Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2005.03.25 0 0 790

Előre is szívből gratulálok Mindkettőtöknek!

Félre ne értsetek, de ez itt az Utazás- "ROdosz szigeti nyaralás" című topic. Ha javasolhatnál akkor  privátban beszéljétek meg az ide nem illő dolgokat.

Előzmény: cica78 (789)
cica78 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 789

 

Szia Sunny26!

 

A csokrom egy 20 szálas vörös rózsa-csokor lesz biedermayer stílusú( ezt a virágos mondta, magyarra fordítva körcsokor),a tortám 3 szintből áll egy szép állványon ( lesz benne royal-torta-maricpános csokikrém kakaós piskóta lapok közé töltve, eszterházy-torta és túró torta). A ruhámat a januári kiállításon válaszottuk és foglaltuk le édesanyámmal a Novotelben, EDDY K. márkájú, van ilyen honlap is.Egy szép romantikus csipkés darab, de nem az a nagyon habos-babos. A párom nem látta még , csak az esküvőn láthatja.

A vidéki lagziért irigyellek, mert az én családom  zalai és sok vidéki lagzin voltam koszorúslány és Nagyim ,mivel szakács volt sokat ki is főzőtt, így sokszor hívatlanul a szakácsné unokájaként jelen voltam és finomakat falatoztam.Lesz pörkölt tortátok?

Nekünk lesz a Mamám szomszédjától kapjuk nászajándékba. Az esküvőn a tortán kívűl jó féle zalai házi sütik lesznek.Már alig várom őket.

A te ruhád milyen lesz, a csokrodat el dobod? Mert én bizony nem legyek akár milyen önző. Megtartom és kiszárítom. 300 emberhez hatalmas torta kell, hány emeletes lesz a "felhőkarcolotok"?

 

Előzmény: Sunny26 (786)
solarys Creative Commons License 2005.03.23 0 0 788
Hello!

Az Aquarium Rodosz városban van a sziget északi csücskében, s a tengeri élőlényeket (halak, rákok) mutatja be. Aki nem látott még ilyet annak élmény, de mi előtte láttuk a Barcelonait (a cápás medence óriási élmény) s annak a nyomába se ér.
A csúszda park Falirakiban van, külön busz is megy oda, a belépő ~20-22 euro körül van, pontosan nem tudom mi nem voltunk ott, de mások szerint klasz.
Ha van kérdésed igyekszek segíteni. 
Nagyon klasz az egész sziget, de ezt már mások is megállapították!
Üdv! 
Előzmény: Sunny26 (785)
tracy71 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 787
741 hozzászólásomban írtam a csúszdaparkról, Falirakiban van.
Előzmény: Sunny26 (785)
Sunny26 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 786

Szia cica 78!

 

Izgulok én is! A ruha, a zenészek, a vőfély, a hely, a menü, a fotós, a videós, a vőlegény :) megvan, más még nincs.

Ez olyan "parasztlakodalom" féle lesz! 300 fő. Szóval ezt jól messze kell kipihenni!!!!!

Milyen a csokrod és a tortád? A ruhád?

Előzmény: cica78 (781)
Sunny26 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 785

Szia!

 

Visszaolvastam az élménybeszámolódat! Egy kérdés lenne csak: mi az aquarium? Melyik városban van?

Jó, hogy odaírtad az árakat is, ez hasznos. A csúszdaparkba mennyi lehet a belépő? Ki volt ott? És az melyik városban van? Szeretném ha mire megyünk már szinte mindent tudjak! :)

Előzmény: solarys (783)
solarys Creative Commons License 2005.03.23 0 0 784
Hello ernesto1!

A sziget mint már más is írta gyalog nem igazán járható be. A teljes hossza Rodosz várostól a déli csücsök (Prassionisi) ~100km. Busz közlekedik a főváros és Lindosz között fél óránként. Bérelhetsz motort ~10-15 euro/nap, vagy autót ~25-30 euro/nap körüli összegért. A kaja árak változatosak, pl: gyros pitában ~1,5-2 euro, de nagyon finom bárhol eszel.
A látnivalókról olvasd el a korábbi hozzászólásokat! Megéri!
Előzmény: ernesto1 (778)
solarys Creative Commons License 2005.03.23 0 0 783
Hello Sunny26!

