Keresés

Részletes keresés

silent_killer Creative Commons License 2009.02.16 0 0 148
200 Ft-os számlavezetési dij... OK

Akkor lenne hiteles az összehasonlítási alapod, ha megadnád hozzá, hogy a 200 Ft-os számlád milyen havi kamatozási feltételekkel kamatozik.

Ha ez probléma, ismételném a Kollégákat, senki sem kötelez rá, hogy az AXA-nál vagy bárhol máshol nyiss számlát. Ha nem tetszik, akkor ez a számla nem neked lett kitalálva. Mi pedig majd használjuk tovább :-)
Előzmény: WSOM (144)
kano27 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 147
Pl. a CIB: 149Ft (ami 549-400 kedvezmény).
Előzmény: Bz81 (146)
Bz81 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 146
Milyen banknál lehet 200Ft-ért számlát vezetni??
Előzmény: WSOM (144)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.14 0 0 145
Egyszeru, te ne nyiss ellas szamlat. Majd mi orulunk neki helyetted is ;)
Előzmény: WSOM (144)
WSOM Creative Commons License 2009.02.14 0 0 144

de ha neked jobb mondjuk havonta 5-600 forintot fizetni

 

Van olyan is, de 200 Ft-ért is vezethetsz számlát máshol. 

 

 

ha csak átlagfizetésed van, kb fél év alatt összejön

 

akinek átlagfizetése van az el is költi, folyamatosan vesz ki a számláról, tehát nincs ami kamatozzon.

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.14 0 0 143

igen de az egyszeri díj után soha többet nem kell semmiért fizetned, kivéve a bankkártya megújítást, az is egy ezres két évente, de ha nem akarsz kártyát akkor ingyenes egész életedben

arról nem beszélve, hogy a kamatokból ha csak átlagfizetésed van, kb fél év alatt összejön ez az összeg

 

de ha neked jobb mondjuk havonta 5-600 forintot fizetni a 0,1%-os látra szóló kamatra akkor hajrá, senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy itt nyiss számlát

Előzmény: WSOM (141)
WSOM Creative Commons License 2009.02.14 0 0 142

mi az előnye a dombornyomotnak a simához képest

 

Minimális. Ha autót akarsz bérelni itthon, vagy külföldön, azt csak dombornyomottal teheted meg.  Vagy mondjuk közép-afrikában, ahol nics online kapcsolat a rendszerrel, az un. vasalóval a dombornyomottat használhatod fizetésre. De civilizált területeken ennek sincs semmi előnye.

 

 

Előzmény: Bz81 (139)
WSOM Creative Commons License 2009.02.14 0 0 141

nehogy már ne érjen meg egyszeri 4000 Ft-ot a netbank?

 

 

 

 

Mi van ?

 

Csak kapkodom a levegőt.

 

Horribilis díjtételek. Számlanyitás 2800 Ft ? 

Máshol ezek ingyenesek.

 

sok bank ennél jóval olcsóbban szolgáltat.  

Előzmény: Törölt nick (137)
Laslow Creative Commons License 2009.02.14 0 0 140
Hétfőn már nem mennék dolgozni, ha az utalás így működne! :)

iBanq: letöltöd az AXA honlapjáról a programot, feltelepíted a gépedre. Bejelentkezel (felhasználói név, jelszó, biztonsági kód), majd pedig beírhatsz számlaszámokat és összegeket, amikRE a SAJÁT számládról utalsz pénzt. Plusz folyamatosan mutatja az aktuális egyenlegedet, és a számlatörténetedet. Kb. ennyit tud.
Előzmény: Bz81 (139)
Bz81 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 139
Igazatok van,fogalmam sincs mi az előnye a dombornyomotnak a simához képest...szóval ha nem vagyok vele tisztába inkább választom a simát!

Az ibankot se ismerem de ha könnyeb ezután utalni rá pénzt akkor azt lehet megfontolom. Hogy megy egyébként ez a pénz utalás ibankon?? Kijelölöm hogy egy másik számlaszámomról szeretnék az AXA-sra x összeget ráutalni és aztán ezt a bankok lejátsszák 1más között némi díj ellenében???
Előzmény: karoly.ignac (138)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.02.13 0 0 138

Haliheló,

 

csak akkor válassz dombornyomott kártyát, ha szükséged is van rá.

Ha most ebben a pillanatban nem tudod, hogy mi az előnye egy

dombornyomottnak, akkor utánna se nézz, választhatod a simát.

 

A dombornyomott hátrányai álltalában a következőek.:

-magasabb éves kártyadíj

-többe kerül letíltani ha elveszett

-többe kerül újra előállítattni

-dombornyomottal több visszaélés történik.

