Keresés

Részletes keresés

RTH41 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 103

Szia!

"Nem tudok, nem akarok, és nem is fogok ezzel együttélni!"

Első reakcióm nekem is ez volt 21 éves koromban, mikor megtudtam, hogy ez a betegségem.

Nem akarlak elkeseríteni, de mindenki így kezdi. Vannak gyógyulások - akár véglegesnek vagy inkább tünetmentesnek nevezhetők. pl. ma az egyik kolleganőm kérdezte tőlem, hogy mik azok a fejemen. Mondtam, hogy psori. Neki is volt vagy 10 éve, kente egy hétig, azóta semmi baja. Hát lehet, van ilyen is.

Vannak különböző krémek - bőrgyógyászati v. mint pl. a lentebb nevezett - azokkal tudod kordában tartani, akár teljesen tünetmentesen.

Amúgy meg igenis lehet ezzel a betegséggel együtt élni teljes életet, kisebb megkötésekkel.

Az e-mailem publikus.

Üdv: RTH41

Előzmény: deepSmod (100)
napalm. Creative Commons License 2004.10.11 0 0 102

sziasztok!

 

Nem néztéték véletlenül az ertéelen a híreket?

Róska Tamás kapta idén a Bólyai díjat a pikkelysömörrel kapcsolatos kutatásai után.

Csak a hír végét hallottam, lehet hogy van valami új fejlemény, gyógymód?

Itt a link a hírről, de meg sem említik a psr-t ;(

http://www6.online.rtlklub.hu/hirek/?id=020331063

 

üdv

napalm

 

tt65 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 101
csak 99 hozzászólásba kukkants bele! Mire a századikhoz fog érni, mindent tudni fogsz! sok sikert!
Előzmény: deepSmod (100)
deepSmod Creative Commons License 2004.10.11 0 0 100
Sziasztok! 1 hete vettem észre a jeleket, egyből voltam is vele orvosnál, mire megkérdezte volt e a családban valakinek pikkelysömöre. Majd rosszul lettem a kérdéstől. Amúgy is annyi más bajom is van, nem értem miert kell még ez is nekem. Az egyik könyökömon jelentkezett, majd tegnap vettem észre a másikon is. 29 éves vagyok, eddg sosem volt. Bejelentkeztem az MPA alapitvanyhoz vizsgálatra, van valakinek tapasztalata velük? Milyen csodaszerről írtok, mi a neve, hol lehet kapni? Nem tudok, nem akarok, és nem is fogok ezzel együttélni! Írjatok, akár emailen is hogy mi a neve a gyogyszernek!
napalm. Creative Commons License 2004.10.11 0 0 99

Valaki említette hogy csak a krémet használja és az is elég neki.

A lemosót igazándiból a fejbőr lemosására használom, a kondiciónálot meg krém után ahogy írják is.

Nem tudom aki volt annál a bizonyos dokinál, használt-e az életmód váltás?

Akinek a pl. a térdén van folt hogy oldja meg hogy minél később kenődjön le róla?

Mert a reggeli zuhany-bekenés után nadrághúzás, és annyi is volt neki...;(

Előzmény: tt65 (98)
tt65 Creative Commons License 2004.10.08 0 0 98
Ha már van miért mellőzöd? Talán nem véletlen találták ki! De ha rám hallgatsz úgy csinálod ahogy akarod.
Előzmény: napalm. (96)
Marcsi66 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 97
Szia RTH41! "Szégyelni"? áááá..... az elmúlt 16 (na jó egy évig pánikoltam miatta) év során megtanultam együtt élni a drága foltjaimmal. (akár egy hűséges férjjel). A tünet kiváltó oka természetesen anno nem csak a stressz volt. Amikor megszültem a lányom, akkor durrant be a bölcsességfogam és gyulladt be a mandulám. Ráadásul császárral szültem, ami után belázasodtam. Tehát volt rendesen provokáló faktor. De ez mind elmúlt, maradt a stressz (bizonyos okok miatt, de nem állandó jelleggel) és az akkor fellépő szóródások. Persze ezeket hamar tünetmentesítem, de a makacsak vagyis az izületen lévő plakkok nagyon ragaszkodnak hozzám. Na ezek miatt szeretnám kipróbálni a "csodaszert". A diprosalic-ot nem használom az arcomon. Hogyis mondtad.... munkahely váltás hmm... örülök, hogy 13 éve fix munkahelyem van, ki ad majd végkielégítést, ha ott hagyom? Férj váltás......., talán jó lenne, de nem tudom hová tenni. Vagyis csak még mérgesebb lenne a helyzet. Röviden ennyi. De tényleg jó, hogy bártan leírhatom, ami a szívemen..... Májkel bácsiban bízva Üdv: Marcsi
Előzmény: RTH41 (95)
napalm. Creative Commons License 2004.10.05 0 0 96
Sziasztok!

