Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 15218

Nálam gerincsebész leállította a tornát. Sajnos jobb vállamom és karomon is jelentkeztek a tünetek. A combom nekem is zsibbad nem tudok gyalogolni. A nyakam nem tudok kiegyenesíteni olyannyira fáj. Megyek mr vizsgálatra meg kell nézni a felső kéz sérvem.

Szomorúan olvasom a kálváriátokat. Pipike én felháborítónak tartom ahogy téged tologatnak lassan egy éve.

noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 15217

Annyit tudok róla kimutatja melyik gerincvelő szelvény káoodottt ez a Mep. A másik azt hiszem központi idegrendzert nézi

Előzmény: Törölt nick (15216)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.18 0 0 15216

Igen, sok minden van ott, ezért nem lehet tudni mi okozza a tünetet.

Nem tudom mi az a Sep Mep, nem hallottam róla.

 

Előzmény: noncsi2004 (15211)
majamaja Creative Commons License 2016.11.18 0 0 15215

Nálam az un. kobra gyakorltnál, amikor engedem le magam, akkor valami ugrik a kisujjamban, az utolso gyógytornászom szerint az in. Ha sminkelek vagy szedem a szemöldököm, hajtogatok rongyokat, zoknikat, olyan mintha be lenne rozsdásodva a kisujjam. Ugye anno az egyetlen fájdalommentes pozicio az a behajtott könyök volt embrió pozban, elötte pedig a behajtott könyök a fej alá téve. Aztán mostmár ha behajlitom a könyököm, akkor a karjaim fájnak, meg a kis ujjaim. Plusz a jobb karom mivel fáj, meg a jobb vállam kimélem igy aztán szerintem ez mind nem volt jó a karjaimban levö idegeknek.

A derekammal nem volt semmi gond., amikor februárban ez megtörtént, aztán az is itt van. A pajzsmirigyem is megint vacakol. Egyszóval az állapot nem javul csak minden területen romlik. Komlyan mondom kezdek én is kicsit az egésztöl megzizzeni. Holnap MR és remélem, hogy a C8-as porckorong rendben van. Kopva a C567 között van. A c8 rendbe van, a doki szerint.

Majd meglátom, hogy tenyleg hipohonder vagyok vagy sem. Elegem van, és látva, hogy hogy jártatok a nyaki mütétekkel félve ugyan, de én is műtétre mennék.

noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 15214

A bal lában térdtől lefele bizsereg ma hivtam neutologust megnézi de hát syrinxről ő is csak tankönyvből hallot OIti-be Sipos doki műtőtt dr.Czirják prof véleményezte a nyakam Sipos doki még nem látta syrinxet csak Csókay prof Sipos doki bunkó de nagyon tud operálni.Idáig bejött amit mondott.

Előzmény: Pipike77 (15213)
Pipike77 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 15213

Szia!

 

Sajnos nálam nem lehet tudni, mi okoz mit. Sok mindenre most kezdek rájönni, a jobb kezemben állandóan ínhüvelygyulladás lett oylantól, amitől régen nem (basszusgitározás, íjászat), és már gyanakszom, hogy összefüggésben van a nyakammal. Amikor sétálok, akkor azt veszem észre, hogy a jobb kezemen az utolsó 3 ujjam állndóan behúzom "karomkézbe", tudatosan kinyújtom őket, de pár perc múlva megint úgy vannak. Nem tudok rendesen kézzel írni sem, meg sokszor elejtek dolgokat, ügyetlenek a kezeim.

Az OGK-ban néztek reflexeket a lábamban, és állítólag hiperreflexes, vagyis hosszúpálya tüneteket mutat, tehát nem a kilépő idegek érintettek, hanem inkább a gerincvelő.

Neked is jó sok gondod van, hallod! :(

 

Most megitn nem tudom, mi lesz a műtéttel, Januárban megy 3 hónapra Amerikába az orvosom, szóval ha addig nem lesz meg, lehet, hoyg soha.