 

üdv

KI

Előzmény: Bz81 (133)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.13 0 0 137

az utalás csekken kurva drága és kurva macerás

nehogy már ne érjen meg egyszeri 4000 Ft-ot a netbank?

tudod ki ácsorogna csekkel a postán sorba?

Előzmény: Bz81 (135)
Csacsatb Creative Commons License 2009.02.12 0 0 136
Még annyit a Visa Classic kártyáról, hogy a letiltás díja 10.000 Ft, szemben a Visa Electron 1.000 Ft-jával.
Előzmény: Bz81 (135)
Bz81 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 135
Gondolom mivel mindkettő egy árban van (Számlanyitási díj 2.800Ft), ezért érdemes a dombornyomottat választani! Az IBankot meg kihagyom, mert a számlakivonat az úgyis megjön postán, utalni meg csekken is lehet..
Köszi!
Előzmény: Laslow (134)
Laslow Creative Commons License 2009.02.12 0 0 134
Lehet, hogy rosszul tudom, de mintha az Electron nem lenne dombornyomott, csak a Classic. Az iBanq meg az interneten keresztüli bankolást jelenti. Akarsz a számítógépeden keresztül számlakivonatot nézni vagy utalni? Ha igen, akkor kell neked iBanq, ha mindent csak telefonon/bankkártyán keresztül akarsz intézni, akkor nem.
Előzmény: Bz81 (133)
Bz81 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 133
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérném:
Végig olvastam a Kamathozo feltételeit és ott azt írták hogy lehet választani Visa electron és Visa Classic kártya között mindkettőnek a számlanyitási díja 2800Ft.
Mi közötttük a különbség, mind a kettő dombornyomot vagy azt külön kell majd valahol igényelni??
És az IBanq szolgáltatással a 6800Ft a számlanyitás, az miért jó, érdemes inkább azt választani??
gss Creative Commons License 2009.01.23 0 0 132

dec végén (amikor még felvették a telefont) megkérdeztem tölük.

A válasz SEMMI ,csak a neve.

...de hogy akkor miért létezik mindkettö egyszerre (azazhogy nem létezik,csak a weboldalon olvasható pl a  hirdetmény ezt sugallja) azt nem tudta megmondani

Előzmény: Bz81 (131)
Bz81 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 131
Sziasztok!!

Az AXA banknál a KamatHozó bankszámla és a sima Magánszámla között mi a különbség ha mondjuk 500.000 Ft-ot helyezek el rajta hiszen akkor mind a kettő számla a jegybanki alapkamat - 0,5%-on kamatozik????
kano27 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 130
Illetve inkább + kötelezettségvállalás az Axa részéről. Ha ez megszűnne akkor a magyar törvények még mindig vonatkoznának rá.
Előzmény: kano27 (128)
kano27 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 129
A Magyarországon működő bankokra és képviseletekre is vonatkozik a törvény.
Előzmény: silent_killer (125)
kano27 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 128
De ez csak egy plusz szolgáltatás (kvázi erősebb a magyarnál).
A törvény szövege pontosan ezt mondja ki (1996. CXII 1.§ a pontja.):
"a Magyar Köztársaság területén végzett, e törvényben meghatározott pénzügyi
szolgáltatási, kiegészítő pénzügyi szolgáltatási és bankképviseleti tevékenységre, valamint betétbiztosításra, ... "
Ennek a törvénynek vannak kivételei (1. sz. melléklet), de ebben nem szerepel az AXA és a 2008-as módosításban sem. Így az egy állapot, hogy az AXA az erősebb biztosítást tekinti magára kötelezőnek, de a magyar törvények ugyan úgy vonatkoznak rá mint bármely más bankra.
Előzmény: addam84 (127)
addam84 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 127
http://www.fn.hu/penzugy/20090105/axa/
Előzmény: kano27 (126)
kano27 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 126
Na-na-na, ekkora hülyeséget ne állítsunk. Természetesen vonatkozik az Axa Bankra is az 1996. évi CXII törvény és annak 2008 októberi módosítása is.
Előzmény: addam84 (124)
silent_killer Creative Commons License 2009.01.23 0 0 125
Ez az, amin morfondírozok, hogy a betétbiztosítást úgymond "áthelyezték"* - bár magasabb összeggel Belgiumba. EU-s állampolgárként, - nem szeretném kipróbálni - de szerintetek mennyire lehet erős egy magyar állampolgár/ok érdekérvényesítő szerepe ha netán valami baj történne?? Azt is jó lenne tudni, hogy pontosan, hogy szól a belgiumi Betétbiztosítási Alap szövege, vagyis deviza külföldinek (jelen esetben magyar) ugyanúgy jár-e a biztosíték, mint belföldinek (pl.: belga)?

