Keresés

Részletes keresés

krisztinkó Creative Commons License 2010.03.30 0 0 3208

Kedves Radiológus!  A segítségét szeretném kérni.   Történetem röviden:

 

Lombikos terhességem van.  Kb. a 8. hétben vagyok (punkcióm feb. 17-én volt, beültetés pedig feb. 20-án, az előző mensi első napja - ha jól emlékszem - feb. 5-e volt).  Múlt héten két uh-ot csináltattam, egyiket az Oktogon uh-centrumban, a másikat a Kaáliban.

 

Március 23-án, az Oktogon uh-centrumban már láttunk szívcsőpulzálást, de hangot még nem hallottunk.  Az embrió méretét 0,27 cm-ben állapították meg.

 

Március 24-én a Kaáliban szintén láttuk, hogy dobog a szívecskéje, itt a doki már 0,36 cm-t állapított meg.

 

Ma, azaz március 30-án voltam megint az Oktogonon.  A dr-nő aggódik, mert ugyan pulzál a szívecske, de szerinte nem növekedett eleget az embrió múlt héthez képest.  Ő ma mért 0,35 cm-t, de továbbra sem tudta "befogni" a műszeren az embrió szívhangját.

 

Ugyan holnapután, csütörtökön megyek a Kaáliba ismét, de most nagyon aggódom.  Internetes oldalak és szakirodalom szerint, az embriónak már kb. min. 10 mm-esnek kellene lennie.  A dr-nő ma azt mondta, hogy "még nem dőlt el", és hogy annyira pici még az embrió, hogy nem lehet megfelelően mérni, de aggódom - mert a dr-nő arcán is aggódást láttam.

 

Kérdésem, hogy előfordulhatnak-e mérési nehézségek és van-e remény, vagy pedig a mai mérés nagyon aggasztó?

 

(Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam.)

 

mángorló Creative Commons License 2010.03.06 0 0 3207
koszi. akkor remelem nincs gond.
Előzmény: radiológus (3206)
radiológus Creative Commons License 2010.03.01 0 0 3206
Nem kell aggódnod, a legtöbb méret plusz-mínusz 3 hetes tűréssel van megadva.
Előzmény: mángorló (3205)
mángorló Creative Commons License 2010.03.01 0 0 3205
BPD: 93 mm
AC: 322 mm
EFW: 3068
HC: 328 mm
FL: 67mm
HUM: 59 mm

ezeket az eredmenyeket kaptuk, a gondot nekem a FL es a HUM okozza, ugyanis 36+5 napos a lanyom, es a velemeny rovatban az van megemlitve, hogy "FL es a HUM a 34. hetnek felel meg". (es egy korabbi uh-n is - egy-ketto honapja volt - mondtak ilyet hogy valami rovidebb, kerdeztem hogy mi, mondta a no, hogy kedves papa meretet fogja orokolni a gyerek)

lenyeg a lenyeg hogy nagyon erdekelne hogy akkor most kell aggodnom vagy nem kell?
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 3204
Üdv. mindenkinek! A párom 12hetes ultrahangál az orvosa 2.3mm tarkóredőt mért beutalta a megyei korházba megerősités miatt megyén szonográfus vizsgálta aki 1.7mm mért és lehülyézte a beküldő orvost hogy minden rendnen párom 31éves megszületett a baba sajnos down kóros 4 vizsgált sejtből 4 ben megtalálták a kromoszóma rendelleneséget. Nemértem hogy miért nem küldték magzatviz vizsgálatra. A baba mellett két kislányunk van 3 és 2 évesek teljesen megkell változtatnuk életünket hogy a kicsinek a legjobb minőségü és teljes életet biztosicsunk .
Allia Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3203
Ezt nem is értem, bár nem vagyok radiológus, csak többszörös anya, de mi a bánat az, hogy nem tapadt ki a méhfalra?!? Beágyazódik a megtermékenyített, már javában osztódó petesejt, és utána alakulnak csak ki a különböző részek, szívhang is csak akkor van... dokid mit mondott?
Előzmény: dorottya79 (3200)
Allia Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3202
Azt, hogy terhes vagy, csak nagyon korai még. Gondolom visszarendeltek pár hét múlva kontrollra.
Előzmény: szöcske30 (3201)
szöcske30 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 3201
Tegnap voltam uh. és ez volt a leletbe: uterus üregében 9 szer 5mmes grav. gyűrű láthtó.
Ez pontosan mit jelent?
Köszönöm.
dorottya79 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 3200

Sziasztok!

