Keresés

Részletes keresés

yulika Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9118

Ma hallottam valamit!Most aki még nem töltötte be az 57 évet és rokkantsági ellátást kap az nem kap utazási papírt.De az is igaz,ha valaki betölti az 57 évet és még mindig rokkantsági ellátást kap akkor sem fog kapni utazási papírt?Mi  az igaz ebben?

julcsibulcsi Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9117

Kedves BJszakért!

 

Ha beadom az igényemet rokkantsági ellátásra van-e hivatalos határideje az ügyintézésnek vagy lehet,hogy több hetet is várnom kell a válaszra?Segítségedet előre is köszönöm.Amúgy B2 kategóriát kaptam 60%-os az egészségi állapotom és csak a keresőtevékenység volt az akadály.

sz16 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9116
bandolesa Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9115

Köszönöm, most elolvastam, és megértettem.

Előzmény: BJszakért (9107)
BLM Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9114

Ezt ne nagyon hangoztasd, mert ha jól tudom két ellátásra nem jogosult senki.  Ha valaha kiderül, még kamatostól visszafizettetik veled.

Előzmény: Regina38 (9113)
Regina38 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9113

Kedves Julcsibulcsi!

 

Én munkaviszony mellett megkaptam a rokkant ellátást. Kivettem 3 nap fizetetlen szabadságot /kiirattam magam táppénzről/ és máris járt a rokkant ellátás. Először nekem is elutasították, de mondták, hogy van ilyen lehetőség. Beadtam újra a kérelmet, a fizetetlen szabadság első napjától jár a rokkant ellátás, mivel akkor nincs rendszeres jövedelem. Nem kellett újabb felülvizsgálatra menni. Jelenleg is kapom még a táppénzt is meg a rokkant ellátást is.

Előzmény: julcsibulcsi (9096)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9112

Jav . ,,rokkant nyugdíjam,,

Előzmény: senkinetudjakilennék (9111)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.03.02 0 0 9111

 

Ne aggódj tudom kire kell tenni a voksomat mivel 34 év után egy üzemi balesetben rokkantam meg ,és

ez a népnyomorító elvette a rokkantnyugdíjas 65 %-t !

Előzmény: Cersz (9109)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9110

Ez volt a roki horror show.

 

Vajon kinek a rendezésében?

Előzmény: Cersz (9109)
Cersz Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9109

Igen, ki lehetne nyilvánítani a véleményüket, de hallgat mindenki ebben az országban, mintha a legnagyobb rendben mennének a dolgok.

 

- Nem igaz, hogy nem csökkentek a fizetések, a közszférában legalább 10-15 %-al csökkentek a fizetések.

- Nem igaz, hogy csökkent a munkanélküliség, csak külföldre mentek a fiatalok dolgozni. (már nem csak a fiatalok)

- Nem igaz, hogy dübörög, a közigazgatás már lassan működésképtelen lesz, az elvonások miatt. (leamortizálnak a műszaki technikai berendezések, új beszerzés takarékosság miatt nem lehetséges.)

 

- Egy ablakos az ügyintézés, mert a többi dolgozó már megszökött, vagy leépítették!

- Nem fokozatosan és nem csak a nyugdíj korhatár emelkedett, hanem a szerzett jogok megvonása következtében sokan akár 3 évet kell hogy ráhúzzanak a szolgálati idejükre, hol van itt a fokozatosság, kérdezem az 53.-asokat?

 

- A külföldön dolgozó fiatal, külföldön fizeti a "TB" járulékot, abból a Magyaroknak nem jut egy kanyi se a nyugdíjak fedezésére!

 

Nem is folytatom, mert csak a vérnyomásom és a vércukrom tolom fel az egekbe!

 

ÉBRESZTŐ EMBEREK!

 

 

 

 

Előzmény: sz16 (9105)
BJszakért Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9108

Rehab Szakig Szerv (megyei) -hez kell fordulni rehab kártya igénylésével,, megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival, hatósági bizonyítvány kérelmével kaopcsolatban, amikor a bizottság segítségéevl (szakvéleménye alapján) munkaképességet vizsgál.

 

BJszakért Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9107

bandolessa

már sokszor elmondtam, leírtam, hogy bizottságnak ezer feladata van, B1, B2, C1, C2, D, E minősítást csak munkaképesség vizsgálatánál ad, hiszen megállapítja az egészségi állapot mértékét (%) és a rehabilitálhatóságot, annak irányát is, és ennek megfelelően (ha a jogi feltételek is fennállnak: kereső tebvékenységet nem folytat, rendszeres pénzellátása nincs és bizonyos esetekben a biztosítotti időt is vizsgálja), akkor megállapítja a megváltozott munkaképességű személyek elltásait (rokkantsági vagy rehab ellátás). Ha bármelyik feltétel nem teljesül, pl. az orvosi (legalább 60%-ban egészséges vagy kevesebb) vagy az előbb írt jogi feltétel, akkor elutasítja az igényt (2011. évi CXCI.tv.).

