Keresés

Részletes keresés

bandolesa Creative Commons License 2014.02.20 0 0 9011

Én is ezt a rendszeres szociális segélyt kapom, 25650 Ft. A kérdés engem is érdekel.

 

A kérdésem annyi lenne, hogy ezek szerint az egészségkárosodottak szociális segélye is beleszámít a biztosított időszakba?

 

Én önállóan indítottan háziorvossal, tehát az Önkormányzat nem intézett semmit.

 

Most voltam életemben először bizottságnál. Én vittem be a vizsgálati eredményt az Önkormányzathoz, 50%-ot kaptam.

 

Módosították most a foglalkoztatást helyettesítő támogatást erre a rendszeres szociális segélyre.

Előzmény: monsorow (9003)
monsorow Creative Commons License 2014.02.20 0 0 9010

Kedves ildó66, köszönöm a válaszodat.

 

Az utolsó mondatod, kérdésed jogos, szerintem az ügyintéző is ettől fél, mert még nem beszélt a jegyzővel (beteg) és úgy vettem észre rajta, hogy a véleménye nem dicséret lesz felé.

Azzal indokolta egyébként, hogy miért nem tavaly nézett utána, mert elment egy kolléganője és a saját ügyei mellett az ő ügyei is a nyakába szakadtak.

Most egyenlőre azt kell megvárnom, hogy hány %-ot kapok, ettől függ minden.

Visszafizetni biztos nem fogom a pénzt.

 

További szép napot!

 

ildó66 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 9009

A Hivatal ügyintézőjének kellett volna kérnie a vizsgálatot jóval azelőtt ahogy esedékes lett volna, mivel ha nincs az iratanyagban olyan szakvélemény amivel igazolni tudják a jogosultságodat nem folyósíthatnák az ellátást csak addig amíg az előző szakvélemény érvényes.

Ha esetleg a felülvizsgálaton az orvosi bizottság állapotváltozást állapít meg és ezt nem visszamenőleg teszi - akkor a kieső időszakra az állapotodat miképpen vélelmezik?Mert csak vélelmezni tudják...Vagy - remélem nem ez történik - mi van ha olyan mértékű egészségi állapotot állapítanak meg aminél már nem vagy jogosult az ellátásra?

Előzmény: monsorow (9008)
monsorow Creative Commons License 2014.02.20 0 0 9008

Köszönöm a választ, ezt jó tudni, mert ma voltam az önkormányzatnál, háziorvosnál, elvittem a papírokat, amit elküldenek az Nrszh-hoz.

A tisztviselő azt mondta nekem kellett volna kérnem a felülvizsgálatot tavaly.

Remélhetőleg megkapom az 50 %-ot, mert, ha nem, akkor lehet vissza kell fizetnem az elmúlt évet, amivel nem igazán értek egyet, mivel nem csak én mulasztottam.

 

További szép napot!

Előzmény: BJszakért (9006)
ibgili Creative Commons License 2014.02.20 0 0 9007

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget!

BJszakért Creative Commons License 2014.02.20 0 0 9006

monsorow

Esetedben a Hivatal (önkormányzat) kell figyelje és hívjon téged felülvizsgálatra, felkérve Nrszh-t erre. A bizottságot mindig az illetékes hivatal kéri fel különböző vizsgálatokra. Nrszh-t nem kérheti az érintett ilyesmire.

 

Creatív

Ha valóban nem kevered az ellátás nevét, tényleg rehab járadékot folyósítanak neked, akkor esetedben a lejárati idő után egy fillért nem kapsz, így valóban neked kell igényelned az újabb ellátás a 2011. évi CXCI.tv. értelmében. Igen, új igénylő vagy, de a biztosítotti időt nem vizsgálják esetedben (ez az egyik jogi feltétele ellátásnak).

 

Attól az időponttól igényelheted, amikor lejár a rehab járadék, tehát nem kapod, rendszeres pénzellátásban nem részesülsz, kereső tevékenységet nem folytatsz.

Majd bizottság megállapítja, hogy mikortól áll fenn szakvéleményezett egészségi állapotod, ha az igénylés időpontja is benne lesz, akkor megállapítható ellátás, persze ha 60% egészségi állapotod vagy kevesebb a bizottság szerint.

