Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8065

Gondolom hallottál már a minimum elvről

 

Ma nagyon vicces hangulatban vagy...

Előzmény: gergerg (8063)
gergerg Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8064

Ezer meg egy választ kaptál már, a stílusoddal meg az a baj hogy kb ez a veled folytatott beszélgetések parabolája:

 

   -Van egy bütyök az ujjamon, lehet hogy valami gyógyíthatatlan?

   -Túkszem.

   -Ha kenek rá tejfölt hejrejön?

   -Nem, vérehullató fecskefú levével próbálkozhatsz, de ne izgulj nem gyógyíthatatlan, majd ha nagyon zavar kivágatod.

    -És ha kefírrel kenném be?

    -Az sem fogja elmúlasztani de ha rácseppen a ruhádra foltot hagy.

    -Akkor vegyek a kefír mellé valami mosószert is? Közben a tejfölt rákentem hátha.

    -Ne kenj rá semmit, nem fog használni. Nem haldokolsz, csak tyúkszemed van.

    -Már a ruhámon is furcsa pöttyök vannak, lehet hogy terjed?

    -Csak a tejföl csöppenhetett rá.

    -Akkor most mit csináljak?

    -Semmit.

    -Mégis kipróbálnám a kefírt, keverjek hozzá fogkrémet is?

    -Ne, semmi bajod.

    -Jó akkor rákenem, de reggel vagy este?

Előzmény: Törölt nick (8062)
gergerg Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8063

Senkinek semmi baja veled azon kívül hogy az Istennek nem akarod megérteni, hogy a paradicsomjaidnak sem műtrágyára, sem növényvédő szerre nincs most szüksége. Gombaulő kell majd ha mejön a dög meleg és naponta esik az eső, de akkor se bordói lé, mert azt az első eső lemossa és már nem is ér semmit, max a telejt terheled a rézzel. De ezt is leírtam már hogy majd mit használj ha egyszer majd kell. Műtrágyával bőségesen elláttad már, mikroelem sem kell amíg nem jelentkezik hiánytünet. Hogy értsd miétr nem jó ész nélkül szórni mindent. Gondolom hallottál már a minimum elvről, ahol a növény minden féle anyagot arányosan vesz fel, a mennyiség pedig amelyik elemől a legkevesebb van. Emberre fordítva, 10dkg szalonnához kell egy szelet kenyér, meg egy fél fej hagyma. De hiába van 2kg szalonnád ha csak egy szelet kenyered van! Nem fogod csak a 10dkg-ot megenni a szalonnából, vagyis fölösleges a 2 kg szalonna.

 Na most tegyük fel hogy te nem hiszel a minimum elvben, és azt vallod hogy igen is megeszik a növény mindent amit kiadsz neki. Tudsz neki mindent biztosítani vagy csak szalonnát meg hagymát?

Előzmény: Törölt nick (8060)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8062

És komolyan... mondtam magamban, végre valaki megpróbált segíteni, és jött a smiley válasz HSZ, és hülyének éreztem magam. Nagyon rendesek vagytok!

 

Rosszul esik, hogy az ember még a fórumokon is le van nézve, azért mert kezdő, és mert más a stílusa...

Mindenesetre kaptam választ felületesen és ezt is szeretném megköszönni.

 

Kérlek benneteket, hogy mondjátok meg nekem: az ha mondjuk a Wuxal permetezés közben kicsapódik a mulcsra, ami egyértelműen elő fog fordulni, azzal nem fertőzöm, esetleg rontom a minőségét? 

Előzmény: gergerg (8057)
Vebber Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8061

Írtam neked a növényvédelmis topicban, részletesen képekkel.

Olvasd el.

Előzmény: Törölt nick (8060)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8060

Nem értem mi a bajotok velem. De ellenszenves viselkedés, és rohadtul útálom...

Előzmény: beetee (8054)
Vebber Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8059

:D

Előzmény: gergerg (8057)
gergerg Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8058

Egy kis ültetési gyorstalpaló. Sáror mélyén megbujva mindig akad néhány jól megnyúlott paradicsom.

 

 

Hogy lehet ebből normális palántát csinálni? Sehogy dobjuk ki! Ugyan már, nem azért dolgoztunk vele. Húzzunk egy sort, locsoljuk be, majd fektessük bele a palántát.

 

 

A hegyét óvatosan hajtsuk fel, jó nagy rádiusszal, különben elpattan.

 

 

A végeredmény pedig:

 

Ami pedig az extra a dologban, hogy pár nap után a hosszú szár a földben elkezd legyökerezni, majd kb 2 hét után bombaként robban a növekedése.

gergerg Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8057

Ez bizony egy nagyon ritka de annál veszélyesebb vírus nyomai. A sanus vírussal nagyon vigyázni kell, mindenféle műtrágya tovább fokozza a fertőzését. Ha hagyod pihenni, nem csinálsz egy-két hétig semmit vele csak kapálod és ha nem esik az eső hetente 2-3 alkalommal meglocsolod, szépen helyrejön magától.

