Keresés

Részletes keresés

kisspetya Creative Commons License 2012.04.06 0 0 234

Úgy tudom még 45 nap. De ha előreláthatólag utána se leszel biztosított (és nem akarsz potyautas se maradni), akkor érdemes már lerendezned. Májusban amúgyis szja bevallás miatt többen lesznek. Pontosan megmondják hanyadikától kell fizetned. (Ha szociálisan rászorult vagy, 1 évig az önkormányzat is fizethet helyetted.)

Előzmény: bea31 (233)
bea31 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 233

Szia!

 

Akkor tőled szeretném megkérdezni "kisspetya", ha most április elsejétől nem vagyok biztosított, akkor mikor jelentsem be magam? 45 nap még az a 45 nap? Vagy csak 30 esetleg? Akkor május közepe táján elég ha bejelentem magam? Mert én is így gondoltam de azért jobb, ha megkérdezem.

De bárki válaszolhat aki tudja!

Köszönöm!

Előzmény: kisspetya (232)
kisspetya Creative Commons License 2012.03.20 0 0 232

Van 45 nap türelmi idő, amíg biztosított vagy, azt ki ne fizesd! Egyébként bemégy az illetékes NAV-ba, kitöltesz egy 12T1011 nyomtatványt (vagy netről), aztán hozzádvágnak egy halom csekket és minden hónapban 12-ig fizetgetsz. Az elmaradt hónapokat valószínűleg behajtják, de a késedelmi kamatot szerintem is megúszod.

Előzmény: utas_holdvilágban (230)
venoruti Creative Commons License 2012.03.12 0 0 231

Menjél a területileg illetékes adóhatósághoz, ott megmondják majd, hogy mi a teendő.

Szerintem nem fognak megbüntetni, örülnek, ha valaki hajlandó csak úgy magától fizetni.

Előzmény: utas_holdvilágban (230)
utas_holdvilágban Creative Commons License 2012.03.11 0 0 230

Nekem olyan problémám van, hogy 2011. október 31-el megszűnt a hallgatói jogviszonyom, viszont nem volt munkaviszonyom azóta és munkanélkülinek sem jelentkeztem be. Ezek alapján én elvileg a felnőtt eltartott kategóriába esem, de az általános biztosítottsági kötelezettség miatt be kellett volna fizetnem havonta a TBjárulékot, amit elmulasztottam. Jelenleg tehát a 2011. november, december (2x5100 Ft) és a 2012 eddigi hónapo (3x6390 Ft) tartozom a NAVnak.

Ilyenkor a NAVnak kell fizetnem vagy az Egészségbiztosítási pénztárhoz kellene mennem? Mit kellene most pontosan csinálnom? Milyen adminisztrációs kötelezettségeim vannak és hogyan tudom befizetni a hátralékomat? Hol találhatnék erre vonatkozóan információt? Fognak megállapítani bírságot az elmaradt befizetések miatt?

A segítséget előre is köszönöm!

toradzsobu Creative Commons License 2012.03.05 0 0 229

Köszönöm a választ. :)

Csak már ideges voltam hogy mi van bár gondolom az adó bevalásos időszakba ez nem meglepő.

venoruti Creative Commons License 2012.03.02 0 0 228

Ki fogják postázni, csak most vagy nem érnek rá, vagy elfogyott a csekk.

Az a lényeg, hogy bejelentetted.

Előzmény: toradzsobu (227)
toradzsobu Creative Commons License 2012.03.02 0 0 227

Helló

 

Megtaláltam a nyomtatványt ami ahoz kell hogy magam után fizessem a tb-t, kitöltöttem beküldtem 2 példányt vissza is kaptam egy példányt ami teljesen ki van töltve. De csekkeket nem kaptam. Miért lehet ez? Fontos lenne valaki nem tudja esetleg hogy mikorra várható hogy a csekkeket kipostázzák vagy személyesen kell bemenem érte?

hr2 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 226

Ja, és a szállást is fizeti nekik.

Előzmény: hr2 (225)
hr2 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 225

Egy Német cégnél kb 8 éve van kint egy magyar munkaközvetítő (fejvadász), na és ennek a külföldön lévő magyarnak, a magyarországon lévő könyvelője mondta.

(kb. 80 embert vit már ki innen Magyarországról a 8 év alatt azóta kint vannak törvényesen jól keresnek, havonta keresnek ott kb. 1300 Eurót + még itt havonta kapnak egy minimálbért is hozzá.)

Előzmény: zsanna (224)
zsanna Creative Commons License 2012.02.27 0 0 224

Ezt egy magyar cég magyar könyvelője mondta? Mert akkor azzal a munkával valami nagyon nincs rendben :-(((

Előzmény: hr2 (220)
venoruti Creative Commons License 2012.02.27 0 0 223

Ilyen már nincs.

