Keresés

Részletes keresés

nécica66 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13205

de szerinted gyógyitható?az orvosom azt mondja ne foglalkozzak vele mi okozza a lényeg a macska hogy van..én vidzont szeretek utánna járni a dolgoknal

Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13204

Nem feltétlen csak leukózis miatt... vannak genya kórokozók pl., amelyeket csak az átlagosnál jóval hosszabb, 15 vagy akár 30 napos antibiotikum-kúrával lehet megbízhatóan kipusztítani. Ezekből egy a macsek tüdögyulladásoknál is előfordulhat, a chlamydia (más néven mikoplazma). De legegyszerűbb, ha megkérded a dokidtól, hogy mire gondolt.

 

ÜdV

Előzmény: nécica66 (13203)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13203

köszönöm,tegnap nem kapott injekciót csak a gyógyszert adom,igy nagyon félek,hogy visszaesik....egyébként az első szurikor megszünt a köhögés és adoki azt mondta csütörtökön miután meghallgatta a tüdőt,hogy lényegesen jobb....de , az orvosok is mondták lehet 2 nap mulva visszaesik ha leállunk a gyógyszerrel,étvágy nem túl jó,de eszeget,nem értem szerinted miért nem lehet meggyógyitani egy tüdőgyulladást és ha sikerül is,miért eshet vissza rövid idő mulva?csak a leukózisra tudok gondolni

Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13202

Nézd, ilyen általános immunerősító szerek, mint a VetriDMG meg a macska-Béres nyilván jót tesznek az általános állapota szempontjából, ahogy a  vitamin-félék is. Lényeges, hogy figyelj oda, hogy elegendő folyadékot és táplálékot vegyen fel. Ha lázas, az megnöveli mindkettőből a napi szükségletet, ahogy vitaminokból meg nyomelemekből is.

És egyébként jobban van már?

 

ÜdV

Előzmény: nécica66 (13200)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13201

Szia!

 

Szerintem izgulni semmi esetre sem kell, ha egyébként normális a cica közérzete, viselkedése. Meg kell nézni másodszor is, mi a helyzet. Egyébként friss, piros vér a székleten simán lehet erölködéstől. Ha egyedi eset, akkor ennyi, ha gyakori, akkor meg kell könnyíteni a székletürítést az étrend variálásával - az előbb itten tárgyalt ebünknél is előfordult ilyesmi, és akkor le kellett csökkenteni a kajája csont-tartalmát, és kapott némelykor tejfélét, olajoshal olaját, szóval olyant, ami meghajtja valamennyire. A cicáknál is be szokott jönni a tejtermék ilyen célra (ismertem kockasajt-függővé váló macskát is, másnapi 1 kockasajt tökéletesen biztosította neki a normál székletet pl.:)). Valóban kemény székletnél meg ugye paraffinolaj.

 

ÜdV

Előzmény: ancus75 (13193)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13200

sziasztok!Évtizdek óta fogadom be a kóbor állatokat,de a macskák a legkedvesebbek számomra,11 cicám van és 2 kutya.a legkedvesebb cicusom 7 éveskislány elkezdett köhögni,más tünet nélkül a rtg tüdőgyulladást mutatott és az orvosok 50%esélyt adtak a gyógyulásra,adom a kefavet tablettát és 4 napig inj.kapott.Mivel erősithetném őt adjatok tanácsot ,nem akarom elvesziteni köszönöm

Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13199

Köszi!

Az is van, azzal az orrát kenem a szteroid mellett... csak azért gondoltam ide inkább a Dermazint, mert az némileg szárít... nekem volt egy ilyen 5 forintos nagyságú égés a csuklómon, és hogy azzal kentem, 3 nap után elhatárolódott a hólyag, hogy körbe tudtam simán vágni... és hát tartok tőle, hogy ezzel is az lesz, hogy a tályog megvastagodott - kb szintén 5 Ft-osnyi - felszine demarkálódni fog, kétlem, hogy visszanőne. Most csak hidrogén-peroxiddal mosogatom...

http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/medicineApplication/oid/0/m,0100000013825

 

ÜdV 

Előzmény: Wet RinR (13198)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13198

Szerintem igen. Persze én sosem használtam. Mostanában a Kék Lukács a használatos nálunk az ilyen tályogos fertőzésekre, és elég jónak tűnik.

