Keresés

Részletes keresés

donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.23 0 1 57204
donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.23 0 2 57203

Jajj Pulmy, megint kiszabadítod a szellemet a palackból :d Tegnap éppen erről is szó esett közöttünk Tavaszi Széllel, de én már uigyan még egyszer bele nem kezdek :) Nekem tetszenek ezek a megoldások is, örülök ha van jelzés..pont :)

Előzmény: Pulmy (57202)
Pulmy Creative Commons License 2016.05.23 -2 0 57202

 Legutóbbi túránkon a Balaton-felvidéken különös figyelmet szenteltem a jelzéseknek. Összegyűjtöttem párat,kíváncsian várom a véleményeket.

 

 

     A Megye-hegy platóján,ez egy széles,kopár fennsík ,csenevész bokrokkal,bár vannak akik megkövezik ezeket a megoldásokat,de szerintem nagyon ötletes és hasznos ha nem is szabályos. Bár a palackokban olyan műanyag táblácskákat helyeztek el amiket fel szoktak szögelni. Csak elismerés illeti az elkövetőket.

 

 

       A Felső-hegy csúcsán élesen balra fordul a Shrsz,bár a jel tökéletesen van elhelyezve az aljnövényzet igencsak eltakarta,így fogtam magam és kitisztítottam,ahogy tudtam. Ideig-óráig jó lesz. A gond ,hogy az ismétlő jel az elágazástól csak jó sokára jön meg.

 

 

   Ugyancsak a Felső-hegyről egy követendő példa. Mielőtt kiérnénk az erdőből magánterület lett és elzárták az ösvényt. A gazda viszotn gondoskodott a terelésről amit nem épp jól sikerült jelekkel festett meg,de legalább megtette!

 

 

 Így kell (kéne)fát vágni,legalábbis a Csere-hegy lábánál így teszik.

 

 

    Balatonalmádi vasútállomás aluljáróján,így sikerült a K- és a Z-. Elrettentésül lehetne mutogatni jelzésfestő tanfolyamokon.

Pulmy Creative Commons License 2016.05.23 -2 1 57201

      A Balaton -körtúra újabb szakaszát jártuk le Balatonfűzfő és Alsóőrs közt. A táv nagyjából 25 km,amihez cca 730 szint jár. A mozgalom ezen a szakasza a kilátókról és a gyönyörű panorámákról szól. Az útvonal ezenkívül érint számtalan érdekes és értékes látnivalót. A csúcs Alsóőrs Ófalusi része,mely sorban illik az OKT-n megszeretett ékszerdobozokhoz.

 

 

         Mi a távot a kiírástól egy kicsit eltérően jártuk be,erre lehetőséget ad a szervező,de mind távban,mind szintben bőven elértük a hivatalos adatokat. A szakasz  jelentős része a Balaton-felvidéki kéktúra útvonalán halad. A jelzések itt is fel lettek újítva,hasonlóan az OKT-hoz,csak az abnormális táblák  nem kerültek felszerelésre-Hál'Isten!  Az egyéb jelzések S- ;Z-; Shrsz viszont messze nem olyan színvonalúak,mint amiket megszoktunk a kéken. Azért kis odafigyeléssel és türelemmel .no és jó adag tájékozódási képességgel szépen követhetőek,bár van ahol igencsak keresgélni kell őket,de ez betudható a vegetációs időszaknak és az erdei munkálatoknak. Viszont külön öröm ilyen helyeken járni,így legalább nem kényelmesedünk el.

 

       A szakaszt mindenkinek ajánlom,aki a Balatonnak ezen a részén nyaral mindenképp kerítsen időt rá,felejthetetlen élménnyel lesz gazdagabb.

 

 

    Részletes,fényképes beszámoló:itt

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.23 0 0 57200

Úgy nézem ugyanaz. Ezek szerint nagyjából egy év fáziskésében van a minalunk.hu...? :/

Előzmény: AttHunter (57199)
AttHunter Creative Commons License 2016.05.23 0 0 57199
Előzmény: Törölt nick (57198)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.23 0 0 57198
donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 57197

Hát kerültem a földek szélén, gázpásztán, az erdő egyik térképen jelzett de elég dzsindzsás nyiladékán :) 

Kilyukadtam a kilátóhoz vezető útra, megnéztem a kilátót és visszatértem a kékre. Ez volt a legésszerűbb megoldás. Távban meg még több is lett.

