Keresés

Részletes keresés

algreg78 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 36352

Tetszik az erőátvitel :)

Előzmény: Törölt nick (36351)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 36351

Milyen csiszolód van? Én csaináltam egy ilyet direkt élezéshez, de nem a legjobb valamiért. Rongykorongtól meg félek :)

Előzmény: Fekete Tibor (36350)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.28 0 0 36350

Maradok a rendes késes szalagcsiszolómnál,azzal borotvára élezek mindent,ilyen kütyükkel még a feltalálói sem tudnak élezni,nem hogy halandó ember fia.

B.pesten vagyok,gyere el,vagy küld el postán,meg élezem neked.

Előzmény: Törölt nick (36349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 36349

Nem próbáltátok véletlenül ezt az élezőt?


http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_42626.htm

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.27 0 0 36348

Köszönöm!

Előzmény: Zeti727 (36347)
Zeti727 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 36347

Üdv.

Az agancs markolat és a tok Cseh manufaktúra, A penge 440-es lehet szintén, Cseh.   

Előzmény: Fekete Tibor (36346)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.27 0 0 36346

Az agancs markolatú,kinek a munkája és milyen anyagból készült a penge?

Előzmény: Zeti727 (36345)
Zeti727 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 36345

 

Üdvözlet!

A tegnapi napon már írtam róla. De azért felteszek néhány ide is mert az Inda fotó nem megbízható néha.  

 

Kitaláltam az árát kezdésnek legyen 49.000 ft. Ne riadjon meg senki, cserélek, beszámítok, írjatok, ha valakit komolyan érdekel megbeszéljük.

 

 

 

Róla is írtam már lentebb.Főként csere érdekel, de ha van más ajánlat írjatok, hívjatok.

 

 

 

 

 

Jó éjt mindenkinek.

zolpat Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36338

Természetesen még mindig neki kell,de így egyszerűbb írni és fogalmazni,mint minden hozzászólásnál magyarázkodni hogy"mivel ő nincs regisztrálva az oldalra,így a véleményét,kérdéseit én öntöm formába":)))))))

 

Előzmény: Herjan (36326)
python 357 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36337

Ebben a pillanatban akartam én is megköszönni az késeket!:))))

Hibátlan állapot, gyönyörűek!!

Örülök,-hogy találkoztunk,-ez az Internet csodája,-találkozik két idegen vélt ember,-azután rájönnek arra,-mennyi minden összeköti őket,-a sok közös ismerős, a hobbik, a hivatás hasonlósága!!!:)))

Emlékezetes nap volt a mai!!!!

Köszönöm!!!:-D

Előzmény: Zeti727 (36336)
Zeti727 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36336

Üdvözlet mindenkinek!

 

A Mikov kések elkeltek, köszönhető Python357-nek. Akinek személyében egy nagyon szimpatikus, sporttársat volt szerencsém megismerni.

 

Cserélni szeretném gyűjteményem egy nagyon különleges darabját.

 

A kés egy Orosz vadász-taktikai kés. A kést polgári használatra gyártották a 70-es 80-as években, de több orosz katonai ejtőernyős egység is rendszeresítette. A tokot én tervezetem, hozzá és hosszú keresgélést követően iparost is találtam a kivitelezéshez. A toknál a modern "bushcraft" irányzatot követtem.

Nem szeretném eladni, elsősorban csere érdekelne, taktikai kések érekelenek. Pholeforce előnyben. 

 

Eladó egy különleges egyedi gyűjteményi vadászkésem.

 

A penge 440-es Mikov acél. A kést egy Cseh manufaktúra gyártotta. A nyele I. oszt. agancs, kézi munka. A tok kézzel készített, vastag marha bőr, strucc bőr betéttel. Nagyon ritka különleges kés. Árat megbeszéljük, cserét beszámítok.  

 

Hívjatok vagy írjatok 06209704284, darazsitimea@freemail.hu

 

A képeket itt lehet megnézni http://indafoto.hu/zet727

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36335

Az a helyzet hogy magamnak is beszerzek egy ilyet a kocsiba,mert az Ördög az egy disznó és sohasem alszik!

Előzmény: prs (36330)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36334

Köszönöm,igazad lehet,bizony a Te bicskád is nagyon szép darab!

Előzmény: oys... (36321)
oys... Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36333

Csak azt akartam vele mondani, hogy rossz pillanatban a hagyományos késpenge önveszélyes, mégha egy multi-bicska kispengéje, akkor is.

