Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21900

A Score... http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Termekeink/Gombaolo-szerek/Pages/Score-250-EC.aspx

"Őszibarackban tafrinán kívül monília, lisztharmat és levéllikasztó gombák ellen is jó hatású."

 

...és, ha az őszibaracknál jó, akkor másban is jó, ugyebár.

 

Előzmény: Balázs Illés (21895)
hamvasat Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21899

hamvasat Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21898

Sziasztok!

 

"Read only"-ból felbukkannék egy laikus kérdéssel.

Fèltett kis facsemetéim idén virágoztak először, ezért nem tudom, hogy a képen látható virágszirom barnulás a virág "öregedés" normális jelensége sziromhullás előtt, vagy monília akar lenni. A fotón a meggyfa virága van, de hasonló tünetet mutat a szilva is. Amiért félek, hogy monília, mert a szilván láttam ezt a barnulást még ki nem nyílt virágon is.

Tavalyi intelmetek nyomán próbáltam idén nem vegyi támadást indítani a növények ellen. Volt két Vegesol eres lemosó, 3 chorus + merpan permetezés. Az utolsóba score-t is raktam, mert tavaly erős volt a szilván a levéllyukacsosodás, illetve egy lével fújom mind a 6 fát és van őszibarack is, arra tafrina ellen raktam a score-t. Még kicsik a fák, 2 literrel lefújom az összeset, úgyhogy nem kevergetem külön.

 

Szóval mi lehet ez a szirombarnulás?

 

Köszönöm a segítséget!

 

norbec25 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21897

Átgondoltam ..Sőt szándékos volt a telepítés is! Hát ha így van csak van ami jó lesz ami jó a fákra és külön a szőlőre...

Előzmény: Balázs Illés (21895)
kramoto Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21896

Sziasztok,

 

Szeretnék vásárolni egy motoros permetezőt, de mindjárt a választás elején elakadtam.

 

Létezik ventilátoros és szivattyús.

 

Kb 6 méteres gyümölcsfákat szeretnék permetezni, erre mind két típus megfelelő, de miben jelentkezika különbség?

 

Mindkettővel lehet lemosózni is, vagy erre csak a szivattyús alkalmas?

A keretem 50 ezres körüli, de max 70 ezerig el tudok menni, ha ezért egy lényegesen jobb gépet kapok.

 

Tudnátok segíteni hogy értsem a különbséget?

 

Köszönöm.

 

 

Balázs Illés Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21895

Ilyen szer nem létezik.Más kell a szőlőre,az almára,a cseresznyére,a szilvára,hisz minden növénynek más-más a betegsége,másképpen kell védekezni.Nekem  van 20 meggyfám,arra jó a Folicur solo,plusz a rovarkártevők elleni szerek.A szőlőre réztartalmu szerek,ami nem jó az őszibarckra ésa sárgabarackra...nekem is van egy almafám,aminek a permetezése évek óta gondot okoz és drága,mert kis tételben nincs szer..A  score monilia ellen nem jó.Sajnos nem gondoltad át a telepitést,mert igy drága lesz a védekezés...ha egészséges gyümölcsöt akarsz termelni a családnak...Lehet ,hogy jót akartál,de igy szinte drágább lesz egy-egy fa védelme,mintha megvennéd a piacon a gyümölcsöt...

Előzmény: norbec25 (21894)
norbec25 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21894

Szia! Valami olyan szert keresnék a mi minden fát ellátna..létezik ilyen?

1-1 fám van csak mindenből összesen 7db+ 8 tő nemes szőlők.....ezeket szeretném megfelelően védeni.... mire mi a jó és hatékony szer?

Előzmény: Balázs Illés (21893)
Balázs Illés Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21893

A score nem mindenható.Főleg őszibarackra használom piros bimbós állapotban tafrina ellen.Monilia ellen-meggy-Folicur solo nekem évek óta bevált,virágzásban egyszer-kétszer időjárástól függően.....

Előzmény: norbec25 (21892)
norbec25 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 21892

Sziasztok! Score 250 el fujhatom a virágzó cseresznyét és meggyet? Valamint a szőlőt és szilvát is? Kis fáim vannak, sunscret , kecskeméti sárgabarack, klap kedveltje, stanly szilva , katalin cseresznye, orleáni meggy, ezeket szeretném permetezni. Meggy - cseresznyére monila ellen is jó? Ez a szer megfelel a további védelemre ?

Jani71 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21891

Bár lehet, hogy meg is találtam a tettest. Ezt március 5-én fényképeztem.

