Keresés

Részletes keresés

Ephedrin Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19889

Sutomore és Canj között van egypár ún. rejtett, vagy vad strand, pl. a Skrivena plaza, meg még egypár másik is, na azok tiszta vizüek!!! Szárazföldről is meg lehet őket közelíteni, nem csak vízről, de igényel egy kis túrát a dolog!!!

Előzmény: norika89 (19883)
pljeskavica Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19888

- Sutomore fő strandja június elején alkalmas fürdésre. Akkor még megvan a lendület bennük, hogy takarítsák, szeptemberben már nincs, júliusban és augusztusban pedig akkora a terhelése a helynek, hogy nincs az a takarítóbrigád, amelyik képes lenne a sok "kulturált" turista után rendbetenni a helyet.
- Sutomoren van még két kisebb strand, valamint az Inex nevű szálloda (ami szerintem egy lepratelep, nem szálloda) saját strandja, melyet az ottani vendégeknek tartanak fenn (majd rakok fel videót, hogy is néz ki az a szállodának nevezett gyomorrontás...).

- Nektek is azt tudom tanácsolni, hogy szálljatok fel a Sutomore-Budva-Sutomore hajóra (10 eur) és akkor Budván is strandolhattok 2-3 órát, Canj mellett és Petrovácon is 1-1 órát. Ez egy kicsit megszépíti az ottléteteket fürdés szempontjából (is).

- Egy napot szánjatok rá Stari Bar-ra, szintén jó program lehet.
- Ha van lehetőségetek, valahogy jussatok el Dobra Voda strandjára, ez is Bar régióba tartozik. A susanji strand is elérhető busszal, bár az megint egy olyan történet, hogy évente egy fürdés elég ott.
- Szintén busszal elérhető Canj strandja. Van akinek tetszik, van, akinek nem, számomra semleges, viszont a változatosság kedvéért talán megéri megnézni.
- Sutomoreról a legolcsóbb (10 euró) eljutni szervezett kirándulásban Ostrogra és a Skadari Tóra (20+4) euróért.

És így már tartalmas is a nyaralás.

És itt a link a fentiekről részletesen: http://www.montenegro-utazas.info/index.php?option=com_content&view=article&id=50

Előzmény: norika89 (19883)
optamás Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19887

Tavaly mi ketten voltunk a nejemmel és a Primorkában volt a szobánk, az igen puccos, frissen felújított és betechnikázott, nehezen kritizálható volt, idén a gyerekekkel együtt voltunk, ezért ideális volt a villa, de tény és való, azok régen kaphattak már felújítást, na meg konkrétan a klíma vízkivezetése csöpög be a lábazatig és folyamatosan nedvesíti, amit a penész valószínűleg szeret:)

Előzmény: Vén Halász (19863)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19886

 "Ezt mára sajnos már az emberi hülyeség kiölte belőlem!"

 

Üdv a világomban,már ketten vagyunk,az tuti :-((

Előzmény: szervezkedő (19885)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19885

Nem azért kérdem mert ma kekeckedős napom van, de miért nem kértél tanácsot ott a szállásadótoktól???

 

Egy csomó strand van a környéken! Mindegyiknek más a hangulata! A sétány melletti strand július-augusztusban felejtős! Agyrém ami ott van!

 

Ismerettségi körben vannak nálam sokkal okosabbak és sokkal tapasztaltabbak, akik életükben először utaztak idén Sutomoreba, ráadásul vonattal. Elmondták mennyire jó is lesz az nekik!!! Mindent tudtak már előre! Nem fogadták el a tanácsaimat!

Elmondásuk szerint nagy volt a tömeg, nem tudtak egy jót strandolni, este a buli kínozta őket stb.

Ettől függetlenül nagyon jól érezték magukat(?) és a szállás is nagyon megérte 250eur/fő/hét áron kajával együtt  Szutyokmorén???!!!

Ezek után okoskodjak és ajánlgassak 22eur/fő/éj áron 3 csillagos helyen lévő szállást teljes ellátással?

