Keresés

Részletes keresés

mezenguz Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2030
.... akkor ez lenne az A-raktár..?
Előzmény: charlie21 (2029)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2029
kissebb 512-nél,nyomtam beszurást,ekkor irta ki hogy link 1.Akkor este,de én csak holnap tudok mailozni mert most csak a munkahelyen van gép.Kössz!!
Előzmény: Hpasp (2028)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2028

Pedig még a kis kép is megjelent alul.

 

beszúrásra kattintottál? 512kb-nál kissebb?

 

Hpasp ! elküldeném mailban a képet,és feltehetnéd,küldenél egy elérhetőséget

 

Csak este, leghamarabb...

Előzmény: charlie21 (2027)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2027
Ez nem igaz! Pedig még a kis kép is megjelent alul. Hpasp ! elküldeném mailban a képet,és feltehetnéd,küldenél egy elérhetőséget
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2026
na talán sikerül a sárgával határolt rész a reptér lakotelepestül mindenestül a nagyobb piros kör az álltalam bejárt rész a kis piros szerintem az A raktár,most piro raktár[image1]
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2025
Na szóval,sajnos ez kép feltétel a topikba nem megy nekem ,úgy könnyebb lenne,de megprobálom elmagyarázni. 1.Igen ez a Pechora üteg. 2.Na ez a hely már nincs meg,ez nemtudom mikori kép,de ha megnézed a Google earth -on akkor ott most csak egy nagy jól körülhatárolt rész van.Itt fotóztam le azt a nagy sárga dömper szerű jármüvet.Itt szerintem az üzemanyag tároló lehetett,most itt egy foliával körülhatárolt főld hányás van,talajcsere,ilyet láttam kunmadarason is.Emellett jobbra van(ez meg van)a központi löszer raktár,dupla elektromos kerítés,rámpa,külön örszoba,és két hatalmas vasajtós tároló,ezt láthatod képtáram 5-6 lapján. Az A raktár szerintem az 1-el jelölt pechora alatt van még a szántoföld közepén,ez most a piro raktár.
Előzmény: Hpasp (2024)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2024

Az én tippem az A raktárra a képed jobb alsó sarkában levő egyedülálló körbekerített rész.Sajnos Mezenguz tippjét nem látom, nem boldogulok a Google-ben,nekem csak az Earth megy. Mielőtt ott voltam erre hittem hogy esetleg a légvédelem állása volt.De most azt megtalálltam ott ahol mezenguz mondta,a reptér sarkában a kifutó végénél

 

Hol is???

 

1, szerintem Pechora üteg

2, Mezenguz szerint A raktár

 

szerinted?

 

Előzmény: charlie21 (2023)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2023
Az én tippem az A raktárra a képed jobb alsó sarkában levő egyedülálló körbekerített rész.Sajnos Mezenguz tippjét nem látom, nem boldogulok a Google-ben,nekem csak az Earth megy. Mielőtt ott voltam erre hittem hogy esetleg a légvédelem állása volt.De most azt megtalálltam ott ahol mezenguz mondta,a reptér sarkában a kifutó végénél.Ez egy körbekeritett rész Vas őrtornyokkal és kettő darab a repülőfedezékekhez hasonló építmény van rajta csak akkora ajtaja van amin kb.egy teherautó befér,viszont ezek nagyon vastagok.Az baj hogy láthatóan felvan újjitva és nem tudom mit alakitgattak rajta.A fém kapuk pl.lilák,és a kapus épület is szivárvány szinű.Itt van annak a pirotechnikai cégnek a telephelye.Nem fotóztam mert már kint ugrállt az őr.Kinézetre másnak tünik mint a kunmadarasi.De nem tudom mennyire voltak ezek szabványosak.
Előzmény: Hpasp (2017)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2022
HPASP kollega már megelözött,én csak most néztem meg Vándor Károly oldalán,az itt levő alakulatokat.Egyszer már mintha felmerült volna a topikban Vándor Károly email cime.Megtudná adni valaki ,persze ha publikus!
Előzmény: PAPA1970 (2015)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2021
Helló!

Az a helyzet, hogy idén már csak karácsonykor, vagy szilveszterkor érnék rá, de ha januárban( a vége felé) lesz egy szabad hétvégém, akkor talán...
Előzmény: Hpasp (2019)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2020

Gondolom legalább ezred szintü.

 

Hehe, minden fronthoz kellett tartoznia 3 légvédelmi hadosztálynak.

 

Az más kérdés, hogy az ideiglenesen itt állomásozó 11. ruszki Gárda vadászrepülő hadosztály tetszőleges ezrede!!! nagyobb erőt képviselt, mint a komplett 2. magyar (Miskolci) légvédelmi hadosztály (akkor 36db MiG-21MF-e :)

Előzmény: PAPA1970 (2015)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2019

Szuperek a képek, ilyenkor esz a fene, hogy csak 20 km-re van, és még nem néztem meg...:))

Jaja, nekem sincs távolabb, ha legközelebb mész men akarod bejelenteni?

Mehetnénk csapatostul...

:)

 

Előzmény: mezenguz (2018)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2018
Helló!

Szuperek a képek, ilyenkor esz a fene, hogy csak 20 km-re van, és még nem néztem meg...:))

Az én tippem az A-raktárra ez...
Előzmény: charlie21 (2011)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2017

Megvan az A raktár is de itt most egy pirotechnikai raktár van.

 

Melyik is az?

 

 

Előzmény: charlie21 (2011)
Hpasp Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2016

Jók a képek, azt lehet tudni, hogy konkrétan milyen alakulat állomásozott "ideiglenesen" itt?

 

14. Kétszeres Vörös Zászlóval, és Kutuzov Renddel kitüntetett, Zhdanov vadászrepülő ezred, mintegy 30db MiG-29C (9.13) elfogóvadásszal.

 

Sármellékkel, és Tököllel együtt alkották a

11. Vörös Zászlóval, és Hmelnitzkiy Renddel kitüntetett, Dnepropetrovsk Gárda vadászrepülő hadosztályt.

 

:)

 

Előzmény: PAPA1970 (2015)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2015

Hello!

Charlie21!

Jók a képek, azt lehet tudni, hogy konkrétan milyen alakulat állomásozott "ideiglenesen" itt? Gondolom legalább ezred szintü.

 

Üdv Papa

M62 265 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2014

Köszönöm.

 

Ha minden jól megy, hamarosan megnézzük a szentesit.

Előzmény: charlie21 (2013)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2013
Szia! köszi az elismerést.Majd még szeretnék vissza menni mert kb a reptér 1/3- át tudtam bejárni ,ez is 4 óra gyaloglásba került.Legközelebb a lakotelepi rész marad,meg a többi fedezék csoport.Az A raktárt nagyon őrzik! Orosz bunker: Ez a kép Várpalota felett készült a Mórocz Tető alatti részen a Központi lőtéren,(zárt katonai terület)Mikor készült a kép ,úgy gondoltam orosz a sok orosz felirat miatt,de azóta hallottam egy infót hogy ez már az I VH alatt is ott volt,és állítolag ezt lőtték a Szent István csatahajó akkor még tesztelés alatt levő ágyuival,amik akkor egy fix próbaállásban álltak valahol a Hajmáskéri tűzér iskolánál.Szóval az oroszok csak használták.Be van robbantva,de ismerek olyat aki bekuszott már a szük réseken,belüll nagy termek vannak meg sok lim lom. Van valami BARS ügyben?
Előzmény: M62 265 (2012)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2012

Helllo Charlie21!

 

Tényleg nagyon hangulatos a reptér, szuperek a képek, gratula!

 

Más: a képtáradban lévő orosz bunker merre van? Ez egy II.vh.-s maradvány?

 

Előzmény: charlie21 (2011)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2011
Hétvégén sikerült megnéznem a Kiskunlacházi volt orosz repteret.Képek a képtáramban. kep.tar.hu/charlie21. Majd írok róla,elég lenyűgöző hely!Megvan az A raktár is de itt most egy pirotechnikai raktár van.
charlie21 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2010
Sajnos nincs birtokomban ilyen.Csak a képeim vannak.
Előzmény: Frei Berger (2009)
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.11 0 0 2009
Visszatérek egy korábbira, bocs. Tobias érdeklődik elsősorban mezenguztól, Volt tüzértől, charlie21-től, akik a legtöbb újat mondtátok neki, de mindenki mástól is: van valakinek a Középső-Hajag bázisról akár területi, akár bunkeralaprajza? Mindegy, hogy esetleg saját felmérés, vagy "hivatalos". Vagy kinek lehet olyan?
Előzmény: MN8459 (2008)
MN8459 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 2008
mezenguz Creative Commons License 2005.12.09 0 0 2007
Helló!

Íme a link.....
Előzmény: Konvergencia (2006)
Konvergencia Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2006
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni abban, hogy régebben valaki ( talán Mézengúz, de ez nem biztos ) tett fel képeket a Biatorbágy-Iharoshegyi volt Nyeva bázisról, illetve ami megmaradt belőle. Valaki felrakhatná újra ezeket a fotókat, vagy beírhatná a linkjét is! Köszi!
208D Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2005

Sziasztok!

Ismeri valaki a volt rezi bázist?

Ma már csak egy őrtorony meg néhány kerités elem látszik.

Járt ott valaki annak idején vagy mostanában?

 

charlie21 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2004

Most vettem észre hogy tulvagyunk a 2000-ik hozzászóláson! Gratulálok minden hozzászolónak

charlie21 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2003

Hát ez igazán elkeserítő!

Pedig állitolag tényleg van egy ilyen törvény.Akkor persze ez is csak azért van hogy ne tartsák be.Az álltalad említett cserealapról:Ezen már régóta gondolkodom hogyha már ennyi szinte ipari méretű kiszuperállt hadieszközünk van (sajnos) akkor legalább cserélgetni kéne a múzeumnak ,szerintem sok nálunk nyugatabbra eső muzeummal lehetne cserélgetni. 

Előzmény: Volt tüzér (2000)
netjerihet Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2002
Ennek az építménynek semmi katonai jelentősége nincs,ugyanis egy vízmű lapos betonépülete,Veszprém mellett délkeleti irányban.Futni szoktam ide kijárni-természetesen sokan mások is,kutyákat sétáltatnak,bandáznak stb.,jól láthatóak a kitaposott utak.Semmi toronyszerű nincs a tetején,ez valami képhiba lehet.
Előzmény: M62 265 (1991)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2001
Bocs, a kép lemaradt.
Előzmény: charlie21 (1999)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2000

Nincs illetékes. Valaha Mezőfalván volt az összes 57 mm-es légvédelmi gépágyú (DIGÉP gyártmányok) A vasútról úgy húzták be, mint egy vonatot, egy vontató 3 - 4 darabot is húzott. Jó néhány darabnak a nagy erőlködésben még kereke sem volt, így félig a földön húzták. Aztán ezek a gépágyúk apránként elfogytak, eltűntek a bontók feneketlen gyomrában. Nemrég Tömböl tábornok, mint VKF törzsigazgató érdeklődött, hogy van-e még, mert kiállítási célra kellene 3 darab, de már nem volt egy sem. Neki sem.

Senkinek eszébe sem jut, hogy esetleg egy példányt el kellene rakni emlékbe, mert valakiknek az az érdeke, hogy a kibontható nyersanyagért minél többet kaszáljanak. Így például nem mentettek meg Nyevát sem. Rakéta is csak az a 4 darab maradt meg, amit a Bólyain láttál. A többit egy képen láthatod. Ugyanígy fog járni a Volhov is.

Pintérnél azért került túlsúlyba a Vega, mert jól mutat nála a kertben. És azért van nála mindkét K1 antennaposzt, mert az egyiket cserealapnak szerezte meg. El akarja cserélni valami igazán komoly dologra.

Előzmény: charlie21 (1999)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1999
Hiszek neked!Sajnos minden eddigi infóm a Pintér ellen szól, reménykedjünk hogy azért van illetékese a dolognak és van egy lista a hadtörténetiben a megörzendökről.Amúgy meg majd pár év és a kecelen járók egy arborétumot talállnak csak,meg a fák között valami zöld izéket. Arra azért kiváncsi lennék hogy lehet az hogy a Vega rendszer került ilyen tulsúlyba nála azt lenyúlta szinte az egészet,pedig csak egy helyen volt,a többi meg amiből tényleg több volt szinte nincs is képviselve.
Előzmény: Volt tüzér (1998)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1998
Pintérnek nincs Nyevája. Ha a képeim közül megnézed azt, amelyiken az antennák vannak, akkor számold meg, hányat látsz. Ott van az összes, ami valaha nekünk volt. Pintért az ilyen bagatell dolgok, mint a Nyeva nem érdeklik. A szakmai dolgokat nagyívben lesz...
Előzmény: charlie21 (1997)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1997
Hú! Igazán köszi! Ilyen részletesen még szerintem a légvédelmis topikban sem írtad le.Azért most már lassan összeáll a kép a fejemben.A Pintérrel kapcsolatban:Tudomásom szerint van már egy olyan törvény hogy minden leszerelt,kivont harceszközből köteles példányt biztosítani a HM a Hadtörténetinek(ezálltal a Pintérnek),szerintem valahol már van nyevája is csak még nem tudta hova tenni a sok tujától.A keceli beengedő ember szerint csak idő kérdése hogy megnyissák a kerités mögött álló eddig elzárt területett.Látni ott még Flotillás hajókat is.
Előzmény: Volt tüzér (1994)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1996
Köszi. Igen emlékszem már ezekre a képekre,annak idején láttam ,de már elfelejtettem hol.Remélem hamarosan én is tudok ott fotózni.
Előzmény: mezenguz (1995)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.06 0 0 1995
Helló!

Még a topik indulásakor belic feltette a fotóit a lacházi reptérről,elérhetőségitt,a lv. a reptér északi sarkában volt,, azt a külső telephelyet most vmi kamionos cég használja...
Előzmény: charlie21 (1984)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1994

A Bólyain valóban van egy szem nyomorult indító állvány. Ne keverd össze az indító állással, mert az a tüzelőálláson (ahol az egész technika van) belül egy fedezék, amiben az indító állvány fészkel. A Nyeva osztálynál ilyen volt 4 darab.

Ám a Nyeva osztály nem merült ki ennyiben. Volt egy olyan kabin, amit a körforgalom mellett láttál, annak UNK volt a neve. Tulajdonképpen benne volt szinte minden elektronikus berendezés, az indikátorokkal, Koordináta megállapító berendezéssel, Mozgó cél kiválasztó berendezéssel (SZDC), Parancs kidolgozó berendezéssel és végül a parancsközlő berendezéssel. Egyedül az adó és a vevő nem volt bent, mert az kint volt az Antenna poszton (UNV). Na persze ezzel nem merült ki az egész osztály, hiszen az elektromos táplálást aggregátorokkal oldották meg, a komplexumnak szükséges energia előállítását pedig egy RKU nevő áramátalakítóval, ami az orosz szabványú 3x220 V 50 Hz-es energiából 3x 200 V 400 Hz-es energiát csinált. Volt ezen felül az osztálynak felderítő lokátora is, P-18. P-15. A híradást és a telekód információk továbbítását 5JA62 vagy 5JA63 Cikloida rádiórelé végezte.

Az indító rendszer különösebben nem volt eleresztve, mert töltőberendezésük nem volt - lévén a Nyeva rakéta mindkét fokozata szilárd hajtóanyagú - volt némi szerelő eszközük, hogy a rakétákra a szárnyakat fel tudják pakolni, néhány TZM és kész.

Néhány képet rakok fel, hogy lásd, miről van szó. Az első két képen az antenna poszt van, de nem telepítve, hanem menetkészen?. A harmadik képen az UNK kabint láthatod üresen. A negyedik képen meg az van, ami hiányzik belőle. ez az összepántolt lom éppen a rávezető tiszt pultjának maradványai.

Ha körülnézel a Légvédelmi rakétás topicon, akkor ott biztosan találsz telepített UNV-t is.

Előzmény: charlie21 (1992)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1993
Jól néz ki! És mintha valami állna is benne!
Előzmény: M62 265 (1991)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1992
Köszönöm! Boccs, lehet hogy félreérthető voltam,én igazán nem egy komplett nyeva komplexszumra gondoltam,ezt ugyse tudnám átlátni hogy mi tartozik hozzá.De indító állvány 4 rakétával az van a kiállításon.Képtáram/Bólyai/1 kép.Ugye ez Nyeva?Most remélem nem éltem ekkora tévhitben!És akkor tisztázás képpen az alakuló téren egy Dvina áll,a nagy csarnokban egy Nyeva indító állás,és mögötte(a képen ez is látszik)Volhov?Köszi a választ! És boccs de most összezavarodtam.Kiváncsi lennék amúgy mennyit kér egy ilyen kibelezett kabinért,jó lenne klubbhelységnek:-))
Előzmény: Volt tüzér (1990)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1991

Ezt Szentkirályszabadja mellett találtam:

 

Mi ez?

Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1990

Rosszul tudod. A Bólyain nincs Nyeva. Csak egy Volhov M3 van, az is csonkán, tanteremben kiterítve. Állítólag úgy rakták be, hogy működtetni lehessen, de szerintem nincs ember aki be merné kapcsolni. Lassan már olyan sincs, aki még emlékszik rá.

Azt viszont jól tudod, hogy Kecelen nincs Nyeva. Pintérnek nem volt annyi fantáziája, hogy odavigyen egyet. Ott sok olyan dolgot látsz, amiből sok van kiállítva, de lényeges dolgok meg kimaradtak. Már nem tudom, hol olvastam, de nagyon találó volt a megjegyzés. "A keceli múzeum olyan, mint egy szegény hadsereg parkolója."

Ami a Nyevákból megmaradt, az most Mezőfalván rohad. Valami ukrán megvette, és állítólag Pecsora M2-t akar beleépíteni. Az antennaposzt ugyanaz, a kabin meg teljesen üres.

A körforgalom melletti bontót sajnos nap mint nap látom, lévén Dunaújvárosban lakom és ott járok el minden nap melózni. Azt jó ha tudod, hogy az orosz a Dvina és a Volhov kivételével mindent ilyen kabinba rakott. Ezek a kabinok Mezőfalváról származnak, és miután a belét szétzúzták, az üres kabinokat az a manus bontja szét. Ott egyébként a közelmúltban láttam egy elsőrangú állapotban lévő nyerges csőrös Zilt, ám amikor közelebbről is meg akartam volna nézni, akkor már csak a felső része volt egyben, az alját szétvágták.

Előzmény: charlie21 (1989)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1989
Köszönöm mindhármotoknak a gyors választ,igen jól látszik a képen az objektum a semmi közepén.Egy helyszini bejárás majd eldönti mi az.Volt tűzér! Nemrég volt szó róla hogy szétbontották a Nyevákat.Kecelen járva megállapítottam hogy nincs Nyeva neki.Remélem azért maradt még a Bólyaison kivül!(pl a KRUG nak sincs ott a rávezető radarja)És mégegy kérdés:Hazafelé kecelről Dunaujváros határában egy körforgalomnál láttunk egy használt autó telepet,ha van időd nézd meg létszives a képtáramban a Kecel/15 oldal/169-es képet .Ott ezeket árulják van vagy 8-10 darab.Szerintem te biztos ismered.Mik ezek?
Előzmény: M62 265 (1987)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1988
Az orosz minden repülőterét szervezetszerűen egy légvédelmi rakéta osztállyal oltalmazott. Ez többnyire Nyeva vagy Pecsora M volt. Tehát ha Neked az gyanús, akkor az lehetett tüzelőállás.
Előzmény: charlie21 (1984)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1987
LeX megelőzött... Azért feldobtam a reptér légifotóját ide: http://kep.tar.hu/bayzs/50184320/18037919#2
Előzmény: charlie21 (1984)
LeX Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1986
Erre gondolsz?
Előzmény: charlie21 (1984)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1985
A felszámolt honvédségi ingatlanokat(köztük sok oroszt) a Pajzs holding örzi.A cég honlapján www.pajzsholding.hu nyitó oldalán van egy szolgálltatási térkép.Sajnos város nevek nélkül.Érdekes hogy mennyi sárga pontocska van a Bakony környékén.Talán valahogy rá kéne vetíteni egy rendes térképre.
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1984
Kérdések Kiskunlacházáról a reptérről. -A Google felvételén a lakotelep és a két kifutó után van egy jól körülhatárolt terület a szántóföld közepén magányosan,tisztára ugy néz ki mint egy TÁS.Valyon az e? -Ha nem akkor lehet e A raktár? -Eggyálltalán van e itt A raktár,mint mondjuk Kunmadarason? Sajnos nem tudom feltenni a képet,nem vágom a módját.Ha esetleg valaki ezt megtenné igen hálás lennék.
charlie21 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 1983
Jók ezek a Kunmadarasi képek ,van stilusa a helynek.Kb 5-6 éve én is végigjártam.Figyelni kell az autós-motoros hireket,időnként vannak ott gyorsulási versenyek és akkor megnézhető legálisan. BARS: Egy kérdés,mivel a tornyok tetején az antenna plató egésze körbefordítható,hogy lehet bemérni merre állt valójában(bocsi ha ez nyilvánvaló,de én nem vágom).
Előzmény: M62 265 (1981)
M62 265 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 1982

Találtam egy képtárat: http://kep.tar.hu/tetro/50026256?o=0#2

Hol készültek vajon a fotók?

M62 265 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 1981
M62 265 Creative Commons License 2005.12.03 0 0 1980

Sziasztok!

Kis keveredés van Pécelen (Vagy én vagyok értetlen)!

 

 

Amit mezenguz kérdezett, az szovjet volt! Oda járnak geocachingesek, fotókat lásd ott.

 

 

 

Nem messze tőle aktív magyar (híradósok):

 

 

Végül közvetlen a város szélén egy volt magyar adóház, szép nagy antennaárbóccal:

 

 

 

Más:

Ha elmegyek Szentesre, és digi. iránytűvel megmérem, hogy merre irányulnak az antennaoszlopok (estleg azok csonkja), valamint ugyenzt megteszem Hajagon is, van-e esély arra, hogy háromszögeléses módszerrel megtaláljuk a még hiányzó BARS-objektumot?

Viszont vajon az árbócon az irányított antenna az árbóc helyzetével megegyezően volt elhelyezve, van a "lábakhoz" képest el volt-e forgatva? Ha nem, akkor már csak az iránytű pontatlansága jöhet szóba. Eddig a max pontatlanság, amit jelzett, +- 8 fok volt (működő villanymozdonyon :) ) Viszont még ekkora pontatlansággal is elég kicsi lenne az a lefedett terület, amit ortofotón át kellene vizsgálni. Nos? Érdemes belekezdeni?