Viszont lassan két hónapja furán fáj a lábam, pár hét után elmentem orvoshoz, mert megijedtem, hoyg trombózis. Háziorvos elküldött, hogy biztos ortopédiai, kenegessem. 1 hét múlva magán ultrahangra mentem, mert már féltem, ott nem találtak mélyvénás trombózist, de kértem vérvételen d-dimer értéket nézetni, ami meg emelkedett volt. Akkor megint megijedtem, magánhematológus, aki kért egy halom vizsgálatot, meg pénzt, ott még magasabb volt a d-dimer. Elküldött ügyeletre, ahol közölték, hoyg mátr 2 éve voltam hasonló panaszokkal (valóban, csak akkor ott néztek d-dimert, és jó tartományban volt, így hazaküldtek, hogy a térdem miatt van). MOndtam nekik, hoyg igen, de most emelkedett a d-dimer. Levették ők is, nekik a jó tartományba esett, így nem vizsgáltak tovább, hazaküldtek. A két d-dimer vizsgálat között 1 nap telt el, nem értettem, hoyg kerülhetett hirtelen a jó tartományba. Közben vissza a magánhematológushoz, szerinte sem stimmel a dolog, újra d-dimer, és javasolta a magán ultrahangot, meg írt fel fraxiparin vérhigítót, hoyg ha megint magas lesz, kezdjem el szúrni magam. KÖzben sikerült elérnem a műtőorvosomat telefonon, azt mondta addig nem mer műteni, amíg ez ki nem derül. Nekem elfogyott az összes pénzem, a háziorvost kértem tegnap, hoyg utaljon be ultrahangra. Rá is írta, hoyg sürgős. Elmentem az sztk.ba, ahol december 16-ra adtak volna időpontot......

Szóval most kattogok, rettegek, elegem van, stbstbstb

 

 

Előzmény: noncsi2004 (15212)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 15212

Szia Pipike! Fél év kontroll mr a syrinx miatt.A tied csinál tünetett vagy csak ott van? Egyenlőre  bizseregnek a lábam meg áramütés szerű érzés melltől lefele bal oldalon,fokozott mélyreflexek alsó végtagokon  bal oldali Babinszky tendecia,Jobb oldali cts axonvesztéssel  c6 c7 hyparesetia, c5 gyöki kompresszió vagy más mostmár frankon elegem van .A Sep Mep vizsgálatra várunk csak 3 helyen csinálják az országban.Rehabilitácios terv folyamatban 

Előzmény: Pipike77 (15150)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 15211

Az emg doki szerint igen műteni kell, a neurologus szerint a hegesedéstől van,az idegsebész szerint nem kell műteni  várjunk még mert megy a rehab ugyenezt mondta a Sportkórházba a kézsebész nehéz megitélni,hogy fogalmam sincs,hogy mi mit csinál nekik se nagyon lehet,hogy a syringomyelia csinálja a protèzis miatt nem lehet mr megnézni mert fekete lyuk van körülötte valami valahol nyomja a gerincvelőt Gerincklinika vélemény .Sep Mep vizsgálat Debrecenben jan.20 az majd kimutatja mi mit csinál vár ràm koponya Ct is jövő hét utánn.Fokozott reflexek az alsó végtagon Babinszly tendencia,Lherimitte pozitiv itt tartnk most.A lumbális mr negativ hál istennek.

 

Előzmény: Törölt nick (15210)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 0 0 15210

Maja! Én az mr leírását megkaptam e-mailben, majd papír alapon is kipostázták.Persze azt nem tudom, hogy hol, mi a szokás.

 

Noncsi! A cage is egyfajta protézis.

Akkor most alagút szindrómád is van?

majamaja Creative Commons License 2016.11.17 0 0 15209

Majd meglátom, mindenesetre itt ugysem tudok mit kezdeni a leolvasott papirral, le kell majd forditattnom.

noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 15208

Lemaradt cdt kb fél óra és megkapod.

Előzmény: majamaja (15206)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 15207

Megtudod nyitni cdt a magán mr leletett emailben kaptam.

Előzmény: majamaja (15206)
majamaja Creative Commons License 2016.11.17 0 0 15206

A Mr-t mikor elkészitik, akkor kaptok 1 cd-t, és papiron azt , amit a cd-n leolvasnak?

Kérdésem, hogy a cd-t ti ki birjátok nyitni otthoni gépen vagy csak a korházi számitógépen tudják kinyitni a speci programmal?

noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 15205

Elvileg kaphatok 5-6 közé is potèzist mostmár ėrtem az idegsebészt miért nem egybe csinálta.Ez a kissebik bajom most...

Előzmény: Bubuca (15204)
Bubuca Creative Commons License 2016.11.17 0 0 15204

A fúziót többféle módon is csinálják- ez a link szerintem korrektül leírja ( legalul)

http://gerinces.hu/kezeles/gerincmutetek/a-gerincmutetekrol-altalaban/

Előzmény: noncsi2004 (15202)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 15203

Bejutattnak az orfia rehabilitácios tervért  a syringomyelia meg a nyakam miatt.

