Keresés

Részletes keresés

julcsibulcsi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9096

Tavaly novemberben állapítottak meg részemre rokkantsági ellátást,de nem tudtam igénybe venni mert dolgoztam.Most szeretnék felmondani,hogy megigényelhessem.Vajon megkapom-e vagy mennem kell újabb vizsgálatra?Telefonon azt mondta az ügyintéző,hogy bármikor beadhatom az igényt ha megszűnik a munkaviszonyom,de én már nem tudok hinni a hivatalos szerveknek.Van valakinek valamilyen tapasztalata?

ildó66 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9095

Az I fokon tőlem sem kérdezett semmit a doktornő. Vagyis az elején megkérdezte,hogy szeretnék-e valamit mondani, aztán amikor elkezdtem az alapbetegségem panaszait azt mondta,hogy van erről lelet?Van, persze. Akkor azt ne mondjam.Aztán kezdtem volna,hogy várok egy további vizsgálatra...hát az meg nem érdekelte ha majd csak lesz és nincs róla lelet. Szóval ha van spka, ha nincs sapka.. Nekem is vérnyomás, magasság, súly, hajoljak, járkáljak de az aalapbetegségemről szó sem esett.

Előzmény: Törölt nick (9094)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9094

tőlem meg igazából nem is kérdeztek semmit, csak a súlyom, magasságom, s h miért büdös a szám (akkor dobtam ki a rágót) :OO már sírva röhögök a dokin...

ildó66 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9093

Én találkoztam már olyan orvossal is aki azt mondta,hogy nincs teljesen tisztában a betegségemmel, beszéljünk arról,hogy a mindennapi életben mire vagyok képes és hogyan boldogulok vele?De találkoztam már olyannal is aki azt mondta,hogy ami le van írva Ő csak azt nézi meg, azt fogadja el és nem érdekli,hogy emellé még mit mondanék el panaszként.

Érdemes felkészülni leletekkel, inkább legyen olyan részletes vélemény amiből egyértelműen kitűnik a betegség mint egy félszavas amit vagy így értelmeznek vagy úgy.

Komoly szemműtétem volt amit pár sorban írt le az orvos, latin kifejezéssel megjelölve a műtétet. A felülvizsgáló orvos infúziós kezelésnek értelmezte és mivel zavartalan postoperatív szak után otthonomba bocsájtottak szinte semminek nem vette.

Én azt tapasztaltam - nem tudom Ti hogy vagytok ezzel?-,hogy nagyrészt általános vagy mozgásszervi betegségre szakosodott orvosok vannak a bizottságokban.Persze, mindenben nem lehetnek otthon de akkor tegyék azt amit a hozzászólásom elején írtam.

Most a legutóbbi felülvizsgálaton (I fok) CT eredményem volt "csak" a két porckorongsérvemről. Az orvos időközben persze utalt MR-re is a hogyan tovább? miatt, de időpontra vártam és egy másik betegség miatt egy ideig nem is küldhetett el. Mivel csak  CT eredményem volt és erre hivatkozva az orvos nem írt fel semmit, várva az alaposabb vizsgálati eredményre azt mondták,hogy biztos nem is olyan vészes ha nem tartottak egyéb beavatkozást szükségesnek.

A II fokra már vittem az MR eredményt is, amit figyelembe vettek és súlyosabbnak ítélték meg az állapotomat.

Viszont csak úgy a poén kedvéért a végére...egyik ismerősöm rátett egy lapáttal a meglévő betegségére: szédül, időnként csillagokat lát..következő kérdés:jogosítvány?Háááát van - vagyis volt - addig.Rögtön bevonták. És egy csomó vizsgálatra kellett mennie mire visszakapta.

Előzmény: Törölt nick (9092)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9092

Ne legyél ennyire biztos!

Legyen minél több problémád, tüneted orvosilag dokumentálva.

Ha még van rá lehetőséged irass leletet a kezelőorvosoddal, hogy ha esetleg egy jóindulatú orvost fognál ki felülvizsgálatkor, legyen mire hivatkoznia neki is a főnökei felé, hogy mégis miért hagyott életben.

Előzmény: Törölt nick (9091)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9091

az a baj,h mi hiába tudjuk.. ők okosabban ebben is.... nekem pl 10 éve stagnál... kísérő kell mert egyedül nem tudok kimenni... ennek ellenére majdnem biztos vagyok benne,h mehetek dolgozni...

Előzmény: Törölt nick (9089)
Packop Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9090

Lehet, hogy jobb lenne nem agyalni rajta, 3 hónap múlva majd kiderül a határozatból. :)

Előzmény: Törölt nick (9089)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9089

Azt gondold meg milyen gyakran ismétlődik és milyen mértékben romlik az életviteled emiatt.

Előzmény: Packop (9082)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9088

Látom - a törvényt idézted.

Ott azért a leírások alapján elég jól el lehet dönteni, hogy melyik vonatkozik Rád.

És ezt nem én tudom eldönteni.

 

Az összetett dolgokat a kombinációs szabály alapján egyesével meghatározzák.

Megvan az, hogy egy-egy hiba miatt mennyi a gond és kiszámolják a maradékot és abból is számolnak  károsodást meg maradékot. És ezeket összegzik.

 

Csak az egyes károsodások megértése és egyforma minősítése lehet az, amit egyformán kell a törvény alapján megcsinálni.

Előzmény: Packop (9082)
mrkovács Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9087

Tisztelt Fórumozók!

