Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8030

még a tyúktollat is behúzgálják, az udvaron ott állnak a félig behúzott tollak:))

Előzmény: Törölt nick (8027)
CBNora Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8029

Komoly. Nálunk legjobban a diófa alatt tűnik fel, kiállnak a földből a félig behúzgált diólevelek.

Előzmény: Törölt nick (8027)
CBNora Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8028

Ilyen egyszerűen nem lesz jó, be fognak dőlni a karók a paradicsom súlyától. A karókat belülről ferdén ki kell támasztani, akkor erős, jó mélyen levert karóval max. kb. 4 métert át lehet hidalni. A fenyő kitörhet, ha nehezek a növények.

Előzmény: Törölt nick (8026)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.17 0 0 8027

Hát persze, hogy nem muszáj. Azonban e kettőt én is egyszerre használom.

 

Peoplex, épp oly jó a szalma is, én annak is épp úgy örlnék, csak nincs módomban beszerezni. Kaszálékot meg annyit, amennyire szükségem van. 

 

De valamin felakadtam, nem igazán ismerem a gilisztákat, de az utóbbi időben fogadtam el őket az organikus kertész legjobb munkatársaiként. A giliszták megeszik a mulcsot? Mármint az nem baj, mert a giliszta termékenyíti a legjobban a földet, és amit megeszik, abból trágya lesz, de én csodálkozok rajta, soha nem hallottam, hogy a kész leveleket megenné. Komoly?

Előzmény: peoplex31 (8021)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.17 0 0 8026

Sziasztok!


MSM köszi a karókról az infót, sajnos én sem arra lakom. Pedig nekem is kellen valahonnan szerválnom. Nekem tökimdegy milyen, csak strapabíró legyen, és ne egy agyonra használt, össze vissza szegelt, egyenletlen régi vacak - hogy elcsúfítsa az udvart. Én is ellátogattam egy famegmunkálási helyre, ott csak ilyen 15-20 miliméteres darabok voltak, de még nem is az a baj, hanem hogy túl kicsik voltak. Meg se mondta, hogy a kör keresztmetszetű karók azok mennyibe kerülnek, mert rávágta, hogy nem ér annyit a paradicsom. Gondoltam magamban: "ezt mindjárt gondoltam"...


Meg igazából nem is hengeres karót keresek, nekem pont hogy jó a négyzet keresztmetszetű is, csak hát...

No remélem. 180 méter alatt nem igen akarok szóba állni a karókkal.

 

Avagy, ha még sem sikerül beszerezni, akkor marad a madzag. Két karó a pari sor egy-egy végére és azon árthúzok egy vastagabb madzagot, majd, ahogy a paradicsom szára merőlegesen megy fel, abban a vonalban húzok le egy ugyanolyan vastag madzagot, aminek a végére ráerősítek egy valami nehezebbet, hogy húzza lefelé, és kb. úgy szolgáljon mint egy karó.

Vélemény? Javaslat?

Előzmény: m-s-m (8024)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 8025

Üdv Esztergom-Kertvárosból! :)

Előzmény: m-s-m (8024)
m-s-m Creative Commons License 2013.05.17 0 0 8024

Igen, öntöző. Oldalt kilyukasztottam pár helyen, így a gyökerek mélységébe megy a víz. Töltögetni macera, de némi víz-spórolás. Ha a talajt nem öntözöm felülről, gyomosodni se gyomosodik annyira. A gombabetegségek bónusz. Idén találtam ki, meglátty.

 

A karókról már írtam; ugye két méteres karót vagy nem kapni, vagy drága. No hát gondoltam egyet és elmentem egy erdei fatelepre, hogy veszek akácdeszkát olcsón és egy ismerős asztalossal csíkokra vágatom, aztán tizenöt évre le van tudva a gond. De meglepetésemre volt nekik nekem kellő karójuk. 150 pénz per darab, nem sok. Ha valaki erre lakik, Piliscsév.

Előzmény: Vebber (8022)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 8023

Ez egy takarékos és célzorr öntözési megoldás. :)

Előzmény: Vebber (8022)
Vebber Creative Commons License 2013.05.17 0 0 8022

Az utolsó képen a Pet palackok a paradicsom tövek mellett mi célt szogálnak? Esetleg valami csepegtető?

 

Ezeket a jó hosszú karókat honnan vetted?

Előzmény: m-s-m (8001)
peoplex31 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 8021

Ha csalánázalékolsz is, nem muszáj zöldmulcsot használni! Én szalmát hozattam tavaly is, és azzal takarok. Végülis a vízmegtartás mint előny így is megvan, csak a gilinyók nehezebben tudják kajálni a szalmát

mint a zöldet.

