Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.15 0 0 31627

E400-hoz elég 2kw-os az 5 helyett három fázisú. Az ismerősöm 2db 1500.as padján is ilyen van,ebből kiindulhatsz.De típusfüggő

Előzmény: szabad paraszt (31623)
szabad paraszt Creative Commons License 2019.05.15 0 0 31626

Bocsánat! Még az jutott eszembe, hogy talán úgy is jó lehetne és akkor már a frekiváltó is eléri célját, hogy a jelenlegi motor nem 2880-on forog, sőt kétsebességes. Na most, lecseréli az ember egy 2880 fordulatú motorra, kiszámolja, vagy tapasztalati úton egy fizikai sebességben hagyja a gépet és a frekiváltóval választ csak sebességet, ott meg ugye akkor a 0 - felső határ között bármi lehet.

Ez így működhetne, jól gondolom? (bár ez az opció nem mentene meg a frekivalto + új motor költségétől)

Előzmény: szabad paraszt (31625)
szabad paraszt Creative Commons License 2019.05.15 0 0 31625

Köszönöm! Ez megerősített abban, hogy egyelőre mindent békénhagyok, csak a motort suvickolom ki. A gép teljesítményének határait pedig eszembe sem jut feszegetni, legalább is még egy jó ideig nem ...

Utána meg már itt vannak az otthoni, fémet is tudó, 3D nyomtatók :)

Előzmény: Csuhás (31624)
Csuhás Creative Commons License 2019.05.15 0 0 31624

Ekkora motorral szerelt gép már feltehetőleg kuplungos, akkor nem sok előnyt ad a lágyindítás. Az hogy a motorod 7.5kw attól még nem vesz fel érdemben nagyobb teljesítményt mint az azonos forgácsolást végző kisebb motor. Maximális teljesítmény közelében pedig ritkán forgácsol az ember. Mindezt összevetve ha hálózatod bírja a nagy motor bekapcsolási áramlökését, plusz a géped fordulatszám tartománya is megfelel az igényeidnek akkor szerintem nem kell váltó. 

 

Nekem van váltóm az E2N gépen, de ott a motort kontrázva működött az irányváltás így jól jött a lágy irányváltás lehetősége. Egyébként a váltót két esetben szoktam tekerni: Menetkészítésnél, szoktam kb negyed fordulaton forgácsolni és vissza járatkor másfélszeres fordulatot használok. ( Metszőnél, menetfúrónál nagyon kényelmes ) illetve oldalazáskor, leszúráskor lehet a forgácsolt átmérő csökkenésével nagyjából arányosan emelni a fordulatszámot. Gondoltam rá hogy a fordulatszám potit az indítókar gombjához építem akkor mivel kézre áll bizonyára gyakrabban használnám.

Előzmény: szabad paraszt (31623)
szabad paraszt Creative Commons License 2019.05.15 0 0 31623

Sziasztok,

 

segítsetek döntésre jutnom. Adott egy eszterga, amelynek 7,5Kw-os a motorja. Azt a tanácsot kaptam, hogy cseréljem le kisebbre, mert nem kell nekem ekkora teljesítmény és egyébként is még bajt hozok a fejemre.

 

3Kw-os cserére gondoltam, de eszembe jutott, hogy akkor már modernizáljunk is és legyen meghajtva egy 3 fázisú frekiváltóval ...

De elgondolkodtam, hogy van-e ennek így értelme, hiszen:

- az esztergában ott vannak az áttételek, tehát a fordulatok elvben jól szabályozhatóak (jelenleg nem tudom megitélni, hogy szükségem lesz-e valaha köztes fordulatokra)

- a régi motor most pont jól a helyén van (persze tisztitás az ráfér, csapagycsere), de egy új motornál ki kell találnom a felfogatást, mert még ugyan nem szedtem szét a gép érintett részét, de mintha bonyolultabban lenne megoldva a felfogatás, mint egy szabványos talpas,

- viszont az új motor, az új motor :)

 

Szóval gyakorlati szempontból milyen előnyei vannak a frekiváltónak? Pl.: motorvédelem (jobb mint 1978-ban), lágyindítás, fizikai fokozatok közötti fordulatok elérése és az tök jó, stb?

aladin967 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 31622

Van egy ilyen gépem és nagyon jó kis masina, de szeretném felújítani. A hajtóműve igen hangos. Minden eredeti még. Tud ebben segíteni valaki?