De nem tudom a fajt, azt még ki kell találni! Talán valamelyik araszoló.

(A gugli szerint a cultiris.com-on valaki már fényképezett ilyesmit, de fajnév ott sincs.)

 

1.  2.  3.  4.

Előzmény: Jani71 (21890)
Jani71 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21890

Én pedig az egyik kajszi oltványom nemes részének az épp csak zöldellő apró rügyeinél.

Szerencsére csak egy helyen. Persze ott jóval kisebb méretekkel.

Először én se értettem, de most már komolyan érdekel.

Lehet, hogy ennek a szőlős esetnek semmi köze az enyémhez, de akkor is... Vajon mi teszi ezt?

Lehet, hogy én is hülyeséget beszélek, de a szőlőnél nem lehet pl. bundásbogár?

Az ilyen nagy 'középzabálós'... :-( Elsőre az ugrott be.

Láttam már a teljesen nyilvánvaló 'helyén', a pitypang virágán, de ahogy Szerző Laci is

beszámolt róla a saját esetében, én is kínlódtam vele tavaly a kajszinál (talán mutattam is).

Ki tudja, talán most a szőlőre fanyalodott... :-( Fogalmam sincs. Csak eszembe jutott.

Előzmény: Törölt nick (21888)
Ali-bá Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21889

 

Nagy farontó lepke (Cossus cossus) http://www.biolib.cz/en/image/id77654/

 

(Amikor a lepkék a fakéregre lerakja a tojásait, a kikelő lárvák azonnal berágják magukat, nem tudod elkapni őket. A lyukából kipereg a narancs színű ürülék, arról már korán fel lehet ismerni. Legjobb a drótos módszer.)

Előzmény: Good_times (21885)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21888

Belülről kirágás:

Lehet , hogy hülyeség, de ehhez hasonlót láttam tömegével mocsári hibiszkusz virágbimbón.

Előzmény: pacsepa (21887)
pacsepa Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21887

Na ma úgy hozta a sors, hogy kimentem a telekre, csináltam néhány fotót, Neked is a kajszikról.

 

Először is én nem aggódnám már most túl magamat a helyedben a gyümölcsmonília miatt. Hol van az még? Majd érés előtt kezelem. A kajszikat a virágzás és érés közötti időszakban már jóformán csak rovarölőkkel szoktam kezelni, érés előtt kap Teldort oszt jó...

 

Szóval két kajszifám, amit visszavágtam... Van egy harmadik is, de az nem ennyire látványos.

 

Az ősziket sem kíméltem:

 

 

Végül, hogy ne offoljam teljesen szét a fórumot, segítséget kérek. Két szőlőtőkémen a tavaszi rügyeket belülről (?) kirágta valami. Látott már ilyet valaki? Mi csinálhatja, mit lehet ellene bevetni?

 

 

Előzmény: szicsu1007 (21876)
Atyus 77 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21886

Üdv.

Köszönöm a választ.

Még egy kérdés :

Totális gyomirtóval (Taifun) kezelt területbe mennyi idő elteltével lehet ültetni ? Ez egy felszántott terület ,ültetés előtt lesz talajmarózva.

Köszönöm.

Előzmény: Antisystem (21858)
Good_times Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21885

Még egyszer köszönöm a válaszod!

Esetleg nem tudod mi a kukac neve és hogy lehet megelőzni a kártételét? A felszívódó rovarölő (pl. Mospilan) csak a zöld részekben szívódik fel, ez viszont a fa belsejébe fúrja magát.

 

 

Előzmény: Ali-bá (21883)
tucsi54 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21884

Köszönöm a segítséget!

Permetezni fogom a tujákat is.

Előzmény: öreg_néne_b (21873)
Ali-bá Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21883

Egyedül lakik. Dugjál a lyukába méretre faragott fadarabot, vagy tömd be használt rágógumival és utána zárd le a nyílást légmentesen fagéllel.

/A kampós drót szokta így kihúzni a zsiványt./

Előzmény: Good_times (21882)
Good_times Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21882

 

 

Visszamentem a lyukhoz és láttam a hernyó fejét! Kipiszkáltam egy dróttal, de csak összetrancsírozva jött ki. Nem tudom a méreg ölte-e meg vagy a drót. Most akkor fagélezzem be? Honnan tudhatom, hogy nincs benne másik esetleg?

 

 

 

alfi13 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21881

Ahogy elkezd potyogni a szirom akkor kezd el a védekezést és kb 10 nap múlva ismételd meg.

Előzmény: Péter_33 (21877)
Good_times Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21880

Köszi.