Előzmény: megyek (222)
megyek Creative Commons License 2012.02.27 0 0 222

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy én nyugdijas vagyok a feleségem meg münka nélküli márt lejárt neki a járulék fizetése most csak nyilvántartásban van véve akkor neki a Tb ellátás jár e neki az én nyugdijam javára? mert tudom régen volt ilyen hogy a családtag után kapta a hozzá tartozó a tb szolgáltatást ha valaki hasonló helyzetben van és többet tud örömmel veszem a tájékoztatást

Üdv Péter

venoruti Creative Commons License 2012.02.24 0 0 221

Magyarországon mindenkinek biztosítottnak kell lennie.

Az hogy valaki munkanélküli, az nem jelenti azt, hogy biztosított, mert csak addig számít biztosítottnak, amíg pénzbeli ellátást kap.

Utána saját magának kell fizetnie az egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Attól hogy segéyt kapsz, neked is biztosítottnak kell lenned.

Azt nem tudom sajna, hogy a segély egyben biztosítást jelent-e, de ha nem, akkor vagy neked kell ezt fizetni, vagy átvállalhatja az önkormányzat is.

Menjél oda, ahol a segélyt kapod, ott majd megmondják, hogy mi a helyzet.

 

Előzmény: hr2 (220)
hr2 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 220

Ezt a munkaadó könyvelője mondta, hogy biztosítás nélkül nem tud kérni munkavállalásit.

 

Ha jelenleg dolgoznék vagy munkanélkülin lennék akkor nem volna ilyen probléma, de mivel szoc. segélyen vagyok így a probléma fenáll.

 

Ezért érdeklődtem, hogy létezik e befizetéses megoldás.

 

 

(Hozzáteszem, bátyámmal egyszerre voltunk a könyvelőnél, Ő munkanélkülin volt azóta kint van dolgozik)

Előzmény: venoruti (219)
venoruti Creative Commons License 2012.02.24 0 0 219

Ki akar rád biztosítást kötni, milyen biztosítást és miért?

Mi köze ennek a segélyedhez?

Előzmény: hr2 (218)
hr2 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 218

Szeretnék menni külföldre dolgozni, de mivel nem dolgozom és nem vagyok munkanélküli juttatáson ezért nem tudnak rám biztosítást kötni, így nem mehetek.

 

Ezért kérdeztem hogy ha pl. befüzetnék egy bizonyos összeget akkor lehetne e?

Ha igen akkor mennyit?

Előzmény: venoruti (217)
venoruti Creative Commons License 2012.02.24 0 0 217

Te érted, amit kérdezel?

Mert én nem.

Előzmény: hr2 (216)
hr2 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 216

Üdv.

Szeretnék menni Németországba dolgozni, de sajnos az Önkormányzattól havonta szociális segélyt 22500Ft-ot kapok, ezért nem tudnak biztosítást kötni rám, így nem tudok kimenni.

 

A következő kérdésem lenne, hogy meg oldható e valahogy (pl.befizetéssel) , hogy ez a problémám megoldódjon?

Ha igen, hogyan, hová és kb. mennyit kell befüzetnem.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

gyulaiistván Creative Commons License 2012.02.20 0 0 215

Új ügyfél vagyok a TB-nél Február 12. helyett, mivel vasárnapra esett, csak 13-án fizettem be a járulékot. Ennek ellenére március 1-től érvényes lehet-e a betegbiztosításom?

Elanorhope Creative Commons License 2012.01.30 0 0 214

Köszönöm válaszodat!:-)Sokat segített! Leglalább már tudom, hogy merre induljak:-)

Előzmény: zsanna (213)
zsanna Creative Commons License 2012.01.30 0 0 213

Amíg munkanélküli ellátást kapsz, addig jár az ingyenes orvosi ellátás. Ez idő alatt nem kell fizetned magad után azt a bizonyos hatezer-valamennyi forintot.

A végkielégítéses kérdésedet sajnos passzolom....