De úgy látom, hogy a cikkben is van ilyen önhasogató cucc, a Gerber. Szerintem az is hülyeség.

És a cikk végső konklúziójával teljesen egyetértek!

(De legalább hozzátenni tudtam egy kicsit, mert a cikkíró a Mikov-ot még nem is említette.;)

Előzmény: prs (36330)
vasbicikli Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36332

Ja, az a baszifütty, amiben a vezető szár csúszkál.

Előzmény: algreg78 (36316)
canonfan Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36331

Sziasztok!

 

Én edc-re a Vic Forestert is nagyon szerettem, pont 8 centi a pengéje, és mindenre elég volt mire városban használtam, és a szerszámai is jól jöttek több esetben, minden szerszámát használtam már (beleértve a csipeszt is, az szintén többször jól jött) volt hogy munkahelyen is. :))

 

A pengehossz témához:

Én úgy vagyok vele hogy városba is a 7 centi a minimum, az alá nem mennék, 8 centis penge meg mindenre elég volt mire városban használtam, persze nem vekni kenyeret akartam szelni vele.

Csatlakozom én is ahhoz az állásponthoz hogy ha valaki nem úgy viselkedik, nem jár cidris helyekre ill nem balhés kinézete van akkor jó eséllyel nem lesz gond, bár 10 centis kés az szerintem is nagy városban, (könnyű túrára, kempingezéshez viszont jól jön ez a pengehossz) nem a sünök miatt elsősorban, hanem nagy, és késérzékeny helyen, pl hivatal, nem késbarát munkahelyi közösség probléma lehet.

 

Én is most pl a 9-es szénacél Opinelemmel járok városban (övtokban) eddig semmilyen motozásban nem volt részem sosem, és szerencsére nem is volt sose gondom ebből, bár rendőr előtt nem venném elő, biztos ami biztos :)

prs Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36330

Nem értem, miért írtad, komolyan írtam, bár a topicban már többször is elhangzott, hogy ezek az emergency pengék, ha magadat kell kivágni semmire sem jók. (Mást kivágni, az más.)

 

Megkerestem neked: http://kesportal.hu/2009/04/12/mentokesek-es-a-valosag-i-%E2%80%93-tevhitek-legendak-vagyak-%E2%80%93-avagy-a-kevesebb-neha-tobb/

 

Előzmény: oys... (36323)
prs Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36329

Szóval még te is emlékszel? :-)

 

A hozzávetőleges súlyok (sakwiki és Wenger katalógus):

Wenger Ranger 55: 158g

Victorinox Forester: 127g

Victorinox Hunter: 102g

 

Viszonyításképp az általam említett Huntsman 97g, a Camper 74g, a Spartan 60g.

Előzmény: Herjan (36326)
prs Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36328

Pontosan így van.

Előzmény: florg (36327)
florg Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36327

Nem lenne kereslet. Konkrétan minek? Van a Victorinox, meg volt/van a Wenger. A többi már vagy csak utánzat tud lenni,. vagy vacakabb, úgyhogy nem is vacakol vele senki. 

Előzmény: zolpat (36324)
Herjan Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36326

Hááát az elején még a rokonnak kellett ez a bicska.

A Wenger Ranger 55 kb. 4 dekával nehezebb a Victorinox Foresternél.

Előzmény: zolpat (36315)
oys... Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36325

Első sor idézőjelbe értendő!

zolpat Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36324

Hát igen,sajnos többfunkciósokból nem vagyunk elengedve....sajnos igen kevés a választék!! Victorinox,Wenger,Mikov!Aztán én hirtelen nem is tudok mást nagyon felsorolni.....Pedig olyan jó lenne ha más nagy-komoly gyártók is csinálnának többfunkciósokat,hiszen biztos lenne rá kereslet..... Na mindegy,majd eldöntöm hogy melyik is legyen az alább felsoroltakból:))))

oys... Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36323

A zsigerelő penge jó lehet emergency célra, pl. biztonsági övet elvágni,

 

Próbáltad már elképzelni, hogy milyen is lehet egy szűkre zúzódott utasfülkében rendes, hegyes bicskapengével a csípőd körül toló-feszítő mozdulattal hasogatni? Adrenalin-stresszben? Szerintem sanszos, hogy magadba szúrnád...

 

Pont mostanában volt emlegetve a MIKOV.

