Keresés

Részletes keresés

oys... Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36333

Csak azt akartam vele mondani, hogy rossz pillanatban a hagyományos késpenge önveszélyes, mégha egy multi-bicska kispengéje, akkor is.

De úgy látom, hogy a cikkben is van ilyen önhasogató cucc, a Gerber. Szerintem az is hülyeség.

És a cikk végső konklúziójával teljesen egyetértek!

(De legalább hozzátenni tudtam egy kicsit, mert a cikkíró a Mikov-ot még nem is említette.;)

Előzmény: prs (36330)
vasbicikli Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36332

Ja, az a baszifütty, amiben a vezető szár csúszkál.

Előzmény: algreg78 (36316)
canonfan Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36331

Sziasztok!

 

Én edc-re a Vic Forestert is nagyon szerettem, pont 8 centi a pengéje, és mindenre elég volt mire városban használtam, és a szerszámai is jól jöttek több esetben, minden szerszámát használtam már (beleértve a csipeszt is, az szintén többször jól jött) volt hogy munkahelyen is. :))

 

A pengehossz témához:

Én úgy vagyok vele hogy városba is a 7 centi a minimum, az alá nem mennék, 8 centis penge meg mindenre elég volt mire városban használtam, persze nem vekni kenyeret akartam szelni vele.

Csatlakozom én is ahhoz az állásponthoz hogy ha valaki nem úgy viselkedik, nem jár cidris helyekre ill nem balhés kinézete van akkor jó eséllyel nem lesz gond, bár 10 centis kés az szerintem is nagy városban, (könnyű túrára, kempingezéshez viszont jól jön ez a pengehossz) nem a sünök miatt elsősorban, hanem nagy, és késérzékeny helyen, pl hivatal, nem késbarát munkahelyi közösség probléma lehet.

 

Én is most pl a 9-es szénacél Opinelemmel járok városban (övtokban) eddig semmilyen motozásban nem volt részem sosem, és szerencsére nem is volt sose gondom ebből, bár rendőr előtt nem venném elő, biztos ami biztos :)

prs Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36330

Nem értem, miért írtad, komolyan írtam, bár a topicban már többször is elhangzott, hogy ezek az emergency pengék, ha magadat kell kivágni semmire sem jók. (Mást kivágni, az más.)

 

Megkerestem neked: http://kesportal.hu/2009/04/12/mentokesek-es-a-valosag-i-%E2%80%93-tevhitek-legendak-vagyak-%E2%80%93-avagy-a-kevesebb-neha-tobb/

 

Előzmény: oys... (36323)
prs Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36329

Szóval még te is emlékszel? :-)

 

A hozzávetőleges súlyok (sakwiki és Wenger katalógus):

Wenger Ranger 55: 158g

Victorinox Forester: 127g

Victorinox Hunter: 102g

 

Viszonyításképp az általam említett Huntsman 97g, a Camper 74g, a Spartan 60g.

Előzmény: Herjan (36326)
prs Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36328

Pontosan így van.

Előzmény: florg (36327)
florg Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36327

Nem lenne kereslet. Konkrétan minek? Van a Victorinox, meg volt/van a Wenger. A többi már vagy csak utánzat tud lenni,. vagy vacakabb, úgyhogy nem is vacakol vele senki. 

Előzmény: zolpat (36324)
Herjan Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36326

Hááát az elején még a rokonnak kellett ez a bicska.

A Wenger Ranger 55 kb. 4 dekával nehezebb a Victorinox Foresternél.

Előzmény: zolpat (36315)
oys... Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36325

Első sor idézőjelbe értendő!

zolpat Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36324

Hát igen,sajnos többfunkciósokból nem vagyunk elengedve....sajnos igen kevés a választék!! Victorinox,Wenger,Mikov!Aztán én hirtelen nem is tudok mást nagyon felsorolni.....Pedig olyan jó lenne ha más nagy-komoly gyártók is csinálnának többfunkciósokat,hiszen biztos lenne rá kereslet..... Na mindegy,majd eldöntöm hogy melyik is legyen az alább felsoroltakból:))))

oys... Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36323

A zsigerelő penge jó lehet emergency célra, pl. biztonsági övet elvágni,

 

Próbáltad már elképzelni, hogy milyen is lehet egy szűkre zúzódott utasfülkében rendes, hegyes bicskapengével a csípőd körül toló-feszítő mozdulattal hasogatni? Adrenalin-stresszben? Szerintem sanszos, hogy magadba szúrnád...

