Keresés

Részletes keresés

caterina3 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 21757

Köszönöm szépen! :-) Teljesen tisztának látszik.

Előzmény: pacsepa (21756)
pacsepa Creative Commons License 2016.03.29 0 0 21756

Ezek a szerek stabil vegyületek, a bomlásokhoz megfelelő körülmények szükségesek.

Ilyen pl a hozzáadott víz, UV sugárzás, magas hőmérséklet... stb.

Ha tehát a tárolási körülmények megfelelők, akkor nincs nagy baj. Akkor kezdjél el gyanakodni, ha üledéket stb-t látsz benne.

Előzmény: caterina3 (21753)
caterina3 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 21755

Nagyon köszönöm a segítséged! :-) Akkor holnap lefújom vele a kajszifákat.

Előzmény: Ali-bá (21754)
Ali-bá Creative Commons License 2016.03.29 0 0 21754

Minden további nélkül használhatod. Topázt még nem próbáltam, de olyan szert még most is használok aminek 10 éve lejárt a határideje és ugyanolyan hatékony. (Folyékony rovarölőszer.)

Előzmény: caterina3 (21753)
caterina3 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 21753

Sziasztok! :-) Meg szeretném kérdezni, hogy felhasználható-e a Topas permetezőszer, ha:

-- 2012 decemberében gyártották, és elvileg három évig használható fel (van-e ennyi rátartás)?

-- Az elmúlt években a telet a fűtetlen nyaralóban töltötte? (Látszani nem látszik rajta semmilyen elváltozás.)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

bastardo Creative Commons License 2016.03.28 0 0 21752

Nem, vérszilva talán. Valamilyen díszszilva-féleség.

Előzmény: Törölt nick (21751)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 21751

alma?

Előzmény: bastardo (21750)
bastardo Creative Commons License 2016.03.28 0 0 21750

köszi!

 

felnyitottam a kérget az ilyen helyeken. Alatta pirosas, irtó kemény réteg van.

Így néznek most ki a sebek:

 

Ugye ezt ennél jobban nem kell kitakarítani? Mert ha igen, fogalmam sincs hogy kéne, annyira kemény.

Vagy ezt már kenhetem is le fagéllel?

 

Illetve még annyi, hogy az egyik ilyen elhalt kéreggumó alatt rengeteg nagyon pici bogarat találtam. Ez már csak okozat (beköltözött), vagy ő maga is ártalmas?

 

Előzmény: Flanell (21749)
Flanell Creative Commons License 2016.03.28 0 0 21749

Szerintem csak csonthéjasokra veszélyes, de konkrétan nem tudom.

 

Igen, ez a törzsén szintén az.

 

Van egy saját módszerem, ami inkább vékonyabb ágaknál hasznos, de azért itt sem árt: elhalt kérget lefejteni, a helyét hajtóműolaj-gépzsír keverékkel lekenni. Nem állítom, hogy csodaszer, de gátolja a terjedést, mert beszívódik valami vegyi anyag (ami nem nagyon tesz jót a fának, de a baktériumnak még annyira sem).

Előzmény: bastardo (21747)
alfi13 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 21748

A rovarokat lehet hogy gyéríti de a tapadást azt nem segítí sőt lehet hogy valamelyik permetező szerrel nem keverhető (talán a legtöbbel) .

Előzmény: Mtz 550E (21746)
bastardo Creative Commons License 2016.03.27 0 0 21747

Flanell, arpad-lajos köszönöm szépen. Holnap neki is állok.

A közelében nincsenek gyümölcsfák, csak nyírfa és fenyők. Vagy ez esetleg azokra is veszélyt jelent?

