Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mumtaz Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12596

Vigyázz. Ebben tettek egy pár csavarintást. Kezdve azzal, hogy a komfort elektronika esetünkben csak azt jelenti, hogy nem kell nyomvatartani a gombot az ablak felhúzásához, viszont kimondottan olyan gomb nincs az autóban, ami öntartásos módban egyszerre mind a négy ablakot felhúzná és a napfénytetőt is becsukná. Ráadásul a gombok is csak addig működnek, amíg levett gyújtásnál egyszer be nem csukod az ajtót. Egyetlen olyan "kapcsoló" van, ami mind a 4 ablakot és a napfénytetőt is egyszerre mozgatja és ezt az ajtózárral lehet aktiválni, de csak addig mozgatja az ablakokat és napfénytetőt - és csak zárás irányban - amíg elfordítva tartod a kulcsot. Ennek a kimenete a riasztó/központizár vezérlőből jön ki és közvetlenül ad testet az ablakemelő motoroknak. Az ablakemelő motorok csak addig működnek, amíg itt test van.

Az utólag beépített ablakemelő elektronika (amit linkeltem) magán a kapcsoláson lévő poti által beállított ideig ad ki testet erre a pontra.

Előzmény: MBman (12583)
AAAAAAAAAAAAAAA
Vlad19 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12595

Hát no, tanultam a Mestertől aktív szénszűrők terén (is). Tőled ;-)

Előzmény: veciv6 (12584)
Vlad19 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12594

Én akkoriban Valeo márkájút vettem, tehát elvileg gyári lámpák. Azért elvileg mert úgytudom a 2002ig legyártott vecikben a gyári valeo lámpa spanyol gyártmányú volt, ez viszont made in romania: hát válaszínüleg áthelyezték a gyártást, mert a minőségben nincs mire panaszkodnom, jól világít, és jó helyre is, tehát a beállítással nem volt semmi probléma. Leszámítva azt hogy műszakin mindig "újra beállítják" a lámpákat, és kb 5 métert világít előre. Elkeseritő...

Akkoriban még ezek is viszonylag kedvező árfekvésűek voltak (20ezer/darab). Mostanában úgy láttam már egy 10essel többér mennek, úgyhogy nem biztos, hogy a mai világban is megvenném 20ezer forint többlet költségér a "gyárit".

Egy harmadikat is vehettem volna ennyiért tartalékba anno. Csak kérdés melyik oldalit? :-)

Előzmény: lezli4ever (12593)
lezli4ever Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12593

Hali kösz a gyors választ,....Apropo  emlitetted a Depo márkályu fényszórót , tegnap nézegettem neten arrol mi a vélemény,mert eléggé kedvező árfekvésü holmi.?

Előzmény: veciv6 (12592)
veciv6 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12592

Az Angelt(made in Csájná,tájván,honkong....etc...etc...)-nem igazán ajánlanám-mumtaznak is olyan van és ő sem igazán elégedett....

Nekem sima utángyártott volt Depo-néven-Vlad19-pedig már nem emlékszem milyet vett.....

Tudsz jó állapotú gyári, használtat(valeo,carello) is venni bontókból v. vatera,teszvesz,carstyling- oldalakon is szétnéznék ......

Előzmény: lezli4ever (12590)
MBman Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12591

"Konkrétan B-s 1.7-es dízel motorral. A cél egy aránylag nagy, biztonságos és takarékos autó vásárlása lenne. Ezeknek mennyire felel meg? Mire kell figyelni vásárlásnál? Milyen típushibák vannak?"

 

Ennek tökéletesen megfelel. Klíma az mindenképpen legyen benne, ha esetleg nem ezt választod. Csak az az egy baj, hogy ritkaságszámba megy, főleg a klímás verzió, így nehéz jó állapotúhoz hozzájutni.

Előzmény: ÁjemB (12586)
lezli4ever Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12590

Hali köszi szépen az infót, esetleg valami olcsó márkát tudnál e ajánlani,ami azért elfogadható minőségü,mert angel eye s fényszórót gondoltam bele.Választ előre köszi .. Üdv..

Előzmény: veciv6 (12589)
veciv6 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12589

Ugyan nem engem kérdeztél,de igen, be lehet rakni a B2 lámpáját..........

Katt a nickére(mumtaz)-ott pedig az oldalára és képekkel is látni fogod........

Előzmény: lezli4ever (12587)
veciv6 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12588

Ha a gazdája jó volt hozzá miután Svájcból hozzánk került,akkor megér 1 próbát.......

 

Hidegen-melegen egyaránt induljon,ne torpanjon gázadásnál-a többit tudod...... ;-)

Előzmény: ÁjemB (12586)
lezli4ever Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12587

Hello látom szeren vagy a vectrás dolgokban ezért egy kérdésem lenne remélem tudsz választ rá.A kérdésem az hogy B1 be jó e a B2 es lámpálya ami egyben van ,mert gondolkodok egy lámpacserében mert azok a lámpák jobban tetszenek amik egybe vannak mint a B2es lámpálya.Kszi a választ. Üdv...