Mi tavaly szept. 12-19. között voltunk Rodoszon! Olvasd el a korábbi élménybeszámolómat. Pillangók még akkor is voltak bőven, bár már nem akkora tömegben.  
Üdv!
Előzmény: Sunny26 (765)
SzJucus Creative Commons License 2005.03.23 0 0 782
Mi július közepén voltunk, akkor is elég sok pillangó repkedett!
Előzmény: tracy71 (764)
cica78 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 781

Szia Sunny76!

 

Köszönöm kérdésed, persze,hogy izgulok az esküvő miatt, főleg mivel az eredeti étterem, amelynek neve a meghívóban is szerepel egy osztály találkozóért ejtette az esküvői kérésünket,hogy abba a terembe rendezhessük. A másik felajánlott terem fele akkora még ha csak 5-en is leszünk. Két hónappal az esküvő előtt kereshet újra éttermet, és a dekoráción is rágatom amgam. A ruhák már megvannak, a kiegészítőkkel együtt. Nászút intézése folyamatban,meghívók készen (ugyan most hibásan, de ez van?!?), virágcsokor és torta megrendelve. Házi sütik elsznek, a kocsidíszeket is intézik a szüleim.

Most itt tartok ebbe a rendezettségbe borult bele a maga kaotikusságával az étterem problémája. Találtunk egy másikat a XV. krületben,de IV. kerületi lenne az ideális.

És te izgulsz? Ti hogy álltok?

 

 

 

Cica78

 

Kedves Mndenki!

 

Aki tud ilyen éttermet, jó árral  jó kiszolgálással az kérem S.O.S. üzenjen!Előre is kösz.

 Cica78

Előzmény: Sunny26 (777)
Jox Creative Commons License 2005.03.23 0 0 780

Én is elmondtam már több helyen is, pl itt is: Rodosz az egyik legszebb görög sziget  (szerintem).

Lindosztól délfelé szinte minden hely nyugis, egyáltalán nincs tömeg és szuper tengerparti részek vannak. A víz kristálytiszta, és többnyire nyugodt.

Rodosz város pedig kihagyhatatlan látnivaló a szigeten. A várban mindenféleképp körbekell sétálni, egyedi hangulata van, nagyon klassz.

Természetesen be lehet járni gyalog is Rodoszt, de ehhez több nap szükséges :-))

Robogó elegendő a sziget felfedezéséhez, de autóval persze kényelmesebb. Nagyon sok vár-rom van a szigeten, ezek közül soknál nincs is belépődíj, de érdemes megnézni, már csak az onnan nyíló kilátás miatt is.

 

www.hellasz.hu

 

szkati Creative Commons License 2005.03.23 0 0 779

Nem lehet gyalog bejárni a szigetet! Lindos és Rodosz városa között kb.30 km lehet. Lehet közlekedni helyközi buszjárattal( Lindos és Rodosz között), félóránként jár, lehet bérelni robogót, kocsit és most nagyon divatos az olyan traktorjellegű motor, ami állítólag nem olyan borulós.

Rodosz szerintem az egyik legjobb sziget a görög szigetvilágban.

Olvasgass vissza és látni fogod, hogy hová érdemes menni.

Júniusban már jó idő van.

Előzmény: ernesto1 (778)
ernesto1 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 778

Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne, hogy tényleg gyalog be lehet járni az egész szigetet viszonyalg gyorsan?

Tehát mekkora távolságra van mondjuk Faliraki Rodosztol, azt hallottam 15 km körul, és mekkora távoslágra van Lindosz Rodosz városától?

ha pedig tul messze van akkor mivel leeht közlekedni és mennyiert?

Mennék doa nyaron, és nagyon érdekel Rodosz városa amga, meg persze Lindosz is, de azért szeretnék pihenni is meg jokat füdőzni.

Akkor hova érdemes menni a szigeten?

Es miylen árak vannak kaja tekintetében?

Junius lenne az indulási időpont.

 

Talán sokat kérdeztem de aki tud infokat kérem irjon, nagyon fontos lenne mert nemsokára foglalnom kellene, de még nem vagyok biztos benne.

 

Előzmény: Sunny26 (777)
Sunny26 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 777

Szia!

Mi még nem döntöttünk szálláshelyet illetően. Az utazási irodák többsége szeptember 4-i indulással szervezi az utakat. Az zavar, hogy mind Faliraki, Soula apartmanba. Mekkora az az apartman nem tudom, de eddig 5 iroda akciója oda szólt. Szegeden április 1-3-án lesz kiállítás, majd látjuk mit ajánlanak nekünk. Nekünk augusztus 20-án lesz az esküvőnk, úgyhogy a kedvezménybe is beleférünk! :)

 

OFF

 

Amúgy izgulsz az esküvő miatt?