Tehát a megállapítás idején több feltételnek (orvosi-, jogi) is teljesülnie kell. Ez a te eseted.

Bővebben honlapomon az ott lévő jgnyilatkozat tiszteletben tartása mellett itt 4) pontban: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

Személyre szólóan email, mert minden eset más. Biztosat nem elmondás alapján, hanem határozat ismeretében tájékoztatok.

 

Zöld János Creative Commons License 2014.02.20 0 0 9005

Szép Napot, igaz esik az eső!De a földbirtokosok örülnek!

Kérdésem, 61 évesen, nincs semmi tolerálás? Tehát még a nyugdíj előtt akár 1 hónappal is behívhatnak felülvizsgálatra?

sz16 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 9004
monsorow Creative Commons License 2014.02.20 0 0 9003

Szép napot mindenkinek!

 

2012 márciusában százalékoltak le (50 %), de mivel nem volt meg az 1095 napom így az egészségkárosodottak szociális segélyét kapom (ez áll az önkormányzati papíron), ami 25.650 forint.

A papíron a felülvizsgálat időpontja 2013 március volt, vártam is hogy küldjenek behívót, de nem küldtek. Sok helyen olvastam, hogy késnek a behívások, így vártam.

Tegnap telefonáltak az önkormányzattól, hogy tavaly el kellett volna mennem felülvizsgálatra. Felhívtam az illetékest és azt a választ kaptam mivel nem kaptam rokkantsági ellátást, így nem hívnak be. Mivel ezt senki nem közölte velem türelmesen vártam a felülvizsgálatra a behívót.

Most én is és az önkormányzat is beadta a kérelmet a felülvizsgálatra.

Kérdeztem az önkormányzatnál, hogy ezt az összeget amit 2013 márciusától fizettek vissza kell-e fizetnem, de azt mondták nem, remélem így is lesz.

Egyedül azt nem értem, ha nem kaptam meg a rokkantsági ellátást, akkor a hivatalos papíron, amit küldtek, miért nem az szerepel, hogy nem kell felülvizsgálatra mennem.

Miből gondolják, hogy én magamtól tudni fogom.

 

Olvastam egy jogszabályt, miszerint:

"(3) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti biztosítási időbe be kell számítani...

...b) a rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, rehabilitációs járadék, egészségkárosodott személyek szociális járadékai és megváltozott munkaképességű személyek ellátása folyósításának idejét,...."

 

A kérdésem annyi lenne, hogy ezek szerint az egészségkárosodottak szociális segélye is beleszámít a biztosított időszakba?

 

Egyébként 25 éve tartó Crohn betegségem van fistulákkal, remicade kezelést kapok, már 2012 vége óta, a fistulákat fonalazták.

Ezekhez még társul reumás fájdalom, ami egyre elviselhetetlenebb, de azt mondták ez a betegségből adódik.

 

Köszönöm, hogy elolvastátok, amit írtam és , ha esetleg válaszolna is valaki azt is nagyon köszönöm :)

 

További szép napot!

 

 

 

 

Creatív Creative Commons License 2014.02.19 0 0 9002

A munkáltatók nagy valószínűséggel regisztráltak "ügyfél kapun".Taj számod alapján sok dolgot megtudhatnak ,ha érdekli őket.

Előzmény: ibgili (8995)
Creatív Creative Commons License 2014.02.19 0 0 9001

Kedves régi ,és új fórumozók!

Tud valaki segíteni nekem?Rehab járadékom lejár.A megállapító határozaton rajta van a "következő felülvizsgálat ideje 2014 március".Ebben az esetben is nekem kell kérnem a vizsgálat elvégzését? 

Milyen hátrányokkal jár,ha nem én kérem.Továbbá kaptam egy két nyomtatványt,amit ki kell töltenem. Pl egyik kérdés:Mikortól kérem az ellátás megállapítását?(Mikortól kérjem?) Új igénylőnek minősülünk? Én  7 alkalommal voltam eddig felülvizsgálaton.Ebből 6 komplex minősítés.Igaz nem a legújabb,mert anno még az egészség károsodás mértékét vizsgálták.4 oldalas beutalóm kész,de nem nagyon tudom,hogyan tovább...Van végleges Igazságügyi Orvosszakértői leletem is.Ha én kérem a felülvizsgálatot,akkor kb. felülbíráltatom a szakértőt... :/  Teljesen tanácstalan vagyok.Jó lenne ha valaki válaszolna,aki már ezt az "utat végig járta"Mindenkinek fájdalom mentes napokat,és jobbulást kívánok!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 9000

Elírtam úgy látszik. Nem keresek-et akartam írni hanem kerestek (engem).

