Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.05 0 0 6027

Hoppá, ez jóóóó

Hogy lehet felvarázsolni?

Előzmény: Silence Night (6026)
Silence Night Creative Commons License 2016.04.05 0 0 6026

Most találtam ezt a videót, hát ez sem hétköznapi használat.

Videó

nicko Creative Commons License 2016.03.29 0 0 6025

más a tv menüjében és más a tv médialejátszójában ennek a szerepe.

a médialejátszó esetében egyeznie kell a film és felirat fájl nevének.

Amit most írsz az a tv adásokra vonatkozik amikor a magyar mellet van angol vagy más nyelv is amit adnak, mellé feliratot is.

javaslom a témában tanulmányozd az e-manualt vagy a samsung honlapról letölthető kézikönyvet .pdf formátumban.

Előzmény: W_B (6024)
W_B Creative Commons License 2016.03.29 0 0 6024

Köszönöm !

Az a fura, hogy a TV menüjében választani lehet:

"Felírat nyelve"

 

de csak Be/Ki között enged választani.

Szoftverfrissítéssel esetleg lehet ezen változtatni ?

 

Előzmény: nicko (6023)
nicko Creative Commons License 2016.03.27 0 0 6023

nem lehet.

a film és felirat fájl nevének egyeznie kell, tehát ABCD.srt

ha más a felirat neve nevezd át a filmére.

Előzmény: W_B (6021)
nicko Creative Commons License 2016.03.27 0 0 6022

én is csak 500GB-os 2,5"-os HDD-t használok felvételhez, bőven elég.

Szerintem 1GB-ig nyugodtan mehet USB-ről a tápellátás.

Előzmény: Törölt nick (6020)
W_B Creative Commons License 2016.03.27 0 0 6021

Sziasztok !

 

Ha USB-ről játszok le filmet (pl. ABCD.mkv), akkor csak az ABCD.srt felíratot jelenteti meg hozzá; hogy lehet beállítani, hogy ha van mellé egy ABCD_EN.srt felírat (ugyanabban a könyvtárban), akkor azt is felajánlja ?

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.27 0 0 6020

Ez tényleg jó megoldás felvételhez, diginél nagyon tuti. Papíron max500-as vinyóval működik, de sztem tud az többet is.

Ami a legszebb, hogy pip-ben lehet kukkolni.

http://alcordigital.hu/termek/alcor_hdc_3500_digitalis_vevo

 

(igen, amaz csak mindigtv-hez passzolna)

Előzmény: nicko (6019)
nicko Creative Commons License 2016.03.27 0 0 6019

eleve DVB-T tuneres ami nálam nem játszik.

 

ellenben van egy olcsó kábeltv beltéri ha valaki pvr-hez keres megoldást.

http://www.edigital.hu/set-top-box-vevo-egyseg/alcor-hdc-3500-dvb-c-digitalis-vevoegyseg-p506072.html

 

PVR (felvevő) funkciók - rögzítés TS formátumban

Támogatott fájlrendszerek: FAT32 és NTFS

Előzmény: Törölt nick (6018)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.27 0 0 6018

Találtam egy ilyet.

Tök jó lenne, samsungosék minden szivatóját kiütné, s ha látná a házi hálózatot azonnal meg is venném. De tesztben olvastam hogy nem látja. Futhatna rajta a Digisék Online TV-je, de a VLC-vel, MXplayerrel is szaggat a filmnézés, így nem fog menni. Pedig vinné a gúgli drájvot, a buszmenetrendet :) 4 usb-je van, csak szemérmesen a kamera és mikrofont se írják, hogy lehetne, pedig tök jó skyper lenne, gúglis office, vagy androidos office is menne vele, minden ami a telefonon is, csak egy egér-klavier kell hozzá pluszban. http://www.edigital.hu/SET-TOP-BOX-Vevo-egyseg/WayteQ-MovieBox-CX-DVB-T-Android-Set-Top-Box-p374840.html

nicko Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6017

Digi eddig bármit bevezetett mind olcsóbb volt. Olyan nem éri meg neki ami nem lehet olcsóbb..

 

Előzmény: Törölt nick (6016)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6016

Aztán lesz egy szép kis szolgáltatólimit, összeharácsolódik az egész 2 -3 céggé és újra fel.asszák az árat immár egységesen, a londoniak számára röhögve megfizethető árszinten. Azt kapjuk majd mi is, mert egyformának kell lennie... Olcsóbb tuti nem lesz, higgyétek el. Olyan lesz mint a benzinár.

Előzmény: bacus (6013)
bacus Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6015

Ez sajnos még évekig eltarthat. Ott tesznek nekik keresztbe ahol tudnak.