 

ON

Előzmény: cica78 (772)
szkati Creative Commons License 2005.03.22 0 0 776
szkati Creative Commons License 2005.03.22 0 0 775

Magát Rodosz városát nem igazán ajánlanám. Ez egy város, a maga rengeteg autójával, hatalmas kikötőjével és a sok turistájával, meg persze néznivalójával is. Lindos csuda gyönyörű, de persze ott is vannak sokan( hol nincsenek?), a beach rész pici és túlzsúfolt. Én Archangelost javasolnám, ami kb. 15 km-re van Lindostól és ugyanannyira Rodos városától is, ha jól emlékszem. Jó még Charaki is, ami Archangelos mellett van, itt mi 2 csodás hetet töltötünk. Persze minden attól függ, hogy anyukád egyedül megy-e, szereti-e a nyüzsit, akar-e nézelődni is, vagy csak nstrandolni. Egy biztos: Falirakit felejtsd el, mert az olyan, mintha Siófokon lenne az ember főszezonban. Ami meg a szállásokat illeti( remélem, hogy jól adom meg), nézd meg a www.gorog.lap.hu -t, azon rengeteg szállás van szigetenként.

Előre is jó nyaralást kivánok anyukádnak!

Előzmény: ummamama (770)
Ricsei Creative Commons License 2005.03.22 0 0 774

Kedves ummamama!!!

 

Szerintem Rodoszon nem nagyon találsz olyan helyet, amelyik csendes, nyugalmas lenne. Persze ez az időponttól függ. Amikor mi voltunk, tele volt a sziget nagyon bunkó fiatal angollal. Szemét, kukaborítás amit hagytak maguk után...

Lindosz nagyon érdekes,szép, persze forgalmas is, de megéri.

A mi apartmanunk Faliraki központjától távol volt, ezért éppenséggel pihenni lehetett (volna), csak légkondi nélkül 33-35 fok volt a szobában.

Rodosz-Ixia-Jalüsszosz vonalon a part köves, erősebben hullánzik, mint a másik oldalon. A szél piszok erős. Egyébként jó a sziget, ezeket leszámítva. Falirakiban homokos a part, a fő parttól lejjebb vannak csendes részek is. (Nudi is van....)

Anyukádnak inkább Korfut ajánlom.

Ha válaszolsz, küldhetek képeket Rodoszról.

 

Előzmény: ummamama (770)
edk440 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 773
Korábban írtam az Eugeniáról, az több szempontból megfelel a követelményeidnek (néhányból nem).
Előzmény: ummamama (770)
cica78 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 772

Szia!

 

Az utazás kiállításon foglaltunk a Neckermann-nál! Az árak kiállítási kedvezményesek, így a mostanit nem tudom.De egyszer végre kirúgunk a hámból, 4 Neckermann jellel ellátott a szálloda, "A" hivatalos besorolású és ultra alll inklusive ellátással. De a Neckermannál csak két hónap lehet az esküvő és a nászút között akkor jár az 5% kedvezmény. Mi májusban esküszünk, így a szeptemberi időponttal lecsúsztunk a kedvezményről, de vásári kedvezményt még bezsebeltük, valamint nászutasoknak járó szobát foglaltunk, tengerre nézőt!

És ti hová mentek? Irodával? Vagy egyénileg?

Cica78

Előzmény: Sunny26 (768)
Jox Creative Commons License 2005.03.22 0 0 771

Nézd meg az Effie's Dreams apartmant, itt: www.hellasz.hu   az Ajánló oldalon : Rodosz / Gennadi

Előzmény: ummamama (770)
ummamama Creative Commons License 2005.03.22 0 0 770

Sziasztok!

60 éves anyukám szülinpajára Rodoszi utat kapott tolem. Itt az ideje, hogy lefoglaljam a szallast, de az utazási irodák kinalataban eddig nem talaltam olyat, ami biztos hogy jo lenne. Ha van valami tippetek, akar az irodak ajanlatabol akar egyeb azt nagyon megkoszonnem, mert nagyon szeretnem, hogy jol sikeruljon a nyaralas.

