Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2007.08.04 0 0 137
Ami meg a repertoaromon van: Bugle call, Pop, goes the weasel es a Soccer is my favorite :))!
Előzmény: ZsuR (136)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.04 0 0 136
Jajj de jo neked. . .en meg az erosen leegyszerusitett daraboknal tartok - azokbol is egy odal - legfeljebb ketto :))!

Nagyon buszke vagyok magamra, el tudom jatszani hiba nelkul. . .nem sok muveszi erzekkel, de hiba nelkul :)).
Előzmény: kalika000 (135)
kalika000 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 135

Mostanában a régi kedvenceimet szoktam játszani, pl. Weiner:Rókatánc, Bartók:Román népi táncok, Chopin keringőket, Bach:d-moll toccata és fúga, stb.

Most így hirtelen ennyi jut eszembe.

Előzmény: ZsuR (134)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.04 0 0 134
Meselj. . .mit gyakoroltal?
Előzmény: kalika000 (133)
kalika000 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 133

Na látod! :))

Az biztos, nekem is van nagyon sok olyan zongoradarab, amit már elfelejtettem.

Előzmény: ZsuR (132)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.15 0 0 132
Hat ez az! SOKKAL jobban mint egy evvel ezelott!!!

Most nyari szunet van - es gyakorolok igy legalabb haromszor egy heten, de van ugy tobbszor. Ha valamit nem jatszok egy darabig, hat elfelejtodik. . .hamar. Hamarabb mint a tanulas volt :))!
Előzmény: kalika000 (131)
kalika000 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 131

Köszi!

Engem sem akartak beíratni zeneiskolába, de kikönyörögtem.  (ha öcsém mehet, akkor én miért nem:))

Az biztos, hogy gyerekkorban könnyebb, de semmi sem lehetetlen. Te is biztos jól haladsz, főleg, ha ilyen lelkes vagy.

Gondolj csak bele, hogy mennyivel jobban tudsz zongorázni, mint egy évvel ezelőtt:))

Előzmény: ZsuR (130)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.15 0 0 130
Szia! Nagyszeru! Macskak es zongora. . .rossz ember nem lehetsz :))!

Irigyellek a 9 evert - en egy eve tanulok, de hat. . .oreg fejjel. . .tudod :)) nehezen megy.

Viszont nagyon lelkes vagyok :))!
Előzmény: kalika000 (129)
kalika000 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 129

Sziasztok!

 

Én is nagyon szeretek zongorázni, 9 évig tanultam zeneiskolában.

Van egy régi pianínónk, több mint 50 éves, kicsit hamis már, ráférne a hangolás.

Van sok kottánk, ha valakinek kell valami, szívesen megnézem és beszkennelem, ha megvan.

Jó gyakorlást mindenkinek:)

KarnEvil Creative Commons License 2007.07.02 0 0 128
Persze ZormaC,

Telefon:

06-20-926-6411 (Meggyesi Balázs)

Ő mindenben tud segíteni, ami zongorával kapcsolatos :)
Nyugodtan hivatkozz rám (Varga Norbert).

Üdv
Előzmény: ZormaC (124)
sexy fiú Creative Commons License 2007.06.13 0 0 127

Sziasztok,

én megnéztem az "Ópium - egy elmebeteg nö naplója" címü filmet, (nem nagyon teccet) de volt benne egy zongoradarab, ami többször felcsendült végén a stáblistából azt olvastam hogy az valószínüleg

 

SCARLATTI f-moll szonátája lehetett

 

Ha ez meg vana valakinek és valahogy el tudná juttatni hozzám, nagyon örülnék mert meg szeretném tanulni, köszönöm elöre is!

 

sexy fiú Creative Commons License 2007.06.13 0 0 126

Nekem is a szobácskám közepén trónol egy nagy zongora (csak oldalazva körüljárni lehet...)

de nem ugy fogom fel hogy sok heleyet foglal: söt! olyan mintha galériás lenne, és a cuccaimat jobban el lehet helyezni: a zongara fölé és alá is lehet pakolászni.

 

Előzmény: ZsuR (99)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 125
Köszi a linket!

rákerestem a srác egyéb felvételeire, nekem nagyon tetszenek! Fantasztikus!

KÖSZI!
Előzmény: ZormaC (124)
ZormaC Creative Commons License 2007.06.12 0 0 124
Sziasztok, új hozzászóló :-)

KarnEvil - tudsz ajánlani valakit Budafokon, aki behangolna egy pianínót, egyúttal meg tudná javítani az apróbb mechanikai problémákat (le- és összeragadó billentyűk, stb)? Köszi.

Hogy ne csak egy "keres" típusú hirdetést tartalmazzon ez a hozzászólás... érdemes megnézni az alábbi variációt, gyakorlottabbak meg is próbálkozhatnak vele :-) Google segít megtalálni a kottáját, de ha mégsem, akkor kérésre el tudom küldeni:

http://youtube.com/watch?v=7t74HRsHhSs

__
z.
Előzmény: KarnEvil (111)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.08 0 0 123
Előzmény: KarnEvil (122)
KarnEvil Creative Commons License 2007.06.07 0 0 122
Itt sok-sok zongorával kapcsolatos információt, kottát, hang- és videóanyagot, könyvet találhattok; egy nonprofit szervezet oldala:

Piano Society
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 121
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 120
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 119
Sziasztok!

