Keresés

Részletes keresés

ficusC Creative Commons License 2018.01.05 0 0 6091

Megvan minden: sok folyadék, parafin reggel-este, rostos kaják. Lehet, hogy néha túlerőltetem...

Köszi a segítséget.

Előzmény: bonap arte (6090)
bonap arte Creative Commons License 2018.01.05 0 0 6090

Általában így működik. Sok folyadékot igyál és naponta egyszer kevés parafin olajat is vegyél be. Ha erőlködsz a vécén akkor sokkal később áll el a vérzés.

Előzmény: ficusC (6089)
ficusC Creative Commons License 2018.01.05 0 0 6089

Lassan két és fél hónapja műtöttek. Szikével távolítottak el három komolynak mondható aranyeret. Még most is, minden második vécézésnél vérzik. Nem vészes vérzés, de kicsit aggaszt. Egyébként se wc előtt, se utána nincs gondom.

Menjek vissza a dokihoz, vagy várjak? Mi a tapasztalat másnál?

bonap arte Creative Commons License 2017.12.22 0 0 6088

Ha a masszázsban benne van a prosztata masszázs is akkor talán nem lehet jó hatással. Az olaj meg egyéb gyógyító kenőcsök puhítják a bőrt és ezálltal még jobban tud növekedni az aranyér. Kérj inkább lingam befejezést, az kellemesebb és nem cseszteti az aranyered. :-))

Előzmény: Szergej88 (6087)
Szergej88 Creative Commons License 2017.12.22 0 0 6087

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy belső aranyérnek jót tesz az olajos thai masszas azaz el lehet menni vele masszásra vagy inkább nem érdemes mert jobban ki jön?Elore is köszönöm a segítséget es a választ!

Tomm25 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 6086

Köszönöm a választ.

A sebgyógyulásnál lehetnek a lézereshez hasonló szövődmények?

Előzmény: TamásD (6081)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6085

Helló

 

Köszi, no tényleg azt a tablettát szedem, amit írtál megnézrm.

Mielőtt kértem volna beszéltem gyógyszerésszel hogy nekem mi lenne megfelelő és ezt ajánlotta.

Én azt vártam volna hogy a legutolsónál már stagnálhatna, mert az ételeket is ennek rendelem alá.

Különben 1*-os a hiány.

Előzmény: bonap arte (6083)
Melaniavirág Creative Commons License 2017.11.30 0 0 6084

Ma jártam a Bánfalvi Péternél, kár hogy előbb nem tettem meg.

10 perc alatt teljesen fájdalmatlan nem ciki vizsgálat után megtudtam hogy sem aranyerem, sem polipom nincs, csak egy ártalmatlna bőrkinövés ami egy korábbi visszahúzódott gyulladás következménye.

Majd később ollóval lecsípjuk.

A lézeres eltávolítást nem ajánlotta.

Korrekt, gyors, alapos, sokat magyaráz és mindössze talán 12 perc. 

Amennyire nem voltam elégedett a Csatáry dr-nővel évekkel ezelőtt- annyira sok beteg zsúfolódott össze nála, hogy egymást tapostuk, itt annyira 'jól éreztem" magamat. 

25 ezer a vizsgálat egyáltalán nem sokkaltam érte. 

bonap arte Creative Commons License 2017.11.28 0 0 6083

A vashiány pótlása nagyon hosszú folyamat. Ha naponta vérzik az aranyered vécézéskor akkor ez elegendő ok a vashiányra. Plussz a sűrűbb műtétek is vérveszteséggel járnak.

A Maltofer tabletta önmagában kevés, C vitaminnal kell bevenni különben hatástalan. A Maltofer Fol tablettát irasd fel, ez tartalmaz folsavat, ez segíti a felszívódást. 

Az ételekből nagyon kevés vasat vesz fel a szervezet, szinte semmit. Gyorsmegoldás a vasinjekció, Ez hamar hat.

Előzmény: Zsanna68 (6082)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 6082

Köszi hogy válaszoltál.

 

Tényleg frissura /a külső gyűrű belső oldalán lehet/és vérhígítót is kell szednem.

