Keresés

Részletes keresés

Mr.Grey Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3278
Szerintem is jó a Whisper of the Heart ill. a hozzá laza szálon kapcsolódó Cat Returns (Macskák királysága) még jobb.
Senki nem említette a Grave of the Fireflies-t. Állítólag ez is nagyon jó, bár én nem fogom megnézni, mert alapvetően a "hepiendes" animékat szeretem, ez meg elég szívszorító...
Szintén Ghibli (és Miyazaki) a Mononoke Hime, melynek elég jó magyar szinkronja is van, de csak VHS-en jelent meg eddig. Megérne ez is egy DVD-s reprintet. Ha eddig nem láttad, ki ne hagyd!
A Pom Poko nem rossz, de egy 10-es skálán max. 6-ost érdemel. Ennél már a Panda! Go Panda! jobb, legalább 7-es.
A Ghibli filmek felsorolását meg (képekkel, infokkal) a http://www.nausicaa.net/miyazaki/films/#film_g_o
oldalon is megtalálod, bár gondolom ez már nem új... :))
Előzmény: e_dora (3274)
e_dora Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3277
és az a macskás?
Előzmény: Rorimack (3276)
Rorimack Creative Commons License 2007.10.19 0 0 3276
Ez az Only Yesterday az Omoide poroporo? Nekem propagandafilmnek tűnt, mintha a hatvanas évekből toppant volna elő, de legalább éneklenek benne magyarul. :)

Mosómedvés Ghibli film nincs. (A Rascal a mosómedvét a Nippon Animation gyártotta).

Viszont van egy tanukis, az nagyon jó, bár szerintem a Spirited Awaynél is nehezebben érthető a kulturális háttér (plusz az angol fordítás :p) miatt.
Előzmény: noway (3275)
noway Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3275
Apropó Mijazaki, a Kujira Torihoz hozzá lehet jutni valahogy?

Többi Ghibli: az Only Yesterday (Könnyes emlékek, vagy mi a magyar neve) és a Whisper of the Heart (Könyvek hercege?) jó, majdnem Mijazaki-színvonal. A Szomszédaim,a Yamadák jópofa, a mosómedvésen én eluntam magam.
Előzmény: e_dora (3274)
e_dora Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3274
(mint a siteomon is látható) rámtört a Miyazaki függőség, viszont kezdek gondban lenni, fogy a film. Még a kiki és a cagliostro van, aztán leshetem a jövő évi újat. Mit várhatok a többi Ghibli filmtől? mer oké, hogy hasonlóan van rajzolva, de azért... a sztori is elég fontos. Mit ajánlanátok még, ami ilyen és pozitív?
Raziel567 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3273
A szinkronok szerintem is jók. Meg megvan az az előnyük, hogy nem cseszik el a kedves Animax-os illetékesek, mint ahogy az a feliratnál rendszeresen előfordul. Most hétvégén is volt két baki.
Előzmény: Elhaym (3272)
Elhaym Creative Commons License 2007.10.18 0 0 3272

Nem tudni, de a Sonynak úgyis van pénze. Mert biztos nem volt olcsó.

 

FMA szinkron nagyon jó lett, bár én idáig egy szinkronban sem csalódtam még.

 

 

Előzmény: Zser (3271)
Zser Creative Commons License 2007.10.16 0 0 3271
tyűha...lehet tudni milyen szintű beruházás ezeket megvenni?
Ja és szinkron: manapság az hbosokon kívül, mindmind csapnivaló.
Előzmény: Elhaym (3268)
Elhaym Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3270

Ideje volt, végre lesz mit nézni, mert hát felirat nélkül azért nem volt olyan jó.

 

Itt a bővebb hír:

 


Hamarosan a BLOOD+
és a Tenpou Ibun Ayakashi Ayashi is megtekinthető lesz az Animax műsorán.

A BLOOD+ 50, míg az Ayakashi Ayashi 30 epizód hosszú sorozat - utóbbiból a japán televíziókban csak 25 volt látható, így a magyar (valamint más közép-európai) nézők láthatják elsőként tévében is a különben csak dvdn megjelenő részeket.

Mindkét sorozat, ahogy a korábban bejelentett címek (Bleach, Death Note, FMA, Honey and Clover) is magyar szinkronnal lesznek láthatóak. A kezdési időpont egyelőre nem ismert, havonta egy premierre lehet számítani. 