Előzmény: mezenguz (1965)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1979
... s milyen lehangoló, ami az ajtók mögött található..:((

OFF

.. e-mailt megkaptam, a többit szóban egyeztetjük..

ON
Előzmény: Volt tüzér (1978)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1978
Sárbogárd térsége, pontosabban Szarvaspuszta. Ez volt a 104. honi lérak ezred harcálláspontján a Szenyezs VE kabinjainak fedezéke. Szóval ez nem garázs.
Előzmény: PAPA1970 (1977)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1977

Hello!

Ez nagyon hasonlít a Hajagi "garázsokra! Netán a domb túloldalán ennek is van "tükörképe" mármint ott is megvannak a kijáratok? Ha nem titok hol leltetek rá erre a garázssorra? Gondolom nem egy lakotelepen. :-)))))

Előzmény: mezenguz (1957)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1976
OFF!

Volt tüzér, Frei Berger!

E-mail ment..

ON
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1975

Mezenguz,

 

válaszoltam neked, de hibajelzéssel visszabeszélt a freemail. Kérlek, jelezd, hogy ennek ellenére megérkezett-e valami, vagy próbálkozzam újból. Köszi.

Előzmény: mezenguz (1973)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1974

Off:

E-mail ment.

Előzmény: mezenguz (1973)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1973
..összevetettem a Gerecse térképpel, de az csak a nagyegyházi bányától( ez a képeden a zöld +-tól dny-ra van) felfele fekvő területeket ábrázolja.. szerintem a zöld +-tól K, Dk-re kellene kutakodni...:)

Volt tüzér!

Neked véletlenül nincs nagyobb felbontású térképszelvényed a területről, meg Polgár környékéről, Szentes-Lapistó, stb...?
Előzmény: LeX (1972)
LeX Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1972
Ehunn egy geoengine kép a területről (nem töltöm fel ide, mert index nagyon lekicsinyítené). Össze kéne vetni egy Gerecse turista térképpel, de nekem csak Vértes van...
Előzmény: mezenguz (1971)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1971
Ezt mozgasd, hátha találsz valamit... csak ekkora felbontás van a google-n, sajna...
Előzmény: charlie21 (1970)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1970
Igen valoszínű, az adóház lesz,pár héttel ezelött már szóba került ,mikor felraktam a képtáramba a kimásolt térképszelvényeket,és ötleteket kértem valyon mik lehetnek.Elvileg ez van a 14-es térképemen a képtáramban.Tényleg valaki nem tudna rákeresni a szárligetire müholdon?Egy kis Segítség:Ez az objektum az M1 jobb oldalára esik(ha Bécs felé megyünk) a Tatabánya elötti autós pihenőnél valamelyik hegy tetején.
Előzmény: LeX (1967)
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1969
Megelőztél! :-)) Akkor jól tudtam.
Előzmény: LeX (1967)
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1968
Az nem egy magyar adóház?
LeX Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1967
OLP egyik adóháza, aktív.
Előzmény: mezenguz (1965)
charlie21 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1966
Caliber Swank! Mail ment
Előzmény: Caliber Swank (1964)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1965
A péceli Bajtemetés-től nyugatra levő objektumról tud valaki valamit, erről
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1964

Charlie21!

OFF

Megnéztem a képtáradat és a képek alapján beazonosítottam, hogy majdnem minden olyan helyen Én is megfordultam, ahol Te is a képeket készítetted. Néhány dologról azonban lenne pár kérdésem. Ha jól láttam, akkor voltál Kunmadarason is. Megadom az Emil címem és ide külld át a tiedet.

caliberswank@freemail.hu

 

Köszi

Swank

ON

 

A Bicske-Szárligeti Orosz objektumról nemtudtok esetleg műhold vagy térképvázlatot betenni, mert Én nem találom.

 

 

Előzmény: charlie21 (1952)
Caliber Swank Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1963

Hello!

Frei Berger!

Egy kicsit bővebben megoszthatnád velünk, amiket Tobias K Neked írt. Rajzok, leírások esetleg térképek. Lehet, hogy azok az infók alapján jobban össze tudnánk szedni, hogy mi hol és egyáltalán hogyan müködött. Van egy- két szakértő a topikba!

Előzmény: Frei Berger (1959)
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1962
OFF!

Frei Berger!

..e-mail ment..

ON
mezenguz Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1961
A Szentes-Lapistó-i 503.-as BARS objektum, keletre Lapistótól... ez már megvan..:).. már csak kettő hiányzik!
Előzmény: Frei Berger (1960)
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1960
Bocs, lehet, hogy mégsem a Dunántúl, hanem valahol a Börzsöny környéke?
Előzmény: Frei Berger (1959)
Frei Berger Creative Commons License 2005.12.01 0 0 1959

Charlie21,

 

én szívesen közvetítek, ugyanis Tobias K az a német hobbista, aki megkeresett engem Hajag-ügyben (lásd az első hozzászólásomat). Én korábban egyáltalán nem foglalkoztam katonai ügyekkel, nem is értek hozzá, minden, amit el tudok mondani, Tobiastól van. És mert izgalmasnak tűnik, és mert tetszik a megszállottsága, ezért működöm közre. A nyelv legfeljebb a katonai szakkifejezések terén lehet probléma, de ha valamit nem tudok lefordítani, azt körülírom.

Tobias és társai a BARS további magyarországi pontjait keresik (egyébként általában bunkerek a kutatási területük). A BARS-térkép valóban lehet pontatlan, de ennél a léptéknél nem csoda. A korábbi hozzászólások alapján azonosítottam 501-et a Lom-heggyel, de ahogy írjátok, az nem az, viszont a térképen a Dunántúlra esik, tehát ha tévedés is van benne, biztosan nem akkora, hogy átkerüljön a Duna túloldalára. Tobias legutóbb Polgárt emlegette, mint lehetséges Debrecen körüli helyszínt, tudtok ott valamit?

Valóban kérdéses, megépült-e mind, viszont a rendszer működött, ennél fogva minden elemének léteznie kellett. A lehetséges helyszín belövését leginkább az segítené, ha pontosan ismernénk a tornyok tájolását, azok ugyanis a következő láncszem felé mutatnak, amelynek azonban meghatározott távolságtartományon belül kellett lenni. Én hozzávetőleg betájoltam a Hajag-tornyokat, az északi mutathat a csehszlovák 402 felé, a keleti a magyar 501 felé, és a lefűrészelt déli a magyar 503 felé. Tobias viszont azt mondja, hogy a 402 felé elvileg kellene még egy állomás, és lehetnek olyan láncszemek is, amelyekről nem tudunk, és nincs a térképen. De erről még beszélgetek vele.

Előzmény: charlie21 (1952)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1958
Tobias K.-tól egyébként ezt kaptam, ez a 301. BARS objektum 3D-s képe...
Előzmény: charlie21 (1955)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1957
...ilyenre gondoltál?........ ilyenre gondoltál?..:)
Előzmény: Volt tüzér (1956)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1956
Ilyen "megerősített garázsokat" Mezenguz kollégával Magyarországon is láttunk, bár mindbe sajnos nem tudtunk bemenni.
Előzmény: charlie21 (1955)
charlie21 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1955
Köszi Ezeket már én is néztem,bár mintha több infó lenne most rajtuk.Ebből azt szüröm le hogy mindegyik hasonló volt.Bár forgatható tornyot csak a 301-es képein látok ,de lehet hogy a többiről levágták.Ami mindegyiken közös az a megerősített garázsok,ezek szerint ezeknek kéne lenni a magyarországiakon is.Hajagon van mint tudjuk...Akkor keressünk talán ezek után.Sajnos amúgy a Németet nem vágom:-(
Előzmény: mezenguz (1954)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1954
Előzmény: mezenguz (1953)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1953
Előzmény: charlie21 (1952)
charlie21 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1952
Sziasztok! Én is kaptam mailt Tobias-tól.Sajnos nincs több képem Hajagról ,és mostanában nem igazán tudok eljutni oda.Érdekelne viszont valóban hogy hol lehet a másik három.Az 503-ast valóban Kotomo kollega már Lapistóra helyezte.Kotomo! ha jól emlékszem te arrafelé laksz esetleg nem tudnál kicsit körbenézni?Az 502-es ről csak azt tudtam leszürni hogy valahol Debrecen környéke??..Az 501-ast valamelyiktek már említette hogy talán mátyásföld.Ott jártam már de nem tudom elképzelni,a Lom hegyen én sem gondolnám már évek óta keresztül kasul jártam csak észrevettem volna.Pécelen csak egy orosz laktanyát ismerek ami a Bajtemetés nevű magaslaton van,itt szerintem már néhányan jártatok,igaz van egy kétszintes erődített harcááláspont,meg nagy földel takart hangárszerüségek de nem tudom igazán mi volt ott.Valaki tudja közülletek mi volt ott igazán?Egy ötlett:Ha megnézitek az úgynevezett BARS térképet akkor látható az eggyetlen álltalam ismert Hajagi egy kicsit el van csúszva nyugat felé ez lehet akát a többinél is.Esetleg az 501-es is egy kicsit arrébb van,mint ahol jelőli.Van egy objektum Bicske-Szárliget környékén(egyszer kétszer már felmerült a topickban) ezt az oroszok a 80-as években építgették de tudomásom szerint nem müködött soha.Ez is hegy tetején van és a szemtanuk szerint nagy földalatti termek vannak,az építési dátum jó lehet,és a térképen is még beleférne.Frei Berger!Egy kérdés. Meg lehet e tudni mondjuk a Német kollegától hogy mit keresünk igazán?Minden BARS objektum hasonlóan nézett ki?(ez lenne logikus) pl tornyok ,földalatti termek stb..?Eggyáltalán kiépült a teljes magyarországi rendszer?Jó lenne összedobni amink van,már csak a német érdeklődés miatt is.Már nemzetközi a Topick! :-)
Előzmény: Frei Berger (1941)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1951
Itt.
Előzmény: grune (1948)
grune Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1950
köszi
Hpasp Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1949

megtudja mondani valaki hogy hol található Lom hegy?

 

A Pilisben.

 

Szentendre - Lajos forrás - Lom hegy

Előzmény: grune (1948)
grune Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1948
hello

megtudja mondani valaki hogy hol található Lom hegy?

előre is köszi
mezenguz Creative Commons License 2005.11.27 0 0 1947
Helló!

Szerintem is az 503-as Szentes-Lapistón található, katomo említette egyszer, a helyi lakosság épülése idején, s utána "kis Csernobilként" emlegette, az én méréseim alapján az 502-es Polgár környékén lehetett, legalábbis arrafelé volt jelölve annak idején a DHDSCS egy RT alakulata, ha jól emlékszem egyik topiktárs felsorolására.. az 501 pedig szerintem Pest-Kelet, tehát Pécel környéke talán?

Tobias K. küldte a levelet neked is?

A Lom hegyen Nyeva volt, ezt a képtáramban is megnézheted.. a te honlapodnak mi az elérhetősége?

Lom hegy itt
Előzmény: Frei Berger (1946)
Frei Berger Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1946
BARS-ügyben: quzmitsss@freemail.hu
Előzmény: Volt tüzér (1945)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1945

Off:

Küldjél nekem valami elérhetőséget, amin levelet tudok írni!

Előzmény: Hpasp (1944)
Hpasp Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1944
Frei Berger által említett 503 kódjelű állomás véleményem szerint Szentes - Lapistón található. Személyesen is jártam ott, még a felszámolás előtt, igaz a technika már nem volt ott...

Erre gondolsz?

http://maps.google.com/maps?ll=46.577145,20.335114&spn=0.004778,0.009560&t=k&hl=en
Előzmény: lomi1 (1943)
lomi1 Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1943

Sziasztok,

Már rég figyelemmel kísérem a topikot. Frei Berger által említett 503 kódjelű állomás véleményem szerint Szentes - Lapistón található. Személyesen is jártam ott, még a felszámolás előtt, igaz a technika már nem volt ott...

Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1942
A Lom-hegyen "csak" egy magyar kismagasságú (SZ-125 Nyeva) légvédelmi rakéta osztály volt. Néhányszor (három) voltam ott 1985 előtt, akkor semmi más nem volt ott látható. Viszont nagyon sokszor néztem meg távcsövön és a Volhov TV-jé.
Előzmény: Frei Berger (1940)
Frei Berger Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1941

BARS-hálózatKözépső-Hajag 3D

 

Képek az előzőhöz, ott lemaradtak.

Előzmény: Frei Berger (1940)
Frei Berger Creative Commons License 2005.11.26 0 0 1940

Kedves Fórumtársak,

 

környékbeliként és túrázóként jártam tavaly a Középső-Hajagon, néhány, a honlapomra feltett Hajag-bázis felvételem alapján bukkant rám másfél hónapja egy német újságíró, aki hobbiból, számos társával, egykori VSZ-es katonai objektumokat kutat. Kérésére felmértem a bázist, többször benne is voltam, tízezres térképszelvényt is szereztem róla. Ő igen szorgalmasan kutatja az internetet, rábukkant charlie21, bayzs kep.tar felvételgyűjteményére, t.k. mezenguz, Volt tüzér és mások csetelésére kapcsolódó témákban.

Én most kifejezetten Hajag és társai ügyében keresek kapcsolódási pontokat és információkat. A Hajag-bázis a VSZ stratégiai kommunikációs rendszerének, a BARS-nak egyik eleme volt. Ez az ún. troposzféra-rádiórendszer, amelyet 1982-től építettek ki. Ez 4-5 GHz-es, 1 kW-os jeleket lőtt fel, és ezek a troposzféra alsó rétegéről visszaverődtek a következő bázisra. A rendszer hálózati ábráját lent látjátok. Eszerint a Középső-Hajag az 504-es lehetett.

A helyszíni felméréseim alapján a levelezőtársam elkészítette a bázis 3D-képét. Most a valóságban csak két tornyot láttok, de a helyszínen ott a harmadik torony elvágott talpa is. A három torony tájolásából arra következtetek, hogy az északi torony a csehszlovák 402-es, a keleti a magyar 501-es, a déli a magyar 503-as bázis felé mutathatott. Februárban egy fórumban mezenguz, Volt tüzér, iM és Hpasp kitalálták, hogy a Lom-hegyen lehetett az 501-es (én még nem voltam ott).

Tudja valaki, hol lehet a magyar 502 és 503? Charlie21, bayzs: van még több képetek a Hajag-bázisról? iM: hová tetted fel a Lom-hegyről készített képeket?

Minden segítséget előre is köszönök! Ha valakinek ugyanez a hobbija, és szeretne kapcsolatba lépni a német levelezőpartneremmel közvetlenül (németül, angolul), szívesen megadom az elérhetőségét. 

Előzmény: GenYo (1939)
GenYo Creative Commons License 2005.11.25 0 0 1939

Hajag

Szélesség N 47° 11,3590'
Hosszúság E 17° 44,1670'
Magasság: 637 m
Megye: Veszprém

Előzmény: sweethome (1938)
sweethome Creative Commons License 2005.11.25 0 0 1938

Egy kérdésem lenne a tisztelt fórumtagokhoz:

A Hajag néven említett létesítmény hol található?

 

Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1937
Pedig ez az az objektum, ahol azt a tartalék vezetési pontot építették. Csak elég gyengén lehet a dolgokat felismerni. Ott, amikor én utoljára ott jártam, akkora bozót volt, hogy majdnem magam is eltévedtem. Szép is lett volna.
Előzmény: sweethome (1936)
sweethome Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1936

Hát igen ...

 

Felismerem a CSRP épületét, ahol dolgoztam, a gyengélkedőt, a hangárt, meg pár más épületet. De megmondom őszintén, az első (felső) képen lévő objektum létezéséről fogalmam sem volt. Pedig nem volt messze :-)))

 

Azt hiszem elmegyek, és személyesen nézem meg.

Köszönöm az infókat, a képeket.

 

 

Előzmény: Volt tüzér (1935)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1935
Na ezek a képeim vannak. Gondolom, egyik - másik ismerős.
Előzmény: sweethome (1934)
sweethome Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1934

Ez az ami az autópálya és a laktanya között kb. félúton volt?

Még raktam ott fel saját kezűleg készített hdm térképeket a falra gyakorlaton.

Most meg pain ball??

Hát így múlik el a világ dicsősége.

Képzelem, mi pénzbe kerülhetett a felépítése, aztán pár év múlva az enyészeté lett.

 

Előzmény: Volt tüzér (1933)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1933

Az a vacak a valamikori 6. számú indító állvány fedezékünk helyére épült. Van már vagy 6 - 7 éve, hogy jártam benne, akkor úgy nézett ki, mintha bent felrobbantottak volna egy néhány kilós töltetet. Talán csak a korom hiányzott.

El tudod képzelni, hogy mi lehet ott, ahol néhány éve paint ball-osok "harcolnak"?

Előzmény: sweethome (1932)
sweethome Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1932

Köszönöm a választ!

 

Érdekes, hogy amikor én ott voltam, szinte semmit nem tudtunk a rakétásokról.

86 őszén készült el viszont egy nagy földalatti vezetési pont, ott gyakorlat alkalmával többször is jártam. Azzal mi a helyzet? Nem találtam említést róla itt sehol.

Előzmény: Volt tüzér (1931)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1931

Nyugodtan odamehetsz, mert nem őrzi senki. Csak arra vigyázz, hogy rád ne dőljön semmi. A repülőteret egyébként valami repülőklub használja, de ott sincs semmi őrzés.

Én egyébként 1978-tól 1981-ig voltam ott az MN 1059-nél. (Rakéta osztály. A tüzelőállás az URH adóházon kívül volt egy kicsit.)

Egyébként ne számíts semmi jóra. Az egész laktanya gyalázatos állapotban van.

Nemrég jártam felette sárkánnyal és készítettem néhány képet. Ha megtalálom, akkor felteszem.

Előzmény: sweethome (1930)
sweethome Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1930

Üdv mindenkinek!

 

Mint új jövevény, köszöntök mindenkit, és gratulálok a topichoz!

Végigolvastam az összes hozzászólást, nagyon érdekesek (többségükben).

Személyes érintettségem is van a témában, ugyanis Börgöndön töltöttem sorkatonaként 18 hónapot 1985 és 1987 között.

Az MN8300  (??) alakulatnál voltam írnok (vagy inkább irodista, térképrajzoló, grafikonkészítő és hasonlók). Szomorú volt találkozni az itt talált (tar.hu galériákban) képeken a mai lepusztult, szétvert Börgönddel.

Szívesen meglátogatnám a régi laktanyát, ezért kérdezem a topictársakat, akik mostanában jártak ott: Be lehet menni? Őrzik-e ? Lakik még valaki a laktanya előtti lakótelepen?

 

Előre is köszönöm, üdv !!

 

 

charlie21 Creative Commons License 2005.11.21 0 0 1929
Sziasztok!! Voltam tegnap kecelen ,csináltam egy rakás képet,felraktam a képtáramba.Van egy pár fotó az uj szerzeményről az SS24-es ről is.Sajnos már másra nem volt időm csak kecel fért bele.A képeken igen sok a Tuja lassan már semmit sem lehet tőlük látni.Jó nézegetést!
Előzmény: mezenguz (1927)
gw Creative Commons License 2005.11.21 0 0 1928

Milyen jó menetgyakorlatot tartottunk anno a reptér körül, a végén átjöttünk a kerítésen és átvágtunk a betonon, mert már a parancsnoknak is elege lett, igaz akkor még nem volt ott láda :)

Előzmény: mezenguz (1927)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.21 0 0 1927
Helló mindenkinek!

Sajna régen jelentkeztem, de a munkám miatt van így...:(

charlie 21!

Elvileg Lacházára be lehet jutni, a kapunál is beengednek, ha elhiszik, hogy csak fotózni akarsz, tegnap jártam arra, de van mikor szőröznek, önkormányzati engedélyre hivatkozva..:(
Kalocsa egyszerűbb, repülőklub működik a reptéren, ők nem szoktak akadékoskodni, ha megnézed ezt, akkor megérted miért...

M62 265!

Jók a képek, Börgönddel kapcsolatban erre számítottam.. gondolom Bujákon nem lehetett fotózni...a fotóiddal kapcsolatban lenne egy kérésem, még a héten megkereslek privátban...
Előzmény: charlie21 (1925)
M62 265 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 1926

Sziasztok!

 

Börgöndi képek itt: http://kep.tar.hu/bayzs/50175561#2

charlie21 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 1925
Üdvözletem! Tervezek mostanában egy lemenetelt Kecelre,hátha már lehet látni a SS24 rakétát állitolag ma van a hivatalos kiállítási napja.Az lenne a kérdésem hogy útközben érdemes e valamit megnézni ami nagyjából útbaesik.Ahogy eddig láttam erre van (budapestről indulnék) a Kiskunlacházai szovjet reptér,illetve kalocsa , itt tudomásom szerint szintén van reptér illetve itt tárolják a kivont páncélos technikát.Van még valami arra?Illetve van infotok hogy az említett helyek mennyire megközelíthetők?
M62 265 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 1924

Megnéztük a HVG-ben említett hegybe telepített gyárat. Az a kis probléma van vele, hogy aktív. A HM-EI Rt. védi, de nagyon. Nem tudjátok, mi lehet ott?

Jártunk Börgöndön is, de fotókat majd csak csütörtökön tudok felrakni a netre.

Előzmény: M62 265 (1920)
mezenguz Creative Commons License 2005.11.10 0 0 1923
Helló M62 265!

Magyar lőszerraktár Kapoly mellett, nemrég zárt? be, felette egy kicsivel megtalálod a volt pusztaszemesi RT bázist is...
Előzmény: M62 265 (1921)
Hpasp Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1922

Ez mi lehet?

 

Valami raktár, sem ruszki, sem magyar harcoló egységről nem tudok a környéken.

(Kapoly?)

Tab a túloldalra esik.

 

 

Előzmény: M62 265 (1921)
M62 265 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1921

Légifotó szakértők!

 

Ez mi lehet?

http://maps.google.com/maps?q=%C3%B3csa&ll=46.708235,17.937284&spn=0.013000,0.027479&t=h&hl=en

Netán valamilyen minket érdeklő objektum?

M62 265 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1920

Sziasztok!

Felhozom kicsit a topicot...

 

Térkép-mániásoknak egy cikk itt: http://hvg.hu/hvgfriss/2005.44/200544HVGFriss_156.aspx

 

Hallott már valaki a cikkben szereplő, Buják melletti, hegybe telepített gyárról?

 

bazsa7 Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1919

Üdvözletem az Uraknak!

 

Engem olyan Bp környéki kihalt laktanyák érdekelnének, ahova be lehet menni, nem őrzi senki, van rajta egy-két objektum, meg növényzet, és nem zavarunk senkit, ha ott játszunk. Mint a péceli, vagy az érdi laktanya, vagy bázis, vagy mik azok...

