Keresés

Részletes keresés

Packop Creative Commons License 2014.02.24 0 0 9053

Nem arra a szabályra gondoltak, hogy az utolsó 5 évben nem volt 3 év munkaviszonyod? (Mindegy előtte mennyi volt)

Előzmény: Hajnalka Bagyal (9047)
sz16 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 9052
monsorow Creative Commons License 2014.02.23 0 0 9051

Ezzel egyet értek, és nem is vitatom.

Előzmény: BJszakért (9019)
BJszakért Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9050

b-hajni@freemail hamarosan írok, kis türelem, hétvégén elfoglalt vagyok, hétközben is, amint lesz időm, hamar jelentkezem. Vagy írjon nekem addig is, határozatra van szükségem a tények ismeretében pontosan tájékoztatom.

 

Lisznyainé kedves, nem kaptam Öntől semmit. Freemail nem jó levelezési program sajna, sokan panaszkodnakváltson másikra lehetőleg.

 

Többiek: más hivatal az önkormányzat, másban illetékes, más jogszabályokkal, de kérelmezni kell ott is, bármit szeretnél, és más Hivatal Rehab Szakig Szerv, más illetékességgel, minden hivatal más jogszabályi keretek között dolgozik, más-más ügyekben.

A Hatóság minősítés során megállapított körülményekre vonatkozóan felülvizsgálatot végez, ha:

a) az ellátást megállapító döntésben meghatározott időpontban,

b) az ellátott kérelmére,

c) az ellátásban részesülő egészségi állapotában történt, a tartós rosszabbodás esetén,

a bejelentést követően

d) olyan tényről vagy körülményről történő tudomásszerzés esetén, amely valószínűsíti, hogy a korábbi minősítés során megállapított körülmény a megállapítás időpontjában nem állt fenn, vagy

e) célzott vizsgálatok elrendelése esetén (mint pl. a 2011. évi CXCI.tv. alapján elindított "kötelező" fv.).

 

Mennem kell. Szép estét

sz16 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9049
donpepe9 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9048

Havi 300 óra munkával 4 műszakos munkarendben nem olyan sok az.

 

Előzmény: bandolesa (9045)
Hajnalka Bagyal Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9047

Kedves forumosok,

 

Most találtam ezt az oldalt,szükségem lenne egy kis segítségre...Fiatal hölgy vagyok,akinek 2010ben volt egy balesete,komában voltam 3hétig és éber komába 2honap egy hétig.Derektol lefele lebénultam,de az akarat erőmnek köszönhetően már ujra megtanultam járni.Ez mind szép és jo,2012aug.ban cserben hagyásos gázolás miatt komába kerültem majd 3 napra..nem emlékszem egyik balesetemre se.a 2010es baleset után nem indítottam el a leszázalékolást,azt mondtam fiatal vagyok,ha megtanultam járni,és a baleset után 10 hónapra visszamentem dolgozni,akkor voltam 26 éves.A második balesetem után elíndítottam a leszázalékolást,tavaly szeptember végén voltam bizottság elött,amit 2 honap várakozás után elutasítottak,egészségi károsodás szerintük 19%volt.Fellebeztem idén voltam uj vizsgálaton,3héten belül jött a levél,41%,B kategoria.3 évre megkaptam.DE.azt irták nem vagyok jogosult ellátásra mert elözöleg nem volt tb biztosításom..1095napra,vagyis 3 évre.Pedig meg van,2003-2008 vendéglátásban dolgoztam,1 év külföld-fizettem magam után a tb-t,és amikor hazajöttem utánna is bejelentett munkahelyem volt...szóval nem 1095napom nincs meg,hanem majdnem 10éve dolgozom..!dolgoztam.

A kérdésem az lenne h most mi a teendő?azt irták h a lakhelynél kirendelt önkormányzathoz kell mennem..hétfőn megyek is.A vizsgálatkor nem kértek tőlem munkahelyi papírt vagy ilyesmi...