Nem csíp, nem viszket és nem fáj csak alkalmanként vérzik. No, ez zavar.

Rendesen étkezem, hogy mi tartalmaz vasat, azokról az ételekről listám van és olyanokat eszem.

Most megtoldtam 1,5 dl vörös borral is.

Kérdésem hogy észrevettem hogy csökken a vérképem szerint a vas, szérumvas, holott 4 hónapja Maltofol tablettát is szedek.

/ 2 kisebb műtétem volt 4 hónap alatt és kellett hozzá vérkép./

A  legutóbbi vérképemen a doki a vérvételkor széklet vért is kért, ami negatív lett. 

Mi falja a vasat a szervezetemben?

 

 

 

Előzmény: TamásD (6079)
TamásD Creative Commons License 2017.11.27 0 1 6081

Szerintem egy kicsit parasztvakítás. Magán intézményekben hirdetik. Annyi a lényege, hogy a műtét során az aranyeres csomókat nem sima "elektromos késsel" vagy klasszikusan ollóval-szikével vágják ki, hanem egy ultrahangos elven működő szövetzáró, szövetvágó eszközzel.

Előnye, hogy kevesebb a vérzés, kevesebb a szöveti nedv szivárgás, nem kell külön lekötni a műtét során az ereket. DE, ez igazából a hagyományos műtétnél sem olyan nagy probléma. Azoknál sem jelentős probléma az utóvérzés, legfeljebb 1-2%-ban van és nem súlyos. Tehát van előnye, de nem annyi, mint amibe kerül. 

Előzmény: Tomm25 (6080)
Tomm25 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 6080

Sziasztok,

 

van valakinek tapasztalata rádiófrekvenciás sebészeti vágóval kivitelezett aranyér műtétről? A lézeres eljárástól mindenfelé óvva intik az embert, de a rádiófrekvenciásról nem nagyon lehet olvasni tapasztalatokat, véleményeket.

Köszönöm

TamásD Creative Commons License 2017.11.26 0 0 6079

Félig meddig. Sebész vagyok, de nem proktológus kifejezetten.

De mi a kérdés?

Előzmény: Zsanna68 (6078)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 6078

Bocsi.

 

Olvasgattam.


"Erre is van műtét, de azt a végső esetben szoktuk javasolni, ilyen berepedéssel, fissurával, amíg cska lehet, gyógyszeresen, életmódilag kell foglalkozni."- ezt írtad egy válaszban.

Szakmabeli vagy?

Válaszolnál tiszteletbeli nagyanyádnak?

 

Köszike

 

 

 

Előzmény: TamásD (6070)
Jenni:/ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 6077

TamasD, köszönöm valaszod. Voltam orvosnal, krémet kaptam és kamillás ülőfürdőt javasolt mellé a doki. És azt mondta hogy 1-2 héten belül magától felszivodik a vérrög. Valamivel kisebb lett már, remélem a kis manó meg marad a pocakban kicsit, időt hagyva a rög eltűnesere. :) 

thomas_the_tank Creative Commons License 2017.11.17 0 0 6076

Sziasztok!

 

Szokásom szerint egy éves frissítés: 4 éve volt Longo műtétem és továbbra is ugyanaz a helyzet: az aranyér probléma teljesen megoldódott, kiújulásnak szerencsére semmi jele, az eredénnyel 98%-ban elégedett vagyok. A 2% elégedetlenség egy egészen minimális inkontinencia miatt van, ami alkalmanként (5 esetből egyszer) előfordul székelés után. De nem kell semmi vészes dologra gondolni, összességében nagyon elégedett vagyok.

TamásD Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6075

Én mindenképpen megnézetném, mert ha természetes szülés, akkor a szülés körüli erőlködéstől fog legközelebb "kipukkanni".

Egyébként a Detralexet lehet szedni terhesség alatt is, ami erre a legjobb lenne.