Ha el van dugva az erdőben, az még jobb. Tudtok ilyet?

 

Köszi!

rali Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1918
Kis segítséget kérek.Egy katonai sátorról kellene egy jó kép nekem.
charlie21 Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1917
Akkor náluk ebben is érvényesült a" Házgyári panel" stilus.Azt már én is észrevettem hogy némelyik bunker bordázott kör alaku előregyártott elemekből áll.Erre jó példa a Péceli objektum.Más, a hétvégén elmentünk a szigethalmi TÁS mellett, teljesen egyben van jelenleg nyugdíjjas otthon.az épületek felújjítva, nyírt gyep, jól látszott az épületek után a másik kapu ami a TÁS-okhoz vissz ,más kérdés hogy az milyen állapotban lehet.
Előzmény: Volt tüzér (1916)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1916
Előre gyártott fedezék elem. Többfajta méretben és formában létezett, és a telepítéséhez csak alkalmas méretű gödröt kellett ásni, az elemeket összerakni, majd betemetni, és máris készen volt a fedezék. Az orosz annyira szerette, hogy vagy 30 féle volt neki. Kanyar, helyiség vége, ilyen ajtó, olyan szellőző, stb.
Előzmény: charlie21 (1914)
rali Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1915
Ilyet nem láttam még, nem tudom, mi lehet ez.
Előzmény: charlie21 (1914)
charlie21 Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1914
Na szóval ez lenne az a kép!Ez tehát valahol csákvár mellett a reptér feletti erdőben van.Talán van valami köze a csákvári szovjet vezetési ponthoz.Köszönöm Rali kollega segítségét.Látott már valaki hasonlót?
Előzmény: rali (1913)
rali Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1913
A kép:

rali Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1912
Küldd el nekem mailban, beillesztem.
Előzmény: charlie21 (1911)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1911
Bocs ezt nem tudom megoldani,ha lessz kép visszatérek a témára.Sorry!!!!
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1910
és most[image1]
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1909
na talán most
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1908
[image1]
charlie21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1907
Most találltam ezt a fényképet.Aki csinálta ,azt állítja hogy sinek is van benne tehát valamit ki-be lehetet tologatni belőle.Valahol csákvár mellett van a volt orosz tábori reptér közelében a hegyen.Van valami ötlet?Látott már valaki hasonlót?[image1]
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1906
Frászt. A technikához az orosz élből adta volna a teljes szállítóteret - mi a harmadát sem vettük meg - a teljes kábelkészletet - igaz, hogy nem a legolcsóbbat vettük, de csak egyet - és tetszés szerinti csatornát. Abból nekünk csak kettő kellett, de csak azért, mert az orosz egy csatornával nem szállította.
Előzmény: LeX (1905)
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1905
Nem találod ki, hogy nálunk miért 900 méteres volt.

Az volt a legolcsóbb? :)
Előzmény: Volt tüzér (1899)
A_vándorló Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1904
Nem mentem vissza odáig, hogy a számokat megnézzem, esetleg belinkelitek, akkor mondom, mostanában kevés az időm.

De Nagytarcsán még mindig működik az objektum. Lehet, hogy lesz nyílt nap, mint a Veszprémiben, a HM-mel tartom a kapcsolatot, akkor bizonyos részekre beengedik a fotósokat, persze nem mindenkit…

Most várom az engedélyt, hogy a tótvázsonyi objektumba hivatalosan bejussak, azt ígérték a Minisztériumban, hogy az idén még meg fogom kapni a hivatalos engedélyt. Már pár hónapja várok rá…. :(((

Előzmény: charlie21 (1865)
A_vándorló Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1903
Szia, a Tököli reptérről képeket itt találtok, körbejártam az egészet és fotóztam…

 

http://merengo.hu/galeria/?id=722

Előzmény: Hpasp (1863)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1902
Hát igen. Az embereket motiválni tudni kell. Van ahol megy.
Előzmény: Kuruc71 (1901)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1901

Erról a motivációs gyakorlatról a szomszédom jut az eszembe.

Az illető Török - Magyar kettős állampolgár.

Kérdeztem tőle, hogy hogy van az hogy az utóbbi időkig olyan gyenge volt a török foci. Most meg világbajnoki 3., egy csomó európai sztárjátékos stb.

A válasza az volt, hogy tudod nállunk ha a hazai csapat rosszul focizik, és elégedetlen a közönség akkor a meccs végén betódulnak és megverik a labdarúgókat. Ezért nállunk a csapatok sokszor 40 fős gárdával rendelkeznek, hogy egy egy ilyen gyepálás után a sérültek felépüléséig is legyen játékoskeret.

 

A bírók egy külön történet. Legyen elég annyi, hogy ahosszabítás időtartama nem "szentírás" Ha paprikás a hangulat akkor akkor fújja le a bíró mikor a játékoskijáróhoz a legközelebb van, és uzsgyi !!!

Ilyenkor mindíg a túlparti partjelzőé a legjobb sprint részidő.

 

 

 

Előzmény: Volt tüzér (1900)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1900

A második képen látni lehet egy érdekességet. Ott hátul van egy sátortábor. Az orosz nem úgy jött ám a lövészetre, hogy bőrönd, némi kaja, és kész, hanem hozott magával mindent, leginkább a technikát. 1000 kilométeren belül keréken jöttek, csak azon túl pakoltak fel vonatra. És amikor megérkeztek, akkor a lőtér szélén felverték a sátrakat, és ott el voltak. Semmi szálló, semmi fürdő, semmi komfort.

1982-ben amikor kint voltam, akkor Bakuból jött oda keréken egy komplett dandár. Éjjel megérkeztek, másnap menet utáni ellenőrzés (megközelítőleg a havi mérések) majd csütörtökön lövészet. Az egyik osztály nem megfelelőt lőtt. Azt kirakták a lőtér szélére, ott egy hónapig gyakoroltak (meg gondolom szívatták őket) majd az újabb lövészetet már meg tudták csinálni. Csak ezután mehettek haza.

Előzmény: LeX (1897)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1899

A Vega tüzelőállása egy érdekes szerzet. A rendelkezésre álló kábelkészlet hosszától függően az indítóállások lehetnek 600, 900 vagy akár 1800 méterre. Nem találod ki, hogy nálunk miért 900 méteres volt. Ráadásul azt is meg lehetett csinálni, hogy a K3 kabint indítóállványostul kihelyezték a várható főirányba vagy 80 - 120 kilométerre, és a K2 és K3 között mikrohullámon tartották a kapcsolatot. Máris megnőtt a hatótávolság.

Arra már nem emlékszem, hogy ott hány indítóállvány volt, de lehet, hogy csak 3. Nem lehetetlen.

Tulajdonképpen az sem lehetetlen, hogy ahová az RPC-t jelöltem, ott a két nagy lokátor volt, és valahol középtájon az PRC-k. Az azonban biztos, hogy az indítóállás hossza 900 méteres volt, mert fényképeztem a lövészetet és a pontos távolságot megérdeklődtem.

Előzmény: LeX (1895)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1898
Van itt minden, mint a karácsonyfán !!! :-)))
Előzmény: LeX (1897)
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1897
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1896
A képet simán screenshotként nyúltam el google maps-ról. Vindózon nemtom hogy kell, Mac-en alma+shift+4, és kívánt képernyő terület kijelöl.
Előzmény: Volt tüzér (1892)
LeX Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1895
Szemeztem azzal a területtel, de csak halovány tipp maradt hogy az télleg a Vega, inkább megkérdeztelek. :) Nézd meg jobban miért haboztam, nincs meg a 6 rakéta osztályonként, csak 2 (vagy talán 3). Kb. kétszer akkorára jelölted a tüzelőállást mint valójában. Ehunn Mezőfalva és Asuluk azonos nagyításban google maps-ról, és egy harmadik, élesebb kép spaceimaging-ről:
Mezőfalva
Asuluk
Asuluk
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1894
Na csak sikerült.
Előzmény: Volt tüzér (1893)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1893
Ma valahogy nem vagyok formában. Előbb elszáll a szöveg, most meg nem tudok képet beszúrni. Pedig máskor olyan ügyes szoktam lenni. Na még egyszer.
Előzmény: LeX (1891)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1892
Na itt van. Éppen hogy rajta van. De legközelebb azt is írd le, hogy hogyan mentettél el képet.
Előzmény: LeX (1890)
LeX Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1891
Ahem, de jó kis leírás, köszi! Tehát a Vega tüzelőállás az előbb belinkelt kép jobb alsó sarkában lenne?
Előzmény: Volt tüzér (1889)
LeX Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1890
Elmentettem egy nagyobb területet, jelöld be rajta lécci: asuluk.jpg
Előzmény: Volt tüzér (1887)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1889

Egyszer már megpróbáltam kép nélkül leírni, de ez a szemét megette a szövegemet, pedig már majdnem készen voltam

No még egyszer:

Tehát a repülőtértől jobbra és kicsit le ott volt a laktanya, a szállók, meg minden egyéb. Őszintén megmondom, azt nem tudom, hogy az ott szolgáló orosz katonák hol voltak, de nem messze, mert a bűfében időnként megjelentek csencselni. A laktanya területe a képen kicsit zöldebb, szabálytalan poligon.

Kicsit keletebbre (jobbra) van a Káma területe, az majdnem szabályos négyszög.

Ez a terület volt az ottani technikai osztály területe, ott megvolt minden, ami a rakéták kiszolgálásához kellett. Ott gyüjtötték a különböző lövészetek után a roncsokat is.

Egyértelműen azonosítható a tűzvonal. Megközelítőleg függőleges vonalak hálózata, és nagyítva a tüzelőállásokat is lehet látni. Legfelül, ahol az úthálózat összeszűkül, ott a csapatlégvédelmiek tudtak letelepülni, alatta a már kiépített területen a Nyeva komplexumok voltak, alatta a Volhovok, legalul pedig volt néhány Dvina tüzelőállás is. Ahol az egésznek vége, ott az út keletre kanyarodik. Ott van egy tó, bár azt annak idején nem láttam. Ennek az útnek a végén van egy kétcsatornás Vega tüzelőállás. Északra az indító állások, délre az RPC-k. Az egyik csatorna indító állásait fel lehet ismerni, de a másik pont a világos folt helyén van.

Ez a terület egyébként annyira távol van, hogy a Nyeva rakétákkal kb. erre a távolságra lőttek. Érdekes volt látni a lövészetet oldalról, hiszen addig csak hátulról láttam indítást. A Nyeva rakéta röppályája oldalról olyan, mint az ökörhu...zás.

Érdekes, ez hátulról másképpen látszik.

Hát ennyi. Remélem, most már megtalálod a Vegát.

A repülőtér egyébként akkor épült, amikor én a Vega lövészeten kint voltam. Akkor már le lehetett szállni kisebb gépekkel, de a repülőteret még nem adták át.

Előzmény: LeX (1883)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1888
Köszönöm a választ! Akkor csak ilyen prozai oka volt a földkábelnek.A terep asztal meg átmegy legendába.Lehet hogy valaki hobbiból gyártotta,aztán ott maradt.
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1887
Ha el tudnám menteni a képet, akkor be tudnám jelölni. Nagyon nem látszik, én is csak azért találtam meg, mert tudom, hol kell keresni.
Előzmény: LeX (1883)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1886
Terepasztalról nem tudok, egyik általam ismert helyen sem volt. A villanyt meg azért dugták el a föld alá, mert a lokátorokat nem lehetett elektromos távvezeték közelébe (2 kilométeren belül) telepíteni. Így a villanyt eldugták a föld alá és máris meg volt oldva.
Előzmény: charlie21 (1885)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1885
Volt Tűzér! Egy kérdés.Most a kerepesi TÁS-nál is megtalálltam a jellegzetes árkot az erdőben ahonnan felszedték a föld kábelt.Ez gondolom az álcázás miatt volt igy,mindig igy vitték az áramot az objektumokhoz? Hogy az oszlop sor ne jelezze a helyet? Esetleg a terepasztalról tudnál valamit mondani?Amiről kérdeztelek néhány hozzászólással ezelött.Előre is köszönöm válaszod.
charlie21 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1884
Sziasztok! Szombaton volt egy kis időm és megnéztem két objektumot.Sajnos nem sok sikerrel ,eggyikbe sem jutottam be,de néhány dolgot azért megosztok veletek.Az első a Tölgyes nevezetű Gödöllöi hévmegálló felett levő objektum.Jól elvan dugva az erdőben,sajnos hatalmas köd volt és egy föld hányás veszi körül szinte az egészet ezért nem sokat láttam belőle,amit tudtam lefotóztam,de elég vacakok lettek.Valami raktárbázis lehetett,csak barakokat láttam viszont abból volt emeletes is ,ilyet még sose láttam.A kerités sima egyszerű drót semmi különös,az egésszet megkerülve viszont találltam egy kis jól védett házat rengeteg antennával a tetején,ez még teljessen müködőképesnek tünt,és nem hasonlitott a civil antennákra.A telepet örizték több kutya is cirkált a terepen.Innen tovább haladva a 3-ut másik oldalán megtalálltam a Kerepesi TÁS-t.A kapu felé haladva látszott hogy elég jól egyben van,oda érve kb 6 kutya ugrott a kerítésnek egyszerre,a legkisseb is kb kissebb borju méretű volt.Akkor lett necces a helyzet mikor ebből kettő egy lyukon szó szerint kikuszott elém.Hát betojtam az tény.Szerencsére előkerült az őr is,aki nagyon kézséges volt ,de minden probálkozásom ellenére sem volt hajlandó körbevezetni.Jelenleg magánterület egy cég használja valamilyen raktárnak.Annyit még megtettem hogy egy nagy kört megtéve a hátuljához mentem a területnek de csak a Trafó házat sikerült megtalálnom ez kivűl volt a kerítésen.Sajnos a sok kutya elrettentet a további kisérletektől.Néhány képet azért csináltam a képtáramban megtekinthetők.
LeX Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1883
Mindkét kép ugyanarról a területről készült, csak a második 90 fokkal balra van forgatva. Mindkettőn látszik az a picike reptér. Ha télleg ez az, merre keressem a Vegákat? A megszokott felállást nem sikerül felfedezni sehol a környéken.
Előzmény: Volt tüzér (1880)
MATASZ_BP Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1882

hali, ez most ittt a reklám helye!!!

 

 

"....Nem kellene úgy tenni, mintha nem lenne MATASZ már 2001- óta!

Igenis van, és sokmindent tett - de a jelek szerint - nem eleget!

Nos, ezen kell változtatni!

De nem meggondolatlanul, fejjel a falnak, hanem a politikia realitások talaján haladva, lépésről-lépesre!

 

Kedves Mindenki!

 

S ehhez egy "kis lépés" - megnyitopttam az új topicot!

Remélem nem hal halált hamar!

Kérlek benneteket, írjatok oda!!!!

 

Magyar Tartalékosok Szövetsége - mit hoz  ...a jövő?"    - ez a topic címe.

 

 

..."

 

üdv:

KZ

Maz Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1881
Előzmény: MATASZ_BP (1878)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1880
Az 1-es kép nagyon hasonlít. de azért biztos nem vagyok benne.
Előzmény: LeX (1874)
Hpasp Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1879

Mail ment.

 

Hpasp

Előzmény: donbotond (1875)
MATASZ_BP Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1878

Hali fiúk!

 

ki tud bármit is a Hárosi laktanyáról???

 

üdv:

KZ

Gyöki II Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1877
Előzmény: donbotond (1875)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.21 0 0 1876
Hol találtál Te ott levágni való korlátot?
Előzmény: M62 265 (1860)
donbotond Creative Commons License 2005.10.21 0 0 1875
Köszönöm a gyors választ, de mint az index topikvilágában teljesen laikusnak számító ember természetesen nem találtam meg az ominózus felsorolást.
Ha valaki megtenné hogy elküldi a mailcímemre, lekötelezne,
donbotond@freemail.hu

üdv
Előzmény: Hpasp (1873)
LeX Creative Commons License 2005.10.20 0 0 1874
Volt Tüzér!
Ez lenne az asuluki lőtér?
-1-
-2-
Hpasp Creative Commons License 2005.10.20 0 0 1873

Nagyon érdekel a téma. Olyan budapesti vagy budapest környéki régi szovjet vagy magyar laktanyákat keresek, amikben még fellelhetőek használható bunkerek. Remélem tudtok nekem egy olyan listával segíteni, amin még a honvédség tulajdonában lévő laktanyák és a közben iparteleppé átalakult laktanyák is szerepelnek.

 

A légvédelmi rakétás topic elején fel vannak sorolva.

Előzmény: donbotond (1872)
donbotond Creative Commons License 2005.10.20 0 0 1872
Üdvözlök Mindenkit!

Nagyon érdekel a téma. Olyan budapesti vagy budapest környéki régi szovjet vagy magyar laktanyákat keresek, amikben még fellelhetőek használható bunkerek. Remélem tudtok nekem egy olyan listával segíteni, amin még a honvédség tulajdonában lévő laktanyák és a közben iparteleppé átalakult laktanyák is szerepelnek.

Előre is köszönöm!
Hpasp Creative Commons License 2005.10.19 0 0 1871

A Tököli álltalad bejelölt Pecsora a volt szovjet egység ha jól gondolom,innen valyon merre esik a magyar?Ha van még infód szivessen veszem.Köszi! 

 

Pont a reptér túloldalán.

 

 

Előzmény: charlie21 (1865)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 1870
Köszönöm a válaszokat! Remélem még az idén megtudok nézni párat ezek közül.Raktam fel a képtáramba néhány régi képet a régebben látott objektumokról.Nem tul jó minőségüek de akkor még csak egy sima filmes gépem volt,innen lett beszkennelve,nézzétek el nekem.Külön felhívnám Volt tüzér kolléga figyelmét a Pilis Tetői fotókra amellyek még 1996 ban készültek,még egész jól egyben volt a hely,voltak még a kölapos utak,őrtornyok,és még a vas ajtók is fent voltak a szakaszfedezékeken. Volt tűzér! Egy kérdés,most jutott eszembe hogy annak idején vagy a Lom hegyen vagy az urak asztalán (már nem emlékszem) találtunk egy kb 1m X 1m terep asztalt amin a környező hegyek (domborzat) volt megcsinálva ,igényesen valami hungarocel szerüből.Szépen lefestve mint egy vasutmodellező terepasztal.Ez esetleg minden TÁS-ban rendszeresítve volt? Valamilyen oktató ,bemutató céllal készülhetett? Ismerős neked a dolog? Sajnos nem hoztam el,és fénykép sincs róla,akkoriban sporoltam a filmel.Ezért nincs igazán képem a Zsámbékiról meg a Vértesacsairól sem ,pedig bejártuk mindkettőt,nemsokkal a bezárások után.Most bánom igazán.
gw Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1869
mindenféle kft.k, bt-k meg ilyenek lakoznak benne.
Előzmény: charlie21 (1866)
LeX Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1868
Ezekszerint a 3.képen a Vándorló "kollega"álltal emlegetett igen titkos hely van.

Nem. Az "igen titkos földalatti hely" az a 2. képen lévő. A 3. képen egy elhagyott laktanya található.

A 2-4 képeken levő egységeket pedig ugy képzeljem el mint az Érdi adóházat?

A 4. képen lévő pont olyan mint a 14. péceli. Nem láttam az érdit aktív állapotában, így nemtom neked összehasonlítani.

A 2-7,10-11,14-17 ojjektumokat lessed meg maps.google.com-mal közelről.
Az 1,9,12-t pedig a Budapest Ortfotók könyv 2. kiadásában kitakaratlanul nézheted meg (az első kiadásban még nagy zöld paca van ott).
Előzmény: charlie21 (1865)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1867
Most jutott az eszembe hogy a Kerepesi osztály mellet nagyon közel van a Tölgyes néven szereplő Honvédségi terület,tulajdonképpen csak a 3-as ut választja ketté öket kb 500 méter lehet közöttük.Lehet valami összefüggés ? Elég kicsi terület ,ha megnézem kerepest akkor megkeresem ezt is.
charlie21 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1866

Köszönöm gw!

 

Megpróbálok majd elmenni a diosdi laktanya felé.Nem tartom valószinünek hogy egy ekkora helyet még nem adtak el.Kiváncsi vagyok most mi van arrafelé.

Előzmény: gw (1864)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1865

Köszönöm gyors válaszod!!

 

Okossabb lettem rögtön.Ezekszerint a 3.képen a Vándorló "kollega"álltal emlegetett igen titkos hely van.A 2-4 képeken levő egységeket pedig ugy képzeljem el mint az Érdi adóházat?A kerepesi TÁS-t hamarosan megnézem most akkor már tudom hol keressem.A Tököli álltalad bejelölt Pecsora a volt szovjet egység ha jól gondolom,innen valyon merre esik a magyar?Ha van még infód szivessen veszem.Köszi! 

gw Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1864

9. ez a Diósdi úti laktanya, ha jól rémlik tüzérek lakták, saját iparvágánya és rakodója van :)

17. igen ez az. 2x voltam benne, az egyik utolsó napon, amikor még a honvédség őrizte, egyszer pedig, amikor éppen senki, de annak is már 2 éve. ahhoz képest elég jó állapotban volt (főleg, hogy milyen könnyű elérni), most nem tudom milyen, de legutóbb a topiktársak nem tudtak bejutni.

Előzmény: charlie21 (1861)
Hpasp Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1863
Hpasp Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1862

Találtam egy olyan Budapest térképet ami jelöli a Honvédségi objektumokat.Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.A legjobban érdeklők:

2-3-4,térkép: Ez valamelyik a Nagytarcsai HÁP? és a másik kettő micsoda?

 

3, A volt 104. Légvédelmi rakéta ezred MN3011 harcálláspontja, Nagytarcsán

2,4, A Veszprémi összeköttetést biztosító RH, illetve URH rádióállomások

 

5,térkép:Ez a Gyáli nyeva Tás? Most paint ball centrum?

 

11/13 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN7816, Gyál

 

17,térkép:Ez lenne a Kerepesi Nyeva TÁS?

 

Igen, 11/14 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN5646, Kerepes

 

Persze ha van a többiről is valamilyen mondani valotok szivessen veszem.Pl a Tököli résznél hol keressem a TÁS-t?

 

Most birkakarám.