(Szűken csak 110ezer Ft lett volna a különbség a 4 fős családot tekintve és kellemesebb, kényelmesebb környezetben, mint ahol voltak.)

 

Sokáig szívügyemnek tekintettem hogy ha valaki munkatárs, ismerős, rokon eljut Montenegróba, érezze jól magát és rátaláljon azokra az apróságokra, ami miatt én beleszerelmesedtem.

Ezt mára sajnos már az emberi hülyeség kiölte belőlem!

Előzmény: norika89 (19883)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19884

:) Nocsak az emlegetett!  Nem tudok ajánlani semmit, hát fürdés legyen másodlagos, legyen érdekes valami más.

Előzmény: norika89 (19883)
norika89 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19883

Na helló! kedden szerencsésen megérkeztünk, minden szuper, a helyünk egyenesen mesés, úgy hogy feleslegesen aggódtam:) egy olyan kérdésem lenne, hogy itt a sutomorei strandok hát.. elég koszos a vizük. kicsit beljebb úszva hol egy alsógatya hol egy konzervdoboz, meg hát egyáltalán nem olyan mint amire számítottam (arra feszültem, hogy majd olyan lesz mint anno amikor egyszer voltam Horvátban Ribaricán, ott még 30 méteres mélységnél is le lehetett simán látni. A környéken nincs valami tisztább hely? akár következő falvak városok, utazást vonattal meg tudjuk oldani. a sziklás részek sem okoznak gondot, az sem baj ha mászni kell hozzá, csak mondjon valaki olyan helyet ahol igazán tiszta a tenger.. köszönöm előre is a segítséget!

Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19882

Igen, mint minden ország, olyan turistákra vágyik, aki nem a hazait cipeli magával, hanem fogyaszt..........és sokat!  :)

Előzmény: szervezkedő (19875)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19881

Ennyi, ha nics az országnak pénze, akkor jön valaki, akinek van.

Előzmény: H_G (19877)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19880

Szerintem ezt hagyjuk, mert tavaly Petrovácról cikkeztek, hogy minden sittet, csak úgy beöntöttek a városi strandon.

Előzmény: szervezkedő (19873)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19879

Mivel mentek? Kocsival? Hányan? ketten? Mi az elképzelés?

Előzmény: ender81 (19869)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19878

Fogsz találni, de mik az igényeid? Mert ha csak alvás-fürdés, ahhoz nem kell egy Admirál. Kilátás, legfeljebb egy másik hotelre-panzióra, meg az utca forgalmára. Nincs a tengerparton, ami meg közel lesz, lehet nem akarsz megmerítkezni, és vagy sokat gyalogolsz, vagy kocsiba ülsz, és parkolóhelyeket keresel.

Előzmény: ender81 (19869)
H_G Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19877

Az sajnos meglesz, az eurósok szépen áramlanak Oroszországba kőolaj ellenében, egy részük biztosan vissza fog jönni Montenegróig, ahol bazinagy-rémronda szállodatömb lesz belőle a parton.

 

 

Előzmény: szervezkedő (19875)
moncsa03 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19876

Így van ez, nem is bánom én azt ha így is marad, csak az a kevéske ember aki odalátogat venné a fáradságot és nem a parton egy halomba dobálná el a szemetet és persze nem a környező bokrokba ürítene és lenne valaki aki elszállítaná néha az összegyűlt szemetet-már jobban érezném magam. Kár azért a környezetért nagyon.

Előzmény: szervezkedő (19875)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19875

Ilyen kaliberű tervektől roskadozik szerintem a montenegrói kormány több hivatalának íróasztala. A szűk környezetemben is ismerek 3-4 gigantikus beruházást, amihez gyakorlatilag semmi más nem hiányzik csak pár utánfutónyi 50euros.

 

Nem vonom kétségbe azt hogy valamikor az álmok, megvalósítható tervekké szelídülnek, de valószínűsítem, mindez majd azt vonja magával, hogy a jelenlegi nyaralók csak egy része engedheti meg magának, hogy itt pihenjenek. Mert nem hiszem hogy a mostani jobbára szerb, kicsi pénzű turistákra számítanak!

moncsa03 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19874

Menj csak el, nézd meg ha nem hiszel nekem.:D

Amúgy olyan tiszta a víz, hogy beúsztam nem tudom mennyit:) de lelátni az aljára, nincs ott semmi.