 

Pont mostanában volt emlegetve a MIKOV.

Na, nekik vannak erre a célra tényleg alkalmas darabjaik (http://www.mikov.cz/en/89-SPRING-KNIVES-PREDATOR-RESCUE.html) , amin a penge speciálisan erre a célra van kialakítva (nem hegyes és húzásra vág). Üvegtörővel kiegészítve, meg egyéb felesleges szerszámokkal. (De abból a sorozatból sem tudnám a rendes bicskapengéset magam elé képzelni vészhelyzetben, mert nagyobb a károkozás, mint a hasznosság esélye.)

És még ez is csak akkor lehetne célravezető, ha a volán közelében fixen rögzítve bármikor elérhető...

Előzmény: prs (36319)
oys... Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36321

"Nekem is van egy jubileumi damaszt pengés Victor Inoxom, de csak dísznek tartom (ajándék) a magam részéről nem merném semmire sem használni"

 

Szerintem meg fogd be rendszeres használatra!

Ezekben a V.inox-okban az a jó, hogy annyira praktikus vackok vannak rajta, hogy rengeteg feladatra előkaphatóak bármikor a nap során, ha kézközelben vannak. Ugyanakkor, ha valakinek ritka-jó kései is vannak, akkor egy V.inox elővétele néha snassznak tűnhet. Ám pont ekkor jön jól a damasz'pengés Victorinox, mert az elővételekor rápillantva mindig fel-feltűnik, hogy bizony ez is egy kivételes darab. És így a használata rendre egy kis bizsergető ünnepi érzéssel kezdődik, tehát öröm használni.

 

Eleinte én is kíméltem az ilyenemet:

http://www.victorinoxblog.com/2011/09/victorinox-damascus-climber-le-2011.html

Aztán egyszer bedobtam a táskámba és mindig a közelemben van. Azóta rengetegszer használtam, az élét sem kímélve. És baromira örülök, hogy így döntöttem, mert már ki sem tenném a fiókba, ugyanis akkor hiányozna a mindennapokból (amik így jeles pillanatokkal gazdagodnak).

 

Szóval: fogd be rendszeres használatra!

Előzmény: Fekete Tibor (36317)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36320

Igen így értem ,az anyaguk miatt ilyen drágák,ez egy prés szerszám acél,úgy is mondhatjuk hogy egy hideg sajtoló acél,ami nem rozsdamentes,de rendkívül éltartó és akár 60-62 Hrc keménységre is feledzhető,és még akkor is nagyon jól viselkedik és nemtörik,ezt az anyagot erre a munkakeménységre találták ki!

Előzmény: zolpat (36318)
prs Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36319

A Hunteren a konzervnyitó az ún. combo tool. Megteszi, de én a különálló(ka)t jobban preferálom. A zsigerelő penge jó lehet emergency célra, pl. biztonsági övet elvágni, amúgy nem hiszem, hogy bármire is használni tudnád. Inkább a Forester. A Wenger jóval nagyobb a Vic-eknél, nézd meg élőben.

 

Két megjegyzésem van (nem lebeszélni akarlak, Foresterem és Rangerem is van, de a mindennapokban mégis egy Huntsmant hordok):

 

- Zsebben a három közül bármelyik nehéz. És hosszú is. Szerintem. Tok kell majd. (Zsebben én utoljára Spartant hordtam, az kicsi és elég könnyű. Egy Camper még elmenne.)