 

 

Előzmény: charlie21 (1861)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1861
Sziasztok! Hétvégén sétáltam egy kicsit a lakhelyem felett levő Péter hegyen.Itt egy nemrég még üzemelő rádiós laktanya van.Meglepve láttam hogy most elhagyottan áll,szétszedték az antennákat és csak egy maradt árválkodva.Látszolag nem is őrzik,egy kicsit be is mentem, a szélén csináltam néhány fényképet a képtáramban megnézhetitek. Más: szeretném a segítségeteket kérni! Szintén a képtáramban van egy Térképek nevezetű képtár(csak oda engedte betenni a gép a nagyságuk miatt).Találtam egy olyan Budapest térképet ami jelöli a Honvédségi objektumokat.Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.A legjobban érdeklők: 1,térkép: Kamaraerdőben-Ki tudja mi ez? 2-3-4,térkép: Ez valamelyik a Nagytarcsai HÁP? és a másik kettő micsoda? 5,térkép:Ez a Gyáli nyeva Tás? Most paint ball centrum? 9,térkép:Törökbálintnál elég nagynak látszik. Mi ez? 10,térkép:Kerepes felett.A gödöllöi HÉV Tölgyes megállojánál.Mi ez? 14,térkép:Pécel az elhagyott Orosz mellet.Mi ez? 17,térkép:Ez lenne a Kerepesi Nyeva TÁS? Persze ha van a többiről is valamilyen mondani valotok szivessen veszem.Pl a Tököli résznél hol keressem a TÁS-t?A kerepesi TÁS rol tudja valaki milyen állapotban van?Mezenguz! Volt Tűzér! Hpasp! Számítok rátok,a mindig szakszerű hozzászólásaitokra!Előre is nagyon köszönöm!!
M62 265 Creative Commons License 2005.10.17 0 0 1860
Voltunk fent a hétvégén Pilisszentkereszten. Flexxel levágtak pár korlátot, de más nem változott mostanában.
mezenguz Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1859
Előzmény: mezenguz (1858)
mezenguz Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1858
Helló mindenkinek!

... a Moszkva környéki rakétavédelmi rendszer egyik bázisa talánez?
Hpasp Creative Commons License 2005.10.10 0 0 1857
Előzmény: Hpasp (1856)
Hpasp Creative Commons License 2005.10.10 0 0 1856

Sziasztok! A hétvégén mászkáltam egy kicsit a Mátyásföldi reptéren.Nem voltam még arra soha ezért nem igazán tudom hogy nézet ki annak idején.Tudomásom szerint itt volt a Szovjet DHCS parancsnoksága.Hát nem sok jelét láttam ennek.Csak egy nagy füves mezőt találltam ,egy helikopter leszálló helyet,meg valami bunker maradékot láttam egy cég telephelyén.Viszont rengeteg tiszti lakást láttam.

 

Miután ezt a Német Pershing rakéták is pontosan tudták, (mármint hogy ott a Front parancsnokság) ezért ott csak békeidőben székeltek.

 

Kisbalhé esetén Csákvárra települtek (lásd `68), míg nagybalhé esetén Nagytevel felé vették volna az irányt.

 

Amúgy a front alá tartozott egy extra páncélos hadosztály a két hadseregen kívül, aminek (ha már minden kötél szakadt) egy T-64B harckocsija a front parancsnokának rendelkezésére állt...

 

 

Előzmény: charlie21 (1855)
charlie21 Creative Commons License 2005.10.10 0 0 1855
Sziasztok! A hétvégén mászkáltam egy kicsit a Mátyásföldi reptéren.Nem voltam még arra soha ezért nem igazán tudom hogy nézet ki annak idején.Tudomásom szerint itt volt a Szovjet DHCS parancsnoksága.Hát nem sok jelét láttam ennek.Csak egy nagy füves mezőt találltam ,egy helikopter leszálló helyet,meg valami bunker maradékot láttam egy cég telephelyén.Viszont rengeteg tiszti lakást láttam.Tud valaki mesélni a helyről?Hogy nézett ki ez valamikor,van e valami amit érdemes lenne ott megnézni.Egyszer az is felmerült hogy ott volt a BARS rendszer eggyik eleme.Hol volt maga a Szovjet laktanya.Ezek szerint ez csak egy füves reptér volt?Mivel mostanában sokat fogok arra járni megkeresném ha van valami látnivaló. Előre is köszi!
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.09 0 0 1854
Ez a fotó nekem is megvan. Én valami olyan minőségű képre gondoltam, mint amit a Terraserver produkált a fóti osztályról.
Előzmény: Hpasp (1853)
Hpasp Creative Commons License 2005.10.09 0 0 1853

Mezőfalváról találtatok már ilyen minőségű fotót?

 

Ez a legjobb eddig:

 

http://maps.google.com/maps?ll=46.969301,18.788853&spn=0.037892,0.075831&t=k&hl=en

Előzmény: Volt tüzér (1852)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.10.08 0 0 1852
Mezőfalváról találtatok már ilyen minőségű fotót?
Előzmény: M62 265 (1850)
rali Creative Commons License 2005.10.07 0 0 1851
Egy jó Tökölt tudok adni, ha érdekes.
M62 265 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 1850

Sziasztok!

Úgy emlékszem, még nem volt a kiskunlacházi reptér légifotó: http://maps.google.com/maps?ll=47.176470,19.071665&spn=0.025773,0.054957&t=h&hl=en

Hpasp Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1849

Vándor Károllyal vedd fel a kapcsolatot.

vandork@freemail.hu

Előzmény: gömbegér (1848)
gömbegér Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1848

Ha valaki kapcsolatban van/volt, vagy ismer oyan embereket aki a KUNMADARASI REPÜLŐTÉRrel kapcsolatban információval tud szolgálni (archív videoanyag, fényképek, esetleg riportot is vállal, vagy csak beszélne róla) azt kérem, hogy írjon egy e-mailt!!!

Ezzel egy dokumentumfilm elkészüléséhez járulhat hozzá!

Előre is köszönöm!

e-mail: peero@frremail.hu

gömbegér Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1847

Ha valaki kapcsolatban van/volt, vagy ismer oyan embereket aki a KUNMADARASI REPÜLŐTÉRrel kapcsolatban információval tud szolgálni (archív videoanyag, fényképek, esetleg riportot is vállal, vagy csak beszélne róla) azt kérem, hogy írjon egy e-mailt!!!

e-mail: peero@frremail.hu

Volt tüzér Creative Commons License 2005.09.21 0 0 1846
Sajnos az a sorsuk.
Előzmény: Berci_54321 (1845)
Berci_54321 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 1845

Mezenguz, Mi-24-est is bontanak? Ha tudták volna a németek hogy erre a sorsra jut, nem biztos hogy nekünk adják anno...

Üdv, Berci

Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1844
Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1843

Taszár-Kecskemét-Lilafüred?

 

Pápa-Kup, Sárbogárd, Érd már megvan.

Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1842

..ja, s ha egy kicsit elkalandozozol Döbrönte irányába, meglesz a 41, 42 objektum is...:)

 

:D

 

http://fish.fomi.hu/termekekhonlap/adathaz/termekek/Legifelvetelek/legi2000/minta.asp?azonosito=3985

 

 

Előzmény: mezenguz (1841)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1841
..ja, s ha egy kicsit elkalandozozol Döbrönte irányába, meglesz a 41, 42 objektum is...:)
Előzmény: Hpasp (1840)
Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1840

Hát ez gyorsan meglett :(((

 

http://fish.fomi.hu/termekekhonlap/adathaz/termekek/Legifelvetelek/legi2000/minta.asp?azonosito=3983

 

 

 

Ezek szerint volt még Taszár, és Kecskemét közelében is egy.

Sármellék-Pápa-Érd-Lilafüred már megvan.

Előzmény: Hpasp (1839)
Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1839
Előzmény: Hpasp (1838)
Hpasp Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1838

Az 50-es objektumot akkor kitárgyaltnak tekintve, jöhet a 40-es védett objektum.

Ez a 47. Pápai vadászezred, és az 54/1 rádiótechnikai zászlóalj hasonlóan védett harcálláspontja, Pápa-Kup helyszínen.

mezenguz Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1837
..egy-két nyalánkság még:
Előzmény: mezenguz (1836)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1836
S125-Nyeva...
Előzmény: rali (1835)
rali Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1835
zek robbanófejek?
Előzmény: mezenguz (1834)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1834
...most ezeket bontják, s néhány, nemrég érkezett kuriozum:
Előzmény: mezenguz (1833)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1833
...ja, ja...:))
Előzmény: Hpasp (1832)
Hpasp Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1832

oktatáson?

:)

Előzmény: mezenguz (1831)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1831
... hol jártunk ma Volt tüzér topiktárssal..?
mezenguz Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1830
OFF!

katomo!

E-mail ment..

ON
mezenguz Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1829
Helló mindenkinek!

Egy példa, hogy így is fel lehet dolgozni a volt szovjet csapatok települési helyeit:itt
mezenguz Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1827
Egy kép onnan, bízva M62 265 jóindulatában:
Előzmény: mezenguz (1826)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1826
Helló!

M62 265 már szerencsésen bejárta, a képtárában találsz is képeket róla, sőt a Középső-Hajagon lévőről is.. volt szovjet vezetési pont, háború esetére..
Előzmény: döghalál (1825)
döghalál Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1825

Ezeket a képeket a www.tulelok.hu.-találtam meg van pár másik is.

A tapolcafönél levö valamilyen harcálláspont volt .

Tud valaki ennek a helynek a multjáról részleteket.

gw Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1824
Kiszóródott a homok a tetejéről :)
Előzmény: Törölt nick (1822)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1823
Töltő-ürítő hely?
Előzmény: Törölt nick (1822)
Maz Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1821
Na, méghogy nincs szolgalmi jog a területén. Bírósági ítélet van, ami szerint vissza kell állítania az eredeti állapotot. Erre a vadbarom kinyitotta a kaput és pár méterrel beljebb csinált egy újat.
Előzmény: mezenguz (1820)
mezenguz Creative Commons License 2005.09.08 0 0 1820
Helló mindenkinek!

Akit érdekel, a mai Népszabi közölt egy cikket a volt tab-tengődi laktanyáról, melynek egy részét már "feltérképezte" M62 265 topiktárs, a nagyobbik része sajna Tengőd felé esik, s az érdekesebb objektumok is ezen a részen vannak.. a cikkitt
Hpasp Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1819

OFF

 

csak a munkahelyimet tudom itt északon olvasgatni...

... a privátot csak a jövő héten.

Előzmény: mezenguz (1818)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1818
Helló!

OFF!

Hpasp, M62 265!

Mail ment...

ON
J Dagain Creative Commons License 2005.08.28 0 0 1816
g
jj
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1815

Na ezek azok. A komplexumról annyit kell tudni, hogy teljesen autonóm energia és más ellátással rendelkezett. Ha megszűnt az országos hálózat, az egész létesítmény akkor is képes volt saját magát ellátni vízzel, villannyal, szűrt levegővel és komplett légkondicionálása volt. Ez a sok minden még most is üzemképes lenne, ha annak idején, a kiürítéskor, leszereléskor nem barmoltak volna szét mindent. Ezen a két képen az a pult szerepel, amiről a létesítmény teljes energiaellátását vezérelte két technikus. A felső képen abban a fehér dobozban valami vegyi mentesítő por volt. a biztonsígi őr kíváncsiságból beleszagolt, és ott helyben majd megfúlladt, olyan büdös volt. A képen megdermedt mozdulat éppen azt mutatja, hogy az ürge igyekszik bezárni a dobozt.

Az két képen még fel lehet ismerni a harcálláspont föld alatti részének alaprajzát.

Előzmény: mezenguz (1814)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1814
Parancs, értettem..:)), plussz az 5540
Előzmény: Volt tüzér (1813)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1813

Még az 5547-et is tedd fel légy szíves.

A felső képen az Rt. zászlóalj harcálláspontjának a tervtáblája helye van. A kép jobb oldalán van az a fal, amely a két nagy harcálláspontot elválasztotta.

A második képen a 104. ezred harcálláspontjának tervtáblája helye van. felül az a szép mínium vörös csőhálózat nem látszott, mert az egészet az álmenyezet eltakarta.

A harmadik képen a harcálláspont le3járata látható a készenléti épület felől. Jó kiállású hermetikus vasajók vannak ott, és ami nem látszik, oldalt vannak még különféle vegyi mentesítő helyiségek.

Előzmény: mezenguz (1812)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1812
Na, akkor a képek, gondolom ezekre céloztál:
Előzmény: Volt tüzér (1810)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1811

cukkolni nem ér...

:)

Előzmény: Volt tüzér (1810)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1810
Tedd meg Te! Sajnos elszállt egy programom, és nem tudom lekicsinyíteni a 500 kB méretű képeket. Ha javasolhatom, az 5534, 5538, 5548. számú képeket tedd fel. Másik hármat már tegnap elküldtem neki.
Előzmény: mezenguz (1809)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1809
Volt tüzér!

Egy képet felrakhatok, vagy megteszed te?

OFF

E-mail ment..

ON
Előzmény: Volt tüzér (1808)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1808
Azt is kérdezd meg tőle, hogy "na miről maradtál le, bibii?"
Előzmény: mezenguz (1807)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.26 0 0 1807
Szia Hpasp!

Sajna, nem volt nálam gép, mert külföldön tartózkodik, de Volt tüzér, s katomo sokat fényképeztek, gondolom küldenek fotót... egy kérdés: na mit találtunk nyitva?..:))
Előzmény: Hpasp (1806)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.25 0 0 1806

Tájékoztatom a tisztelt egybegyűlteket, hogy a mai napon néhányan ... végiglátogattuk a 104. lérak. ezred ... harcálláspontját.

 

És a fotók hol maradnak???

:))

Előzmény: Volt tüzér (1801)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.25 0 0 1805
Volt tüzér, katomo!

OFF

E-mail ment..

ON
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.23 0 0 1803

Szóval voltunk kirándulni. Sárbogárdon a laktanyában jutott eszembe a dolog - leszögezem, semmiféle személyes érintettségem nincs a tárgyban - hogy az utóbbi időben mennyi ugatást hallottam különféle politikusi szájakból arra vonatkozóan, hogy itt az aratás, nincs hová tenni a terményt. Aztán azt ígérték be, hogy na majd a kukorica... Sárbogárdon a laktanyában van néhány olyan építmény, amit maximum ki kellene takarítani, és bármely termény (mondjuk nem bor) tárolására alkalmas. Van olyan raktár is, aminek az egyik oldala nyitott, abból némi beruházással nagyszerű raktárakat lehetne csinálni. És ezek a raktárak - még - elsőrangú állapotban vannak. Ott a helyszínen röpke számításokat is végeztünk a kiránduló társakkal, hát néhány ezer köbméter elhelyezése nem lenne gond. (nem tonnát írtam, mert azt tyúklépéssel nem lehet saccolni) Igaz, hogy ez nem mezőgazdasági témájú szócséplés, de ott és akkor nekem ez a gondolat jutott az eszembe. És akkor a képek. Hatalmasak, annak idején gépjármű, rakéta és más anyagok tárolására használták. És mindenhová be lehet állni kocsival. Már csak azt nem tudom, hogy ez rajtam kívül eszébe jutott-e valaki másnak.

És akkor a képek.

PAPA1970 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 1802

Hello!

Örülök, hogy jól sikerült a "túra"!

Egy rövid élménybeszámolót meg ha vannak képek nyomhatnátok!!!

 

Üdv

Papa

Előzmény: Volt tüzér (1801)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.21 0 0 1801
Tájékoztatom a tisztelt egybegyűlteket, hogy a mai napon néhányan - a lehetőség mindenkinek fel volt dobva - végiglátogattuk a 104. lérak. ezred valamikori laktanyáját és harcálláspontját. A résztvevők közül ketten a munkánkból adódóan már jártunk ott, de ketten még soha. Véleményem szerint sikerült mindkét helyet alaposan összemászkálni. Jöhettetek volna még többen is.
tuzer Creative Commons License 2005.08.17 0 0 1799

Egy fenét. Ez volt a MN 1480, illetve az 5. ö. hk.e.

Bunkert ne keressetek, mert nincs és nem is volt.

Előzmény: Törölt nick (1781)
charlie21 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 1798

Papa 1970

Off

Mail ment

On

Előzmény: PAPA1970 (1794)
charlie21 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 1797

Szia Katomo

 

A terep ruhás a társam a képeken ,illetve a társaim.Egy-egy ilyen bejáráskor hasznos lehet ha nem uv sárga poloban járkálunk.Köszönöm a képtáram dicséretét igyekszik az ember.Egy kérdés, emlitetted hogy raktál fel képeket Hajmáskérről,lehet hogy én vagyok a béna de nem találom a web oldaladon a képeket.Hogy keressem?

Amúgy a Magyar honvédség megsemmisült oldalon már megint felmerült az atom fej raktárak témája,sokan hitetlenkednek még a létezésükben,és vitatják a nemrég megjelent cikk hitelességét.Hát én láttam amit láttam.

Előzmény: Törölt nick (1795)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.17 0 0 1796
Helló mindenkinek!

OFF!

Volt tüzér, katomo!

E-mail ment..

ON
PAPA1970 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 1794

Hello Charlie!

OFF

Mail ment

On

Üdv

Előzmény: charlie21 (1793)
charlie21 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 1793

Sziasztok!

 

Hétvégén sikerült turáznunk egy kicsit.A képtáramban megnézhetitek az eredményt.Sikerült megtalálnunk a Tótvázsonyi objektumot,lenyügöző.ezt látni kell,és átélni.Tudom, hogy már néhányan láttátok és sok kép is van róla,de ott lenni egy kicsit más érzés.Boldog tulajdonosa lettem egy atom fej konténer lefogató kamponak is.Igazi relikvia.Innen átugrottunk ismét Hajagra.sikerült felmennünk a toronyra,igazán pompás kilátás nyilik,bár elég necces a feljutás.Néhány kérdés Vázsonyról.Vajon hány fő üzemeltethette az objektumot,mivel elég komoly lakotelep "városka" épült a tárolok közelében.Talán az őrség miatt?az egész terület még az objektumon kivül is tele van szórva géppuska fészkekkel és fútóárok rendszerrel.Valaki még egyszer emlitette hogy több objektum is van még arra,mire gondolhatot?A Vázsonyi út mellett levő torony és láthatóan katonai gyaktérnek van valami köze az objektumhoz.

LeX Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1792
Vajh mik ezek oroszéknál?

google maps

google maps
LeX Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1791
Hpasp!
Még mindig vadászol Nyíregyháza reptér fotókat? Malév újságban láttam egy 3 kötetes könyvet "Gépmadarak a szabolcsi égen" címmel. A harmadik könyv borítóján ott a fotó, belül meg valceg jobbak is. Megleshető az Aerotechnika Rt.-nél, Lehel út 17/D, I/3-ban.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1790

Szia!Majd szép lassan sorjában.Ha jársz erre szívesen elkalauzollak.

Előzmény: mezenguz (1788)
rali Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1789
Köszi, mindjárt meg is nézem.
Előzmény: Törölt nick (1786)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1788
Helló!

Végre valaki, aki a keleti végeken is jár! Nincs kedved felkeresni a többit is, pl. Pingyom-tető, Cserépfalu, Aszaló, Tardona, Szakáld, Mezőcsát, esetleg a mezőkövesdi volt tartalék VSZ reptér, jó kis fotótémák lennének!
Előzmény: Törölt nick (1787)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1787

A Miskolc-Lillafüredi Szikla volt harcálláspont fölötti távírós vevőállomás romjaira akadtam.Úgy éreztem a buja növényzettel benőtt romok közt mntha egy Azték-romvárosban járnék.

A bejárat:színesre festett teherautóabroncsokkal szegélyezve

 

Az Őrtorony alja:fölötte fabódé volt

Egyetlen féig épp épület.

Romok,romok....

Az antennaárbóc kikötősodronya pocelán diószigetelővel.

Akik építették:Rusai Vendel,Gömbös István,Bodnár János,Berencsi István,Hlavács Zoltán,Pecsenye Sándor,Tleisz József,Tatár Béla

1977.július 18.

Hpasp Creative Commons License 2005.08.07 0 0 1785

Ezt az alakulatot tényleg így hívták: 5. Magyar Atomrakéta dandár ?

Nem *** khmm... kukoricáztak

 

Természetesen NEM, csak szenzációkereső topictárunk kedvéért neveztem így.

 

Hivatalos megnevezése 5. Önálló Páncélos Dandár volt, ha minden igaz.

A Luna rakétások meg Páncélfelderítő néven futottak.

A Légvédelmi Rakétások meg Légvédelmi Tüzérek.

Előzmény: Törölt nick (1781)
M62 265 Creative Commons License 2005.08.07 0 0 1784
Előzmény: rali (1783)
rali Creative Commons License 2005.08.07 0 0 1783
Hol van a képriport?Erre kérk linket - kattingatni talán tudok....
Előzmény: Törölt nick (1779)
M62 265 Creative Commons License 2005.08.07 0 0 1782

Köszönjük a listát!

 

A nagyvázsonyi töltetekhez hol voltak a rakéták? Jól emlékszem, hogy Tapolca?

Piliscsaba -> a geocachingesek zarándokhelye...

Dombóvár -> ipari park lett

Kiskunlacháza -> hasznosításra került, őrzött.

Előzmény: Hpasp (1773)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.06 0 0 1780

Jó kis cikk.

Klassz!

Előzmény: Törölt nick (1779)
rali Creative Commons License 2005.08.06 0 0 1778
Hol vannak a képek?
Előzmény: Törölt nick (1776)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.06 0 0 1777
Köszi az infót, ez jóóóóó, megnézem őket!!!:))))
Előzmény: Hpasp (1773)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1775
Kicsit ki kell javítsalak. Veszprémben az 1. H.lé.ho. (hadosztály) vezetési pontja volt. Miskolc - Lillafüreden a 2. H.lé.ho. települt. Ez a hetvenes évek végén megszűnt, akkor a 1. hadosztályból 1. Hdt. (hadtest) lett. Az 1. H.lé.hds. (hadsereg) vezetési pontja a budapesti szikla volt, ami később kiköltözött Nagytarcsára.
Előzmény: Hpasp (1773)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1774
Sziasztok, engem a bunkerek érdekelnek…. Ez van.. Itt,  http://merengo.hu/ember/?id=17

 

Hpasp Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1773

Egy lista bunkerkeresőknek...