Előzmény: mumtaz (12581)
ÁjemB Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12586

Üdv mindenkinek.

 

Első autó vásárlása előtt állok és szóbakerültek a Vectrák is. Konkrétan B-s 1.7-es dízel motorral. A cél egy aránylag nagy, biztonságos és takarékos autó vásárlása lenne. Ezeknek mennyire felel meg? Mire kell figyelni vásárlásnál? Milyen típushibák vannak?

Konkrétan ez van kinézve: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_b/opel_vectra_b_cdx_1.7_td-4482796

 

Köszönöm a válaszokat.

Üdv.

AAAAAAAAAAAAAAA
Szatlóczki Attila Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12585

Sziasztok!

 

Majd egy hónapja lettem büszke tulajdonosa egy ezüst színű B2-es Vectraának. Nagyon meg vagyok vele elégedve, de mivel ugye már nem új autó kissebb hibái azért vannak.

Valaki esetleg ne tudna nekem küldeni B2-es szervízkönyvet? Mert amiket én találtam neten az szerintem mind a B1-eshez való. Ez abban is megnyilvánult már, hogy a biztosíték kiosztása sem ugyanaz a könyvben illetve a valóságban.

A maga az autó egyébként.

1999.12.28. -ai 1.8 CD sedan vátozat. X18XE

Digitklímával, nagy fedélzeti computerrel.

Aki pedig ilyen autó vásárlásán gondolkodik annak mindenféleképpen ajánlom az 1.8-ast, mivel ha nem eszeveszett módon közlekedsz vele akkor én már bioetanol-benzin keverékkel hoztam ki vele 6.2 l-es fogyasztást 100-110 körüli átlagtempóval.

Remélem tud segíteni valaki, amit előre is köszönök.

Email címem: szatloczkiattila@gmail.com

veciv6 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 12584

Végre valaki vágja,hogy az aktív szénszűrőnek ehhez semmi köze...... ;-)

Előzmény: Vlad19 (12540)
MBman Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12583

Ha benyomod a kapcsolót a váltó mellett, akkor áramot kap a komfort elektronikán kévő relé, és működik az ablakemelő motor. A kapcsolón alig pár tized amper megy keresztül.

Ezért a B Vekihez gyártott ablakfelhúzó modulnak elegendő kiadni 2-3 mp-ig egy jelet, amivel ugyanazt a hatást éred el, mintha nyomva tartanád az ablakfelhúzó gombokatt 2-3 mp-ig. Az áramkor 2-3 mp múlva megszakad, de a komfort elektronika innen már felhúzza az ablakokat ütközésig.

Előzmény: MBman (12582)
MBman Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12582

Nemcsak ez a különbség. Az univerzális ablakemelőkhöz is jó, aminél a motor áramkörét kapcsolja, ami kb 15 Amper.

A B vekiben nem így van megoldva az eblakemelő. Hanem úgy, hogy hogy fix 12 V megy a motorokhoz az ajtóba, 30 A-es biztosítékkal biztosítva, amit nem szakít meg semmifelé kapcsoló. Ez mindig rajta van a motoron (egészen pontosan a komfort elektronikán)

Előzmény: mumtaz (12581)
mumtaz Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12581

Szerintem azon is 4 vezeték lesz. Esetleg 5, ha nagyon univerzális. Ha megnézed a rajzot, amit linkeltem, azon meg van jelölve minden. a riasztó/központizár vezérlésre (melyik vekiben mi van) két csati van dugva. Azok vanak leírva a rajzon is, hogy melyik lábra menő vezetékre kell rákötni a cuccost. Ez a kapcsolás kimondottan B vekihez készült, de az univerzálisak mások, mert van amelyik autóban testet kell adni a vezérlőszálnak, de van, amelyikben +12V-ot

 

űez a cucc lényegében annyit csinál, hogy ha a 28-as csati 10-es lábán megjelenik a +12V (mikor reteszeled az ajtót), akkor a 28-as csati 24-es lábát testre köti egy előre beállított ideig, és így húzza fel az ablakot. A másik két bekötés a kapcsolás tápja, de ezeket máshonnan is rá lehet kötni, csak nincs értelme, ha már úgy is ott van egyhelyen az egész.

 

Előzmény: MBman (12578)
TDI.16V Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12580

Á lehet hogy jobban járok ha megveszem mint ha megépítem.

Köszönöm a seritségeket.:-)

 

Jó éjt mindenkinek

Előzmény: MBman (12578)
TDI.16V Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12579

Köszönöm

 

Nehézt ezt megépíteni?

Hogy müködik pontosan a beszerelés?

A kocsiba kell beépíteni?

Bocsi a hülye kérdésekért.Ehez egyáltalán nem értek.