Bocs mindenkitől, egy cseppet rápörögtem a témára, hátha ti is láttok valami érdekes infót, amivel okosabbak lehetünk.


* ez csak részben igaz, mert a törvényben előírt 13m HUF-ot az OBA "biztosítaná" a károsultak felé és a 26m HUF (100.000 EUR) - 13m HUF, vagyis 13m HUF-ot biztosítja letétben az AXA SA. (a magyar fióktelepén keresztül). Legalábbis ezt hámoztam ki az általuk, a weboldalukon leírt információk alapján.

Előzmény: addam84 (124)
addam84 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 124
Ez nem egészen így van:

1. Az AXA Bankra NEM vonatkozik a magyar betétbiztosítási törvény, mivel az AXA Bank Europe SA Magyarországi fióktelepeként működik.
A belga betétbiztosítási törvény vonatkozik rá, ami alapján a Belga Letét és Pénzügyi Eszközvédelmi Alap 100.000 euró értékű betét összegéig nyújt védelmet.

2. A borítékon ill. a leveleken jelzett "garantált banki szolgáltató" felirat pedig azt jelzi, hogy "Az AXA Bank Europe SA Magyarországi Fióktelepénél elhelyezett teljes betétállományt a Lloyd's-Allianz biztosító társaságok bankári felelősségbiztosítása garantálja."
Előzmény: R-Point (123)
R-Point Creative Commons License 2009.01.23 0 0 123
Nem vagyok pénzügyi elemző, de a a PASZAF.HU oldalon a keresőbe beütve, megnézheted az eddigi AXA-határozatokat.

Rájuk, mint pénzintézetre, ugyan úgy vonatkozik a betétbiztosítási törvény. Ezt minden számla levelén ill. borítékon fel is tüntetik :)
Előzmény: silent_killer (122)
silent_killer Creative Commons License 2009.01.23 0 0 122
Sziasztok,

én november közepén nyitottam KamatHozó bankszámlát, bár - valóban - direktban, mégis a postázási procedúrák kicsit hosszúnak tűntek. 3 hét volt az on-line nyitástól kezdve a valós, tehát már 100%-osan működő számla beindulásáig. Azóta elégedett vagyok velük, az SMS szolgáltatás nem működött elsőre, de néhány óra alatt megjavitották.

Én azokkal osztom a véleményt, akik szerint 2009 ne telefonon intézgessük az átutalásokat (bár a vállalkozói számla feltételeit nem ismerem). Ez az on-line utalgatásos megoldás biztonságosabbnak tűnik, mint sok másik "nagy" bank megoldása (saját tapasztalat). Kamatozni és utalgatni hoztam létre a számlát, szerintem mindenképp érdemes tartani mellette egy "nagy" bank normál bankszámláját, ahonnan/ahová lehet utalgatni.

Ami engem igazán érdekel, kicsit árnyaltabb ennél. Néztem a Standard & Poor's listáját, a AXA "anyabankja" valóban nagyon szép (AAA-) értékeket kapott (pl.: OTP - BBB-) de mégis, hogy lehetne információt kapni arról, hogy teljesít itthon a bank? Nem lehet attól tartani, hogy az ELLA/AXA Bank túl sok - zömében hitel jellegű - kintlévőségei nem fedezettek és a KamatHozó és egyéb hasonló megoldásokkal tőke gyűjtést végez? Ugye értitek? Tehát a túl sok kintlévősége nem fogja beborítani a bankot?

Bár találtam 2008-as üzemi adatokat, amelyek nagyon szépen mutatnak, de jó lenne tudni, hogy mondjuk a PSZAF, hogyan vélekedik erről... Jó, tudom, direkt bank, új, meg kell ismernünk, stb... csak valahogy piszkálja a fantáziámat az a hely, ahová teszem a megtakarításaimat.
zaragozaB410 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 121
Akkor kitelefonáltad magad rendesen:)) Mindennapi adrenalinunkat add meg nekünk most és mindörökké.
Előzmény: Ata samurai (120)
Ata samurai Creative Commons License 2009.01.22 0 0 120
Na engem meg pont ma dühítettek fel. A netbankon nem lehet hozzáférni a vállalkozói betétszámlához! Csak telefonon. No ezt elfelejtették felírni valahova. :(
Előzmény: zaragozaB410 (119)
zaragozaB410 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 119
Menetközben nekem is sikerült megoldani a nyűgömet. Egyébként nem működött az automata központ sem. Valószínű, hogy locsogni fecsegni nem igen fogunk mert a netbank mindent megold azt jóvan.
Előzmény: marxengelszleninsz (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!