Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 960

Kezdetnek egy alapos leolvasztás és portalanítás nem árt mielőtt költségekbe vered magad.

Az ajtó cuppan avagy nehézkes nyitni, akkor jó a szigetelés, ha csak nyikorog akkor először szintén egy alapos takarítás javasolt, gumit és felületet egyaránt.

Előzmény: bliccmen (959)
bliccmen Creative Commons License 2011.03.18 0 0 959

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném egy 5 éves Zanussi hűtő hibájáról. Ha max fokozatra állítom, akkor a belső tér 6-10 fokra lehül, de inkább 10 körül mutat a hőmérő. 3-as fokozatban csak 10 fok érhető el. A kompresszor ki-be kapcsol, tehát nem megy folyamatosan. A hűtő hátsó falán a pára lefagy. Szerintem márciusban a 3-as fokozatnak is elégnek kéne lennie.

Az ajtószigetelés épnek tűnik, ráadásul csak komplett ajtóval lehetne cserélni. Mi lehet a gond?

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.01 0 0 956

Nem ezért nem érdemes szerelőt hívni, találd meg az okát, aztán döntsd el kell e a szaki.

ellenörizd le hogy mindegyik kosár a megfelelő helyén van-é mert bár lehet hogy bemegy a helyére de például lehet hogy a hátsó levegő belépő nyílások máshová esnek.

Előzmény: Dan93 (955)
Dan93 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 955

És szerinted érdemes lenne megint kihívni a szerelőt? Ha csak búgna akkor nem zavarna ennyire, de így hogy nem egyenletesen búg, hanem ilyen üztemesen, így szerintem borzasztó. De a szerelő szerint nem vészes a hangja. Viszont lehet, hogy ő észre se vette, hogy ilyen furán búg, mert nem ezt hallgatja egész nap.

Előzmény: Törölt nick (954)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.28 0 0 954

Valamelyik ventillátor útjába bekerült egy oda nem illő tárgy és az adhat fújtató hangot amikor a ventillátor pörög. Biztos van benne legalább három venti.

Előzmény: Dan93 (953)
Dan93 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 953

Egy ütemesen búgó, fűjtató hangot hallok. Ebből gondolom, hogy nem a ventillátor, mert az egyenletes. A kompresszornak meg más hangja van. Az is hallatszik, de nem vészes. Nyomkodni nem nagyon tudom, mert elég erős anyagból van. :)

Előzmény: Törölt nick (950)
Dan93 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 952

Hívtam már LG-s szerelőt. Ingyen kijött, ő mondta, hogy nincs baja. 38,5 dB a hangja. De úgy búg mintha fújtatna. Csomagolóeszközöket kiszedtem. Hívtam egy ismerős szerelőt is. Ő se tudott vele mit kezdeni, de azt ő is mondta, hogy nagyon hangos. Majd még próbálkozok. Köszi az ötleteket!

Előzmény: Törölt nick (950)
waterfalls Creative Commons License 2011.02.24 0 0 951

Szia,

 

Samsung ügyfélszolgálatról egy pár szó:

 

Side by side hűtőt szeretnék venni, a Samsung egy termékét néztem ki, de Bp-en sehol sincs, ahol megnézhetném vásárlás előtt.

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, elmondtam a gondomat. Első kérdés: interneten szeretném megnézni?... Mondtam az illetőnek, hogy szerinte felhívtam volna őket, ha a neten szeretném megnézni ezer+1 weboldal megtekintése után?Közölte, akkor hívjam fel a mintaboltot, vagy menjek el Bp-en a nagyobb műszaki áruházakba. Felhívtam a Westendben lévő mintaboltot, amit az ufsz ajánlott, ott közölték, nekik nincs helyük egy ekkora hűtőt tárolni, nézzem meg máshol.Ezen a fantasztikus ügyfél kiszolgáláson felbuzdulva írtam az ügyfélszolgálatnak.Röviden vázoltam a problémámat, és azt, hogy Bp-en sehol sem tudom megnézni a hűtőt.Válasz: nagyon örülnek, hogy hozzájuk fordultam, hívjam fel a mintaboltjukat (Westend), vagy nézzem meg Bp.nagyobb műszaki  áruházaiban.Válaszoltam,hogy ha lettek volna szívesek figyelmesebben elolvasni a levelemet, abban már leírtam ezirányú törekvéseimet, lesznek szívesek más alternatívát, netalán segítséget ajánlani.Válasz: hívjam fel Bp. valamelyik műszaki áruházát, és rendeltessem meg a készüléket.Megírtam a hölgynek, ha lenne szíves ő megmondani, hogy konkrétan hol tudnám megnézni a hűtőt.Válasz: ők nem tudják, nincs rálátásuk a budapesti készletre.