 

Atombunker

Front parancsnokság Atombunker - Nagytevel

 

Atomfegyver raktárak

Rakéta atomtöltet raktár - Nagyvázsony

Atombomba raktár - Kunmadaras

 

SCUD rakéta dandárok

5. Magyar Atomrakéta dandár (5. Magyar Hadsereg) - Tapolca (rakéták+dandár)

107. Szovjet Atomrakéta dandár (28. Szovjet Hadsereg) - Császár (rakéták), Tata-Baj (dandár)

28. Szovjet Atomrakéta dandár (Front alárendelt tartalék) - Tab (rakéták), Dombóvár (dandár)

 

Ideiglenes Atomfegyver raktárak

88. Szovjet Krakkói vadászbombázo ezred, Debrecen

5. Szovjet Berlini Gárda vadászrepülő ezred, Sármellék

14.Szovjet Zhdanov Gárda vadászrepülő ezred,Kiskunlacháza

515. Szovjet Pomeráni Gárda vadászrepülő ezred, Tököl

 

Légvédelem objektumai

36. Szovjet Légihadsereg békeidős központja, Mátyásföld

18. Szovjet Légtérmegfigyelő ezred, Piliscsaba

 

1. Magyar Légvédelmi Hadsereg, Veszprém

11. Magyar Légvédelmi rakéta dandár, Budaörs majd Érd

104. Magyar Légvédelmi rakéta ezred, Nagytarcsa majd Sárbogárd-Szarvaspuszta

 

2. Magyar Légvédelmi Hadsereg, Miskolc-Lilafüred

105. Magyar Légvédelmi rakéta ezred, Lilafüred

A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1772
Azért mondom, hogy sajnos nem, mert a saját fotósuk, amúgy szerintem ez az anyagilag, sokba kerül egy újságnak, sajna nem én voltam, mert eléggé rosszul állunk anyagilag… remélem érted..:))))

Előzmény: Hpasp (1760)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1771

OFF

 

Levél ment SOS

 

ON

Előzmény: mezenguz (1753)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1770

Az újságnak a saját fotósa készítette a képeket, felhívtam a Főszerkesztőt, ő mondta...:((( pedig már elkezdtem az engedélyek utána járását, nem hagyom abba, felteszem az említett helyre.

Előzmény: Hpasp (1768)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1769

Elküldöd emilen a telcsidet, felhívnálak most valamikor, mert elutazunk Erdélyországba, mondanám sos...

Ja ide nézz fel, http://merengo.hu/ember/?id=17:))))

Szia.

Előzmény: Hpasp (1768)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1768

Nem semmi a cikk…

 

Bár itt pontosabb adatok is vannak...

... 196 db Luna–M és 8K–14 (Frog–7, illetve Scud–B) típusú rakéta ...

http://www.haditechnika.hu/Archivum/199103/910301.htm

 

Előzmény: A_vándorló (1765)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1767
Elmentem és megvettem az újságot, a fotókat Gilicze Bálint készítette…

"sajnos"

Előzmény: M62 265 (1762)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1766
Most már nagyon, de nagyon megnézném ezt a tótvázsonyi objektumot, nem semmi, irigylem azt, aki bent volt és látta…

Előzmény: M62 265 (1762)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1765
Nem semmi a cikk…

Előzmény: M62 265 (1762)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1764
Nagyot kaszálhatott valaki, aki ezt lefotózta.... és így eladta...
Előzmény: M62 265 (1762)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1763
Nem!!! Ezek közül én csak a tököli reptéren voltam, az a kép és a szöveg se jó mert azt a ruszkik egy atombiztos bunkernek építették ólommal teli nagy ajtó volt előtte azt meg már leszedték. Azt a képet nálam is megtalálod. Itt, http://merengo.hu/galeria/?id=722

A tökölit itt találod meg, vezetővel voltam, ő vitt körbe és mondta mi micsoda, a lőszert máshol tárolták..

A többi helyre, pláne Tótvázsonyba nagyon szeretnék eljutni…

Előzmény: Hpasp (1760)
M62 265 Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1762

Sziasztok!

Mostani HVG-ben van egy cikk a minket érdeklő objektumokról, és azok tulajdonjoga körüli hercehurcáról + 1 kép a szentkirályszabadjai reptérről.

 

Hpasp!

Jó a link; ezen at oldalon felbuzdulva én is készítek majd egy-két ábrát 3D Studio-val.

Hpasp Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1761
A Website-om alján van emil cím.
Előzmény: A_vándorló (1756)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.05 0 0 1760

Szia, küldesz egy levelet nekem???

 

Este.

 

Ezt te követted el?

http://www.hetivalasz.hu/showcontent.php?chid=11902

Előzmény: A_vándorló (1756)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1759
De holnapra.. ok...:))))
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1758
Még nem..:)))
Előzmény: rali (1757)
rali Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1757
Választ megkaptad?
Előzmény: A_vándorló (1755)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1756

OFF

Szia, küldesz egy levelet nekem???

ON

A vándorló

Előzmény: Hpasp (1746)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1755

OFF ment egy levél

On

Előzmény: rali (1754)
rali Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1754
Mentettem a számokat, köszönöm.
mezenguz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1753
OFF

Mail ment..

ON
Előzmény: rali (1752)
rali Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1752
Mezenguz, te is külfjél mailt, légyszíves.
Hpasp Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1751

OFF

 

mail ment

 

ON

 

Előzmény: rali (1750)
rali Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1750
Küldjél mailban számot a rali@t-online.hu címemre.

Elcsesztem a mentést.
Előzmény: Hpasp (1746)
rali Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1749
Meg tudom ezt érteni - sok "gerecsés" haverom van-volt.
Előzmény: Volt tüzér (1745)
rali Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1748
06 30 958 4983
Előzmény: Hpasp (1746)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1747

Én azóta nem járok repülőnapra.

 

Kár.

:(

Előzmény: Volt tüzér (1745)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1746

Találkozhatunk, kérdés, hogy a törpök meddig bírják.

Mezengúznál biztosan megvan a számom, kereshetjük egymást.

Előzmény: rali (1744)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1745
Volt "szerencsém" részt venni a pápai ezred utolsó repülésén. Láttam az ezredparancsnokot, aki az utolsó jelentésén majdnem elsírta magát. (szegény azóta le is zuhant) Én azóta nem járok repülőnapra.
Előzmény: rali (1741)
rali Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1744
Utána tudnánk találkozni nálunk egy pár percre?Vagy siettek haza?
Előzmény: Hpasp (1743)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1743

..., Hpasp, ...!Jöttök-e a kecskeméti repülőnapra?

 

Szombaton megyünk törpöstül.

Előzmény: rali (1741)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1742
Helló!

Mint lentebb írtam megyek szombaton...:))
Előzmény: rali (1741)
rali Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1741
Mezenguz, Hpasp, Tüzér!Jöttök-e a kecskeméti repülőnapra?
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1740

OFF

 

+ 1 emil ment még..

 

ON

Előzmény: mezenguz (1738)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1739

OFF

 

Ment szintén...:)))

 

ON

Előzmény: mezenguz (1738)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1738
OFF!

Vándorló!

Mail ment..

ON
Előzmény: A_vándorló (1736)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1737
Azt hiszem sokan félreértettetek engem, a „silók”, (már lezártam!), azért érdekelt annyira, mert olyat még csak a filmekben láttam… De ha ezzel itt „bonyodalmat okoztam, akkor bocsánatot kérek!

Kifejezetten, ami érdekel az a föld alatti bunkerek és társai, Ez már nagyon régen izgatja a fantáziámat. Azért mentünk le sokszor a Budai vár alá, úgy tíz éve volt egy hely, ahol be lehetett menni. Még most is ott van, de befalazták, sokszor jártunk ott, jó hosszú rész volt.

Ez a Halászbástya Dunai oldalánál van, a Hilton nagy szellőzője alatt. A helye most is látható, egy kis beton kocka a földben, felette egyből ott a boltíves lemezes szellőző.. „ezt csak úgy megemlítettem”.

Nem volt időm az összes, majd 2000 hozzászólást még itt végigolvasnom… ezért van az, ha néha olyat kérdezek, amit ti már letárgyaltatok…

 

A fotózással kapcsolatban, csak azt akartam, hogy ha lett volna „olyan” azt elküldtem volna valamelyik újságnak, nem a pénzért, mert alig fizetnek érte… az-az nagyon keveset…

Az nekem inkább hobbi, bár már készítettem egy-két sorozatot „érdekes helyekről, pontosan idáig 3-t, a sziklakórház a Budai várban, a tököli reptér és most a Váci Fegyház és Börtön.

A többi mind várak, kastélyok és hasonlók..

A fotóimat itt találjátok, belinkelem, http://merengo.hu/ember/?id=17

 

Remélem a „félreértéseknek vége” Nagyon tetszik ez az oldal, jók a leírások és a képek is!!

Gratulálok mindenkinek!:)))))

Üdv a vándorló

A_vándorló Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1736
OFF

 

Pont ilyenek érdekelnek, megyünk oda pár nap múlva, ezzel kapcsolatos a levél, apám Erdélyi..:))))

Semmi köze ehhez a topikhoz..

ON

Előzmény: mezenguz (1733)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1735
katomo!

OFF!

E-mail ment...

ON!
mezenguz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1734
..sőt, ott van az említett litván képek közül az egyiken a honlap címe is..
Előzmény: mezenguz (1733)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.04 0 0 1733
Vandorló!

Erdélyországgal kapcsolatban csak ilyen képeim vannak, amiket felraktam fix telepítésű hordozó-rakéta-silókról, az Litvánia...
Előzmény: A_vándorló (1722)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1732
Szia, megfogadom a tanácsodat, esetleg az említett helyre ha mentek, ha lehetne és ráérek, mennék én is.. Vagy máshová.

A fotózást illetően én csak a full extrát akartam amúgy a helyi újságoknak dolgozom itt a kerületben. Jobban érdekelnek ezek, mint a fotózás….:)))

Előzmény: M62 265 (1729)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1731
OK. vége a részemről..:)))))
Előzmény: M62 265 (1729)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1730

Hát hozd el Te azt a pecsétnyomót. Mis megbízunk Benned. Majd szépen mindent visszapecsételünk, miután megnéztük.

Egyébként meg pecsételni én is tudok. Sőt, még az a pecsétnyomóm is megvan, ami annak idején Sárbogárdon "elveszett". Ha kell, még bizottságot is alakíthatunk.

Előzmény: Törölt nick (1723)
M62 265 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1729

Sziasztok!

 

Katomo!

Remélem, én is mehetek.... Ha ráérek, a határidőig jelentkezek, de még nagyon kétes.

 

2 héten belül tervezzük meglátogatni T.A.B. hiányzó részeit. Képek megint kilószámra lesznek a képtáramban.

 

 

 

Vándorló!

Van egy javaslatom: hogy szokd a kihalt helyeket, menj fel például a Pilis-tetőre. Olvass sokat ebben a topicban, és a Légvédelmi rakétásban. Így még azt is tudhatod - mikor ott vagy, -  hogy a wc a folyosó végén jobb, vagy bal oldalon van-e. Ha minden áron a föld alá szeretnél menni, látogass el Pécelre. Kezdetnek nagyon jó ez a kettő. Egyik sem őrzött, szabadon járhasz ki-be. Ne akarj rögtön olyan helyekre bejutni, amit nem is tudsz, hogy hol van, nem tudni kié, nem tudod, honnan kérj engedélyt! És légyszives hagyd abba ezt az álmokfutást.

rali Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1728
Háppersze, elcsesztem.
Előzmény: gw (1700)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1727

Hol van ez pontosan, a laktanya? Érdekelne engem is mi van az ajtó mögött...:)))

 

Szerintem már lentebb kitárgyaltuk...

... a 104. légvédelmi rakéta ezred vezetési, és harcálláspontja.

 

Több emelet mélyen a föld alatt.

Előzmény: A_vándorló (1725)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1726
Szia, köszi, ez milyen „siló volt”? Esetleg tudsz róla bővebbet? Érdekelne.

Előre is köszi…:)))

 

Ugyanmár, ez is az ujságírói-marhaság kategóriába esik.

Ezerszer leírtuk már, hogy rakéta-siló nemvolt, és nincs magyarországon.

Az atomrakéták mind mozgékony hordozóra voltak telepítve.

 

Ivánt inkább vezérelte az eszközök mozgékonyságának növelése, mint az utókor ujságírói szenzáció-hajhászása.

 

:)

Előzmény: A_vándorló (1716)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1725
Hol van ez pontosan, a laktanya? Érdekelne engem is mi van az ajtó mögött...:)))
Előzmény: Hpasp (1710)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1724

Válasz. Röviden: nem. Bővebben: most nem

 

Nagykár...

Előzmény: Törölt nick (1723)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1722

Off

Erdélyországgal kapcsolatos a téma.:))))

ON

Előzmény: mezenguz (1720)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1721

Az e-maillal  kapcsolatban érdeklődnék? Írnál?

a vándorló

Előzmény: mezenguz (1720)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1720
Ua., mint Fót, egyidőben készültek..
Előzmény: A_vándorló (1719)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1719
Szia, ez a felszín alatt volt, vagyis van, vagy olyan, mint a többi, pl, a fóti?

Ja szeretnék Neked írni egy mailt, ha lehet, írj valamit, kitettem az emilemet.:))))

Üdv

Előzmény: mezenguz (1717)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1718
...csak csatlakozni tudok, a felszín alatt...?
Előzmény: Hpasp (1715)
mezenguz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1717
"Titkos silók" voltak, a honi légvédelem egyik rakétaosztályának tüzelőállása volt Zsámbék, VOLHOV rakétákkal felszerelve, egy színházjegyet megérne, s fotózhatnál is, más engedély nem kell!!
Előzmény: A_vándorló (1716)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1716
Szia, köszi, ez milyen „siló volt”? Esetleg tudsz róla bővebbet? Érdekelne.

Előre is köszi…:)))

 

Előzmény: Hpasp (1714)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1715

 "50-es" felszíni objektumai megtekintésére.

 

A felszín alattiakat nem lehetne?

Előzmény: Törölt nick (1713)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1714
A silókkal kapcsolatban…

MEGKÖVETEK mindenkit, itt a topikon, hiszékeny voltam, most derült ki, hogy átvertek.

Külön szól ez a volt tüzérnek, remélem nem haragszotok rám, illetve nem haragszol rámm….:)))))

Ígérem, abbahagyom ezt a témát, mert „nem is téma”, nem voltak…

 

Na jó, egye fene...

...itt utánna járhatsz egy Budapest környéki, egykor szigorúan titkos rakétasiló bázisnak.

 

http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=43264

 

Előzmény: A_vándorló (1706)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1712
Kilyukad az oldalad mi?
Előzmény: Hpasp (1710)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1711
A huszár és a tüzés között egy T-10 nehéáz harckocsi ezred is állomásozott ott. Én elküldtem az adataimat. Megkaptad?
Előzmény: Törölt nick (1708)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1710

Augusztus 21-én délelőtt látogatást szervezek az egykori Dózsa György laktanyába, mely huszár, radar és tüzér alakulatoknak adott otthont fennállása során, valamint az "50-es" felszíni objektumai megtekintésére.

 

Vajon a következő ajtó mögé is bejuthatunk?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha ide is bemászhatnánk, akkor mindenképpen csatlakoznék...

 

 

Előzmény: Törölt nick (1708)
Hpasp Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1709
Anno Kiskőrösről Szentesre utazva gyakran elhaladtam egy orosz laktanya mellett, de már nem emlékszem pontosan, hogy holt volt, és azóta leszedhették az út melletti Lenin szobrot :o)

Talán Bócsa, valószínűleg harckocsizó. Nem tudsz róla valamit? A hétvégén arra járok valószínűleg, megnézném.

 

A 93. "Kharkovi" Gépesített-Lövész Hadosztály a következő településeken állomásoztatta ezredeit:

Kecskemét, Nagykőrös, Kiskunmajsa, Szeged, Szolnok

Előzmény: Törölt nick (1704)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1707

Szia Katomo!

Mi ez a laktanyalátogatás? Kifejtenéd bővebben. Szerintem többünket érdekelne esetleg.

Köszi

Papa

 

Vándorló!

Tényleg midannyian örülünk az igyekezetednek, de elöbb járj utána a "dolgoknak". Menj oda, fotózd le, tedd fel a képeket és hátha összehozzuk, hogy mik azok a nagy "rejtélyek- titkok". Ha nem vagy bíztos a dolgodban nyugodtan kérdezz, mert vannak olyanok a topikban akik tudnak segíteni! De NE vond le tévesen a következtetéseket, pletykákra alapozva.

 

Tisztelettel

Papa 

Előzmény: Törölt nick (1675)
A_vándorló Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1706
A silókkal kapcsolatban…

 

MEGKÖVETEK mindenkit, itt a topikon, hiszékeny voltam, most derült ki, hogy átvertek.

Külön szól ez a volt tüzérnek, remélem nem haragszotok rám, illetve nem haragszol rámm….:)))))

 

Ígérem, abbahagyom ezt a témát, mert „nem is téma”, nem voltak…

 

Üdv, a vándorló

Hpasp Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1705

Még a fórum kezdetén említetted, hogy készítenél egy weblapot a kihalt laktanyákról. Elkezdted, vagy van valami elképzelésed róla?

 

Ehhez hasonló lapok már vannak.

Az és érdeklődésem a nyócvanas évek végi állapotok felé irányulnak, de sajna csak Hadosztály szintig soikerült pontos adatokat szerezni, Ezred szinten már nagy a kavarc.

 

Anno Kiskőrösről Szentesre utazva gyakran elhaladtam egy orosz laktanya mellett, de már nem emlékszem pontosan, hogy holt volt, és azóta leszedhették az út melletti Lenin szobrot :o) Talán Bócsa, valószínűleg harckocsizó. Nem tudsz róla valamit? A hétvégén arra járok valószínűleg, megnézném.

 

Nemtom, pontos helységnév kellene, Nagykőrösön biztosan voltak, Szentesen pedig magyar műszaki dandárról tudok.

Előzmény: Törölt nick (1704)
Hpasp Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1703

Kérdem én ezek után: látsz te itten SILÓT???

Hehe...

... még a legkomolyabb (Frontunkat kiszolgáló) SS-20 -as rakéták is ezekben laktak:

 

 

:))))

 

 

 

Előzmény: Hpasp (1701)
Hpasp Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1702

Aki jon kecskemeti repnapra, ha gondoljatok osszehozhato egy kotetlen topiktalalkozo.. nekem szombatra van jegyem...

 

Mi is szombaton megyünk :)

Előzmény: mezenguz (1689)
Hpasp Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1701

ATOMRAKÉTA silók, pontos koordinátákkal:

http://www.fas.org/nuke/guide/russia/facility/icbm/index.html

 

Amúgy a ruszki harcászatban (Hruscsov óta) ezredtől felfelé minden (Varsói szerződés) szárazföldi csapatszinthez tartozott atom rakéta egység.

 

Hadosztály szinten az R70 (FROG-7)

Hadsereg szinten az R300 (SS-1 Scud)

Front szinten szintén az R300

Stratégiai Irány szinten az RSD10 (SS-20)

 

Magyarországon a Dél-Nyugati Stratégiai Irány egy frontja állomásozott, és ez 6 magyar, és 4 ruszki hadosztályt jelentett.

Vagyis 10 R70 üteget kereshetsz elszórva az országban.

http://www.fas.org/man/dod-101/sys/missile/row/frog-7.htm

 

A Front alá 3 Scud rakéta dandár tartozott. (Tata, Dombóvár, Tapolca)

http://www.fas.org/nuke/guide/russia/theater/r-11.htm

 

Stratégiai Irány szintjén minket "szolgált" volna ki a 33. Rakéta Hadosztály SS-20 -as rakétáival. (Fehéroroszország, Lida)

http://www.fas.org/nuke/guide/russia/theater/rt-21m.htm

 

Kérdem én ezek után: látsz te itten SILÓT???

 

gw Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1700
De ez a kihalt laktanyák topic :)
Előzmény: rali (1698)
Hpasp Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1699

Üdvözletem a "Silóvadászoknak"

 

A sikeres vadászathoz javaslom a következő szakirodalmat beszerezni:

(Amazon.com)

 

Russian Strategic Nuclear Forces

Pavel Podvig

 

The Kremlin's Nuclear Sword: The Rise and Fall of Russia's Strategic Nuclear Forces, 1945-2000  
Steven J. Zaloga

rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1698
Olvasd végig ezt a topicot és a "Kihalt laktanyák" címűt is.
Előzmény: A_vándorló (1696)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1697

Szia, ha lehet, kiraktam az emilem... küldenél rá egy "valamit", szeretnék Neked emilt küldeni..:))

Üdv a vándorló

Előzmény: mezenguz (1689)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1696
OFF

 

Kedves topiktársak!

 

Nagyon jó ez a topik és érdekes is, nézzétek el nekem, mint egy kezdőnek, mert valóban a rakétákról és a „silókról” mostanáig csak hallomásból tudtam, igaz az, hogy az elmúlt 1-2 hónap alatt pár említett ilyet meglátogattam. Lehet, hogy párszor hülyeségeket írtam, vagy rosszul szóltam hozzá, de ez azért volt, mert a „népi szóbeszédből vettem a tudásom…”!

Szívesen fogadom a mások illetve hozzáértők beszámolóit, tanácsait, leírásait…:)))))))

 

Üdv a vándorló

 

ON

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1695

Szia, volt tüzér!

 

Kaphegy alatt Herendnél is volt valami, arról tudnál mondani valamit, érdekelne.:))

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1694
Javítanék, hülye kérdés volt, a netről vannak a képek? Hol találok róluk még ilyet? Ha tudsz, kérlek, segíts, linkeld ide..:)))

Előzmény: A_vándorló (1693)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1693

Szia, Erdélyországban készültek a képek, gondolom most ott vagy. Hol szerezted?

Tehát ilyen a silók teteje?

Előzmény: mezenguz (1676)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1692
"küldeni"
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1691

Szia Mézengúz,

 

Topik OFF.

szeretnék neked emilt külde, hogyan tudok?

Topik ON.

Előzmény: mezenguz (1689)
rali Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1690
Én itt lakom, de nem akarok kimenni.
Előzmény: mezenguz (1689)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1689

..remegve probalok elaludni, hogy igy kiadtam az informaciot...:))

 

Aki jon kecskemeti repnapra, ha gondoljatok osszehozhato egy kotetlen topiktalalkozo.. nekem szombatra van jegyem...

rali Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1688
Le fog sittelni az elhárítás, figyeld meg.
Előzmény: mezenguz (1687)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1687
...sot, az enyemnek meg vedett taroloja is van a fold alatt... na, ezt kar volt kikotyognom...:))
Előzmény: Volt tüzér (1685)
rali Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1686
Tőlünk is Aszalón kaptak kiképzést azok a srácok, akik Nehéz teherkocsikkal dolgoztak.

Valami legendára is emlékszem Aszalóval kapcsolatban.
Előzmény: Volt tüzér (1680)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1685
Ja. Képzeld el, 1982-ben hoztam egy példányt Moszkvából. Az anyám még mindig használja.
Előzmény: mezenguz (1683)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1684
Szia, köszi a képeket, nem állt szándékomban vitát, vagy bármi ilyet nyitni és nem is szeretnék!!!!:))))))))

Előzmény: Volt tüzér (1681)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1683

Egy teljesen friss informacio, mely szenzacio ertekkel is bir: tenyleg voltak nagy hatotavolsagu raketak Magyarorszagon!!!

