Keresés

Részletes keresés

zsebi41 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7970

Ez IGEN gratulálok, én is ilyen palántákat ültettem ki ápr. 20-án ma itt tartanak

 

 

 

Előzmény: gergerg (7962)
gergerg Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7969

"Mint mondtam, lehetőleg a bio módszerek mellett maradok, és ez a csodaszer (Galition 5G) ha már van, akkor legyen kihasználva."

 

 :-))

Előzmény: Vebber (7968)
Vebber Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7968
Előzmény: Törölt nick (7958)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7967

Ott a pont! :)

Előzmény: Törölt nick (7954)
arwen2008 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7966

Köszi!

Én sokat totojáztam a fóliába való kiültetéssel szerintem .

Idén Bioplazma nevű szert használtam ,ez is algakivonat és teljesen bio,meglátjuk hogy válik be.Azért a Wuxált feljegyeztem:)

Előzmény: Törölt nick (7965)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7965

Szia

 

A Wuxal Ascofol egy növény kondicionáló készítmény,tehát ez tápanyag,

és mikroelem pótlására való,nem gombaölőszer.

Köszi.

Előzmény: Törölt nick (7964)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7964

Szia!

Szerintem is szépek a palántáid. 

Így hogy még felraktad a permet nevét, amit használsz, így legalább eredménnyel igazoltad, hogy tényleg jó!:)

Annyi kérdésem lenne: ez csak erősítő vagy gomba ölő is? Mármint a Wuxal?

Előzmény: Törölt nick (7963)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7963

Szia!

 

A vetést Február 20 és Március 05-körül szoktam ,poharas tehát szemenként,

Florimo palántaföldbe.Nappal általába kint vannak a fóliasátorba,éjszakára

a kazánházba.Eddig túlnyomó részt ZKI vetőmagokat használtam.

Ami még lényeges,permetezni gomba ellen tavaly csak 1-szer kellet

Amistaral,de azt is már csak Szeptember végén,én inkább ezt ajánlom

Wuxal Ascofol,http://www.kwizda.hu/wuxal_ascofol

Ez bio termesztésben is engedélyezett és szerintem nagyon ellenálóvá teszi

a gomba betegségekkel szemben a paradicsomot.

Amúgy köszönöm.

 

Előzmény: arwen2008 (7961)
gergerg Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7962

Én sem szivesen szólom le a szálast de azért szerintem lényeges a különbség.

 

Előzmény: beetee (7943)
arwen2008 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7961

Szia!

Nagyon szépek a palántáid!!!:)

Te mikor vetetted és hol a magokat,az enyémek még csak most virágoznak,látom neked meg már vannak "gombócok"  is rajta!:)

Előzmény: Törölt nick (7960)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7960

Néhányat fényképesztem.

Előzmény: Törölt nick (7959)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7959

Sziasztok!

Már régebben is olvasatam a fórumot,de csak most tudok írni.

A palántákat 90% saját nevelésüek,kb 5-8 fajtát szoktam vetni álltalába,Lugas F1,Elán F1

Kecskeméti 407,Climberly,Kecskeméti K3,Cherolla F1,idén még Korall is,tehát semmi extra.

Paprikából Fehérözön,Claudius F1,(Syn.cecei, 5 tő kisérlett kép) Kápia idén nincs.

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7958

Üdvözlet mindenkinek!


Sajnos felmerült egy újabb probléma, nem annyira élbevágó, de azért fő az óvatosság.

A kulcsszó - lótücsök lárcája, pajorok elleni védelem. lehet nem mondtam még, de hogy senkit se ne untassak, ezért elmondom tavaszi ásással kiszedtem egy jó 20-30 darabot. Undorító dögök, olvastam, hogy biomódszerként egy jó manőver ellenük. Halvány gőztöm sincs mikor szaporodhattak el a kertben, lényeg hogy a paradicsomokhoz egy újjal ne nyúljanak hozzá, mert széttépem őket mindenáron. Na jó ez csak indultaból szólt. 