Előzmény: Törölt nick (8007)
Andrea555 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 8020

Nálunk is elszállítják hetente. Minden háztartásba jár egy zsák,de több is ki van rakva a házak elé. Sajnos sokan majd egy hétig érlelik mire kikerül az utcára,és nem csak fű van benne. Mindenféle vackot beletesznek.  A fű meg műanyag zsákban már akár másnapra is eléggé összeáll,büdösödik...

Előzmény: homerx (8019)
homerx Creative Commons License 2013.05.16 0 0 8019

nem tudom mi tortent a kornyezo utcakban, de mindenhol zsakszamra volt kiteve a levagott fu az ut szelere. gondolom az onkormanyzat elszallitja? egybol eszembe jutottatok, jutott volna mindegyikotoknek belole ;)

Előzmény: Andrea555 (8011)
m-s-m Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8018

A karók 2.5×2.5-esek, 2 méteresek, akác. A földből kilóg belőlük kábé 1.70, az nagyjából elég.

 

 

Hát örülök, hogy tetszik többeknek.

Eddig a nem túl korai vetésen voltam (március első fele), mert korábban vetve csak nyúlnak másfél hónapos koruk után a palánták, az meg előnyt nem jelent. Tavaly ilyen vetéssel az első koktélok június 20 felé értek, de ebbe a nem kellő naphoz szoktatás miatt leégő levelek okozta 10 napos hátrány is beleszámítandó.

Viszont a vetéstől az első termésig el kell telnie annak a fajtától függő időnek, tehát mégiscsak célszerű korán vetni. Így jutottam idénre oda, hogy viszonylag korán vetek (február vége), és a jó föld, nagy ablak, nagy cserép adta ideális körülmények között az április 20 körüli kiültetésre már nagy, virágzó bokraim vannak.

Az utolsó képen jól látszik a vetéskori 10 nap különbség hatása (bár a cherrola erős növésű, és a másik két kis koktéllal együtt korai termő).

 

Előzmény: Törölt nick (8003)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8017

Fején találtad a szöget! :)

Nekem kaszám nincs is otthon, pontosan sarlóval járok én is. Csak hát nekem valahogy eszembe se jutott, hogy

sarló<->kasza. Mondom kaszálék, azt kaszáltam. Sarlólék, vagy sarlálék - mondhattam volna azt is, de biztosan néztetek volna nagyokat. 

 

 

Előzmény: janijani (8016)
janijani Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8016

Egy zsák fűhöz nem kell kasza, lehet sarlózni is, az meg nem feltűnő különösen ha be van téve a zsák alá.

Előzmény: Törölt nick (8015)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8015

Pontosan!

 

Én igaz, hogy a legforgalmasabb időben megyek, délután 4-5 óra felé, de úgy vagyok vele, hogy nem sokat érdekel mások gúnyos gondolata. Bár beszólni nem szokott senki!

 

Előzmény: janijani (8013)
Andrea555 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8014

Én már most nyögdécselek,du kapáltam . Szokni kell még ezt is :D

Előzmény: Törölt nick (8012)
janijani Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8013

Hajnalban 4 órakor kimész egy órát kaszálni és aki megszólna még alszik.

Előzmény: Törölt nick (8009)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8012

Nem is rossz ötlet! :)

Tényleg jó lenne, már csak azért is, hogy ne kelljen kapálni. Mára már igen esedékessé vált az is. Mlg ki se hevertem a tavaszi kiültetéssel járó, trágya, karó és lombtrágyának való cuccok beszerzésének fáradalmait, erre itt a kapálás a nyakamon - meg a k.féle rágcsálókkal és egyéb kártékony lényekkel vívott harcz.

 

Előzmény: Andrea555 (8011)
Andrea555 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8011

Naháát! Ezek tuti tavalyi képek,nem lehet hogy már kis paradicsomod van :D Viccet félretéve ,tényleg nagyon szépek.

 

rozsakunyho: kiírjuk a kapunkra,hogy vágott fű szabadon ideborítható

Én is a szomszédoktól kunyizom,de sajnos még így is kevés...

 

Előzmény: m-s-m (8001)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8010

Így már világos! :D

Előzmény: Törölt nick (8009)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8009

Hja, de én nőből vagyok. Hogy néznék ki az utcán végig sasszézva, kaszával és vasvellával a vállamon? Max. az emberem, de hát benne nincs egy gramm paraszt vér sem.

 

Előzmény: Törölt nick (8008)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8008

Köszi janijani!:)

 

Rozsakunyhó, én is külön megyek kaszálni a rétre. Nagy zsákokat viszek, és azokat degeszre tömöm. Persze lehet hogy olyan helyen laksz, ahol ez nem megoldható. Én is irigylem azokat, akiknek háznál van trágyája, meg egyéb haszonállatai. Már azon is gondolkodtam, hogy felpattanok egy biciklire és járom az utcákt, és felszedegetem az elpottyantott lócitromokat. Így utólag is fel lehet használni, nem?