Előzmény: olahtamas (57196)
olahtamas Creative Commons License 2016.05.23 0 0 57196

Na és hogy abszolváltad a Rallyt?

Beültél utasnak az egyik autóba? :)

Előzmény: donjuan1984 (57195)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.23 0 1 57195

Újabb eredményes túrahétvégén vagyok túl, ezúttal Hosszúpereszteg - Sárvár - Szeleste szakaszok kerültek bejárásra. A bélyegzők rendben vannak, a vegetációs 1-2 helyen teszi kissé nehézzé az előrehaladást. na meg a Savaria rally, de ez csak május egy hétvégéjén - most- aktuális :)

Sárváron mindenkinek ajánlom a fürdőt, akár a túranap végén egy kis áztatásra - este van kedvezményes jegy is -, nagyon szép. 

csg65 Creative Commons License 2016.05.20 -1 1 57194

Egy (picit) meg kell védenem a TTRMAP-ot, pedig nem szokásom. Szóval igaz, hogy turistaút nagyon kevés van rajta, a tervezés használhatatlan, de van egy jó pontja: nekem úgy tűnik, aktuális rajta a Kékkör útvonala. Pl. a Rezi vár alatti vizenyős átkelés és a már Álmosdot elkerülő új szakasz is rajta van. És ha bekapcsoljátok a TTR Pecsételőhelyek megjelenítését, akkor kép és infók is elérhetők róla.

Előzmény: Csuhás (57190)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.20 0 0 57193

Jó hogy írsz róla, már kinyomtattam az igazolófüzetet... :-)

Előzmény: llakli (57191)
hadidoki Creative Commons License 2016.05.20 0 0 57192

Kár érte, nem túl régen még jártam ott. :-(

Előzmény: Törölt nick (57181)
llakli Creative Commons License 2016.05.20 -1 2 57191

Kohász kék, Diósgyőr-Garadna. A kis téren egy fia bélyegző nincs (vagy nem mernek adni), a DAM-telepen végre megszántak, ott van egy csomó cég. Később a Reál boltban is van. A forgalmas útról jobb nem beszélni, de aztán csodaszép az út Lillafüredig. Az emelkedő hosszú és szívós, a Z jel után figyelni kell, balra elválik a K+. A jelzés mintaszerű. A sok újonnan kihelyezett tábla nekem nem volt túl informatív, a Kohászról egy szó se. A Fehérkő-lápa oldalában az ösvény pár vastag kidőlt fával elég izgalmas, nem lehet rohanni. A felső-hámori Kohász Múzeum csak csütörtöktől van nyitva, hét elején nem, a Fazola kohó szintúgy. (10-16 óra) Aki bélyegzőket akar, jó ha tudja. A pisztrángtelepen hétfő-kedd a szünnap. (11-17 óra). A Bükk mindig lenyűgöző.

Csuhás Creative Commons License 2016.05.20 0 0 57190

Szvsz a pénz kifizetésre került, így a fejlesztés félbemaradt, tényleg egy kalap sz... és alighanem így is marad. :-(

Előzmény: nagypapi (57189)
nagypapi Creative Commons License 2016.05.20 -2 0 57189

A TTRmappel csak én bénázok ennyit, vagy tényleg ennyire xar? Vagy még fejlesztés alatt van?

Güsziológus Creative Commons License 2016.05.20 -1 0 57188

"...új POI-kat is fel lehet tenni amit javaslunk kitáblázni."

 

Nem ezzel kellett volna kezdeni?

Előzmény: HEV (57186)
HEV Creative Commons License 2016.05.20 0 1 57187

No mégis sikerült, az ÚJ POI-k adatait nem kell beírni az excel táblázatba.

Előzmény: HEV (57186)
HEV Creative Commons License 2016.05.20 0 1 57186

Az MTSZ tegnap este szétküldött a tagszervezetek vezetőinek egy felhívást. Közzé tett egy linket ahol elérhető a meglévő táblázás rendszere, képekkel és van lehetőség azok hibás részeinek megjelólésére illetve új POI-kat is fel lehet tenni amit javaslunk kitáblázni.

Megadtak egy kapcsolattartó telefont de nekem mindig foglalt. Nyilván itt is van olyan aki bekapcsolódik a munkába ezért megkérdezem hátha tudjátok a választ:

- az uj POI-k adatait is be kell írni az excel táblázatba, vagy csak a javításokat? Nekem úgy tűnik, hogy az új POI-k letárolódnak ha a kicsi ablakot kitöltjük az adatokkal.