Előzmény: kart E1 (30809)
konture Creative Commons License 2019.05.14 0 0 31621

Megbízásból szeretném eladásra meghirdetni egy Sieg M1 típusú fúró-maró-esztergagépet, gyári tartozékokkal.

Reálisan milyen összeget kérhetek érte?

 

default6 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 31620

Ha egy nap alatt elviszik és félóránként hívnak akkor tudod, hogy alá céloztad az árat :) Oké, még mindig nem mondtam semmit amivel ki lennél segítve. Szerintem kb így jó, de majd hozzászólnak akik értenek is hozzá.

Előzmény: Öreg Halász-) (31619)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2019.05.14 0 0 31619

Nem az enyém,ismerőssé , hagyatékból maradt  ,eredetileg 1 eszterga lett volna ezekkel megspékelve marógép feltétként ráépítve !

 

Előzmény: default6 (31618)
default6 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 31618

Minden annyit ér amennyiért el lehet adni. Ha egymillióért árulná és találna rá vevőt akkor annyit. Ha neked max 10 et ér tegyél rá ajánlatot, ha nem viszik el tőle 15 ért akkor vagy eladja vagy megtartja. Vagy egy hónap mulva odaadja neked 10 ért ha kibírod addig, nem szerettél bele a vasba :). Sose értettem azokat az eladókat akik megsértődtek ha az adott esetben azt mondtam hogy nekem ez 10et ér, de annyira nem kell hogy 15 ért megvegyem. Ez csak egy ajánlat. Nem sértés, nekem ennyiért kell, lehet hogy én tévedtem adott esetben és végül sokkal drágábban vettem.

Pláne nem értettem amikor árultam valamit pl 15 ért, és rám ír egy arc hogy mekkora szemét vagyok hogy ezt ilyen drágán árulom, MERT Ő MOST ADOTT EL EGY ENNÉL JOBBAT 9 ÉRT :D Ezen csak röhögni tudtam és eladtam két hét múlva 15 ért. A vevő maximálisan elégedett volt.

Előzmény: Öreg Halász-) (31617)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2019.05.14 0 0 31617

Mennyire reális ezeknek az alkatrészeknek  az 15000 - 20000 körüli árak?

Előzmény: Öreg Halász-) (31609)
Gyula65 Creative Commons License 2019.05.13 0 0 31616

Ha, innen vásárolsz, (http://www.dolphincadcam.hu/HBM.php) akkor A HobbyCNC egyik tagjától vásárolsz.

Általában Soroksáron, vettem át tőle, ha megérkezett az áru!

Megbízható, ajánlom!

Persze, attól vásárolsz akitől akarsz!

Üdv!

Előzmény: szabad paraszt (31615)
szabad paraszt Creative Commons License 2019.05.13 0 0 31615

Köszönöm szépen, hogy vetted a fáradtságot és ide is beírtad. A fúrógépes ötletről én is letettem. Vettem egy nagy levegőt és úgy döntöttem, hogy gyűjtögetek még és veszek egy új kínai gépet, ami a RF45/ZX45/ZX7045/RonFu45 kódnevek alatt futnak (ezt a típust szivesen brandelik a forgalmazók, pl.: Optimum OptiMill MB4), lehetőleg közvetlenül az egyik gyártótol. Remélhetőleg 1 db-ban is meg tudunk egyezni, legfeljebb valamelyik európai logisztikai központjukba küldik és én oda megyek érte. Szállítási költség lesz a vállasztóvíz :)

Esetleg ha valaki pont ugyan ilyen tipust venne, akkor összeállhatnánk, ugy jobb lenne a dolog az tuti.

