Keresés

Részletes keresés

Zambizi Creative Commons License 2002.05.16 0 0 276
jojo, 10-15 gyomormosas azert befigyelhet, de szerintem tul lehet elni :)
Előzmény: medvemacs (275)
medvemacs Creative Commons License 2002.05.16 0 0 275
Meg kéne kérdezni Bálint gazdát :)
Aztán meg, a nem-zöld-tea-imádóknak az érlelési eljáráson is el kék gondolkodniuk...:) De az ötlet lyó!
Előzmény: Zambizi (274)
Zambizi Creative Commons License 2002.05.15 0 0 274
Hmmm... Mar majus van :)

Sikerult valakinek kikelteni egy kis teat? :)

En most olvasom, de erdekes otlet. Bar a tea szokasait nem ismerem, ugy probalkoznek vele, mint a snidlinggel. Kis tejfeles dobozban, egy kis folddel az ablakban, oszt majd meglatjuk :)
Esetleg havonta ultetni, majd kiderul, melyik is az ideallis neki
Bar magot honnan lehet szerezni?

Előzmény: Elm (273)
Elm Creative Commons License 2001.12.10 0 0 273
Igen otletnek erdekes. Ki kene probalni. De hogyan?
Előzmény: Twining (272)
Twining Creative Commons License 2001.12.09 0 0 272
Ez eddig nem jutott eszembe, pedig tényleg érdekes ötlet, bár azt hiszem, az eredmény olyan lenne, mint a magyar narancs: "kicsit sárgás, kicsit savanyú, de a mienk!"
De én is kipróbálnám vmi üvegházas módszerrel:)
Előzmény: Elm (270)
Thomas Creative Commons License 2001.12.03 0 0 271
Viragpiac, Amszterdam, tea(cserje)palanta....

Mas: http://www.meridianworldservices.com/index.html

Előzmény: Elm (270)
Elm Creative Commons License 2001.07.19 0 0 270
Sziasztok Teasok!

Feldobok egy kerdest, remelem jo helyen, es nem off :

Par oldalt vegigolvastam a topicbol, es a teakeszitessel kapcsolatban talaltam sok erdekeset. Ami engem erdekelne viszont, arrol nem volt meg szo: nem probalt meg senki teat termeszteni?
Ugy ertem, nem venni szaz hektar foldet, es nagyiparban uzni, gondolom az eghajlatunk nem alkalmas ra igazan. Hanem csak par magbol hazilag, hobbibol nevelni par novenyt... vagy ez hulyeseg?
Ha esetleg van valakinek ez iranyu tapasztalata (hogyan, mennyit...), vagy otlete (pl. valami jo link), orommel vennem.

thnx elore is
Elm

wice Creative Commons License 2001.07.17 0 0 269
koszi, en is ilyesmire gondoltam, a kannat hosiesen becsereltetem, a szuronek meg fabrikalok vmi szimpatikus kiszedocuccot.

cserebe egy kedves tortenet: egy volt kollegam, lelkes zoldtea-ivo, de eddig ugy itta, h benne hagyta a leveleket a kannaban, amig el nem fogyott az osszes viz, a legutolso poharnyi teaban mar 4-5 oran keresztul azott a fu...
mondtam neki tegnap icq-n, h a szakertok szerint a zold teat max 2-3 percig szabad aztatni. o persze hitetlenkedett, az biztos keves lesz, de azert egy kiserletre hajlando volt, harom perc utan kivette a fuvet, megkostolta a teat, aszondja, nem rossz, de o szereti, ha a tea kicsit kesernyesebb lesz, mert sokaig azott benne a fu. aztan nehany perc mulva: "te, ez a tea tenyleg jobb igy..."