Most már csak a fantasy anime hiányzik, mert ebből még nem nagyon vásároltak. De kezdésnek így is nagyon jó.

 

 

 

Strange Boy Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3269
A képek alapján mind ígéretes!:)
Előzmény: Elhaym (3268)
Elhaym Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3268

Kiderült,, hogy mik lesznek
szinkronosak. Tehát a FMA

http://www.aoianime.hu/?anime=112



 a Death Note

http://www.aoianime.hu/?anime=560



 és a Bleach az eddig bejelentettek közül 

http://www.aoianime.hu/?anime=102



és a két új cím, ami szintén szinkonnal megy majd, az a Blood+ 

http://www.aoianime.hu/?anime=345




és az Ayakashi Ayashi (bár ez utóbbi címben nem vagyok biztos, de valami ilyesmi rémlik.)

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=6730





Elhaym Creative Commons License 2007.10.06 0 0 3267

Nem. Fullmetal szó acélt jelent, FMPben a robotokra utal, FMAban meg Ed maga az acél alkimista.

 

 

Strange Boy Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3266
Ennek egyébként köze van a Fullmetal Panic-hez?
Előzmény: Elhaym (3260)
Elhaym Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3265

Szivesen.

 

Neon Genesisről nincs hír, de vasárnap kiderül mi lesz még szinkronos ezek közül: Bleach, Death Note.

 

 

 

 

Strange Boy Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3264
Amire mostanában fáj a fogam, az a Neon Genesis. Gondolom arra semmi esély egyrészt, hogy adja az Animax, másrészt hogy szinkronosan.
Strange Boy Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3263
Kösz az infót!:)
Előzmény: Elhaym (3262)
Elhaym Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3262

Ideje volt.

 

Ezért is írtam be, mert tudtam, hogy örülsz majd neki.

Előzmény: Strange Boy (3261)
Strange Boy Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3261
Vééégre egy szinkronos sorozat!!:) Márcsak ezért is megéri néznem majd. :)
Előzmény: Elhaym (3260)
Elhaym Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3260
Fullmetal Alchemist - A Bölcsek Kövének nyomábanTonya írta 2007. October 04. - Thu - 11:12kor.

2007. 10. 13-tól magyar szinkronnal az Animaxen!

Alkimista lett Hujber Ferenc, aktuális bon vivan, és Szabó Máté, a fiatal színész-műsorvezető - igaz, csupán egy szerep erejéig - Ők szinkronizálják ugyanis az egyik kultikus anime-sorozat, a Fullmetal Alchemist - A Bölcsek Kövének nyomában egy-egy fontos szereplőjét.

A hazai rajongóknak már nem kell sokáig várniuk, hisz minden idők egyik legenigmatikusabb anime-sorozatát október 13-ától műsorára tűzi az Animax.

A Fullmetal Alchemist egy alternatív, párhuzamos világban játszódik, ahol a modern kor technikai vívmányai és egy különös, alkimista rend mágikus eszközei jól megférnek egymás mellett. A Központi Városban járunk, ahol az alkimisták rendháza a hatalom gócpontja. Miközben lassan felnő az alkimisták egy új generációja, a háttérben sötét erők mozgolódnak, s azt sem lehet tudni már, ki melyik oldalon áll. Az indulatok pattanásig feszültek, s bármelyik percben robbanhatnak - mindent elsöprő erővel. Persze nem kicsi a tét, hisz mindenki a Bölcsek Kövére pályázik. Aki végül megszerzi, azt többé nem köti az újraépítés hármas egysége: nem kell tartania magát az Egyenlőség Elvéhez, képes lesz bármilyen szubsztancia, így az emberi test megteremtésére és átalakítására, akár alapanyagok nélkül is!

Szabó Máté a sorozat egyik főszereplője, Edward Elric magyar hangját kölcsönzi majd. Ez az alacsony termetű, ámde gigantikus tehetségű ifjú a jövő egyik reménysége. Akkor hívja fel magára a figyelmet, mikor halott édesanyját - megszegve az alkímia törvényeit - megpróbálja visszahozni az élők sorába. "Amikor először megláttam a képen a karaktert, rájöttem, hogy külsőleg hasonlítunk. Később kiderült, hogy a hangunk is egyezik. Szakmai szempontból igazi kihívást jelent a főszereplő szinkronizálása, mert a sorozat elején egy 5 éves gyereket, míg az utolsó epizódokban már egy 15 éves fiatalembert kell alakítanom. De én szeretem a kihívásokat és igyekszem megfelelni a magyar nézőközönségnek." - nyilatkozik szerepéről a fiatal színművész.