Szóval no comment. Ha vásárlás előtt ez a hozzáállás, mire számíthatok valódi probléma esetén?

Előzmény: Törölt nick (947)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 950

Ha hangos zúgást hallasz, keresd meg a forrását és próbáld megnyomkodni a környékét. Akár úgy is hogy kiveszed a fiókot és a hátlapot nyomkodod. Ha változik, vagy megszűnik a hang akkor nyugodtan telefonálj a szerviznek. ha nem, akkor fizesd meg a tanuló pénzt, rendelj ki egy szerelőt kiszállási díjért ( 5-10eFt), és kérdezd meg őt.

Lehet még hogy ferde a beállítás vagy nem szedtél ki minden csomagoló eszközt stb....

 

220 V-ba ne nyúlj bele nyomkodás közben !

A no frostos készülékek valóban hangosabbak, de szokható szintűnek kell lennie.

Előzmény: Dan93 (945)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 949

A siemens is olyan mint a bosch, több nagyon rossz típusa van. Letörő kapaszkodó, szép de rossz minőségű anyagból készült belső, és a híres német elektronika, ami jobb mint az olasz de sokkal rosszabb mint a japán. Persze ettől még lehet jó vétel, az igényeidnek megfelelően. 

Előzmény: z00li (946)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 948

209 kW mihez képest nem sok. sok gyártó kicsit másképp számolja az éves fogyasztást. Másképp mérik a német típusoknál, olaszoknál a szlovének megint más paraméterekkel dolgoznak. na a kínaiakról nem is beszélve ! a valós fogyasztás nagyban függ a hűtő használatától, családi szokásaidtól. Mint ahogy az autók gyártói üzemanyag felhasználása is általában több mint amit leírnak a prospektusban.

 

Előzmény: Yangus (943)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 947

A Samsung ügyfélszolgálat biztos ad valamilyen választ a kérdésedre. 

Előzmény: Törölt nick (942)
z00li Creative Commons License 2011.02.24 0 0 946

Üdvözlök mindenkit!

 

Tapasztalatokra lennék kíváncsi Siemens kombinált hűtőkkel kapcsolatban. Jó vételnek számítanak? Válaszokat előre is köszönöm!

 

Üdv: Z

Dan93 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 945

Hát remélem a miénk is halkul majd. Bár már 3 hónapja megvan. Szerintem a miénk rossz, mert tényleg nagyon hangos, csak az a baj hogy még benne van a gyárilag megengedett kategóriában a zajszint. Azt mondják, hogy ez normális. De ha a tiétek nem olyan hangos akkor ennek sem kellene.

Előzmény: pimmi (944)
pimmi Creative Commons License 2011.02.23 0 0 944

Tényleg, nem sokkal hangosabb mint a régi, de halkult, az elajén hangosabb volt, kb fél év kellett és beéllt, vagy mi.

Előzmény: Dan93 (937)
Yangus Creative Commons License 2011.02.22 0 0 943

Haliho!

Mi a tapasztalat a Gorenjékkel? Végigolvasva a topicot nem igazán foglalkoztatok vele! Tigris és majom írta,hogy sokat fogyasztanak,de én megnéztem párat,egy jo pár csak 209Kw-ot eszik egy év alatt..ez szerintem nem sok...

