Keresés

Részletes keresés

MortalWombat Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19909

Hát a logikád nem teljes egészében esett le.

Mármint: mire is írtad ezt?

Előzmény: Amaribp (19908)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19908

:) kinek mi???? Én meg mikor taxiztam, szólt valami zene?  Nagyon ismerős volt, nézek kérdőn? ez mi?

Balkán mix mjuzik.... erre elénekeltem magyarul, az az szép, az a szép, akinek a szeme kék.....:)

Előzmény: MortalWombat (19906)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19907

Igen ez a baj, kicsi a tengerpart, és sok a turista, nyaraló.

Előzmény: pljeskavica (19904)
MortalWombat Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19906

Majd meglátjuk!

 

Ami nagyon tetszett, hogy sok, a tengerből kialakított vizilabda pályát láttunk, a a fiatalság meg már délelőtt játszott a vízben.

Meg a Jazz strandon bent, a kötélnél volt egy kapu, és egy csomó idősebb (tehát biztos nem aktív vizipólós) játszott bent.

Jó volt nézni!

 

Az egyik étteremben sokszor ettünk, és összehaverkodtunk egy fiatal, nagyon jó fej fiatal pincérrel sráccal, mindig nála rendeltünk.  Kérdezte, honnan jöttünk. Megmondtuk, erre rögtön rávágta csillogó szemmel: vizilabda!!! Nem kevés borravalót hagytunk nála, de teljesen megérdemelten!

 

Előzmény: Amaribp (19902)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19905
pljeskavica Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19904

Azok tiszták is.
Nem várható el viszont, hogy valahol, ahova szinte ingyenes fürdővonat megy a montenegrói fővárosból (ahol a montenegrói lakosság fele él) és a parton szezonban kis túlzással állva sem férsz el, tiszta marad a part.
(Nem mellesleg az általad felsorolt 4 strandon 5 kék zászló áll a 17-ből, ami Montenegrónak jutott idén és Oblatno-val is törődik az egyedüli bérlő)

Előzmény: MortalWombat (19901)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19903

  eh elszúrtam, na most?

Előzmény: Amaribp (19902)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19902

Vagy Krasici, vagy Radovici.

Előzmény: MortalWombat (19897)
MortalWombat Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19901

Még nem fixált jövőre Montenegro,  de erősen megtörténhet, hogy oda megyünk.

Rose közel van, de éppen ma nézegettem egy közvetlen, a zajnici strandtól kb. 100-re lévő apartmant.

Ha ennél döntünk, akkor az biztos, hogy az utazásba "észt" kell vinni.

 

Amúgy eddig amit leírtak a strandokról, nem teljesen értem.

Nálunk az összes strandon nagyon tiszta volt a víz. Pedig nem csak a kotori öbölben strandoltunk, hanem a tengernél(Jazz, Oblatno, PlaviHorizonti,Zajnice).

 

Előzmény: Amaribp (19899)
optamás Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19900

Zajnicére sok faktort vigyetek napolajilag és készüljetek rá, hogy a hajós minél több népet szeretne bezsúfolni a hajójába... bár lehet, hogy a zsúfolódás szeptemberben már nem igaz, mi augusztus közepén jártuk végig ezt a túrát a Blaue Grotte hajón Dragan kapitánnyal:)

 

Előzmény: Vén Halász (19892)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19899

Rose, az közel van, nem?

Előzmény: MortalWombat (19897)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19898

Értem, de előtte valami sziklamászási tanfolyam kéne:)

Előzmény: Ephedrin (19896)
MortalWombat Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19897

Nekünk nagyon tetszett a zajnice-i strand.

Még mindig csak sóhajtozom, ha rágondolok.

Azon agyalunk, hogy jövőre valahova oda kellene szállást foglalni.

 

Előzmény: Vén Halász (19892)
Ephedrin Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19896

Itt egy kép a lejjebb említett Skrivena Plazaról, de végül is igaza vagyon Szervezkedő barátunknak, egyszerűen fel kell mászni a Haj-Nehaj-hoz, és körül kell nézni, már a látványért is megéri, de legalább 4-5 vad strandot lehet látni onnét!!!

 

 Ez a Skrivena Plaza a vízről! És hidd el, hogy a vize kristálytiszta, magam tanusíthatom!!!

Előzmény: norika89 (19883)
petike0101 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 19895

Nagyon megtetszett nekünk ez a Szutomore. Maradunk még 1-2 hetet, érdekelne a szállás, milyen távolságra van a tengertől?

Előzmény: szervezkedő (19885)
pljeskavica Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19894

Szia,

Tehát ha jól értem az utolsó két mondatod, akkor ez egy csak alternatív megoldás lenne arra az esetre, ha a szállodában a személyes megjelenésed és reklamációd ellenére sem lenne hely.