 

..en is azzal takaritom a kocsit mind a mai napig, akar ket meterrol is elbanik a szemettel...:))))))))

Előzmény: Volt tüzér (1681)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1682

Szia katomo!

 

A portal nem rossz, mar regebben is nezegettem, bar vannak hianyosagai, pontatlansagai... az elozo hozzaszolasoddal kapcsolatban pedig a nevem, cimem, egyebek mar el lettek kuldve anno, nekem jo a 21.-e... jo az uj keptarad..:))

Előzmény: Törölt nick (1678)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1681

Hogy ne halj meg teljesen h...

 

Előzmény: A_vándorló (1672)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1680
Aszaló csak mint rakétaosztály zárt be, de a 105. ezred a fennállásáig használta kiképzési objektumként.
Előzmény: mezenguz (1679)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1679

Szia iM!

 

Jol tudod a helyeket, de Tardonat nem javaslom, megvettek, valamit epitenek, s orzik, Aszalo tobb mint 30 eve bezart, nem hiszem, hogy nagy elmeny lenne, Cserepfalu, s Szakald talan, Cserepfalu amugy is osszekotheto egy kis geocaching-olassal, ha erted mire gondolok..:).. ja es Mezocsat RT..

..megegyszer elnezest az ekezetekert...:))

Előzmény: iM (1677)
iM Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1677
Elnézést, hogy nem keresek most vissza (biztos volt már róla szó), hátha valaki kapásból tudja: mi most a 105. ezred bázisainak helyzete (Cserépfalu, Szakáld, Aszaló, Tardona, Pingyom)? Lillafüred: tudom diszkó, meg múzeum lesz. Lillafüreden hol található?

A Budapest környéki objektumokban jártam, jártatok mostanában, Miskolc környékén nem. Gondolkodom rajta, hogy augusztus végén el kellene menni, ehhez kellenének kiinduló pontok. Bár lehet érdemes lenne az őszre várni, mikor már nem lesz lomb a fákon, egyszerűbb akkor a nézelődés.

im
mezenguz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1676

Szep jo estet mindenkinek, s elnezest az ekezetek nelkuli betukert, de itt kulhonban,bar valaha ez is Magyarorszag volt, nincs ekezet a gepen...:))

 

vandorlo!

 

Ha talalsz ilyet Mo.-n, mint a lenti kepek fogjak mutatni, akkor majd elhiszem, de nem fogsz talalni... ha silot akarsz latni, keredzkedj be egy malom udvarara, ott majd lathatsz, igaz nem raketaval toltve, hanem egy kicsit "szemesebb" toltettel..:))

Nem kell az "urban legend" utan menni mindig, s allandoan szenzaciot keresni ott, ahol nincs...

Előzmény: A_vándorló (1672)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1674

Elárulom Neked, milyen volt az SS-20 és SS-25. Képzelj magad elé egy bazi nagy zöld szörnyeteget, alatta hat, illetve nyolc tengelyen rengeteg hatalmas kerék. Elől a vezetőfülke két részből áll. Felül meg van egy hatalmas zöld cső. Na abban van a rakéta. Mivel a masinának van az a rengeteg kereke, a berendezés önjáró. TEHÁT NEM KELL NEKI SILÓ. Ehhez hasonló nálunk is volt Tapolcán egy zászlóaljnyi, ezeket különféle helyeken SCUD-B-nek nevezik. Csak ezek némileg kisebbek voltak.

Pingyomon egy közepes légvédelmi rakéta ezred - 105. h. lérak. e. - TÜSZ, majd Technikai osztály települt. Ettől függetlenül - bár látszólag teljesen beolvadva - ott volt a miskolci ezred echnikai szolgálatának javító alegysége is.

A TÜSZ (Technikai Osztály) az ezred rakétáival foglalkoott. A rakétákat az országba érkezéskor átvette, szerelte, ellenőrizte, szervizelte és tárolta. Azokat a rakétákat, amik kint voltak az osztályoknál, azokat is rendszeresen ellenőrizte, vagy berendeltek néhányat időnként, vagy pedig a KIPSZ berendezéssel az osztályoknál csinálták meg az ellenőrzést.

Ott voltak még az ezred javító alegységei is, amelyek az osztályok speciális és más technikai eszközeinek technikai felügyeletét végezték. Na így kerültem én oda 1983-ban a technika váltásakor.

A helyet Pingyom-tetőnek nevezik arrafelé, mert meglehetősen magasan van. Arra az elmúlt 22 év miatt már nem emlékszem, hogy volt-e nála magasabb a környéken, de ha akarod, megnézem térképen.

Egyébként úgy nézett ki a hely, hogy volt a szimpla kerítés, bent egy jókora körút, és az út két oldalán kisebb - nagyobb épületek. És nem voltak silók.

Előzmény: A_vándorló (1672)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1673
Még azt fűzném hozzá, hogy be kell vallanom, hogy az ilyen téma egy újságban eléggé jól fizetne..:)))

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1672
Szia, értelek és lehet, hogy túl hiszékeny is vagyok… Hétfőn felhívom ezt a fura említett „intézményt” és rákérdezek. Azt monda akivel beszéltem, hogy SS20, SS25, volt ott. Bevallom azt, hogy nem tudom, gőzöm sincs az milyenek ezek a rakéták, mert én híradós voltam. De gyerekkorom óta érdekelnek az ilyen földalatti dolgok, akkor a környező házak pincéit, kicsi barlangokat „kutattam”. Most, hogy ezt hallottam, gondoltam, egy-két telefont megér.

Hidd el nem akarom azt, hogy bárkit is megtévesszek, 40 évesen ebből már rég kinőttem és nem is akarok senkit magamra haragítani. Érdekelnek az ilyen dolgok…. És lehet, hogy naiv vagyok, de egy telefont még hétfőn elengedek. Amit megtudok, leírom ide.

Mi volt ott? Írd meg légyszi.:)))))

Előzmény: Volt tüzér (1670)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1670

Na látod! Ő nem állítja, hogy saját... Én viszont a saját szememmel - meg lábammal, két ügyes kezemmel - voltam jelen Pingyomon. Meg a 105. ezred valamennyi objektumában. Tudod, miközben az ember egy teodolittal tájolópontokat méreget egy rakéta osztály környékén, akkor kicsi a valószínűsége, hogy ne jutna el akárhová. Márpedig én ennek során semmiféle általam nem ismert orosz holmiba nem botlottam bele. Orosz technika volt, mert mi is azt telepítettük. Orosz katona is akadt bőven, mert az új technikával jöttek az orosz garanciális technikusok is.

Az ott végzett meló során azokkal az emberekkel dolgoztam, akiket korábban is ismertem már különféle iskolákról, továbbképzésekről, és egyik sem volt olyan, hogy akármit is el kellett volna titkolniuk előlem. Nem voltam valami nagy "valaki", de akkoriban a technika mellett eltöltött időm miatt én számítottam a 11. dandár legtapasztaltabb PV technikusának. Miskolc környékére is így kerültem el.

Még egyszer megismétlem, kifejezetten a Te kedvedért. Pingyomon nem volt siló, nem volt idegen rakéta. Hogy másfajta rakéta lett volna? Persze. A Dvina rakétához képest valóban más rakéta volt ott.

Azt viszont a honvédségnél, a rendőrségnél eltöltött éveim után, érvényes "C" típusú nemzetbiztonsági kockázati ellenőrzés után sem tudom, hogy az a "haditechnikai ellenőrző központ" miféle szerzet.

A titkos telefonszámmal meg legyen neked igazad. Tudod mit? az én telefonom is titkos. Mert amikor anno megkötöttem a szerződést, úgy kértem. Annyi az egész, hogy nem kerül bele a telefonkönyvbe és a tudakozó sem mondja meg. Bár nincs benne semmi titok.

Apropó titok: Tudod, mi minősül titoknak nálunk? Amit a titok gazdája annak minősít. Bár egy volt tanárom erre azt mondta, hogy "Magyarországon egyetlen titok van, a Coca-Cola receptje".

Egyébként meg csak szedjél össze rengeteg engedélyt fontosabbnál fontosabb emberektől, nézzél meg mindent, utána meg gondolj róluk, amit akarsz. Például azt, hogy siló.

Egyébként meg ha már itt tartunk, a tavasszal HPASP kollégával volt szerencsénk körbejárni a volt sárbogárdi harcálláspont objektumait, meg a valamikori mezőfalvi területet. És nem kellett előtta órákat a telefonok mellett töltenem, engedélyek után futkosnom. Mert bejutottam anélkül. Mert megismertek. Mert azzal fogadtak, hogy "örülünk, hogy látunk".

De egye fene. Ha valahol mégi találsz silót, akkor mindenképpen tudasd velem, én elmegyek, megnézem, és ki foglak röhögni, hogy már megint rémeket látsz.

Az, hogy valami a föld alatt van, az nem jelenti azt, hogy siló.

Már írtam korábban: Siló a TSZ-ben van. Azt eszik a marhák.

Előzmény: A_vándorló (1669)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1669
Szia, akié a bakonyi, az ha jól értettem, Miskolc felé lakik. Azt nem árulta el, hogy volt módja a saját szemével látni e objetumokat, de saját maga fog a herendi bázison körbevezetni. Mondta, hogy már nagyon elege van abból, hogy ott a lakatokat levágják állandóan.. Beszéltem az illetékessel, Pingyom illetve aki őrzi, nem csak azt őrzik, nem a HM őrzi!!!!

Magán cég, de érdekes volt hallani, a vezetője épp katonatiszt volt, tüzér onnan ment nyugdíjba… most ő a több ilyen objektum örző „parancsnoka” is. Ha jól értettem ez egy KFT. Annyit elárult, hogy Pingyomban másféle rakéták voltak… Többet nem mondott, vagyis a közelben vannak olyanok, mint itt Pest mellett.. Az engedélyt sem a HM-től kell kérni, ezt már kinyomoztam. A haditechnikai ellenőrző központtól, sikerült az illető nevét is megtudnom, hétfőn beszélek is vele. Nem fura ez egy kicsit. Ja a számuk titkos amúgy… ez is fura nem?? Nem akarok keverni, de szerintem biztosan van 2-3 ilyen hely…

De van már ismerősöm a HM-ben aki megadta a számot, mert a tudakozónál nem adják ki!!!!

Nem sok ilyen volt az országban, pár darab… Idáig ezt tudtam meg. Nagyon szeretném azt, hogy fotókkal illusztrálni tudjam, de engedélyek sorozata kell… Az me, hogy mennyi idő… nem tudom. A Váci Fegyház és Börtönre az engedély 2 hónapig tartott… Már kész az anyag.

A tököli reptérre 1-2 napot vártam csak.. ott a parancsnok adott vezetőt is, teljesen körbejártuk. Persze kocsival, mert 416 hektáros a terület.

Ha érdekel a képeket itt találod www.merengo.hu

Üdv.

Előzmény: iM (1667)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1668

Egyet értek iM-el !

A vándorló mikorra várhatjuk a képeket???

 

Hol lehetne a korábbi munkáidat megtekinteni???

Előzmény: iM (1667)
iM Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1667
Ha olyan szupertitkosak ezek az objektumok, hogy még a HM sem tud róla, akkor kik őrzik és miért olyan szigorúan (talán itt maradt egy máig is harcoló szovjet alakulat?)? A HM-nek már ingre-gatyára sincs pénze, akkor miért költene egy számára használhatatlan objektum őrzésére? Ha nem a HM őrzi, akkor ki és miért?

A herendi objektum tulajdonosa hogyan tud információt adni a tőle több száz kilométerre lévő pingyomi objektumról? Az is az övé?

Nagyon dícséretes az igyekezeted, hogy hogy foglakozol az elhagyott objektumokkal, ami azt hiszem, már történelem. De bármennyire is dícséretes ez az igyekezet, értelme csak akkor van, ha szakszerűség is társul hozzá és nem csak légből kapott szóbeszédek.

Ez a topik nagyon sok érdekes információt adott az olvasóknak, mára viszont szétzilálódott a siló őrületeddel. Vagy esetleg pont ez volt a cél?

Mégegyszer mondom, örülök a kitartásodnak, de ha tényleg fotóriporter vagy, akkor tudnod kell, felelősség van a válladon, tényekkel kell bizonyítanod, amit mondassz. Eddig ez nem történt meg.
Előzmény: A_vándorló (1659)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1666
Ja, remélem, hogy meglesz.....:))))
Előzmény: Kuruc71 (1661)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1665
Szia volt tüzér!

 

Lehet, hogy téged meglep amit írok, pedig igaz minden sora…Sokan, nagyon sokan ezekről nem is tudtak… Mint, hogy Te a nagyfesz kerítésről Nagytarcsán….Ami most is ott van… Remélem értesz..:)))))

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1664
Nehezen, de ezt is megcsinálom. Tudod, a fotóriporternek, ez muszáj…..:)))))))

Előzmény: Kuruc71 (1661)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1663
Várod... megleszz, az tuti...:)))
Előzmény: Kuruc71 (1661)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1662
Jaaaa, de ezeket min az éjszaka cserélték, ezt monták is…:))))

Előzmény: Kuruc71 (1661)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1661

Szia vándorló

 

 

Akár egy közepes hatótávolságú, de ne talántán Interkontinentális ballisztikus rakéta nem olyan valami aminek a telepítése, időszakos karbantartása, cseréje akár az éj álldott takarója alatt észrevétlenűl végre lehetne hajtani!!!

 

KIZÁRT !!!

 

 

Hogy repfedélzet , illetve a Hadmharc rakétákhoz való nukleáris töltetek voltak az belefér a képbe, dse hogy ICBM, vagy pl SS-20..... hááááát, ez nekem meredek.

 

De előtted a lehetőség hogy álításodat bizonyísd, és minket kételkedőket meggyőzz !

 

Várjuk a fotókat a silókról !

 

 

 

Üdv : Kuruc71

Előzmény: A_vándorló (1659)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1660
Siló…

Azt ami pár volt az országunkban és ha tudom, le is fotózom, remélem megengedik….:))))))

Előzmény: Volt tüzér (1657)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1659
Nagyon, de nagyon távol áll tőlem, hogy vitatkozzak vele kedves volt tüzér!!!

De voltak, ezt még a magas rangú tisztek is kevesen tudták, mint például azt, hogy a nagytarcsai objektum még most is él és van ott nagyfesz kerítés a bejárat mellett. Ezt egy XY is megerősítette, aki többször is járt ott. Most a veszprémi a központ. De van még egy ilyen, mint a nagytarcsai, azt viszont nem tudom hol….

Azt sikerült kideríteni, hogy Nagytarcsán a berendezéseket már lecserélték, legalábbis a nagyját. De még most is a nagyfesz kerítés ott van!!!!

Szerintem, Te nem vetted észre. Bő 1 év alatt volt módomban minden nap látni!!!

Felvettem a kapcsolatot olyan 70 éves volt tisztel, aki tud ezekről.

Nem sok volt, de ezek full titkosak voltak, a magyar honvédségnél is alig tudtak róla…

Lehet, amit írok, nem hiszed, pedig így van. Sok ezredes se tudott ezekről. Igaz kevés volt, de volt…

Nézz fel ide.. www. merengo.hu

 

Beszéltem azzal, akié a Herend feletti objektum.. a telefonját és a címét levettetem, nekem megvan… 70 éves kedves és segítőkész úr…

Ő látta ezeket. A pingyomi támaszpontra mondta is, hogy nagyon nehéz lesz bejutni…

Nem sok van ebből az országban, de van pár hely…

A rakétákat mindig éjszaka szállították, teljesen titkosan!!!!

1-2 helyen voltak, ezt a mai telefonok alapján meg is „erősítették” persze nem így ahogy írom, de voltak

Az országunkban 3-4 helyen volt ilyen..

A szabim után ez lesz a következő lépésem, hogy feltárjam őket.

Meglepett az is, hogy a sziklánál milyen változások mentek végbe. A minap voltam ott és a fotózáshoz „külön” engedély kellett. Az fent is van.. Minden adatot felírtak, pedig csak az utcáról készült felvétel, amit láthatsz. Bentről nem tudtam készíteni… Az utcaihoz is a parancsnok engedélye volt az irányadó… Nevetséges.., mert a volt szellőző rendszer és az antenna..

Már teljesen más ott minden. Beépítették, nézz fel oda… meglepődtem…!!!

Tele van forgó kamerákkal, nem is tudom, mit őriznek ott… De fura.. Ott van a volt MATÁV… A volt üvegajtós bejáratot láttam, be nem engedtek…!!!! Pedig csak a „húsos” ajtót akartam lefotózni…  Tudod, miről beszélek…

Ja, még a mai napig megvan Nagytarcsán, a nagyfesz kerítés, nem értem, hogy ezt Te hogyan is nem láttad.. Ezt szintén kinyomoztam….

Nagytarcsa még most is él és nem raktár!!!!

A központ átkerült Veszprémbe…

Kaphegy alatt is van ilyen siló. A HM se tud róla, beszéltem az ezredessel. Nem tudják, mivel orosz volt és full titkos…

A közeljövőben megyek arra, a herendi tulajával beszéltem és beenged, sőt körbevezet!!!

SS rakéták voltak pár helyen, bizony nagy hatótávolságú rakéták, nem légvédelmi…

Ezt onnan tudom, hogy órákat töltöttem a telefon mellett és volt olyan aki ezt megerősíttete, persze nagyon kevesen, mert nem is tudtak róla, ezredesek pl…

Azt nem vitatom, hogy Te mi is voltál, de hidd el azt, hogy 1-2 helyen voltak orosz nagytávolságú rakéták. Az egyik Pingyom…

Ha nem hiszel nekem, nézd meg, bár keményen őrzik, azt tudom, mondta is a volt tiszt, aki az ottani parancsnok, hogy nem légvédelmi…

 

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1658
Szia, még a mai napig full titkosak. Pingyom például????

Előzmény: Volt tüzér (1657)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1657

Mit nevezel silónak?

Az én szóhasználatomban azok a fix telepítésű interkontinentális ballisztikus rakétáknak, illetve elhárító rakétáknak az indító létesítményei, amelyek a rakéta tárolását, rejtését, majdani indítását szolgálták. Ezek általában 20 - 30 méter mély beton csövek voltak, amelyekben meghatározott típusú - hadászati - rakétákat tartottak. A beton cső mellett természetesen ott voltak a föld alatt a kiszolgálásra és működtetésére szolgáló létesítmények is. A silókat általában valamilyen megerősített és rejtett módszerrel zárták.

Ha tehát Te láttál valahol valami betont, az nem feltétlenül siló. Annak idején, amikor Mezőfalván dolgoztam, a környékbeliek ott is emlegettek silókat. Tény és való, iszonyúan sok betont építettek bele abba az objektumba. Ám a föld alatt nem volt semmi. Pontosabban a földszint alatt maximum a hidrofor szivattyúja volt.

Viszont Te váltig állítod, hogy Magyarországon van siló. Amíg nekem egyetlen egyet nem mutatsz, addig én ezt marhaságnak, az emberek által gerjesztett legendának tartom.

Nem tudom, tudod-e, hogy valamelyik SALT tárgyalás kifejezetten az elhárító rakéták korlátozásáról szólt. Az USA a közigazgatási központjai köré telepítette a maradékot. Na és az orosz hova tette? Bizony az interkontinentális rakéták indítóállásait tervezte védeni. Márpedig egy Magyarországon telepített "siló" már nem lógott bele ebbe a védőernyőbe.

Előzmény: A_vándorló (1655)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1656

Segítségetek kérném !

 

 

Keresünk olyan Bp-i, vagy közeli laktanyát, amit már nem használnak de nagysága, és elrendezése alapján alkalmas egy cca 300 db járműgyűjtemény bemutatásához.

 

 

 

 

Köszönettel : Madai Zsolt

PANNON Hadtörténeti Kutató Egyesület

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1655
Lehet, hogy nem hiszed el, pedig voltak az országunkban silók, hidd el…:))))

Előzmény: Volt tüzér (1654)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1654

Igaz, hogy csak rövid 3 hónapot töltöttem ott valamikor 1983-ban, de ott akkor nem találkoztam orosz résszel. Nem olyan nagy az a terület, hogy ott orosz részt el tudtak volna dugni.

Egyébként érdekesen fogalmazol. Most akkor telepítettek 1 - 2 helyen vagy nem.

Előzmény: A_vándorló (1652)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1653
A megszokás nagy úr.
Előzmény: A_vándorló (1651)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1652
Szia, a pignyomi rakéták, nem olyanok voltak, mint amikről beszélünk, ezt megerősítették…

DE, lehet, hogy igazad van, ezt nem tagadom, de utánajárok, van protekcióm, aki segíteni fog. Mindenesetre, akivel beszéltem, nagyon komoly helyeken, nem mondták azt, hogy nálunk a ruszkik nem telepítettek 1-2 helyen ilyet.

Te jártál Pigyonban, az orosz részen?

Üdv?

Előzmény: Volt tüzér (1650)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1651
Ez nem semmi…

Folyamatosan járok a titkos helyek után és még most a mai napig is komoly engedélyek, kellenek, mert szigorúan titkos létesítmények.

Elnézést kérek mindenkitől, ha rosszat írtam, de rövid időn belül javítok és nagyon remélem, hogy a fotókat is el tudom készíteni…

Bár ez úgy tűnik, csak protekció által lehetséges.

Nem értem azt, hogy miért ez a nagy titkolózás még a mai napig….

Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1650
Pingyomon a legutolsó pillanatig a 104. légvédelmi rakéta ezred (Miskolc) technikai osztálya volt, semmi más. Téged már megint megetettek. Te már megint kombinálsz.
Előzmény: A_vándorló (1648)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1649
Tudod, Te egyáltalán, mi az a siló? Az egy olyan betonozott gödör (cső), - mellette persze egyéb kiszolgáló létesítmény is van a föld alatt - amiből az SS-4 rakétákat tervezték indítani. Az SS-20 és SS-22 rakéta önjáró, annak nem kellett siló. Ha helyenként látsz akár magyar, akár orosz eredetű beton valamiket, az nem feltétlenül siló. Siló egyébként leginkább a TSZ-ben van. Úgyhogy már megint feleslegesen kombinálsz.
Előzmény: A_vándorló (1642)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1648
Bocsánat, javítok. Nem Bükkaranyos, hanem Pingyom, nem messze oda, kinyomoztam 1-2 órás telefonbeszélgetés után, hogy szigorúan őrzött terület. Külön engedély kell és nem olyan a rakétatároló, mint itt amiket írtatok, akivel beszéltem, mondta, hogy titkos és felvilágosítást nem tud adni az engedély nélkül, de utána nagyon szívesen és körbe is vezet. Finoman említette is, hogy sok olyan hely volt, amit az oroszok nem légvédelemre használtak, de nagyon sok olyan magas rangú tiszt volt, tüzér tiszt, mint ő, hogy nem is kötötték az orrára. Ő mint nyugdíjas, most egy XY cégnek a vezetője, előtte rakétás volt…. Magas rangban…!!!