Előzmény: majamaja (15196)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 15202

Mi a külömbség cage és protézis között? 

Előzmény: Bubuca (15198)
majamaja Creative Commons License 2016.11.16 0 0 15201

Ha tévedtem ,elnézést kérek.

majamaja Creative Commons License 2016.11.16 0 0 15200

utánna olvastam portuziód van.

Előzmény: majamaja (15199)
majamaja Creative Commons License 2016.11.16 0 0 15199

Bubuca neked lumbálisan van probléma azt tudom, a nyakadnél is van sérv vagy kiboltosulás?

Előzmény: Bubuca (15198)
Bubuca Creative Commons License 2016.11.16 0 0 15198

Opsz - az előző hozzászolàsnál a fúzió szó felesleges a 'fiatal' előtt.:)

Előzmény: Bubuca (15197)
Bubuca Creative Commons License 2016.11.16 0 0 15197

Ideális esetben egy rutinos gyógytornásznak tudnia kéne meddig mehet el zsibbadással/fájdalommal. A torna ..ahogy minden mas megeröltető dolog nálam is fokozta a zsibbadast az elejen - de megérte a türelemjátékot, mert most már nagyobb terhelest bír kevesebb fájdalommal - azaz nagyjabol életképes a helyzet. De az én esetem nem összehasonlítható Adriennével.

A masik kerdesben (implant vs fuzio)pedig - elvileg a mesterséges porckorong nyaki részen jo sikerrátával működik a fúzió fiatal pácienseknél - mert valamelyest megtartja a mozgásfunkciot az a szegmens és nem terheli olyan gyorsan túl a többit. De! Van akinél ugyanúgy elmerevedik mint a fúzió egy idő után. (Ideztem az OGKs sebészt akinél jártam már régebben)Meg itt is kell ugye olyan, aki jó sebész - nagy rutin, megfelelő implantátum..stb

Előzmény: majamaja (15196)
majamaja Creative Commons License 2016.11.16 0 0 15196

Szóval a torna nem válthat ki zsibbadást. Azt hittem, hogy nálam a zsibbadás állandó, augusztusba az volt, torna nélkül. Aztán most, hogy nem tornázom néha zsibbad, néha nem. Egyes mozdulatoknál eléggé zsibbad, de séta esetén is. Ki mondja meg, hogy tornázhatsz vagy sem? Neurolog, reuma doki???

Adrienm79 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 15195

Engem gyógytornász mindig kérdez mit érzek. Fájdalom zsibbadás nem lehet. 

Előzmény: majamaja (15194)
majamaja Creative Commons License 2016.11.16 0 0 15194

Mi a helyzet, ha torna alatt állandóan zsibbadsz? Esetemben az ujjbegyek, akkor jó a torna vagy nem? Szabad csinálni vagy sem?

Adrienm79 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 15193

Sziasztok!

Járok rehabilitációra de a gyógytornától nagyon erősödött a fájdalom. Ma voltam OGK- ban!  Azt mondta mivel idegkárosodásom van a jelenlegi állapotomon nem lesz változás nem tud többet tenni sajnos. Ha fáj a torna nem szabad. Az idegkárosodáson nem fog segíteni a torna de Ha a gyógytornász lát rációt csináljuk. A felső sérvek miatt Mr vizsgálat lesz január 7- én.

majamaja Creative Commons License 2016.11.15 0 0 15192

Azt hiszem inkább megvárom az MR-t majd aztán megyek neurologushoz, okosabb leszek MR-rel a kezemben.

noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 15191

Nekem is csak egyet csinált amikor megkéreztem miért csak egyet azt mondta nagyon kockázatos lett volna mind a két sérvet kiszedni.mozgásmegtartó protézist kapttam drága ez a kütyü drága páciáns vgyok azt mondja a gyógytornász.

Előzmény: majamaja (15190)
majamaja Creative Commons License 2016.11.15 0 0 15190

Azt nem ertem, hogy egyeseknek miért rögzítik a gerincét es másoknak miért raknak be mű porckorongot a műtét során? Mi a különbég?

noncsi2004 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 15189

Háziorvos már küldött pszhiohoz végig olvasta leleteket és rosszul lett de legalább olvas a körzetivel ellentétben 40 éves és lővése sincs semmiről a neurologus már nem tud szebben fogalmazni a nyakam ovatossan mozgassam súlyos terheket ne emeljek az idegsebęsz is leirta a nyaksm óvatosan terheljem menjek bslneo terápiára.

Előzmény: majamaja (15188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!