Hujber Ferencet Roy Mustang ezredesként hallhatjuk majd a Fullmetal Alchemistben. Ő az egyik leghatalmasabb hivatásos alkimista. Régóta figyeli az Elric-fivéreket, és a tragédia után azonnal szárnyai alá veszi őket. "Korábbi rajzfilmes szinkronmunkáim során általában elváltoztatott hangon kellett játszanom. Az anime más. Itt emberi hangon kell beszélnem, ez a stílus szinkron szempontból közelebb áll tehát a játékfilmek világához." - avat be minket a szakma rejtelmeibe Hujber.

Mindkét szinkronhang ismeri és szereti az animét, de a fiúk elmondták, hogy gyerekkorukban ők még mást néztek. Szabó Máténál a Rózsaszín Párduc és Garfield volt a nyerő, Hujber Ferenc főleg az Alfa képregényeket bújta, ám a Disney-filmeket bizony mindketten kedvelték. Visszatérve a Fullmetal Alchemistre azt is megkérdeztük a két színésztől, mit tennének, ha ők találnák meg a Bölcsek Kövét? Máté "elsőnek a rosszindulatot irtaná ki a világból", Feri pedig "meggyógyítaná az embereket".

A Fullmetal Alchemist anime az azonos című - japánul Hagane no renkinjutsushi - mangából készített sorozat. A Seiji Mizushima rendezte, BONES készítette alkotást az elképesztően látványos harcok, lélegzetelállító speciális effektek és nagyon ütős zene jellemzik. Az 51 epizódból álló sorozatot a közönség október 13-tól minden szombaton és vasárnap 20.25-től láthatja majd az Animaxen. A csatorna minden részt kétszer ismétel, hétfőnként és keddenként 22.30-tól, valamint minden szerdán és csütörtökön 0.10-től.


További információ: 2007. 10. 07-én 14 órától, az Őszi AnimeConon.

Előzmény: Strange Boy (3248)
noway Creative Commons License 2007.08.20 0 0 3259
Mijazaki filmek a Toldi moziban! Aug. 23-26-ig Laputa, Nausicaa, Totoro, Porco Rosso, Kiki, Chihiro szellemországban és A vándorló palota.
Elhaym Creative Commons License 2007.08.20 0 0 3258

Miragét nagyon jó volt újra látni. Nagyon jó szinkron, grafika is nagyon bejön, mert nem a megszokott és jobban látszik, hogy valóságban élő emberekről lettek rajzolva. Végén amikor Naoe beszélt a kedvenc koromról a Sengokuról, akkor szól az egyik kedvenc számom, ami nagyon szép. Szereplők is nagyon kedvelhetőek, drámai hangulat most is nagyon megfogott, meg most már a történelmi háttér is érthetőbb, mert azóta sokat utána olvastam már.

 

 

e_dora Creative Commons License 2007.07.29 0 0 3257
aug. 21 mindkettő legalábbis az xpress.hun
Előzmény: harpokratesz (3254)
e_dora Creative Commons License 2007.07.29 0 0 3256
köszi a linket, érdekes olvasmány. szerintem természetes reakció, és elég korrekt, nem mondanám, hogy kimondottan rosszat jelent. aki rajongója egy történetnek, regénynek, annak egy feldolgozás szinte biztos, hogy nem lesz jó, különösen, ha még ő is a szerző, de amúgy elég sokmindenben azt írta, amit a nézők többsége is. mázli, hogy a Ghibli studio kezébe került a műve, ennek akár örülhetne is, vagy mit szólna szegény egy disney verzióhoz?
Előzmény: Rorimack (3255)
Rorimack Creative Commons License 2007.07.29 0 0 3255
"amúgy meg ha már itt járok, megnéztem Miyazaki fiának a filmjét, ajánlom, jó. (bővebben a nevemre katt linken)"

Mondjuk számomra megdöbbentő volt elolvasni le Guin reakcióját. (És még hihető is a történet...)

http://www.ursulakleguin.com/GedoSenkiResponse.html

(Off: a Keleti Szél régóta ott van a hírolvasómban, de komolyan azt hittem, valaki más írja (szintén itt van a fórumon ;)).)
Előzmény: e_dora (3253)
harpokratesz Creative Commons License 2007.07.28 0 0 3254
mikor jelenik meg a normál DVD?
Előzmény: e_dora (3253)
e_dora Creative Commons License 2007.07.26 0 0 3253

elég jó lett, sok országban jelent meg eccere sok (22) felirattal, ezért nincs rajta külön magyar szinkron sztem.. merhogy nem magyar kiadás. inkább örüljünk neki!! érdemes az audiókommentár miatt újranézni (az japánul van, de felirattal), nekem meg külön jó, hogy angol sub is került rá, mert én meg már magyarul nem tudom nézni a filmeket. és azért az is komoly, hogy kijön Blurayen!