 

Esetedben szociális ellátást igényeltél önkormányzattól (1993. évi III.tv. alapján), ott rehabilitálhatóságot nem vizsgál biziottság, csak az egészségi állapotot, és Hivatal az egyéb jogi feltételeket, annak megfelelően, milyen ellátásról van szó.

 

Írtam már, MINDEN Hivatal mást vizsgál, minden ellátásnak más feltételei vannak, más jogszabályok tartoznak hozzá.

 

Bizottság vizsgál közlekedési képességet is, ott is mást vizsgál és állapít meg ennek megfelelően a Hivatal.

Mást vizsgál bizottság a fogyatékossági támogatás igénylésénél, ott az önálló életvitelt, ...a 141/2000. Korm.r. alapján.

 

Nem folytatom, mert már elmagyaráztam. Még ötször, tízféleképpen leírom neked. Nem érted, vagy nem akarod érteni? Ennél egyszerűbben nem tudom elmondani.

Szép estét

 

Évszakok Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9106
sz16 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9105
bandolesa Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9104

Érdekes, de az orvosszakértő 15-percig vizsgált, kérdezgezett. De a munkaviszony része nem volt téma, hiszen az egészségi állapotot mérte fel és a leleteket vizsgálta.

 De volt munkám az Önkormányzatnál, mondtam neki, igaz pár hónap 2002.-ben, de nem kérdezett tovább erről.

Alap rutin kérdések,jogsija van-e, hogy főz, mivel fűt, ki mos magára.

Ilyen mindennapos élet kérdései,és közben nézte a testsúlyt, izületek mozgathatóságát, felfektetett az ágyra alsónadrágban, mozgatta a lábaimat. Még a fogsort is megnézte.

Ja első kérdése, hogy én miért jöttem ide? Jó kérdés volt.

Előzmény: Törölt nick (9103)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9103

Nem lehet, hogy szolgálati idő hiánya miatt nem kaptál betűjeles minősítést se?

Én erre gyanakodnék

Előzmény: bandolesa (9102)
bandolesa Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9102

Tisztelt Szakértő!

Én 1.-fokon kaptam össz szervezeti egészségkárosodásra 50%-ot. Csak az orvosszakértő vizsgált, szociális és munkaügyi nem.

Jelenlegi állapotban felülvizsgálat nem szükséges, ezt olvastam még.

 

Szolgálati idő hiányában Önkormányzati rendszeres szoc. segélyt kapom.

De ilyen minősítéseket nem találok én? B2, C2, D, E valamely minősítéssel.

 

Minősítés nélkül is lehet 1-fokú határozat?

Előzmény: BJszakért (9101)
BJszakért Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9101

julcsibulcsi,

A bizottsági szakvélemény (tavaly novembert írtad, az fél éven belüli állapot) érvényes ezek szerint B2, C2, D, E valamely minősítéssel roki ellátásra. RSZSZ (Rehab Szakig Szerv) saját hatáskörben dönt ebben az esetben (ha valóban az ellátás elutasítása ez volt: a kereső tevékenységet folytat, így nem teljesült a jogi feltétel az ellátás megállapításra), újabb felülvizsgálatra van-e szükség vagy sem. Bizottság mindig jelenlegi állapotot vizsgál.

Javaslom, add be igényedet RSZSZ-hez mmk ellátásra, csatold a novemberi szakvéleményt, és eldöntik saját hatáskörben, újabb felülvizsgálat nélkül megállaíptják-e vagy sem ellátást. Ha meggondolod magad, és ők bizottsági felülvizsgálatra hívnak, legfeljebb nem kell elmenni, akkor megszüntetik eljárást, ennyi.

marijancsi Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9100

Kedves Kitti Katalin Kurucz !

Nyugodtan, hátha segítene valakinek !

Előzmény: Kitti Katalin Kurucz (9097)
Évszakok Creative Commons License 2014.03.01 0 0 9099

Kedves Kitti Katalin Kurucz!

 

Ez a topik a leszázalékoltak fóruma. Ebben a témában van pl a felülvizsgálat menete. Szólhat konkrétan a betegségről is. Volt már itt munka hirdetés is. Vagyis elég vegyes itt a téma. Gondolom, hogy itt kiteheted a munkalehetőséget.

Előzmény: Kitti Katalin Kurucz (9097)
fjudit2 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9098

Szeretném tudni, hogy Győrben hol tartanak a vizsgálatok. Nekem februárban kellett volna menni, még nem hívtak. Szép hétvégét mindenkinek.

Kitti Katalin Kurucz Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9097

Kedves Fórumozók!

 

Megváltozott munkaképességű kollégát keresünk családi vállalkozásba. Megengeditek, hogy kitegyem itt nálatok a hirdetést?