 

A rózsaszín TB könyvecskét is le kellett fénymásoltatni nekik. Onnan szerezhették az információt, hogy hol dolgozhattam azelőtt.

 

És valóban azért lepett meg mindez, mert az egészségi állapot magánügy. Ezért sem terjesztettem magamról a betegségemet. Különben nem kaptam volna meg azokat a munkákat, amiket csináltam.

Előzmény: Törölt nick (8996)
BJszakért Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8999

ibgili

a munkaadó nem tudhatja, ha nem mondod el saját jószántadból, hogy megváltozott munkaképességű személy vagy. Az egészségi állapot adatvédelmi szempontból (személyiségi jog) kiemelten védett.

 

sz16

baleseti járadék maradt, mert más szabályozás vonatkozik rá (1997. évi LXXXIIT.tv. 57 §), de az nem nyugdíj.

 

Nyugdíj az, ami 1997. évi LXXXI.tv. Tny-ben van benne:

saját jogú nyugellátás és a hozzátartozói nyugellátás: olyan keresettől, jövedelemtől függő rendszeres pénzellátás, amely meghatározott szolgálati idő megszerzése esetén a biztosítottnak (volt biztosítottnak), illetve hozzátartozójának jár;

Ennyi.

Az ellátások nevét gyakran keverik az Emberek, legyen az Munkaadó, álláskereső, ellátott, ....pedig nem szabad, mert ezért tájékozódhat félre.

 

Ha tuti, és személyre szóló tájékoztatást szeretnél, keress bátran mail honlapomon keresztül. Így is számos megkeresését kapok, de hétfő, kedd kivételével igyekszem egy napon belül válaszolni. Ennyit tudok Érted tenni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8998

Kiegészítem, hogy valószínűleg ha csak megcsináltattam volna az NRSZH-hoz való beutalót a háziorvossal és nem adtam volna be az illetékes hivatalokhoz, akkor semmi értelme nem lett volna megcsináltatni és nem derült volna ki, hogy valami változás történt az életemben.

Előzmény: ibgili (8995)
sz16 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8997

Hát én nem tudom másnál hogyan van , de a törzsszám nálam maradt  2007 04 19 óta ugyan az !!! Azóta amióta baleseti rokkant nyugdíjjat kapom !!!!

Előzmény: mithogyan (8993)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8996

Saját tapasztalataim alapján úgy tűnik kiderülhet korábbi munkáltatók számára. Nálam ki is derült, mivel évekre a felmondásom után hirtelen elkezdek keresni több helyről is :) és ritkák az ilyen véletlenek.

 

Jövendőek számára a háziorvos véleménye szerint nem derül ki.

Előzmény: ibgili (8995)
ibgili Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8995

Sziasztok!

 

Egy ismerősöm kért meg, hogy utánajárjak a dolognak, remélem, ti tudtok segíteni. A kérdés az, hogy amennyiben leszázalékolt valaki, az kiderül-e a leendő munkáltató számára (mármint, ha pl. egy nem megváltozott munkaképességűeknek hirdetett állásra jelentkezne).

ma-ma Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8994

  Kedves mithogyan!

 

Jó, hogy ezt leírtad!!! Úgy látszik velem csoda történt. Ugyanis én kaptam egy másik igazolványt. Nem is érettem miért? Most se értem! Az újat félre tettem, nem küldtem sehová. Így most azt fogom az irataim közé tenni. Pedig nem is olyan régen küldték, most csak nevetek az egészen, lehet, hogy két nyug. számom van? De már ellenőriztek buszon és mivel a férjem nyugdíjas szelvényét használhatom, nem volt semmi baj.