Ez az egész dolog úgy jutott eszembe, hogy valamelyik nap, kint a garázsban megpillantottam egy Galiton 5G keszát, amig még régen a gyep elvetésekor maradt meg. A gyepet nem én vetettem, igazából akkoriban nem is érdekelt ez az egész - tehát nem is tudtam hogy otthon van ilyen szer. Mondom beírom a goog-le ba, hogy mi ez a csodaszer, és lám felcsillant a szemem, csupa pozitív dolgokat írnak róla. 

Bár nem feltétlenül aggódok ezektől a pajoroktól, mert isméltem: a palánták előtti ásással, egy halom ilyen lárvát kiszedtem és "máglyára tettem". Halom, vagy kevesebb, nem tudom? Nem olyan érbevágó mennyiség. Jó mély ásás volt ez, de még is átjöhetnek arról a részről, amely nem lett felásva, vagy ha estleg 1-2 még is meglapult itt ott, és szerencséjük volt elkerülni a kivégzést. Semmi esetre sem szeretném ha kikezdenének velem, mert aki a paradicsomjaimmal kikezd, az velem kezd ki.  

Mint mondtam, lehetőleg a bio módszerek mellett maradok, és ez a csodaszer (Galition 5G) ha már van, akkor legyen kihasználva. Interneten nem igen találtam leírást, inkább csak azt olvastam, hogy a forgalomból kivonták. No de nekem nincs gőzöm se, hogyan kell kijuttatni, négyzetméterenként mennyit, árt-e vele a növénynek ilyenkor, amikor már ki van ültetve, a gilisztákra, és egyéb hasznos állatkákra is veszélyes-e? Szóval aki használta, vagy használt hasnló szereket, az nekem konkrétan le tudná ezt nekem vázolni. Előre is nagyon szépen köszönöm. 

 

 

Lunni Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7957

én paradicsomvészre tippelnék, az meg asszem fertőző, de csak tipp

Előzmény: phrone (7929)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7956

Az SP sziv paradicsomjainak kb a fele igy nőtt: két lomblevél és nincs több hajtás (dupla tő). Akiknek küldtem magot azok ne pátyolgassák az ilyen palántákat, ez kukába való! Sajnos ez a génhiba jellemző a SP paradicsomjaira.

    

TINTUS Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7955

teccik......:)))

Előzmény: Törölt nick (7954)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 7954

És ebből a csodaszerből hány grammot szoktál 10 liter vízbe tenni?

 

(Ha lehet, 1 mondatban válaszolj légyszi! Nem érdekelnek a mérőkanál kialakításának hatásai a terméskötődésre... Köszi!)

Előzmény: Törölt nick (7932)
arwen2008 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7953
arwen2008 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7952

Sziasztok!

A március 15.-én vetett paradicsomjaim a melegágyba 60cm körüliek és tele vannak virággal ,már fel kellett kötöznöm őket.Ha elmúltak a fagyosszentek le kell vennem a fóliát,mert kinőtték.

A másod ,illetve harmadvetéseimből,viszont semmi nem lett.Megfogadtam ,hogy jövőre csak egy benti ,radiátoros vetés lesz semmi több.Teljesen felesleges,volt szenvednem vele.

zsebi41 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7951

Barna homok, a paradicsom a látszat szerint szereti.

Előzmény: TINTUS (7945)
zsebi41 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7950

Már a beültetéskor is le szedtem egy csomót csupasz szár került a földbe. Azóta is lejönnek azok a levelek amik leérnek a földre. Szándékosan nem írom, hogy levágom mert soha nem vágom, lefele megroppantom és utána felfele meghúzom, így van a száron a legkisebb seb, és ha van esetleg valamilyen fertőzés a növényen nem viszem át a fertőzést.

 

Azért nincs alsó levél, hogy a földből a mindig jelenlévő gombás fertőzést ne sepregesse fel, a levél.