Zs

Előzmény: Antisystem (13197)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13197

OK, köszi, akkor várakozó álláspontra helyezkedek:)

A nyaki tályog váladékozgat rendületlenül, de a váladék inkább szerózus, és nincs büdös szaga se... (mondjuk szerencsére nem is volt olyan büdös, mint egyes fertőzött tályogok szoktak lenni...)

A fekete macskunkat (ki a nagyon elmás Schwartz névre hallgat, bár inkább eccerűen Svarc, hisz magyar macska:))) ) viszont roppantul érdekli a kutya ápolása, és mindig odapofátlankodik, ami persze felizgatja a kuttyot is, mert az meg játszana vele... érdekes, hogy némely macskákban mennyire benne van ez a betegápolási ösztön, amikor anno a szoponyicás kutyánk béna volt, amellé is mindig odafeküdt a macska, meg tisztogatta a pofáját...

 

Tényleg, a közönséges ezüst-szulfadimidines sebkenőcs (Dermazin) jó kutyának is?

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13196)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.09 0 0 13196

Igen, ez nekem is inkább Horner-szindrómának tűnik. Szerencsére ez az egyszerűbb eset: az alapproblémát kezelve magától el kellene múlnia.

Nagyszőrú kutyáknál hihetetlen, hogy mi mindent el tud takarni az a bunda. Sokszor lesznek rosszula  tulajdonosok, amikor meglátják, hogy mi minden van egy összetapadt szőrcsomó alatt. Pláne ha még a legyek is arra jártak...

Én a saját kutyámnál minden nyarat úgy kezdek, hogy "kopaszra" nyírom, pont az ilyen nyavalyák elkerülése miatt. Szerencsére az ő bundája alkalmasabb erre, mint a Te kutyádé.

zs

Előzmény: Antisystem (13195)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.08 0 0 13195

Félsiker - van amikor sokkal kifejezettebb:

 

 

 

 

Köszi!

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13190)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13194

Hát, sztrájkba lépett a kutya, nem hajlandó kórosan nézni... majd ha már túl sötét lesz a fotóhoz:)

OFF: Nem is tudom, miért, de a múlt ködébe vesző szigorlataim jutnak az eszembe az egyszerű problámafelvetéseidről. Harmadik szemhéj elváltozás differenciáldiagnosztikája???! BAHHH

Bocsánat, ha ilyen emlékeket ébresztettem:)

Egyébként sanszos lehet a Horner-szindróma, mert úgy néz ki, mint egy veszettség-fotó lájtos kivitelben és csak a szemeket nézve ... még az összetérő kancsalság is ottan van egy picit... és hát jobban belegondolva, azt simán okozhatják nyaki-mellkasi folyamatok, akkor miért ne okozhatná végső soron egy a nyak alján lévő tályog... akkor viszont a nyak gyógyulásával annak is el kell múlnia egy-két hét alatt gondolom... (kicsit a lefetyelése is hangosabb, de nem vészesen, és eszik folyékonyat, szilárdat simán, a nyelés nem nehezített, és az ugatás sem rekedt...)

