Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zolysys Creative Commons License 2012.10.17 0 0 763

Nem!!

  gombot le vagy felhúzva tartod pár mp ig akkor tanulja meg a végállást

Előzmény: Zoleepappa (762)
Zoleepappa Creative Commons License 2012.10.17 0 0 762

Tehát akkor hogy is van ez az ablakfelhúzásra-tanítás? Leengedem teljesen az ablakot, majd teljesen felhúzom. Közben a kulcson kell valamit nyomni? Túl egyszerűnek tűnik.

Előzmény: Törölt nick (736)
Zolysys Creative Commons License 2012.10.14 0 0 761

Az biza

Előzmény: Zoleepappa (760)
Zoleepappa Creative Commons License 2012.10.14 0 0 760

Pin 11-es??  Nem vagyok egy nagy szaki. A 206-osba is távsegítséggel sikerült bekötni. Hibázni nem akarok, azért kérdezősködök ennyire.

Előzmény: Zoleepappa (759)
Zoleepappa Creative Commons License 2012.10.14 0 0 759

Köszönöm.

 

Beilesztem másnak is, hogy ne keljen keresgélni:

 

Ez alapján melyik lehet a REM kábel???

 

 

 

 

Part A:

Pin 1: Right Rear audio +
Pin 2: audio Right front +
Pin 3: audio Left front +
Pin 4: Left Rear audio +
Pin 5: Right Rear audio -
Pin 6: Right front audio -
Pin 7: audio front Left -
Pin 8: audio Rear Left -
___ (contacts 1 to 8 - is the amplifier output power, the dynamics)
Pin 9: Not used
Pin 10: data CAN High
Pin 11: +12 v switched remote - the signal output to activate external devices (amp)
Pin 12: battery +12 volt powered radio
Pin 13: CAN data low
Pin 14: external mute - input signal to mute the music, such as the handsfree
Pin 15: Not used
Pin 16: ground - "mass" of the unit,

Part B
Pin 1: audio right AUX 2
Pin 2: audio ground AUX 2
Pin 3: Not used
Pin 4: audio right AUX 1 - right channel AUX input
Pin 5: Not used
Pin 6: Not used
Pin 7: audio left AUX 2
Pin 8: Not used
Pin 9: Not used (microphone)
Pin 10: audio left AUX 1 - left channel AUX input
Pin 11: audio ground AUX 1 - "earth" AUX input
Pin 12: Not used

Part C
Pin 1: ground CDC (cd-Changer)
Pin 2: data CAN low CDC
Pin 3: + battery CDC
Pin 4: Right audio CDC
Pin 5: Not used
Pin 6: Not used
Pin 7: CAN data High
Pin 8: audio ground CDC
Pin 9: Not used
Pin 10: audio left CDC
Pin 11: Not used
Pin 12: not used

Fuse (minifuse) 15A
converter box

Előzmény: Zolysys (758)
Zolysys Creative Commons License 2012.10.14 0 0 758

Total Q 9000 vagy INEO

Nince azinfotecben kiosztás... RD4 van benne így keress rá: RD4 pinout :)

Előzmény: Zoleepappa (756)
Zoleepappa Creative Commons License 2012.10.14 0 0 757

Az előző hsz-nél nem sikerült a képfeltöltése, azért feltöltöttem máshová:

 

Ő lenne az új családtag:

Előzmény: Zoleepappa (756)
Zoleepappa Creative Commons License 2012.10.14 0 0 756

.... most teljesült a 2008-as álom :

 

Hétfőn veszem át 308asomat (2008/8, 1.6 vti, premium). Szerintem egyből egy olajcserével kezdek. Castrol EDGE 0W-40est tennék bele. Ti milyen olajat használtok?

 

Vissza olvastam, és láttam sokan szídták a 308 fűtés-hűtés rendszerét. Én amikor a próba kört mentem vele, kb 10 másodperc alatt tolta a jéghideget. Szerintem nincs gond vele.

 

A 206osomból átpakolom a 308ba az erősítőt és a mélyládát. Kérdésem az lenne, hogy a gyári lejátszónál a hátuljába csatlakozó kábelek közül melyik (milyen színű) a REM kábel. Az erősítőhöz hátra kell, hogy vigyem majd. Az "INFOTEC"-en bogarásztam a leírásban, de nem volt benne szó a kábelkiosztásról (a 206-osomnál benne volt a leírásban).

 

 

Előzmény: Zoleepappa (152)
Zolysys Creative Commons License 2012.09.29 0 0 755

Nézess utána hogy pl veérműlánc volt e már cserélve rajta...gyenge pontja a VTi nek...

Előzmény: Törölt nick (754)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.29 0 0 754

Sziasztok.

 

Nagyon tetszik a 308.