Na, nekik vannak erre a célra tényleg alkalmas darabjaik (http://www.mikov.cz/en/89-SPRING-KNIVES-PREDATOR-RESCUE.html) , amin a penge speciálisan erre a célra van kialakítva (nem hegyes és húzásra vág). Üvegtörővel kiegészítve, meg egyéb felesleges szerszámokkal. (De abból a sorozatból sem tudnám a rendes bicskapengéset magam elé képzelni vészhelyzetben, mert nagyobb a károkozás, mint a hasznosság esélye.)

És még ez is csak akkor lehetne célravezető, ha a volán közelében fixen rögzítve bármikor elérhető...

Előzmény: prs (36319)
oys... Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36321

"Nekem is van egy jubileumi damaszt pengés Victor Inoxom, de csak dísznek tartom (ajándék) a magam részéről nem merném semmire sem használni"

 

Szerintem meg fogd be rendszeres használatra!

Ezekben a V.inox-okban az a jó, hogy annyira praktikus vackok vannak rajta, hogy rengeteg feladatra előkaphatóak bármikor a nap során, ha kézközelben vannak. Ugyanakkor, ha valakinek ritka-jó kései is vannak, akkor egy V.inox elővétele néha snassznak tűnhet. Ám pont ekkor jön jól a damasz'pengés Victorinox, mert az elővételekor rápillantva mindig fel-feltűnik, hogy bizony ez is egy kivételes darab. És így a használata rendre egy kis bizsergető ünnepi érzéssel kezdődik, tehát öröm használni.

 

Eleinte én is kíméltem az ilyenemet:

http://www.victorinoxblog.com/2011/09/victorinox-damascus-climber-le-2011.html

Aztán egyszer bedobtam a táskámba és mindig a közelemben van. Azóta rengetegszer használtam, az élét sem kímélve. És baromira örülök, hogy így döntöttem, mert már ki sem tenném a fiókba, ugyanis akkor hiányozna a mindennapokból (amik így jeles pillanatokkal gazdagodnak).

 

Szóval: fogd be rendszeres használatra!

Előzmény: Fekete Tibor (36317)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36320

Igen így értem ,az anyaguk miatt ilyen drágák,ez egy prés szerszám acél,úgy is mondhatjuk hogy egy hideg sajtoló acél,ami nem rozsdamentes,de rendkívül éltartó és akár 60-62 Hrc keménységre is feledzhető,és még akkor is nagyon jól viselkedik és nemtörik,ezt az anyagot erre a munkakeménységre találták ki!

Előzmény: zolpat (36318)
prs Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36319

A Hunteren a konzervnyitó az ún. combo tool. Megteszi, de én a különálló(ka)t jobban preferálom. A zsigerelő penge jó lehet emergency célra, pl. biztonsági övet elvágni, amúgy nem hiszem, hogy bármire is használni tudnád. Inkább a Forester. A Wenger jóval nagyobb a Vic-eknél, nézd meg élőben.

 

Két megjegyzésem van (nem lebeszélni akarlak, Foresterem és Rangerem is van, de a mindennapokban mégis egy Huntsmant hordok):

 

- Zsebben a három közül bármelyik nehéz. És hosszú is. Szerintem. Tok kell majd. (Zsebben én utoljára Spartant hordtam, az kicsi és elég könnyű. Egy Camper még elmenne.)

- Számomra azért jobb EDC a 91mm-es, mert amire gyakran szükségem van, az a kis penge, ami jobban irányítható, finom műveletekre alkalmasabb. Viszont ez a 111mm-eseken nincs.

Előzmény: zolpat (36315)
zolpat Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36318

Megmondom őszintén,nem hallotam a Pohl Force-ról egyáltalán..:(( Megnéztem őket,hát biztos jó kések,DE többfunkciós kell mindenképpen!!Meg az ára is húzós! Max.15-20e ft-ot tudok zsebkésre áldozni...:((((

Előzmény: Fekete Tibor (36317)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36317

Gondoltál már a Pohl Force-ra D2 anyagból? Nincs amit ne tudnál elvágni vele,és nem megy ki az éle az első konzerves doboznál mint a Vic-nél. Nekem is van egy jubileumi damaszt pengés Victor Inoxom, de csak dísznek tartom (ajándék) a magam részéről nem merném semmire sem használni,pedig biztos lehet,csak egy ilyen darabot az ember nem szívesen fog be semmibe sem!

Előzmény: zolpat (36315)
algreg78 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36316

Jaja, ő lenne az. Na, ezen a képen a bal felső műanyag bizgentyű repedt el, a függőleges tengelyen ezzel állítod az élszöget.

 

A szervdonor már megvan a cseréhez, csak az elszánás hibádzik :)

Előzmény: vasbicikli (36308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!