- Számomra azért jobb EDC a 91mm-es, mert amire gyakran szükségem van, az a kis penge, ami jobban irányítható, finom műveletekre alkalmasabb. Viszont ez a 111mm-eseken nincs.

Előzmény: zolpat (36315)
zolpat Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36318

Megmondom őszintén,nem hallotam a Pohl Force-ról egyáltalán..:(( Megnéztem őket,hát biztos jó kések,DE többfunkciós kell mindenképpen!!Meg az ára is húzós! Max.15-20e ft-ot tudok zsebkésre áldozni...:((((

Előzmény: Fekete Tibor (36317)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36317

Gondoltál már a Pohl Force-ra D2 anyagból? Nincs amit ne tudnál elvágni vele,és nem megy ki az éle az első konzerves doboznál mint a Vic-nél. Nekem is van egy jubileumi damaszt pengés Victor Inoxom, de csak dísznek tartom (ajándék) a magam részéről nem merném semmire sem használni,pedig biztos lehet,csak egy ilyen darabot az ember nem szívesen fog be semmibe sem!

Előzmény: zolpat (36315)
algreg78 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36316

Jaja, ő lenne az. Na, ezen a képen a bal felső műanyag bizgentyű repedt el, a függőleges tengelyen ezzel állítod az élszöget.

 

A szervdonor már megvan a cseréhez, csak az elszánás hibádzik :)

Előzmény: vasbicikli (36308)
zolpat Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36315

Szervusztok!

Na szóval,akkor énis arra az elhatározásra jutottam hogy a legal-illegál dologgal nem nagyon foglalkozom:)) Ettől lényegesebb szempont a használhatósága egy bicskának,merthogy még életemben nem kerültem összetűzésbe a törvénnyel,szerintem nem fognak ezek után sem elővenni,mert mondjuk egy 8,5cm-es bicsak van a táskámban,a zsebemben,vagy egy tokban az oldalamon:)) 

Ezek szerint a Mikovot nem nagyon ajánljátok...inkább a Vic.-et! Abból is a Safarikat...Nos nekem is ez volt az első gondolatom:))

Kettő van a palettán ami még zsebben is jól hordható szerintem,tehát nem nehezek és vastagok!

1.Vic.Forester(fekete színű kivitel) Állítólag ezek erős keresztzárral vannak ellátva,vastagabb a pengéjük,fűrészesek,és ott van a bivalyerős nagy csavarhúzójuk:)) Szóval egy erős megbízható-strapabíró bicskának mondják a véleményezők!

2.Vic.Hunter(zöld színű kivitel)Szintén fűrészes,más a konzervnyitója,csak a nagy csavarhúzó helyett egy zsigerelő penge van benne,ami fogalmam sincs hogy a gyakorlatban mennyire használható??Mármint a zsigerelő:))Ennél egy hajszálnyival vékonyabb a késpenge,mint a Foresternél,de szerintem ez is egy jó bicska!

3.Wenger Ranger Nos ez az utolsó,mert nekem szerintem zsebbe ez már nagy lenne,főleg nyáron,mikor az ember egy rövidgatyában szaladgál,nem mindegy hogy mekkora bicska húzza a zsebét:)))

Ti melyiket választanátok??? Tudom hogy úgyis én döntök,de nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre:)))

 

fenyooldrider Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36314

Ez nagyon komoly 'bozótmíves" tok,én is szeretnék hasonlót!

Előzmény: dorbela (36312)
dorbela Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36312

dorbela Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36311

Ez a Morához készült tok sem csúnya! :)

vasbicikli Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36308

Már ha ugyanarról a dologról beszélünk.

http://www.expeditionexchange.com/edgepro/edgepro001%20011.jpg

Előzmény: vasbicikli (36307)
vasbicikli Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36307

Nekem nincs ilyenem, de nemrég szó volt róla a késportál fórumon, hogy az nem leszorító, hanem csak ütköző (magamtól egyébként én is leszorítónak gondoltam volna).