6 hetes baba, 4mm, szabályos petezsák, van szívhang, de a petezsák még nem tapadt ki teljesen a méhfalra. Vagyis a petezsák és a méhfal között egy szakaszon van egy üres tér, echomentes terület (nem vérömleny). A szonográfus azt mondta, hogy nem tapadt még meg teljesen a baba, ilyen elő szokott fordulni ilyen korai terhességnél, de én picit aggódom. Progeszteront szedek.

Tudom, hogy soha senki nem mond ilyesmire 100 %-ot, de mennyire gáz ez?

Köszönöm a segítséget!

Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.01.25 0 0 3199
Szia!

Köszönöm Neked is a választ. Egyébként minden rendben van szerencsére.
Előzmény: radiológus (3197)
radiológus Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3198
Juteszembe, a magyar magzatok általában szélesebb és rövidebb fejűek, mint az angolszászok, ezért a BPD általában kicsit nagyobb, az OFD kicsit kisebb a gépekben szereplő értékeknél.
Előzmény: radiológus (3197)
radiológus Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3197
Semmi baj, ha a magzat egyébként harmonikusan fejlődik.

A táblázatokban szereplő értékek általában plusz-mínusz 2-3 hetes tűréssel értékelendők.
Előzmény: Az Ötödik Elem (3192)
radiológus Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3196
A vastagbél nagyobb átmérője legsúlyosabb esetben az úgynevezett megacolon, vagy más néven Hirschsprung-betegség jele lehet. Ez születés után kezelendő.

De eléggé korán van még, majd a 32. hét után érdemes visszatérni a dologra, addig fölösleges az aggódás.
Előzmény: Medez (3191)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3195
Ja, és az én babóm is fiú, ha minden igaz. :-)
Előzmény: Allia (3193)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3194
Köszi a választ.
+- 21 nap sehová sincs írva, annyi hogy a számítottnak megfelelő terhességi kor (19 hét 3 nap)
+ a BPD érték van vastagon szedve /50 mm/ és mögé zárójelben vékonyan szedve írták: (40-53)
Előzmény: Allia (3193)
Allia Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3193
Nincs odaírva véletlenül, hogy +- 21 nap? Ha a doki nem mondott rá semmit, akkor nem kell foglalkozni vele. A fiaim hozták pont ezt a méretkülönbséget, és születéskor 38 cm volt a fejkerületük, a lányomnak meg a combja volt hosszabb mindig a koránál. :-)

A lényeg, ha a doki nem mondja, hogy aggódj, akkor ne tedd.
Előzmény: Az Ötödik Elem (3192)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3192
Sziasztok!

A 19+3.terhességi héten végzett II. ultrahang eredménye a következő:

BPD: 50 mm
FL: 29 mm

Ezek megfelelő mértékű méretek? Különösen a BPD-re gondolok, mert ez egy kicsit többnek tűnik az átlagnál...bár a doki azt mondta, minden rendben, és nem is szólt semmit külön a fejméretről...

Köszönöm a választ.
Medez Creative Commons License 2010.01.20 0 0 3191

Kedves Kheiron !

 

A 21 hetes ultrahangon tágult vastagbélszakaszt találtak (tágulat 8-9mm), egy héttel később pedig már mindenütt tágasabb volt a vastagbél. Az orvos nem mondott semmit mi okozhatja ezt, én pedig nagyon aggódom. Mire számíthatok?

Köszönöm

ateszter Creative Commons License 2009.12.19 0 0 3190
 Köszönöm a megnyugtatást -mást nem találtak a kisfiamnál sem, de hétfőn megyek a szívultrahangra, remélem ott sem lesz gubanc, de nagyon megnyugtató, hogy írtál- nálatok nem volt probléma...megpróbálok pihenni, és addig is pozitívan gondolkozni !Eszter
Előzmény: Anzán (3189)
Anzán Creative Commons License 2009.12.19 0 0 3189

Bocs a belepoffért.