Már ki is néztem egy szép 1.6 benzines példányt,de mindenkitől kapok hideget,meleget miatta..

Tény,hogy a renault megane-om nem épp megbizható autó,de ettől még nem írnám le a franciákat.

Ezért kérlek titeket,hogy osszatok meg minden lehetséges ifnot ezekről.hibák,stb!

 

Ki mit tapasztalt és mire figyeljek a várárlásánál.

Köszönöm.

Zolysys Creative Commons License 2012.09.07 0 0 753

Pl pps el

Előzmény: wisdom (752)
wisdom Creative Commons License 2012.09.07 0 0 752

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy az alább linkelt  servicebox.peugeot.com  -on megnéztem a 308-amat és írja hogy van benne nappali menetfény. A középső fényszóróban egy helyzetjelző izzó és egy két izzószálas izzó van, szóval gyanús hogy ez lehet az. Csak éppen nem működik és a menüben sem találom hogy hogy lehetne aktiválni. Néztem már a menüt járó motorral, csak gyújtással, és gyújtás nélkül is hátha csak az egyik esetben lehetséges aktiválni, mint a bluetooth párosítást is. Mi lehet a gond, hogy lehetne aktiválni a nappali fényt?

 

Köszi

Zolysys Creative Commons License 2012.09.07 0 0 751

nekem a 307 is ennyit "téved"

Előzmény: lesliel (750)
lesliel Creative Commons License 2012.09.07 0 0 750

8-nál többet átlagban nem evett eddig pálya (130, klíma, 2f+3gy) és város kombi használattal. Téli tapasztalat még nincs, fél éve van meg. Viszont a fogyasztásmérője sokkal jobban alámér, mint a 307-esé tette anno. Volt, hogy 3-4 decivel volt kevesebb az általa számolt átlag, mint a valóság.

Előzmény: -roy- (749)
-roy- Creative Commons License 2012.09.06 0 0 749

Én meg az 1.6 benzines SW-ket nézegetem, olyan 3 éveseket, és most találtam egy videót (RTLKLUB Autómánia) ahol a műsorvezető (az a kis sznob majomgyerek)

elggé lehúzza az autót, ami egy dolog, de szerinte 12l a fogyasztása, ami számomra új infó. Eddigi adatgyüjtéseim során én úgy gondolom hogy az 1,6-os 120 lovas szívó benzines a kedvezőbb fogyasztású motorok között van a saját kategóriájában.

Ebbe kérnék megerősítést vagy cáfoljátok ha rosszul gondolom.

Jöhet egy-két fogyasztási adat is, ha van személyes tapasztalat.

Köszi.

Mr.Dimitrij Creative Commons License 2012.09.03 0 0 748

A 1.4-es már a 307-esbe is olyan kevés volt, hogy nehezen lehetett vele 9L alatt fogyasztani - amellett, hogy egyáltalán nem ment.

Inkább HDI-ket nézegess, azok nagyon jó motorok. Szét lehet azokat is cseszni, de jót kifogni leginkább mázli kérdése.

100ekm-ig általában teljesen hibamentesek ezek az autók magyar utakon, céges sofőrökkel...

 

Előzmény: dokiki (747)
dokiki Creative Commons License 2012.09.02 0 0 747

Sziasztok,

 

308-as vásárlásán gondolkozom,de sógoromnak volt 307-ese,de minden hónapban volt valami baja.A 308-asok mennyivel jobbak?

Sok 1,4 Vti van eladó,de nem kevés ez a kasztnihoz (95 LE)?1,6 vti biztos jobb.Mennyire jók a vti motorok?Illetve nézegettem még a 207 kombikat,1,6 Hdi-vel,90lovasokat.A Hdi-k mennyire megbízhatóak?

 

Zolysys Creative Commons License 2012.09.01 0 0 746

Magánban ha komolyan érdekel...

Előzmény: kp78 (744)
kp78 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 745

Ma azt vettem észre a 308 SW-nknél, hogy vmi kattanást ad a kormány(mű), meg olyan durván (rastogva, ha ismeri még vki ezt a szót) jár az egész, + keménynek is vélem.

Szervóolaj rendben, sőt szinte mintha magasabban is lenne a max. jelnél.

Tiétek teljesen hangtalan mikor kitekeritek a kormányt vmelyik irányba? Ill. mennyire kemény? 207-hez képest (meg Clio III-hoz) képest nagyon nem érezni lágynak a szervókormányt.

kp78 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 744

És mibe fáj egy ilyen navi?