 

Az emailért bocs, nem tudom mi történt, de az is igaz, hogz ezt az emailt csak fórumokban történő regisztrációra használom és szinte sohasem olvasom :(

Előzmény: Titan0 (31613)
Csiriba66 Creative Commons License 2019.05.13 0 0 31614

Van egy frissen vásárolt ME-250-es marógépem. Előtte sokat állt, az olajat le kell cserélnem. Valaki tudna segíteni az olaj mennyiséggel kapcsolatban (a gépkönyv csak a minőséget adja meg). Esetleg konkrétan milyet keressek?
Előre is köszönöm!

Titan0 Creative Commons License 2019.05.13 0 0 31613

Sajnos 2-3 nap múlva visszapattantak a Neked írt leveleim. Felteszem ide amit akkor írtam, hátha nem zavarok vele senkit, bár már aktualitását vesztette a dolog részedről. :

 

Olvastam az Indexen hogy marógépet akarsz venni, csinálni. Csuhásnak igaza van: a fúrógép nem jó. Próbáltam. Az FO32-es fúrógépemmel kísérleteztem. ER 25/MT+3-as patronbefogót raktam a tokmány helyére. Az orsót felső helyzetben rögzítettem. Keresztsatut raktam rá, kihézagoltam de csak igen pici előtolással, fogásmélységgel ment rezonancia nélkül.

Később az EAN 340/1000-es ágyának a jobb végére gyártottam egy maró szerkezetet.: Egy hosszúszárú ER25-ös befogóhoz csináltam egy masszív házat. " belecsapágyaztam" a befogót. Összeépítettem egy 1.1kW-os motorral axiálisan egy tengelykapcsoló segítségével. Ezt felszereltem a függőleges szánra. A szánt egy 50mm átmérőjű munkahenger szár tartotta. A késtartó helyére szereltem a munkadarab befogót. Így megvolt a gépi előtolás is. A motor frekiváltóról ment. A vonóorsót egy másik frekiváltós motor hajtotta. Sajnos egy 12-es ujjmaró is előhozta a hibákat1.5-2mm fogásnál... Az ötvenes szár felső részén kézzel is lehetett érezni a remegést. :-( Egy darabig használtam, majd megvettem az általad mutatottnál szerényebb asztalmozgási paraméterekkel rendelkező FHJ09-est. ( a neten talász róla ) . A vertikál részt átszereltem az esztergáról. Na, ez egy más világ! Később átalakítottam egy szöghajtás segítségével, hogy a marógép saját motorjával menjen a függ. rész is. Kapott frekiváltót, DRO-t, gépi előtolást.... Jelenleg a hobbys igényeimnek megfelel. Nem akarok asztalnyit síkolni, félméterest marni...

Nem akarlak a vételre rábeszélni, de ha az asztalmozgások elegendők + olcsón meg tudod venni, van időd, kedved, kreatívitásod stb,... + gondolom esztergád akkor nyugodtan belevághatsz. Jobb mint az idézett 45 kilós nem tudom mi.

Előzmény: szabad paraszt (31579)
rferi Creative Commons License 2019.05.13 0 0 31612

Újabb masina került jó kezekbe!

Öhöm, bódottá! :)

Sok forgácsot vele!

Előzmény: MUM.21 (31610)
szabad paraszt Creative Commons License 2019.05.12 0 0 31611

Kérlek :)

Használd egészséggel!

Előzmény: MUM.21 (31610)
MUM.21 Creative Commons License 2019.05.12 0 1 31610

Szia !

 

Ma voltam megnézni a Marógépeket !

A kicsit megvettem ....