Előzmény: Törölt nick (8047)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8056

Nyugtass meg kérlek, hogy gyümölcsfákat nem ültetsz egyhamar!

 

Ha mégis, kezdd őszibarackkal! (Azt túlnyomórészt "türelmes" fórumozók termesztik :D )

Előzmény: Törölt nick (8052)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8055

Szerintem most egy hétig ne nézz a paradicsomjaid felé, hidd el, nem lesz semmi bajuk!

Előzmény: Törölt nick (8052)
beetee Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8054

Én határozottan mondom, hogy hagy a francba az egészet. Szétfloodolsz három topikot, és még a végén az egészséged is rámegy, mert nem tudsz választani a válaszok közül.

Nem éri meg.

A paradicsomjaid meg így is - úgy is teremnek majd.

Előzmény: Törölt nick (8052)
Vebber Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8053

Sztem amit én válaszoltam a növényvédősben az is egyértelmű :)

Ha valami nem kerek miért nem ott kérdezel rá?

Előzmény: Törölt nick (8052)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8052

ha kaptam volna kimerítő, vagy legalább határozott választ, nem kérdeztem volna meg mégegyszer.

Pedig egyszerű vagyok, csak szeretek mindent letisztázni, már annyiszor mondtam...

Előzmény: Vebber (8050)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8051

No az meglehet!

A jég az esett már 3 alkalommal, szerencsére nem olyan nagy szemekkel.

Előzmény: CBNora (8048)
Vebber Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8050

A gombaölőre, és trágyára értve.

Előzmény: Vebber (8049)
Vebber Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8049

Nem vagy egyszerű.

A növényvédős topicban is kaptál válaszokat, de a házi veteményesben is.

 

 

Előzmény: Törölt nick (8047)
CBNora Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8048

Mechanikai sérülésnek látszik.

Előzmény: Törölt nick (8047)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8047

Sziasztok!

 

Örülök, hogy a karós téma ilyen kimerítő volt. Sajnos itt koránt sem ilyen egyszerű, én még mindigpróbálok beszerezni, fatelepre kimegyek, de nem árulnak darabra, csak "kötegszámra" milliárdokért.

De majd elmegyek én az ácshoz, és hátha akad neki megint pár ilyen vékonyabb darabja. Egész jól mutat az udvaron az a pár darab, amit szereztem.

 

Egyébként lenne kérdésem, a paradicsomjaim szépen megindultak a növésben, és a tetvek is szinte eltüntek róla, pedig csak csalánoztam őket. Ma szeretném permetezni őket Wuxallal, és Bordói porral egyszerre.

Ki mit javasol? Mivel a Wuxalt lehet keverni gombaölőkkel, de a Bordói is elviseli?

 

Valamint:

 

 

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ezek a fehér valamik mik lennének?

Nem merném feltételezni hogy lisztharmat, de még is mi az oka lehet ennek? vagy ez valami bakteriális cucc?

 

gergerg Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8046

Olcsó paradicsom támrendszer recept:

 

  A paradicsomot kb 50cm-es tőtávval és méteres sortrávval elültetjük. Elmegyünk a tüzépre, veszünk 3 szál 6 méteres tetőlécet, drága tüzép esetén 1800 ft-ért. Vágunk 4db 2,5m hosszút, a maradék 2x1m-t meg 2felé vágjuk 50cm-es darabokra. A 4 darab 2,5 méterest leütjük egymástól 2 méterre, a két sor közepén, majd a tetejére rátesszük az egyben maradt szálat. A 4 db 50 centist leütjük a sarkokra, és madzaggal kikötjük hozzájuk a támot, A betű alakban. Ezután a paradicsomok szárára teszünk egy laza hurkot, majd a madzag másik végét felkötjük a támhoz, szintén A betű alakban. Ezzel a módszerrel 26db faparadicsomot nevelhetünk 1800 ft-os tám mellett kb 3 évig. Aki kicsit bártabb és a pénztárcája is vastagabb, megcsinálhatja ezt 3/4-es fekete vascsőből is, annak az ára 1800ft körül jár / szál, vagyis 5400ft-ból jön ki a 26 paradicsomhoz való tám, de ez persze 20 évig jó.

zsebi41 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 8045

az én paradicsom karóim

 

 

 

 

Minden évben fel van szedve, nincs betonba, a talaj homokos laza. Nyáron igen nagy a terhelés rajta, még soha nem volt vele semmi baj, pedig 20 év alatt volt egy pár komoly szél.

nyáron ilyen

 

 

Jani71 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 8044

Csak halkan, hogy senki ne hallja: idén már én is MÉH-telepen vettem. :)

Aki teheti és szüksége van erre-arra, annak érdemes benézni néha!

