Keresés

Részletes keresés

savoltp Creative Commons License 2018.01.31 0 0 6100

Meg elvileg előnye a minimális fájdalom. Múlt hét hétfő óta most érzem elviselhetőnek. Plussz a klion amit utána kellett szednem egész komoly hasmenést csinált. Talán már az is javul. Cataflant kaptam fájdalomcsillapítónak az meg a gyomromat tette totál tönkre. Elég készen van. Mondjuk toltam is napi 4et de az is kevés volt. Most kaptam más fajtát.  A család meg lázas és köhög taknyol itthon. Elvileg a napokban rám is kerül a sor. Ejjjj.

Előzmény: TamásD (6099)
TamásD Creative Commons License 2018.01.30 0 0 6099

Így van, bár sok néven fut, de a lényege, hogy egy speciális ultrahang fejjel megkeresik a belső aranyereket tápláló 3 artériát, és azokat célzottan aláöltik, elzárják. Beáramlás megszüntével az aranyeres csomók nagyrészt összemennek, elsorvadnak. Jó eljárás, általában magánpraxisokban végzik, mert az - elvileg - egyszerhasználatos UH szettet nem téríti a TB. 

Külső aranyereknél nem használható, illetve nem jó olyankor sem, amikor már nagyon nagyra nőttek a csomók, körkörösen megnyúlt a nyálkahártya. Ilyenkor meg jó a Longo műtét (a varrógépes).

Előzmény: savoltp (6098)
savoltp Creative Commons License 2018.01.30 0 0 6098

Elvileg a lényege az lenne hogy nem kivágják az aranyeret hanem az azt tápláló artériát varrják el minek következtében az aranyér elsorvad magától. 

Előzmény: Zsanna68 (6097)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 6097

Helló

 

Mi az a HAL- AL műtét?

Valami lehet nekem is lesz, de előbb vastagbél tükrözés is lesz.

/belső aranyér műtét lehetőségéről írtak a papíromon/

 

Előzmény: savoltp (6093)
savoltp Creative Commons License 2018.01.27 0 0 6096

Az a bosszantó hogy ugye azt mondták hogy nem nagyon lesz fájdalom ennél a módszernél.Elso sorban nem a fájdalom aggaszt hanem hogy nem e valami rendellenesség miatt van. Egyébként ahogy mondtad nem törlöm hanem mosom. Az ulofurdo szokott a legjobb lenni neki. Szoktam kívül kenegetni hol reparonnal hol sima vagy plusszos doxiprocttal. Utána néztem a fortedol tablettának de elvileg az ugyanaz mint a cataflan.

 

Előzmény: bonap arte (6095)
bonap arte Creative Commons License 2018.01.27 0 0 6095

Fortedol tablettát irass fel a dokival mert az algopirin és cataflam nem jó erre a területre.

Olyan nincs, hogy aranyérműtét után másnap már nincs fájdalom. Fokozatosan fog elmúlni 2-3 hét alatt. De a fortedol az kell mert az hatásos. És meleg tussal mindig megmosni aztán kis vazelinnal bekenni mert attól sokkal kényelmesebb.

Előzmény: savoltp (6094)
savoltp Creative Commons License 2018.01.27 0 0 6094

6. napom a műtét óta. Napi 4 cataflan és 6 algopyryn a menü. Igy is fáj. Szinte állandó 37 fokos hőemelkedésem van. A wc nem fáj hanem utána irgalmatlanul csíp. Este aludni altató plusz xanax komboval is csak pár óra megy.

Pedig azt írták a Hal rar műtétre hogy már másnap szinte semmi fájdalom. Fogalalmam sincs hogy ez most akkor normális vagy valami komplikációra ad gyanút 

Előzmény: savoltp (6093)
savoltp Creative Commons License 2018.01.25 0 0 6093

Sziasztok!

Van köztetek valaki akit Hal-RAR műtéten átesett?

Én hétfőn voltam de a leírtakkal ellentétben elég vacakul v agyok.