Előzmény: mithogyan (8987)
mithogyan Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8993

Hát most "megfogtál", illetve elbizonytalanítottál. Igazság szerint nekem éppen 2011. december 30-án járt le a rehab. járadékom és 2011. december 31-től lettem III. csoportos rokkantsági nyugdíjra jogosult, amit aztán 2012. január 1-től "átfordítottak" rehabilitációs ellátássá, emiatt kaptam valószínűleg új törzsszámot. Viszont újabb nyugdíjas igazolványt már nem küldtek, holott 1 napig rokkantsági nyugdíjas voltam. :D :) (kínomban röhögök, csak itt nincs ilyen "jel")

 

Előzmény: sz16 (8988)
pimmi Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8992

Ez oké, nem mindenhol, de én tudok olyan uszodát pl. ahol igen van rokkant kedvezmény. De mivel igazolom? nekem nincs igazolványom erről, milyen igazolványra gondolsz?

Előzmény: ildó66 (8977)
Cersz Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8991

Tisztel BJszakért!

 

Nagy tisztelettel köszönöm a tartalmas tájékoztatást, ma délután megyek a házi orvosomhoz konzultálni és utána meglátom, hogy milyen úton induljak el, és szívesen igénybe venném a segítséged.

 

Köszönettel: Cersz

Előzmény: BJszakért (8989)
sz16 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8990
BJszakért Creative Commons License 2014.02.19 0 0 8989

Tryllati

válaszoltam email, megtiszteltél. Várom válaszod mail.

 

regina

Vigyázat, NEM minden rehab ellátottra vonatkozik időkorlát, csak a komplex minősítettekre (B1, C1)!

 

Tabi95

kereső tevékenység korlátozása honlapomon az ott olvasható jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett, aki korrekt, pontos, napra kész információt szeretne (esete, ellátása határozza meg a kereső tevékenység korlátázását), vagy keressen személyesen email, személyre szóló tájékoztatást kap ingyen,

a 2011. évi CXCI.tv. értelmében C2, rokkantsági ellátás, itt 2) pontban rád vonatkozólag: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=586

 

Gyermeteg

4 órás foglalkoztatás esetében öregségi nyugdíj szolgálati idő számításnál arányosítás történik a 1997. évi LXXXI.tv. értelmében.

 

pimmi

2012. jan-tól nincs (1997. évi LXXXI.tv.ben) rokkantsági,...nyugdíj. Csak öregségi nyugdíj létezik. Korhatár előtti ellátátsok vannak (2011. évi CLXVII.tv.), és megváltozott munkaképességű személyek ellátásai (2011. évi CXCI.tv. Mmtv.), rokkantsági ellátás, és rehabilitációs ellátás, teljesen más jogszabályi feltételekkel.

 

Tehát NEM tudod igazolni, hogy rokkantsági nyugdíjas vagy, mert nem vagy, senki sem 2012. jan-tól. Ebből kifolyólag erre hivatkozva nincs kedvezmény, mait igénybe vehetnél.

 

Cersz,

60 éves kormányzati tisztviselő vagy, megromlott egészségi állapotod, de nem vagy megváltozott munkaképességű személy, kérdezed, kéred felmentésedet.

Bármikor kérheted felmentésedet persze a törvény szerint, de akkor mi lesz veled munka és ellátás nélkül. Kormányzati tisztségviselőként a 2011. évi CXCIX.tv. vonatkozik rád és mögöttes jogszabályként Kjt, a 1992. évi XXIII.tv.

De ebbe nem megyek bele, mert rehab gazd szakértőként nem ismerem a gyakorlatot. Kérlek, keress meg munkajogászt, akinek ez a szakterülete.

Ugye egy sebész is ismeri, mi az a szürkehályog, de azért nem műti meg.

 

Bármikor, ha úgy véled, egészségi állapotod miatt kérheted a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait, EZ szakterületem,

azt bizottsági szakvélemény állapítja meg, hogy megváltozott munkkaépességű személy vagy-e, milyen mértékben, és munkaképességet vizsgál, így a rehabilitálhatóságot is. Ez alapján a bizottásgi szakvélemény alapján hoz határozatot a Hivatal megvizsgálva a jogi feltételek fennállását is.