 

A törzsén talán nincs ilyen gumó. Valami sérülés szerű van, de erről nem tudom megítélni, hogy az-e:

 

Előzmény: arpad-lajos (21745)
Mtz 550E Creative Commons License 2016.03.27 0 0 21746

Üdv!
Napokban ajánlották hogy a szezon közbeni permetezéshez alkalmanként tegyek 2-5L/1000L vízhez napraforgó étolajat tapadás és rovarkártevő gyérítés szempontjából! Szerintetek jó lenne? Elvileg olaj meg ragadós ami alatta van azt lefolytja szerintem!

arpad-lajos Creative Commons License 2016.03.27 0 0 21745

Ezeket a beteg ágakat amputálni kell, legalább 20-30 cm-el a rákos seb alatt. A levágott részt azonnal elégetni, vagy elföldelni. ha a törzsön van a rákos seb akkor azzal nem tudsz sokat kezdeni, ha gondolod kivágod, ha sajnálod megtartod és lekened fagéllel a kitisztítás után. Majd figyeled, hogy mi lesz belőle.

Lehet, hogy csak ezt a fajta díszszilvát támadja meg.

Előzmény: bastardo (21740)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.27 0 1 21744

A vége kurtajó, kirendelnének egy pár tucat tökös-tekest, a vegyifegyverek miatt, orbán testőre meg égne, mint a Reistag, szokás szerint a nagy eszével :-D

Előzmény: Antisystem (21735)
Flanell Creative Commons License 2016.03.27 0 0 21743

Köszönöm.

Csak valahol azt olvastam egy vagy két éve, hogy a Vertimec is transzlamináris. És mivel inkább fordított a trend, vagyis általában a transzlamináris szereket szokták le"felszívódó"zni, nem fordítva, azért hittem ennek a leírásnak. (Már fogalmam sincs, hol olvastam.) Akkor keresgéltem is, de semmi biztosat nem találtam.

Ezért kérdeztem a két szerről.

De gondolom, neked a hatóanyag alapján sikerült utánanézni.

Amúgy a dió csak egy példa volt, másokra is használok atkaölőt, kis tételben, kaktusztól a málnán át az almáig.

Előzmény: Antisystem (21731)
Flanell Creative Commons License 2016.03.27 0 0 21742

Nem valószínű, hogy sikerül megállítani, de lassítani tudod, ha ezeket az ágakat levágod. Amit lehet, azt legalább fél méterrel a duzzanat alatt.

Ezt rákosodásnak hívják, és feltehetőleg baktérium okozza.

Még az őszi (és kisebb mértékben a tavaszi) rezes lemosó permetezés érhet valamit a terjedés lassítása érdekében, hogy a többi fádat ne támadja meg a betegség. (Bár a képek alapján ami akarta, már elkapta.)

Előzmény: bastardo (21740)
CBNora Creative Commons License 2016.03.26 0 0 21741

Az én mentám is vörös, annak nincs semmi baja. Ilyen, mikor kezd kinőni. Később lesznek rajta levélbogarak, de annak még nincs itt az ideje.

Előzmény: Maszatka55 (21737)
bastardo Creative Commons License 2016.03.26 0 0 21740

Sziasztok!

 

van a kertünkben egy -ha nem tévedek- díszszilvafa, vagy vérszilvafa.

Szerintem valami betegség kínozhatja, mert némely ágain elég csúnya sérülések láthatóak.

Így néz ki:

 

 

Tudnátok segíteni, hogy mi ez, és mit tehetnék ellene? Vágjam ki tőből azokat az ágakat, amik ilyenek, vagy próbáljam teljesen megtisztítani ezeket a részeket, és lekenni valamivel?

 

Köszi szépen!

budai2 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21739

Én három napja permeteztem levélpirosító tetű ellen karate plusz mospilán keverékkel, de adtam hozzá atka ellen is flumitét is. Hólyagosodott, de még nem pirosodott, és úgy néz ki megállt.

Szerintem nagy esély van rá, hogy a mentádon atka van és nem tetű.

Az is pirosít, és a föld közelében, vagy a földben telel át. Ideális kiindulás az atka számára tavasszal a menta meg (nálam) a citromfű. Naptár szerint az atka még ráérne, de az időjárás szerint persze már megkezdte a tevékenységét. Nem gondolom, hanem láttam őket.

