Keresés

Részletes keresés

Sequoia Creative Commons License 2009.10.16 0 0 9526
Valila: köszi a válaszokat. Emberen - magamon - már próbáltam (egyébként nem hozott eredményt), de a növényes alkalmazás is érdekel, lehet, hogy valamikor kipróbálom olyan növényen, amit nem szeretnék vegyszerezni.
Előzmény: valila (9506)
grossy Creative Commons License 2009.10.16 0 0 9525

Légyszi ne igy !
A humoros stilusodat jobban kedvelem!
Előzmény: sjohn (9523)
grossy Creative Commons License 2009.10.16 0 0 9524


Elnézést a kinos elirásért.
Helyesen:VADCITROM!!!!!!!
Az ajánlatom továbbra is él!
sjohn Creative Commons License 2009.10.16 0 0 9523
Tedd meg légyszi , hogy visszaolvasol.
A hülyézés a Csaba billentyűjéből jött , a Rappaiékra vonatkozóan!

A Bunkót valóban én írtam , mert ez a stílus amit idehoztál eddig nem volt itt szokásban és remélem nem is lesz.

Előzmény: lajos49 (9521)
bombaba Creative Commons License 2009.10.16 0 0 9522
Ezt értem én, csak a lehetőségeim figyelembe vételével nem látok sok esélyt a termésre. Amikor nálad termett, fűtött üvegházban tartottad. Nálam a (nem központi és nem gáz, azaz ingadozó hőmérsékletű) házban kell a telet túlélnie, nyáron kinn jó helye van.
Persze nagyon örülnék, ha teremne, de kicsi az esélye.
Előzmény: jozso48 (9513)
lajos49 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 9521

Kedves gáborke !

 

 Közel 100 növényem van, mely saját nevelés, és 2007 őszén megkerestem először meailben, majd telefonon Rappai urat, előzetes egyeztetés miatt, hogy ne kelljen feleslegesen több 100 km-rt utaznom. Rappai úr biztosított, hogy minden általálam keresett növény van, azonban több fajtából már csak nagyobbak vannak. Ezt én megértettem,  így aztán leutaztam Zombára, had ne írjam le pontosan, mennyi pénzzel, mindenesetre az árnövekedést is számolva nem kis összeg volt. Úgy számoltam, körülbelül 30 különböző növényt tudok összevásárolni, kiválogatni Zombán. Ennek ellenére, mikor odaértem, szembesülnöm kellett azzal, hogy nemhogy a kiírt árhoz közel 500-1000 Ft-tal, hanem HÁROMSZOROS áron adják az interneten 1500-2000 Ft-rt hirdetett KIS növényeket. Mivel messziről mentem, nem akartam üres kézzel távozni, így 16 növényt vásároltam, aminek az ára nem volt annyira pofátlanul megemelve. Ja, és már mint írtam is, szóltam az árak miatt, és egyszerűen kiröhögtek, hogy az csak CSALOGATÓ ! ! !

 Ebből a 16 növényből 7 tönkrement, az ok a FÖLDBEN volt keresendő, közel 5 különböző kártevőt számoltam meg, miközben a szívem szakadt meg attól, hogy elpusztultak a fáim. Rappai úrék azt mondták Zombán, FRISS ÁTÜLTETÉSSEL kapom a növényeket, amit én el is hittem. Érdekes, a közel 100 növényemet tökéletesen tudom nevelni, a Rappai úr növényeit nem? Hogy is van ez? Ennyire "béna" vagyok???

 Abban igazad van, hogy nem adhatja ugyanazon az áron a növényeket, mint régen. De a Vénuszparkban 6 éve nem frissített, a rappaikerteszet.hu-n pedig 3 éve. Csak nem akartam így részeltezni. Azonban az ÁRVÁLTOZÁSRÓL talán a vásárlókat is tájékoztatni kellene, nem pedig ott a helyszínen lesajnálni, és ne haragudj, gáborke, de az árfrissítéshez nem kell pénz. Úgyhogy ezt a felvetésedet nem értem.

 Sjohnnak pedig csak annyit üzenek, hogy én nem vele, hanem a Csabával beszéltem, hát a stílust meg inkább hagyjuk, nem én bunkóztam és hülyéztem.