Kérem aki tud nekem tanácsot adni segítsen,nem tudom kitől kérdezni...És még egy:Mit jelent a B kategória??

 

Kérem  b-hajni@freemail.hu e-mail címre irjanak aki tud segíteni..

 

Nagyon-nagyon szépen köszönöm.

bv51 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9046

2012 januártól csak rehabilitácios ellátás, vagy rokkant ellátás van a törvény szerint.

bandolesa Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9045

Ez érdekes, nem mindegy, hogy ki indítja a százalékolást?

 

Indíthatod te, mint magánkezdeményezés, én is így voltam, háziorvosi beutalóval.

Indíthatja a nyugdíjbiztosító is, feltéve ha tud a betegségedről valaki a Nyugdíjbiztosítónál, pl:ismerős ott dolgozik.

És ezek szerint az Önkormányzat is, ezt itt tudtam meg pár napja.

 

A bruttó 200. ezres fizu az nem semmi, már itt vidéken, falun. Ennyit itt a körjegyző, polgármester, iskolaigazgató, óvodavezető keres csak. Talán a plébánosnak-nak is lehet ennyi jövedelme.

Illetve a vállalkozók egy része-(számlát nem adva, kikerülik az adózást.)

Előzmény: donpepe9 (9042)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9044

Engem is megkavart ez a hozzászólásod. Úgy tudtam 2012 óta ami van az nemcsak rehabilitációs járadék, hanem rehabilitációs ellátás vagy éppen rokkantsági ellátás is (és ezek szerint ezek különbözőek).

Előzmény: jannik4 (9043)
jannik4 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9043

féligazságok félproblémák nem tényszeru kozlések tanácsok tobnyire nem a valos helyzetre adnak tanácsot.durván fogalmazva holeségek tomkelege.2012 ota hivatalosan torvény szerint csak rehabilitácios járadék van.🙅 👂👆

donpepe9 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9042

A kötözködés a legkissebb bajom a nagyobb az hogy így segélyt kapok az önkormányzattól ha a nyugdíjbiztosító indította volna el rögtön akkor pedig visszamenőleg megkaptam volna minimum a fizetésem 60%-át amit így szerintem elfelejthetek. Csak megjegyzésként a bruttó fizetésem 200000 volt

Előzmény: bandolesa (9038)
Diána_86 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9041

Kedves BJszakértő!

Az önkormányzat akkor ezek szerint kérheti a felülvizsgálatomat? Nekem nagyon sürgős lenne, vajon ezt is megtudják oldani?

Ha most kellene visszamennem felülvizsgálatra már nem hinném, hogy D csoportba sorolnának, visszakerülnék C-be szerintem.

Amikor leszázalékoltak sokat gondolkoztam, hogy valójában melyik éri meg jobban a rokkantsági járulék, vagy pedig a rendszeres szociális segély. Az utóbbi mellett döntöttem, mert ez év januárig egy kedves ismerősömnek segítettem, így valamennyi plusz pénzt kaptam a segély mellé. Nem mindig kellett neki segítenem csak néha-néha, de mindig a legjobbkor. Gondolkoztam a rokkantsági segélyen, de nekem azt mondták nem kaphatom meg, mert nincs annyi munkaviszonyom. 

 

Köszönöm a válaszát/válaszokat!

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9040

Tisztelt BJ Szakértő!

Nem tudom önnek írtam-e egy levelet igaz nem ebben a fórumban hanem a

Leszázalékolás fórum /Jogi fórumban/ melyben leírtam az esetemet. Ha igen nem tudom meg kapta-e mert vacakol az e-mailem nem minden estben küldi el a levelet.

Ha ön az tisztelt BJ Szakértő akinek elküldtem legyen szíves jelezni,hogy meg kapta-e levelem. Nagyon köszönöm.

Maradok tisztelettel: Lisznyai Imréné

 

 

 

Évszakok Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9039

BJ Szakértő, köszönöm szépen!

Előzmény: BJszakért (9037)
bandolesa Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9038

Mit kötözködik ennyit a Nyugdíjbiztosító, vagy miért?

