Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.21 0 0 19304

Szia Wolf olvasom milyen problémával küzdesz . Nálam is kilógnak a spirálok alul (Paxo) sztem ez nem lehet gond . Amit ma csodálkozva tapsztaltam megosztanám veled  . A kazán több mint három hónapja üzemel és még nem volt ,,érkezésem,, kitakarítani a füstcsövet ,no gondoltam ma nekiállok . A nyitón be szoktam lesni

lámpával ,de nem tapasztaltam semmi kersztmetszet csökkenést, mivel nálam a pillangó kb 45 fokos szögben megy csak hátra . Levettem a könyöknél a tisztítóablakot és láttam ,hogy a 200 füstcső több mint félig volt porral ezáltal jelentős kersztmetszet csökkenés következett be .Ez belülről egyátalán nem látszott

mivel a pillangó teljesen kitakarta ,igaz nálam ez nem okozott problémát még ,de már nem sok volt hátra azt hiszem  . Ha nem nézted meg akkor annyit megér ,hogy belekukkantasz, mégha  belülről esetleg te is rendbenlévőnek látod . Azt viszont örömmel tapasztaltam semmi kátrány lerakódás, csak por volt benne ,

nálam elég jó a helyzet e téren mivel az egész könyököstül nincs egy méter hosszú a kémény béleletlen

25X12.5 cm eddig a huzattal nincs gond, nyitott pillangóval mint a veszedelem úgy viszi a lángot kifelé .

 

Előzmény: Wolf1160 (19280)
bal_zsi Creative Commons License 2013.12.21 0 0 19303

Hello sampler74!

 

Köszönöm szépen az atmos kazán működéséről írt részletes választ.

Még arra lennék kíváncsi, hogy mivel előnyösebb az általad feltöltött kapcsolási rajzos két rex c100 vezérlése az atmos kazánéhoz képest. Természetesen a kazánvezérlését biztonsági termosztát bekötésével képzelem el.

Válaszodat előre is köszönöm.

Előzmény: sampler74 (19298)
pappartur Creative Commons License 2013.12.21 0 0 19302

Köszi szépen!

Előzmény: sampler74 (19298)
Gogol69 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 19301

Szia!

Láttam  már ilyet a szomszédban. :-(

Amúgy a felvetés jogos.  Mert mi van ha nem látja az ember és a ( földben lévő) hosszabb gerincet olvassza meg? 

 Alighanem célszerű az elmenő csővett fémből csinálni. Nagy keresztmetszetben hogy valamicskét azért tudjon le adni.  

Előzmény: hbbst (19266)
gabor0036 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19300

jaja. Ezt hallottam már en is. 

Előzmény: bnorci71 (19297)
gabor0036 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19299

Valószínű hogy az viszi a hangot. Tudom miről beszélsz, nekem is attack van. Én is hallom amit mondasz, pedig a venti csendes. Sztem nálam is a fém bélés viszi a hangot. Mondjuk nekem nem zavaró, oda kell figyelnem rá hogy halljam. Nem tudom meg tudod e oldani, maX a bélés es a kemény között lehetne valami hőálló hang csillapító anyagot használni...

Előzmény: Zsolti0016 (19296)
sampler74 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19298

A vegyesben találtam egy rajzot, amit átrajzoltam úgy ahogyan nekem van.

Előzmény: pappartur (19292)
bnorci71 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19297

homokkla pl kiönteni a béléscső-tégla közti rést

Előzmény: Zsolti0016 (19296)
Zsolti0016 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19296

Falzott kémény, utólag bélelve. Lehet hogy az viszi a hangot, de nem tudom hogy tompíthatnám.

Előzmény: gabor0036 (19295)
gabor0036 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19295

Milyen kemenyed van? Nem az viszi a hangot?

Előzmény: Zsolti0016 (19287)
sampler74 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19294

Szia!