 

donjuan1984 Creative Commons License 2016.05.20 -1 0 57185

Állítólag ez a rally minden évben májusban van és érinti is a kéket. Nekem is új volt, nem számítottam rá, heyjoe hívta fel ráa  figyelmem. így aztán holnap nem csak OKT-ra megyek, hanem a Savaria Rallyra is :D Káld után kerülni kell majd, de így viszont megnézem a 2 éve átadott kilátót, aztán visszaevickélek a kékre.

Ez van, nem tudok mit tenni, mert miattam sem fogják leállítani a versenyt addig amíg azt a kb. 2,5 km-t megteszem :) 

Előzmény: olahtamas (57184)
olahtamas Creative Commons License 2016.05.20 0 1 57184

Egyszerűen felháborító, hogy ilyen kivételezett helyzetbe kerülhetnek egyes szervezetek!

Nyilvánvalóan a pénz az oka, de akkor mit lehet tenni?

Miért nem szögezik le az általunk hónapokkal előtte megkért engedélyekben, hogy ha valaki egy zsák pénzzel megveszi az engedélyezett utunkat érintő terület használatát, akkor nekünk tűrnünk kell!

Legalább értesítenének bennünket, ez lenne a minimum.

 

És a másik kérdés, hogy mennyivel előtte kell az engedélyt megkérni?

Vagy ha egy nappal a rally előtt egy még nagyobb zsák pénzzel valaki meg utcabált rendez a rally tervezett célegyenesére, akkor azt is lehet???

Előzmény: Abmub (57183)
Abmub Creative Commons License 2016.05.20 0 1 57183

Sziasztok!

Már az elején leszögezem, hogy nem szeretnék védeni senkit(!)...

http://termeszetjaro.hu/cikk/idoszakos_utlezarasok_az_orszagos_kekturan

Egyszer egy szervezett teljesítménytúránkat húzta majdnem keresztbe egy hasonló rendezvény kb. ugyanitt (Tömörd és Kőszeg között). A túráinkat hónapokkal előbb bejelentjük (és ha kell, engedélyeztetjük), a rally-ról mi a túra reggelén szereztünk tudomást (konkrétan az ellenőrző pontra igyekezve találkoztunk a részt vevő autókkal), de másoktól azt hallottuk, hogy a verseny iránt érdeklődők is csak néhány nappal előbb értesültek a pontos helyszínről. Mi sem nagyon értjük, nekik miért könnyebb, amikor talán kicsit többet ártanak a természetnek. És még mi magyarázkodtunk a túrázóknak, akiknek nem szóltunk előre...

Előzmény: nagypapi (57169)
jzp2107 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 57182

nebazz..

Ez a Börzsöny egyik leghangulatosabb helye (volt)   :-(  :-(  :-(

Előzmény: Törölt nick (57181)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.19 0 0 57181

Egy kilométerre a Börzsönyi kéktől, szűk 3-ra az OKT útvonalától:

 

HÍRHATÁR ONLINE - Leégett a Börzsöny egyik kedvelt menedékháza – senki sem tud semmit

 

Vasedény kulcsosház

OZ Juice Creative Commons License 2016.05.19 0 0 57180

Igen, az van most, de folyton megszakad a rögzítés. Lehet, hogy a telefon baja, de kipróbálnék egy másikat, háthat az megoldja...

Előzmény: jzp2107 (57178)
efemm Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 57179

Trackeléshez osmtracker, terepre g:hu, autóval maps.me

Előzmény: OZ Wheels (57175)
jzp2107 Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 57178

esetleg az osmand lenne az? arra gondoltál?

Előzmény: jzp2107 (57177)
jzp2107 Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 57177

nem akarok hülyeséget írni, nincs okostelóm, annyit tudok hogy tesóm Locust használ, az mond neked valamit?

(egyébként van olyan hogy osm app?)

Előzmény: OZ Wheels (57175)
garass Creative Commons License 2016.05.19 0 1 57176

A táblahiánynak itt az az oka, hogy még az oszlopok egy része sem lett felállítva. Azért a kis létszámú táblákról is sikerült 2-3 oldalnyi hibalistát összeraknom. Köztük a hiányolt Szelcepusztát is.

Előzmény: qentar (57163)
OZ Wheels Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 57175

Tudnátok javasolni az osm-en és TTRM-en kívül másik jó androidos térkép app-ot, ami rögzít is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!