 

Akkor meg az az izgalmas kérdés, hogy mi a franctól tudott kialakulnia  tályog a nyakörv alatt, amikor ugye a kutyán a nyakörv dísznek meg sétáltatni van, a pórázt kivéve soha nincs kikötve, még lánc sincs itthon... én a qrva toklászra tippelek, mert abból van nehány a kertben mindig, hiába igyekszünk kaszálni, hogy az szorulhatott be a nyakörv alá, és fúródhatott akár a bőrébe. Akkor meg ugye az a kérdés, hogy honnan lehet vajon megtudni altatás és sebfeltárás nélkül, hogy nincs-e benne maradék a bőr alatt. Mert hát ultrahanghoz vagy röntgenhez simán lefogom, csak hát nem tudom, hogy milyen képalkotó eljárás mutatja ki egyáltalán az ilyen toklász meg szálkaféléket... (mindegy, nagy tanulság, hogy nem elég a nyakörv alá kullancsot kutatva betapintani, azt hosszú szőrű ebnél hetente le kell venni, és át kell nézni, úgy tűnik...)

 

ÜdV

ancus75 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13193

Sziasztok!

 

 

Van egy 5 hónapos kandúr brit cicókám.Kakilás után,szoktam törölni a fenekét,mert nem megy mindig tökéletesen.Ma egy picit véres volt.A kakit nem tudtam tökéletesen megnézni,mert elásta és mire kibányáztam rátapadt az alom..De nem volt se puha se kemény.Egy picit sötét és a szokásos szaga volt.A kedve jó és eszik rendesen.Kell valamit tennem,vagy nem kell izgulni?Lehet,h csak erőlködött?

Ulfang Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13192

Köszönöm!

Előzmény: Wet RinR (13189)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13191

OK, köszi, majd megpróbálok holnapra fotót is prezentálni, most éppen teljesen normális nézéssel dögledez az eb az egyébként nyitott ajtajú kifutójában - n.b. a nagy diófával az a kert legárnyékosabb része...

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13190)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13190

Desztvíz: csípni nem csípett, csak feszített, mint a nyavaja, mert alkalmanként 100 ml-t kellett beadni, 2 helyre elosztva. Több héten át csináltuk, mire a tulaj is belátta, hogy nincs értelme. Pedig aranyárban mérték...

Szemhéj: kép kellene, hogy szimpla előesés-e (ptosis - Horner szindróma) vagy a 3. szemhéj megvastagodása. Ez utóbbi a könyv szerint kétoldali folyamatnál immunmodulált plazmasejtes infiltráció.

Persze lehet még a szemhéj porcának sérülése (mindkét szemen?) vagy folliculáris conjunctivitis is(a 3, szemhéj belső oldalát néztétek?).

A Horner szindróma diagnosztikáját most nem vázolnám, mert a könyvem csak egy több oldalas folyamatábrában tudta összefoglalni, de ha bénulásos eset lenne, akkor majd tanulmányozom...

OFF: Nem is tudom, miért, de a múlt ködébe vesző szigorlataim jutnak az eszembe az egyszerű problámafelvetéseidről. Harmadik szemhéj elváltozás differenciáldiagnosztikája???! BAHHH

zsolt

Előzmény: Antisystem (13188)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13189

http://www.allatorvosilabor.hu/ 

Én velük dolgozom. Az árlista szerint a FIV+FeLV teszt együtt 5000Ft alatt van. Ehhez persze hozzájön még a vérvétel díja az állatorvosodnál és esetleg a minta szállítási díja a laborba (ez megspórolható, ha te viszed be). Én még hozzá is adtam egy nagyrutint (vérkép+enzimek), így jött ki az említett összeg.

zs

Előzmény: Ulfang (13187)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13188

Aha, szóval már próbáltad a desztvíz-injekciót is... és legalább adnak hozzá 0,9% konyhasót, vagy csíp, mint a rossebb? :)

Más: tudnál mondani valamit a harmadik szemhéj nem gyulladásos előreesésének differenciáldiagniosztikájáról kutyában?