 

Tudna - e valaki csongrád megyei "helyzetjelentést" adni arról,hogy mennyivel csúsznak a soros vizsgálatok? Esetleg új igény esetén mennyi idő telik el a konkrét behívásig? A segítséget tisztelettel megköszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9086

szia! alább belinkelte..

 

 

 

Packop 2014.02.25 15:20:48 ©
9064

Ebben vannak

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200007.NEM

Előzmény: bandolesa (9085)
bandolesa Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9085

Köszönöm én is, ezt a rendeletet teljesen hol lehet megtalálni, az oldalt belinkelnéd?

Előzmény: Packop (9082)
Packop Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9084

Esetleg azt nézhette a doktornő, hogy rendszeres-e a gyógyszer, mert azt látom a táblázatban:, hogy "gyógyszeres kezelés UTÁN", vagy MELLETT, vagy gyógyszeresen NEM kezelhető. Lehet, hogy ez a kiinduló alapjuk? Fene tudja....

Előzmény: Törölt nick (9079)
Packop Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9083

Miskolcon voltam, de nem tudom mennyit csúszik, mivel én külföldön éltam, és még ott adtam be a rokkantnyugdíj kérvényt 2012-ben. A két állam egyeztetett, úgyhogy nem tudom, mikor kerülnek a jelöltek "rendesen".:)

Előzmény: hosi196 (9080)
Packop Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9082

Szia, megvan a neten az a rendelet, amiben fel van sorolva, pl. a bipolárisnál ez:

 

 

Azért kicsit árnyaltabb a dolog velem, mert pl. siket vagyok....szóval nemcsak mentális gondjaim vannak, de ez az, amit nem tisztáztunk a komplexen pontosan; ill. a papírjaimból nem derül ki.

Előzmény: Törölt nick (9079)
BJszakért Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9081

Szakterületem rehabilitációs gazdasági szakértőként: ellátások, felülvizsgálat, foglalkoztatás, rehabilitáció.

 

Úgy vélem, a rehabilitáció, foglalkoztatás rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, és nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, a rászorulók, a gyermeket nevelők nem ismerik ezeket.

Ezen ismeretek hiánya hátrányos következményekkel járhat, komoly lehet az anyagi veszteség.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők választ kaphassanak konkrét kérdéseikre. 

http://www.versenykepesseg.eu/

 

hosi196 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9080

Szia! Megkérdezhetem,hogy melyik megyében voltál felülvizsgálaton és esetleg tudod-e hogy mennyit csúszik a vizsgálat?

Előzmény: Packop (9077)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9079

Ha csak a véleményünket kérdezed, akkor én arra tippelek azt fogják berakni,
ahol a legkisebb károsodásérték jön ki az egészségkárosodásra úgy,
hogy a legmagasabb legyen a megmaradt munkavégző képességed.

Az indokláson pedig az áll majd, hogy két kezed van megvan és ez
a két pólusod nem zavar eléggé a gondolkodásban.

 

Kicsit komolyabban:


Nem tudom honnan szerezted, hogy milyen százalékok vannak.
Valószínűleg az orvos nálam jóval többet tud magáról a betegségről, így
szakszerűbb választ fog adni a poblémádra.

Előzmény: Packop (9077)
sz16 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9078
Packop Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9077

Sziasztok, én ma voltam komplexen. Nekem is már hetekkel előtte jött a levél.

Mindenki nagyon aranyos volt, csak egyet nem igazán értek.

Az orvos nem nagyon kérdezgetett, pedig van olyan betegségem, ami 4 féleképp is számolható %-ban (F3180 Bipoláris zavar), a részletektől függően (pl. szociális kapcsolatok) - és ez nem derült ki a papírjaimból. Fogalmam sincs, akkor honnan fogja berakni valamelyik %-ba?

Van valakinek véleménye erről? Köszi

hosi196 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9076

Köszi! Akkor nem tehetünk mást csak várunk.Azért ha megtudsz valamit légyszíves írd meg ide a fórumra.Szép estét nektek!

Előzmény: mithogyan (9075)
mithogyan Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9075

Csak ennyit, hogy nekem 2012. decemberében lett volna esedékes. 

Előzmény: hosi196 (9074)
hosi196 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9074

Sziasztok!Mithogyan tudsz valamit arról ,hogy kb mennyi a csúszás?

Előzmény: mithogyan (9073)
mithogyan Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9073

Én a 14. hónapnál járok.

Előzmény: 560707 (9069)
Ircsi57 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9072

spotty!

 

Elnézést kérek , félreértelmeztem az írásod.

Ircsi57 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9071

spotty!

 

 Nem jó helyre írtál! Sokan örülnének hogy  egy finom ebéd legyen az asztalon.  Én szívesen elmennék" velneszezni" ha fizeted a 85 %-ot.

Ircsi57 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9070

Szia Marijancsi!

 

Igen,  múlt évben is megkaptam és azelőtt is.

560707 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9069

Üdvözlök mindenkit!

Tudja valaki, hogy Fejér megyében hogy állnak a felülvizsgálattal? Hány hónapos a csúszás?

 

29spotty Creative Commons License 2014.02.26 0 0 9068

Üdv mindenkinek! Ezt most olvastam, megosztom, hátha valakit érdekel, ha elmenne kicsit wellnessezni, pihenni. . 15% kedvezményt adnak nyugdíjasoknak ezeken a helyeken.

marijancsi Creative Commons License 2014.02.25 0 0 9067

Ircsi !

Neked volt tavaly is utazásid ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!