Amennyiben jól tudom a pufferes fórumban van hozzá bekötési rajz. Meg van a rexnek saját fóruma is ott is biztosan van. Én csak a saját fejem után mentem a bekötésnél. A vegyes kazánomnál is ezt használtam.

Előzmény: pappartur (19292)
sampler74 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19293

Biztosan működik szinte bármilyen kazánnál.

Leginkább a sima vegyesekhez szokták alkalmazni.

Előzmény: Precíziós (19291)
pappartur Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19292

Szia!

Ennak a megoldásnak egy bekötési rajzát tudnál készíteni? Nagyon kíváncsi lennék hogyan oldottad meg!

Előzmény: sampler74 (19289)
Precíziós Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19291

Az Attak standard-nál is van ilyen bekötési lehetőség! Amint korábban írtam én tettem is be egy termosztátot kiválóan működik, azóta nem működött a vész hűtő kör!

Előzmény: sampler74 (19289)
Precíziós Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19290

Ááááá, nem szekunder hanem primer égés tér! Ez a frány a villányi! :-)

Előzmény: Precíziós (19286)
sampler74 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19289

Nem azt kérdezte hogy én hogyan oldottam meg, hanem hogy az atmosnál hogyan működik. Korábban azt is mondtam, hogy lehet még tovább bonyolitani. Egyébként a kábelkötegben benne van a vezetéke és a sarui egy biztonségi termosztátnak, ami 95 foknál kapcsol akkor is, ha leégett a tűz. A gépkönyve is emlegeti. Gondolom ilyent lehet hozzá venni.

Én 2 db rexel oldottam meg függetlenül a kazán vezérlésétől.

Előzmény: joevagyok68 (19284)
Zsolti0016 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19288

halatszik  ->  hallatszik

Előzmény: Zsolti0016 (19287)
Zsolti0016 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19287

Üdv Mindenkinek!

 

Ventillátor zajcsökkentés ügyben van valakinek tippje, tapasztalata?

Attack DPX 35 pro kazán, a lakásban, főleg a felső szintben nagyon halatszik a ventillátor pulzáló "fémes" hangja. Főleg este zavaró. Hol lehetne javítani a helyzeten és hogyan? (Venti, felfogatás, esetleg füstcső ? )

Precíziós Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19286

Szép estét! Ma begyujtottam és akkor jutott eszembe, hogy a kazán hócserélő részét ki kellene takarítani(hátsó rész).. Na most akkor tapasztaltam, hogy a füst csappantyú zárt (üzemi állapotban) átereszt.  Gyanús volt már korábban is mert nem volt olyan tiszta a kéményen kiáramló füst, meg marha gyorsan égett a szekunder égéstérben a tűz! A a kazán Attack DP 25 S. Érdemes megnézni mert ha így maradt volna akkor a hatásfok csökkenne! Picit szar megoldás de dolgozom az átalakításán! Ha be van gyújtva a kazánba könnyen ellenőrizhető a csappantyú! Van valakinek ilyen tapasztalata vagy megoldása a problémára az ne tartsa magában!:-) Amúgy "fogy a fa szépen?" Nálunk a kazánosok így köszönnek! Szép estét!

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19285

Sziasztok tudnátok pár linket bemásolni ahol alsó kerámiák vannak árakkal ?

Nem találok sehol hiába guglizok !

joevagyok68 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19284

Nálatok az kapcsolja a szivattyút ?

Nálunk nem az kapcsolja....hanem külön  "vezérlés".

Ha igen, akkor nálatok mi oldja meg azt, vagy mi van akkor, ha a füstgáz hőfoka már "kevés", venti + ezekszerint szivattyú IS lekapcsol, DE még van annyi parázs a kazánba, hogy "túl"melegítse a vizet ?

 

Előzmény: sampler74 (19283)
sampler74 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 19283

Hello bal_zsi!