 

 Üdv, Lajos

 

Előzmény: gáborke (9517)
Agressor000 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9520
Ahh szegény banán...
Annyira szeretem,de sokkal többet ártok neki azzal hogy foglalkozom vele mintha hagynám békén.Akárhányszor hozzányúlok mindig valami rosszat csinálok és attól tartok ha én most kiásom és elkezdem kaparni annak megint nem lesz jó vége=(
De hát mit tudok csinálni...
Köszönöm a segítséget!:)
Előzmény: valila (9519)
valila Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9519

Agressor, ha Te is leválasztottál róla sarjat,

akkor azt kell csinálnunk, amit Jozsó javasolt.

 

Kiszabadítani a földből a sebig, ott megtisztítani

az élő részig és szénporral bekenni. Levegőn

szabadon hagyni a gyógyulásig.

 

Ha nem nyúltál hozzá és nem vágtál bele, akkor

semmit se csinálj. Ha rossz tanácsot adtam és

megpusztulna a banánod, tavasszal eljöhetsz

az enyémért. (Kettő van.:)

Előzmény: Agressor000 (9516)
valila Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9518

Bombaba, június hónapban vettem, akkor

20 cm-es volt, de lehet, hogy már fél

évesen került hozzám, így elképzelhető,

hogy mostmár egy éves.

 

Én is kint tartottam, nagyon szeretném, ha

egyszer termőre fordulna.

Előzmény: bombaba (9512)
gáborke Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9517
Nem vitatkozni kell, verekedni:))))))
Szóval Johnny jól mondja csak 3 éves az új lap Lajos, és ha beírod hogy Rappai kertészet, az új lapot meg kellett volna találnod, a lapot akkor frissre csinálták, csak sajnos a fejlesztésre sem volt pénzük, ahogy infóimból tudom.
Egyébként meg Te sem gondolhatod Lajos, hogy ugyanazt az árat fogják alkalmazni mikor duplája lett azóta a gáz ára....
A Rappai növények tönkremenetéről nincs tapasztalatom, egy két helyről hallottam hogy náluk tönkrement, lehet hogy van benne kis igazság, de inkább úgy érzem jobb másra fogni, mint saját hibánkat keresni a tartásban. Érdekes John-nak soha nem pusztult el Rappai növénye....(nem véletlen Máesztró):)))
Hát jó éjt...
Előzmény: sjohn (9514)
Agressor000 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9516
Ez most akkor jó,de akkor mégis betegség?:P
És ha már ilyen jó pöttyös a törzs,mit lehet csinálni?
Előzmény: valila (9515)
valila Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9515

Jozsó, ez a banántermés fantasztikus!!!

Nagy mágus vagy minden téren.

 

Azt hiszem, megfejtetted a banánom törzsének

sötétedését. Drasztikus módszerrel, éles késsel

leválasztottam a sarjakat és nem figyeltem, hogy

milyen kárt okozok az anyanövényben. Pedig

szegény kis árváknak még gyökerük sem volt, bár

ezt előre nem tudhattam. Remek tanácsokkal

szolgáltál, hogyan kell a sebeket lekezelni.

Köszönjük!

 

