Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tarzig Creative Commons License 2015.03.12 0 0 70229

eladva!

Előzmény: tarzig (70223)
probody Creative Commons License 2015.03.12 0 0 70228

Trapéz gömbfej porvédő nincs külön, a gömbfejet kell kicserélni.

Előzmény: Tokima (70226)
Kappa 5.10 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 70227

Sziasztok. Először is köszi h találkoztunk granturismo, lakijanos. 

Valaki nemtudna küldeni egy kappa doksit úgy érzem sokszor hasznát venném. 

Köszöntem 

Tokima Creative Commons License 2015.03.11 0 0 70226

Sziasztok

 

ma voltam futóművesnél mert kopog a kappámnak a bal eleje és bebizonyosodott a sejtésem sabilizátorpálca a gond meg kiderült egy két kisebb gond!

a trapéz gömbfej és a féltengely porvédőmet kell kicseréltetnem!

 

esetleg valaki tud segíteni ezeknek az alkatrészeknek a beszerzésében hogy valami jobb minőséget kapjak baráti áron?

 

 

és még egy kis érdekesség!!!

 Találtam az adagolóm alá betömködve egy rongyot amit még eddíg nem vettem észre!

ugy találtam rá hogy kezdtem érezni egy kis gázolaj szagot és az adagoló környékéről jött ezért tüzetesebben megnéztem. Lehet hogy azzal is gondom lesz!!hm

DonPrego Creative Commons License 2015.03.11 0 0 70225
DonPrego Creative Commons License 2015.03.11 0 0 70224

Nem néz ki rosszul :)

Előzmény: tarzig (70223)
tarzig Creative Commons License 2015.03.11 0 0 70223

Üdv! A korábban említett Kappa, felkerült a "használt autóra". Ha valakinek érdekes, keressen!

"The man" Creative Commons License 2015.03.10 0 0 70222

Hajhó! Cartársak! Véletlenül nincs valakinek elfekvőben, baráti áron, egészséges gépháztetője kék színben? Az én autómon valószínüleg törött volt még az én időszámításom előtt, és most csúnyán repedezik a festék rajta.

probody Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70221

Azért tudom,hogy meg lehet ezt csinálni, mert csillagászati körökben jártas vagyok.

Többen csiszoltak,készítettek már KÉZZEL lencsét távcsőbe, egy "szelet" üvegből! Nagyon nagy pontosság,precízség kell hozzá mondanom sem kell. 

Beszerezhetők különböző finomságú csiszolóporok meg minden ami ehhez kell.

De múltkor linkeltem épp egy foncsorozót elég olcsó szerintem.

Előzmény: R0b333 (70220)
R0b333 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70220

közbe írtam nekik e-mailt és már vissza is írt a csóka hogy sajnos nem tudja megoldani.

Előzmény: probody (70215)
Kappa 5.10 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70219

Húsz-kilenchetvennégy-3745

Előzmény: lakijanos (70217)
R0b333 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70218

igen, úgy meg a reflektor nem menne,szóval nem lennék sokkal előrébb...még megpróbálok üvegesekkel beszélni,ha nem sikerül mert mondjuk elpattannak az üvegek akkor hagyom a francba inkább és felújíttatom a gyári foncsort.

Előzmény: probody (70215)
lakijanos Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70217

Az nagyon jó lenne ha elhoznád,már csak granturismo-val kell lebeszélni a részleteket.Adj egy teló számot,a részleteket megbeszéljük ott.

Előzmény: Kappa 5.10 (70213)
granturismo Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70216

Hát ez egy sokkal szalonképesebb változat:-)

De az irányt vetted!

Nagyon hiányzik középről a bőr, a "lóterelők" nagyobbak és össze vissza elállnak mivel ettől durvább bőrből készültek.

Jaj és volt rajta még ilyen vékony fekete gumiszalag is amivel nyakba is lehetett akasztani.