Szeretném úgy megfogalmazni, hogy ne sértődjön meg senki: Szerintem a kedves hölgy, a tulajdonos többet érdemel, mint hogy valaki foglaljon, aztán meg ne menjen. Ennek a puszta kockázatához sem szeretném a nevem adni és egy balul elsült dolog miatt leépíteni ezt az ismeretségi tőket. Ennyi idő alatt nem hinném, hogy tudok úgy segíteni, hogy ne csak az adott szó, hanem a nemzetközi tranzakción keresztüli foglaló összege is átmenjen hozzájuk.

Sok szerencsét és kellemes nyaralást. Bízom benne, hogy jó szállást találtok (szeptemberben már lehet könnyedén a helyszinen is) és jól fogjátok érezni magatokat.

Előzmény: ender81 (19869)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19893

"Sokáig szívügyemnek tekintettem hogy ha valaki munkatárs, ismerős, rokon eljut Montenegróba, érezze jól magát és rátaláljon azokra az apróságokra, ami miatt én beleszerelmesedtem.

Ezt mára sajnos már az emberi hülyeség kiölte belőlem!"

 

De ismerős, de ismerős ...

Hány előítéletekkel teli agyú vadmurokkal voltam én is így évtizedeken át Szerbia, BiH, Montenegró, Szlovákia, Székelyföld kapcsán, aztán rájöttem, ami nekem érték/élmény, az másoknak vagy mond valamit, vagy sem, és szép lassikán belefáradtam, arról nem is szólva, hogy előbbiek egy része az EU miatt felhígult, oda lett az az eredetisége, az egyedisége, ami miatt különb volt más vidékeknél.

Arról nem is szólva, hogy hány esetben voltam kénytelen szégyellni a pofámat olyan modortalan honfitársaim miatt, akik affektálva a világ minden részén azt keresik, ami itthon található a valaguk alatt.

 

Előzmény: szervezkedő (19885)
Vén Halász Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19892

Volt szerecsém tegnap este elbeszélgetni egy magyar recepciós lánnyal (Barbara) és elmondta, hogy a standard szobák a Primorkában és a Villákban vannak, melyek olcsóbbak, de jók, mi is ilyet rendeltünk, a legjobb a de luxe szobák nagyon drágák most 250 euro/nap azok vannak a Jadranka épülteben.

 

Alapjában nagyon jó csendes, tiszta az első emeleti lakrészünk, hátul a Mimoza mellett van, így a jobb oldali lépcsőn járunk le a tengerhez.

 

Ma voltunk busszal Dubrovnikban, szép a város, de borzasztóan meleg volt, így a sok lépcsőzés kőrbe az erődítmény falán eléggé lefárasztott, azért jó volt. A késő délutáni fürdés frissített fel igazán.

 

Holnap Zajnice és a Blue Cave van tervezve hajóval. Továbbra is nagy a kánikula, szél alig van.

Előzmény: optamás (19887)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19891

:-))))))))))))))))))))))))))))))))

:-D

 

Vagyunk többen is!

 

Egy majdnem földiddel utaztam agusztus elején!

"Kibéreltek" egy napra, mint pilótát és nyomtunk egy balkán rallyt! Levittem őket a tengerre, nagyon jót beszélgettünk közben!

 

(Igaz a vezetési stílusom miatt azután szűk egy hétig komoly nyugtatókon éltek, de most már jobban vannak!)

:-D)

Előzmény: Törölt nick (19886)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19890

Egyszerűen fel kell mászni a Nehaj tetejére és onnan szét kell nézni, mit rejt a környék!

 

http://www.montenegro-utazas.info/index.php?option=com_content&view=article&id=139

 

(Nem én írtam a beszámolót, de kiegészíteném annyival, a bizonyos szomszéd bácsinak "Milomir" a neve! Többek között az ő kecskéinek az apró kis "csoki" golyóit láthatjátok a várrom legextrémebb helyein is!

:-)

 

A környékbeli nagyobb vonatos kirándulásokat egy hétköznapi dolog erősssssen korlátozza:

Vasúti sinek csak Sutomore és Bar között vannak-a tengerparti részen és állomás sincs több.

Előzmény: Ephedrin (19889)
Ephedrin Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19889

Sutomore és Canj között van egypár ún. rejtett, vagy vad strand, pl. a Skrivena plaza, meg még egypár másik is, na azok tiszta vizüek!!! Szárazföldről is meg lehet őket közelíteni, nem csak vízről, de igényel egy kis túrát a dolog!!!

Előzmény: norika89 (19883)
pljeskavica Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19888

- Sutomore fő strandja június elején alkalmas fürdésre. Akkor még megvan a lendület bennük, hogy takarítsák, szeptemberben már nincs, júliusban és augusztusban pedig akkora a terhelése a helynek, hogy nincs az a takarítóbrigád, amelyik képes lenne a sok "kulturált" turista után rendbetenni a helyet.
- Sutomoren van még két kisebb strand, valamint az Inex nevű szálloda (ami szerintem egy lepratelep, nem szálloda) saját strandja, melyet az ottani vendégeknek tartanak fenn (majd rakok fel videót, hogy is néz ki az a szállodának nevezett gyomorrontás...).