 

Az atmos kazán nagyon egyszerűen oldja meg a szivattyú inditást. Van benne egy füstgáztermosztát, ami inditja szivattyút és a ventillátort. Begyújtáskor lehajtod a termosztátot, hogy bekapcsoljon a ventillátor és a szivattyúmajd amikor elérte az üzemi hőfokot, akkor feljebb tekered üzemi állásba. A tűz leégése után lekapcsol

mindkettő.

Ezen kivül a fűtőviz hőmérsékletét tudod még szabályozni. Van hátul egy huzatszabályzó, meg elől egy termosztát a hőmérő alatt.  A huzatszabályzóval  a bejövő levegő mennyiségét tudod szabályozni. A termosztát meg a ventillátort kapcsolja le, ha elérte a kivánt értéket a vizhőfok. Amikor ez a termosztát lekapcsolja a ventillátort, akkor még attól a szivattyú működni fog, mert a füstgáztermosztát még bekapcsolt állapotban van a tűz leégéséig. Nagyvonalakban ennyi.

Előzmény: bal_zsi (19258)
Lucky11 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 19282

Én a faházamat tuningoltam meg kicsit, ahol a fa várja, hogy a pincébe leérkezzen.

A garázshoz van hozzáépítve, ami anno 50 éve még pajta volt - nagyszüleimnek még volt tehene..... milyen jó volt inni a frissen fejt tejet....- idén egy kicsit átalakítottam.  A szomszéd felőli oldalt, amely a rövidebb, nyugatra eső, elbontottam - kellett az eszterházi tégla a kemencémhez- kapott alapot és újra falaztam. Volt maradék téglám - bakonytherm, b-30, meg nagyon régi lyukas- és újra falaztam az egészet. Csak annyi csinoblit tettem az egészbe, hogy oldalt vannak a téglák, és a lyukak láthatók. Hihetetlen milyen módon szellőzik az egész helység.

Még az ősszel a szomszédnál kemencéztem - ott sütöm a minennapi kenyeret- az egész udvara megtelt a száradó cser illatával.

Mert a fa akkor szárad, ha mozgásban van a levegő......

Előzmény: Törölt nick (19279)
gabor0036 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 19281

Igen nálam is kilóg. Sztem mindegyiknek. Nincs szerepe. hátsó alsó tisztításnál fel kell emelni es kész...

Előzmény: Wolf1160 (19280)
Wolf1160 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 19280

Hello Gabor,

 

ma begyujtottam es gondoltam megprobalom megegyszer amit mondtal, hat lass csodat....a fustho folment 202C re ...ajto be a fustho visszaesett 199C re es ott maradt, lecovekelt bezart ajtoval es folemelt hamuzo fogantyuval, mivel egy ora mulva is ugyanott allt 199C nel gondoltam egyet es fokozatosan engettem le a torlokat a hamuzo fogantyut lennebb es lennebb engedve. 

Nem mondtam, hogy nallam valamilyen oknal fogva a spiralok ki lognak alul egeszen a kazan aljaig azaz kb 10cm re a hocserelo ala...hat most ugy allitottam be hogy az aljuk egyszinben van a hocserelo fustjaratok aljaval es a kazan tartja a beallitott 170C fusthot, viz 85C az I es fokozatban es 82 C a II fokozatban. Amit meg eszrevettem hogy nincs "barlang egetes a rakatban" azaz nem kell orankent piszkalni a rakatot hanem ahogy fogy ugy roskad...Kivancsi vagyok mi a vegtermek es mennyi amikor majd leeg. 

Na meg ami a legfontosabb amit megfigyeltem hogy nem eg csak az also sor a rakatban es nem az egesz rakat ahogy korabban. Nem akarom elkiabalni de a mai jol sikerult.

Kerdes: nallad is kilognak a turbolatorok (torlok) a hocserelo aljan?

Udv.