 

julcsibulcsi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9096

Tavaly novemberben állapítottak meg részemre rokkantsági ellátást,de nem tudtam igénybe venni mert dolgoztam.Most szeretnék felmondani,hogy megigényelhessem.Vajon megkapom-e vagy mennem kell újabb vizsgálatra?Telefonon azt mondta az ügyintéző,hogy bármikor beadhatom az igényt ha megszűnik a munkaviszonyom,de én már nem tudok hinni a hivatalos szerveknek.Van valakinek valamilyen tapasztalata?

ildó66 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9095

Az I fokon tőlem sem kérdezett semmit a doktornő. Vagyis az elején megkérdezte,hogy szeretnék-e valamit mondani, aztán amikor elkezdtem az alapbetegségem panaszait azt mondta,hogy van erről lelet?Van, persze. Akkor azt ne mondjam.Aztán kezdtem volna,hogy várok egy további vizsgálatra...hát az meg nem érdekelte ha majd csak lesz és nincs róla lelet. Szóval ha van spka, ha nincs sapka.. Nekem is vérnyomás, magasság, súly, hajoljak, járkáljak de az aalapbetegségemről szó sem esett.

Előzmény: Törölt nick (9094)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9094

tőlem meg igazából nem is kérdeztek semmit, csak a súlyom, magasságom, s h miért büdös a szám (akkor dobtam ki a rágót) :OO már sírva röhögök a dokin...

ildó66 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9093

Én találkoztam már olyan orvossal is aki azt mondta,hogy nincs teljesen tisztában a betegségemmel, beszéljünk arról,hogy a mindennapi életben mire vagyok képes és hogyan boldogulok vele?De találkoztam már olyannal is aki azt mondta,hogy ami le van írva Ő csak azt nézi meg, azt fogadja el és nem érdekli,hogy emellé még mit mondanék el panaszként.

Érdemes felkészülni leletekkel, inkább legyen olyan részletes vélemény amiből egyértelműen kitűnik a betegség mint egy félszavas amit vagy így értelmeznek vagy úgy.

Komoly szemműtétem volt amit pár sorban írt le az orvos, latin kifejezéssel megjelölve a műtétet. A felülvizsgáló orvos infúziós kezelésnek értelmezte és mivel zavartalan postoperatív szak után otthonomba bocsájtottak szinte semminek nem vette.

Én azt tapasztaltam - nem tudom Ti hogy vagytok ezzel?-,hogy nagyrészt általános vagy mozgásszervi betegségre szakosodott orvosok vannak a bizottságokban.Persze, mindenben nem lehetnek otthon de akkor tegyék azt amit a hozzászólásom elején írtam.

Most a legutóbbi felülvizsgálaton (I fok) CT eredményem volt "csak" a két porckorongsérvemről. Az orvos időközben persze utalt MR-re is a hogyan tovább? miatt, de időpontra vártam és egy másik betegség miatt egy ideig nem is küldhetett el. Mivel csak  CT eredményem volt és erre hivatkozva az orvos nem írt fel semmit, várva az alaposabb vizsgálati eredményre azt mondták,hogy biztos nem is olyan vészes ha nem tartottak egyéb beavatkozást szükségesnek.

A II fokra már vittem az MR eredményt is, amit figyelembe vettek és súlyosabbnak ítélték meg az állapotomat.

Viszont csak úgy a poén kedvéért a végére...egyik ismerősöm rátett egy lapáttal a meglévő betegségére: szédül, időnként csillagokat lát..következő kérdés:jogosítvány?Háááát van - vagyis volt - addig.Rögtön bevonták. És egy csomó vizsgálatra kellett mennie mire visszakapta.

Előzmény: Törölt nick (9092)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 9092

Ne legyél ennyire biztos!

Legyen minél több problémád, tüneted orvosilag dokumentálva.

Ha még van rá lehetőséged irass leletet a kezelőorvosoddal, hogy ha esetleg egy jóindulatú orvost fognál ki felülvizsgálatkor, legyen mire hivatkoznia neki is a főnökei felé, hogy mégis miért hagyott életben.

Előzmény: Törölt nick (9091)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9091

az a baj,h mi hiába tudjuk.. ők okosabban ebben is.... nekem pl 10 éve stagnál... kísérő kell mert egyedül nem tudok kimenni... ennek ellenére majdnem biztos vagyok benne,h mehetek dolgozni...

Előzmény: Törölt nick (9089)
Packop Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9090

Lehet, hogy jobb lenne nem agyalni rajta, 3 hónap múlva majd kiderül a határozatból. :)

Előzmény: Törölt nick (9089)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 9089

Azt gondold meg milyen gyakran ismétlődik és milyen mértékben romlik az életviteled emiatt.

Előzmény: Packop (9082)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!