Előzmény: jozso48 (9513)
sjohn Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9514
Na figyelj légyszi!
Nem tudom honnan és főként minek fújt ide a szél , de hogy finoman fogalmazzak eléggé bárdolatlan , mondhatnám BUNKÓ stílusod van.
Ha netán veszed a fáradságot és bepötyögöd , hogy rappaikerteszet.hu Magad is láthatod , hogy 2006 -ban indult az oldal , az meg a tudomány mai állása szerint cca 3 leírom betűvel is hátha a számok gondot okoznak három évvel ezelőtt volt.
Az meg , hogy pancser vagy a növényekhez , nem az ő hibájuk.
Picit moderáld magad ha nem esik nehezedre!
Előzmény: lajos49 (9497)
jozso48 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9513
Pedig,ha egyszer megkóstolod,nagy öröm lesz a saját termésből falatozni.Én már
tudom milyen nagy élmény volt és milyen büszkén mutogattam mindenkinek és akivel
csak lehetett megkóstoltattam.Ez is törpe banán volt.A fűtés miatt feladtam tartását.
Hogy mennyire nem egyszerü ezeket a fajtákat meghatározni,aki egy kicsit belemélyed
rájön,hogy milyen hihetetlen sok fajta,változat és a nevek keveredéséről még nem is beszéltünk.Ime az én törpém termése:
Előzmény: bombaba (9512)
bombaba Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9512
Akár már egy év múlva olyan nagy lesz, gondolom, a Tied is van már egy éves.
Nyáron kitettem a kertbe, nagyon jól fejlődött (a jégesőtől eltekintve). Erős talaj, sok táp.
Termés még nem volt, de azt hiszem, utána már csak a sarja élne tovább. De igazából nem is várok tőle termést.
Előzmény: valila (9504)
bombaba Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9511
Annyit tudok erről, amennyi itt a környező hozzászólásokban írva vagyon.
Előzmény: Tamás927 (9501)
jozso48 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9510
Szia Grossy!szerintem a Quicktor barátom jól gondolja,hogy Te a vadcitromra gondoltál,
azaz a Poncirus trifoliatara,de,ha mégis vadnararcs,azaz ennek és a naracs hubridjé-
nek gyümölcseiről van szó,akkor azok a magok engem nagyon érdekelnének.
Előzmény: grossy (9499)
Agressor000 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9509
Köszönöm szépen ismét a választ és a képeket!
Egy picit megnyugodtam,talán nincs az én banánomnak sem semmi baja,de megfigyelés alatt tartom!
jozso48 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9508
Többen említettétek,hogy a banán levelek széle bebarnul,beszárad.Ez azért teljesen
normális,ugyanis a banánok eredeti élőhelyein a meleg és magas páratartalmú helyeken olyan klíma uralkodik,amit még az üvegházakban is nehéz előállítani,lakásban
való tartásnál meg szinte lehetetlen.A téli fűtések megkezdése után meg pláne nem
tudjátok biztosítani ezt a magas páratartalom iránti igényt.Egyidőben próbálkoztam a
gyakori langyos vizes permetezéssel,de ez is rendkívül problémás,ugyanis ha több permetlé jut a levelekre és az lefolyik a levéltövekhez,akkor gyakori a berothadás ami
el is pusztíthatja a növényt.Tudom nem szép,de nem olyan nagy probléma,ha a levelek
széle itt-ott beszárad-inkább minthogy elrothadjon a növény.A tél folyamán még csunyábbak lehetnek,majd tavasszal,ha ismét kikerülnek a szabadba,ezt gyönyörűen elnövik.Addig kel "csak"kihúzni velük.
jozso48 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9507
Kedves Inki!Nem volt szerencsés most szétvagdalni a banánokat,de ez már megtörtént.Volt már erről szó,de gondolom nem olvastad.A banánnál az anyatőről a
sarjak leválasztását célszerűbb tavasszal v.meleg nyári napokon leválasztani,ugyanis a leválasztáskor mindig nagy seb keletkezik a sarjon is és az anyanövényen is,amely könnyen elfertőződik és utána elkezd berothadni.Azt kell csinálni,hogy a talajt le kell
bontani egészen addig,hogy a sarj kapcsolodási része teljesen kilátszon,hozzáférhető legyen.Meg kell tisztítani és éles késsel leválasztani,hogy minél kisebb és kevésbé
roncsolt felületet kapjunk.Ezt,ha kell egy újabb metszéssel tisztára kell vágni és bekenni gombásodást gátló anyaggal (pld faszénpor,gyökereztető hormon-ez ugyanis egyben gátolja is a gombás,baktériumos fertőzést v.gipsszel kevert gombaölőszerrel).
Ezután úgy kell elültetni a növényeket,hogy ez a nagy seb ne kerüljön a talajba,ráérsz
majd később feltölteni,ha kellően bekalluszosodott.Addig inkább a gyökerek felső része is maradjon szabadon.Vigyázni kell a beöntözéssel is,hogy ne mossa le a rátapadt védő anyagokat.Meleg helyre,de ne tűző napra helyezd őket(igaz ettől most
már nem kell tartani,ez a nyári szétszedésre vonatkozik.)
Nyilván a lombja kissé kókadni fog mindaddig,amíg a gyökerek ismét teljes "üzembe"nem kerülnek,azaz talajt fognak.
Mivel te már ezen túl vagy,azt tanácsolom szedd vissza a talajt,hogy látható legyen
a sebfelület és ha ott megkezdődött a rothadás,ki kell tisztítani,magyarán addig visszavágni,kivájni,amíg épp rész nem lesz és pótóld a seb bekenését az említett
módon és hagyd takarás nélkül a sebfelületet.Figyeld nem következik-e be újabb bom-
lási folyamat.Legkönnyebben faszénport tudsz beszerezni,azaz egyszerűen összetö-
röd a bárhol beszerezhető faszenet és ezzel vastagon befeded a sebet.
Sok sikert!
Előzmény: Inki1989 (9496)
valila Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9506