 Az idealis a kovetkezo lenne:

- csendes hangulatos, hotel vagy panzio (csaladias hangulat, alacsony szobaszam preferalt), esetleg apartman 

- reggeli v. max felpanzio

- nem kell luxus, de legyen a szoba tiszta, izleses, jol felszerelt, normalis meretu (terasz és kilatas jo lenne)

- a tengerpart (ahol lehet furodni) es valamelyik kellemes hangulatos varoskozponzt vagy falu, ahol lehet setalni, nezelodni, vasarlolni,  vacsorazni legyen setatavolsagra a szallastol es ez a seta lehetoleg legyen kellemes

 

Meg nem voltam Rodoszon, de azert utananeztem es vagy Rodosz varosra vagy Lindoszra gondoltam csak nem tudom, hogy Rodosz nem tul zajos, forgalmas-e es van-e  a kozelben jo (nyugodt, tiszta) beach, Lindoszon meg nem nagyon lattam szallast hirdetni.

 

 Koszi

 

 

k.valcsi Creative Commons License 2005.03.22 0 0 769

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy Rodosz és Kos sziget között van-e menetrendszerinti hajójárat? Ha van, akkor hány órás az út, és kb. mennyibe kerül?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.: Valcsi

Sunny26 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 768

Szia!

 

Mi is szeptemberben, mi is nászútra. Utazási irodával mentek? Melyikkel? Mennyibe kerül?

Előzmény: cica78 (767)
cica78 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 767

 

 

Szisztok!

 

Még új vagyok, de már olvastam a témában írtakat, idén szeptemberben megyünk nászútra Rodoszra,Kiotari üdülőhelyre. Tudtok esetleg róla valamit? Esetleg a Rodosz Princess-ről?

Köszi előre is az infokat.

Cica78

tracy71 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 766
Add le előre az igényedet, hátha maradnak.... A viccet félretéve: az útikönyv szerint a pillangók kb. 1,5 hónapig maradnak és gondoskodnak az utánpótlásról. Szóval szeptember elején még lesznek. A völgyben ebben az időszakban felhívják a figyelmet, hogy csöndben kell lenni. De akkor is voltak egynéhányan "gonoszak" a völgyben amikor mi voltunk, és egy-egy hangosabb sikolyra, hangra pillangók tömege szállt arrébb. Látványnak szép, de belegondolva, hogy a sok kitett hatás mennyire legyengíti őket, milliók pusztulását idézheti elő (id.vezető gondolatának kifejtése).
Előzmény: Sunny26 (765)
Sunny26 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 765
És szeptember 6-án mondjuk ha megyünk lesz még pillangó? Ugye lesz? :)
tracy71 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 764
A pillangók völgyébe aug.végén érdemes menni, akkor milliónyi pillangó. Akkor élik ugyanis nászukat.
Előzmény: SzJucus (763)
SzJucus Creative Commons License 2005.03.18 0 0 763

Az időjárást itt meg tudod nézni, hogy tavaly májusban milyen volt kint Rhodoszon. remélem, jól látszik az oldal, ha viszont az eredeti, mai dátum van rajta, akkor a Hiistory-nál be tudod állítani a tavalyi dátumot. Amúgy a táblázat szerint 15-20 0c volt tavagy május 18-án.

 

http://www.wunderground.com/history/airport/LGRP/2004/5/18/DailyHistory.html

 

Viszont, ha jól rémlik, tavaly júniusi utazók mintha azt írták volna, hogy a Pillangók völgyében nem vagy csak 1-2 pillangót láttak, így nagy a valószínűsége, hogy májusban még annyi sem lesz!

Előzmény: woodchuck (760)
SzJucus Creative Commons License 2005.03.18 0 0 762

Mi a Ny-i oldalon voltunk, Ialyssosban. Ott kavicsos a tengerpart, de ennek ellenére mégis inkább az az oldal tetszene, mert amikor Falirakiban voltunk, nekünk túl nyüzsgőnek tűnt! A távolságok kicsik, akár motorral is át lehet menni minden nap a K-i oldalra, ha a fürdés miatt a homokos part jobban tetszene.

Mi kocsit béreltünk 2 napra, azzal az első nap simán megkerültük a szigetet - Pillangók-völgyével, Monolythos-szal, D-i csücsökkel, D-Ny-on egy tök jó fürdéssel és esti Rodsz városnézéssel megspékelve!

Másnapra hagytuk Lindoszt és a csúzdaparkot.

Akik velünk egy házban voltak, ők kismotort béreltek 5 napra (így még olcsóbban kapták meg) és a motorral jártak át a K-i részre strandolni.

Sunny26 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 761

Sziasztok!

Engem meg az érdekelne, hogy szeptemberben milyen az idő?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!