Előzmény: TINTUS (7941)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7949

Egyébként a megsínylett palánták is jól vannak. Sőt az egyik, különösen kezd felépülni. 

Ma vettem plusz 5 palántát. Tegnapelőtt áthelyeztem pár parit és lett még hely, így is úgy helyeztem át őket, mint amikor egy kezdő sebész műt valakit! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7948

Szép napot mindenkinek!

TINTUS  :P Hát igen, szeretem magam megértetni a másikkal, szájba rágni a problémát, hogy megoldásképpen is ugyanígy az én számba tudja rágni a másik ember. Szeretem a tiszta lapot, inkább többször elmondom, rizsázok… Köszi a tapasztalatidat, nem hiába ír le nekem senki bármit! Lehet majd valamikor felhasználom a tudást, ha valami jobban bevésődik az eszembe.

Dél-Alföldnek is a legdélibb részén lakom :)

Ez a Vital is jó cucc lehet, de nekem 10 nm-re pár grammos kiszerelés elég lenne.

Woldünger, erről se hallottam még.Úgy tervezek, mikor elkezdenek virágozni, akkor venni fogok egy magas foszfortartalmú műtrágyát, tápoldatot nekik. Olyan fajtát, amit lent belinkeltem, bár nincs semmilyen profi berendezésem mezőgazdasági munkákra, marad a manuális kreativitás egyéb eszközökkel. Meg a Radomil Gold-ot minél előbb be kell szereznem.

Meg ha már tényleg ennyire fontos a kapálás, akkor vennem kell egy kisebbet, amellyel könnyedén odaférek a növények tő körüli felszínekhez.

 

beetee – köszönöm a te hozzáállásodat. Reális amit mondasz, és sajnos én is így látom. Főleg ezt kell leküzdeni, én szeretek kertészkedni, és igazából nem is az a célom hogy többletszámra teremjenek agyonpermetezett, íztelen paradicsomokat, hanem hogy a gondos termesztés finom, egészséges termést hozzon. Szeretek gondoskodni a növényekről, és ennek az eredményét látni később! Persze lehet én könnyebben beszélek, mert nem kell hektárnyi földeket megmunkálnom, és így idomulni a szelídséghez.

Persze azért tény, mindig előttem van az, hogy ha valami vegyszer, akkor azt nagyon optimálisan és haszonszerűen használnám, és abból is a legjobbat. Semmi képpen sem szeretnék olyan permetet használni, ami már rontja is a minőséget, ugyanakkor többlettermést hoz. Szívesen öltök bele pénzt, de haszontalanul nem. Szeretem az alternatívákat, pl. trágyának bír az ember készíteni különböző növényekből, ugyanígy megbírja a boltban is venni, és inkább azt mondom, ebből is- abból is. Persze nincs az embernek ahhoz sem ideje, energiája, hogy pitypangleveleket szedjen napi 10 kilószámra. És annyi hordója sem, hogy minden féle nyavaja, plusz minden féle tápanyag utánpótló trágyát készítsen, amihez egy 20-30 hordó kell, hogy otthonosan mozogjon az ember semmi bolti permet nélkül. Nadálytövet még nem is láttam erre felé, használhatok tejet, de nekem nem éri meg. Inkább spórolok arra, hogy otthon a konyhában legyen. Tehát ez is vonz maga után negatívumokat. Viszont ízlések és pofonok. Valakinek megéri, valakinek nem.

Reference> 

 

 

beetee Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7947

Inkább talajos a homokom...

Előzmény: TINTUS (7945)
havasföld34 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7946
TINTUS Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7945

ha jól látom Neked eléggé homokos a talajod?

Előzmény: beetee (7944)
beetee Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7944

Kimentem fotózni.

Jól sikerültebb saját palántából

 

Ezt tegnap kilökte a lótücsök, vagy az azt üldöző vakond. Gyökere nincs. Lejebb ültettem, és beöntöztem.

