Keresés

Részletes keresés

Wifidog Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2679
Azért próbáld meg ha tudod...
Előzmény: spillo rosso (2670)
Wifidog Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2678
:))))
Előzmény: locsemege (2677)
locsemege Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2677
Még ha lenne is lopott, akkor sem tenném fel. ;)
Előzmény: Wifidog (2676)
Wifidog Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2676
:)hát a megvásárolt a kevesebb:)
Előzmény: locsemege (2675)
locsemege Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2675
Mert gondolod, ha nekem hálózati problémám lenne, rohannék a boltba Windows-t venni, hogy feltehessem egy fél órára. Aha... :)
Előzmény: Wifidog (2674)
Wifidog Creative Commons License 2010.10.16 0 0 2674
de ezt egyszerűbb használni:( vagy nem tudom.
Előzmény: locsemege (2673)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2673
Szerintem sehol sem írta, hogy van Windows-a vagy MSN-je. Meg nem is igazán jön ide. Akkor már Wireshark-kal nézném az arp-t, dns-t, tcp-t.
Előzmény: Wifidog (2672)
Wifidog Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2672
Az MSN-nél lehet látni a legjobban,hogy meddig jut el van ott olyan,hogy hiba keresés és lépésről lépésre megy végig akkor jöttem rá mikor láttam,hogy miért nem jut el a modemtől a routerig a net!Ez is egy lehetőség még ha nem is olyan jó!





Ez csak egy javaslat nem akarok beleszólni.
Előzmény: locsemege (2671)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2671
Mi az, hogy sorba kötve? Meg mi az, hogy nincs jel? Kicsit pontosabbam.

Modemet a router WAN portjába kötöd, gépet a router egyik LAN portjára. Gépről törlöd(!) azt a hálózati kapcsolatot, amelyikkel a gép a szolgáltatóhoz kapcsolódna. Router-t annak webes felületén konfigolod úgy, hogy a router authentikáljon a szolgáltatóhoz. Ha ezek után látszólag nincs net, akkor

- valóban internet elérésed nincs, vagy csak a névfeloldás nem megy?
- router-t tudod pingelni?
- ping 217.20.130.97 ad választ?
- egyáltalán a géped kommunikál a routerrel? Ha igen, mit látsz a router logjában, mi a státusza?

És így tovább...
Előzmény: spillo rosso (2670)
spillo rosso Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2670
sorba kötve sincs jel.
Előzmény: locsemege (2669)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2669
Akkor nálad is az lesz, amit 2652-ben írtam. Sokan valamiért úgy gondolják, a wifinek működnie kell. Pedig a fenét, a rádiókapcsolat teljesen nyílt, zavaroknak kitett, nem UTP kábelen megy a jel. Ha odateszek melléd egy 2.4 GHz környékén sugárzó 0.5 W-os adót, ami lefedi a spektrumot, ott wifi nem lesz.
Előzmény: spillo rosso (2666)
spillo rosso Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2668
Disabled, Syslog IP Address: 192 . 168 . 1 . 0
Előzmény: ravensc (2667)
ravensc Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2667
administration/log mit ír?
Előzmény: spillo rosso (2666)
spillo rosso Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2666
Nem, nem megy.A kulcs ok volt.Továbbra is PPPoE. Azt hiszem f(el)adom. 5 különböző helyen hiba nélkül működött.
Előzmény: locsemege (2663)
Wifidog Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2665
Ha ez nem lenne nem kísérleteznék :)
:(
Wifidog Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2664
Ma három firmware t is kipróbáltam...
DD-wrt;Tomato;Oleg;
a harmadik biztosítana usb-n modemet ill web kamera elérhetőséget a kamerát nem tudtam életre kelteni arra adatot nem találtam,hogy milyen kamera kellene hozzá.
Usb modemem meg nincs sajnos ezt sem biztos,hogy működne.
Wifi a DD-WRT kezeli "a legjobban"ugyanazon távolság és beállítások mellett!
A Tomato-ról nem tudok véleményt mondani...
sok hasznos beállítás lehet rajta elvégezni...ill adatforgalom nyomon követését biztosítja...
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2663
Ha a router-edhez kábelen csatlakozol, akkor megy? Titkosító kulcsot add meg újra, lehet, hogy elállítódott. Gépen is, router-ben is. Aztán nézd meg, a wireless interface be van-e kapcsolva, továbbá MAC szűrés nem tilt-e ki. Vicces szomszéd akár a DHCP-t is leállíthatta, ha felnyomta a router-ed. Szépen nézd végig az összes beállítást, s erős titkosításod legyen. Valami ehhez hasonló: NahW4thaUuk8Bu6u