A legjobb választás az LG lineár kompresszoros hűtője lennek mindenkinek aki hűtőt akar venni,mert hangtalan keveset eszik és no frostos is...bizony aki nem hiszi járjon utána...szerintem a létező legjobb hűtő a piacon.....higgyétek el 2 éve nézegetem a megfelelőt:) csak hát megfizethetetlen..kb.300000ft. és 10 év garancia van a kompresszorára...

Szoval akinek no frostos Gorenjéje van esetleg ossza már meg a tapasztalatait please!

Tigris várom a véleményedet Neked is!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.22 0 0 942

Van egy Samsung RL34EGPS típusú hűtőnk.

Régebben a vásárlása előtt itt érdeklődtem.

A következő jelenséget produkálja:

A led-kijelző néhény led-je elkezdett egyre halványabban világítani. Van olyan, ami egyáltalán nem is világít már. Ez mitől lehet? Egy lednek nem lenne szabad 1-2 év után kiégnie. De ha ki is ég, azt nem úgy csinálja, hogy egyre halványabb.

Egyébként a hűtő kb 1,5 éves. A gyártó szerint még garanciális, az üzlet szerint, ahol vettük, csak 12 hónap garancia van rá. Akkor most mi a helyzet ilyen esetben? A kereskedő korlátozhatja a gyári garanciát?

dudi6 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 941

Sziasztok! Hűtőt szeretnénk venni párommal max. 100-110 ezerig

Kritériumok:

- alulfagyasztós legyen (ez a fő szempont)

- A+ vagy ++

- max. 185 cm magas, de inkább kissebb (175 cm)

- ne legyen túl hangos

- szürke vagy vaj színű :)

- ne legyen kilincs rajta, mert szűk helyre menne (75 cm), ahol majdnem derékszöben lesz az ajtó nyitáskor

Az alábbiakat néztük ki:

Electrolux ERB 29233X, ERB 34233 X, ZRB936XL

Haier AFL 631CC, Haier CFL633 CS

 

Van esetleg valakinek ilyen hűtője? Esetleg tudtok ajánlani más hűtőt? Melyiket vegyem ezek közül? Érdekelne még ez a inox, no frost technológia.

Ez csak abban jobb, hogy nem kell leengedni vagy más előnye is van? Mert ha csak ennyi, akkor maradok a réginél, de ha van más is, akkor lehet meg tudtok győzni, hogy ilyet vegyünk. Előre is köszönöm a segítséget.

waterfalls Creative Commons License 2011.02.17 0 0 940

Sziasztok,

 

Létezik A++ -os amerikai típusú hűtő ?

 

Köszönöm előre is a választ.

waterfalls Creative Commons License 2011.02.17 0 0 939

Sziasztok,

 

Létezik A++ -os amerikai típusú hűtő ?

 

Köszönöm előre is a választ.

Sensei Pingvin Creative Commons License 2011.02.13 0 0 938

Sziasztok Topiklakók!

 

Nem tudom, hogy van-e itt hűtős szerelő?

Gondom van az ARISTON MTA 4553 NF kombi hűtőmmel.

Meállt, mint akibe villám csapott.

Csipog és A2 hibakódot jelez.( leutoljára A1 )

Már mindent átnéztem, csak az elektonika lehet a gond.

Az egy kicsit égett szagú is, de nem iszonyatos meleg, akár normál elszineződésnek is tekinthetném a tranzisztor alatti panelt.

Igazán az a baj, hogy nem tudom, mit jelent a hibakód.

Én klímás vagyok, így hiába értek a hűtőkörhöz és a kiegésztőkhöz, ez nem az én szakterületem.

Ha van aki tud segíteni, én is segitek klíma esetén.

 

Üdv: Sp.

Előzmény: Dan93 (937)
Dan93 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 937

Szia pimmi!

 

Látom, hogy nektek is olyan hűtőtök van, mit nekünk. Olvastam, hogy azt írtad, hogy neketek nem olyan hangos és csak akkor hallod ha közel mész hozzá. Tényleg így van? Tényleg így van, mert nekünk nagyon hangos. Zúg, fújtat, nem lehet tőle aludni. Ti nem tapasztaltátok ezt?