Zsanna68 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 6092

Hello!

 

Nekem napi étkezési korpát javasoltak 2 kanállal 1 kis joghurtba és sok vizet, mert beduzzadhat nélküle.

Ja, és gyümölcsöket, zöldségeket.

A paraffin olajról azt mondták 2 hétnél tovább nem ajánlatos.

Előzmény: ficusC (6089)
ficusC Creative Commons License 2018.01.05 0 0 6091

Megvan minden: sok folyadék, parafin reggel-este, rostos kaják. Lehet, hogy néha túlerőltetem...

Köszi a segítséget.

Előzmény: bonap arte (6090)
bonap arte Creative Commons License 2018.01.05 0 0 6090

Általában így működik. Sok folyadékot igyál és naponta egyszer kevés parafin olajat is vegyél be. Ha erőlködsz a vécén akkor sokkal később áll el a vérzés.

Előzmény: ficusC (6089)
ficusC Creative Commons License 2018.01.05 0 0 6089

Lassan két és fél hónapja műtöttek. Szikével távolítottak el három komolynak mondható aranyeret. Még most is, minden második vécézésnél vérzik. Nem vészes vérzés, de kicsit aggaszt. Egyébként se wc előtt, se utána nincs gondom.

Menjek vissza a dokihoz, vagy várjak? Mi a tapasztalat másnál?

bonap arte Creative Commons License 2017.12.22 0 0 6088

Ha a masszázsban benne van a prosztata masszázs is akkor talán nem lehet jó hatással. Az olaj meg egyéb gyógyító kenőcsök puhítják a bőrt és ezálltal még jobban tud növekedni az aranyér. Kérj inkább lingam befejezést, az kellemesebb és nem cseszteti az aranyered. :-))

Előzmény: Szergej88 (6087)
Szergej88 Creative Commons License 2017.12.22 0 0 6087

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy belső aranyérnek jót tesz az olajos thai masszas azaz el lehet menni vele masszásra vagy inkább nem érdemes mert jobban ki jön?Elore is köszönöm a segítséget es a választ!

Tomm25 Creative Commons License 2017.12.03 0 0 6086

Köszönöm a választ.

A sebgyógyulásnál lehetnek a lézereshez hasonló szövődmények?

Előzmény: TamásD (6081)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6085

Helló

 

Köszi, no tényleg azt a tablettát szedem, amit írtál megnézrm.

Mielőtt kértem volna beszéltem gyógyszerésszel hogy nekem mi lenne megfelelő és ezt ajánlotta.

Én azt vártam volna hogy a legutolsónál már stagnálhatna, mert az ételeket is ennek rendelem alá.

Különben 1*-os a hiány.

Előzmény: bonap arte (6083)
Melaniavirág Creative Commons License 2017.11.30 0 0 6084

Ma jártam a Bánfalvi Péternél, kár hogy előbb nem tettem meg.

10 perc alatt teljesen fájdalmatlan nem ciki vizsgálat után megtudtam hogy sem aranyerem, sem polipom nincs, csak egy ártalmatlna bőrkinövés ami egy korábbi visszahúzódott gyulladás következménye.

Majd később ollóval lecsípjuk.

A lézeres eltávolítást nem ajánlotta.

Korrekt, gyors, alapos, sokat magyaráz és mindössze talán 12 perc. 

Amennyire nem voltam elégedett a Csatáry dr-nővel évekkel ezelőtt- annyira sok beteg zsúfolódott össze nála, hogy egymást tapostuk, itt annyira 'jól éreztem" magamat. 

25 ezer a vizsgálat egyáltalán nem sokkaltam érte. 

bonap arte Creative Commons License 2017.11.28 0 0 6083

A vashiány pótlása nagyon hosszú folyamat. Ha naponta vérzik az aranyered vécézéskor akkor ez elegendő ok a vashiányra. Plussz a sűrűbb műtétek is vérveszteséggel járnak.