Előzmény: Maszatka55 (21737)
szicsu1007 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21738

Köszönöm szépen!

Előzmény: Antisystem (21735)
Maszatka55 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21737

Nálam elleptek mindent a ribizlilevélpirosító tetvek. Fehér, fekete és pirosribizli ok. Na de josta? És már a menta levelei is elkezdtek pirosodni!

Mtz 550E Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21736

Üdv nektek!

Nevikén -nek mennyi idő kell a száradáshoz? Mi az az idő ameddig ne kapjon esőt?

Antisystem Creative Commons License 2016.03.25 0 1 21735

Nézd, van két alapeset, az egyik, amikor magad fogyasztod a terményt, ez esetben ugye az, hogy volt rá valamiféle eseti vagy címkétől eltérő engedély, az biztosítja azt, hogy se a növénynek nem lesz baja az adott szertől, se neked nem, ha betartod az abban szereplő feltételeket. A másik eset, ha értékesíted, na ekkor csak olyan szert használhatsz, amire hatályos engedély van, az abban leírt feltételekkel. Mondjuk persze itt is más eset jogi megítélés szempontjából, ha a növényen van egy határértéken belüli szermaradék egy másfajta szertől - ez esetben ugye simán átsodródhatott a mellette lévő ágyásról vagy akármi, nem lesz komoly jogi következménye a dolognak, legfeljebb megtiltják az adott termény értékesítését, ha ilyen derül ki egy ellenőrzés során. Akkor meg végképp semmi, ha az adott szerre van EU határérték az adott növényen, és annak megfelelsz.

 

És más, ha van mondjuk rajta egy határérték 20x-osa Bi58 tartalom egy olyan terméken, amire tizenéve nem lehet Bi58-at használni,  (megtörtént tavaly is), akkor már azért lehet számítani minimálban egy szép összeg bírságra. Mondjuk a magyar nemigen tekinthető fegyelmezett szerhasználónak, ugye 9 éve forgalmaztak itt utoljára jogosan foszalont (Zolone), 2 vagy 3 év szavatossággal, ehhez képest a mai napig (nem jelentős mértékű, de) állandó  szennyezése a foszalon a mézeknek, bizonyitandó, hogy még mindig használják... (az egy más lapra tartozik, hogy a betiltása eleve hajánál fogva előrángatott indokkal történt, nem mondta ki az EU bizottság a valóságot, miszerint az volt a legnagyobb baj vele, hogy a vegyifegyver-tesztekkel fals pozitív eredményeket adott, amin az iraki háborúban szívtak az amcsik mint a torkos borz... nem pite +45 fokban kilométereket gyalogolni teljes vegyvédelmi felszerelésben, hogy az út végén szarin-raktár aztán találj néhány Zolone-val permetezett narancsfát:))))

 

ÜdV

Előzmény: szicsu1007 (21734)
szicsu1007 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21734

Értem. Én (veled ellentétben) nem ballagtam tovább az idézett link Vertimec szaváról. Láttam, hogy Vertimec és dió, oszt' passz. Trehány voltam:-(

Most viszont (megint) egy kincset adtál a kezembe! Eddig nem is vettem észre, hogy a NÉBIH adatbázisban nem csak alapengedély, hanem eseti engedély is van (lehet) a Szűrőben. Most odaballagtam, és meg is találtam az általad idézett szöveget.

És ha már...

Ha egyszer úgy látom, hogy valamelyik "csodaszer" nincs engedélyezve mondjuk kajszira, akkor ugye a korlátozások figyelembevételével felhasználhatom, ha valaha is volt rá eseti engedély?

Vagy nem ilyen egyszerű? Mert pl. ha egy növényvédő szernek visszavonják az engedélyét valamilyen növényre, akkor azt ugye "elvileg" nem szabadna használnom "oda" (pedig az én kétéves csomagomon még engedélyezett - volt!).