Előzmény: nicko (6014)
nicko Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6014

Digi építi a mobil hálózatát itt is, de az már biztos 2016-ban nem vezetik még be.

Előzmény: Törölt nick (6011)
bacus Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6013

Én reménykedem és abban is, hogy nem csak eltörlik (hiszen ez nem az itteni politikusainkon múlik), akkor egyszerüen nem tudják majd tartani az itthoni szolgáltatók sem a k.magas áraikat.

 

Az árak pedig még csak egy dolog, de a sok szemét hűség nyilatkozat, amit véletlenül (illetve nem ismerve a teljes ászf-t) aktiválhatsz. ÉS utána annyit kér a tetü, amennyit akar.

Digi már bizonyitott a mobil netjével (pedig az is csak továbbszolgáltatós, telenoros), vett frekit is, de hát nincs kiépitve és amig az nincs, addig nem lesz telefonja.

 

Elnézést az offért, de mostanában vivtam csatát a saját telen(yom)or szolgáltatómmal, mert tavaly decembertől megszüntették a dijcsomunk. Ez még nem lett volna baj, de besoroltak a legtehetősebbek közé, az új dijcsomag, ahonnan csak újabb 2 év hűség vállalás után engedtek volna vissza váltani a régihez hasonlóra, azt egyszerüen nem tudtuk lebeszélni. 3 havi küzdés, fenyegetőzés, akár a 180e kötbért is bevállalva sikerült hűség nélkül váltani. Kb  havi 30e buktam, az 90e a három hónap alatt. Még elnézést sem kértek. Viszont teszteltem őket, ahogy elmondtam, hogy én is rögzitem a beszélgetést, megszakadt a vonal. :) Ezért nem is mondtam el nekik, soha többet. Elvileg le tudnám kérni az általuk felvett beszélgetést.

Na mindegy, szept 10 nagy nap lesz, mert lejár a hűség, agyő telenor! Most már nagyon vigyázok, hogy se vegyem nekik a telefont, nehogy megint beugrassanak egy hűségbe.

 

(egyébként itthon is találtam "másod" szolgáltatót, akinek a flottájába becsatlakozhatok. Csak érdekesség képpen, vodafone alvállalkozó, 4Gb net, 8 Ft/perc bárhova, nincs hűség, mindezt 4500 Ft/hó, az egész flottával ingyen egymás közt, bár a másik 3000 embert nem ismerem :D, de még az is lehet, hogy valamelyik ügyfél is az és tudtunk nélkül is ingyen beszélünk, de az 1800 ft kb a harmada ennek a remek ajánlatnak is. Szerintem az még annak is megéri, aki eddig feltöltőkártyás volt.  )

Előzmény: GPS (6010)
GPS Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6012

 

Ha mindenki 220 Ft-ért ad egy köteg újhagymát egy piacon - akkor nagyon kockázatos dolog nekiállni 50 Ft-ért árulni ugyanazt-ugyanott.

 

Még az is előfordulhat, hogy az ilyen "olcsó-árus" véletlenül megcsúszik valamin ott a piacon - és eltörik mindkét karja és mindkét sípcsontja is. Egyszerre.

.

Előzmény: Törölt nick (6011)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6011

Nálunk is lesz, meg fogják lépni. Valami kérdőívükben egyszer előkerült ez is.

Előzmény: GPS (6010)
GPS Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6010

 

"2017 ben, ha eltörlik a roaming dijat (azon túl, hogy még lehet nekem is 4 euros román digis számom lesz), még ez sem fog kelleni európában."

 

Ha valóban teljesen eltörlik a roaming-dijakat - akkor a magyar szolgáltatók mocskosul meg fogják ám szívni.

 

És nem azért, mert elbukják az extra roaming-sarcot - hanem azért, mert az első 1 hónapban hirtelen 1 millió új (magyarországi) előfizetője lesz a romániai Digi-nek.

 

A következő hónapban meg további 1,5 millió.

 

Akkora rohadt nagy ár (nem rés hanem) szakadék van a román és a magyar árak közt - hogy még utazni is érdemes lesz egy 4 dolláros kártyáért.

 

Bár most nézem, hogy azok is piszkosul felvitték az árat, most már 5,81 € lett a havi - igaz, ez független mindentől, mert akinek van más előfizetése (TV, kábelnet, ilyesmi), vagy több darabot rendel - annak lényegesen olcsóbb (egész 2,8 € -ig is lemehet/hó).

 

Már nem emlékszem hogy volt a mobilnet ehhez régebben, de most ebbe 5 GB jár 21 Mb/sec-en, aztán 150 Mb/sec... de az már korlátlan.

2,8 euróért lehet venni plusz 5 GB-ot, a gyorsból.