Előzmény: CICA (268)
CICA Creative Commons License 2001.07.17 0 0 268
melléfolyni szerintem sem szabad. :) azzal lehet reklamálni. Rendeltetésszerű használat esetén is rossz végeredményt kapsz. :) szal reklamálni lehet. :)
a kis helyesnél én úgy oldottam meg, hogy egy viszonylag vastag és kemény vörösréz-drótot tekertem a szűrő tetejére a perem alá, és hagytam rajta egy kis hurkot. Oda bele lehet akasztani a villát, és le lehet emelni a szűrőt :) Kis rutin kell hozzá; eleinte jó mosogató fölött trenírozni :DDDD
Előzmény: wice (266)
Twining Creative Commons License 2001.07.16 0 0 267
Hát ez hiba! Nekem is van ilyen kannám, jó ilyennel teát főzni, de melléfolynia nem szabad. Azt, hogy a fűtartó forró... sajnos ki kell bírni:)
Előzmény: wice (266)
wice Creative Commons License 2001.07.16 0 0 266
remelem olvasa meg vki ezt a topicot, technikai kerdesem lenne. vettem egy nagyon helyes kis teaskannat, cserepbol van, maz nelkul, bambusznad fullel, bar ezt csak azert emlitem, h mindenki lassa, milyen jo izlesem van. a lenyeg, h van bele szuro is, szinten cserepbol, tulajdonkeppen ugy nez ki, mint egy kilyuggatott miniatur viragcserep, namost, ez ugy mukodik, h bele kell tenni a kannaba, es a peremevel megtamaszkodik a kanna felso nyilasan. eddig nincs is gond, csak miutan leforraztam a teavizet, nem tudom kivenni a szurot, mert rohadt forro lesz, micsinajjak, erre mondjatok vmit jol.

a masik gondom, h a csore egy egesz picit csale, amitol ontes kozben vekony csikban mellecsorog a tea, lehet ezen vhogy segiteni, v vigyem vissza a boltba felhaborodott kialtasok kozepette?

Zambizi Creative Commons License 2001.05.30 0 0 265
A fekete tea jo fogszuvasodas ellen (is):
http://origo.hu/tudomany/elet/010525fogmosas.html
Twining Creative Commons License 2001.04.06 0 0 264
Mi van, halódik a teafórum? Elmúlt a hideg tél, senki nem iszik már teát, csak sört?
Twining Creative Commons License 2001.03.26 0 0 263
Ez a filteres banántea, vagy valami ritka különlegesség volt?
Előzmény: Törölt nick (261)
wrí Creative Commons License 2001.03.13 0 0 262
Esetleg néhány szóban merre kapható stb..?

ui. noha.. igen degradáló az efféle fűnek, mégis mindig mint "európai találmány" ötlik az eszembe a tea. ettől kissé bizarrul hangzik a banán íz.

Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 261
Most kipróbáltam a banán ízű teát. Nagyon kellemes íze van.
wrí Creative Commons License 2001.03.13 0 0 260
A beszélgetésre ott a "Fogadó a.." kedves villma.
Ha az emberek már tényleg nem tudnak mit hozzáfűzni e negédes témához.. akkor tán haljon is meg a topic - amondó volnék.
Előzmény: villma (259)
villma Creative Commons License 2001.03.12 0 0 259
A teázás arra való, hogy miközben szürcsölgetjük, gondolkodjunk és beszélgessünk. És nem csak a teáról.
Mert ha csak arról van szó, bizony meghal a teafórum./ Egyszercsak /
Gondolkodjatok teázók, elég csak a teáról szövegelni?
Florance Creative Commons License 2001.02.27 0 0 258
én itt vagyok és teát iszom!!most éppen az Earl Grey-től keresem a Bloosom-ot,nagyon fini!!!ittál már Baileys ízesítésűt...brrrr...furi.
Előzmény: Twining (257)
Twining Creative Commons License 2001.02.27 0 0 257
Mi ez a pangás, meghal a teafórum?
Vagy elfogytak a teások? Télen mindenki forralt bort iszik?
Twining Creative Commons License 2001.02.07 0 0 256
Azért ez a 4 liter sok, csak termoszban van ekkora, de sok keramikus van, aki olyan kannát cinál Neked, amilyet csak akarsz, csak találd meg őket!
Előzmény: Zambizi (249)
villma Creative Commons License 2001.02.04 0 0 255
Nekem meg van igazi szamovárom ! Próbáltatok már kis tányerból teát inni? :-)
CICA Creative Commons License 2001.02.02 0 0 254
a karácsonyi kirakodóvásáron a Deák téren volt egy pavilon...ugyanazokat a cuccokat árulta, mint amik Kapolcson voltak a művészetek völgyében...
én ott vettem féllityis bögréket, és 2,5 lityis teáskannát...4 l-esről én sem tudok, de ez is jobb a semminél..ráadásul ízléses és szép munkák; az enyém fehér alapon nagy sárga napraforgó két kis zöld levéllel..darabonként lehet venni és állati olcsó volt;én 5000 forintból vettem 8 kis csészét, 3 nagyot, egy cukortartót, egy citromlétartót, egy méztartót, meg egy nagy kannát tetővel. Ha jól emléxem, a kanna olyan 1500 körül volt...Nincs rajta jelzés, hogy ki gyártja...
Van egy olyan sejtésem, mintha nagyon hasonló cuccokat láttam volna a Váci utcában,az egyetem mellett (Piarista-köz) vagyis valszeg több helyen is lehet kapni. Nagy teáskanát és bögrét a Boszorkánykonyha üzletekben is lehet kapni, de azok nagyon drágák...
Szóval, ahol kirakodóvásár van, ott érdemes skubizni, meg ha van valami népművészeti fesztivál, Szentendre, Skanzen, vagy a Vigadó tér vásárosai... :)))

Trav meg híjjon fel teflonon, vagy írjon emilt.Utóbbi nincs gyakran kikapcsolva :))))

Előzmény: Zambizi (253)
Zambizi Creative Commons License 2001.01.31 0 0 253
Hmmmmm....
Jó ötlet! A végén még kipróbálom. ;)
Előzmény: Törölt nick (251)
Mortisia Creative Commons License 2001.01.31 0 0 252
Már rég hallottam felőled!
Azt hittem mindenki kihalt.:(
Előzmény: Törölt nick (251)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.30 0 0 251
Miért nem használsz öntözokannát? Ennyi erovel... :-)
Mortisia Creative Commons License 2001.01.12 0 0 250
Háááát. Jó feladtad a kérdést!!!! Szerintem nincsen 4 l-es kanna!!! Viszont a szamovárt nagyon tudom ajánlani. Szerintem az lenne a legjobb megoldás.
Előzmény: Zambizi (249)
Zambizi Creative Commons License 2001.01.11 0 0 249
Sziasztok!
Szeretném a segítségetek kérni!
Az a problémám, hogy az én teáskannám+teafőzőm túl kicsi (kb 1 liter). Lássuk be ez tényleg kicsi, a családban négyen vagyunk, és akkor még nem szóltam a télen használatos fél literes bögrékről...:)
Többszőr próbáltam venni legalább egy 2 literest, bár a 4 szerintem jobb lenne, de amiket találtam, az még az egy litert sem érte el. Az eladó közben mutogatta a mini-csészéket, hogy azokból akár 6-szor is ihatok....
Ehhez még hozzájön, hogy normálisan lehessen belőle önteni (én bármely csőrnélküli bödönből akár képcsőbe is cseppmentesen öntögetek, de a teáskannából rahedli megy mellé).

Tehát tudtok mondani olyan helyet, ahol tisztességes teáskannát lehet venni?

wrí Creative Commons License 2000.12.24 0 0 248
brit gyarmaton de még egy csepp teát nem ittam.. ezért hát kávé, sok jó levegő és undorító harminc fokok.. nem karácsony a karácsony így.. de nektek sok jót, igen.
Előzmény: Mortisia (247)
Mortisia Creative Commons License 2000.12.23 0 0 247
Boldog Karácsonyt mindenkinekés jó teázást!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!