 

2 hete kezdtem meg michael bácsi kúráját. A kezdőcsomagot rendeltem meg.

Egyenlőre nem látok változást, nekem nem olyan kiterjedt mint lentebb írtam.

Reggel-este kenem, a lemosót és a kondicionálót mellőzőm.

Bár néha kondicionálok.

Az asszony is elkezdte, rajta kiterjedtebb a psr (pikkleysömör).

Tegnap megrendeltem a nagyobb kiszerelésű krémet (250 gramm)

Ez 12.000 HUF.

Képzeljétek, ez a kenőcs Székesfehérváron gyógyszertárban 18.500 HUF.

Ez csekély 6500 HUF árkülönbözet. Nem semmi rablás! Felháborító!

Aki vidéki, és teheti inkább rendelje meg a RICA-tól közvetlenben!

A fejleményekről  beszámolok.

 

üdv

napalm

RTH41 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 95

Szia Marcsi66!

Sose "szégyeld" ezt a betegséget:-))). Nem nagyon tehetsz róla.

Azt hogy meg idegi eredetű, hát én személyesen kétségbe vonom. Csak olyan jó ráfogni, ha már konkrét testi gócot (okot) nem találnak rá az orvosok. (Biztos, sokat idegeskedik. Próbáljon nyugodtabb életmódot folytatni. Kerülje a stressz helyzeteket. Próbálkozzon munkahelyváltással. A párkapcsolata rendben van? - Áááá, hogy én mennyit hallottam ezeket orvosoktól).

A Diprosalicról: ha az arcodon is használod az oldatot, egy idő után elvékonyítja a bőrt rajta és olyan hajszáleres lesz (vagyis nálam hosszú évek óta tartó kezelés után észrevettem, ill. a kezelőorvosom is felhívta rá a figyelmem).

 

Más:

Aki a lentebb tárgyalt doktornő által leírt speciális (névreszóló) diétát csinálja tapasztalt-e már javulást-gyógyulást?

Előzmény: Marcsi66 (94)
Marcsi66 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 94
Köszönöm a segítséget! Felhívom őket. Nekem sajnos 21 éves koromban jelentek meg a tünetek. Pontosan a lánykám születése után, anno 1987-ben. Tehát rutinos tünetmentesítő vagyok. Lehet szülnöm kellene még egy gyermeket, hogy véglegesen eltűnjön? Inkább cserélnék parkettát :) Viszon annak örülök, hogy hasonló betegek között végre nem visszafogottan beszélhetek. Én érzem, hogy (többek között) idegi eredetű gócom lehet, amit nagyon nehéz megszüntetni. (nem érzem magam dilisnek) Ez nagyon személyes dolog és nem igazán szeretném a közplénum előtt kitárgyalni. Én diprosalic kenőcsőt és oldatot használok, de félek nehogy immunis legyek rá, ezért csak nyárra teszem magam dunsztba. Megpróbálom ezt a "csodaszert", ha már ennyit írtok róla. Köszi mégegyszer Marcsi
vereske Creative Commons License 2004.10.03 0 0 93

Engem szerencsére csak enyhébb formában érint ez a betegség, de most nagyon hosszú ideje tünetmentes vagyok tulajdonképpen "kezelés" nélkül. Először kb. 10 évesen jelentkezett ez a nyavaja, akkor a bőrgyógyász az ajtónál tovább nem is engedett, csak messziről nézett meg, elég megalázó volt. Flucinart kaptam, és kis idő múlva el is felejtettem az egészet. Aztán 20 éves lettem, mire ismét jelentkeztek a tünetek (a gerincem mentén, a hasamon és a könyökömön), ekkor derült ki, hogy pikkelysömör. kb. 10 évig kenegettem felváltva Flucinarral, Locoiddal és Elocommal, és a Dr. Michaels-el. Mindemellett még szoláriumba is jártam, így elértem, hogy pár hétig tünetmentes lettem, aztán kezdődött minden előről. Most azonban lassan egy éve vagyok tünetmentes. Ezt aztán vígan meséltem egy ismerősömnek, aki megkérdezte, milyen változás történt az életvitelemben, mióta nincsenek tünetek. Amit most leírok, lehet,hogy hülyén fog hangzani, mert szinte semmit nem tudok a betegség kialakulásáról, de lehet, hogy megtaláltam azt a módszert, amivel nálam el lehetett érni a tünetmentességet. Egyszóval az alábbi 3 "újdonság" az életemben nagyjából egy időben történt:

1. Naponta iszom ásványvizet (korábban amúgy is keveset ittam)

2. Zuhany után még vizesen bekenem magam babaolajjal, elsősorban a korábban beteg területeket (ezt azért választottam, mert nem nagyon volt pénzem mindíg a Dr. Michaelst venni)

3. A 30 éves szőnyegpadló helyett most laminált parketta van (nem tudom, ez mennyiben járulhatott hozzá, de azt sem tudom, a betegséget mi váltja ki, így aztán...)

tt65 Creative Commons License 2004.09.30 0 0 92

a honlapjukon nincs, de kérdezd meg őket:

 

RICA Hungária Kft  

Tel.: (36-1) 375-1046, 202-3125, 202-2791
Fax : (36-1) 3569-335
E-mail :
ricakft@hu.inter.net

egyébként láttam már patikákban is , meg szokott lenni hasonló boltokben is. persze alighanem ők is ráteszik a magik hasznát! :-(

 

Nekem elég ramaty két folt volt a két bokám felett kb. 5*8cm felületen, de szinte már alig látszik, igaz kellett hozzá vagy három hónap. De a könyökömnél levők nagyon gyorsan eltűntek. Valamit tud a Májkelbácsi!

Előzmény: Marcsi66 (91)
Marcsi66 Creative Commons License 2004.09.30 0 0 91
Szeretném megkérdezni, van-e tételes árlista a Michael's termékekről valahol a neten. Esteleg Tatabányán kapható-e? Köszönöm
Előzmény: tt65 (87)
Raul Creative Commons License 2004.09.03 0 0 90
www.rica.hu

e-mailben is lehet rendelni
Előzmény: Monka75 (89)
Monka75 Creative Commons License 2004.09.03 0 0 89

Szia!

Nálunk anyukámnak van ilyen baja, kb. 23 éve és még nem talált semmi hatásos ellenszert. Te hol szerezted be azt, amiről írtál. e-mailben is megírhatod:nagymonka@vipmail.hu

Előzmény: portulácska (81)
Raul Creative Commons License 2004.08.31 0 0 88
Van valami tapasztalat?
Előzmény: tobbias2 (65)
tt65 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 87

A kenőcs van 50 és 250grammos kiszerelésben. A kicsi 3,9eFt. a Rica-nál. A nagyot nem tudom.

Szvsz két tenyérnyi felületre az 50 grammos kb. 1,5-2 hónapig elég.

 

Nekem van olyan ismerősöm aki "gyógyult" állapotában nem a krémet használja időnként mint írta pár hozzászólással később valaki, hanem az olajat. Fürdőkádba enged kevés vizet, abba önti az olajat és meghentereg benne mint a vadmalacok!

Előzmény: napalm. (80)
Gozo Creative Commons License 2004.07.28 0 0 86
Igen lehet.
Előzmény: Raul (84)
Gozo Creative Commons License 2004.07.28 0 0 85

Mivel én elég enyhe fokban szenvedek ettől a betegségtől én évente egyszer rendelek és csak a tünetek kiujulásakor használom.Szerencsére igy is elég.Elöször én is megvettem mindhárom terméket.De most már a tisztitót és az olajat nem használom.Nekem igy is hatásos.Persze lehet,hogy sulyosabb esetben ajánlatos mindhárom együttes használata!

Ja és a nagyobb kiszerelés a hkenöcsből jobban megéri.

Gozo

Előzmény: napalm. (80)
Raul Creative Commons License 2004.07.28 0 0 84
Nem tudod véletlenül, hogy külön-külön is lehet-e ezeket rendelni?
Előzmény: napalm. (80)
portulácska Creative Commons License 2004.07.28 0 0 83

Neki  két tenyérnyi nagyságú volt. De nem véglegesen múlt el. Amikor  megjelenik egy kis folt /kb. 2 hónap múlva/ a kezelést folytatja és akkor újra elmúlik.

