Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hooshee Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686464

Vagy egy olyan, hogy most gyors pályák jönnek, ahol nekik áll valószínűleg a zászló. Viszont kell neki Bottas segítsége, hogy biztosabb előnyt tudjon kiépíteni, 3 pontért nem érdemes elveszteni a hátvédet, annál többet fog neki hozni a finn.

 

Ez a pálya várható volt hogy nem az övék lesz, pechjükre Kimi is hozta a kötelezőt, úgyhogy ennyi volt ebben a napban. Jön Spa, Monza, ott nem fognak sok kérdést nyitva hagyni szerintem.

Előzmény: Törölt nick (686460)
jedi1 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686463

"De te el vagy tévedve, én sosem voltam a TO ellen, én mindig is megértettem, hogy erre szükség van, ezt olykor nem lehet kikerülni és nem hörögni kell rajta, hanema a komplex szitut megérteni és felfogni...."

 

Amit tegnap csináltak, mindkét csapatnál teljesen érthető volt. Illetve abban biztos voltam, hogy előbb-utóbb Hamiltont megcserélik Bottassal, az volt inkább kérdés, meddig rizikóznak Rajkóval Vettel mögött. De amúgy egyik csapatnak sem lehet felróni, hogy megpróbálták, amit egyszerűen meg kellett próbálniuk.

Előzmény: sunrov12 (686458)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686462

ja, már csak a WCC-re koncentrál, az talán meglehet még.

Előzmény: Törölt nick (686460)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686461

nem tudom, miből szűrted le, hogy szerintem a TO ellen vagy :)

Előzmény: sunrov12 (686458)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.31 -1 1 686460

van egy olyan erzesem hogy Rosbergnek soha a budos eletben nem adta volna vissza a helyet. Az meg nem engedte volna elore :)

 

En egyebkent meg voltam gyozodve rola, egeszen az utolso korig, hogy Hamilton nem fogja visszaadni a helyet. Es mivel megtette, egyre inkabb azt gondolom hogy fejben mar feladta az idei evet.

Előzmény: jedi1 (686459)
jedi1 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686459

Szerintem meg Hambi is tudja, hogy idén bizony kell neki Bottas segítsége, természetesen nem feltétlen elengedések formájában, de idén akkor sem lesz csupán önerőből vb, ha lesz egyáltalán, de ne legyen. Persze ez a segítség dolog igaz Vettelre is, két erős Merci ellen két erős Ferrari kell.

Előzmény: Jam Clerk (686452)
sunrov12 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686458

Ahogyan a mocsok bulvár média uszítva-hörögve-erkölcsvédve-nyálcsorgatva és köpködve egy ilyen TO-t tálal, az valóban undorító bulvár mocsok...

 

De te el vagy tévedve, én sosem voltam a TO ellen, én mindig is megértettem, hogy erre szükség van, ezt olykor nem lehet kikerülni és nem hörögni kell rajta, hanema a komplex szitut megérteni és felfogni....

Előzmény: Törölt nick (686456)
Aki mer az Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686457

lehet, de egy fél VB címet alónak is megadtam fejben az előzéséért :)

Előzmény: Jam Clerk (686455)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686456

eddig az ilyesmit mindig bulvártémának tituláltad, mondván, nem erről kéne beszélni, hanem a motorformuláról, hogy miért ilyen nagy a Merci előnye.

Előzmény: sunrov12 (686454)
Jam Clerk Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686455

Gondolom, ez a megengedő álláspontod csak Hamiltonra érvényes :)

Előzmény: Aki mer az (686453)
sunrov12 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686454

Nnnna, ez egy világos ,tiszta, komplett és érthető magyarázat volt! Köszönöm!

 

Érdekes, hát lehet itt normálisan is fórumozni?

Előzmény: jinjang (686451)
Aki mer az Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686453

"HA most előrekönyörgi magát, megelőzi Kimit, és év végén pont azzal a pár plusz ponttal lesz negyedszerre bajnok. Megérdemelt, vagy csak ajándék cím lenne?"