Előzmény: pimmi (920)
szasema_ Creative Commons License 2011.02.09 0 0 936

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!

Megköszönném, ha esetleg tudnál az említetteken kívül még ajánlani olyat/olyanokat, amik nem magasabbak 170 centinél! Én csak ezt a kettőt találtam.

Előzmény: Törölt nick (935)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 935

A bosch után kellemes lesz a Liebherr.

fagyasztó vagy nélküle, ez egyéni kérdés, a vegyes gépet inkább kis forgalmú konyhába képzelem szingliknek való :)

Előzmény: szasema_ (933)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 934

Ez nem no frostos és az automata leolvasztás azt jelenti hogy időnként lefűti magáról az esetleges jegesedést. Ez nem gond ha nincs 0 fok alatti tered. nyugodtan megveheted, nem lesznek jegesedési gondjaid, kivéve ha nyitva hagyod azt.

Előzmény: szasema_ (932)
szasema_ Creative Commons License 2011.02.08 0 0 933

Még ezt találtam, ami megfelelő lenne méretben és a hűtőterét is elég nagynak látom:

http://www.lugaskonyhak.hu/t2976-liebherr-ctpes-32130

 

Melyik a jobb?? Az ára nagyon húzós, de nem szeretnék úgy járni, mint a mostani Bosch-sal...

Előzmény: Törölt nick (931)
szasema_ Creative Commons License 2011.02.08 0 0 932

Mi a véleményed/éleményetek erről a hűtőről?

http://www.armutato.hu/?action=jointProducts&productId=24632

 

Ez nem No frost-os??? Ez baj akkor is, ha nincs benne méylhűtőrész? Az azért nem lenne fontos, mert van egy másik mélyhűtő szekrényem, 6 fiókkal. Az "Automata leolvasztás" nem ugyanaz, mint a No frost? Nagyon nem értek hozzá sajnos.

 

Elromlott a hűtőnk, és nagyon hajlok arra, hogy Liebherrt vegyünk, viszont sajnos nem lehet 170 cm-nél magasabb (és 60 cm széles kell), mert van egy körbefutó felső szekrénysor, és a jelenlegi is az alatt helyezkedik el.

Előzmény: Törölt nick (931)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 931

Jogos az LG hírét ért kritika, de az LG eddig az ipari hűtőberendezésekkel foglalatoskodott, ezért bár nem a leghalkabbak de sokat tudnak a hűtésről az ázsiai (?) tervezők.

Előzmény: paqito (930)
paqito Creative Commons License 2011.02.06 0 0 930

Sziasztok!

 

 

Tanácsotokat szeretném kérni: Kinéztem egy LG GR-M 562 ytqa tip. kombi hűtőt. Az LG-k eddig nem hagytak bennem mély nyomot, nem tudom, hogy megbízható-e ez a készülék? Az egyik ker. láncnál a gyári gari mellé lehet venni még 3 év álltaluk biztosított garit, így 5 évig van hozzá gari.... ami nem elhanyagolható.

 

Jeéenlegi zanussink 5-6 éves, elment belőle a gáz, a szerelő feltöltötte, de szerinte (és szerintünk sem) hűt jó, kompr. csere is kell , ami kb. 35. Ft. Ennyit meg nem költenék erre, hisz jobbak annak már 70-90 között.

 

Várnám 5letetetket, és ugyanit sporttársi áron a jeleztt  zanussi eladó :-))

McAdam_ Creative Commons License 2011.02.02 0 0 929

Kösz az infókat, a nehagyjaki (aka Euronics) jónak tűnik, ha tényleg konyháig hozzák. Beférni befér, ugyanakkora kb., mint a mostani (ami egy 1995-ös Siemens, japán kompresszorral, néha noszogatni kell, hogy beinduljon az olvasztási ciklus után, szerelő szerint nem éri meg javítani). A maiak vajon elmennek 15 évet ?

Előzmény: hiszti81 (925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!