Az én nagyobbik lányomnál is ez volt ("arteria umbilicalis singularis"); szintén voltam szívUH-n, meg minenhol; sehol semmi érdemit nem mondtak; az orvosom korábban nem találkozott ezzel, pedig aztán a szakirodalomból kiderült, hogy nem ritka dolog. A lényeg: az égadta világon semmi, de semmi baj nem lett a 2 érből. CTG-ken kicsit gyorsabb volt a pulzus (180-200 körül), de ennyi. 40. héten született a baba, simán, makkegészségesen, 3,5kilóval; most 3,5 éves nagylány. :-)

Ez egy fejlődési gebasz; ha más rendellenesség nem társul hozzá, akkor nincs jelentősége. Gondolom, odafigyelnek rá folyamatosan, hogy jól érzi-e magát odabenn a pici; ne aggódj. :-)

Előzmény: ateszter (3186)
beleba Creative Commons License 2009.12.18 0 0 3188
enyémek nem voltak ilyen szégyenlősek...-)
Előzmény: muzsa (3187)
muzsa Creative Commons License 2009.12.18 0 0 3187
Hát sajnos ott nekünk mindig a hátát mutatta, ott nem derült ki...
Előzmény: beleba (3185)
ateszter Creative Commons License 2009.12.18 0 0 3186
Kedves Radiológus !
Problémamentes terhesség 30.hetében felfedzték uh vizsgálaton, hogy a köldökzsinórban 2 ér fut három helyett, más eltérés nincsen, de elküldtek magzati szívultrahangra, melyre jövő hét hétfőre kaptam időpontot.
A kontroll uh vizsgálaton, 32+6 napon megerősítették, hogy valóban csak 2 ér van, és a babát túl soványnak találták :bpd-83,hc-298,ac-262 (s.30),fl-63, hum-57, súly 1780 és kissé kevesebb magzatvizet találtak.
Ezenfelül31.héten kinyílt a méhszájam, és emiatt egy hetet kórházban töltöttem.
Nagyon megköszönném, ha fel tudnál világosítani, milyen következményei lehetnek ezeknek a tüneteknek, illetve mi lehet az oka a kialakulásuknak, mert ez a bizonytalanság nagyon kétségbeejt, eddig minden vizsgálat rendben volt, és nem értem, miért történhetett ez, illetve nagyon féltem a babámat is,azt sem értem, miért küldték el szívultrahangra, hiszen nem találtak semmit a szívével kapcsolatosan, a flowmetria is rendben van.
Nagyon köszönöm bárki segítségét!
Eszter
beleba Creative Commons License 2009.12.18 0 0 3185
Nekem a 12.héten 4D-vel mindkettőnél megmondták, hogy fiú egyértelműen:-)
Előzmény: muzsa (3183)
Allia Creative Commons License 2009.12.16 0 0 3184
Muzsa, mit háromgyerekes anya válaszolok neked: ha megmutatja, akkor akár a 12. héten is lehet látni, ha meg takarja, akkor a 39-en is hiába lesik. :-) Az akkor 4,5 éves fiam simán kiszúrta az öccse 18 hetes uh felvételén, hogy ott a fütyije. :-D
Előzmény: muzsa (3183)
muzsa Creative Commons License 2009.12.16 0 0 3183
Kedves Kheiron, feltéve, hogy jó ultrahangos orvos és jó ultrahang berendezés adott, mikor lehet először érdeklődni, hogy fiú-e vagy lány az "illető" a hasamban? Az első gyerekem kukiját én magam vettem észre a 18. heti ultrahangon, ez extrém eset, vagy ilyenkor már kiderülhet gyakran, hogy mi a neme a babának? (Tök mindegy egyébként, hogy fiú-e vagy lány, csak amúgy is menni kell, és klassz lenne, ha a fa alá oda tudnám rakni ezt az infót is :)))))
k2k Creative Commons License 2009.12.16 0 0 3182
Sziasztok!
Arra volnék többek közt kíváncsi,hogy egy pocaklakó izomgyengeségét ki lehet mutatni, amíg pocakban van?(mármint természetesen UH-gal)
kkmd Creative Commons License 2009.12.10 0 0 3181

Kedves Kheiron,

ha mammográfiára visszahívnak UH-s ellenőrzésre a leletek és pozitív anyai anamnézis kapcsán, s mintavételezést látnak szükségesnek, nem lenne egyszerűbb rögtön ( a kötelező körök lefutása után persze) inkább kikapni az inkriminált részt???

Köszi

kkmd

kisvasutak Creative Commons License 2009.12.04 0 0 3180

Sziasztok, szeretném megkérdezni hogy az áramlásvizsgálatoknak mi a referencia értékei (Pi,RI,A/B). Mert kerestem a neten de nem találtam semmi konkrétat. Tudnátok segíteni?

Köszi.

radiológus Creative Commons License 2009.11.26 0 0 3179
Reméljük a legjobbakat.
Előzmény: MissEarnshaw (3178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!