Előzmény: Törölt nick (8007)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8007

Irígylem aztokat, akiknek van mulcsuk. Nálunk nem fűgyűjtős fűnyíró van, ezért nincs jó mulcsnak valóm, pedig szívesen használnám.

Szemben viszont egy hatalmas kertet fűgyűjtőssel nyírnak. El kellene kérnem. A múltkor is úgy égette el a megszáradt fűvet. Mire észbe kaptam mit éget, már késő volt. Legközelebb szólok neki, hogy ne molyoljon vele, borítsa elém! Egy tál parival díjazom minden ilyen akcióját.

Előzmény: janijani (8005)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8006

Szépek a paradicsomjaid és a kerted!

Nálam kikeltek a tavaly lehullott Cherolla parim magjai a volt helyén. Az enyémre Cherolla F1 volt írva tavaly. :)

Juszt is meghagyok belőle néhányat. Sajnálom kikapálni, de mindet nem hagyhatom meg, így is sok és sokféle van.

 

Előzmény: m-s-m (8001)
janijani Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8005

Ne szedd fel a mulcsot, ráöntöd a biotrágyákat, átfolyik az azon. Annyi kis veszteség lesz ami bennmarad a mulcsban és megszárad. Azt mondják az aranyból is cseppen.

Előzmény: Törölt nick (8002)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8004

http://www.yaratermekek.hu/files/termekadatbazis/termek_kulturak/paradicsom.pdf

 

Nézzétek csak!

Mi a véleményetek róla, ha az ember ennek megfelelően trágyáz, akkor a termés már mondhatni nem lesz tényleg bio?

Hogyan érdemes ezt más trágyákkal, esetleg egyszerűb eljárásokkal, szerekkel tartani?

Tapasztalt kertészek, hozzátok szól!:)

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8003

Hallod, szép a kerted! :)

Szelíd, de egyben szép!

Ilyet szeretnék én is. Megmondanád milyen karókat használsz (méretekre lennék kíváncsi) ?

Előzmény: m-s-m (8001)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8002

Hali!

 

A mulcsozáshoz megjött a kedvem, így tettem a kisebb palánták alá is. Igen, az hogy rájuk verődik az eső, az engem is zavar, de még is bizonytalankodtam, hogy tegyek-e alájuk, mert elég kicsik, mostanra azért már nődögélnek, a leveleiket nem lepi el a mulcs. Én ezeket a perje, egérárba, pázsit, tarack féle általános füveket rakok rájuk. Ez úgy a naptól meg is szalmásodik. Jól össze is áll, keveredik bele egyéb gyomocska....

Egyszóval köszi. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a bio trágyát rá lehet-e önteni a mulcsra, vagy érdemesebb félrehúzni, nem gond, ha ez érintkezik a növény szárával, már mint úgy, amikor a vizet kiöntöd rá. (?)

---

Előzmény:

CBNora (7991)

Ati1011 (7994)

janijani (7995)

 

 

m-s-m Creative Commons License 2013.05.15 0 0 8001

Ehhez az ököbio-mulcscsalánlé témához is.

Mai képek.

 

  Cherrola.

 

Vetés február végén nedves papírra; a csírázó mag fél literes edénybe, itthoni komposztba.

Nagy déli ablak előtt ültek, radiátor felett.

Április 20-án kikerültek a földbe. Egy bordói leves permetezés akkor, egy az esők után.

Ötödik éve vannak a parcsik ugyanazon a helyen. Trágyát bőven kap a föld, idén szórtam szét alginitet is, mert a paprikáknak nem tetszik ez az itteni talaj.

Se csalánlé, se mulcs, se semmi.

 

 

  Mini sárga koktél.

 

Ugyaz és ugyanakkor, mint fent.

 

 

  Balra a cherrola.

 

A többi március elején lett vetve (10 nap késéssel), 3 decis poharakba.

 

 

A cherrolát és a két koktélt azért vetettem előbb, mert koraiak, legyen minél előbb ehető pari.

A többieket azért nem, mert nem fért volna el annyi félliteres edény az ablakban.

Nekem úgy tűnik, hogy a február vége - április vége közti két hónapnyi időhöz, ha nagy és életerős palántát akarok, kevés a kétdecis pohár, talán még a háromdecis is (tiszta komposzt ültetőközegbe). Van három kiültetetlen palántám (2 és 3 decis poharakban), két hete megálltak a növésben, látszik, hogy elfogyott a kajájuk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!