 

A teló természetesen továbbra is korlátlan bárhonnan-bárhova az EU-ba (mobil is, mindegy melyik ismert szolgáltatóhoz).

Azért havi szűk 1.800 Ft-ért ez még mindig nem annyira tróger ajánlat.

.

Előzmény: bacus (6008)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6009

Türelem, ne légy naiv. Ki lesz ez találva úgy, hogy ne legyen jó nekünk. Nem tudom hogyan, de megoldják.

Előzmény: bacus (6008)
bacus Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6008

Ez a voip hajnalán igy volt, de most is igy lehet? A szülöknek nem egyszerübb venni egy okos telefont (vagy már az van, vagy elöbb utóbb az lesz, mert nem lesz más) feltenni rá a vibert, whatsappot, és még vagy 20 hasonlo van és teljesen transzparensen használni? Nem is tudja a szülő, hogy min hivták! Csörög a telefon, felveszi és beszél az idegenbe szakadt gyerekkel.

 

2017 ben, ha eltörlik a roaming dijat (azon túl, hogy még lehet nekem is 4 euros román digis számom lesz), még ez sem fog kelleni európában. Van , lesz létjogosúltsága egy prepaid voipnak?

Előzmény: GPS (6006)
bacus Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6007

Én úgy látom, idén már pár (általam nem használt) szolgáltatást már kivezettek. A skype ennek csak egy része.

Előzmény: nicko (6003)
GPS Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6006

 

Akkor meg pláne érthetetlen, hogy egy ekkora piacról kivezeti a brandet - holott nem keveset feccölt bele - de lóvét kizárólag csak a prepaid telefonos szolgáltatása hoz vissza - már azoktól, akik használják.

 

Mert igaz ugyan, hogy a TV-s skype semmit nem hoz fizikailag - de a brand jelenléte a képernyőkön sokat ér ám.Meg aztán tényleg jó móka 40 collon videótelefonálni - miért is ne?

 

Egyébként a fizetős-telefonos Skype valóban működik, a volt feleségem iparszerűen használta is. Ráadásul annak az még a bája, hogy ajándékba is lehet küldeni egyenleget valakinek bárhonnan (pl. kint dolgozók tölthetnek az otthon lévő szülőknek 10-20 eurót, amivel aztán occón telefonálhatnak).

.

 

 

Előzmény: nicko (6005)
nicko Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6005

ez nem csak a Samsungot érinti, hanem valamennyi gyártót akiknél ez a szolgáltatás jelen van. Csak a Samsung jelenette be elsőként, de valószínű a többi is hasonlóan fog eljárni.

Előzmény: GPS (6004)
GPS Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6004

 

Mondjuk speciel a TV-n skypeolás engem nem érint (zárva volt a kamera-üzlet amikor pont kamerát készültem venni a TV árának a feléért :-))))

 

Azt viszont nem nagyon értem, hogy miért jó az a MS-nak, hogy kivezeti a szolgáltatást egy igen nagy tábort érintő piacról - mert azért az itteni topiklakókon kívül páran azért vettek még Samsung smart TV-t a világon.?

.

Előzmény: nicko (6003)
nicko Creative Commons License 2016.03.23 0 0 6003

csak neked csak most :)

 

Előzmény: GPS (5977)
inspectorcallahan Creative Commons License 2016.03.22 0 0 6002

Köszönöm szépen, sikerült megoldani :-) .

(Az alapbeállításban angolra volt állítva a nyelv. )

Előzmény: nicko (5986)
GPS Creative Commons License 2016.03.22 0 0 6001

 

A Teamviewer az teljesen más - azt főleg szakemberek használják táv-szervizelésre.

 

Rádásul annak az ingyenes verziója csak limitált forgalmú - utána csak a pénzes megy.

De az olyan drága, hogy az megfizethetetlen.

.

Előzmény: (Fürkész) (6000)
(Fürkész) Creative Commons License 2016.03.22 0 0 6000

TeamViewer?

Előzmény: GPS (5988)
GPS Creative Commons License 2016.03.22 0 0 5999

 

"....feltörik a könnyű védelmet és a kamerán keresztül bámulják a nőket majd :D"

 

...hát vagy a férfiakat, ugyebár - mindenki a saját ízlése szerint :-))))

.

Előzmény: nicko (5998)
nicko Creative Commons License 2016.03.22 0 0 5998

nem a kamera miatt, de annak az ára is benne volt a vételárban.

erre a samsung építte fel a mozgásos (ugrabugrás) vezérlés pr.-t még nem olyan rég óriásplakátokon ;)

egyébként mikor az LG-nél is kijött ez rögtön az volt, hogy hackerek feltörik a könnyű védelmet és a kamerán keresztül bámulják a nőket majd :D

Előzmény: bacus (5997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!