Tegnap ígértem még egy linket.

nos itt van.
ZsuR Creative Commons License 2007.06.07 0 0 118
Nyari szunet alig kezdodott el - es maris hianyzik a zongora lecke. Talan tobbet gyakoroltam az elmult heten, mint az elotte levokon!

Ujra tanulom az eddigieket - hogy en mennyit felejtettem!!!
ZsuR Creative Commons License 2007.06.07 0 0 117
Egeszen belefeledkeztem a hallgatasaaba. . .nem a leckeebe, hanem a jatekaba! Ksozi a linket!
Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 116
úgy látszik a böngészőm nem birkózik meg két link beszúrásával, no majd holnap berakom a másikat is, most csak kétszer sikerült ugyanazt. Jó éjt!
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 115
no még egyszer



<a href="http://www.youtube.com/profile?user=mariocast" target="_blank">link 01</a>





link 02
Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 114
sziasztok!

Keresgettem a neten, s találtam <a href="http://www.youtube.com/profile?user=Lypur" target="_blank">ezt</a> s ezt

hátha más is hasznát veszi.
KarnEvil Creative Commons License 2007.05.31 0 0 113
Akkor a legjobb úton haladsz :)
Előzmény: ZsuR (112)
ZsuR Creative Commons License 2007.05.30 0 0 112
No akkor ezt jol kiszedtem beloled :)).

Persze, hogy nem haragszom - miert is tennem? A jo tanacs mindig jol jon.

Az en tanarnom hasznalja a gyerekeknek valo konyvet is - sokkal gyorsabban haladunk benne mint a gyerekek - es hasznal felnott kezdoknek valot, abbol is a klasszikus zenet. Konnyitett feldolgozasok, motivaloak, oromot adnak.

A szolfezs meg annyira bele van szove a leckeibe, hogy nem is veszem eszre, hogy tanulom.
Persze az anyag ugy van elrendezve a gyerekek konyveben, hogy ha azt kovetjuk, akkor a szolfezst is fogjuk tudni.

Elvezem nagyon, az egesz ev ugy telt el, hogy minden percet elveztem!
Előzmény: KarnEvil (111)
KarnEvil Creative Commons License 2007.05.30 0 0 111
Nem tanárnő... tanár :)
Igen, tanítok felnőtteket is, jó eredménnyel. Felnőttek esetében általában nem a szokásos Komjáthy-féle "Zongoraiskolá"-t alkalmazom (mivel az elsősorban gyerekeknek készült), saját anyagot állítottam össze. Ezzel párhuzamosan tanítok szolfézst és zeneelméletet is (ahogy szerintem mindenhol kellene). Budafokon lakom és általában itt tanítok.

Ja és a kisujj-dolgot pont azért írtam, mert nem mindig az esik a basszusra, sőt... :) De ne haragudj, tényleg nem akartam okoskodni, csak a pontosság kedvéért :)

Előzmény: ZsuR (110)
ZsuR Creative Commons License 2007.05.30 0 0 110
Igazad van - pontatlan voltam. A basszustol megyek - es a bal kezemen az a kisujjam - a jobbra ez mar nem igaz.

Szoval tanarno vagy. Tanitasz felnotteket is?
Előzmény: KarnEvil (109)
KarnEvil Creative Commons License 2007.05.30 0 0 109
Sziasztok!

Én zongorát tanítok, ha valakit érdekel :)
Budapest területén igény szerint házhoz is megyek. Jelentkezés e-mailben.

Zsur, bocs, hogy beleszólok, nem akarok okoskodni, de kottaolvasásnál ne a kisujjban gondolkozz, hanem a szólamokban. Helyesen: mindig a basszus szólamtól haladunk felfelé egy akkord olvasásakor. De igazad van, ezt tényleg jobb "személyesen" megmutatni.
ZsuR Creative Commons License 2007.05.30 0 0 108
Mondani nem olyan egyszeru.
Leginkabb abban segit a szemelyes kapcsolat, hogy kerdezhetek - hogy megmagyaraz.
Mennyire fontos az ujjak sorrendje.
Hogyan jatsszak akkordokat egymas utan konnyen. Ha egy akkordot "olvasok" amit bal kezzel jatszok, azt akkor a kisujjtol kezdjem.
Akkor vagyok kesz jatszani, ha mind a ket kezem azok folott a hangok folott van, amivel kezdek. . .(hajlamos vagyok az olemben felejteni a kezemet).
Most a pedaloknal:
amikor az egesz sort pedallal kellene a kotta alapjan jatszani, OK felbontani - neha erezni, hogy tul sok.

No meg a legfontosabb, en ugy tanulok a legkonnyebbe, ha latom. . . lehet kesobb lesz valami "onkepzes" is mint mas "tantargyban", de most nayon kell a tanar!
Előzmény: Ggantijja (107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!