kihagyás után vasárnap futni szerettem volna a Zselici Dombságban, de a 30-40 centis szűz hó miatt (nem is tudom, miért nem járnak ki az emberek ilyenkor földet művelni - vagy legalább nyomot taposni a lelkes futóbolondoknak) a hiábavaló próbálkozást feladva egy kiadós séta lett. Sajnos emiatt előjött a tavalyi problémám - a bal térdem külső oldalának krónikus fájdalma.

Miután kedden már fájdalommentes voltam, elmentem egy 12 km-es körre, ahol csupán tízcentis hóban kellett a lábaimat emelgetni, kivéve egy helyen, ahol a domboldalba összefújta a szél a havat és combközépig ért. Mivel este hatkor már teljesen sötét volt, itt kicsit estem-keltem és sajnos kénytelen voltam belesétálni. Végül balesetmentesen hazaértem, de a térdem újból elkezdett fájni - mindezt másfél héttel a Pécs-Harkány előtt (amit a jobb időeredmény érdekében egy mérnökbál után fogok futni) és igazából nem tudom, hogy mennyit kellene pihennem. Az edzésre szükségem van és egy nap alatt elmúlik a fájdalom, de nem akarok komolyabb sérülést szerezni. Ti mit javasoltok?

Engem is érdekel a bonyhádi verseny - Pécs után földrajzilag talán a legközelebb van Kaposvárhoz, és idpn szeretnék sokkal több versenyen résztvenni, mint 2002-ben.

Üdvözlettel:

kerékpár

Philipcsiga_ Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32045
Nekem meg a 15 km-en az átlagpulzusom 133-as lett. De annyira nem ment, hogy már 123-nál jártam a 10 km-nél. Onnan szedtem össze magam egy picit, hogy a végére mégis legyen egy kis sebességem. Idén még csak padon tudtam 160 fölé menni pulzusban. Remélem most nem egy szenvedős edzés jön.
Előzmény: sneci (32037)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32044
ahogy olvastam iSTVán emlékeztetőjét a Visegrád-Budapestre hirtelen jókedv ragadott el. Eszembe jut a reggeli találkozó Visegrádon, napsütés, kellemes idő, szép táj...
Most meg bár végre van egy kis napsütés, de fagyik keményen és mindjárt indulnom kell egy 40-esre :(( De mivel csak egy út van ahol ez teljesíthető, 6 kört kell mennem a körúton. Monotónia tűrés edzés.
larzen Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32043
január 26 óta tegnap voltam másodszor futni. volt egy kis combhúzódásom, meg amúgy is borzasztó fáradt voltam a téli mátra miatt. sőt, még a jobb térdem is vacakolt egy kicsit.
tíz kilométert futottam a ligetben, tök jó volt! bár kicst havas és jeges volt a terep, egy perccel jobbat futottam, mint idén eddig bármikor! azt hiszem, sikerült kipihennem magam.

ma hattól újabb három kör a szigeten.

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32042
Én meg pont az ellenkezőjéről olvastam régebben egy cikket. Akik klimax előtt kezdtek el futni rendszeresen, azoknál nagyobb csontsűrűség (nem tudom ez ugyanaz-e, mint a mineral bone density) volt, és kevesebb az oszteoporózis. Akik a klimax után, azoknál már nem volt ennyire pozitív a helyzet, akkor már csak lassítja a folyamatot, vagy mittudomén. A cikk írói végeztek egy olyan kísérletet is birkákkal, hogy folyamatosan rázták alattuk a padlót, és ki lehetett mutatni, hogy nőtt a csontsűrűségük ezáltal. Szerintem az 52 résztvevő nem elég...
Előzmény: runp (32041)
runp Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32041
A táplálkozáshoz, meg az ásványi anyag bevitelhez.
Előre bocs (az angol szövegért, meg a terjedelemért).
Olvastam valamit a hosszútávfutó nők csontsűrűsége és az általuk lefutott heti kilométerek száma közötti összefüggésről. Angol sportorvosok csinálták egy vizsgálatot 52 résztvevővel. A lényeg, hogy minél többet fut valaki, annál ritkábbak a csontjai. Az okot nem tudják a vizsgálatot végző dokik se, szerintük esetleg táplálkozási problémákra lehet gondolni.
Akit érdekel, annak idemásolom az eredeti cikk összefoglalóját:

M Burrows, A M Nevill, S Bird and D Simpson
Physiological factors associated with low bone mineral density in female endurance runners
British Journal of Sports Medicine 2003;37:67-71

Objective: To explore potential factors that could be associated with low bone mineral density (BMD) in female endurance runners.