A Maltofer tabletta önmagában kevés, C vitaminnal kell bevenni különben hatástalan. A Maltofer Fol tablettát irasd fel, ez tartalmaz folsavat, ez segíti a felszívódást. 

Az ételekből nagyon kevés vasat vesz fel a szervezet, szinte semmit. Gyorsmegoldás a vasinjekció, Ez hamar hat.

Előzmény: Zsanna68 (6082)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 6082

Köszi hogy válaszoltál.

 

Tényleg frissura /a külső gyűrű belső oldalán lehet/és vérhígítót is kell szednem.

Nem csíp, nem viszket és nem fáj csak alkalmanként vérzik. No, ez zavar.

Rendesen étkezem, hogy mi tartalmaz vasat, azokról az ételekről listám van és olyanokat eszem.

Most megtoldtam 1,5 dl vörös borral is.

Kérdésem hogy észrevettem hogy csökken a vérképem szerint a vas, szérumvas, holott 4 hónapja Maltofol tablettát is szedek.

/ 2 kisebb műtétem volt 4 hónap alatt és kellett hozzá vérkép./

A  legutóbbi vérképemen a doki a vérvételkor széklet vért is kért, ami negatív lett. 

Mi falja a vasat a szervezetemben?

 

 

 

Előzmény: TamásD (6079)
TamásD Creative Commons License 2017.11.27 0 1 6081

Szerintem egy kicsit parasztvakítás. Magán intézményekben hirdetik. Annyi a lényege, hogy a műtét során az aranyeres csomókat nem sima "elektromos késsel" vagy klasszikusan ollóval-szikével vágják ki, hanem egy ultrahangos elven működő szövetzáró, szövetvágó eszközzel.

Előnye, hogy kevesebb a vérzés, kevesebb a szöveti nedv szivárgás, nem kell külön lekötni a műtét során az ereket. DE, ez igazából a hagyományos műtétnél sem olyan nagy probléma. Azoknál sem jelentős probléma az utóvérzés, legfeljebb 1-2%-ban van és nem súlyos. Tehát van előnye, de nem annyi, mint amibe kerül. 

Előzmény: Tomm25 (6080)
Tomm25 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 6080

Sziasztok,

 

van valakinek tapasztalata rádiófrekvenciás sebészeti vágóval kivitelezett aranyér műtétről? A lézeres eljárástól mindenfelé óvva intik az embert, de a rádiófrekvenciásról nem nagyon lehet olvasni tapasztalatokat, véleményeket.

Köszönöm

TamásD Creative Commons License 2017.11.26 0 0 6079

Félig meddig. Sebész vagyok, de nem proktológus kifejezetten.

De mi a kérdés?

Előzmény: Zsanna68 (6078)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 6078

Bocsi.

 

Olvasgattam.


"Erre is van műtét, de azt a végső esetben szoktuk javasolni, ilyen berepedéssel, fissurával, amíg cska lehet, gyógyszeresen, életmódilag kell foglalkozni."- ezt írtad egy válaszban.

Szakmabeli vagy?

Válaszolnál tiszteletbeli nagyanyádnak?

 

Köszike

 

 

 

Előzmény: TamásD (6070)
Jenni:/ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 6077

TamasD, köszönöm valaszod. Voltam orvosnal, krémet kaptam és kamillás ülőfürdőt javasolt mellé a doki. És azt mondta hogy 1-2 héten belül magától felszivodik a vérrög. Valamivel kisebb lett már, remélem a kis manó meg marad a pocakban kicsit, időt hagyva a rög eltűnesere. :) 

thomas_the_tank Creative Commons License 2017.11.17 0 0 6076

Sziasztok!

 

Szokásom szerint egy éves frissítés: 4 éve volt Longo műtétem és továbbra is ugyanaz a helyzet: az aranyér probléma teljesen megoldódott, kiújulásnak szerencsére semmi jele, az eredénnyel 98%-ban elégedett vagyok. A 2% elégedetlenség egy egészen minimális inkontinencia miatt van, ami alkalmanként (5 esetből egyszer) előfordul székelés után. De nem kell semmi vészes dologra gondolni, összességében nagyon elégedett vagyok.