 

Visszatérve találtam egy márciusi írást is miszerint nem jött össze ez a project, de újra pályáznak.

 

http://limun.hr/en/main.aspx?id=684700

Előzmény: szervezkedő (19873)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19873

Nincsenek jelek???

 

A régi horgonyok biztosan a vízben vannak, a katonai ladikok meg már elhajóztak!

:-)

 

Csak a telephely ügyeletesek maradtak a sorompónál!

:-D

Előzmény: moncsa03 (19870)
moncsa03 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19872

Megvan, de úgynézem ez egy régebbi infó...úgy tűnik nem jött össze.

 

http://www.montenegroulcinj.com/2010/11/cubus-lux-and-sol-melia-in-valdanos.html

Előzmény: moncsa03 (19870)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19871

Nem a kekeckedés miatt írok, de hétfő késő este felteszed a kérdést és tanácsokat kérsz budvai szállás ügyben.

Mi adtunk több szállás nevet is, amelyek kipróbált helyek és magyarul is tudod a foglalást intézni.

 

Két kérdésem lenne feléd:

 

-ha már hétfőn foglaltál, akkor minek kérsz feleslegesen éjszaka tanácsot?

 

-ha az általunk ajánlottak valami miatt akkor nem feleltek meg, szerintem most már ne variálj a mi "h*gyos körtéinkkel". Vállad be, menj le, keress ott a helyszínen valamit és írd le a tapasztalataidat! Sokan erre vágynánk, hogy bővüljön a kipróbált, ajánlható szállások köre!

Előzmény: ender81 (19869)
moncsa03 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19870

Hogy hadikikötő volt-e arról nincs infóm, de ebben az öbölben tuti, hogy egy nagy strand üzemelt, mert látszik, volt medence is, tusolók is, betonozot  placc, sőt még áll a kölcsönzős bódé is, ki van írva, hogy mit mennyiért bérelhetsz. De mondom lepusztult az egész, pedig nagyon kár érte. Még nyáron arról olvastam, hogy már megvették, megpróbálom megkeresni mert most már engem is érdekel.

Amúgy visszatérve erre a hadi-kikötőre -lehet van köze hozzá?-  ide az öbölbe egy sorompós kapun keresztül jutsz le (8-18ig nyitva ) ahol őr van és felírja hányan ültök a kocsiba meg persze hányan mentek el, ja és közölte a csávó, hogy semmit nem csinálhatunk lent csak fürödhetünk, fényképezni pedig TILOS! Meg is lepődtem, dehát azért nem hagyhattam ki, hogy ne kattingassak. Amúgy láttam a parton két biztonságiőr-félét, szemeteseknek jobban örültem volna, nem tudom mit őriztek, de nincs ott semmi jele annak hogy hadi-kikötő volt valaha is.

Előzmény: stevie-w (19868)
ender81 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19869

Szia!

 

Tudsz valamilyen elérhetőséget adni? Online lehet foglalni? Van weboldala? Szeretném látni,mielőtt döntenénk.

Egyébként már megvolt a szállásunk - legalábbis azt hittük. Hétfőn foglaltunk a budvai Hotel Admiralba, vissza is jött

rendben az igazolás. Ma meg egy email,miszerint sajnálják,de törölniük kell a foglalásomat,mert túl lettek foglalva... Persze

ezt nem fogom szó nélkül hagyni,de fel kell készülmöm arra is,hogy alternatívát kell keresnem. Ami nem lesz könnyű úgy,hogy jövő

csütörtökön utazunk...

 

 

Előzmény: pljeskavica (19803)
stevie-w Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19868

Viszont a part iszonyú elhanyagolt, valaha strand lehetett itt, most nincs semmi. Se egy wc, se egy kajálda, se egy szemetes így a part nagyon szomorú látványt nyújt.