 

Komplex az miben különbözik ettől a vizsgálattól, ha 80%-ot kaptál,az miért nem elég nekik?

Előzmény: donpepe9 (9034)
BJszakért Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9037

OK Tó Mániás

 

Évszakok,

Téged szokott érdekelni: Támogatási döntés 2014. (bértám-rehab foglalkoztatás)

http://nrszh.kormany.hu/tamogatasi-dontes

Tó Mániás Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9036

BJszakért!Kedves Júlia! Úgy látom segítőkészséged a régi.Köszönöm a rendkívül gyors választ!Rengeteg dolog kavarog a fejemben.Ha honlapodon nem találok választ,akkor még biztosan foglak zaklatni. (Persze ha engeded .)  :)

 

donpepe9 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9035

Azt elfelejtettem hozzátenni hogy az önkormányzat által orvosszakértői vizsgálatra küldött egészségkárosodottnak csak a 25650 forint önkormányzati ellátás jár!

 

Előzmény: donpepe9 (9034)
donpepe9 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9034

Engem is az önkormányzat küldött először ott adták meg a 80%-ot de a nyugdíjbiztosító ezt nem fogadja el nekik komplex vizsgálat kell amit a nyugdíjbiztosító kérhet:

 

Előzmény: bandolesa (9026)
BJszakért Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9033

Diana

D minősítéssel (rokkantsági ellátás) a 2011. évi CXCI.tv. alapján nem vagy jogosult rehabilitációs kártyára. Mint a neve is elárulja, CSAK rehabilitálható személyek jogosultak rá a törvény szerint.

D minősítés rokkant személy, nem rehabilitálható. A Hivatal végrehajtó intézmény, a törvényben írtakat hajtja végre, így nem fogja neked RSZSZ kiadni. Ennyi.

A munkaadó pedig természetesen azt foglalkoztatja inkább, aki után járulékkedvenyt kap, a rehabilitálható, rehab ellátásban részesülő személyt. Többnyire a munkáltató a mmk foglalkoztatásában csak a költségtakarékosságot látja, sajnos.

Más munkaadót kell keresned.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9032

tagjának (bocs korán nyomtam Entert)

 

Előzmény: Törölt nick (9031)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9031

Nem a megváltozott munkaképességűek szorulnak igazán rehabilitációra, hanem a társadalom többi (szimuláns rokikkal - véleményem szerint - riogató része)

ildó66 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9030

Nagyon egyetértek azzal a véleménnyel,hogy amennyiben nem érzed azt,hogy a mindennapokban teljesen munkaképes vagy ne tedd meg ezt a lépést.

Én nagyon sokat vagyok úgy,hogy amikor otthon vagyok, pihenek jól érzem magam, de amikor a mindennapi hajrá van már kedden attól félek hogy bírom ki a hetet.

Az a baj,hogy nagyon kevés lehetőség van arra,hogy valaki a betegségére való tekintettel kap olyan munkát amit könnyen el tud végezni, általában az egészséges dolgozók közt kell helytállni és ez nem könnyű még részmunkaidőben sem.

Én 29 éve dolgozom, ebből 11 éve megváltozott munkaképességűként részmunkaidőben, persze táppénzen is voltam huzamos ideig. Mindig azt tartottam fontosnak,hogy megmaradjon a rokkantsági ellátásom mert azt bizonytalannak tartottam,hogy dolgozni bírok. Teljes munkaidőben főleg kizárt, részmunkaidős kereset pedig semmire sem elég. Ráadásul ha egyszer valaki egészségesnek "minősíti" magát szerintem sokkal nehezebb a visszaút ha mégis gondok adódnak.