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1647
Bükkaranyos.

 

Felhívtam őket, beszéltem a polgármesteri hivatallal, ott mondták, a laktanyán belül volt egy teljesen külön leválasztott terület, oda senki nem mehetett be, oroszok voltak ott és tudtak a silókról. Nem tudom, hogy miként tudom becserkészni, ki is a tulaj és egyáltalán beengednek e oda, de olyan 95%, hogy ott voltak silók, orosz silók…

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1646
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1645
A kérésem az lenne, hogy most beszéltem megint az úrral és kérte, hogy ne zavarja ez ügyben senki, ajánlotta nagyon, Miskolcnál Pingyomot, valszeg most is őrzik!

SS20-s 22-s rakéták voltak, azt mondta, hogy hatalmasak. Kinyomozom, hogy kihez tartozik, vagyis már elkezdtem és megpróbálok hivatalosan bejutni, a HM-et most hívom…

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1644
Azt szeretném még hozzátenni, hogy amiket írtam mind ettől az úrtól tudom, ő 70 éves…

A tulajdonos.Sokat beszéltem vele telefonon.

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1642
Hatalmas tévedések vannak itthon, ezt onnan veszem, mert mindenkit a ruszkik megtévesztettek… Ami volt az eltűnt…

Sajnos, sok tisztet és alkalmazottat nagyon ellenőrzik…

Meglepett….

 

Menjetek el Kaphegyre, Mezőcsátra…

A silók része ott van. Ma is szétmegy a föld…

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1641
Szia volt tüzér!

 

Úgy látom, hogy a teljes listával, a titkos objetumokkal nem vagy teljesen tisztában, vagyis előtted is sokat eltitkoltak. Ezt onnan veszem, hogy, ha igaz az, bizony lehet, hogy 1-2 hónapon belül fotókkal hivatalosan tudom bizonyítani a létezésüket, mint fotóriporter, mert engedélyezik..

Üdv A vándorló

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1640
A lényeg….!!!!

Herend mellett, Kóphegy alatt hatalmas silók vannak, SILÓK!!! Sőt… Bükkaranyoson is vannak, a föld alatt hatalmas terület és a szó szoros értelmében, mind a két helyen „nyílik” a föld….  A közeljövőben, megígérte a vállalkozó, akinek a Herend feletti is a tulajdona, hogy oda lekísér, és körbevezet, hivatalosan. És segít a mellette lévő silók feltárásában is… Remélem, mert nagyon érdekel, hogy mi is van ott… A képeket, ahogy tudom meg a szöveget teszem fel. Bizony voltak Magyarországon is silók. Ezt remélem, hogy igazat mond és a fotókkal alá tudom támasztani, állítólag még a föld a mai napig kinyílik… Hogy igaz, vagy nem 1-2 hónap és kiderítem…

Amit tudok, közlöm veletek. Fotókkal…

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1639
a kép
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1638
A kép.
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1637
Háááát, most voltam a volt sziklánál. Hihetetlenül meglepődtem, mert a HM-ben az ezredes azt mondta, hogy mindenhonnan levették a fotózni tilos táblát és az utcáról mindenhol szabad fotókat készíteni….

Na ez ott másképp van. Azt, hogy az antennát, ami kilóg és a régi szellőző tetejét lefotózzam, külön engedélyt kellett kérni ott, az adatokat felírták, az adataimat…

Bevallom, nagyon meglepett. Majdnem „kémnek” néztek, pedig be se tudtam menni. Teljesen megváltozott ott minden, beépült.

Megpróbálom az engedélyt megkérni a fotózásra.. ha sikerül, benti…

Itt egy kép, amit tudtam készíteni..

M62 265 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 1636
Így egy picit bővebb: http://www.retsag.hu/inf/lap04.htm
Előzmény: Törölt nick (1635)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1633
OFF!

M62 265!

Jövő héten nem leszek keddtől, mert egy kisebb csoportot kell kalauzoljak Erdélyországban, a marosvásárhelyi Félsziget fesztiválra, s környékére... ha lesz egy kis szabadidőm, lövök neked egy-két felvételt a Vásárhelyről kiinduló, egykori keskenynyomközű vasút még megmaradt részeiről...
ON

Remélem mindenki készül a repülőnapra, összejöhetne egy topiktalálkozó...:))
Előzmény: M62 265 (1630)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1632
Szia!

OFF
Nagy arc...:)))
ON
Előzmény: M62 265 (1630)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1631
Nekem akkora mázlim van, hogy megvan ez a könyv a haditengerészeti és a légi példányokkal együtt. Megéri belenézni. Fölösleges szószaporítás nincs benne, de a képek magukért beszélnek.
Előzmény: M62 265 (1628)
M62 265 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1630
Előzmény: mezenguz (1629)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1629
Sziasztok!

M62 265!

A toronyhoz: szerintem gyakorlótér, lőtér, vezetési pálya lehetett valamikor még az "orosz" fennhatóság alatt a Tótvázsony feletti rész az erdőig, az erdőben lévő objektumot pedig a te jóvoltadból meg már szerencsére ismerjük... egy kép a területről, a geoengine.nima.mil-ről, ez még a 80-as évek vége felé készülhetett:
Előzmény: M62 265 (1628)
M62 265 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1628

Hello katomo!

Néhány hozzáfűzés a beszámolódhoz:

 

"A torony valószínűleg "ojjektum""

De vajon mi volt? Azt hiszem, én is raktam fel róla pár képet még anno. Megnézted alaposan? Mi a fenének van a semmi közepén egy torony?

 

"E rövid útszakaszon három, halálkereszteződést kiváltó körforgalmon kellett átvágni, ami igen dicséretes a közlekedésbiztonság terén."

Ja. Az egyikben majdnem legyalult minket egy Rynart-os kamion.

 

A képek jók, magukért beszélnek. Nagyon tetszett az ufo-hangulatú, zőld drótüveges kép! Remélem, én is mihamarabb eljutok Lentibe!

 

OFF Buszmegálló-gyűjteményedbe ajánlom Ozorát. Gyönyörű falucska. ON

 

 

Más:

Ha érdekel valakit, Keleti pu. aluljáróban 2000 ft a Szárazföldi tűzerők c. könyv. Szép vastag, A4-es könyv. Nem néztem bele.

Előzmény: Törölt nick (1626)
krivics Creative Commons License 2005.07.21 0 0 1627

Füredi I. ben  a Boczonádi logisztikai ezred van, a kapuban  a civil biztonsági szolgálattal.

A II.ben meg az enyészet:(

Előzmény: Maz (1618)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.07.15 0 0 1625
Nagyjaink ilyet szeretnének a Zengőre is. Vagy nem szeretnének? A fene tudja. Amikor készen lesz, akkor a teteje egy golflabdához hasonló gömb lesz.
Előzmény: Törölt nick (1623)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.15 0 0 1624
Helló!

Talán az épülő NATO-radar...
Előzmény: Törölt nick (1623)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.15 0 0 1623
Bánkút.A bükk-fennsík tetején ez mi???a képen baloldalt.
Előzmény: A_vándorló (1600)
GLASZLO Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1622
Szia Maz!

Szóval még megvan a Táncsics. :)
Én 1995-1996-ban voltam ott. Akkor szállták meg az amcsik a felét, ezzel jól összezsúfolva a mieinket. Gondolom azóta már távoztak.

Köszönöm az infót:
Laci
Előzmény: Maz (1618)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1621
Tefon hegyek...:))))
Előzmény: A_vándorló (1620)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1620
Pont most járok utána, remélem, hogy sikerrel...
Előzmény: Kuruc71 (1601)
Maz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1619
Utánanéztem, tényleg Lentiben volt. Csak tudnám, miért emlékeztem én Marcalira?
Előzmény: A_vándorló (1616)
Maz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1618
Szia!

Füredi I. aktív ma is, Füredi II. át lett adva az önkormányzatnak.
Előzmény: GLASZLO (1615)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1617
Szia, mikorra terveznéd a zalai kiruccanást?

Előzmény: M62 265 (1608)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1616
Szia, én úgy tudom, hogy ott volt, előtte meg itt Pesten a temető mellett a Szentmihályi úton. Ez a 80-s évek közepe. Volt akit oda vittek, mert valamit csinált, Lentibe.

Előzmény: Maz (1613)
GLASZLO Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1615
Sziasztok!

http://fish.fomi.hu/termekekhonlap/kepek/mintakhoz/legi/7244.jpg

A jobb alsó sarokban levő homogén mező a két kaposvári laktanya, csak sajnos kitakarták. Nem tudtok valamit Kaposvárról? Megvannak még a laktanyák?

Ez meg a sántosi lőtér.Ha van köztetek olyan, aki Kaposváron volt, annak ismerős lesz:

http://maps.google.com/maps?q=kaposvar&ll=46.354065,17.852333&spn=0.010131,0.015003&t=k&hl=en

Laci
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1614
A google maps és a keyhole közös adatbázisból megy. A keyhole meg ingyenes lett!
Előzmény: A_vándorló (1571)
Maz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1613
Tudtommal a futkosó Marcalibanvolt, nem Lentiben.
Előzmény: A_vándorló (1609)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1612
Ja tegnap jött meg az engedély, végre, 2 hónap után, a váci börtönbe. 1700-ban épült és azóta több funkciót is ellátott. Valszeg, holnap már ott is vagyok, a cikket, leírást előtte cenzúrázzák a BVOP-n, de ha van érdekesség, akkor utána felteszem.

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1611
Most nyomozok én is kőbánya után, több dolog is volt ott, a föld alatt, ill. a föld felett. Az önkormányzatnál érdeklődj, mint fotóriporter… Magán embernek nem adnak ki felvilágosítást.

De ha érdekel, valamikor megyek oda is.

Előzmény: Kuruc71 (1601)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1610
Ez érdekes, jó, hogy feltetted! Minekünk a szolgálati helyre mindig a kimenő ruhát kellett felvenni. Nem gyakorlóban voltunk. „még akkor”…

Előzmény: M62 265 (1608)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1609
Lentiben volt a „futkosó” az tudom, ez a nyolcvanas évek… A katonai börtön.

Előzmény: M62 265 (1605)
M62 265 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 1608

Talán Hpasp tudja, mi lehetett ott, én csak egy magazinban olvastam a helyet.

 

Ezt ismeritek?

http://www.nyugat.hu/tanczos/galeria/szikla2004/index2.html

Veszprémi Szikla működés közben.

Előzmény: Törölt nick (1607)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1606
M62 265!

Ja-ja, még a geoengine is ezt mutatja Lentinek...
Előzmény: M62 265 (1605)
M62 265 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1605

Ez lehet a lentii?

http://fish.fomi.hu/termekekhonlap/kepek/mintakhoz/legi/7072.jpg

Egyezik a leírással, de nagyon nagy. Lehet, hogy csak a felső része az, ami minket érdekel?

Előzmény: M62 265 (1603)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1604
Helló!

OFF!
M62 265!

Ez a Filiasi Fiatfalva akar lenni magyarul vagy valami más?, amúgy Székelykeresztúron voltam... meg Marosvásárhelyen, meg elsuhantam az Aranyoslóna-i katonai reptér mellett, stb.
..ja, Fiatfalva Szkeresztúr része, ezen a képen látszik talán merre megy az előző offtopik jármű..
Előzmény: M62 265 (1603)
M62 265 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1603

Most leltem:

Lenti-Zajdai volt laktanya  

A várostól 5,8 km távolságra helyezkedik el az egykori laktanya.

A létesítmény erdő övezte környezetben található, megközelítése a 75. számú főközlekedési útvonalról aszfaltozott bekötő úttal lehetséges.

Területe sík, 38 hektár nagyságú, fekvése észak-dél irányú.

Az ingatlannak saját víz-, szennyvíz-, és elektromos áram rendszere van.

A viszonylag jó állagú épületek közti belső utak aszfaltozottak, jó közlekedést biztosítanak.

A korábban alakulótérként funkcionáló terület kamionok számára is kényelmes parkolási lehetőséget biztosít.

 A 2000 főt befogadó legénységi étkezde akár nagy helyigényű szerelőcsarnok kialakítására is alkalmas.

A 4 db, nagy alapterületű legénységi épület jó lehetőséget biztosít üzemek kialakítására.

Szálláshelyek létesítésére  alkalmasak a nőtlen tiszti szálló épületei.

 

mezenguz: Jó téged itt újra látni!

Ha jól emlékszem, ugyanabban az országban, Filiasi mellett van egy kb. 200m hosszú teljesen fedett betonlétesítmény egy vágány felett. Ja, a mező közepén... Merre jártál?

Előzmény: mezenguz (1602)
mezenguz Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1602
Helló mindenkinek!

Visszatértem külföldi tartozkódásomból, kisebb rokonlátogatáson vettem részt, sajna majd mindenki külhonban él..:))
...na merre járhattam? Bár ez a kép OFFtopik..:))
Előzmény: charlie21 (1599)
Kuruc71 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1601

Tisztelettel érdeklődnék, hogy kőbányán ( Bp-en ) a Jászberényi út Sörgyár utca területén van egy laktanya ami ugyan rég bezárt de előtte évtizedekig volt benne alakulat. Senki nem tud róla hogy egyáltalán milyen alakulat volt, mi volt a feladatuk?

 

Esetleg valaki ?

 

 

 

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1600
Van ismerősöm Zalában, írok neki, nézzen utána, 1-2 hét, remélem…

De a Bükkben, a Mátrában is sok ilyen volt… Pontosan mik azt nem tudom, de utánajárok és mehetünk… Zalába is, már írom is a levelet…:))))

Előzmény: charlie21 (1599)
charlie21 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1599
Üdv neked M62 265! Végre egy régi ismerős! Mostanában elég halott a topic,biztos nyaral mindenki,bizok benned hogy újjabb objektumokat dobsz be a köztudatba.Zalában nem vagyok otthon,én még a bakonyiakkal küszködök.Ha esetleg ezek kapcsán tudsz valamit mondani a másik három BARS objektumról,eggyáltalán megépültek ezek vagy félbemaradtak,és csak a tervezett objektumokról szólna a BARS térkép?Mezenguz kollega nyomozott valamit Szentes környékén,de már jó ideje nem jelenkezik.
Előzmény: M62 265 (1594)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1598
Utánajárok, hogy merre voltak még ilyen helyek, remélem a címek, a volt katonatársaimé, abból pár még él, mert több „vörös” titkos vonal volt Nagytarcsán…

Előzmény: M62 265 (1594)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1597
Milyen időpontok lennének Neked jók, mert Zala, egy kicsit odébb van és most nyáron hétvégén a Balatonon végigmenni oda-vissza, az, kész rémálom, utána meg a sztráda…:((

 

Esetleg hétköznap jobb lenne…:)))

Előzmény: M62 265 (1594)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1596
Ez OFF topik téma, de itt tudjátok tesztelni a gépetek védettségét.

Ajánlom mindenkinek a figyelmébe.

 

http://wigwam.sztaki.hu/wigwam/index.shtml

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1595
Óóóóóó, ez érdekes téma, érdekelne engem is!!:))))
Előzmény: M62 265 (1594)
M62 265 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 1594

Sziasztok!

Üdv minden új túrázónak!

 

A Bakonyi bázisok már ismertek, menjünk a Zalába! :) Ki tudja, mi van/volt Zajdán? (Lenti külterülete)

 

A_vándorló Creative Commons License 2005.07.12 0 0 1593
Ok.:)))
Előzmény: gróf Drakula (1592)
gróf Drakula Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1592
Rendben, ha körvonalazódik valami akkor tedd meg hogy szólsz:)
Előzmény: A_vándorló (1588)
hadsz Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1591
Üzemel még persze,teljes erővel,Mo. légiirányításának a központja mind polgári,mind katonai gépekre vonatkozóan.Állítólag 10 emelet mélyen süllyed a föld alá,bár gyanítom,hogy csak a töredékét használják.Sajnos oda még nem sikerült bejutnom,köszönhetően az aktív működésének,de ismerősöktől már sok infót hallottam.Most rohanok,de írok majd a többiről is még bővebben.
Előzmény: A_vándorló (1590)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1590
A veszprémi „szikla” még tudtommal üzemel, ugye?

Előzmény: hadsz (1586)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1589
A többiről is írhatnál, pl, az alagútrendszer, meg, esetleg amit még tudsz…

Előre is köszi!

Üdv, a vándorló

Előzmény: hadsz (1584)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1588
Tervezek egy túrát oda, az időpont az még bizonytalan...
Előzmény: gróf Drakula (1583)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.11 0 0 1587
Szia, üdv a köreinkben!:))))
Előzmény: hadsz (1584)
hadsz Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1586

Nem kell bemenni Tótvázsonyba!Ha Veszprém felől megyünk a tapolcai úton,Nagyvázsony előtt kb.2km-el jobbra kell kanyarodni egy műúton Úrkút felé.Kinn van az Ajka tábla is,ez az út minden Mo. térképen rajt van.Ezen haladva a kereszteződéstől mintegy 2-2.5km-t,jobbra kell fordulni egy aszfaltozott úton be a fák közé.Ez egyenesen a főbejárathoz vezet,de már jóval a bejárat előtt lehet földbe ásott beton géppuskafészkeket találni.Sajnos minket az őr nem engedett be-ott figyel a portán,de az erdőben vezet egy földút a bázis nyugati falával párhuzamosan északi irányba.Az északi oldalon találtuk meg a hátsó bejáratot,3-as kerítés van,de simán be lehet jutni.

Előzmény: PAPA1970 (1585)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1585

Szia üdvözlünk a topikban!

Charlie21 kérésének megfelelően, akkor lszi vázold fel , hogyan lehet Veszprém felöl eljutni a Tótvázsonyi ojjektumba? Szerintem többünket is érdekelne.

Előre is köszi!

 

 

Előzmény: hadsz (1584)
hadsz Creative Commons License 2005.07.07 0 0 1584
Sziasztok!Új vagyok itt,de már a kezdetektől fogva olvasom ezt a topikot,most végre rászántam magam a regisztrálásra.Nem tagadom,kicsit meglepődtem amikor láttam,hogy mennyi embert foglalkoztat ez a téma,szerencsére nem csak én vagyok ilyen "őrült".Veszprémi lévén számos környékbeli és kicsit távolabbi bázist is meglátogattam már,Tegnap bebarangoltam ismét a nagyteveli bázis alagútrendszerét,de már a Hajagot is többször megjártam /én sem jutottam még két szintnél lejjebb,gyanítom,nem is lehet/.Volt szerencsém eljutni Tabra,illetve a télen bementünk a tótvázsonyi bázisra-természetesen a hátsó bejáratot használva...Valóban hihetetlen jó állapotban maradt meg,köszönhetően a folyamatos őrzésnek,szerencsére megtaláltuk a lejáratot is.Természetesen minden meg lett fényképeken örökítve.Ha bárkinek tudok segíteni az odajutást illetően,csak írjatok,akár egy közös túrát is szervezhetünk. 
gróf Drakula Creative Commons License 2005.07.05 0 0 1583

Rémlik valami katonai objektum még kiscsikó koromból, amikor a Bakonyban vándortáboroztunk-kalandoztunk.Kár, hogy lehettem vagy 14 éves és szinte semmire nem emlékszem:(

 

Jók a hajagi képek, esetleg csatlakozhatnék valakihez ha legközelebb "túrázni" megy?

Előzmény: charlie21 (1577)
charlie21 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 1581

Pedig hidd ell hogy csak két szint van,annál lejjebb már csak a talaj viz volt.Szerintem aki több emelet mélyet írt ,inkább arra gondolt hogy ez a két szint van olyan mélyen mint több emelet.Ez még igaz is mivel az első szint is már a föld alatt van,és a második szint sem egy átlag belmagassággal rendelkezik.Amúgy betudsz menni a fotós cuccoddal,már nem csak a vészkijáratok vannak nyitva hanem a főbejárat is.Nem kell kuszni mászni,vigyél sok elemet a lámpádhoz.

Előzmény: A_vándorló (1580)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.05 0 0 1580
Szia, remélem, hogy mielőbb meg tudom nézni a hajagi objektumot, mert már nagyon kíváncsi vagyok, de azt nem értem, hogy még az elején valaki azt írta, hogy több emelet mély.

Nem lehet, hogy csak lezárták és nem lehet lejutni? Nem voltam ott, tudatlan vagyok…

Még egy kérdésem volna, nekem a fotós cumó egy viszonylag nagy táska, azzal le tudok menni? Komoly gép..  Csinálnék sok képet róla…

Irigyellek titeket, hogy már láttátok…:)))))

A tököli laktanyáról itt láttok képeket, körbejártam, engedéllyel és van infó is.

http://merengo.hu/galeria/?id=722

 

Üdv.

Előzmény: charlie21 (1576)
charlie21 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 1579
Tisztelt Mezenguz! probáltam visszaolvasni a topickban tótvázsonyról,megálja még a feltételezés hogy az objektum a FÖMI 4115-ös szelvényén látható az ö betü alatt?Lehet hogy az objektumot már a föutról is lehet látni,és egy kicsi lakotelep szerüségnek néz ki egy kéménnyel?Valamit lehetett látni ,kicsit kilogot egy erdő közepén virított magában,de nem mentünk el odáig,és csak földutat találtunk.Lehet hogy megtaláltuk csak nem tudtuk elképzelni hogy az lenne?
PAPA1970 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 1578

 Szia Charlie!

Jól gondolod, Mo-n több a BARS rendszerhez kapcsolodó ojjektum volt. Ugy tudom, hogy mindet a CA építette és üzemeltette. Ennek megfelelően a pénz és a környezeti károk nem számítottak. Már Én is jártam Hajagon és tényleg lenyügöző. Ha emlékszel látszik a kör alaku keret amin a torony tetejét irányba állították.

Tótvázsonyra Én is kiváncsi lennék.