 

 

Valdanos Jugoszlávia (egyik?) legnagyobb hadi kikötője volt, pár éve számolták csak fel.

 

Jelenleg pályáztatás alatt áll, ide is luxushoteleket, marinákat (yachtkikötőket) fognak építeni.

Előzmény: moncsa03 (19867)
moncsa03 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19867

Idén ami nagyon megtetszett az Ulcinjnál-Valdanos. Már az odavezető úton az olajfaliget is gyönyörű, de maga ez a valdanosi öböl rész is nagyon tetszett. Kristálytiszta víz,bár a part az kavicsos, de 1-2 m után homokos. Viszont a part iszonyú elhanyagolt, valaha strand lehetett itt, most nincs semmi. Se egy wc, se egy kajálda, se egy szemetes így a part nagyon szomorú látványt nyújt. Én azért jól éreztem magam, a gyerekek búvárkodtak, rákásztak, kagylóztak én meg jól beúsztam és élveztem a gyönyörű vizet, csendet, nyugalmat. Nem egy zsúfolt "strand" szerencsére.

Előzmény: moncsa03 (19866)
moncsa03 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19866

Idén is nekiindultam nagy hévvel, hogy úszkálok a kedvenc helyemen,  sajnos nem jött össze ( de látványnak nagyon szép volt, így rengeteg képet csináltam erről a részről ).

Maga a Plavi Horizonti homokos öblöt a gyerekeim szerették , végül is kultúrált, mindenki igényeinek kielégítésére :) van játszótér meg nagy kajálda, hideg Niksickóval...hm..de jó is volt.

Előzmény: Amaribp (19831)
kapiksz Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19865

Azért Irigyellek ! Mert sok szép emlék jut eszembe júniusból, bár az igaz, hogy jó volt a villépületben a medencére néző erkélyes szoba, de le volt lakva a nappaliban a kanapé, rendesen, de a fürdő az rendben volt. Én speciál állandóan járattam a venttilátort, így nem dohosodott be. A széf az viszont nagyon hasznos dolog. További szép nyaralást !!!

Előzmény: Vén Halász (19863)
discipled Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19864

Ez igen! Közösbedobós kép , saját? Még itt vagyunk Szutomoren, bővebb információ? Nem bántuk meg köszönöm a tippet. 

Előzmény: szervezkedő (19853)
Vén Halász Creative Commons License 2011.09.01 0 0 19863

Több apró hiba is volt, de a leglényegesebb, hogy a fürdőszobának erősen dohos, penész szaga volt, és a párom erre allergiás. A második éjjel már nehezen is tudott emiatt aludni.

Este szóltunk és azonnal kaptunk egy sokkal jobb szobát ugyancsak egy villa épületben.

Előzmény: Amaribp (19848)
Vén Halász Creative Commons License 2011.09.01 0 0 19862

Egy villa épületben négy önálló lakrész van, hálószoba franciaággyal, nappali kihuzható rekaimével, hűtővel, LCD TV-vel ( két magyar adóval), internet csatlakozással, fürdőszoba zuhanyfülkével és terasz,. Mi ketten vagyunk, ez nekünk így nagyon kényelmes.

Előzmény: optamás (19858)
Vén Halász Creative Commons License 2011.09.01 0 0 19861

Kényelmesre vettük az egész nyaralást, egy nap pihenés, egy nap kirándulás. A hajóút tegnap nagyon jól sikerült, megálltunk Perastban és Kotorban is, és a kolostor szigeten is.

 

Holnap megyünk busszal Dubrovnikba. Eddig jól sikerült a nyaralás, jól érezzük magunkat.

 

Ja és nagyon szépek a helyi lányok, meg az orosz lányok is.  

Előzmény: Amaribp (19839)
potika Creative Commons License 2011.09.01 0 0 19860

Zanjicra minden évben elmegyünk, a Drobni pijesak-kal holtversenyben a legjobb strand nekünk. Elég kalandos az út, de itteni viszonylatban csak egy sima szerpentin :-)

Előzmény: szervezkedő (19838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!