Az előbb azt nem írtam, hogy nekem is van és én is mindenféle krémet kipróbáltam már. Tegnap kezdtem el kenegetni magam a Michael termékekkel. Remélem nekem is elmúlik annyira, hogy csak néha jön elő egy kis folt.

napalm. Creative Commons License 2004.07.28 0 0 82

szia!

 

és mennyire volt kiterjedt a rokonon a pikkelysömör?

hogy tudjunk valamihez viszonyítani...

 

üdv

napalm

Előzmény: portulácska (81)
portulácska Creative Commons License 2004.07.28 0 0 81

Sziasztok! Én új vagyok itt. Eddig csak olvasgattam, de nem mertem írni.

Én tegnap vásároltam meg a Michael szettet 12.000 ft-ért. Az egyik rokonom használja és azt mondta, hogy 6 hét alatt rendbejött.

napalm. Creative Commons License 2004.07.28 0 0 80
Egy-két közérdekű info, akit esetleg érdekel.

Felhívtam egy-két gyógyszertárat Fehérváron, árak felől érdeklődve.

Létezik a lemosó gél, egy sima krém meg valamilyen kondicionáló krém.

Ezek együttesen pár száz forint szórással 19.000-19.500 ft.

Szóval nem kevés.

Felhívtam a forgalmazót (www.rica.hu)(thx. Gozo), náluk ez a szett 12.000 Ft.

Fehérvárra a postai csomag 1000-1500 Ft.

Valószínű megrendelem tőlük, oszt lesz ami lesz.

Egyébként mennyi időre elegendő az alapkiszerelés?

Jó tudom a terület is számít mekkora felületet kezelünk, de induljunk ki mondjuk 2 tenyérnyi felületről.

 

Üdv

napalm

tt65 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 79

Igen nem olcsó (de ha használ nem fogod bánni) , de érdemes körülnézni, én sajna a kenőcsöt több mint két rugóval drágábban vettem meg helyben, mint vehettem volna meg fent a Rica-nál. Szerencsére a helyi boltban legalább olajat nem tartottak, így azt eleve kénytelen voltam olcsóbban megvenni!

 

Előzmény: napalm. (77)
Gozo Creative Commons License 2004.07.28 0 0 78

Nagyobb gyógyszertárakban kapható,de a Rica Hungária postai csomagban utánvéttel is küldött már nekem.

Gozo

Előzmény: napalm. (77)
napalm. Creative Commons License 2004.07.28 0 0 77

köszi.

én székesfehérvári vagyok, körülnézek itt, hogy hol lehet kapni.

aszhiszem valamelyik gyógyszertárban mintha láttam volna már (csak sajna nem valami olcsó..;(

 

üdv

napalm

Előzmény: tt65 (75)
tt65 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 76
Olyan vagyok mint a jereváni rádió! Szóval nem Nagy, hanem Kiss, nem Lajos hanem János és nem király hanem altábornagy!!!
Előzmény: tt65 (75)
tt65 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 75

Szinte azonnal lehetett érezni a hatást, de egy hónap alatt szinte minden eltűnt.

Van egy flakonos barnás trutyi, azzal kell a benedvesített bőrt kétszer napjában bekenni, 3-5 percre, majd lemosni és egy tégelyes másik trutyóval vékonyan bekenni. (Pesten a Nagy Lajos király útján van egy bolt ott vettem.)

 

Előzmény: napalm. (74)
napalm. Creative Commons License 2004.07.27 0 0 74
29 éves vagyok.

Nekem kb. fél éve jelent meg egy 20 Ft-nyi folt a jobb térdemen, plussz a fejemen (viszket is rendesen).

Meg egy-két kisebb folt szétszórva (kicsivel nagyobb mint a gyufafej)

Az ízületem durran be, ott bukott ki a dolog, akkor vették észre a psoriasis-t.

Az okozza az ízületi gondokat.

 

Gozo, tt65:

Ez a michael termék pozitív hatása mennyi idő múlva jelentkezett?

Csak krémmel kezelitek, vagy van egyéb dolog is?

Most éppen a "Depsorin" nevű krémet használom, nem sok sikerrel (magyarán 0).

 

Üdv

napalm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!