Közben befecskendeztem Karate oldatot. Jött ki elég sok törmelék. Aztán belenyúltam dróttal, de hernyó sehol. Lefele csak 2 centis az üreg, de felfele 20 centire is felment a drót. Viszont  úgy tudom, hogy a fiatalabb dió ágak üregesek belül, tehát nem biztos, hogy mind a hernyó rágta ki.

3 ága van a diófámnak, egy szép, egyenes középső (PONT EZT RÁGTA A KUKAC!) és 2 slégen növő oldalsó. Ha a főágat le kellene vágnom, a szívem sajdulna bele:( A fa simán túlélné, de a legszebb ága lenne oda a terméssel együtt. Tele van virággal.

Előzmény: öreg_néne_b (21879)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21879

A hernyók nem szaporodnak. Bebábozódnak, lepke lesz belőlük, a lepke elrepül, párosodik, petét rak és abból kikel a hernyó.

Előzmény: Good_times (21878)
Good_times Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21878

Köszönöm szépen a válaszod! És mi lenne, ha valamilyen rovarölő tömény oldatát (Karate, Mospilan) fecskendezném be a lyukba? Az tuti megöli, még ha több is van. De ha már lepetézett vagy letojásozott (nem tudom mit raknak a hernyók), akkor azokra nem tudom hat-e....

Előzmény: Ali-bá (21875)
Péter_33 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21877

Üdv Ali-bá! a szilvadarázs ellen sziromhulláskor védekezünk. Amikor az összes lehullott, vagy mikor még van pár barna sziromlevél már érdemes/kell? ill.  hány kezelés kell? Mospilannal tervezem.

Előzmény: Ali-bá (21510)
szicsu1007 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21876

Kajszi. Kapott két Chorust meg egy Topast. Mivel évek óta vannak rajta moníliás gyümölcsök, valami rezet célozgattam (egy-két nap múlva lenne). De az egyébként finom szemcsés Cuproxat FW nincs ajánlva kajszira, csak piros bimbóig.

A Bordóilé + Kén NEO SC a NÉBIH adatbázis szerint gyümölcsfejlődés kezdetétől (BBCH 70) 3 héttel betakarítás előtti állapotig (BBCH 83) használható csonthéjasokra (ötször is), kajszira is. Van is ilyen szerem (Kén nélküli most nincs).

Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? A "lé" azért is szerencsés, mert könnyen kimérhető a ml.

Ali-bá Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21875

Egy barnafejű, krémszínű kövér hernyó eszi a fádat belül - valószínű. Vékony kampós rézdrótot dugjál be emeddig megy, aztán nagyon lassan húzd kifele - ha szerencséd van kihúzod és kedvedre megbüntetheted. (Az én kutyám szereti.)  Ha jóban vagy 'harkály doktorral', szólj neki, ő is lerendezi.

A lyukat tömd be és kend le fagéllel.

Ha elszárad a lyuk feletti rész, lejjebb kihajt, nem nagy ügy.

Előzmény: Good_times (21874)
Good_times Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21874

Teszek fel fotókat.

 

öreg_néne_b Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21873

http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/

 

Nyugati tuját (és puszpángot) már tuti nem ültetnék. Nem akarom a sövényt rendszeresen permetezni...

Előzmény: tucsi54 (21871)
Good_times Creative Commons License 2016.04.11 0 0 21872

Sziasztok!

 

Van egy kb. 5 éves oltott diófám, kb. 3 méter magas és 3 éve terem már, igaz csak pár szemet. A koronát 3 db hüvelykújj vasagságú hosszabb ág alkotja.

Az egyiken (pont a legszebben) tegnap észrevettem, hogy fonnyadnak a levelek és a virágok. Szinte lógnak. Nagyon megdöbbentem! Egy vasrúdhoz volt kikötve a fa drótokkal még 1-2 éve. Leszedtem most a drótokat, arra gondoltam esetleg túl belevágtak az ágba, de nem, alig volt nyomuk.

Viszont az egyik drót helyén találtam egy lencsényi lyukat. Nem láttam bele, ezért a dróttal belenyúltam. Belül üreges volt és volt valamilyen világosbarna, szirupos folyadék is.

Mi lehet ez? Talán beette magát valamilyen rovar vagy féreg? Mit tehetek most?

tucsi54 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 21871

Sziasztok!

 

A 3 m-es örökzöldem, kertem egyik dísze halódik. Tudtok segíteni?

Mik azok a fehér bigyók a hajtásokon? A növény része vagy valami élősködő?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!