(A link csak késportálos regivel műxik)

Előzmény: algreg78 (36303)
algreg78 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36303

Nekem van, eladó :)

 

Komolyra fordítva a szót: ki akartam próbálni egy állványos élező szettet, de látatlanban nem akartam 40-50k-t rááldozni a projektre, így adta magát a kínai klón.

 

Külsőre szinte ugyanaz, mint az eredeti, a felhasznált anyagok viszont, hát... :)

 

Első (és mindeddig egyetlen) tesztalanyom egy szarrá köszörült/koptatott konyhakés volt. Penge leszigszalagoz, befog... élszöget beállít... majd a rögzítőcsavar meghúzásakor egy diszkrét pattanással megadta magát a csuklóként funkcionáló műanyagdarabka. Készletet szétszed, jó mélyre elrak :)

Persze nem lenne nagy ügy normális csuklót csinálni fémből a törött helyébe, nem kizárt, hogy egyszer neki is állok, mert amúgy az eredeti elgondolás nem rossz, de asszem még duzzogok egy kicsit, addig is legalább gyakorlom a kézi élezést :)

 

A szetthez adott kövek síknak nem igazán nevezhetők, valamint a rájuk írt szemcseméretet sem venném szentírásnak... profilozáshoz/élszög beállításhoz jók lehetnek, de tükörpolírt ne nagyon várj tőlük.

 

Szóval nekem ennyi tapasztalatom van a ketyerével. Hogy megérte-e azt a huszonpár dolcsit, amennyiért annó vettem? Inkább megfordítanám a kérdést: az eredetiért semmiképp nem adnék tízszer ennyit.

Előzmény: wolf_ (36300)
vasbicikli Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36302

Svájciból inkább a nagy, ha a fűrész is lényeges.

Mondjuk egy Vic Outridert (nekem az van) már nem kellemes zsebben hordani.

A legál/illegál témán sztem nincs értelme problémázni, hamarabb esik rád egy repülőgép, mint hogy ebből gondod legyen (hacsak nem hadonászol kivont karddal a rendőr előtt :))

Előzmény: zolpat (36287)
python 357 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36301

Mail ment!!!!....

Előzmény: Zeti727 (36299)
wolf_ Creative Commons License 2014.02.25 0 0 36300

Sziasztok!

 

használt már esetleg valaki innen

Apex edge pro koppintás élezőt?

van erről valami tapasztalat?

elég jó áron lehetne ehhez most hozzájutni, legalábbis az eredetihez képest.

 

üdv

wolf

Zeti727 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 36299
Zeti727 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 36298

A képek

Zeti727 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 36297

Üdvözlet mindenkinek. 

 

Eladóvá vált kettő teljesen új állapotú, Mikovom. Ha már az előbb szóba kerületek, hátha valakit érdekelne.

 

1. Mikov vadász bicska 5 tartozékkal

(nagy, rögzíthető késpenge, fűrész penge, zsigerelő penge, sörnyitó, konzervnyitó, késpenge hossza 8 cm. pengék anyaga 440 c.)

 

2. Mikov vadász bicska 6 tartozékkal

 

 (nagy késpenge,fűrész penge,kis penge (5 cm.), sörnyitó, konzervnyitó, dugó húzó, késpenge hossza 7 cm., pengék anyaga 440 c.)


Igazi tradicionális vadászkések, gyönyörű békebeli darabok egy életre szólnak. A tok valódi bőr, szép igényes munka, a nagyobbhoz késhez adom ajándékba.

 

Valamint eladó még :

 

3. Wenger Ueli Steck Titanium II. multifunkciós nagyon különleges, ritka hegymászó bicskám.

Interneten minden megtaláltok róla.

 

Felszaporodott a gyűjteményem kicsit le kell építenem. Az árak miatt hívhattok a 06209704284 számon. vagy a darazsitimea@freemail.hu-n üzenhettek.

 

Ami érdekelne cserébe vagy beszámítom : Viktorinox saffari army knife, saffari 0.8361.MWC Forester One Hand. esetleg fix pengés taktikai kések.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!