Ezzel 4 napja történt ugyanaz. Már kezd magához térni, és simán lesz akkora, mint bármelyik.

 

Ez egy olyan növényke, ami cserépben nem akart megindulni, csak sziklevele volt. 2 hete vannak kint.

 

Ezt a három tövet vásároltam idén, mert valószínű érdekes fajta (Fót környéki befőző, gerezdes...) Jobb helyük volt palánta korban, mint az enyémeknek a szobában.

Vásárolt szálas Fehérözön (40 Ft)

 

Saját nyüzüge Topepo. Valamiért nem akartak megindulni cserépben... de simán teremni fognak.

 

Előzmény: beetee (7943)
beetee Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7943

Akkor én unortodox vagyok a paradicsomtermesztésben....

Van vagy 30 féle paradicsomom, persze nincs minden évben mindegyikből, és cserélődnek annak függvényében hogy vállnak be, mennyire ízlenek. Ha a palántázás nem sikerül túl jól és cénavékony, pár neveles nyüzüge lesz kiültetésig, akkor is simán kiültetem. Eddig mindig szépen utolérték egymást a termés éréséig.

Pár száz kiló szokott lenni.

A tápkockás ellenében a szálast sem szólom le. Szerintem nincs akkora különbség a végeredményt tekintve. A tápkockások általában agyon vannak babusgatva, mindenféle táppal plusz fel vannak hízlalva, általában a védett fóliából kerülnek a piacra, kiültetés után meg nehezen alkalmazkodnak. A szomszéd faluban a nagybani palántás melegtalpas ágyásból hetek óta napoztatva kikerülő szabadgyökerű, lászólag lemaradásban lévő növénykéi két hét után simán hozzák azt amit a tápkockás csodák.

 

A túlságosan sok tápozást, gondozást sem értem. Írod a talajelőkészítést, a műtrágyázást, a lombtrágyázást, stb. repkednek az ezresek, a tízezrek. Szezonban meg 100 Ft egy kiló paradicsom. Bejön a ráfordítás arányában plusz száz kiló paradicsom?

 

Előzmény: TINTUS (7942)
TINTUS Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7942

Hihetetlen szerencséd van,,,,mármint nem a palántákkal, hanem azzal, hogy ilyen hosszú hsz.nem száll t el mire végeztél vele   :)))   Én már jártam így  és már menet közben wördbe elmentem a félkész írást.

Mely vidéken élsz, hogy a pohár nálatok a poharat jelenti, ha jól értettem?

Szálasan árusított palántával ne kezdj, inkább vedd meg a jobb minőségü "kupást".

Én vetés előtt talajelőkészítésre VITAL-t használok  1850 pénz 200-250 m2-re kiadós  (persze ősszel megy szántáskor  vagy ásáskor aminek mennie kell vagy amihez hozzájutok).

 

A fejlődés során pedig WOLDÜNGER megy egy csapott evőkanál 10 liter vízbe  10 naponta. .Nagyon hideg vizzel ne öntözz ha nem muszáj.60 vagy százliteres hordóba bekeverem ha több kellés és kis occsó szivattyúval kiöntözöm, hogy a növényre is jusson reggel vagy délelőtt, hogy estére le tudjon száradni. Determináltaknál július körül mikor már eléggé bokros próbálom a tövéhez irányítani.

 

Aztán létezik zöldes-kékes granulátom is amelyet a növények tövéhez a gyökérzónába szórok és az öntözés lassan elolvasztja  a kapálás meg segíti lejuttatni. Nagyon fontos a kapálás pontosabban hogy levegős legyen a talaj  szinte 1-2 nap alatt megugrik a paprika is.

 

Én azért nem voltam remélem olyan kimerítő mint TE.....:))))))

Előzmény: Törölt nick (7930)
TINTUS Creative Commons License 2013.05.11 0 0 7941

Zsebi , az alsó leveleket szándékosan letépkeded  vagy hova tüntek?

Előzmény: zsebi41 (7935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!