Ezen felül én akár még a 802.11g-t is tiltanám. Konkrétan én például 802.11b-t használok. Persze, ha gyors neted van, ez már kevés lehet.
Előzmény: spillo rosso (2662)
spillo rosso Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2662
Szia G n vagyok.A gondom az ahogy bedugom az internetkábelt a router be pár pillanat múlva nem ad jelet, ahogy kihúzom pár pill és igen.
Előzmény: vanchu (2661)
vanchu Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2661
Kapcsold ki az N-t és állj vissza G-re.

Az N-es wifinek elég tiszta környezet kell, ha vannak a közelben más AP-k is, akkor könnyen széthullik.

A másik router (amivel próbáltad, és tökéletesen működik) is N-es?
Előzmény: spillo rosso (2658)
spillo rosso Creative Commons License 2010.10.15 0 0 2660
:(
Előzmény: Wifidog (2659)
Wifidog Creative Commons License 2010.10.14 0 0 2659
Ezt látni kellene ahoz,hogy meglegyen a baj!
Előzmény: spillo rosso (2658)
spillo rosso Creative Commons License 2010.10.14 0 0 2658
Sziasztok! Akkor mégegyszer:Digikabel, asztaligép, laptop, midkét gép wifi n keresztül működött már több mint két éve. Egyik pillanatról a másikra, mikor bekapcsoltam a gépet nem látta a hálózatot, de más hálózatokat igen.Mindkét gép esetén ez a helyzet.Következőket próbáltam:reset és újra be állítottam minden kapcsolatot.Változás nem történt.Routert kiiktatva kábel gépbe internet működik, ezután megpróbáltuk egy másik routrrel és így másik routeren keresztül volt hálózati kapcsolat. A szóbanforgó router másik három helyen más szolgáltatónál tökéletesen működött, ill. a gép máshol ugyanúgy fellépet wifi s hálózatra.Tehát router működik, számítógépek működnek. Akkor ez most mi?
Wifidog Creative Commons License 2010.10.14 0 0 2657
:) aha jó lenne egyszer itt is kiprobálni 1,5Mbps wifi meg 5Mbps adsl igazán az lenne jó ha torrentnél egyiken csak fel a másikon csal le töltés lenne.ill ha töltök fel a másikon lehetne nyugodtan böngészni.ide se a digi kábel se semmi nem ér el soha:)
Előzmény: bauci (2656)
bauci Creative Commons License 2010.10.14 0 0 2656
Ftp általam dedikáltan ADSL-en müxik. 3G-n egyébként sem menne, mert mint korábban hozzáértők elmagyarázták, a mobil operátorok NAT-olnak, tehát kívülről nem látszana.

Egyébként más kütyüim használhatják akár a 3G-t, akár az ADSL-t, ezt a router szabályozza (hacsak nem dedikálom adott forgalmat kifejezetten valamelyik csatornára) általam nem ismert szabályok szerint. Sok mindent tud a Draytek, töredékét használom csak.
Előzmény: Wifidog (2654)
Wifidog Creative Commons License 2010.10.14 0 0 2655
a 13.csatorán probáltad már?
Véletlen nincs bekapcsolva a Bandwidth Control Settings beállítás?
TP-LINK
Előzmény: erikviking (2651)
Wifidog Creative Commons License 2010.10.14 0 0 2654
:) az a lényeg,hogy jó legyen!Az ftp szervert melyikre tetted?WIFI-ADSL t is jó lenne kihozni:)de olyan drága a duál WAN:( letelm D-linkben is,de sajnos itt nem kerult forgalomba:(és utobb utánna jártam a témának és tobb kategória is van a duál WAN a terhelés megosztás terén. :)örülök,hogy működő képes lett!
Előzmény: bauci (2653)
bauci Creative Commons License 2010.10.13 0 0 2653
Bizonyára sokan emlékeztek, miként próbáltalak benneteket őrületbe juttatni 3G/ADSL projektemmel. Ez a kettős megoldás, mint emlékeztek, azért kellett, mert a 3G gyors, lakhelyemen az ADSL 1 Mb/sec by T-Home (XXI. században :(), viszont FTP nem megy 3G-n.