 

 

Előzmény: gabor0036 (19267)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.19 0 0 19279

igazából a szellős tákolmányt a régire írtam mert az valóban az volt .

mikor vettem a házat már megvolt és én sem foglalkoztam vele az idők folyamán sosem .

már átépítettük ,de itt is vannak még pótolni valók pl a tető szigetelés lambériázása  .

bár nem tudom okos ötlet-e hiszen az égéshez kell a szellőzés mindenképp ,így szellőzőt

kell hagyni rajta . a pufi szigetelése jelenleg 15 cm közetgyapot és épp ma rendeltem rá fedésnek

2 cm alukasírozottat ,a csőveken csőhéjszigetelés, kazánházban így is meleg van a kémény  a csövek a pufi ad le annyi hőt ,hogy 15-20 fok körül van mindig . be van pucolva belülről a ház felőli oldalon rajt a 10 cm eps a másik oldalon szintén a garázs tehát azért körbe van véve épülettel ,a hátsó falat kivéve ami

szintén vakolt és 50 cm+ pucolás vastagságu .

összegezvén van hőveszteség ,de ezt a kazán nemigen veszi észre ,ami hő kiszivárog kell is a kazánház melegen tartásához .ha lesz időm azért még a tető alatt belambériázom alá teszek 10 cm közetgyapotot annyi sztem elég lesz ,szellőzőt majd hagyok neki valahol .

pénz kérdése ,de ha rendelkezésre áll, érdemes beruházni mert nagyon megkönnyíti a fűtést egy ilyen rendszer . lényegesen olcsóbb mint a gáz még ha egy kicsit több vele a meló, már rövidtávon is megéri sztem .

Előzmény: gega77 (19278)
gega77 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 19278

Szia! Én is a fütés bövitésén gondolkodom. Nem a témához kapcsolodik. De láttam a fütésed épitését  egy pár képpel is . Azt hiszem a 14301-es hsz be irtad hogy a kazánházad egy (szellös tákolmány ) .Mert a képeket nézve a kazánház tetőnél nem látom a szigetelést . Mivel felujitottad . Mennyi szigetelést tettél a tető alá , falakra a kazánházra ? Nem hül le nagyon ? Nem veszik el sok hő ? Vagy a pufi agyon van szigetelve? Köszönöm a segitséget!

Előzmény: Törölt nick (19276)
Samsam1974 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 19277

Én azt nem értem hogy valakinek van 1 jó kazánja jó füsthővel,és elkezdi tekergetni.

Aztán mikor elbassza a kazán a hibás..

 

Faelgáznak a lelke a huzat és a száraz fa senki köztük én se tudom mennyit tud a kéménye pontosan.

A légköri viszonyokról ne is beszéljünk nem mindennap fog ugyanúgy üzemelni.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.19 0 0 19276

A dolog egyik része ,hogy nem is egyszerű olyan szerelőt találni aki ért a faelgázkazán rendszer jó kiépítéséhez . Azon egyszerű oknál fogva ,hogy nem elterjedt fűtési mód, és ezért keveset csinálnak nincs

napi tapasztalat .Az én szerelőm csinált már párat ,de már ő sem emlékezett mindenre hiszen már régen volt,  és azóta másfélét csinált ,,százat,, . Aki tényleg ért hozzá horror áron vállalja ha nem ismerős .

 

A másik sokszor a rendszerek hibáit piti kis problémák okozzák amit  sok esetben nehéz megtalálni .

Lesesett a felső kéményajtó,farsot szív mert rosszul zár , eldugult egy füstjárat olyan helyen ahol nem látszik, rosszul zár egy pillangó stb ......... már buktad is a tökéletest ,és mint tudjuk faelgáznál ez a lényeg,vagyis a felé való közelítés minél jobban ! :)

Előzmény: pappartur (19270)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.19 0 0 19275

,,Azt mondják nem illik "üresen" hagyni a vészhűtő kört a kazánban...,,

 

most itt pontosan mire gondolsz ? arra ,hogy ha van akkor mindenképp legyen bekötve ?

Előzmény: gabor0036 (19269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!