Előzmény: Zolysys (743)
Zolysys Creative Commons License 2012.08.30 0 0 743

RT4 és RT5 navigációs rendszer magyar menüje )

Előzmény: kp78 (742)
kp78 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 742

Ez, mi ez?? :)

Előzmény: Zolysys (741)
Zolysys Creative Commons License 2012.08.30 0 0 741

RT4 navidrive magyar menü :)

Zolysys Creative Commons License 2012.08.25 0 0 740

mondtam írtam dobj egy emilt és megbeszéljük.. amíg van még kar nálam :)

Előzmény: Törölt nick (739)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.25 0 0 739

Szia!

 

Köszi  hogy jeleztél!

Úgy hallottam hogy vennem kell egy bajuszkapcsolót és elvileg ennyi? Elő van készítve.

Igaz?

Kérlek tájékoztass mit kell tenem.

Előzmény: Zolysys (738)
Zolysys Creative Commons License 2012.08.24 0 0 738

Szia! tempomat: elvileg igen,keress magánvan :)

Előzmény: Törölt nick (737)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.24 0 0 737

HI!

 

Vásároltam egy Peugeot 1.6 VTI-t.

Hirtelen gázadáskor mély torokhang halható!Olyan mint ha nem lenne benne légszűrő! (de van :))

Ha van valakinek ilyen autója kérm ossza meg velem a tapasztalatát , hogy ez természetes vagy valamit meg kellene, hogy nézessek.

Más, utólagosan bele lehet építeni a tempomatot? Ha igen miéyen költséget jelent?Mit kellene venni?

Előre is köszönöm a választ.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 736

Ó én balga ...

Rájöttem!

Hiába tartottam felhúzva az ablakemelőt semmi változás.

Bezárom hosszan tartva a kulcsot ... semmi.

Hosszan nyomva tartom a nyit gombot, majd megnyomom a zár gombot kicsit hosszabban(mint régen) és elindulnak az ablakok felfelé. Ezt többször eljátszottam ...

Mire szembe jut, hogy amikor tanítottam a kulcsot bazi meleg volt az ablakok meg le voltak húzva.

Na most megpróbáltam felhúzott ablakokkal is a kulcs tanítást és ... MŰKÖDIK!!!!

Én voltam balfék amikor a kulcsot tanítottam, de mostmár minden a helyén!:-)

 

Előzmény: Zolysys (735)
Zolysys Creative Commons License 2012.08.16 0 0 735

Húzd le az ablakot utána húzd fel és tartsd pár mp ig felhúzva a gombot utána próba.

Elvileg ok lesz

Előzmény: Törölt nick (734)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 734

Sziasztok!

Cserélt már valaki elemet a kulcsban?

A múlthéten voltunk az Árkádban és a parkolóban nem tudtam bezárni a kocsit. Vettem egy új elemet, de kiderült, hogy ennyi nem elég. A kulcs nem működik.

Telefonáltam a Peu szervízbe, hogy elemcsere után sem zár a kocsi. Csináljam meg a kulcs tanítási műveletet!

Gyújtás 10 mp-ig nyomva tart a "zár" gomb a kulcson ...

Semmi...

Bevittem a Szervízbe ahol közölték velem, hogy nem működik a kulcs. De készségesek voltak és mondták, hogy 25.000Ft-ért tudnak új kulcsot adni. Bakker -mondom- mi kerül 25 ezerbe egy kulcsnál? Egy kicsi nyák rajta pár alkatrész ... Azt mondták, hogy Franciktól kell megrendelni és onnan kompletten jön a kulcs. Mondom, de a kulcs többi részével nincs gond! Azt mondták sajna ez van.

Na gondoltam ha a kulcsnak már úgy is mindegy oda adtam az egyik ismimnek aki bevitte az egyik gyárba ahol mikroszkóp alatt megnézték és kiderült az egyik forrasztás el volt repedve ezért nem vitte át az áramot. átforrasztottk rajta minden gyári forrasztást.

Vissza kaptam a kulcsot, kulcstanítási művelet ...

Nyit-zár, de az ablakfelhúzás nem működik.

Kérdeztem a Peu szervízben, hogy ez normális? Azt mondták elképzelhető.

Kérdeztem, hogy újra tudnák-e úgy tanítani a kulcsot, hogy az ablakot is felemelje?

Azt mondták, hogy minden valószínűséggel meg tudják csinálni, de az 6500Ft-ba fog kerülni.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a Peugeot kulcs tervezői nem gondoltak arra, hogy elemcserénél ne feletse már el a funkcióit a kulcs?

Van valakinek olyan praktikája, hogyan lehetne ismét feltámasztani az ablak felhúzást úgy, hogy az ne kerüljön 6500Ft-ba?

Igazából nem a legfontosabb dolog a világon ez a funkció, dehamár gyárilag tudta akkor szeretném, ha az elemcsere után is tudná a kulcs!

Köszi a segítséget, ha valakinek van tapasztalata vagy ötlete!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!