 

elnézve mennyire esélytelen volt előzni, ha valaki ebben a helyzetben képes lett volna rá mégis az ér egy VB címet, nem ? :)

Előzmény: Jam Clerk (686448)
Jam Clerk Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686452

Különösen úgy, hogy Hamilton PR-ja pont arra van kihegyezve, hogy szerinte csak a pályán elért bajnoki cím számít, játszmák és trükkök nélkül. Ha tegnap összejött volna neki a pontszám növelés, és év végén épp ennyivel lenne bajnok, az Isten se mossa le róla, hogy ezt a címet csak a csapattársának köszönheti :)

Előzmény: Jam Clerk (686448)
jinjang Creative Commons License 2017.07.31 0 1 686451

Én is csak félszemmel néztem, de nekem az jött le, hogy Bottas ott lihegett Kimi nyakán, de nem tudta megelőzni. Szóltak neki, hogy engedje maga elé Hamit (aki mögötte volt), hátha neki összejön az előzés. Kapott rá 5 kört Hami, hogy hozza össze, de megígérték Bottasnak, hogy visszakapja a helyet, ha Hami sem bír Kimivel. Hamilton se tudott előzni (pedig kapott még több kör lehetőséget), viszont Bottas leszakadt Hamiltonról is, és Bottas mögött meg jött valaki (tán Verstappen, nem t'om), szóval Haminak nagyon kellett bűvészkednie, hogy Bottasnak úgy adja vissza a megígért 3. helyet, hogy közben ne legyen szívás. És ilyen helyzetben talán ki lehetett volna magyarázni, ha mégse adja vissza. De megtette. Amiért reszpekt, bár én utálom Hamit.

Előzmény: sunrov12 (686446)
appache10 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686450

Látom azért van némi üldözési mániád!!

Előzmény: Aki mer az (686445)
jinjang Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686449

Régi mániám, hogy az a sok pénz, amit beleölnek a versenysportokban (mindegyik fajtába) és persze az a sok pénz, amit keresni lehet vele, az okoz (majdnem) minden rosszat. Mondjuk pénz nélkül meg kb. semmi sem működik ezen a világon ... szóval ez van, ezt kell utálni.

Előzmény: sunrov12 (686444)
Jam Clerk Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686448

Nyugodjál már le, nem fikáztam a kedvencedet, csak nem világos számomra, hogy ez a csapatutasításos dolog mindenhol egyirányú-e, vagy vissza szokták-e adni. De ha már ennyire ideugrottál, megkérdezném, hogyan viselnéd el, ha n csak három hétig, de örök időkig fikáznák Hamiltont, HA most előrekönyörgi magát, megelőzi Kimit, és év végén pont azzal a pár plusz ponttal lesz negyedszerre bajnok. Megérdemelt, vagy csak ajándék cím lenne?

Előzmény: Aki mer az (686445)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686447

A két pilóta közötti oda-vissza adás másodlagos, elsődleges a csapatérdek. Ezért érdemes ilyenkor megpróbálni, hogy a gyorsabb autó hátha tud előzni, és egyrészt több pontot szerez a csapat, másrészt világbajnoki pontversenyben az élen még mindig jobban jár a hátrébb lévő rivális, ha mondjuk 2-3 -ban végeznek a riválisával, mint 1-2 -ben.

Előzmény: Jam Clerk (686437)
sunrov12 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686446

Szégyellem bevallani és csak nagyon halkan, bátortalanul  kérdezem, hogy mi is történt?

 

Maga a futam annyira unalmas volt, hogy elég gyakran eléggé alább hagyott a figyelem, ráadásul a gyerekek is megjöttek Balatonról és jó hangosan mesélték a hátborzongató élményeiket, szóval én azt sem láttam, hogy miként került HAM Bottas elé és miért is kellett a legvégén visszaadnia a pozíciót??

Előzmény: Törölt nick (686442)
Aki mer az Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686445

lehetőleg még 3 hétig menjen a Lui fikázás amiért visszaadta.

Előzmény: Jam Clerk (686443)
sunrov12 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686444

Hát egyrészt ez jelenleg túl drága móka, hogy egy 1000 fős istálló egyetlen egy kockára tegye fel versenyről versenyre mindenét..

Másrészt ahhoz több csapat kellene, mert a jelenlegi szituban elég soványan nézne ki a pálya a hébe hóba itt ott kóricáló néhány autóval, pláne, ha azokból meg egy v. kettő valamiért ki is esik...

Nem véletlenül kötelezi a FIA a csapatokat két kocsi indítására. Kötelező!

 

Jó. Akkor kezdjük: miért van kevés csapat? Mert kurva nagyon, idiótán drága a F1. Biztosan lenne benne több csapat - ha nem ilyen irtózatos feltételek lennének. Ha a gyárak, pontosabban az a 2-3 nem zsarolná a világot, hogy ha nem úgy tszik, ahogy ők akarják, akkor kiszállnak és akkor a F1 mehet a levesbe...