 

Előzmény: Törölt nick (9029)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9029

Azt gondolom gondold meg először, hogy mennyire vagy ráutalva 2016 március előtt saját keresetre, illetve mennyire tudod átvészelni a választásokat  - milyen formában
tudnak Neked így a mostani módon pénzt kifizetni (megbízási szerződés és saját jogon vállalkozás és a D kategória kizárják egymást). És mennyire befolyásolja egy esetleges rokkantságira váltás a későbbi állapotromlásod esetén esetlegesen felmerülő visszaminősítés lehetőségét. A mostani kormányzati hozzáállásra tekintve ennek kevesebb esélyét látom - és itt jön ki az, hogy én jóformán a lehetőségeket se ismerem és mások véleménye alapján alakulnak a saját gondolataim ezügyben.

 

Ezt a mostani hozzáállást pedig remélem hamarosan megváltoztatják és igazságosabbá teszik, mondjuk a választások után (igaz kétségeim vannak, ezért ha lényegesen jobb az állapotod akkor hajrá). Ha viszont a betegséged inkább hullámzóan viselkedik, akkor csak minden lehetőséget előre megfontolva döntsél.

Előzmény: Diána_86 (9028)
Diána_86 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9028

Köszönöm a hozzászólásokat, valamivel okosabb is lettem.

Hétfőn megyek az önkormányzatba, hogy mégis a továbbiakban mit tegyek. Amikor felülvizsgálaton voltam, akkor tényleg elég ramaty állapotban voltam, de most úgy 1 hónapja egyre kiegyensúlyozottabb lettem és kevesebb is a tünetem. Amikor elkezdtem a mostani kezelést több mint fél évig nem éreztem semmilyen különbséget, aztán változó volt, de most kb. 1 hónapja, mintha tényleg jobb lenne minden, emiatt is gondolkoztam, hogy talán vissza kellene mennem felülvizsgálatra. Csak azt nem tudom, hogy kérvényezhetem-e sürgősen, vagy adjam be a kérvényt és várjak másfél-2 hónapot mire megkapom az új időpontot. Amúgy 2016. március a következő felülvizsgálatom.

ildó66 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9027

A polgármesteri hivatal is utalhat a bizottság elé.

De nem akarok így beleavatkozni (esetleg félretájékoztatni) az ügyedbe,hogy nem tudom miről is szól a határozatod, szakvéleményed.

A hivatal ügyintézőjéhez ha bemész biztos elmond mindent, kérdezz rá,hogy mi várható az ügyedben. Bár gondolom ezt már megtetted korábban is, de most is megkérdezheted újra mivel most már biztos tüzetesen megnézték az iratanyagodat.

Előzmény: bandolesa (9026)
bandolesa Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9026

Hát nekem az van a papíron, felülvizsgálati idő:-jelen állapot alapján felülvizsgálata nem szükséges.

Akkor ez mennyi időt jelent?

Az Önkormányzat nem, csak a Nyugdíjbiztosító utalhat NRSZ-elé?

 

Amúgy egy 1-fokú határozat NRSZ-a kézhezvételtől számítva hány napon belül lehet fellebezni?

Előzmény: ildó66 (9025)
ildó66 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9025

De, ez a felülvizsgálat az egészségi állapotára is vonatkozik, ugyanis az is jogosultsági feltétel!

Ha bármi egyéb jogosultsági feltételben ami alapján a pénzellátást megállapították  változás következik be azt  haladéktalanul be kell jelenteni (biztos ez is benne van a határozatban!)

Az egészségi állapot felülvizsgálatát a szakvélemény figyelembevételével kezdeményezik, ugyanúgy azt nézik,hogy a Bizottság meddig véleményezte az állapotot.

Aztán kétévente egy nagy öszesítő felülvizsgálatra kerül sor.

Persze ha kiderül,hogy olyan jogosultsági feltételben következett be változás amit nem jelentett be és amennyiben megteszi már nem jogosult az ellátásra akkor jogosulatlanul és rosszhiszeműen vette fel. Ami viszafizetési kötlezettséggel jár.

Előzmény: bandolesa (9022)
Évszakok Creative Commons License 2014.02.21 0 0 9024

Rehabilitációs kártyát új jelentkezőknél csak B1 és C1 besorolásúak kapják meg. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!