Előzmény: charlie21 (1577)
charlie21 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 1577
Folytatom! Hajag után elindultunk hogy megnézzük Tótvázsonyt,csak az a bibi hogy nem találtuk meg!Kéne egy kis segítség hogy ha legközelebb megyünk akkor már ne fussunk lukra. Ha valaki tudna egy érthető leírást adni a pontos helyéről akkor azt nagyon meg tudnám köszönni.Mi speciel Veszprém felől jöttünk a Tapolcai uton,a főutról lekanyarodtunk Tótvázsonyba.Itt bementünk elvileg az összes leágazáson,és a falut elhagyva balatonfüred felé is elmentünk egy darabon.Itt csak egy kastélyszállot találtunk az erdőben,a falubol kiágazó uton pedig csak TSZ és föld utakat,amik nagyon rossz állapotuak voltak(csak nem vezet ilyen vacak ut egy ilyen helyre)Ekkor a helyieket megkérdezve a Tótvázsony-Nagyvázsony összekötőutról nyilo útra irányítottak minket,pár 100 méter beton ut után azonban itt is elakadtunk.A terület valamilyen katonai gyaktér lehetett épület romok ,és fő jellegzetességként egy jó magas tégla torony (lőtéri megfigyelő?) uralta a terepet (ismerős valakinak ?) Itt is csak föld út volt tovább.Kérdésem hogy akkor hol van?Létezik hogy nem visz oda valamilyen hadi beton út? Előre is köszönöm
charlie21 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 1576
Sziasztok! Hétvégén jártunk fent Hajagon! Hát nem semmi ,teljessen ledöbbentünk a látványon,egyszerre volt nyomasztó és csodálatos.Mivel tudom hogy néhányan már jártatok fent ezért nem részletezem ,de aki még nem volt és érdekli a téma annak ezt mindenképp látni kell!!A területett nem örzi senki,és jobban egyben van mint ahogy gondoltam.Hihetettlen hogy szinte kibetonoztak egy hegyet.Volna néhány kérdésem kérlek ha tudtok segítsetek.Volt valahol egy BARS térképetek ,hol tudnám megnézni?A többi ehez a rendszerhez tartozó objektum ugyan ilyen vagy mind más-más jellegü.(tudom most nyomoztok egy szentesi után)Mik állhattak a dupla acél zsilipes garázsszerü épületben ,talán a honi légvédelemhez hasonlóan müszeres kocsik? Sok szigetelést és acél táblát láttam az épület ablakain ,talán akkora volt a sugárzás energiája müködés közben hogy védeni kellet a személyzetet?Képek amúgy a képtáramban(kep.tar.hu/charlie21) A legénység ott élt a földalatti részben vagy váltásban vitték fel őket,mivel nem láttam legénységi épületett.Két szint van összesen,és nem több,mint ahogy vándorló kollega tudja.
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1575
Ok, majd akkor kérek „szakmai tanácsot” tőled…:))))

 

A merengőn katt a nevemre, nézd meg a képeimet, talán találsz ott is érdekeset, remélem…:)))))))

Üdv..

Előzmény: M62 265 (1574)
M62 265 Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1574
Köszönöm meghívásod, mostanában voltam fent háromszor, legközelebb majd talán ősszel.
Előzmény: A_vándorló (1573)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1573
Esetleg elmehetnék együtt Hajagra???:)))))

Előzmény: M62 265 (1565)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1572
Ja, ha ott vagy katt a nevemre és nézd meg a képeimet.

Üdv.:))))

Előzmény: M62 265 (1565)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1571
Szia, néztem az új képeidet jók!!!:)))

 

Hogy találtál arra az oldalra?

 

Üdv, a vándorló

Előzmény: M62 265 (1565)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1569
Szia!

Köszönöm az infót, az 1548 hozzászólásban tettem fel egy fomis légifotót, a száma is ott van mellette, megnéznéd a honlapjukon, hogy jó helyre tájoltam be az objektumot?
Előzmény: Törölt nick (1568)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1567
katomo!

Kérdés: akkor merre is található Lapistótól az általad, és a helyiek által "Csernobil" néven emlegetett objektum, a BARS térkép alapján az egyik átjátszó lehetett, mostmár egyre jobban biztos...
mezenguz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1566
M62 265!

Jelentem, még a keyhole-s időkből lementve...:)))
Előzmény: M62 265 (1565)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1565
Előzmény: M62 265 (1564)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1564

mezenguz!

 

Láttad már a péceli szovjet objektumot a google-on? Kicsit jobb, mint a a terraserveres:

http://maps.google.com/maps?ll=47.478479,19.384239&spn=0.005289,0.007693&t=k&hl=en 

 

kszabika Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1563

Sziasztok!

Rövidesen teszek fel képeket a homokszentgyörgyi

laktanyáról és jogos a kérdés mit fogok kezdeni vele?

Valami jo kis valoság show-t kéne csinálni benne.....

Szabi 

mezenguz Creative Commons License 2005.06.26 0 0 1562

  Szia katomo!

 

  Nézd meg a képtáramban, Hajmáskérről is vannak légifotók, meg jelenlegi lakhelyedről, Veszprémről is...Tótvázsony őrzött, a bejutásról M62 265 tud igazán mesélni...:)). Megközelítése: Tótvázsony után(Veszprém felől) van egy útelágazás jobbra, ezen az úton elindulva néhány km megtétele után, egy enyhe kanyarban jobbra lesz egy elágazás, ez az út már a bázishoz vezet... 

Előzmény: Törölt nick (1561)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.26 0 0 1560

katomo!

mail megy!

 

Üdv, Zsolt

 

Előzmény: Törölt nick (1557)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1559
HPASP kolléga és én a közelmúltban voltunk Mezőfalván, és ha már ott jártunk, ellátogattunk az 50-esre is. Az URH adóházhoz bejutottunk, de a RH adóházhoz nem. (mondjuk kerítést mászni lusták voltunk.) Az 50-esen az őr megismert (ott volt sorkatona) így be tudtunk jutni. Szétrabolva csak azért nincs, mert kutyával őrzik. A kutyától alig tudtunk megszabadulni, állandóan kavicsot kellett neki dobálni, hogy visszahozhassa. A készenléti épületbe és a harcálláspontra nem jutottunk be, mert minden irdatlanul le van zárva. A pusztulás jelei egyébként nagyon látszanak.
Előzmény: Törölt nick (1557)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1558
Helló!

OFF!

katomo!

Mail ment...

ON
Előzmény: Törölt nick (1557)
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1556
Sziasztok én segíteni szeretnék, mert engem is nagyon érdekel az ilyen… ha van olyan hely ahova érdemes volna elmenni fotózni, tudok segíteni, a sajtót beengedik, igaz, néha több hét az engedély, de el tudom intézni és mehetnék együtt… szabad bejárással. Persze, a mai napon is használt objektumokat nem lehet…:))))

Előzmény: mezenguz (1551)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1555
..bocs, 2004.júl.19.-i árverési hirdetmény..:))
Előzmény: mezenguz (1554)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1554
Helló!

Ha már a tulajdonodban van, tehetnél fel néhány fotót róla, tecnikai terület, adóház, laktanya...az egészet megvetted?, mert úgy emlékszem, az ÁPV Rt. külön árulta az adóházat és a laktanyát....na erre gondoltam
Előzmény: kszabika (1553)
kszabika Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1553

Sziasztok!

Megvettem a homokszentgyörgyi volt

radarbázist ha valakit érdekel irjon.

Szabi

mezenguz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 1552
..ha nagy teljesítményű radarállomást keresel, egy kicsit keletebbre van nem is egy, Munkács mellett kettőt is találsz, egy a reptér szomszédságában, egy modernebb pedig Pisztraháza mellett, ez az un. "tésztagyár"... ezek tényleg nagy teljesítményűek...:)
Előzmény: mezenguz (1551)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 1551
A vándorló!

Magyarországon nem volt nagyteljesítményű radarállomás, Rt. századok igen, a Hajag-on lévő bázis, s mint katomo írta, a Szentes-Lapisto mellett található a BARS-rendszer része volt, ez egy hírközlési lánc volt mely behálózta a volt VSZ tagállamokat Románia kivételével, kicsit elkéstek vele, mert ha jól olvastam egy német honlapon(bunker-wollenberg.de), igazából '87-ben vált teljesen harckésszé a rendszer, s ugye '91-ben megszűnt a VSZ...egy német barátom írta, hogy náluk a némettel üzemeltették...
Előzmény: A_vándorló (1538)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.06.24 0 0 1550

Ma már egy nyomorult dandár van csak rendszerben Győrött, amelyiknek KUB-jai vannak. (tán 4 üteg) Ugyan ott vannak a Mistralok és az Iglák is, de azok csak akkor jók, ha közel jön az ellen. Az összes valamikori légvédelmi komplexum Mezőfalván és Nyírtelken rohad. Egy jelentős részét már nem lehetne reaktiválni, mert a 70-es évek eleje, illetve a 90-es évek eleje óta állnak ott a gazban. A növényzet már teljesen benőtte az egész mindenséget. Ami Mezőfalván van, azt meg alkezdték szétbontani. Nyeva technikát már nem is lehetne összerakni, mert nincs.

A hazaárulónak sajnos mentelmi joga van.

Előzmény: Törölt nick (1544)
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.24 0 0 1549
Szia, esetleg tudnék segíteni és együtt elmenni oda, ahova nem tudsz bejutni, mert őrzik. A sajtóigazolványommal előre lebeszélve beengednek simán. Esetleg, ha gondolod, megbeszélhetjük a dolgot… Sőt még a HM-ben az ezredes is segít. :))))))

Előzmény: M62 265 (1539)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 1548
katomo!

Lapistótól Szentes felé vagy inkább északkeletre, tehát itt(fomi 6153 felvétel):
Előzmény: Törölt nick (1543)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 1547
OFF

katomo!

Mail ment..

OFF
Előzmény: mezenguz (1546)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 1546
katomo!

Ez a Szentes-Lapistó felé található lehetett akkor a BARS rendszer része, ugyanis azt a 80-as években hozták létre, 88-89 körül kellett volna rendszerbe állnia, ezek szerint már nem sikerült az orosznak megtennie ezt..:))
Előzmény: Törölt nick (1543)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 1545
katomo!

Sajna, rosszul van beírva(elnézést M62 265!), így helyes
Előzmény: Törölt nick (1544)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 1542

kicsit OFF, de érdekes

 

Magyarország térkép, cirill betűkkel: http://maps.yandex.ru/map.xml?mapID=6&size=2&scale=4&mapX=2125000&mapY=5750000&act=5&mapWidth=250000

mezenguz Creative Commons License 2005.06.23 0 0 1541
M62 265!

Megnéztem, nem rossz..:))
Előzmény: M62 265 (1540)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 1540
Az http://www.aeronautics.ru/ - n pedig van sok szép lérak. fotó.
Előzmény: mezenguz (1535)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 1539
A nagyteljesítményű híradós állomás valszeg a Hajag-ként emlegetett volt. Ott 2, azaz KETTŐ emelet mély fedezék van.
Előzmény: A_vándorló (1538)
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.23 0 0 1538
Szia, a tótvázsonyi az a volt nagyteljesítményű radar állomás? Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek, ez a kb. 6 emelet mélyen lévő bakonyi volt ruszki támaszpont? Amellett van, amit írtál?

Üdv, a Vándorló:)))))

Előzmény: M62 265 (1523)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 1537

A www.bunkertours.co.uk-n nagyon jó az orosz-angol szótár pl. az ilyen feliratokhoz:

Előzmény: mezenguz (1535)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.23 0 0 1536
katomo!

Úgy olvasom a honlapodon, hogy szentesi származású vagy, gondolom akkor a környéket is ismered..:)). Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem: Derekegyház határában található egy objektum, elég széles nyomsávval körülvéve, tudsz erről valamit:erre gondoltam
mezenguz Creative Commons License 2005.06.23 0 0 1535
Helló!

charlie21!

Ajánlok még 1-2-őt: bunker-anlagen.de, vimudeap.de, hidden-places.de, bunker-wollenberg.de, bunkrowiec.com, opuszczone.com...
Előzmény: charlie21 (1533)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 1534

Válasz ment.

 

A weboldaladon tényleg a tabi bejárat látszik: az utolsó épület az ABC (megmaradt vázszerkezete). (Remélem, raktam fel képet róla)

Előzmény: mezenguz (1532)
charlie21 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 1533
Sziasztok! Találtam egy web oldalt ,ha estleg ismeritek akkor bocsi,de nekem nagyon tetszik.www.bunkertours.co.uk egy rakás volt NDK területén lévő volt szovjet objektum van rajta.Van rajta a tótvázsonyival teljesen megeggyező is.És komoly turista utakat szerveznek. Csak irigykedhetek.
mezenguz Creative Commons License 2005.06.22 0 0 1532

Helló!

 

OFF!

 

M62 265!

 

Mail ment..

 

OFF

LeX Creative Commons License 2005.06.21 0 0 1530
meg egész Európában...
ugyanazok a fotók, mint a Keyhole-ban, csak ingyen
Előzmény: LeX (1529)
LeX Creative Commons License 2005.06.21 0 0 1529
maps.google.com immár Budapest felett is!
Volt tüzér Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1528
Nem számít, hogy Te vagy más mire vigyázott. A baj, hogy akinek most kéne, az nem vigyáz. Sárbogárdra egyébként én is bírtam vigyázni 1987. és 1991. között.
Előzmény: Törölt nick (1526)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1527
katomo!

..hja, sajna ez van, enyészet mindenütt...te lokátoros voltál ezek szerint?
Előzmény: Törölt nick (1526)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1525

OFF

válasz ment

OFF OFF

Előzmény: mezenguz (1524)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1524
OFF!

M62 265!

Mail ment a témában...

ON
Előzmény: M62 265 (1523)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1523

Nem mentünk tovább, egyrészt kellett hazajönni, másrészt pedig tele lett a kártya a fényképezőgépben :-( (Harmadrészt meg mikor kijöttünk, a kicsi autónkra ráállt egy nagy batár Lexus - valszeg a terület tulaja, mert nagyon határozottan elhajtott minket.) Majd legközelebb továbbmegyünk. Egyébként nem hinném, hogy a ruszki "csak úgy" ideépített volna egy lakótelepet szanházzal, mozival, bolttal, játszótérrel, úszómedencével, szaunával... (és csak egy kis részét láttuk)...

Egyébként Tab magánkézben van, őrzött (piros Nivát keressetek).

Sármelléken pedig talán mi voltunk az utolsó "behatolók": az egész reptér körül új kerítést telepítenek. (Hadd' ne mondjam, itt a HM-EI Rt. képviselői zöld Szuzukival, és fehér Skodával járják a területet).

Tótvázsonyban a biztonsági szolgálat egyik tagja a bejárat melletti bódéjában üldögélt. A másik - egy jelentős tévénézőizommal ellátott - pedig félmeztelenül sétáltatta a németjuhászát.

 

Sármelléken ugyanolyan tárolók is voltak, mint Császáron (Gránit-3 ??? Anno Te írtad, hogy milyen típusuak)

 

Tótvázsonyban pedig legalább 4 nagyonnagy földalatti tároló van, nemcsak az az egy, amit körbefotóztunk!

 

Ma már hadd' ne töltsek fel több képet, nekem csak egyesével hagyja a tár.hu, baromi lassan megy. Már egyszerűbb lenne cd-n, személyesen.

Előzmény: mezenguz (1522)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1522

Szia!

 

Nagyon jó képek, ezek szerint Tabon nem találtatok A-raktárra utaló jelet? Várom a bővebb leírást, s ha van még fotó, jöhet...:)))

Előzmény: M62 265 (1521)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1521

Sziasztok!

Hétvégén utazgattunk kicsit, nézzetek be a képtáramba!

Ha van rá igény, írok bővebben....

Az útvonal Tapolcafő-Tótvázsony-Sármellék-Tab volt.

Készült úgy 700 fotó :-)

Volt tüzér Creative Commons License 2005.06.19 0 0 1520
Gondolom, ismered azt a klasszikus viccet, hogy Moszkvában Volgákat osztogattak. Ez valami hasonló, ugyanis nem Budán, hanem Veszprémben, és nem a Fő utca környékén, hanem a fene tudja, milyen utcában. Mindenesetre a Légierő Parancsnokság Veszprémi objektumának bejáratától nagyszerűen rá lehetett látni a Veszprémi várbörtönre, amíg ott volt. Na én erről írtam.
Előzmény: A_vándorló (1517)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.16 0 0 1519
Majd jól meginterjúvolom ha legközelebb összefutunk Kismaros környékén gazolás közben :)
Előzmény: mezenguz (1518)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.10 0 0 1518
Helló!

Van Monor felé is, de más jelleggel, vagy Csévharaszt határában is, de erről( Csévharaszt) radio100jozsi-tól többet tudhatsz meg..:)
Előzmény: Törölt nick (1512)
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.10 0 0 1517
Írtál régebben egy budai objektumról valahol a Fő utca környékén, ha jól emlékszem, nem néztem, kerestem vissza. Valami ilyesmi volt, hogy a börtönt lehetett látni. Az mi volt?

Előzmény: Volt tüzér (1514)
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.10 0 0 1516
Szia, pontosan melyikre gondolsz, hol van sok antenna?

Előzmény: Törölt nick (1512)
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.10 0 0 1515
Szia, ezekről a képekről esetleg nincs valahol nagyobb felbontású?

Előzmény: mezenguz (1508)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.06.10 0 0 1514
Szerinted hol vannak még lehallgató antennák? Az az objektum a valamikori LRP (Légvédelmi és Repülő Parancsnokság) vezetési pontja. Ez a vezetési pont volt a Villányi út mellett a "KIfli ház" mögötti Sziklában. Ha azt a rengeteg antennát alaposabban megnézed, akkor azt látod, hogy a zöme URH antenna, amivel a vezetési pont által irányított alakulatokat kötötték össze a vezetési ponttal. Olyan vezetési pontnak, mint a Nagytarcsai is volt, lételeme a pontos, üzembiztos híradás. Lehallgató állomás a Pasaréti út végén volt.
Előzmény: Törölt nick (1512)
gw Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1513
Az Érd Parkvárosiaknak is jó dolguk volt anno, amikor az Iparos utat rendesen letakarította a HÁP-os Kraz :)
Előzmény: Törölt nick (1512)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1512
Teljesen OFF: egy csomó antenna van ott, azok lehallgató antennák, vagy mia fene? Monor felé van még ilyen antennás hely. ON A szervízút falun belüli részén lakik egy ismerős. Azt mondja, megéri ott lakni, a legnagyobb hóesésben is folyamatosan takarítják, nem tud olyan korán felkelni, hogy ne legyen már eltakarítva a hó róla :))
Előzmény: A_vándorló (1510)
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1511
Szia, valszeg igen, a reptértől nincs messze, vagyis nem volt messze a rakétás támaszpont. Mivel nincs messze, remélem, tudok nektek képeket készíteni róla…:))))

Előzmény: mezenguz (1509)
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1510
Szia, a nagytarcsai alsó képed az, pont az, ami még működik és ott látható a szervizút, a bejárathoz. A kis fehér épület a bunker lejárata, alul jóval nagyobb!!!

Szigorúan őrzik most is! Jelenleg a NATO támaszpontja lett, de azt nem értem miért ennyire titkos, mert a ruszkik készítették, most a NATO-é, szinte mindenki tud róla…  ez nagy titok!!!

 

Teszek fel képeket a volt ruszki reptérről, körbejártam… lefotóztam.

Előzmény: mezenguz (1508)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.05 0 0 1509
Hpasp!

Szerepel a listádon Tököl megjelöléssel egy rakétás alakulat 300km hatótávval, lehetett ez az indítóállásuk?:
mezenguz Creative Commons License 2005.06.05 0 0 1508
Helló mindenkinek!

Néhány légifotó a hiányzó péceli és nagytarcsai objektumokról:
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.04 0 0 1507
Szia, Tökölön sokszor van...:))))
Előzmény: M62 265 (1503)
MALWIN Creative Commons License 2005.06.04 0 0 1506

Hali,

nem ma volt, van már vagy 6 éve...

Emlékeim szerint a falu előtt jobbra, az Akkumulátorgyárhoz kellett befordulni.Annak a kapuján be kellett menni, de egyenesen keresztül a telepen, a másik oldalon is volt egy kapu.Ott kezdődött egy út, ami egy éles balkanyarral indult felfele.Kb 200m után kapu, szögesdrót, épületek.Minden nyitva.Feljebb az aszfaltos úton jobbkézfelől épületek, balkézfelől a völgynek épületalapok az erdőben, jó sok.Nagy raktárak, erősen álcázva.Én ott járműfutóműveket láttam, sokat.Zil, Avia, IFA első-hátsó hidak voltak, rengeteg.

A srác szerint, akivel voltam, van ott egy raktár, aminek a padlózata elcsúsztatható, és alatta egy nagy barlang van a hegyben, a hegy másik oldalára kijárattal.Állítólag repülőgép-összeszerelő üzem működött benne a II.vh-ban.

Ja, mi Szerencs felől mentünk, tehát a jobbra értelemszerűen kb keleti irányt jelöl.

Megjegyzem, Szegedről netezek, itt két laktanya volt magyar, egyik már lakópark, a másik még megvan,az épületekben a tanárképző lakik.

Baján is megvan mindkét laktanya, az orosz viszont nincs, Tesco van a helyén.

 

Előzmény: mezenguz (1505)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.04 0 0 1505
Helló!

Erről tudnál bővebben írni( már Mádra gondoltam), a falutól mely irányban kell keresni, már egyelőre légifotó miatt, aztán később esetlegesen egy helyszini bejárás folyamán mit érdemes keresni, a "hivatalos" információk szerint üzemanyagtároló volt..
Előzmény: MALWIN (1504)
MALWIN Creative Commons License 2005.06.04 0 0 1504

Hű de jó toic, sziasztok.

végigolvastalak benneteket, csak tátom szám...

A mádi objektumot említettétek, de nem láttam róla részletes infót. viszont voltam ott, nem semmi hely az sem.

Izgalmas lenne megnéznetek a Csepel Autógyárban a "domb"-ot-Ez állítólag 20 emelet mély, még a németek építették.

M62 265 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 1503
Kicsit offopiknak tűnhet, de gyorsulási verseny lesz Júni 18.-án Kunmadarason, majd Júli 7.-én Tökölön.
M62 265 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 1502

:)

Egy kicsi, kb. 4*4-es terem az egész. A plafonban egy kicsi lyuk a felszínre - ez lehetett szellőzző, vagy vezetékcsatorna is. A zsanérok az ajtónál szép nagy méretűek :)

Előzmény: mezenguz (1501)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.02 0 0 1501
M62 265!

Megnéztem a térképen, de még mindig nem tudom mi lehet, tartom magam az előző tipphez, nem mentetek közelebb, esetleg be?, gondolom a kerítés nem lett volna akadály...:))
Előzmény: M62 265 (1500)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 1500

A bázistól kb. 3 km-re van, egy tó partján. A kerítés pár éve épült. Az ajtó max. 3 méter magas. Nincs a környékeny egyéb hasonló építmény.

(A tavak egyébként már látszanak a Bakony-Északi térképen)

Előzmény: mezenguz (1499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!