Kipróbáltuk , beleszerettem .... Miután hazaértem vele szétszedtem , szinte újszerű állapotban van . Nem használhatták sokat . A szivattyú viszont be van állva a bekocsonyásodott hűtőfolyadéktól . A magassági szán is ettől volt szoros . 3 fokozatú villanymotor van rajta . Gerendát viszont kell hozzá egy másikat készítenem , hogy elforduljon a 100-as átmérőjű marótárcsa . Most max. 84 mm-er tud elfordulni . 

 

Köszönöm még egyszer a segítségedet !

 

Üdvözlettel   MÜM.21

 

Előzmény: szabad paraszt (31598)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2019.05.11 0 0 31609

Valakit nem érdekel ?

Esztergagépre marógép feltét épitésére pl,vagy másra!

https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Szerszamgep_alkatreszek_elado__92200578.htm

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.11 0 0 31608

A maglódi körasztal elkelt,köszönöm a vásárlást!

KART EMG Creative Commons License 2019.05.10 0 0 31607

Szia!

 

Amatőrként pénzt nem fogadnék el ilyen munkáért. Bartel az más, de mostanában a hobbi eléggé háttérbe szorult. A fő hobbi projektem idénre a műhelyem alapszintű berendezése, és egy kis eszertgagép hántolásának a befejezése. Tehát köszönöm megtisztelő bizalmamat, de belátható időn belül nem tudom vállalni.

Előzmény: default6 (31601)
tycon2 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 31606

Majdnem úgy néz ez ki mint a Zsiguli hátsó féltengely zsugorgyűrűje, Az is ilyen zsugorgyűrű.

Előzmény: laci19791202 (31602)
occseb Creative Commons License 2019.05.10 -1 0 31605

Kicsit nem forgácsolás, de műszaki téma. Esetleg valaki ismeri a Gebotools cég termékeit? Akksis kartuskinyomót szeretnék venni és náluk találtam elfogadható áron.

Mit gondoltok érdemes lehet bepróbálni?

szabad paraszt Creative Commons License 2019.05.10 0 0 31604

Nekem ez házi gyártmánynak tünik, olyat nem akarok, csak ha én csinálom ;)

Most ugy döntöttem, hogy kicsit félreteszem a marógép projektet, gyűjtök még (sokat) és valószínű, hogy új (valami kínai) lesz belőle.

Addig meg az esztergán elvégezhető marási megoldások kerülnek előtérbe.

Előzmény: occseb (31603)
occseb Creative Commons License 2019.05.10 0 0 31603
Előzmény: szabad paraszt (31590)
laci19791202 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 31602

Szia.

"Milyen méretűre fúrjam? "

Esztergálni nem?

19,95mm-es pirosra melegitett gyűrűvel nem lesz gond szerintem.

 

Előzmény: Titan0 (31600)
default6 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 31601

A döntés azon volt, hogy önmagában nem használható referenciafelületnek és én azt akartam venni. Megvan még, ha láttok benne fantáziát, vegyétek meg, nyersanyagnak jó lesz. Ha megcsinálod, megveszem 35 ért, abban legalább megbíznék.

Előzmény: KART EMG (31599)
Titan0 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 31600

Üdv Mesterek!

 

Egy 20mm átmérőjű tengelyre szeretnék rázsugorítani egy 10*27 mm-es gyűrűt.

Milyen méretűre fúrjam?  Milyen színűre kell melegíteni, hogy könnyen rátehessem?

A felrakás után még egy kis esztergálás erőit is ki kell bírnia.

Előzmény: KART EMG (31599)
KART EMG Creative Commons License 2019.05.10 0 0 31599

Van, aki ilyen elmenős trükkel szorítja le az árat. Én sértődés nélkül visszamentem volna. Pont ennyiért vettem egy 400x400 lapot, melyet még egyszer ennyiért síkköszörültettem. Így körülbelül a bolti ár feléért lett egy jó sík felületem. Szerintem ez így nem volt rossz üzlet.

Előzmény: default6 (31583)
szabad paraszt Creative Commons License 2019.05.09 0 0 31598

A Tiéd megjött, válaszoltam is ;)

Előzmény: MUM.21 (31597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!