 

amúgy meg ha már itt járok, megnéztem Miyazaki fiának a filmjét, ajánlom, jó. (bővebben a nevemre katt linken)

Előzmény: harpokratesz (3250)
Master of Kung Fu Creative Commons License 2007.07.23 0 0 3252
Elhaym Creative Commons License 2007.07.08 0 0 3251
Gankutsuou vélemény

Monte Cristo grófja ísmert regény, ezért is kezdtem el nézni az animét.

http://www.aoianime.hu/?anime=173

Anime az első részektől megtetszett, de csak a 12. rész után került be
a Top 10be. Animének végig drámai hangulata volt, vicces részek nem
igazán voltak, bár pár poén azért akadt, de ennyi kellett is. Jobb lett
volna ha az anime is 1815 után játszódott volna és nem a jövőben. A
fejlett technológia néha zavart.

Harcok nem nagyon voltak, de ezmiatt a történet nem vált lassúvá. De
szerencsére a 2 mecha harcon kivűl azért a szereplők használtak
kardot is.:):)

Eleinte csak heti egy részt néztem, később heti kettőt, de mindig
vártam a következő részt, érdekelt, hogy a gróf miként akar bosszút
állni. Mi lesz a következő lépése stb. Utolsó 3 részt 1 nap néztem meg,
szerencsére volt időm.

Befejezés: Előszőr nagyon elégedett voltam vele, végső harc után
mutatták mi lett a szereplőkkel pár év múlva. Pont így szeretem. Ilyet
minden anime végén elnéznék. De az utolsó 1 perc nem tetszett
[spoiler]Kár, hogy Albert és Eugenie nem találkozott egymással.
[/spoiler]

Kedvenc szereplőm nem volt, de azért voltak jó karakterek=

Gróf

http://img467.imageshack.us/img467/4733/gankgrfbt1.jpg

Andrea

http://img467.imageshack.us/img467/1366/gankandreayr0.jpg

Peppo

http://img165.imageshack.us/img165/866/gankpeppoeu9.jpg

Haidee

http://img526.imageshack.us/img526/6885/gankhaideedv7.jpg

http://img165.imageshack.us/img165/3159/gankhaidee1br9.jpg

Valentine

http://img165.imageshack.us/img165/4104/gankvalegs5.jpg

1 szereplő volt nagyon idegesítő mégpedig Caderousse.

Szinkron:

Jouji Nakata =Monte Cristo

Akiko Yajima = Haydée

Mai Nakahara = Peppo

Tomokazu Seki = Andrea Cavalcanti


Minden szereplő szinkronja nagyon jó lett, de ők voltak számomra a
legjobbak.  Tomokazu Sekit Andrea szerepében érdemes
meghallgatni:):)(Jó volt gonosz és kissé zakkant szerepben hallani.)

Zenék jók, főleg az ending. Openinget általában áttekertem, de a
szövege annak is szép.

Grafika elsőre furcsa, de én hamar megszoktam a jó történet miatt.
Mecha harcok is látványosak, Haidee ruhája az operában szintén szép.

Animét többször megtudnám nézni, de a kor, kedvencek hiánya és a
kisebb hibák miatt csak 8,5-9 pontot adok rá.

Akik szeretik a Monte Cristo történetét, vagy a komolyabb drámákat,
azoknak mindenképp ajánlom az animét.
harpokratesz Creative Commons License 2007.07.06 0 0 3250
Elhaym Creative Commons License 2007.07.06 0 0 3249

Nálam sajnos felirat sincs, csak Japán hang, lehet jobb lenne megtanúlnom Japánul.

 

Gépen viszont rászoktam a magyar feliratra, régen angol felirat volt, de nem értettem semmit, így magyarúl most már jobb. Sok animét meg is néztem.

 

Pl most Monte Cristo és Romeo és Júlia.

 

 

Előzmény: Strange Boy (3246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!