Előzmény: bojo (70211)
probody Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70215

Az enyém nagyobb átmérőjű a projektor és teljesen rá van tolva az üvegre belülről. Nyilván ahány gyártmány annyi féle. Nagyon mély bevágások azért ezek a barázdák. Ha ki van csiszolva,felpolírozva az előtte levő rész, az üvegvastagság tökéletlenség már semmi a gyári barázdákhoz képest.

http://www.uvegesmunka.hu/uvegcsiszolas.html

 

Az átlátszó búránál a reflektor lenne fura szerintem. Síküvegesként csőben szórná a fényt mint a rallye autókon:-)

Előzmény: R0b333 (70208)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70214

UV védelmet lehet rá utólag csinálni. A besárgult fényszóró javító szettek jó része is tartalmaz ilyent vagy ha ilyen tesco parkolós kőfelverődéseshez beadod ;)

Előzmény: R0b333 (70212)
Kappa 5.10 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70213

Holnap de. megyek Pestre. Ha gondolod elhozom.

Előzmény: Kappa 5.10 (70180)
R0b333 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70212

találtam 1 fószert aki vállalná,hogy készít hozzá műanyagból búrát 10ezer/db áron. ezzel ugye csak az a probléma,hogy pl. UV védelem egyáltalán nincs rajta,1-2 év vagy tán még annyi se és lehet kidobni úgy bemattul...

Előzmény: Törölt nick (70210)
bojo Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70211

Valami hasonló? :)

Előzmény: granturismo (70202)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70210

Szerintem nem olyan egyszerű kicsiszolni. Illetve ki lehet csiszolni, de magának az üvegnek a vastagsága befolyásolja a szórásképet és ha nem állandó a keresztmetszete, akkor lencseként működik. A jó ég tudja, hogy hová fogja vetíteni azt, amit alatta a projektor is már lencseként vetít. Képtelenség kisipari munkával tökéletesen egyenletesre és simára csiszolni, így jó eséllyel elveszítheted a szórásképben a horizontot is. 

Szerintem ha egy ilyen hagyományos belül bordázott fényszóróban össze is jön egy projektoros rendszer, az 100%-ban szerencse kérdése. A projektor lencse is önmagában arra van belőve, hogy egy bizonyos szórásképet mutasson és a bordázott fényszóró búra is. Ha a projektor lencse előtt pár centire egy másik rendszer töri meg a fókuszált fényét, akkor biztos, hogy eltorzítja az eredeti szórásképet. 

Előzmény: R0b333 (70208)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70209

Nem gondoltam, hogy ilyen komoly története van :) ..

Egyébként egy jó napszemüveg tényleg jó haverkodási alap - én már csak tudom. Még ifjú koromban megtaláltam  a szekrény mélyén nagyanyám retro szitakötő napszemüvegét. Lenyúltam és egyszer elvittem magammal diszkózni poénból. Egy italt meg nem vető haverom is velünk volt és fogadtunk vele, hogy ha két órán át nem veszi le, akkor fizetünk neki x db sört meg y db whiskey-t. Egy teljesen ismeretlen helyre mentünk, aztán hamar szem elől tévesztettük az uriembert a diszkóba betérve. Fél óra múlva előkerült és nem akartunk hinni a szemünknek - a fél diszkóval összehaverkodott miatta, mert mindenki leszólította, hogy milyen komoly napszemüvege van :) ..

Előzmény: granturismo (70202)
R0b333 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70208

megpróbálom kicsiszoltatni...remélem sikerül. tényleg csak azt nem értem,hogy a te lámpádnál miért nincs ilyen probléma.

Előzmény: probody (70207)
probody Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70207

Üvegcsiszoló műhelyben gond nélkül le tudják szedni a barázdákat a lencse előtti részen,csak az üvegben levő feszültség miatt benne van a pakliban,hogy elpattan a művelet közben, de ez az üveg levételénél is fordult már elő pár emberrel.

Előzmény: R0b333 (70206)
R0b333 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70206

Nos,úgy néz ki a projektor projektem kudarcba fulladt a fényszóróüveg barázdái miatt... sajnos használhatatlan így. búra nélkül viszont tökéletes lenne,a kérdés az volna,hogy tud-e valaki valamilyen megoldást arra,hogy hogyan távolítsuk el a barázdákat,recéket az üvegből?

granturismo Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70205

Hát sajnos nem.

 

Ez ugyanis egy "csodaszemüveg" volt. Kétféle hatással volt ugyanis az emberekre.

Általában szimpla röhögőgörcsöt kaptak tőle, viszonyt néhány, erre fogékony egyénben csillapíthatatlan birtoklási vágyat ébresztett.