- Nektek is azt tudom tanácsolni, hogy szálljatok fel a Sutomore-Budva-Sutomore hajóra (10 eur) és akkor Budván is strandolhattok 2-3 órát, Canj mellett és Petrovácon is 1-1 órát. Ez egy kicsit megszépíti az ottléteteket fürdés szempontjából (is).

- Egy napot szánjatok rá Stari Bar-ra, szintén jó program lehet.
- Ha van lehetőségetek, valahogy jussatok el Dobra Voda strandjára, ez is Bar régióba tartozik. A susanji strand is elérhető busszal, bár az megint egy olyan történet, hogy évente egy fürdés elég ott.
- Szintén busszal elérhető Canj strandja. Van akinek tetszik, van, akinek nem, számomra semleges, viszont a változatosság kedvéért talán megéri megnézni.
- Sutomoreról a legolcsóbb (10 euró) eljutni szervezett kirándulásban Ostrogra és a Skadari Tóra (20+4) euróért.

És így már tartalmas is a nyaralás.

És itt a link a fentiekről részletesen: http://www.montenegro-utazas.info/index.php?option=com_content&view=article&id=50

Előzmény: norika89 (19883)
optamás Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19887

Tavaly mi ketten voltunk a nejemmel és a Primorkában volt a szobánk, az igen puccos, frissen felújított és betechnikázott, nehezen kritizálható volt, idén a gyerekekkel együtt voltunk, ezért ideális volt a villa, de tény és való, azok régen kaphattak már felújítást, na meg konkrétan a klíma vízkivezetése csöpög be a lábazatig és folyamatosan nedvesíti, amit a penész valószínűleg szeret:)

Előzmény: Vén Halász (19863)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19886

 "Ezt mára sajnos már az emberi hülyeség kiölte belőlem!"

 

Üdv a világomban,már ketten vagyunk,az tuti :-((

Előzmény: szervezkedő (19885)
szervezkedő Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19885

Nem azért kérdem mert ma kekeckedős napom van, de miért nem kértél tanácsot ott a szállásadótoktól???

 

Egy csomó strand van a környéken! Mindegyiknek más a hangulata! A sétány melletti strand július-augusztusban felejtős! Agyrém ami ott van!

 

Ismerettségi körben vannak nálam sokkal okosabbak és sokkal tapasztaltabbak, akik életükben először utaztak idén Sutomoreba, ráadásul vonattal. Elmondták mennyire jó is lesz az nekik!!! Mindent tudtak már előre! Nem fogadták el a tanácsaimat!

Elmondásuk szerint nagy volt a tömeg, nem tudtak egy jót strandolni, este a buli kínozta őket stb.

Ettől függetlenül nagyon jól érezték magukat(?) és a szállás is nagyon megérte 250eur/fő/hét áron kajával együtt  Szutyokmorén???!!!

Ezek után okoskodjak és ajánlgassak 22eur/fő/éj áron 3 csillagos helyen lévő szállást teljes ellátással?

(Szűken csak 110ezer Ft lett volna a különbség a 4 fős családot tekintve és kellemesebb, kényelmesebb környezetben, mint ahol voltak.)

 

Sokáig szívügyemnek tekintettem hogy ha valaki munkatárs, ismerős, rokon eljut Montenegróba, érezze jól magát és rátaláljon azokra az apróságokra, ami miatt én beleszerelmesedtem.

Ezt mára sajnos már az emberi hülyeség kiölte belőlem!

Előzmény: norika89 (19883)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19884

:) Nocsak az emlegetett!  Nem tudok ajánlani semmit, hát fürdés legyen másodlagos, legyen érdekes valami más.

Előzmény: norika89 (19883)
norika89 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19883

Na helló! kedden szerencsésen megérkeztünk, minden szuper, a helyünk egyenesen mesés, úgy hogy feleslegesen aggódtam:) egy olyan kérdésem lenne, hogy itt a sutomorei strandok hát.. elég koszos a vizük. kicsit beljebb úszva hol egy alsógatya hol egy konzervdoboz, meg hát egyáltalán nem olyan mint amire számítottam (arra feszültem, hogy majd olyan lesz mint anno amikor egyszer voltam Horvátban Ribaricán, ott még 30 méteres mélységnél is le lehetett simán látni. A környéken nincs valami tisztább hely? akár következő falvak városok, utazást vonattal meg tudjuk oldani. a sziklás részek sem okoznak gondot, az sem baj ha mászni kell hozzá, csak mondjon valaki olyan helyet ahol igazán tiszta a tenger.. köszönöm előre is a segítséget!

Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19882

Igen, mint minden ország, olyan turistákra vágyik, aki nem a hazait cipeli magával, hanem fogyaszt..........és sokat!  :)

Előzmény: szervezkedő (19875)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19881

Ennyi, ha nics az országnak pénze, akkor jön valaki, akinek van.

Előzmény: H_G (19877)
Amaribp Creative Commons License 2011.09.02 0 0 19880

Szerintem ezt hagyjuk, mert tavaly Petrovácról cikkeztek, hogy minden sittet, csak úgy beöntöttek a városi strandon.

Előzmény: szervezkedő (19873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!