TamásD Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6075

Én mindenképpen megnézetném, mert ha természetes szülés, akkor a szülés körüli erőlködéstől fog legközelebb "kipukkanni".

Egyébként a Detralexet lehet szedni terhesség alatt is, ami erre a legjobb lenne.

Előzmény: Jenni:/ (6074)
Jenni:/ Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6074

Sziasztok! Valaki megtudná írni hogy mennyi idő a műtét utáni felepules? Van egy trombotizált külső aranyerem, ami tegnap (mint egy nagy pattanás) kidurrant. Most a csomó tetején a bőrön tátong egy lyuk amelyből a vérrög egy része ki is lóg. Van időpontom orvoshoz, viszont nem tudom mit csináljak mert 38+5 hetes kismama vagyok. Félek ha most azt megpiszkaljak akkor megneheziti a folyamatot, varrat szakad. (Most egyáltalán nem faj, csak ugye még van nyilva). Volt valakinek ilyen? Mennyi idő alatt gyógyul műtét utan? (Bármikor beindulhat a szules)

TamásD Creative Commons License 2017.11.13 0 0 6073

Elvileg a meleg víz jót tesz neki. Az is ellazítja egy kicsit az izmokat. Berepedésnél minden oldalról a görcsbe álló, és ezáltal a sebes nyálkahártyát "cincáló" záróizmokat kell kicsit lazítani.

Előzmény: Zsanna68 (6072)
Zsanna68 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 6072

Köszi!

 

Utána néztem a mellékhatásoknak, nekem vagy 3-ra nem megy de még utána járok.

Vajon termálvízbe mehetek vele?

Előzmény: TamásD (6070)
Melaniavirág Creative Commons License 2017.11.10 0 0 6071

Én is proktológust keresek, egy ideje már elkellett volna mennem újra...merhogy pár éve voltam Csatáry Évánál hatalmas csalódás. Futószalagon jöttek a betegek, szinte zsúfolásig megtelt apró várakozó helység, és annyitmondott hogy a bőrrel vannak problémák fehéres ami valamiféle gyulladást jelent, nem az ő hatásköre.

Egy lila színű folyadékból kaptam kb 2 ml, ami iszonyat csíp és hogy ez fertőtlenít.

Én úgy érzem ez volt a legnagyobb pénzkidobás amit életemben csináltam.

Viszont nekem belül van valami kis bőrkinövés!

Aranyerem szerintem nincs, nem csíp nem éget, nem vérzik csak nagyon nagyon ritká fél évente max egyszer viszont állandóan kenegetnem kell Neogranormonnal.

Elmentem egy tünemény bőrgyógyászhoz Kaszab Csilla ő foglalkozik ilyen intim bőrproblémákkal illetve sexuális úton terjedő dolgokkal és szerinte pedig proktológushoz kén mennem , mert nem bőrrel van gond. 

Szerinte valami kilóg" onnan egy icipicit de ő is azt mondta hogy ez nem aranyér!

Csak ért hozzá, bár bőrgyógyász. 

Úgyhogy tanácstalan vagyok, nem tudom van pár agyonreklámozott, self-menedzsment proktológus de nem tudom hogy kihez kéne menni, akit nem csak a pénz érdkel hogy minél többet kihúzzon belőlem. 

Az állami proktológia maga volta halál, egy 80 év körüli öreg volt ott rá sem nézett, vagyis egy  másodperce azt monda hogy nincs semmi gond és ad egy kúpot ha esetleg vérzik.

Így azt ki sem váltottam mire váltsam ki, még egy diagnosztikai lapot kórlapot sem kaptam, röhej az egész állami eü.

Az a baj, hogy a magán is az mert semmi szankció, ellenőrzés, csak egy orvosi protokoll szerint mondanak valamit vagy még azt sem 20-25 ezerért vagy még többért. 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!