Jó dolgok vannak ott. :)

Előzmény: janijani (8043)
janijani Creative Commons License 2013.05.19 0 0 8043

Nekem 60-70 éves akác szőlőkarók vannak paradicsomkarónak, ezt lehet a legolcsóbban beszerezni. A vasanyag drága, de érdemes körülnézni MÉH telepen. Én is csináltam már 16-os bordázott betonvasból szőlőlugast, jó mert nem csúszkál el rajta a kötés. Hátránya hogy a betonvas hajladozik a szélben, cső vagy szögvas sokkal merevebb.

Vannak mobil oszlopjaim is, úgy vettem használtan darabját 1000 Ft-ért. 2,5m 40x40-es T vas egyik végére beton van öntve. A beton mérete 10x15x65 cm. Leállításkor odaviszem a paradicsom vagy uborka sor végére, szőlőfúróval fúrok egy lyukat a földbe és beleállítom ez kb 5 perc, kiszedéskor egy kicsit megmozgatom és kihúzom (1 perc) Az oszlopok között drótokat húzok ki és erre kötözöm a paradicsomot vagy az uborkahálót de a paradicsomtövek mellé leszúrok 1-1 szőlőkarót és ezt is hozzákötöm a drótokhoz. Így a súlyt a szőlőkaró tartja, de a viharok sem tudják kidönteni mert tartják az oszlopok.

Előzmény: Jani71 (8042)
Jani71 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 8042

Nem. Csak úgy használom, mintha fa lenne. Amikor a paradicsom kellő méretű, akkor a vasakat kalapáccsal belekopácsolom a földbe, aztán az idény végén kihúzgálom.

A hosszmérete miatt tavasz végén létrát igényel... ;-)

Nem rossz ötlet a betonos verzió sem, de eddig még nem gondoltam rá, hogy több évig állandó helyen legyen a paradicsom.

Átmérő? Mélység? Nem tudom. Ha betonoznám, úgy agyalnék, hogy ne nagyon tudjon kifordulni a földből (viszont akkor már lehet, hogy kissé vastagabb vasakat is raknék - talán).

Érzésre mondjuk kb. legalább arasznyi átmérővel és legalább 40 cm mélységgel.

De ez még lehet, hogy kevés is (bár ha arra gondolok, hogy a beton nélküli verzió is működik mindenféle kiborulás nélkül, akkor talán mégis elég.. - nem olyan helyen van, ahol akadálytalanul fújja a szél!!).

Persze most a magában álló vasakról van szó.

Előzmény: TINTUS (8041)
TINTUS Creative Commons License 2013.05.19 0 0 8041

Jani  valamennyi betonba van öntve a betonvasad, ha igen akkor mekkora a betontuskó szükséges átmérője és mélysége?

Előzmény: Jani71 (8040)
Jani71 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 8040

Egy ideig én is fűrészelt akáckarót használtam a paradicsomnál (amit a szomszéd faluból tudtam beszerezni, kb. 5×5 cm-es oldalmérettel, kifejezetten alkalmas a kertészeti célokra, azóta is használom itt-ott - most pl. az uborkaháló karójaként), de aztán áttértem a betonvasra. Egy-két éve az van a paradicsomnál. Az általatok írt "vékonyka" mérettel az a baj, hogy szerintem egy idő után elgörbül, lehet váltani, újabb kiadás, aztán egy-két év után megint. A betonvas meg örökös, és mindig egyenes.

És talán könnyebben, egyszerűbben beszerezhető azoknak, akik nem laknak "akáckarós" helyhez közel, cm-pontossággal beállítható a hossza is. Nekem bevált.

Az erdőből, utak mellől származó karókról most ne tegyünk említést, az sajnos nem jó, hamar tönkre megy. Azzal kezdtem, de rövid úton kiderült, hogy váltani kell, akkor jött a fűrészelt.

Vebber Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8039

Nagyon olcsó, kétszer ennyiért is megéré nekem, de az ország másik végén lakom.

Nálunk leginkább nem lehet kapni.

Előzmény: m-s-m (8024)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8038

Köszi hogy szóltál, majd bele-belenézek, de minél hamarabb kell szereznem, mert így is óhatatlan, hogy ne sértsem meg a gyökérzetüket. Gondolom azért az nem okoz nekik túl nagy problémát? 

Előzmény: janijani (8037)
janijani Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8037
Előzmény: Törölt nick (8026)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8036

Köszi!

Előzmény: BAtti1964 (8035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!