 

És ha még tovább folytatjuk, akkor már is beindul a felháborodás, hogy a sunny marhaságokat beszél, zavarja köreinket meg a nyugalmunkat meg az önérzetünket és pusztulnia kell..

És ez a gondolat bogozgatás így fog folytatódni és 10 percen belül ide fog kilyukadni. Vagy. Olvassuk tovább nagy élvezettel Kimi gyalázását...:)

 

Se így nem nem jó, se úgy....   De megnyugtatlak, hogy az óriás toronyugrás még szarabb volt...:) :) :)

.

 

Előzmény: jinjang (686439)
Jam Clerk Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686443

Én ezt Toto PR-dumájából ezt vettem le, szerinte ez a csapat győzelmeinek az alapelve. Meg szerintem Hamiltonnak sem volt egészen világos a helyzet, mert mintha pont azon dilemmázott volna futam után, hogy remélhetőleg nem ez a három pont fog dönteni év végén. Azaz, valahol ezt ő nem feltétlenül érezte "ajándéknak", noha visszaadta.

Előzmény: Törölt nick (686442)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686442

arról nem volt szó, hogy ha Haminak sikerül most előznie, akkor valamikor később vissza kell adnia a szívességet. egyfajta jutalom az, hogy nem kell megtennie, meg értelmetlen is, ha épp megy a WDC-ért.

Előzmény: Jam Clerk (686437)
Jam Clerk Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686441

A pontozásos értéket mindenki értse úgy, hogy Hamilton pont elveszítené a bajnokságot, ha elenged bárkit (csak még korán van ahhoz, hogy reális forgatókönyveket számoljak ki).

Előzmény: Jam Clerk (686437)
BZoltan Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686440

Szerintem ha tud élni a kölcsönkapott pozícióval a csapattárs akkor nem kell azt visszaadnia, mert ugye a csapat a helycserével több pontot szerzett, még akkor is ha a kölcsönző versenyző ezzel rosszabbul jár.

Szerintem minden ilyen esetben lefut a szimuláció, hogy mennyire éri meg a csapatnak a csere.

Előzmény: Jam Clerk (686437)
jinjang Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686439

Mondtam, hogy érteni értem. Csak nem tetszik. Sokkal jobban tudnám élvezni, ha minden csapatnak csak egy pilótája lenne. Nem is értem, miért pont kettő van? Nyilván jóval drágább lenne, három vagy négy fős csapat ... de egy fős meg olcsóbb.

Na mindegy, nyilván nem az én igényeim szerint működik ez a sport, csak amikor olyat kell látnom, hogy Kimi Vettel mögött játszik mozgó falat, ahelyett, hogy megelőzné a problémával küszködő társát, az azért fáj.

Előzmény: sunrov12 (686433)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686438

mondjuk Monaco idején-vagy inkább előtte-még generálisan is jobbnak tűnt a Ferka. a Red Bull is érdekes lesz még, hogy mennyire fejlesztenek idén.

Előzmény: Cold Heart (686424)
Jam Clerk Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686437

Amúgy volt már arra valaha példa, hogy a kölcsönkapott pozícióval esetleg élni is tudott a "megajándékozott", ÉS később lehetősége is volt arra, hogy azt a szezon folyamán valamikor viszonozza? Nem nagyon emlékszem, hogy ezek tényleg visszaadott sörök lettek volna, annyira bizonytalan ez az egész "intézmény". Konkrétan, ha most Hamilton megelőzte volna Kimit, meg esetleg még Vettelt is, azt a későbbi futamok bármelyikén képes lett volna vajon reálisan visszaadni? Nem hiszem, ezért is fura ez a "versenyelem". Mondjuk futnak Abu Dhabiban, Hamilton  a harmadik helyen, Bottas a negyedik, Vettel vezet, pár másodperccel előttük. A pontversenyben Hamilton előnye 11 pont, és Bottas egy kicsivel gyorsabb a futamon mindenki másnál. Hamilton vajon elengedi-e, ha a csapat kéri? Toto szerint igen... de azért érdekelne ez a forgatókönyv is :)

Előzmény: BZoltan (686426)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686436

köszönjük a hozzászólást!

Előzmény: Bigyula2 (686417)
Jam Clerk Creative Commons License 2017.07.31 0 0 686435

Ezzel a két tanulsággal szépen feladtad a leckét a fanoknak és antifanoknak :)

Előzmény: Kopasz (686403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!