Adós maradtam az ezüstkolloid alkalmazással.

 

50%-os hígítással egyszer alaposan átpermeteztem,

másodszor csak ott, ahol még fehér foltot láttam.

Többször nem kellett.

Előzmény: Sequoia (9487)
valila Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9505

Szia Sequoia!

 

Lisztharmatra permeteztem ezüstkolloidot, eredményesen.

 

Előtte olajos vízzel próbálkoztam, de már olyan fertőzött

volt a cserje, hogy lepotyogtak a levelei. Az új leveleket

már ezüstkolloiddal kezeltem.

 

Ha venni akarsz, akkor nano silver néven keress rá, fele

annyiba kerül, mint a többi változat. A félliteres kiszererés

ára nem éri el a 3 ezret és nemcsak a növénynek tesz

jót, hanem az emberi szervezet számára is kiváló. Minden

háztartásban ott lenne helye, főleg most, vírusinvázió idején.

 

Előzmény: Sequoia (9487)
valila Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9504

Bombaba, ezen a korábbi fotón jól látszanak

a foltok a banánod levelein. Egyértelműen szoba banán.

 

Nahát, 2 év múlva olyan szép nagy banánom

lesz, mint a tiéd? Termésed volt már?

Előzmény: bombaba (9483)
lajos49 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9503
 Szia breki ! Régen láttalak ! Hát igen egészen biztossan ugy történt. Ó majd el felejtem ! Azért nagyon remélem biztosíttásuk volt -))
Előzmény: Breki1 (9502)
Breki1 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9502
Én nem kedvelem őket sőt a kertész sem aki mondta de tényleg így történt ha jól értettem elutaztak valahova és közben elromlott a fűtésük.

Mivel a közelben lakom erről máshonnan is halottam tehát elég valószínű, hogy igaz.
Előzmény: lajos49 (9497)
Tamás927 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9501

üdv

azt szeretném tőled megkérdezni hogy ha pl. vennék musa nanát és musa bananaramát akkorez tulajdonképpen ugyanaz a növény vagy pedig valamiben eltér

a válaszodat előre is kösz

Tamás

Előzmény: bombaba (9478)
Quicktor57 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9500

Szia!

Szándékosan írtál vadnarancsot? Én vadcitromra gondoltam, alanynak. Talán egyszer eljutok hozzád.

Előzmény: grossy (9499)
grossy Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9499


Sziasztok!

A vihar 4-5 kg.vadnarancsot levert a fáról.
Nagyon szivesen adok belőle,ha valaki kér,
nem túl nagyok,kb.dió méretüek,tele rengeteg maggal.
lajos49 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9498
 Még valami érdekesnek tünő dolog azt mondod a mult télen ? Hmmm. Nekem már előtte kijelentette,hogy felszámolja őket a fűttés miatt. Aztán pont elfagytak.
Előzmény: sjohn (9495)
lajos49 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 9497
 Kedves Sjohn ! Hát ne beszéljél már butataságot ! ! ! A Rappaiék nem 1 hanem 7-8 éve nem frisssítettek ! Már akkor elfagyott talán ! ? Ott voltam 150 km utaztam és kiröhögtek amikor szoltam az árak miatt !!! Azt mondták az csak csalogató, ha már ott van valaki úgy is vesz. Ráadásul amit vettem fele tönkre ment maximális ápolásnál. Irtam nekik aztán küldtek 7 helyett 4, negyed akkora növényt amiböl 1 megint tönkre ment, de már eleve haldoklott. Úgy, hogy gondolkozz mielőtt irsz.
Előzmény: sjohn (9495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!