A kutyánk - kinek az orra "autoimmonos" egyik napról  másikra elkezdett ilyen "furcsa tekintettel nézni" mindkét szemén... aminek a lényege, hogy a haradik szemhéj rálóg a szemgolyóra, a nézés meg kissé lefele fixált, tehát fent egy sávban megjelenik a szemfehérje... ezzel egyidőben történt, hogy levert, meg hőemelkedéses is lett... három-négy nap után:( sikeresen találtunk neki a nyak alsó oldalán a nyakörv alatt egy tályogot, ami éppen ki is fakadt, és ami utána  láza láthatóan (meg egyszer mérten is) elmúlt. (nem értem, de sehogy sem jelezte, hogy neki ottan baja van, pedig a kenőcsözés miatt is naponta többször át lett nézve a feje, meg lett fogva a nyakörve, d sem nyüszögés, sem nyakörv-kaparászás, semmi)

Namost ettől tök függetlenül olyan egy-másfél hónapja meg 3 kullancsot is leltünk benne, ami után a gaz le lett nyírva, ő meg megkapta az Advantix-adagját.

Namost ezeken túl az erőnléte meg a fizikai állapota egy közel 10 éves kutyához képest jó, tegnap 1 órán át húzott minket - elvittük megnézetni, hogy nem van-e idegentest a tályogba... nem találtak némi áttapintással (csak úgy szedáció nélkül)... de kapott egy 5 napos Cipro-kúrát a biztonság okáért.

Szóval a találós kérdés az, hogy ezt az enyhe idegrendszeri anomáliát (ami egyébként nem állandó, van hogy teljesen szabályos a nézése), az autoimmun okozza, a fertőzött tályog, a tályogtól fellángolt autoimmun, a kullancs okozta valami fertőzés, vagy valami teljesen más, de akkor mi a rossebb?. A tegnap a kutyát ellátó állatorvos az autoimmunra szavazott, én meg nem értem, hogy akkor miért az egyik napról a másikra egyszerre jelent meg mindkét szemen, miért nem állandó a tünet, és miért nem gyulladt egy kicsit sem a szem. Ugye, ha agynyomás-fokozódás lenne mögötte, akkor nem lenne olyan, hogy az egyik percben így néz, a másikban meg tökéletesen. Már arra is gondoltam, hogy a seb miattt némileg kényszertartásos a nyaka, és egyszerűen ezzel korrigálja a nézést...

 

ÜdV

 

ps: ez az eb fél évvel ezelőttig gyógyszert se látott közelről vitaminokon meg a féreghajtókon kívül...

Előzmény: Wet RinR (13181)
Ulfang Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13187

Bocsika, hol végeznek ilyen tesztet kb.12 E-ért? Nekem anno vérből a hármas teszt 18E. volt macskánként :((( Pillanatnyilag eléggé le vagyok gatyásodva és jó lenne kicsit olcsóbban, annál is inkább, h. a Nagy Génnel is csináltattam(neg) de szeretném megerősíteni. Egyébkánt nem néznek ki betegen a cicceim.

Előzmény: Wet RinR (13180)
ágika1 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13186

Egy év múlva csináltak egy újabb vérvételes tesztet az is pozítv lett. Egyébként a Juhász Tamás kisállatkilinájára járunk, ők Délbudán vannak az Egérútnál, Újpestre csak én szoktam menni Marcipán nélkül.

Előzmény: sziámis (13184)
ágika1 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 13185

2.500 Ft volt úgy emlékszem az 5 heti adag, reggel, este 1-1 mili fecskendőből a szájába egy hétig, 1 hét szünet után még kétszer ismétlés. Kb. két hónap után kezdtük újra.

 

Csikós doktor Újpesten rendel, www.macsek.hu szerintem mindenképpen érdemes felhívni. Mi egyébként a Juhász Tamás kisállatklinikájára járunk, és az aktuális betegségeket ott kezelik.

Előzmény: sziámis (13184)
sziámis Creative Commons License 2011.07.06 0 0 13184

Mennyibe kerül egy interferonos kezelés?

ágika1 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 13183

Marcipán vigyázza a területet.