 

Előzmény: mumtaz (12576)
MBman Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12578

Szinte mindegyik autóhifi, vagy tuning üzletben lehet venni univerzális ablakemelő modult, amit ha megfelelően kötsz be, akkor fel fogja húzni az ablakokat. Egy kis pénzért még be is szerelik. Én is ilyet vettem, be is állítottam, csak még nem kötöttem be. Nem értek annyira az elektronikához, hogy ilyen áramkört magam építsek össze :)

Egyébként ez a cucc annyit csinál, hogy 2-8 mp-ig ad ki jelet az ablakoknak záráskor, amíg azok felmennek.

Előzmény: TDI.16V (12574)
mumtaz Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12577

Nekem nem jött szét. agyon kellett feszegetni. a műanyag darabokban jött csak szét.

Előzmény: MBman (12575)
mumtaz Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12576

Azt hiszem, erre gondoltál: http://mumtaz.uw.hu/downloads/el_ablak.jpg

 

Ez az, ami az első gombnyomásra semmit nem csinál, viszont a másodikra (reteszelés) felhúzza az ablakokat és bezárja az elektromos napfénytetőt

 

Előzmény: TDI.16V (12574)
AAAAAAAAAAAAAAA
MBman Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12575

Hát nemtudom. Lehet hogy nem egyről beszélünk de én 10 másodperc alatt pattintottam szét a kulcsomat, és vettem ki a kulcsomból a chipet, amit lefényképeztem, felraktam a honlapra. Ezután visszaraktam a chipet, és összepattintottam.

Ezt már sokadszorra csináltam meg, a kulcs mégis megúszta sértetlenül. És B1-es kulcsom, autóm van. 

Előzmény: mumtaz (12568)
TDI.16V Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12574

Neked megvan ez a rajz?

Nehéz megépíteni?

Előzmény: kiskaldi! (12573)
kiskaldi! Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12573

Va erre egy sokak által ismerős kapcsolási rajz. Ha azt megépíted zárásra felhúzza az abkalot és ennyi :).

Előzmény: TDI.16V (12572)
TDI.16V Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12572

Köszönöm a kimeritő regényt.Nem gond a hossz:-)

 

Nekem a lényeg csak az lenne ha bezárom,felhuzza az ablakot.

Tudsz erre egy egyszerü megoldástt?

Előzmény: kiskaldi! (12569)
kiskaldi! Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12571

Gyuláskapcsolóm utángyártott és másik kulcs nyissa. az ajtót és az összes többit meg a gyári. én csak a gyujtáskulcsot hordom magamnál. ennyire bízok a kicsi kecskében :)

Előzmény: mumtaz (12568)
kiskaldi! Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12570

bocsánat igazad van. nem pagert akartam írni hanem gsm modult

Előzmény: mumtaz (12565)
kiskaldi! Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12569

http://www.joaron.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=joaron_webaruhaz.tpl&product_id=8904&category_id=404&option=com_virtuemart&Itemid=699&manufacturer_id=

Az ultrahangos mozgásérzékelő is olcsó hozzá. Így merem állítani, hogy megfelelő az autó védettsége. Jöhet mindenki azzal, hogy ellophatatlan autó nincs. Igaz.

Punto 1.2 pajzs riasztó megmakkant és nem volt hajlandó kinyílni, nem reagált távirányítóra és szervizkapcsolóra sem. Motorháztetőt 20 alatt nyitottuk ki még az AC tiltása 1 MP. NEM KAMU! 1MP. Egy biztosíték helyére volt bedugva egy bizti amiből 2 szál vezeték jött ki. Be a 20ampis kis bizti a helyére és a kocsi indult...

 

Ez is tud újra élesedést automatikusan, ha nincs ajtó nyitva kikapcsolható és 3 időintervallumban állítható. Olyan funkció is van benne, hogy ha gyújtás levéve összes ajtó becsukva automatikusan bekapcsoljon vagy ne és ha be is kapcsol zárja is vagy csak beriassza és az idő... Ha gyújtáson van a kocsi és nyitod valamelyik ajtót 10x felvillan az elakadásjelző, persze kikapcsolható. Vak riasztás ki, bekapcsolása, riasztások száma után hányadikra ne érzékeljen pl az ütésérzékelőre vagy a mozgásérzékelőre oda verődő faág vagy bezárt zümi miatt.

 

Egy pár oldalas leírás van hozzá ez kb a nagyja J

 

Ha kérdésed van nyugodtan írj.

És bocsi a regényekért.

Előzmény: TDI.16V (12561)
mumtaz Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12568

Ja igen. az immo chip. B1-es kulcs szétkapása gyakorlatilag szinte egyenlő a halállal, mert össze van ragasztva a műanyag. Persze tökmind1, ha úgysem azt akarja használni az ember.

 

Előzmény: MBman (12562)
mumtaz Creative Commons License 2011.02.27 0 0 12567

Érdekes, hogy maga a távkapcsi szinte ugyanolyan, mint ami nekem van.

Előzmény: kiskaldi! (12564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!