Előzmény: Elanorhope (212)
Elanorhope Creative Commons License 2012.01.30 0 0 212

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, bízom abban, hogy valaki tud segíteni. Az illetékes szerveket nem értem el telefonon,emailben eddig. Történet a következő:öt év munkaviszony  után 2011. december 23-án létszám leépítés miatt munkanélküli lettem sajnos. Kaptam végkielégítést is ami ugye járt. Tudni kell, hogy az állandó lakcímem egy teljesen más megyében van, mint ahol élek és dolgoztam. Ideigleneses címem sincs, nem jelentkezhetek be az albérleti szerződésem szerint a jelenlegi lakóhelyemre, így munkanélkülire sem mentem eddig, hiszen azt csak az állandó lakcímemehez illetékes hivatalban tehetném meg.. Rövidesen lejár a 45 napos türelmi idő a TB-met illetően. A kérdésem az az, hogy ha bejelentkezem a munkaügyi központba akkor a TB-met fizetik 90 napig ameddig járna a munkanélküli ellátás? Vagy magamnak kell fizessem? A könyvelőnk szerint nem kapok munkanélküli segélyt a végkielégítés miatt három hónapig, így nem tudom, hogy ez a három hónap a munkanélküli regisztrációt követő három hónap? Vagy a kirúgásom utáni három hónap? TB-vel kapcsolatosan meg abszolult nincs ismeretem. Ha valaki tud valami, nagyon megköszönném ha vlaszolna.Tényleg nem tudom, hogy munkanélküli regisztrció alatt jár-e tb vagy fizessem magam után.

200 kilométert kellene mennem ahhoz, hogy megkérdezzem az illetékes munkanélküi központot, mert egyéb információs csatornákon történő megkeresésem eddig nem járt sikerrel:-(Sajnos gondolom, hogy nagyon sok dolguk van, látva a munkanélküli statisztikákat:-( válaszotokat előre is köszönöm!

Bp45 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 211

Sziasztok.  Mennem kell az apeh-hoz mint magánszemély a tb fizetést elintézni. Meg tudja valaki mondani, hogy kellenek-e valamilyen papírok, nehogy hazaküldjenek hogy még ez is kell meg az is kell.

Köszi szépen: Márti

zsanna Creative Commons License 2012.01.02 0 0 210

NAV még nem frissült, de itt már 6390 Ft-ról beszélnek:

 

http://www.tbellatasok.abbcenter.com/?id=90449&cim=1#

 

A vége felé nézd, ahol a biztosítási kötelezettséggel nem rendelkezők járulékfizetéséről ír.

Előzmény: xednit dahor (208)
xednit dahor Creative Commons License 2012.01.01 0 0 209

Ha nem kapsz büntetést, akkor olyan negyedmilliót kell fizetned egy főre.

 

2011. január 1-jétől

 5.100,- forint/hó
(napi 170,-Ft)

2010. január 1-jétől

4.950,- forint/hó
(napi 165,-Ft)

2009. január 1-jétől

4.500,- forint/hó (napi 150,- Ft)

2008. január 1-jétől

4.350,- forint/hó (napi 145,- Ft)

Előzmény: Nagyideg (200)
xednit dahor Creative Commons License 2012.01.01 0 0 208

Ez a 6300 Ft biztos?!

Tud valaki linkelni hivatalos oldalt?

zsanna Creative Commons License 2011.12.27 0 0 207

Enni, ruházkodni, mobilt vagy internetet fizetni miből tudsz? Mert ugye ezt is állja valaki. És hát pár éve kitalálták, hogy bizony az ingyenes orvosi ellátás sem jár alanyi jogon, hanem valamilyen módon fizetni kell a biztosítottságért. Vagy ugye a béredből vonják, vagy pedig be kell jelentkezned az APEH-nál, és ott van egy nyomtatvány, 11T1011, amin Neked kell bejelentened a kötelezettségedet. Idén havi 5100 Ft, jövőre 6.300 Ft lesz.

És ne kérdezd, hogy miből fizesd, hiszen nincs jövedelmed. Egy esetleges orvosi ellátás piaci alapon sokkal többe kerülne, mint ez a havi pénz.

Előzmény: Szöszke92 (205)
zsanna Creative Commons License 2011.12.27 0 0 206

Ha még esetleg visszanézel: sajnos semeddig :-(( Ma már csak addig tart a táppénz-jogosultság, ameddig a munkaviszony :-(((

A passzív táppénz intézményét kedves kormányunk megszüntette.

 

(Vagy ha Te nem is nézel vissza, talán másnak tanulságos lesz.)

Előzmény: iamtwo (203)
Szöszke92 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 205

Júliusban a vizsgáimmal befejeztem a tanulmányaimat. Aztán szeptemberben elmentem munkaügyre, azóta bejelentett álláskereső vagyok. De segélyt nem kapok, mert még nem dolgoztam 1 hétnél hosszabb ideig. Tehát akkor most így, hogy pályakezdő vagyok és nem kapok támogatást így nincs fizetve a TB-m sem? Magamnak kéne? De nem jött semmiféle levél, hogy fizessem vagy felszólítás, semmi értesítés, hogy akkor ezzel most mégis mit kezdjek?! De pont azért keresek munkát, mert pénzre van szükségem. Hogyan fizessem nekik még esetleg a TB-t is, ha munkám nincs?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!