ágika1 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 13182

A mi Marcipánunk 3 éve tavasszal lett beteg, jó egy hónapig mindig előjött valami kórság, a végén csináltak egy leukózis és egy corona tesztet, a leukózis pozitív lett. Azóta ha eltüsszenti magát rohanunk vele az  orvoshoz, rögtön adják neki gyógyszereket.  Amikor kiderült hogy leukózisos általános erősítőnek kapott kis adagban humán interferont, meg Vetry cseppeket, és azóta Royal Canin száraz tápon él.

Wet RinR Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13181

Én többször használtam már DDW-t de engem nem győzött meg. Pedig még a spéci, injekciós változatát is kipróbálhattam (szupertitkos, csak szakembereknek, a professzortól személyesen ;-) Szerintem a beteg semmivel sem lassabban épült le, mint enélkül. Leukózis kezelésére meg inkább az interferont kellene megpróbálni, ha van rá keret. Szerencsére a DDW mellékhatásai ritkák, így kiegészítő kezelésként nyugotan lehet használni, de önmagában ettől a gyógyulást várni nem érdemes.

zsolt

Előzmény: Antisystem (13169)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13180

Minden betegséget? Olyan még nagyjából sincs. Egy macska rutin vérvizsgálat + FIV+FeLV teszt az olyan 10-12000 Ft lehet. Ezzel már el lehet indulni. Negatív FeLV esetén azt ismételni illik pár hét múlva, ez még kb 4000 Ft. Ennyivel már el lehet indulni.

Zs

Előzmény: sziámis (13178)
cicómicó Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13179

Nem tudom,hogy milyen betegségekre gondolsz.A FIP-ről nincs két napja,hogy leirtuk , nincs biztos diagnózis vérvizsgálat alapján.Egyébkéntis teljesen felesleges mert nem gyógyitható.A FeLV-ről most beszélgetünk.Mondom,negativ teszt mellett is van leukózis.Én ugy gondolom,hogy csak azért,hogy legyen felesleges vagyonokat ölni bele.A tenyésztők csináltatják, vagy nem csináltatják meg csak kiirják,hogy az állomány negativ fertőző betegségekre.Egyébként nem sok értelme   van tünetmentes állat esetén.Mi van ha tudod,hogy a macskád corona pozitiv ? Csak idegesen nézed,hogy vajon lesz a FIP-es avagy sem.Egyébként maga a corona pozitivitás csak annyit jelent,hogy a macska életében találkozott corona virussal.Magam is pásztázom a külföldi szakirodalmat is annak reményében,hogy egyszercsak valaki megtalálja ennek a gyilkos betegségnek a gyógymódját de eddig  nem sok skierrel.Jelenleg a külföldi cikkekben is csak arról,lehet olvasni,hogy keresik az egyáltalán biztos diagnózist adó vizsgálatot.

Előzmény: sziámis (13178)
sziámis Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13178

látom jó témát dobtam fel ezzel a vízzel kapcsolatban:).elég szkeptikus vagyok a dologgal,de ha tényleges a baj akkor mindent megpróbálunk.azt nem tudjátok,hogy a teljes körű vérvizsgálat,ami minden betegséget megnéz nagyjából mennyibe kerülhet(ami igazán biztos,nem a rendelőbeli vérkép)?gondolom 20 ezernél kezdődik

Antisystem Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13177

Nincs mit, egyébként itt a teljes árlistájuk, legalul az állatgyógyászati, és mindegyik kiszerelésnél ott van lejjebb a zárójeles sorokban a palackonkénti ár is:

http://www.preventa.hu/megrendeles_maganszemely.php#cat3

 

ÜdV

Előzmény: ancus75 (13175)
cicómicó Creative Commons License 2011.07.05 0 0 13176

Nincs mit, eredetileg én sem tudtam csak mikor szükség volt rá gyorsan utánanéztem.Én is kiakadtam az árától és próbáltam olcsóbbat keresni és akkor jöttem rá ,hogy a kettő nem egyforma és azért van ekkora különbség az árakban.

Előzmény: ancus75 (13175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!