Methods: Fifty two female endurance runners (1500 m to marathon), aged 18–44 years, took part. Body fat percentage, lumbar spine BMD, and femoral neck BMD were measured using the Hologic QDR 4500w bone densitometer. Data on training, menstrual cycle status, osteoporosis, and health related factors were obtained by questionnaire. Dietary variables were assessed from a prospective seven day dietary record of macronutrients and micronutrients.

Conclusions: The results suggest a negative association between endurance running distance and lumbar spine and femoral neck BMD, with a positive association between body mass and femoral neck and lumbar spine BMD. However, longitudinal studies are required to assess directly the effect of endurance running and body mass on BMD, and to see if the addition of alternative exercise that would increase lean body mass would have a positive effect on BMD and therefore help to prevent osteoporosis.

Meg, hogy mit nyilatkozott a BBC-nek a vizsgálat vezetője:

Lead researcher Dr Melanie Burrows, of the University of East London, told BBC News Online, more work was needed to pin down the exact link between long distance running and low bone mineral density.
But she said the problem was possibly that long distance runners tended to restrict their dietary intake because they thought excess weight would damage their performance.
"If you run you need to take in more energy because you expend more energy.
"It might be that other people also have the same dietary inadequacies, but they might get away with it because the effects do not show up if you have a less active lifestyle.
"I would never suggest that people should not go long distance running. It is better to do exercise because there are a whole myriad of health benefits."

És a kalcium-magnézium összefüggésről is írtak:

But higher magnesium and lower zinc intakes were associated with greater thigh bone density. This could be because magnesium is important for thyroid hormone activity, low levels of which would decrease calcium uptake and therefore bone composition, say the authors. And it is possible that zinc stimulates the immune system to start breaking down bone.

aagica Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32040
VI. Szondi utca 11.
(A Szondi utca a Teréz körutról nyilik, a Béke szálló mellett. Az emeleten keress minket, ha legalább hatan leszünk, mégiscsak lefoglalom.:))

Többi jelentkező, Mosi, lelkiismeret, tessék nyüzsögni!

Előzmény: Zsazsi (32039)
Zsazsi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 32039
Bocsánat, de hol is van ez a Crew?! A 17 órát tudom, hogy mit jelent! :o)
Előzmény: aagica (32005)
krisz_ Creative Commons License 2003.02.11 0 0 32038
Na ja, éppen most... de Neked elhiszem! :)))
Szép edzés volt! Én inkább csak az irodából néztem ma a hóesést. Innen a fájós térdemnek is tetszett. (Ma már kicsit jobb volt, mint tegnap.)
Előzmény: sneci (32037)
sneci Creative Commons License 2003.02.11 0 0 32037
Hehe, pont most akartam beírni!:))
Naszóval beharangozómnak megfelelően kint voltam (ma délután), és ha már ott voltam gondoltam futok is abba a szép hóesésbe.
Négy kört terveztem fokozóba, és ezt maradéktalanul teljesítettem, persze kivételesen a pulzusmérő segitségével. 163-assal kezdtem, majd 167, 173 és 180 körülivel fejeztem be.
És már most szólok, hogy
csütörtök délután sziget....
sneci
Előzmény: krisz_ (32036)
krisz_ Creative Commons License 2003.02.11 0 0 32036
Ne csigázz tovább!! És mit csináltál te a szigeten délután? :))))
Előzmény: sneci (32034)
TÉZÉ Creative Commons License 2003.02.11 0 0 32035
István.
Kösz az információt, ezek után nálam szinte biztos a részvétel mert szinte teljesen "hazai" pályán kell futnom egy félmaratont,vagy ahhoz közeli távot, bár a kezdeti emelkedők eléggé izgalmassá teszik a távot, de majd legyőzön őket.
Jelenleg elkezdtem a gyorsító szakaszt a felkészülésemben, tehát innentől teljes gőzzel a versenyekre.
Kinek ennek a rendezvénynek útvonalvezetéséről infora van szükséhge forduljon hozzám szinte a teljes távróltudok pontos szintvonali képet produkálni.
sneci Creative Commons License 2003.02.11 0 0 32034
Voltam a szigeten délután..
sneci
aagica Creative Commons License 2003.02.11 0 0 32033
Persze, ahogy igy elnézem, tényleg felesleges helyet foglalni, mert csak hárman-négyen leszünk, meg esetleg benéz krisz, kezében csokival, amiből nem ad, mert ő is szereti. :)
aagica Creative Commons License 2003.02.11 0 0 32032
Jaj, de jó, legalább lesz kivel söröznöm.:))
Előzmény: larzen (32031)
larzen Creative Commons License 2003.02.11 0 0 32031
én is megyek. szerintem vasárnap délutánra nem kell foglalás, bár ki tudja?
Előzmény: aagica (32005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!