Előzmény: Jenni:/ (6074)
Jenni:/ Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6074

Sziasztok! Valaki megtudná írni hogy mennyi idő a műtét utáni felepules? Van egy trombotizált külső aranyerem, ami tegnap (mint egy nagy pattanás) kidurrant. Most a csomó tetején a bőrön tátong egy lyuk amelyből a vérrög egy része ki is lóg. Van időpontom orvoshoz, viszont nem tudom mit csináljak mert 38+5 hetes kismama vagyok. Félek ha most azt megpiszkaljak akkor megneheziti a folyamatot, varrat szakad. (Most egyáltalán nem faj, csak ugye még van nyilva). Volt valakinek ilyen? Mennyi idő alatt gyógyul műtét utan? (Bármikor beindulhat a szules)

TamásD Creative Commons License 2017.11.13 0 0 6073

Elvileg a meleg víz jót tesz neki. Az is ellazítja egy kicsit az izmokat. Berepedésnél minden oldalról a görcsbe álló, és ezáltal a sebes nyálkahártyát "cincáló" záróizmokat kell kicsit lazítani.

Előzmény: Zsanna68 (6072)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 6072

Köszi!

 

Utána néztem a mellékhatásoknak, nekem vagy 3-ra nem megy de még utána járok.

Vajon termálvízbe mehetek vele?

Előzmény: TamásD (6070)
Melaniavirág Creative Commons License 2017.11.10 0 0 6071

Én is proktológust keresek, egy ideje már elkellett volna mennem újra...merhogy pár éve voltam Csatáry Évánál hatalmas csalódás. Futószalagon jöttek a betegek, szinte zsúfolásig megtelt apró várakozó helység, és annyitmondott hogy a bőrrel vannak problémák fehéres ami valamiféle gyulladást jelent, nem az ő hatásköre.

Egy lila színű folyadékból kaptam kb 2 ml, ami iszonyat csíp és hogy ez fertőtlenít.

Én úgy érzem ez volt a legnagyobb pénzkidobás amit életemben csináltam.

Viszont nekem belül van valami kis bőrkinövés!

Aranyerem szerintem nincs, nem csíp nem éget, nem vérzik csak nagyon nagyon ritká fél évente max egyszer viszont állandóan kenegetnem kell Neogranormonnal.

Elmentem egy tünemény bőrgyógyászhoz Kaszab Csilla ő foglalkozik ilyen intim bőrproblémákkal illetve sexuális úton terjedő dolgokkal és szerinte pedig proktológushoz kén mennem , mert nem bőrrel van gond. 

Szerinte valami kilóg" onnan egy icipicit de ő is azt mondta hogy ez nem aranyér!

Csak ért hozzá, bár bőrgyógyász. 

Úgyhogy tanácstalan vagyok, nem tudom van pár agyonreklámozott, self-menedzsment proktológus de nem tudom hogy kihez kéne menni, akit nem csak a pénz érdkel hogy minél többet kihúzzon belőlem. 

Az állami proktológia maga volta halál, egy 80 év körüli öreg volt ott rá sem nézett, vagyis egy  másodperce azt monda hogy nincs semmi gond és ad egy kúpot ha esetleg vérzik.

Így azt ki sem váltottam mire váltsam ki, még egy diagnosztikai lapot kórlapot sem kaptam, röhej az egész állami eü.

Az a baj, hogy a magán is az mert semmi szankció, ellenőrzés, csak egy orvosi protokoll szerint mondanak valamit vagy még azt sem 20-25 ezerért vagy még többért. 

 

TamásD Creative Commons License 2017.11.09 0 0 6070

Valószínűleg azért nem ajánlottak gyűrűzést és egyebeket, mert nem az aranyeres csomók okozzák a problémádat, hanem a nyálkahártya berepedése. Erre is van műtét, de azt a végső esetben szoktuk javasolni, ilyen berepedéssel, fissurával, amíg cska lehet, gyógyszeresen, életmódilag kell foglalkozni.

A Rectogesic egy kenőcs, nitrát van benne, és egy kicsit ellazítja az izomgyűrűt a végbélnél. Ez azért lehet jó, mert ez a berepedés egy ördögi kör, minél inkább fáj, az izom akaratlanul is annál inkább összerándul, és a kis seb nem tud begyógyulni.