A T-Home közel 2 hónap után némi levélváltást követően a mai napon bekötötte az ADSL-t.

És tökéletesen müxik a projekt! Draytek Vigor 2910G Dual Wan router, 3G stick + ADSL!
Megy az FTP, web-server, remote access! (másik mobil stick-ről ellenőriztem). A router a garázsban, padlásra felvittem két Tp-Link ANT-2409B 9dBi antennát és a teljes házban, vasbetonfödémen és téglafalakon keresztül is mindenütt van jó WIFI! A router-ből Powerline adaptereken elektromos vezetéken viszem a hálózatot más eszközeimhez, pl. print server és internetes rádió, NAS, IP telefon bázisállomás.

Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget és a tanácsokat!
locsemege Creative Commons License 2010.10.13 0 0 2652
Szerintem nem túl bonyolult ez. Sűrűn lakott környéken élsz, és a szomszédaid is használnak wifi-t, így közeli csatornákat használtok. Vagy ugyanazt. Zavarjátok egymás adását, igen sok csomagot ki kell dobnia a gépednek, router-ednek, s ismételni kell azokat, akár többször is, míg végre sikerül a zajos csatornán átnyomni.

A jelenség olyasmi, mintha egy hangos szórakozóhelyen próbálnál beszélgetni. Szinte képtelenség.
Előzmény: erikviking (2651)
erikviking Creative Commons License 2010.10.13 0 0 2651
Én is ezen a dolgon vagyok hogy nincs kompatibilitási gond, de hát már szinte az összes hibát kizártuk :)
Router nélkül minden rendben, ha kábelen csatlakoztatom, akkor átlagosan a max sebességgel tölt :) De most wifi-n van csatlakoztatva és azzal van a gond.
A routert unokatesómnál is kipróbáltam, ott ADSL van, semmi gond nm volt a routerrel, maxal tudtam tölteni. De nálam egyszerüen bármilyen beállítást is probálok, forumokon a javaslatokat megfogadom, de egyszerűen, alig akarja a weboldalakat wifin keresztül betölteni :) max 0,5 megabit :)
Tehát:
A router: TP-Link TL-WR741ND 150Mbps Wireless Lite N
Az adapter: TP-Link TL-WN721N USB 150MbpsNa most az elején ugye mindent az utasítások szerint tettem mármint beállításoknál.
Rendben volt minden, csatlakozott az adapter full jel volt. Ráléptem a netre és észrevettem eszméletlen lassan töltött be az internet. Megmértem a sebességet és tapasztaltam a 0,5 megás netet. Utána olvastam fórumokon, hogy klónozzam a mac címet, adjak állandó ip-t stb stb. (aki tud további beállításokat mondhatja ) tehát amit írtak megtettem. :) Nem javult. Levittem unokatesómhoz, kiprobáltuk semmilyen extra beállítást nem változtattunk, csak a felhasználónevet meg jelszót állítottunk be mivel ADSL net van neki. Full sebességgel töltött semmilyen probléma nem akadt. Tehát gondoltam nem a routernek van gondja hanem a kábelmodememnek. Erre kihívtam a T-Home osokat. Találtak kis jelerősség gondot de ennyi azt mondták minden OK. Tehát ki van zárva hogy a modem lenne rossz, de az is ki van zárva, hogy a router. Akkor mi? Egyszerűen fogalmam sincsen mi lehet a probléma.Ha valaki esetleg tudná szívesen fogadom a választ :)
Wifidog Creative Commons License 2010.10.13 0 0 2650


Valami hasonlót látsz?ill láttál?
Előzmény: spillo rosso (2648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!