Namost valaki a második kategóriába tartozók közül valamikor gátlástalanul magáévá tette.

 

Bár van egy második teóriám, hogy Szilvi, aki egyébként az első kategóriába tartozott (csak ugye egy idő után minden poén unalmassá válik) csalafinta módon megszabadított tőle egy könnyed csuklómozdulat által a szemétkukába való könnyed áthelyezéssel. Mentségére mondva a szemüveg finoman szólva már a megvásárlásakor sem volt makulátlan állapotban és a találkozókon azt felpróbáló össz. cca 500 ember állagromboló hatása sem elhanyagolható a sajátomé mellett:-)

 

Szilvi egyébként tagad.

Imre.G Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70204

No abban a szemüvegben szívesen megnéznélek... :)

Előzmény: downer (70203)
downer Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70203

És huszonpár éve megvan még az a szemüveg? Örök darab lehet! :)

Előzmény: granturismo (70202)
granturismo Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70202

Én granturismo vagyok ha valaki nem ismerne:-) csupa kisbetűvel mint nemecsek ernő.

Szinte mindenütt granturismo vagyok ahol csak lehet.

Mikor a Bravot megvettem 99-ben az után ugrottam fejest a netes csevej oldalakba akkor választottam ezt a nicket, de az eredete kicsit korábbi.

 

Mikor még Alfás voltam cca. 92-ben minden szombaton kijártunk a Tangó-ra (tisztességes polgári nevén Használtcikk Piac, ma is létezik, de már kb. semmit sem ér) a Nagykőrösi útra. Akkor oda jártak a guberálok, csencselők és más egyéb ruppótlan, leröccent figurák, elszegényedő nyugdíjasok, klf. ügyeskedők eladni a heti "termést" a piacot övező rész dugig volt ezekkel az emberekkel, hatalmas Underground volt.

Na és ott egy ilyen fazon árult egy általam meghatározhatatlan korú olasz autós napszemüveget. Vékony krómkeretes ovális sötétített lencsék középen a két lencse közötti fémösszekötőre egy fekete bőrdarab volt rápatentolva (hogy ne vágja az orrot) és két oldalt a lencse széle és a fej közé ilyen lyukacsos fekete bőr takaró volt a betűző nap ellen kb. mint a lovaknak.

Hát nagyon durcán nézett ki az biztos! Mondhatni pusztítóan. Jaj és a lényeg, hogy a két száron ilyen cizellált granturismo felirat volt.

Hát mondta a Kelemen Laci haverom (akivel ott voltam) ha én ezt megveszem akkor ő önállóan hazaindul.

Megvettem.

Erre mondta, hogy ha én ezt most felveszem akkor én indulok haza önállóan, mert a Sierrájába (azzal voltunk éppen) ebben be nem ülők.

Hát felvettem.:-))

És utána évekig hordtam. És az Alfás majd később a Fiatos talikon úgy mondták, hogy az a granturismo szemüveges fickó.

Hát így lettem én granturismo.

 

Én szeretem. Van aki azt mondja, illik hozzám. Vajon miért?:-)))

 

Előzmény: Törölt nick (70200)
lakijanos Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70201

Üdv!Bevállalnád a fuvart szerdán,persze ha mész pestre?

Előzmény: Kappa 5.10 (70180)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 70200

Amúgy utálom a MyKappa nevet - hülye voltam anno, hogy ezt választottam :). Pont akkoriban tett valaki javaslatot, hogy jó lenne, ha látszana az ember nevéből, hogy milyen kappája van. Kappa2.4 már foglalt volt, ezért egy hirtelen jött ötlet volt a My- hozzáadása. 

Néhány indexes topicot leszámolva amúgy mindenhol Andrej néven futok. Utóbbi pedig onnan jött, hogy 10-15 éve sokat játszottam ilyen számítógépes vadászós játékokkal (deer hunter stb) és ott neveztem el magam egyszer AndrejTheHunter-nek, aztán később aktív voltam egzotikus télálló növényes fórumokon (pálma,banán,bambusz stb) és ott voltam AndrejThePlanter, majd végül csak simán Andrej - legtöbben így ismernek, a lancia-forumon is ílyen néven futok.

A tetőkárpitot elfogadnám bármelyik autómba :) .. 

 

Előzmény: granturismo (70198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!