Ez a folyamat hosszú a gyakorlatban, és új igénylő révén, igen alacsony ellátást állapíthat meg az egészségi állapot alapján Mmtv szerint Hivatal.

Nézd meg honlapomat a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett, amely a jogosultsági feltételekről, folyamatról ír itt a 4) pontban: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Ha mindennek ismeretében elkezdenéd mmk személyek ellátásait igényelni, email keress kérlek, adatlapokat, ügyintézés folyamatát leírom készséggel.

 

sz16 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8988

Én baleseti rokkantsági nyugdíjat kaptam 2012 01 01 elött , de a törzsszámom maradt a régi ami volt elötte !!!

Előzmény: mithogyan (8987)
mithogyan Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8987

Kedves ma-ma!

Az a nyugdíjas igazolvány, amit rokkantsági nyugdíjasként kaptál annak idején, már nem érvényes, ugyanis a törzsszámot is megváltoztatták 2012. január 1-től, ha pl. rehabilitációs ellátottá soroltak át. Az új törzsszámhoz viszont már nem kaptunk új igazolványt, mivel nem minősül nyugdíjnak az ellátás. Nem kérték ugyan vissza a régit, de ahol nyugdíjas igazolvánnyal kellene igazolni a belépést biztosan lebuknánk, mert mindig a törzsszám első három számjegye utalt arra, hogy milyen "típusú" nyugdíjas valaki. Sajnos ez van. :(

 

Előzmény: ma-ma (8984)
Regina38 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8986

"Mikor csökkentik arányosan a szolgálati időt?
A 2003. december 31-éig hatályos szabály szerint, az 1996. december 31-ét követő időszakban, ha a biztosított – nyugdíjjárulék alapjául szolgáló – keresete a minimálbérnél kevesebb volt, akkor olyan arányban csökkent a szolgálati idő, ahogy a kereset aránylott a minimálbérhez. Ha pl. a kereset a minimálbér fele volt, akkor 1 napi keresettel félnapi szolgálati idő volt szerezhető.2004. január 1-jétől az arányos szolgálatiidő-számítást csak a nyugdíj összegének kiszámításánál kell alkalmazni, a nyugdíjra való jogosultság megállapításánál már nem. Ez kedvező változás, különösen a részmunkaidőben foglalkoztatottak részére, ugyanis nyugdíjjogosultság szerezhető 20 évi biztosítási jogviszonnyal akkor is, ha az – akár teljes mértékben – részmunkaidős foglakoztatás volt és csak pl. a minimálbér fele után történt járulékfizetés"

Tájékoztató a nyugdíjrendszerről - EMMI Ügyfélszolgálat

Regina38 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8985

Tabi95!

 

Rokkant ellátás mellett nincs időkorlátozás a munkában, tehát akár 8 órában is lehet dolgozni, itt jövedelemkorlátozás van, a minimálbér 150%-át nem haladhatja meg a havi bruttó fizetés. /3 hónap átlagát veszik/.

Rehabilitációs ellátás mellett csak 4 órában /heti 20 óra/ lehet dolgozni. Igy jár az ellátás is.

Előzmény: Tabi95 (8980)
ma-ma Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8984

  Bocs Ildó!

De annó idején én még kaptam nyugdíjas igazolványt. Azt még nem kérték vissza. Ennek már 23 éve.

Előzmény: ildó66 (8977)
bandolesa Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8983

Ha napi 4-órában dolgozol, tehát heti 20.-óra,akkor a fizetésed mellett jár a rokkantsági is.

Ha ennél többet dolgozol, 7-órában, akkor ezt 3-hónapig teheted 1-évben maximum, hogy mellette kapd a rokkant nyugdíjat is.

Folyamatosan napi 7-órában dolgozhatsz,akkor a fizetés jár,nyugdíj biztosítótol semmi ellátás nem jár.

Én is ebben a helyzetben vagyok, de belinkeltem múlt héten a törvényt ide.

2014.02.10 13:38:33   -8933-hozzászólás részletes.

Előzmény: Tabi95 (8980)
Tabi95 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 8982

Nem ismerik el , mert a 4 ill. 6 órás munka az részmunka időnek számít

8 órától mondják egész idősnek

 

nem haladja meg a 3 hónapi átlag jövedelem a 150 e Ft

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!