Egy próbát megér, sokszor segít, persze ez sem csodaszer. És nem olcsó.

 

Tamás

Előzmény: Zsanna68 (6069)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 6069

A problémámmal legalább 4 orvos/gasztros, proctológusok foglalkoztak/

Kúpot és kenőcsöket kaptam.

Először Detralex tablettát szedtem évekig és mellette kúp/kenőcs.

Most Venatec tablettát, ami erősebb a detralexnél és hemordalle kúp és u. a. kenőcsben.

Jó darabig bevált, de lehet ez sem az igazi.

Egyik orvos sem javasolt műtétet, gyűrűt, lézert./magán rendelések/

Amit írtál azt lehet venni vagy íratni kell szakorvossal?

Előzmény: TamásD (6068)
TamásD Creative Commons License 2017.11.09 0 0 6068

A repedés és a polip összefügg (őrszempolipnak is hívják).

 

Rectogesic-et próbáltál már?

Előzmény: Zsanna68 (6066)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 6067

Bocsika!

 

Akkor nem kellett műtét?

Nincs ötleted belső aranyérre?

Előzmény: sallala11 (6058)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 6066

Én is belsővel küszködők, de sem gyűrűzést semmit nem ajánlottak fel./magán rendelés/

Repedés és pici polip van és a gasztros szerint a repedés a bűnös.

Viszont aki hozzá küldött a lézer híve, amit nem akarok.

Viszont a gyűrűre gondoltam.

Majd jelentkezzél hogy mit mondtak hogy a belső lement, de jött helyette egy külső.

Akkor latolgatni hogy maradjak vagy lépjem meg és 1-ből lehet 2 problémám lesz?

Előzmény: denes85 (6060)
denes85 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 6065

Bubu87, nekem is hasonló a dolog, a duzzanat nem múlik, sőt nekem néha váladékozik is, talán a sok üléstől, nem tudom. Sőt szerintem az is számít, hogy az ember mennyire stresszel ezen a problémán, mert ha próbálom kicsit elfelejteni akkor kevesebb a tünet, akkor jobban vagyok. Nekem azt mondta az orvos, hogyha sok idő után (a 6 hét már sok) nem múlik a duzzanat, akkor menjek vissza.

Előzmény: Bubu87 (6061)
denes85 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 6064

Én is próbálom magam rászánni, hogy visszamenjek a dokihoz, csak az ugye megint sok nap táppénz, ha csinálunk is vele valamit. A váladékozás ellen mi válik be a legjobban?

ficusC Creative Commons License 2017.11.08 0 0 6063

Trombocitált külső aranyerek gondolom. Legalábbis ugyanezek a tünetek voltak nálam is. A doki felnyitotta és kipucolta amelyik be volt durranva. Öt napon keresztül napi egy-egy óra alvás. A fájdalom nem engedett többet.

Rögtön megbeszéltük, hogy amint lehet meg kellene műteni, de hogy kisebb vágásokat kelljen alkalmaznia, előbb a gyulladást kell megyszüntetni, illetve kisebbre kell varázsolni a kint levő aranyereket. A legnagyobb gond volt visszatuszkolni a záróizom mögé őket.

Miután a fájdalom elmúlt, kb. 2 hónapon keresztül szedtem a Detralexet (3x2). Egyre kisebbek is lettek a rohadékok, meg is volt a műtét. Az első 5-6 nap, ami nehezen telik, aztán egyre jobb lesz. Két hét után még mindig bőven van vér a wc-ben, de csak akkor, se előtte se utána. 

Hogy ne kelljen többször átélned azt a fájdalmat, ami egy héten keresztül kínzott, ha a doki műtétet javasol fogadd el.

Messze nem lesz annyira fájdalmas, mint a trombocitált, begyulladt, kizáródott pokoljárás.

Előzmény: Bubu87 (6061)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 6062

Látott proctológus?

Azért nem ártana megmutatni, még ha javult is.

Van akinek évek óta van, de ellenőrzésekre jár.

 

Előzmény: Bubu87 (6061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!