 

Előzmény: Antisystem (21733)
Antisystem Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21733

Köszi, igen, csak sajnos itt el van qrva a link, és a Vertimec-dió témánál is az alatta léő Vertimec-Voliam Targo okirat jön be.

A növényvédőszer-adatbázison keresztül lehet elérni, a lényeg kb ez benne:

 

a Vertimec 1,8 EC atkaölő permetezőszer felhasználható dióban fitofág atkák ellen a kártételi küszöbérték ismeretében 0,8 l/ha dózisban maximum kettő alkalommal földi kijuttatással 800-1000 l/ha permetlével, az Actara SC rovarölő permetezőszer felhasználható dióban tarka dió levéltetű, sárga dió levéltetű ellen 0,2 l/ha dózisban előrejelzés alapján földi kijuttatással 800-1000 l/ha permetlével. ....Dióban az Actara SC esetében kötelezően előírt élelmezés-egészségügyi várakozási idő (ÉVI) 30 nap, a Vertimec 1,8 EC esetében 60 nap, a megengedett szermaradék határérték az Európai Parlament és Tanács 396/2005/EK rendeletnek megfelelően. 

 

ÜdV

Előzmény: szicsu1007 (21732)
szicsu1007 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21732
Előzmény: Antisystem (21731)
Antisystem Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21731

Én spec kedvelem a Vertimecet, de fontos, hogy a lé koncentrációja legalább 0,075% legyen, az alatt ma már bizonytalan a hatása. A Vertimec FELszívódik - szóval vándorol is a növényben, a Flumite BEszívódik (transzlamináris  vagy másképp lokálszisztemikus a hatása.) Az eredeti felhasználási engedélyében nem szerepel a dió, de ha jól rémlik, eseti engedélyt már adtak ki Vertimecnek dióra.

Azért nem ajánlottam az előbb, mert II. kat.

 

ÜdV

Előzmény: Flanell (21730)
Flanell Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21730

Ha már atka: a Vertimec-ről mi a véleményed? (Más véleményére is kíváncsi vagyok.)

Amennyire én tudom, talán még az szívódik be legjobban a levelekbe, és az fontos, ha mondjuk egy nagy diófa leveleit nem tudom tökéletesen beborítani a permettel. Vagy a Flumite is beszívódik ennyire? Tudok szerezni Vertimec-et is, de ha nem muszáj, nem kérek szívességet, azért kérdezem.

Előzmény: Antisystem (21729)
Antisystem Creative Commons License 2016.03.24 0 0 21729

. levéltetvek, ill. atkák (ribizli) ellen is hatásos. Régebben erre kétfélét használtam, Decist ill. a zacskós Actarát (de ezt tavaly már nem kaptam). 

Ebből a kettőből mondjuk egyik se az a kifejezett atkairtó... a Decis inkább az atkák elszaporodásának kedvez, az Actara is a szokásosnál jóval magasabb dózisban esetleg hatékony lehet rájuk. Ami mindkettő ellen jó, ahhoz nem jut hozzá földi halandó (Bi58, Klórpirifosz-metil), az Actara helyett ma a hasonló neonikotin Mospilan megy szabad forgalomban  - és ugyanúgy van kis zacsiban is. Decist ma is kapsz, atkaölőnek meg tán az ampullás Flumite-val jársz a legjobban. (idén is megvan az ideiglenes engedélye), de van kicsi szabad forgalmú Ortusból is, Zoomból is, Nissouronból is.

 

ÜdV

Előzmény: Veszpremi (21725)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.03.24 0 0 21728

Én meg egy olyan tablettát szeretnék, ami gyógyítja a rákot, az aids-t és a hajhullást. ;)

 

Most "trendi" váltogatni a szereket, hogy ne alakuljon ki rezisztencia.

Előzmény: Veszpremi (21725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!